Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№31 (154) 26 квітня 2010 р.

Ми не маємо претензій до міліції, міліція не має претензій до нас

В «Трускавецькому віснику» №29 від 20 квітня було вміщено новину «Редактору нашого видання намагалися «шити» кримінал». Це навіть стало причиною для приїзду в Трускавець спеціальної комісії та детальнішого вивчення фактів, наведених в публікації зі сторони відповідних органів Головного Управління МВСУ у Львівській області – перевірку було проведено 23 квітня. Нагадаємо, що стаття стосувалася подій 19 квітня, коли редактор нашого видання був затриманий працівниками Трускавецького МВ УМВСУ. На даний час після вияснення всіх обставин цієї справи можемо повідомити громадськість, що працівники трускавецької міліції діяли в межах своїх повноважень, виконуючи свої професійні обов’язки. Окремо хочемо зазначити, що з їхньої сторони не було застосовано фізичного насилля.

Дану публікацію просимо вважати спростуванням, яке ми пообіцяли розмістити на прохання правоохоронних органів. Повідомляємо додатково, що нашу заяву на ім’я начальника ГУ УМВС України у Львівській області п. Михайла Цимбалюка та на ім’я міністра внутрішніх справ України п. Анатолія Могильова ми попросили не розглядати, щоб уникнути можливих подальших непорозумінь. Заяву було підготовлено та надіслано наступного ж дня після вказаних подій, іншу (прохання попередню заяву не брати до розгляду) подано 23 квітня.

Насамкінець хочемо зазначити, що в редактора нашого Інтернет-видання на даний момент немає жодних претензій до працівників правоохоронних органів, зокрема до працівників Трускавецького МВ УМВСУ. Дане непорозуміння може навіть принести вагомий позитив – налагодження більш якісної та кращої співпраці правоохоронних органів та місцевих ЗМІ (всіх – і провладних, і опозиційних) в питанні ширшого висвітлення роботи трускавецького МВ. Сподіваємося, що цей прикрий інцидент жодним чином не зашкодить як міським правоохоронцям, так і репутації міліції в цілому і що дане перше непорозуміння буде водночас і останнім.

Володимир Ключак,
редактор

Новини Трускавця та регіону

Виконуючим обов’язки міського голови призначено Віктора Марченка

Минулої п'ятниці, 23 квітня, міський голова Трускавця Лев Грицак підписав розпорядження про призначення свого заступника Віктора Марченка в. о. мера нашого міста на час відпустки. Таким чином понеділкову нараду 26 квітня вів вже Віктор Миколайович. Він висловив незадоволення тим фактом, що не всі працівники виконкому взяли участь у всеукраїнському суботнику, а також застеріг працівників від послаблення дисципліни на час відсутності Лева Ярославовича, як це інколи бувало.

Прийнято звернення до депутатів ВРУ

В понеділок, 26 квітня, о 12.22 розпочалося чергово-позачергове засідання ТМР. Розпорядження про його проведення підписав минулої п'ятниці мер міста Лев Грицак на вимогу 18 депутатів (це більше третини складу депутатського корпусу ради). Тривало засідання менше півгодини, адже було присвячене одному питанню - позиції щодо підписання так званих харківських домовленостей президентів України та Росії минулого тижня.

Текст звернення зачитав керівник фракції "Наша Україна" в ТМР Ігор Пілько, в ньому йшлося про категоричне несприйняття трускавецькими депутатами домовленостей від 22 квітня, цитувалося Конституцію України та поставлено вимогу не допустити ратифікації даної угоди. Звернення має бути надіслано керівникам всіх 5 фракцій ВРУ.

Після нетривалих дискусій (писати що флот РФ порушував наше законодавство регулярно чи систематично та чи ім'я президента Росії Дмитро чи Дмітрій) звернення було прийнято одноголосно - 24 присутніми депутатами. Вдалося це забезпечити виключно тим, що майже в повному складі була присутня чисельно найбільша з фракцій ТМР - "Наша Україна". Ця ж фракція організовує і поїздку до Києва, виїзд з Трускавця - о 18.00 сьогодні, повідомив на сесійному засідання депутат Ігор Пілько.

Шкодуємо, що не маємо можливості надати повний текст звернення, адже журналістів у Трускавці часто трактують як осіб другого сорту, тому тексту цього звернення для нашого видання ми так і не отримали. Трускавчани можуть послухати дане звернення по міському радіо вже завтра, можливо і прочитати в окремих газетах міста в кінці тижня.

Ліфт на Мазепи, 36 можуть запустити вже у вівторок

Як повідомив в.о. генерального директора КП "Наше місто" Олексій Балицький на понеділковій нараді 26 квітня, вже у вівторок, 27 квітня, можуть запустити в експлуатацію ліфт І під'їзду будинку 36 на вулиці Мазепи (будинок санаторію "Джерело"), в ІІ під'їзді ліфт на стадії виконання залишкових робіт. Цього тижня буде продовжуватися і ямковий ремонт доріг, адже вже закупили і привезли необхідну для цього емульсію.

Викрадень класних журналів та тиску на директорів шкіл у Трускавці немає

У Трускавці не було випадків викрадень класних журналів, як це мало місце в окремих районах області в зв'язку зі зміною умов вступу до вищих навчальних закладів, коли враховуються і дані атестатів. Не зафіксовано і жодного випадку спроб тиску на директорів трускавецьких шкіл, повідомив начальник відділу освіти ТМР Орест Лобик на понеділковій нараді. Проте про всяк випадок відділ освіти видав наказ про посилення відповідальності за збереження шкільної документації, особливо класних журналів, зазначив високопосадовець.

Двадцять чотири роки тому сталася аварія на ЧАЕС

У Трускавці станом на 26 квітня 2010 року проживає 27 ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та 98 потерпілих від неї (І категорія - 11, ІІ - 23, ІІІ - 36, статус вдови чи вдівця ліквідаторів мають 4 осіб, 24 дітей-чорнобильців). Про це на понеділковій нараді 26 квітня повідомила начальник Управління праці та соціального захисту ТМР Юстина Когут.

Заходи по проведенні в нашому місті відзначення трагічної річниці регулює відповідне розпорядження міського голови. Окрім грошової допомоги чорнобильцям (34 осіб отримало по 100 гривень), їхня делегація поїхала до Львова, де о 12.00 26.04.10 пройшли заходи на обласному рівні. Мало їхати 5 осіб, поїхало лише 2, транспорт надано санаторієм "Перлина Прикарпаття". З нагоди річниці аварії на Чорнобильській АЕС по школах Трускавця пройшли уроки пам'яті, а в бібліотеках міста - тематичні виставки. А зранку в церквах міста пройшли богослужіння з цієї нагоди.

"Нормативне забезпечення населення на особливий період"

Семінар під такою назвою пройде наступної п'ятниці в міській раді, участь в ньому візьмуть представник КП "Наше місто", Управління праці та соцзахисту населення, відділу інфраструктури та планово-економічного відділу ТМР, повідомив на понеділковій нараді керівник мобілізаційного відділу ТМР Адам Ластовецький. Участь в ньому можуть брати тільки ті, хто має допуск до державної таємниці.

Натомість сьогодні, в понеділок, 26 квітня, в міській раді засідали комісія з питань торгівлі, регуляторна комісія та галузева рада. Завтра ж відбудеться засідання Координаційної ради з питань суспільно небезпечних узалежнень, повідомив заступник міського голови Ярослав Чистогорський. На цьому засіданні будуть представники з Києва.

З собаками треба щось робити

Збільшилася кількість мешканців Трускавця та відпочиваючих, які скаржаться на велику кількість безпритульних собак, які юрбами гасають вулицями міста та становлять загрозу як для дорослих, так і для дітей. Як повідомив на понеділковій нараді в. о. міського голови Віктор Марченко, ще минулого місяця до нього зверталася відпочивальниця однієї з вілл на Біласа, яку покусали бродячі собаки і яка погрожувала робити Трускавцю негативну рекламу в Києві через цей прикрий випадок. Те, що кількість осіб з укусами собак збільшилася, підтвердив і головний лікар міської лікарні Йосип Свіжинський.

Оскільки відстріл собак в Україні заборонено, міська рада Трускавця розглядає можливість відлову бродячих тварин з подальшим їх транспортування у притулки. Оскільки притулок у Стебнику не відповідає жодним санітарним нормам, розглядатимуть інші варіанти, можливо навіть возитимуть псів та сук до Львова. А це потребуватиме додаткового фінансування з місцевого бюджету.

День політв'язнів і День героїв цього року співпадають

16 травня цього року відзначатимемо День політв'язнів, заходи до цієї дати вже обумовлені у відповідному розпорядженні міського голови від 20 квітня. А розпорядженням Львівської обласної ради третю неділю травня визнано Днем Героїв, так що цьогоріч ці дати співпадають. У Трускавці офіційно нараховується 21 учасник бойових дій УПА, в той час як ветеранів Великої вітчизняної війни - 1022. Учасникам повстанського руху доплачують до пенсій суто з міського бюджету, ці виплати проводяться в тому ж обсязі, що і ветеранам ВВВ на загальнодержавному рівні. Нагадаємо, що за роки після Помаранчевої революції УПА так і не була визнана на державному рівні воюючою стороною.

Дружитимемо зі шведами?

На адресу трускавецького міського голови надійшли пропозиції щодо можливості встановлення побратимських стосунків Трускавця з одним із міст Швеції, повідомив помічник мера Лева Грицака Олег Блажівський, керівник інформаційно-аналітичного відділу ТМР. З такими пропозиціями звернулися Асоціація місцевих влад та регіонів Швеції та Посольство України в цій скандинавській державі. Пропозиції перебувають на етапі розгляду.

Власна інформація

Дрогобицька громада сказала своє слово щодо угоди Віктора Януковича з Росією

25 квітня за ініціативою депутатів Дрогобицької міської ради на площі Ринок відбулося віче з приводу продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. На віче виступили міський голова Микола Гук, секретар міської ради Алла Гладун, депутат обласної ради Михайло Ваврин, Почесні громадяни міста професор Омелян Винницький та міський голова першого демократичного скликання Мирослав Глубіш, депутат міської ради Роман Курчик (НРУ), депутат першого демократичного скликання Михайло Белей, викладачі Дрогобицького педуніверситету Ярослав Радевич-Винницький, Олег Баган та інші. На віче прийнято резолюцію, текст якої подаємо повністю:

"Ми, учасники віче у Дрогобичі, протестуємо і засуджуємо підписання Президентом України Віктором Януковичем угоди про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території нашої держави.

Вважаємо, що Президент порушив норми Конституції щодо заборони розміщення на території України іноземних військових баз. Заради примарних економічних вигод та ілюзії міфічної дружби з Росією він знехтував національними інтересами України, виставивши їх на торг.

Вважаємо, що цією угодою Віктор Янукович продемонстрував готовність беззастережно віддати національний суверенітет на поталу Москві, що утвердило її сподівання відродити свою імперську могутність та реалізувати неоколоніальні задуми щодо України. Подальше розміщення російського флоту у Криму може призвести до повної окупації Севастополя та Кримського півострова.

Ми, учасники віче в Дрогобичі, засуджуємо звільнення Головнокомандувача Військово-Морських Сил України адмірала Ігоря Тенюха на догоду Москві. Висловлюємо свій протест щодо прагнення Президента України Віктора Януковича спорудити так званий "міст єднання" через Керченську протоку. За цим криється прагнення створити всі умови для безперешкодної навали російських військ в Україну. Росія робила і робить все для того, щоб навічно закріпитися у Севастополі і Кримському півострові. Нинішній Президент України цьому сприяє.

У цей непростий час, коли вороги посилюють зашморг русифікації і поневолення України, відкрито заявімо : "Ні!" реваншизму Москви, "Ні!" - продажності Президента Януковича.

Ми вимагаємо від Верховної Ради України не ратифіковувати цю зрадницьку угоду, від Конституційного Суду України та Генеральної Прокуратури України - ініціювати імпічмент Президента України Віктора Януковича, який, порушивши ст. 111 Конституції України, вчинив державну зраду проти українського народу.

Не забуваймо трагічних уроків нашої історії, не забуваймо уроків Тузли!

Українці, не дозвольмо продати суверенітет України за оманливі обіцянки дешевого газу! Разом ставаймо на захист України!

Відрядити у вівторок, 27 квітня, до Києва під Верховну Раду України делегацію Дрогобича з прапорами України і Дрогобича і протестними лозунгами!"

У Дрогобичі спорудять пам'ятний знак Чорнобильській катастрофі

Сьогодні, 26 квітня, до дрогобицької ратуші прийшла група осіб, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, та ініціювала зустріч з міським головою Миколою Гуком. Під час зустрічі чорнобильці скаржилися на неналежний соціальний захист держави. Зокрема, йшлося про мізерний розмір матеріальної допомоги, забезпечення безкоштовними ліками, житлом, отримання оздоровчих путівок, можливість отримання земельних ділянок.

Микола Гук доручив начальнику управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради Іванові Терлецькому подбати, щоб при формуванні бюджету на цей рік розмір допомоги чорнобильцям з міського бюджету був збільшений принаймні утричі, а також раз на півроку проводити зустрічі із потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи. Присутні ініціювали спорудження у Дрогобичі пам'ятного знаку Чорнобильській катастрофі. Це питання, як зазначив міський голова, буде вивчене. Наприкінці зустрічі Микола Гук подякував чорнобильцям за їхню жертовність, яку вони ціною свого здоров'я віддали державі. Відтак для них був організований святковий обід. У Дрогобичі на обліку перебуває 343 особи, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Іван Тихий

Вісті з Борислава

- Для пологового будинку м. Борислава придбано апарат ультразвукової діагностики "Філіпс", а також триканальний електрокардіограф для терапії, повідомив головний лікар ЦМЛ Богдан Блистів.
- 25 квітня в бориславському парку відбулося урочисте відкриття паркового сезону.
- 26 квітня о 13.00 біля пам'ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії (Військовий меморіал, вул. Д. Галицького), відбулося віче-реквієм до Дня пам'яті Чорнобильської трагедії.
- Чисельність населення по Бориславській міській раді станом на 01.01.2010 - 37 281 особа. В 2009 році в Бориславі народилося 419, померло - 517 (з них двоє - діти до 1 року). Природне скорочення населення становить 98 осіб. За минулий рік зареєстровано 115 шлюбів та 114 розлучень. На обліку в державній службі зайнятості перебували 693 особи. В Бориславі найбільші скорочення працівників в 2009 відбулися у транспорті (27,4%), роздрібній торгівлі (25,6%), у сфері надання державних послуг (21,1%), діяльності у сферах права, бухгалтерського обліку, надання послуг підприємцям (на 17,9%).
- 2 травня о 15.30 в бориславському Палаці культури відбудеться т традиційний звіт колективів і окремих виконавців школи мистецтв Борислава. Цього року 68 виконавців школа мистецтв відпроваджує в самостійну творчу дорогу.
- В Бориславі працює громадська приймальня партії "Батьківщина", прийом з понеділка по п'ятницю з 10.00 до 18.00 за адресою вул. Чорновола, 4а, тел. (248) 4-27-40. "Гаряча лінія" партії - 0 800 50 40 40.
- Триває перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "Податки очима дітей" для дітей віком від 9 до 16 років. Творчі роботи можна подавати за адресою ДПІ в Бориславі (вул. Карпатська Брама, 14) до 30 квітня 2010 року (каб. 35, тел. 5-01-49).

За матеріалами газети "Нафтовик Борислава"

У Трускавці грабіжники в масках пограбували пункт обміну валют

У Трускавці група невідомих осіб скоїла зухвале пограбування пункту обміну валют, який знаходиться у приміщенні одного із санаторіїв міста.

Як повідомило ZAXID.NET джерело у правоохоронних органах, 22 квітня близько третьої години ночі, група молодиків, орієнтовно шість осіб, з масками на обличчях, зламали замок тильних дверей на другому поверсі санаторію і в такий спосіб дісталися у вестибюль санаторію, де розміщується пункт обміну валют.

Нападники зв'язали 37-річного охоронця санаторію і, виламавши двері обмінника, заволоділи металевим сейфом з грошима і втекли. Проводяться слідчо-оперативні заходи по розшуку грабіжників.

www.zaxid.net

Міліцейський вісник за 16-21 квітня

- В Дрогобицькому районі під час проїзду в маршрутному таксі 15-річний школяр із сумочки пасажирки викрав гаманець, в якому знаходились гроші в сумі 6700 гривень.
- Правоохоронцями Трускавецького відділку міліції "на гарячому" затриманий раніше судимий 19-річний громадянин, який намагався вчинити крадіжку товару із кіоску.
- В м. Дрогобич із приміщення магазину раніше судимий громадянин, шляхом вільного доступу, викрав настойку "Абсент-Ксента" та коньяк "Старий Кахетті", всього на суму 333 грн. 52 коп.
- В м. Трускавець охоронець санаторію шляхом обману заволодів мобільним телефоном "Nokia-6500с" вартістю 1650 гривень у місцевого жителя.
- В м. Дрогобич під час проведення санкціонованого обшуку в квартирі 48-річного жителя було виявлено та вилучено 71 патрон калібру 9 мм. до пістолета " Макарова".
- В м. Дрогобич неповнолітній відкрито заволодів у студента мобільним телефоном "Нокіа 2700".
- В Дрогобицькому районі в стоматологічному кабінеті із сумки громадянки, учень 7 класу викрав гаманець з золотою брошкою, всього на суму 1620 грн.
- В м. Дрогобич під час проїзду в маршрутному таксі 16-річний житель району із сумочки пасажирки викрав гаманець в якому знаходились гроші в сумі 170 гривень.
- В Дрогобицькому районі за крадіжку із приміщення дитячої кімнати санаторію два DVD-плеєри "LG" та відеокамеру "Cамсунг", на суму 2500 гривень затримані двоє місцевих жителів віком 19 та 17 років.

www.milicia.lviv.ua

Підприємці Дрогобича просять нардепа Писарчука захистити їх від свавілля влади

Підприємці з Дрогобича написали звернення народному депутату України Петру Писарчуку та голові Дрогобицької міської організації Партії регіонів Сергію Гориславському, яке надійшло до ЗІКу. "Переконливо просимо вас, як людину честі і порядності, яка йшла на вибори з девізом "Україна для людей" і "Почую кожного", людину якій небайдужі долі дрогобичан та громадян області загалом, захистити нас від свавілля "рідної влади" і дати нам можливість годувати свої сім'ї на території України, а не покидати державу і шукати кращої долі за межами України", - зокрема, йдеться у зверненні.

Подаємо текст звернення зі збереженням стилістики:

"Звертаються до вас, як до останньої інстанції підприємці КП "Дрогобицький ринок" та Дрогобицьке об'єднання підприємців "Алея", які здійснюють свою торговельну діяльність в центральній частині міста Дрогобича, по вулицях Малий Ринок, Ковальська та Шолом Алейхема. Дану торгівлю ми здійснюємо з 1994 року, однак на протязі останніх років, за сприянням міського голови Гука М.П. та окремих депутатів на нас здійснюється постійний тиск щодо позбавлення нас робочих місць органами місцевого самоврядування, а саме службами підпорядкованими Гуку М.П., крім цього почали задіювати працівників міліції та спеціальний підрозділ "Беркут". Хоча нам відомо, що "Беркут" зобов'язаний займатися розкриттям резонансних злочинів, а не "воювати" з людьми, які кормлять свої сім'ї, і сім'ї людей, які в нас працюють. Міліція Дрогобича займається подвійними стандартами, не даючи працювати нам. У нас є всі офіційні документи, ми сплачуємо податки в міський бюджет. Міська влада та правоохоронні органи закривають очі на людей, які торгують не офіційно в центральній частині міста і по вулиці Пилипа Орлика, а це незаконні мігранти з інших країн СНД. Дані громадяни не сплачують в місцевий бюджет податки передбачені законодавством України, а вирішують питання оплати з працівниками міліції, податкової інспекції і владою міста в інший спосіб. Крім цього, останнім часом здійснюється заселення громадян, які приїхали з країн Середньої Азії, яких Дрогобицька міліція і влада міста чомусь ігнорує. Нам цікаво, чи ці громадяни мають відповідні документи для перебування на території України і для здійснення торгівельної діяльності, а також чи не порушують імміграційне законодавство нашої держави. Саме з дозволу міського голови незаконні мігранти торгують на території ринку і на прилеглих територіях до нього.

Виникає звичайне запитання: "Пан Гук підтримує економіку Середньої Азії і добробут їх жителів, нехтуючи корінними жителями міста?". Ми згідні за власний кошт облаштувати свої робочі місця, погодити дане питання з архітектурою міста Дрогобича, однак хочемо гарантій міської влади, щоб дані місця були закріплені за нами. Нам стало відомо, що на наші місця претендують інші особи, які "вирішили дане питання з міською владою". Ми, неодноразово, на сесії Міської Ради наголошували на наданні робочих місць на іншій території міста Дрогобича, однак нам відмовили.

Останніми роками відбувається забудова центральної частини міста фірмами, що лояльні до міської влади, які після будівництва перепродують дані місця за більш значну суму. І така ж сама доля чекає наші робочі місця. На сьогоднішній день ми оголосили акцію непокори дрогобицькій міській раді та виконавчому комітету Дрогобицької міської ради, протестуючи щодня з розташуванням торгових наметів навколо стін Ратуші з вимогою вернути нам право на торгівлю. Якщо ми не будемо почуті місцевими чиновниками, оголосимо безстрокове голодування під стінами міської ради, щоб відстояти свої законні права. Повідомляємо вас що Дрогобич є корумпованим містом в якому негайно має змінитися влада, повідомте про це, як Народний депутат Президента України, що з людьми давно тут ніхто не рахується. Чому не відбувається зміна влади в контролюючих органах? Тому переконливо просимо вас, як людину честі і порядності, яка йшла на вибори з девізом "Україна для людей" і "Почую кожного", людину якій небайдужі долі дрогобичан та громадян області загалом, захистити нас від свавілля "рідної влади" і дати нам можливість годувати свої сім'ї на території України, а не покидати державу і шукати кращої долі за межами України.

З повагою,
підприємці КП "Дрогобицький ринок"

Під зверненням стоять підписи 117 підприємців.

Держнагляд перевіряє споживачів енергії, які під'єднані до мереж "Бориславнафтогазу"

У Бориславі спеціалісти Держнагляду проводять обстеження електроустановок та приладів обліку електроенергії близько 400 побутових споживачів енергії, які здійснюють розрахунки за спожиту електроенергію у НГВУ "Бориславнафтогаз" і не є споживачами ВАТ "Львівобленерго". Про це повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на заступника міського голови Бориславської міської ради Геннадія Корконішка. "Комісія працюватиме 10 днів, після цього можна буде говорити наскільки вимоги "Львівобленерго" є законними", - сказав він.

Нагадаємо, "Львівобленерго" звинувачує керівництво "Бориславнафтогазу" та депутатів Бориславської міськради у тому, що на сьогодні немає належного обліку електроенергії таких споживачів, у невідповідності технічного стану електоустанок і значних витратах електроенергії в мережі. Зараз 400 побутових перебувають у невизначеній ситуації.

"Львівобленерго" вимагає від влади міста привести електроустановки та прилади обліку електроенергії у відповідність до відповідних правил.

У Бориславі затримали автокрадія, який викрав бус з-під носа господаря

У місті Борислав затримали автозлодія, який викрав мікроавтобус з-під носа у господаря. Про це ЗІК повідомила керівник прес-служби УДАІ у Львівській області Світлана Добровольська.

"23 квітня о 9.00 год. вранці 39-річний мешканець міста Борислава сів у свій автомобіль бус "Фольксваген", поїхав на роботу на цегляний завод. Зайшовши у дирекцію підприємства за певними документами, він почув, що автомобіль завівся. Він відразу вибіг на вулицю, побачив свій автомобіль, який від'їжджає, став його доганяти, однак намарно. Після цього він повідомив про викрадення автомобіля у підрозділи ДАІ", - розповіла Добровольська.

З її слів, у центрі Борислава на вул. Володимира Великого працівники ДАІ затримали цей автомобіль та його крадія. Ним виявився місцевий житель. Зараз проводиться слідство.

www.zik.com.ua

Микола Гук може зашкодити інтересам не лише Дрогобича, а і Трускавця?

Минулої п'ятниці, 23 квітня, в програмі "Вісник" на 12 каналі Львівського телебачення було показано сюжет про митарства дрогобицьких підприємців. Одна з підприємців в коментарі про події в Дрогобичі сказала, що "Петрович хоче нам в Дрогобичі влаштувати голодомор", маючи на увазі намагання мера Дрогобича Миколи Гука витіснити торгівців з центральної частини міста під приводом боротьби зі стихійною торгівлею. Оскільки часто цілі сім'ї дрогобичан заробляють собі на прожиття способом торгівлі, то стає зрозуміло, що пропозиції перейти торгувати на окраїни міста для підприємців є просто неприйнятними. Підприємці не збираються відступати навіть після звернень п. Гука в Генеральну (!) прокуратуру і до міністра (!) внутрішніх справ, вони готові перекрити трасу Львів - Трускавець, повідомлялося в програмі "Вісник".

Оскільки питання навряд чи буде вирішено в найближчому часі, для Трускавця проблеми дрогобицьких підприємців стають зовсім не чужі, адже можуть постраждати інтереси нашого курорту. Хто дасть гарантію, що підприємці не перекриють трасу Львів - Трускавець, а можливо і залізничне сполучення? Невже хтось думає, що до Трускавця відпочиваючі погодяться добиратися через Стебник (ви їхали по цій дорозі?) або через Урич - Східницю - Борислав (а про цю я мовчу)? Чи може будемо перевозити наших гостей літаками та вертольотами? Дії дрогобицького мера, який так активно працює на благо дрогобицької громади, можуть завдати інтересам Трускавця удару не меншого, ніж штучно роздута епідемія минулої осені. Закрадається думка, що робляться такі дії не без умислу, особливо коли починаєш читати публікації, автором яких є дружина дрогобицького мера п. Валентина.

Якби дружина мера львівського чи рівненського почала активно критикувати стан справ у Луцьку чи Тернополі, це викликало б потужну реакцію не так в тих містах, які критикують, як в самому Львові чи Рівному. Опозиція навряд чи упустила б таку нагоду і вказала б журналістці на помилки, які робить її шлюбний чоловік в управлінні містом. У Дрогобичі до цього можуть і не додуматися, адже в дрогобицької опозиції не стоїть питання, чи можуть переобрати дрогобичани Миколу Петровича знову. Це ж нонсенс. Відправивши раз у відставку мера-новатора, опозиційні сили програли суд в далекому городі руської слави Севастополі і тепер змушені чекати наступних виборів. Чекати, зціпивши зуби. І дивитися на все те добре, чого в Трускавці нема. А в нас багато чого нема та й не буде - ні свят пампушків та вареників, ні музею ковбаси, ні пам'ятнику цибулі, ні копців з бульбою в центрі міста, ні призначень родичів мера на ключові посади, ні своєї книги рекордів. Зате в Трускавці є "фарисейство в шатах слайдів", коники, які пукають та "страшні" дороги типу вулиці Сагайдачного. Що страшного на цій вулиці бачить трускавецька опозиція, важко сказати, для відмолювання страху не варто їхати аж в Солонку, можна просто проїхатися на дрогобицьку автостанцію - їзда по Трускавецькій, Мазепи та Пилипа Орлика зніме страх перед трускавецькими дорогами як рукою. А одна фраза пані Валентини пасує, як кажуть росіяни, не в брови, а в очі. "Сидіти б пану міському голові … вдома або проходити реабілітацію… Бо на цій посаді справді потрібне здоров'я - фізичне і моральне. Особливо серце… Воно має бути - не а-ля залізний Фелікс, а мудре і добре, готове сприймати чужий біль…" А якщо ці слова застосувати до мера дрогобицького, а не трускавецького? Може піти б Миколі Петровичу у відставку, писати вдома вірші та відкладати в холодильнику щомісяця по новій цибулині та по палці дрогобицької ковбаси - дрогобицька громада за його відхід від справ йому б вибудувала музей ковбаси на вседрогобицькій толоці і мав би чоловік змогу займатися згідно зі своїм покликанням. І не треба бути Петровичу "залізним Феліксом", який виходить на роботу о 7 ранку, щоб не бачити підприємців, які через годину блокуватимуть вхід в дрогобицьку ратушу.

Леву Грицаку закидають те, що минулого року він написав заяву в міську прокуратуру з намаганням вияснити, чи не було в діях людей на сесії 12 березня 2009 року адміністративного (!) правопорушення (а не кримінального, як це дехто хоче показати, перекрутивши факти). Про те ж, що на своїх виборців, дрогобицьких підприємців, мер Дрогобича Микола Петрович Гук пише аж в Генеральну прокуратуру та міністру внутрішніх справ Анатолію Могильову, якось не варто говорити, не випадає. Політика подвійних стандартів може дати короткочасний ефект, але не довготривалий, люди мають властивість тримати образу в серці не те що місяцями - роками. Намагання відвернути увагу від проблем Дрогобича демонстрацією штучно надуманих проблем в Трускавці не пройде - надто розумні люди дрогобичани, щоб піддалися на таку уловку та потрапили на гачок дружини мера міста Котермака.

Розбиті дороги, пам'ятки архітектури в занедбаному стані, неврегульованість із паркуванням авто, в тому і в центральних дільницях міста, стихійна торгівля не лише біля ринків, але і край вулиць, постійне акцентування на другорядному без вирішення головного, застій - все це, на жаль, характеризує місто, яке так любить і багато трускавчан - славне місто Дрогобич. Стрий давно подолав подібні проблеми, Самбір випередив колишній обласний центр, невже на черзі Турка, Сколе, Миколаїв, Старий Самбір? Невже Дрогобич, освітній центр регіону, місто студентів та науковців, місто з такою давньою муніципальною історією та можливостями розвитку, зупиниться і стоятиме на місці лише тому, що справи сусідів першу пару цікавитимуть більше, ніж справи тих, хто довірив цій парі владу? Коли вже з острівця нестабільності Дрогобич перетвориться на приклад для менших сусідніх міст, в тому і Трускавця? Не заздрість щодо кращих можливостей курорту, а пошук свого оптимального шляху, турбота про інтереси кожного дрогобичанина мали б стати основним принципом діяльності дрогобицького мера. Але чи буде так ще при цьому мері?

Степан Гнатків

Відділення Державтоінспекції Борислава повідомляє

У березні відділення ДАІ Борислава зафіксувало 188 порушень правил дорожнього руху, із яких 6 стали причиною дорожньо-транспортних пригод. У п'ятьох ДТП постраждали лише автомобілі, а одна закінчилась нанесенням неповнолітньому велосипедисту тілесних ушкоджень.

Найбільше порушень із боку водіїв міста працівники автоінспекції зафіксували при дотриманні правил зупинки і стоянки. Таких виявилося 56. У березні на 8 водіїв складено протоколи про адміністративну відповідальність за управління транспортними засобами без необхідних документів, 4 - за експлуатацію ТЗ без проходження технічного огляду, ще 20 водіїв притягнуті до адмінвідповідальності за порушення правил обгону. Інспектори ДАІ склали 14 протоколів на водіїв за порушення правил проїзду перехресть, 12 - за експлуатацію незареєстрованих в установленому законом порядку ТЗ, а 12 водіїв затримано за кермом у стані алкогольного сп'яніння. Маємо також два порушення правил перевезення людей та один випадок переобладнання транспортного засобу без дозволу ДАІ, тринадцять порушень правил переїзду залізничних переїздів. двадцять вісім порушень правил переїзду пішохідних переходів та три порушення правил перевезення небезпечних, великогабаритних та великовагових вантажів. Працівники ДАІ з ОАТ м. Борислава склали три адмінпротоколи на посадових осіб за випуск на лінію технічно несправних транспортник засобів, п'ять за пошкодження і забруднення проїжджої частини та ще два за порушення стандартів і норм утримання автомобільних шляхів.

За керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння на підставі рішення суду працівники Державтоінспекції міста у березні вилучили права у 3 любителів їзди напідпитку.

Легковажність водія автомобіля КАМАЗ стала причиною ДТП, що сталася на вул. Транспортній 3 березня. Керуючи автомобілем, водій вантажівки не вибрав безпечної швидкості та не врахував дорожньої обстановки, внаслідок чого виїхав на зустрічну смуту руху, де допустив зіткнення з автомобілем ВАЗ 21099. Під час зіткнення автомобілі отримали механічні ушкодження.

Неуважність водія під час руху автомобіля заднім ходом стала причиною ДТП, що сталася 6 березня на вул. Січових Стрільців. Водій автомобіля "Міцубісі-Паджеро" під час руху заднім ходом не переконався, що це буде безпечним для інших учасників руху, виїхав на смугу зустрічного руху, де скоїв зіткнення з автомобілем ВАЗ 2104. Обидва автомобілі отримали механічні ушкодження.

Нехтування водієм швидкісного режиму на слизькій дорозі стало 11 березня причиною ДТП на вул. Т. Шевченка у Східниці. Водій автомобіля "Тойота" під час вибору в установлених межах безпечної швидкості на слизькій дорозі не врахував дорожню обстановку, стан керованого ним транспортного засобу, внаслідок чого допустив наїзд на перешкоду. Під час наїзду автомобіль отримав механічні пошкодження.

Механічні ушкодження отримали також автомобілі у двох інших ДТП. На вул. Т. Шевченка у м. Бориславі дев'ятнадцятого березня водій автомобіля ГАЗ під час вибору в установлених межах безпечної швидкості не врахував дорожньої обстановки та стан транспортного засобу, внаслідок чого не впорався із керуванням і допустив зіткнення із автомобілем Шевроле. У другому випадку водій автомобіля "Опель" 22 березня на вул. А. Міцкевнча, здійснюючи маневр заднім ходом, скоїв наїзд на припаркований автомобіль. В обох випадках автомобілі отримали механічні пошкодження.

Тілесні ушкодження отримав велосипедист у дорожньо-транспортній пригоді, що сталася 23 березня на вул. С. Коваліва близько 17.00. Водій автомобіля "Daewoo-Nexia" гр. К., рухаючись по вул. Коваліва у напрямку від магазину "Альфа" до фірмової АЗС "WOG" поблизу будинку № 47 допустив зіткнення із неповнолітнім велосипедистом, який рухався по зустрічній смузі руху відносно автомобіля зверху вниз. У результаті зіткнення неповнолітнього велосипедиста із забійною раною лівої гомілки каретою швидкої допомоги доставлено у травматологічне відділення Бориславської ЦМЛ.

Відділення Державтоінспекції звертається до водіїв із проханням бути особливо зосередженими під час руху в густонаселених районах міста, адже із приходом весни на шляхи міста виїхала значна кількість велосипедистів та скутерів, які на дорозі не завжди поводяться адекватно. І хоч вимоги до водіїв скутерів в Україні постійно посилюються, вирішити питання безпеки на дорогах Борислава без участі батьків та громадськості не вдасться. Закон дозволяє керувати велосипедом після досягнення чотирнадцятирічного, а скутером - шістнадцятирічного віку. Велосипедист повинен їздити у вело-, а водій моторолера у мотошоломі, знати правила дорожнього руху та зареєструвати свої ТЗ у органах Державтоінспекції. Згідно з минулорічної Постанови уряду "Про внесення змій до деяких постанов Кабінету Міністрів України" внесено зміни до положення "Про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами". Відтак, із 1 липня 2010 року, експлуатація незареєстрованих мопедів в Україні буде заборонена. Першу державну реєстрацію мопедів із 1 січня по 1 липня буде проведено за спрощеною схемою. При цьому не обов'язково мати документи, що підтверджують покупку транспортного засобу. Важливо, щоб він не перебував у розшуку. Для реєстрації скутера власникам транспортного засобу необхідно доставити транспорт на огляд у Дрогобицьке МРЕВ, яке знаходиться у м. Дрогобичі по вул. Трускавецькій, 64.

Процедура реєстрації проста. Спочатку визначають клас скутера за технічними характеристиками: об'єм, модель. Потім видають тимчасовий реєстраційний талон з необмеженим терміном дії, а також номерний знак. Орієнтовна вартість реєстрації коливатиметься в межах 250-300 гривень. До цієї суми слід додати ще вартість ведійських прав та обов'язкове медичне страхування.

Водійські права для скутеристів будуть такі ж, як і на мотоцикл - категорія "А". Якщо ж власник мопеда або скутера не має водійських прав, то йому потрібно пройти медкомісію й отримати відповідну картку, що підтверджує: він фізично здоровий і може бути допущений до керування ТЗ. Далі необхідно записатися в автошколу, закінчити її, успішно скласти у ДАІ теоретичний і практичний іспити. Тільки після цього йому видадуть права відповідної категорії. їздити на скутері дозволено з 16 років. Водій та пасажир мають бути в мотошоломах.

До 1 липня 2010 року інспектори не складатимуть адмінпротоколи про відсутність державної реєстрації. Після цього дня "скутери" обов'язково повинні бути зареєстровані, а водій - мати посвідчення на право керувати транспортом та бути в мотошоломі під час руху. Якщо водій їздитиме на скутері без захисного шолому він мусить сплатити штраф від 51 до 85 гривень. У випадку, якщо в скутериста не буде водійського посвідчення, штраф складатиме від 400 до 850 гривень. А водій, який не зареєструє свій двоколісний транспорт, заплатить від 170 до 255 гривень.

Якщо адмінпорушник виявиться неповнолітнім, то притягуватимуться до відповідальності та сплачуватимуть штраф його батьки.

Роман Садлівський, майор міліції,
начальник відділення ДАІ з ОАТ м. Борислава,
газета "Нафтовик Борислава"

Страх імені Януковича, або Націоналістична складова демократії

Івано-франківське яйце, пожбурене студентом у Віктора Януковича, зіграло фатальну роль в українській політиці. Цей феномен можна назвати не просто Українським Страхом, а страхом персональним - Страхом імені Януковича.

Політиками чи, вірніше, політиканами рухають не стільки амбіції, жадоба влади чи багатства, скільки звичайнісінький людський страх. Це як з валізою без ручки: важко нести, але годі кинути. Чи можете ви назвати політика чи, вірніше, політикана, який би добровільно відмовився від влади? Ба, більше! Навіть якщо в силу певних обставин (програних виборів) цей політик чи, вірніше, політикан сходить з політичної сцени, він робитиме усе можливе й неможливе, аби повернутися до влади, завоювати втрачені позиції, знову заявити про себе.

Рушійною силою у цьому процесі є страх, навіть так: Страх з великої літери. І мова навіть не про той тваринний страх, який охоплює політика чи, вірніше, політикана у зв'язку з невиконанням зобов'язань перед сильними світу цього, бо, зрештою, усі ці політики чи, вірніше, політикани, яких ми щодня бачимо на екранах телевізорів чи читаємо про них у газетах, є лише менеджерами, власне, сильних світу цього, виконавцями чужої волі. Страх за власне животіння притуплює звичайні людські якості, а моральні норми для такої людини стають атавізмом, непотрібним придатком.

Проте у таких політиків, вірніше, політиканів глибинною є природа іншого Страху, закладеного, мабуть, на генетичному рівні, переданому в спадок не лише від батьків, а й від дідів-прадідів. У сучасній українській політиці ми не бачимо потомственних політиків, бодай політиканів, як це є, скажімо, в інших країнах, - чогось на кшталт потомственних дипломатів. Не поталанило нашим політикам чи, вірніше, політиканам з генеалогічним деревом, бо їхні пращури не відрізнялись особливим талантом на ниві державотворення. Звичайно, можна себе зробити потомственним козаком і навіть нащадком гетьмана на кшталт Ющенка, але ж згадаймо, що і гетьмани в українській історії були різні: одні життя віддали за неньку-Україну, а інші прогнулися перед московським загарбником. Не вина, а радше біда пращурів наших сучасних політиків чи, вірніше, політиканів, що вони не передали у спадок своїм нащадкам державницького мислення, оцього найбільшого скарбу в історії людства, а тому й стали ті гвинтиками у руках олігархів, які керують Україною.

Вікторові Януковичу в президентській кампанії поталанило більше, бо на нього зробили ставку "правильні" олігархи. Але природа страху в Ющенка, Тимошенко, Тігіпка, Яценюка, Литвина чи в інших претендентів на президентську булаву та ж, що у Януковича, просто їм поталанило менше, але "правильні" олігархи остаточно їх не викреслили зі свого "чорного списку" й обов'язково використають за слушної нагоди.

Як бувають весняні чи осінні загострення у психічно хворих людей, так і загострення страху, а, точніше, Страху з великої літери лякають наших політиків, а, вірніше, політиканів, змушують їх робити неадекватні кроки. Нам ще слід усвідомити причинно-наслідкові зв'язки між подіями у Киргизстані, загибеллю Леха Качинського і фактичною здачею Криму Віктором Януковичем. За день до загибелі польського президента Владімір Путін заявив, що Росія не має жодного стосунку до революційних подій у Киргизстані. Повірити відставному полковникові КГБ, звичайно, можна, але тоді слід засумніватись у його професійних якостях. Так само можна засумніватись у природній загибелі Леха Качинського, знаючи, що він мав намір вимагати від Росії моральної компенсації за розстріляних енкаведистами польських офіцерів у Катині. Тому не видаватимуться дивними повідомлення, що польський літак буцімто чотири рази намагався приземлитися під Смоленськом (а насправді лише один раз), що росіяни спішно замінили ліхтарі на аеродромі, а сам аеродром, за свідченням експертів, належав до "печерних", не передбачених для посадки літаків такого класу.

Як би російський монстр не виряджався у рясу доброчесності, завжди актуальним залишається гасло Хвильового: "Геть від Москви!". Підірвані будинки у Волгодонську і Москві, списані на чеченських терористів, дали змогу Владіміру Путіну стати президентом і розв'язати війну в Ічкерії. Будь-яке зближення з російським монстром є смертельно небезпечним, а від "дружніх" обіймів московитів можна задихнутись.

У політиці немає нічого випадкового, і будь-яка хроніка подій при уважному розгляді дає цілісну картину причинно-наслідкових зв'язків. Якщо це все помножити на страх, отримаємо гримучу суміш буцімто неадекватних кроків політиків, вірніше, політиканів. Насправді все має своє пояснення і вписується в аморальні рамки поведінки таких політиків, вірніше, політиканів. Глибинний Страх, закладений у них на генетичному рівні, змушує їх мислити не по-державницьки, а так, як це потрібно окупантові. Меншовартість страхопуда, хай навіть і звуть його Президентом України, здатна загнати увесь народ у новітнє ярмо.

Здача Криму Росії (перший етап - продовження до 2042 року оренди Чорноморського флоту) задумувалась давно, але сталася саме після подій у Киргизстані й загибелі польського президента. Можна говорити про збіг обставин, а можна - про закономірність подій, логічний вислід яких простежується у всій діяльності Віктора Януковича. Дамоклів меч Помаранчевої революції-2, скільки би він не говорив, що Майдан більше не повториться, розуміння того, що як і Лех Качинський, він може стати політичною жертвою, якщо піде "проти" Росії, - нависли над Віктором Януковичем. Насправді усі ці донецькі бандити з зеківським минулим, які окупували Верховну Раду України і навіть посадили свого висуванця у президентське крісло, є великими боягузами. Пам'ятаємо, як чимало з них ховалося по закордонах після Помаранчевої революції. Тепер, аби вижити у сучасних умовах, вони готові й через труп рідної матері переступити, не те що здати суверенітет України, кинути його до ніг московського окупанта.

Демократія у нинішніх умовах - підла штука. "Демократично" Віктор Янукович став президентом з усіма сумними наслідками, що з цього випливають. "Демократично" він захопив усю вертикаль влади і здійснюватиме "реформи" задля захисту олігархів - як українських, так і російських, які долучилися до його обрання президентом. Адже зниження ціни на російський газ автоматично означало би й зниження тарифів для населення, але цього не станеться, а в недалекому майбутньому ціни для пересічного українця навіть будуть підвищені. Однозначно ж виграють ті самі олігархи зі своїми металургійними та хімічними підприємствами.

У рамках нинішньої "демократії" позбутися януковичів з їхнім успадкованим страхом практично неможливо. Вони окупували Україну всерйоз і надовго. Сподіватися, що коли на зміну їм прийдуть юшенки, тимошенки, тігіпки, яценюки, литвини чи хто там ще - і все зміниться на краще, теж не варто, бо ці люди служать іншим або й тим самим олігархам, мають такий самий успадкований страх меншовартості. Майдан зокрема і Помаранчева революція загалом не були, власне, демократичними. Стихійні націоналісти виступили проти несправедливості, проте відсутність, власне, націоналістичної еліти, а не тієї, яку ми сором'язливо називаємо національно-демократичною, хоча насправді вона у значній мірі є ліберально-космополітичною, - відсутність націоналістичної еліти зіграла злий жарт з революціонерами і борцями за справедливість. "Недемократично" обраний президентом Ющенко мав усі підстави стати гарантом демократії без лапок, якби, власне, розвивав націоналістичну складову революційного поступу, а не вдався до ліберально-космополітичного кермування державою в ручному режимі. За великим рахунком, меншовартість Ющенка, який на відміну від Леха Качинського не наважився виставити Росії моральні претензії за той же Голодомор, попри його гучні заяви про національні й націоналістичні преференції, нічим не відрізняється від меншовартості Януковича, який затіяв небезпечну гру між США і Росією, ризикуючи тим, що Україну ці два монстри можуть просто розчавити. Страх імені Ющенка замінений Страхом імені Януковича, а може змінитися Страхом імені Тимошенко.

Демократія в Україні у сучасному вигляді, не підкріплена націоналістичною складовою, може і вже починає вироджуватися в свій антипод, який характеризується авторитаризмом, авантюризмом і волюнтаризмом. Лише націоналістична складова будь-якої демократії здатна захистити саму демократію від політиків, вірніше, політиканів, яких несусвітній Страх жене до самознищення. За великим рахунком, від того, що Янукович, чи Ющенко, чи Тимошенко, чи хтось інший за списком з їхньої когорти страхопудів не буде при владі, - не є смертельним для українців. Біда в тому, що їх ніким замінити, бо у нас немає націоналістичної еліти, а та, яка сховалась за національно-демократичними прапорами чи вважає себе націоналістичною, насправді теж вражена вірусом меншовартості, підточеного Страхом з великої літери.

І все ж не все так погано у нашому домі. Підростає бандерівське покоління, яке має стійкий імунітет до меншовартості, а вірус Страху не передався йому по генах. Державницьке мислення цього бандерівського покоління ще не обтяжене досвідом, але більшовизм тягнибоків їм не загрожує. Вони охоплені великою Любов'ю до людей, а не ненавистю до тих, хто мислить не так, як вони. Вони вірять у Бога, а не просто ходять до церкви, бо так треба. За ними майбутнє - і на зміну страхам усіляких там януковичів прийде вселенська Любов націоналістів до поневолених українського і російського народів, якими керуватимуть не ліберально-космополітичні карлики, а велети Духу і Моралі.

Анатолій Власюк,
редактор газети "Тустань",
м. Борислав, 24-25 квітня 2010 року
www.tustan.io.ua

До всіх небайдужих людей!

Маленькій Каролінці всього 3 місяці і вона майже не чує голосу своєї мами з народження. Вихід один - необхідно терміново придбати спеціальний апарат до того часу, поки дитині виповниться 6 місяців. Часу обмаль і лише таким чином можна врятувати дівчинку і в майбутньому вона все життя не перебуватиме в повній тиші. Але апарат дуже дорогий - його вартість складає 42 тис. 747 грн. Таких грошей батьки дівчинки не мають. Але понад усе на світі вони хочуть врятувати донечку, адже вона має право чути голоси близьких, шум води, спів птахів і шелест листя - усю ту різноманіть звуків, яку чують оточуючі. Як говорить мама Каролінки, найстрашніше - усвідомлювати, що ти не можеш допомогти своїй дитині через брак коштів. Не залишайтесь байдужими та не покидайте дитину на життя у тихому світі.

Контактна інформація: Огар Крістіна Володимирівна, Україна, 82200, м. Трускавець, вул. Данилишиних, буд. 55, кв. 41. Дом. тел.: (03 247) 5-28-40 Моб. тел.: 098 234 68 99

Банк одержувача: ЛФ ВАТ "Кредитпромбанк" МФО 385305 Код ЄДРПОУ 3220313763 Р/р 26204100036768 Огар Крістіна Володимирівна.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.