меняется дизайн сайта, возможны перебои в работе сервиса
Музей Михайла Біласа

Інформаційний портал курорту Трускавець  

русский   українська   english

Головна
Санаторії
Готелі
Приватний сектор
Квартири подобово
Нерухомість
Трускавецький вісник
Публікації
Фотогалерея
Каталог сайтів
Контакти

МУЗЕЙ МИХАЙЛА БІЛАСА

Музей Михайла БіласаУ 1992 році в самому центрі курорту Трускавця - на майдані Кобзаря, 3 - відкрито художній музей митця світової слави Михайла Біласа, чиє ім'я знане на всіх континентах і записане у понад сотні публікаціях та виданнях на різних мовах світу. Це є перший прижиттєвий музей в Україні, і знаменно, що відкрився він у місті, звідки походить родовід великого майстра і де він тепер проживає. Розмістився музей в одному з найгарніших будинків Трускавця, збудований в кінці XIX сторіччя старовинній віллі "Гопляна", пишна оздоба якої гармонійно вписалася у мальовничий краєвид міста.

Михайло Білас - багатогранний та непересічний художник. Його руками тчуться гобелени, килими, верети, лежники, а також вишивані серветки, доріжки, подушки. Він майстер текстильної пластики, образно виразних іграшок, автор неперевершених сюжетних аплікацій та панно. Водночас він і тонкий кольорист, "композитор кольору". На його стиль і майстерність вплинули досвід і культура ткача, вишивальника, живописця, графіка і народного майстра. Вже четвертою сотнею власноручно виконаних праць начисляється творчий доробок митця, який експонувався на багатьох персональних виставках у Львові, Івано-Франківську, Києві, Каневі, а також зарубіжних - у Росії, Прибалтиці, Канаді, Бельгії, Югославії, Сполучених Штатах Америки.

Та Михайло Білас не зупиняється на досягнутому, бо талант його глибинний, невичерпний. Високе звання Народного художника України надихає митця на створення нових робіт і нових виставок як в Україні, так і за її межами. Завітайте до музею і познайомтесь з творами нашого земляка Михайла Біласа. Ви подивуєтесь вмінню автора добирати кольори у гобеленах і декоративних квітах, зачаруєтесь вишивками та аплікаціями. Ви поринете в світ веселкових барв, гуцульського та бойківського весілля, побуваєте на косівському базарі, усміхнетеся "Конику" та корівці "Красульці", закохаєтесь у "Бойківську мадонну", схилите голову перед гобеленами "Панахида" та "Неволя" і заспіваєте разом з пташками "Нічний концерт". Гарантуємо, Вас охопить неземне відчуття щастя, піднесення, тепло і наснага, Ви наповните душу багатством колориту народних джерел. Усе це Ви відчуєте у залах, де виставлено роботи Михайла Біласа.

А сам музей запрошує Вас щодня з 10.00 до 18.00 год. крім понеділка. Вартість квитка - 1 гривня.

 © 2007-2019 Информационный портал курорта Трускавец