меняется дизайн сайта, возможны перебои в работе сервиса
Святкування 175-річчя курорту Трускавець стало для нього найкращою рекламою

Інформаційний портал курорту Трускавець  

русский   українська   english

Головна
Санаторії
Готелі
Приватний сектор
Квартири подобово
Нерухомість
Трускавецький вісник
Публікації
Фотогалерея
Каталог сайтів
Контакти

СВЯТКУВАННЯ 175-РІЧЧЯ КУРОРТУ ТРУСКАВЕЦЬ СТАЛО ДЛЯ НЬОГО НАЙКРАЩОЮ РЕКЛАМОЮ

Біла гуска, оберег славнозвісного Трускавця, зображена на його гербі, непомітне принесла на своїх крилах великий і дуже поважити ювілей - 175-річчя міста-курорту. Ще далекого 1827 року тут, у невеличкому селі, котре вже було відоме цілющою мінеральною водою, побудували першу оздоровницю. Вона й поклала початок Трускавцю нинішньому. За 175 років село, а тепер відоме місто бачило і пережило багатьох власників і господарів. Кожний з них залишив у його історії свій слід, приклався до його розвитку.

Особливо бурхливо розвивався Трускавець протягом 60-80 рр. XX століття, коли солом'яні стріхи осель трускавчан, невеличкі дерев'яні оздоровниці майже витіснили модерні котеджі, профспілкові та відомчі санаторії-хмародери.Бурхливо розвинулась міська інфраструктура і курортний сервіс. Зараз тут мешкає понад 20 тис. жителів, діють майже 40 санаторіїв і пансіонатів, де працюють близько півтисячі лікарів і понад тисячу осіб середньої медичної ланки. Після занепаду і стагнації першої половини 90-х років минулого століття бальнеокурорт почав знову відроджувати свою славу в Україні і в Європі.

Нині сюди приїжджають лікуватись тисячі жителів нашої і сусідніх держав. Особливо збільшується кількість курортників влітку. І ось трускавчани та гості взяли участь у відзначенні 175-річчя курорту. Нова міська влада, очолювана Левом Грицаком, постаралась, щоб потрійне свято (ювілей, День міста і День медичного працівника) стало і його своєрідною рекламою, і надовго запам'яталось розмаїттям культурно-мистецьких заходів. їх було так багато, що урочистості тривали три дні. Працювали виставки філателістів і художників. Виступали професійні і аматорські мистецькі колективи та виконавці. Відбувались конкурси і спортивно-показові змагання... Глядачі та слухачі просто розгублювались від побаченого.

А коли вже мала відбутись офіційна частина, вони опини-лисьпід справжньою тропічною зливою, тому багато хто змок, в тому числі і сам мер. Але злива пройшла, і всіх присутніх, сухих і мокрих, тепло і щиро вітали владика Самбірсько-Дрогобицької єпархії Юліан Вороновський, міський голова Лев Грицак, голова Львівської облради Михайло Сендак, голова облдержадміністрації Мирон Янків, консули сусідніх держав, мери сусідніх міст, відомі артисти. Десятки керівників і працівників різних закладів Трускавця, його жителів отримали з рук мера почесні грамоти за вклад у розвиток курорту.

Коли по-справжньому розпогодилось, сцени і арени міста знову заповнили учасники святкувань. Кажуть, таких тут ще бачили, відколи існує курорт. Вчимось по-європейськи працювати - вчимося і відпочивати.

Прикарпатська оздоровниця з висоти пташиного польоту

Лева Грицака вітає Мирон Янків У відкритті міського стадіону взяв участь відомий футболіст Олег Лужний

Олександр БАРАН. Фото автора.

Джерело: Газета "Високий замок". - 20-26 червня 2002 р.

 © 2007-2019 Информационный портал курорта Трускавец