Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№57 (180) 14 липня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

«Позачерговий» міськвиконком

Позачерговий міськвиконком Сьогодні, 14 липня, о 9.00 розпочалося засідання міськвиконкому ТМР, хоча ще два дні тому керуючий справами ТМР Ігор Петранич анонсував його проведення 29 липня. Причиною такого поспіху стала необхідність владнати справи фінансові - ініціатором скликання виконкому став саме начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак, повідомив на виконкомі міський голова Л. Грицак.

Саме Микола Михайлович і був доповідачем по першому питанні, він розповів про недовиконання міського бюджету, особливо по закріплених доходах. Одноголосно члени виконкому прийняли рішення "надати право фінансовому управлінню ТМР в особі його начальника Федоричака М. М. на отримання позики". А другим питанням була легалізація ще 5 осіб, які встановили автономне опалення, по цьому питанні доповідав заступник мера Віктор Марченко.

Кількість уповноважених складати протоколи зросла до 7

Третім і останнім питання на виконкомі ТМР 14 липня було внесення змін до рішення виконкому № 123 від 23.04.2008 року відносно призначення осіб, уповноважених складати протоколи про адмінпорушення. Раніше право складати протокол про адміністративні правопорушення мало лише 2 осіб з числа працівників міськвиконкому - Галина Дорошенко та Світлана Голубінка, головний спеціаліст відділу із питань звернень громадян та захисту прав споживачів. При підготовці нової редакції рішення був намір запропонувати ввести до переліку таких осіб когось з керівників КП "Парк курортний", але юристи вичитали, що згідно Кодексу про адміністративні правопорушення таке право надається виключно працівникам виконавчого комітету.

В результаті кількість осіб, які мають право складати протоколи про адмінпорушення, зросла до 7 - окрім двох вищеназваних працівників мерії, таке право набули всі троє працівників відділу у справах рекреації та туризму, інспекції по благоустрою (Михайло Слободян, Василь Крук, Наталія Кобись), а також Іван Гайванович та Василь Колотелюк з Управління житлово-комунального господарства і будівництва ТМР.

Прес-конференція від Віктора Марченка

Прес-конференція Віктора Марченка Сьогодні, 14 липня, в залі засідань міської ради після проведення мером міста наради щодо сплати податків господарюючими суб'єктами міста, заступник міського голови Віктор Марченко провів прес-конференцію за участю завідувача планово-економічним відділом Марії Заверюхи, завідувача інформаційно-аналітичним відділом Олега Блажівського та начальника фінуправління ТМР Миколи Федоричака. Прес-конференція повністю стосувалася входженням нашого Трускавця до списку 55 найкращих міст України згідно рейтингу журналу "Фокус". Не зупиняємося детально на самій прес-конференції, натомість в цьому ж номері нашого вісника публікуємо прес-реліз міської ради, присвячений цьому питанні - його читайте у вигляді статті "Трускавець - кращий серед кращих".

Козир та Юник підтримали ініціативу Лева Грицака?

Виглядає на те, що так звані опоненти діючого міського голови Трускавця Лева Грицака та можливі його суперники на мерських виборах у жовтні підтримали ініціативи Лева Ярославовича. Так, керівник фірми "Арко" Руслан Козир одним із перших відгукнувся на пропозиції відремонтувати дитячі майданчики - нещодавно відбулося відкриття оновленого майданчика біля будинку 47 на вулиці Данилишиних - із цукерками, морозивом, веселощами дітвори. А депутат Юник, який очолює БФ "Трускавчани", акцією "Зробімо наш дім чистішим" (створення груп працівників для прибирання під'їздів у багатоповерхових будинках) вносить вагомий вклад у покращення благоустрою будинків, на що давно вже звертає увагу мер Трускавця. Щоправда, одноразове прибирання (раз на тиждень пройтися з мітлою з 9 поверху по 1) не така аж велика панацея, проте все одно приємно, що навіть опозиціонери відгукуються на ініціативи міського голови та долучаються до їх реалізації.

20% населення - пільговики

Близько 1/5 населення Трускавця складають особи пільгових категорій, повідомило наше джерело в Управлінні праці та соцзахисту населення ТМР. Трускавець при населенні понад 20 тисяч має біля 5,5 тисяч пенсіонерів. Саме за їхні голоси часто змагаються кандидати на посаду мера, адже добре знають, що молодь в основному підтримуватиме Лева Грицака. Проте часто невиконання обіцянок кандидатами йде їм же на шкоду - до нас звернулася одна зі стареньких, яка довший час "висіла" на бігборді зі вдячними словами за допомогу по ремонті помешкання, натомість кандидат навіть не думав їй нічим допомагати. З етичних міркувань не публікуємо прізвищ ні кандидата, ні пенсіонерки.

На Дрогобицькій, 23 ситуація складна

Складною залишається ситуація на вулиці Дрогобицькій, 23 - у ветхому будинку, який потребує радше знесення, ніж капітального ремонту. На місці (після звернення громадян) побували міський голова Лев Грицак, його заступник Віктор Марченко та начальник УЖКГіБ ТМР Василь Стечкевич, це було в понеділок, 12 липня. 4 сім'ї, які мешкають в будинку, немає куди відселяти, адже немає пересильного фонду хоча б в кілька квартир - ось що значить не подумати і не підтримати пропозицію мера, що такий фонд обов'язково має існувати в Трускавці. Будь-яка балка під час початку ремонтних робіт може впасти і конструкція будівлі розвалиться. Ситуація складна, але влада шукає шляхи її вирішення.

В озері поблизу Трускавця втопився юнак

В понеділок, 12 липня, в озері між Трускавцем та Дрогобичем було виявлено тіло 17-річного юнака зі Стебника, повідомляє ГУ МНС України у Львівській області. Це перша смерть на водоймі цього року на наших теренах.

Гори сміття в Дрогобичі

В той час як у Трускавці на 42,1% зменшився тариф на вивезення сміття і населення це суттєво відчує на квитанціях, які прийдуть до оплати за липень на початку серпня, в сусідньому Дрогобичі ситуація із вивезенням сміття наближається до тієї, яка мала місце минулого року в Стебнику. Неділя, понеділок, вівторок (це гарантовано, бо наші джерела були свідками, не знаємо, щоправда, як ситуація виглядає станом на сьогодні) - суцільні завали, контейнери переповнені, сміття валяється та розноситься вітром, смердить немилосердно. Нагадаємо, що мер Дрогобича не може бути винним у цій ситуації, адже на даний момент він перебуває у відпустці.

Представники влади зустрілися з підприємцями

Як нам стало відомо, минулої п'ятниці, 9 липня, в Дрогобичі відбулася зустріч представників влади та підприємців Дрогобича та сусідніх міст. Владу Дрогобича представляв Петро Станіславович Суда. На зустрічі обговорювалися різні актуальні питання, окрема інформація не є для поширення в ЗМІ.

З міліцейських оперативних зведень

З початком липня різко знизилася кількість злочинів та звернень до правоохоронних органів Трускавця порівняно з попереднім місяцем. Так, якщо в червні в середньому на день фіксувалося від 5 до 10 заяв, то за перші дні липня - по 2-4. А ось цікаві факти, зафіксовані трускавецькими правоохоронцями за період з 21 червня по 4 липня:

- О 2 годині 15 хвилин 21 червня в міліцію звернувся 29-річний трускавчани, якого близько 23.30 побило 3 невідомих осіб по вулиці Городище поблизу одного з санаторіїв міста. А на вулиці Бориславській троє зловмисників відкрито заволоділи мобільним "Самсунгом" та 200 гривень, що належали охоронцеві одного із львівських магазинів. В цей же день 57-річна п. С. поскаржилась, що біля під'їзду її будинку по вулиці Мазепи невідомий зірвав з неї з шиї золотий ланцюжок з кулончиком і втік. А 22 червня злодій відібрав золотий ланцюжок з медальйоном Матері Божої вже на вулиці Дрогобицькій. Чи не той це злодій, що "промишляє" біля мерії?
- Більше року тому трускавчани позичив мешканцю Уличного 500 доларів, а той і не збирається їх повертати - прийшлося п. М. звертатися за допомогою до міліції.
- 22 червня один таксист (36-річний) побив іншого (43-річного), цікаво, що обидва працюють в одній фірмі.
- Невідомі вивезли кіоск з ринку на Воробкевича приватного підприємця - завантажили краном та від'їхали у невідомому напрямку.
- В 19-річної студентки з Рибника на бульварі Торосевича невідомий вирвав з рук мобільний телефон та втік у невідомому напрямку. Сталося це 20 червня, а 22 невідомі викрали автомобіль Фольксваген в білий день, ця подія мала місце на Річках.
- В пенсіонера хтось із картки зняв гроші в сумі 687 гривень - всю пенсію чоловіка-інваліда.
- За те, що подружка не побажала задовольнити статеву пристрасть розлученого трускавчанина неприроднім шляхом, той почав їй заподіювати сильних тілесних ушкоджень - за цим фактом відкрито кримінальну справу. А взагалі кількість погроз фізичною розправою та побиттів чоловіками своїх дружин збільшилася, можливо це гаряча пора вплинула?
- 27 червня в директора одного з ТзОВ в Івано-Франківській області викрадено авто "Тойота Ленд Крузер", яке перебувало на стоянці поблизу одного з санаторіїв міста. Стоянка не охороняється, авто було застраховане, ведуться пошуки. В цей же день було здійснено спробу угону "Шкоди Октавії", проте не вдалося і зловмисник обмежилися викраденням авто магнітоли та зламанням серцевини замка запалювання і серцевини замка протиугінного пристрою "Мултілок".
- 15-річний учень однієї зі шкіл міста вийшов з дому ще 24 червня і досі не повернувся.
- В 70-річної бабусі з вулиці Лесі Українки невідомі викрали з помешкання ноутбук "Асус", подія мала місце 27 червня.
- Один пенсіонер пройшовся по земельній ділянці іншого (біля будинку 19 на Івасюка) і потоптав цибулю та часник, це стало приводом для звернення в міліцію, причому на самий День Конституції.
- 29 червня один з таксистів Трускавця в п'яному вигляді прийшов скаржитися в міліцію на своїх колег-таксистів, які буцімто примусово відібрали в нього авто. Перевірка показала, що друзі навпаки, допомогли йому, відвезли авто додому на прохання дружини скаржника, якій і віддали ключі від машини.
- 30 червня на Івасюка поблизу ресторану "Парламент" сталося ДТП за участю авто "ЗАЗ Славути" та "Фіат Ібіза". В цей же день на Івасюка сусід постукав у двері сусідки, а коли та відчинила, то сильно побив її. В останній день червня аж 3 травмованих осіб поступило на приймальний покій міської лікарні в Трускавці. Загалом цей день був важким для правоохоронців - аж 15 звернень, серед них - виявлення трупа в одному з санаторіїв міста, щоправда, без ознак насильницької смерті.
- 2 липня з кишені штанів п. Б. пропав гаманець з грішми та карткою для отримання зарплати, згодом виявилося, що гаманець випав біля автозупинки, сам же заявник його і знайшов.
- Нетверезий невідомий мужчина 4 липня погрожував фізичною розправою працівницям одного з магазинів міста, міліція встановила його особу.

У Трускавці пройде молодіжний фестиваль

16 липня о 18.00 на базі ресторану "Козацький хутір", що при виїзді з Трускавця на Дрогобич, розпочнеться молодіжний фестиваль електронної музики під назвою "KOZAKTIP OPEN AIR", інформує наше джерело. Участь в фестивалі обіцяє взяти багато хороших ді-джеїв. А минулої суботи, 10 липня, в "Женеві" пройшов вечір джазу.

До 19-ої річниці перепоховання жертв НКВС у Дрогобичі

Сьогодні 19-ий рік поспіль до пам'ятного знаку прийдуть дрогобичани, щоб пом'янути замордованих українських патріотів. У цей день Дрогобич у скорботі, інформує відділ внутрішньої політики ДМР. Про те, що діялося у колишній катівні НКВС уже достеменно не скаже ніхто. Як німі свідки про невимовне горе пам'ятають лише наші вулиці, про це розповідають оті стіни, які були на сторожі останніх передсмертних криків вірних синів і дочок України. Вони не скорилися кабалі, не продали свій народ. Пішли на муки, знесли нелюдські знущання і загинули страшною смертю. Своїми життями заплатили за те, щоб ми дочекалися того священного часу і жили у своїй державі. Їхні могили будуть довічним свідченням нескореності українського народу в його боротьбі за свободу і незалежність. Щороку на цьому місці ми повинні робити собі іспит совісті і складати клятву, що справа, за яку боролися закатовані українські патріоти, їхні мрії про вільну і щасливу Україну будуть ідеалом, до якого ітиме кожен із нас. Згадуючи сьогодні героїв, не згадуймо про людську помсту, бо вищою за неї є помста сумління і кара Господня, яка обов'язково прийде до катів. У лаврах тернових вінців герої-мученики із світлого небуття сьогодні взивають до нас бути пильними, стояти на сторожі своїх національних надбань. Адже ворог ніколи не сповільняв своїх загарбницьких конвульсій. Сьогодні антиукраїнські сили пішли в активний наступ. Вони діють нахабно та цілеспрямовано: посягають на основи державної цілісності України, наші національні цінності намагаються підмінити ярликами москвофільства та космополітизму. У цей непростий час ми маємо відкрито заявити "Ні! Більше поневолення Москви не буде. Ми пам'ятаємо скільки крові впродовж віків вона вичавила з українського народу". До цього нас закликають замучені герої, кістки яких до 90-их років лежали тут, не маючи права бути по-християнськи похороненими. Нехай згадка про страшні події, які відбувалися у цих мурах, будить нашу національну свідомість, додає сили творити майбутнє України, за яке своїми життями заплатили українські патріоти.

Микола Гук, мер Дрогобича, закликав дрогобичан прийти 14 липня до пам'ятного знаку на вул. Стрийській (біля фізико-математичного факультету Дрогобицького педагогічного університету ім. І. Франка) де о 16-00 відбудеться скорботне віче з нагоди 19-річниці перепоховання жертв більшовицького терору у Дрогобичі.

Відтак на Полі Скорботи буде відправлена панахида, учасники віча покладуть квіти та лампадки до могил.

Власна інформація

Дрогобицька РДА надала трьом фіктивним фірмам в оренду 31 га лісових ділянок поблизу Трускавця на 49 років

Дрогобицька райдержадміністрація надала в оренду трьом фіктивним фірмам з київською юридичною адресою 31 га лісових ділянок на 49 років поблизу Трускавця. Про це сьогодні, 14 липня, повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на дані постійної комісії Дрогобицької районної ради з питань земельних відносин.

Комісія надіслала запити в ДПІ в Дрогобицькому районі про те, чи зареєстровані такі фірми у податковій. Відповідь не забарилася: як виявилося, ці фірми, яким надавався дозвіл на передачу в оренду 31 га для культурно-оздоровчих цілей та рекреаційних цілей, не зареєстровані.

Також був запит до реєстратора, який повідомив, що в єдиному реєстрі цих фірм не знайдено. Щоправда, є припис, що єдиний реєстр неповний. "Якщо ці фірми мають юридичну адресу в Києві, то вони повинні бути внесені в єдиний реєстр", - зазначають у постійній комісії.

Львівська облдержадміністрація прийняла позитивне рішення щодо цього питання у зв'язку з тим, що Дрогобицька райдержадміністрація надала позитивну відповідь. "У ЛОДА визнають, що погодження від сільської ради повинно бути, але основним при прийнятті рішення стало позитивне погодження Дрогобицької райдержадміністрації", - йдеться у відповіді на запит постійної комісії.

Згідно з рішенням постійної комісії Дрогобицької районної ради з питань земельних відносин, три фірми не зверталися в Модрицьку сільську раду за наданням згоди на передачу в дострокове користування земель лісового фонду на території сільської ради. Ці фірми не представили інвестиційні програми, які повинні містити комплекс зобов'язань та заходів щодо забезпечення охорони захисту лісових ділянок. На засідання постійної комісії представники цих фірм не з'явилися. Листи-виклики на засідання комісії повернулися з позначкою, що адресати не перебувають за вказаними адресами.

Ще один цікавий факт: клопотання про надання в оренду і погодження отримано в один день.

Згідно з розпорядженням Львівської облдержадміністрації від 26 січня 2009 року було виділено терміном на 49 років для культурно-оздоровчих цілей три лісові ділянки. Вони перебувають в постійному користуванні ДП "Дрогобицьке лісництво" Трускавецького лісництва. Зокрема, лісова ділянка площею 9 га була виділена ТОВ "База відпочинку "Круті Береги" (в районі "Старого дуба" на виїзді на Дрогобич), ділянка площею 10 га надана ПП "Курортне ІІ" (біля Бориславського озера, санаторію "Карпатські зорі" на виїзді в Борислав), ПП "Інвестцентр" отримав лісову ділянку площею 12 га. Всі три фірми мають київську юридичну адресу.

У першому півріччі Дрогобич виконав бюджет лише на 77,9%

Виконання цьогорічного загального бюджету міста Дрогобича за перше півріччя складає 77,9 відсотки. У порівнянні з першим кварталом зростання виконання збільшилося на 0,9 відсотка. Основною причиною невиконання бюджету стала недоїмка з прибуткового податку з доходів фізичних осіб, яка вже складає 9,6 млн. грн. На даний час для виконання зобов'язань із виплати заробітної плати бюджетній сфері міста, міська влада змушена брати позику у Державному казначействі. Їх розмір на сьогодні сягнув 9,5 млн. грн.

На околиці Дрогобича археологи розпочали пошук середньовічного поселення

12 липня відбулося урочисте відкриття археологічної експедиції в урочищі Тептюж, що на околиці Дрогобича, які розпочала науково-дослідна лабораторія археології та краєзнавства при кафедрі давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка. Археологи розпочали пошук середньовічного давньоруського поселення та укріпленого пункту Х - ХІІІ століть.

Очолює експедицію кандидат історичних наук, доцент Львівського економічного університету Роман Миська. Керівником від Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка є старший науковий працівник лабораторії археології та краєзнавства, аспірант Богдан Лазорак, польовим командиром - кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Київського інституту бізнесу і технологій Григорій Заплотинський. Науковою роботою в експедиції керує директор Інституту археології Львівського національного університету імені І. Франка, кандидат історичних наук Ярослав Погоральський. В експедиції беруть участь тридцять чоловік. З них - три кандидати історичних наук, а також старші спеціалісти та лаборанти дрогобицького університету.

Археологічним дослідженням передували проведені декілька років тому розкопки на території солеварного заводу й на місці, де стояла найдавніша - Маріїнська - дрогобицька церква. Цьогоріч археологи, згідно з Відкритим листом і результатами попередніх археологічних розвідок, що проводилися тут від 1987 року, проведуть розкопки в урочищі Тептюж (про цю місцину у "Ріпнику" та повісті "Борислав сміється" писав Іван Франко).

www.zik.com.ua

Трускавець - кращий серед кращих

9 липня 2010 року журнал "Фокус" опублікував рейтинг 55 кращих міст України. Кращих в плані проживання, можливостей життя та розвитку, причому рейтинг цей було розроблено на основі реальних показників, а не якихось суб'єктивних міркувань, як це інколи буває з тими, хто хоче догодити тим чи іншим замовникам. Видання "Фокус" давно має імідж солідного та надійного, а тому не довіряти йому в нас немає жодних підстав. А оскільки Трускавець потрапив у "фокус" і цього року, то зробимо невеличкий аналіз рейтингу та подивимося, чи варто гордитися тим, що живемо в такому славному курортному місті і кому маємо завдячувати тим позитивним чи негативним показникам, які випливають з даного рейтингу.

Отже, знаковим є вже хоча б те, що до даного рейтингу (55 кращих міст України) з цілої Львівської області потрапило тільки два міста - наш Трускавець і відповідно Львів. 29-те місце Трускавця визначено згідно 55-бальною шкалою, за якою найменший бал - одиничка, найбільший - 55. Що цікаво, саме цей найбільший бал (55 очок) ми отримали за інфраструктуру. В цій категорії оцінювалися кількість на душу населення дитячих садочків, шкіл, лікарень, ринків, спортивні комплекси, причому враховувалася інформація як з даних міськвиконкомів, так і з відкритих джерел. Не таємниця, що саме через нібито погану інфраструктуру часто старалася критикувати діючу владу Трускавця новостворена опозиція, навіть інколи посилалася при цьому на якісь свої дослідження, інколи навіть нікому не відомих, а тому досить ненадійних видань чи структур. Тут же ми бачимо об'єктивну оцінку того, що на Трускавець як місто з найоптимальнішою інфраструктурою можуть рівнятися всі без винятку міста нашої держави.

Відносно ж екології, то Трускавець поступається тільки Переяслав-Хмельницькому (54 та 55 балів відповідно), а щодо бюджету, то наш курорт посідає третю позицію після порту Південний (Южний) та міста Енергодар. Категорія "бюджет" означає видатки міського бюджету в середньому на одного жителя міста і те, що Трускавець тут на провідних позиціях - зовсім не випадковість, це результат цілеспрямованої, продуманої політики міської влади на чолі з міським головою Левом Грицаком, яка своїм пріоритетом поставила людину. Адже саме людина в центрі уваги діючої трускавецької влади, саме на добробут кожного жителя Трускавця та кожної трускавецької родини працює наша влада.

Трускавець - кращий серед кращих Трускавець - кращий серед кращих

Щоб нас не звинуватили в необ'єктивності чи зайвій прихильності до діючої трускавецької влади, хочемо зазначити, що їй не варто спочивати на лаврах, а потрібно продовжувати працювати, тим більше що напрямок для праці обрано правильно. Так, не можна оминути увагою того факту, що за ділову активність Трускавець отримав тільки 7 балів з 55 можливих. Чи не тому це, що більшість серйозних гравців на ниві бізнесу в Трускавці зовсім не місцевого рівня? Та взяти хоча б найбільшу структуру в місті - ЗАТ "Трускавецькурорт". Хіба це порядно, що використовується потенціал Трускавця, а кошти майже всі без винятку осідають в Києві? Щоб не бути голослівними та не наражатися на неприємності, заходжу на офіційний сайт ЗАТу і бачу, що кошти йдуть в основному через якийсь "Торговий Дім "Трускавецькурорт Тур" (розміщений в Києві на вулиці Студентській), а це не що інше як ТзОВ. Всі документи, угоди, які пропонуються до підписання - це власне угоди з цією київською фірмою, а не з "нашим" трускавецьким ЗАТом. І хоча нас особливо не хвилює, відмиваються чи ні якісь кошти, покриваються видатки на обслуговування відпочиваючих у Трускавці дахом з Києва на 50, 100 чи 101%, але не може не турбувати факт, що податки в міську казну від цього "туру" не надходять.

Інша сторона даної проблеми - наскільки серйозні гравці на ниві трускавецького бізнесу можуть дозволити місцевому малому та середньому підприємництву долучитися до надання послуг чи постачання товарів, наскільки можна буде розрухати власне трускавецьких підприємців, щоб ті відчули соціальну відповідальність бізнесу перед містом. Хіба те, що пропонуватимуть трускавчани, не так само відповідатиме співвідношенню "ціна - якість", як пропоноване львів'янами, одеситами чи киянами? Хіба чіткі правила гри для когось будуть настільки несприйнятливими, що ініціатива влади Трускавця буде проігнорована? Це ми про ініціативу проведення круглого столу під робочою назвою "Свій до свого по своє", який, за нашими даними, мав би відбутися 16 липня о 11.00 в міській раді Трускавця. Той факт, що міська влада не замовчує проблему, а активно працює в пошуках шляхів її вирішення, свідчить про те, що така влада має найбільше реальних шансів на переобрання.

11 балів набрав Трускавець за показником "безробіття" і всього 1 бал за показником "середня зарплата" (в нас вона становить 1159 гривень, для порівняння - найвища в Енергодарі - 4406). Звичайно, що нам не зрівнятися в цьому плані з містами-атомниками, тим більше, що бачимо: так звані "туристичні" міста (Кам'янець-Подільський, Коломия, Євпаторія) майже всі пасуть задніх по рівню зарплати. І справа тут зовсім не така однозначна, як могло б здаватися. Бо згадаємо знову той самий "Трускавецькурорт", в якому (та і не тільки в ньому, а і в багатьох інших санаторіях) з початку кризи було звільнено велику кількість працівників (от вам і рівень безробіття, і причина цього), а тепер, після напливу відпочивальників, для тих працівників, що залишилися, збільшився об'єм робіт при старій зарплаті, а нових працівників набирають виключно по цивільно-правовій угоді. Зверніть увагу, що навіть не по трудовому договору, а по цивільно-правовій угоді, що означає абсолютно повну відсутність будь-яких гарантій соціальних, страхових, компенсуючи тощо. З іншої ж сторони, явище видачі зарплат в конвертах існує і про це заявила громадська організація "Спілка управління. Безпека "Антикорупція" відносно фірми "Арко", очільник якої Руслан Козир вважається одним з кандидатів на міського мера. Принаймні це ми зрозуміли зі статті "Судилище по-козирськи" в газеті "Франкова криниця Підгір'я". Нагадуємо, що вся подана нами інформація знайдена в так званих відкритих джерелах, а якщо б копнути глибше і почати досліджувати схеми отримання прибутків без наповнення міського бюджету, без турботи про кожного мешканця міста, то тут можна було б виявити дуже цікаві речі. Але облишмо цю роботу для інших, а самі повернімося до рейтингу "Фокусу".

Якщо б взяти вибірку по курортних містах із загальної, то Трускавець в ній займає третє місце після Ялти та Кам'янця-Подільського, значно випередивши Євпаторію, Коломию, Алушту, Феодосію та ще кілька курортних міст. Звичайно, що по певних параметрах, як от вища освіта (кількість вузів) чи по культурі нам ніколи не дотягнутися до першої десятки міст із цього рейтингу (до речі, ось вони: Харків, Київ, Івано-Франківськ, Чернівці, Мукачево, Севастополь, Одеса, Ужгород, Вінниця, Славутич, а Львів, до речі, зайняв 14 місце). Проте є і дані, які змусять замовкнути опонентів трускавецької влади, принаймні до того часу, коли вони придумають якусь нову технологію чи новий привід для маніпуляцій громадською свідомістю. І цей приклад - зорієнтованість нашого міста для надання послуг для населення. Влада Трускавця, курортного міста, думає в першу чергу не про відпочиваючих (за них потурбуються туристичні компанії, готелі, санаторії, вілли та пансіонати, місцеві підприємці та підприємства, розважальні заклади тощо), а про місцеве населення. По житлово-комунальних послугах (індекс відображає рівень забезпеченості житлово-комунальними послугами за даними асоціації міст України, Міністерства ЖКГ та з відкритих джерел) Трускавець набрав 43 бали, що є високим показником. Це 12 місце в Україні, за даним показником ми випередили Львів (22 бали) і навіть Київ (41 бал), не кажучи вже про Донецьк (9), Тернопіль (10), Чернігів (12) чи Коломию (1). Що цікаво, Трускавець тут обійшли тільки міста-атомщики (Славутич, Кузнецовськ, Південно-Українськ), що є цілком закономірним та прогнозованим.

Дещо "потягнули" наше місто в рейтингу вниз високі ціни на нерухомість, міграція, а от по рівні туристичної привабливості Трускавець отримав 49 балів (7 місце). В сукупності всі ці фактори дали нам 29-те місце, можливість і надалі залишатися в списку так званих "елітних" міст, жителям яких заздрять і де проживати чи працювати не просто добре, а престижно. Нагадаємо, що Трускавець дає роботу і багатьом жителям сусідніх Дрогобича, Стебника, Борислава, мешканцям навколишніх сіл, саме наше місто вважають культурним центром регіону (бо де ще є культурні заходи на такому високому рівні, як не в нас, у Трускавці?). І за всіма цими процесами, за тим, що нам так добре, а буде ще краще, стоять благородні люди, які роблять свою благородну роботу. Це люди, які перебувають на своєму місці, сумлінно виконують свої обов'язки і яким ми завдячуємо тим, що наше місто змогло зробити якісний ривок у своєму поступальному розвитку, що воно не зниділо і не нидіє, як це було в 90-х, коли існувала загроза втрати курортного статусу, а що наш Трускавець процвітає, розбудовується, розвивається, зміцнює свої позиції в різних напрямках. Співпраця з закордонними партнерами, пошуки нових підходів до господарювання та управління, залучення живих коштів та розробки привабливих інвестиційних проектів - це все не просто слова, а реальні дії команди на чолі з міським головою Трускавця Левом Грицаком. Не хочеться забігати наперед, але хочеться вірити, що в наступному 2011 році Трускавець в рейтингу кращих міст України підніметься ще на кілька сходинок і заслуга в цьому буде нашого мера, переобраного на третій термін в жовтні.

А насамкінець хочеться привітати всіх трускавчан з досягненням нашим Трускавцем таких солідних позицій та подякувати і їм за турботу про рідне місто. Бо тільки спільними зусиллями ми домоглися того, що маємо визнання такого рівня.

Прес-служба міської ради

Чому міський бюджет наповнюється незадовільно?

14 липня о 10.00 розпочалася нарада при міському голові Трускавця з питання незадовільного стану наповнення міського бюджету Трускавця за підсумками роботи у І півріччя 2010 року. Її порядок денний виглядав приблизно таким чином:

1. Вступне слово - міський голова Лев Грицак. Лев Ярославович пояснив, чому ж дана нарада проводиться і висловив жаль з відсутності на ній представників правоохоронних органів, згодом про це ж говорив і заступник начальника ДПІ в Трускавці Михайло Вуйко.

2. Ситуація зі станом наповнення міського бюджету за підсумками І півріччя 2010 року - начальник фінансового управління М. Федоричак. Микола Михайлович довів до присутніх цифри по бюджету, зазначивши, що в І півріччі 2010 ми зібрали менше грошей, ніж в 2009, на 279 тисяч гривень і менше, ніж в 2008, на 1 мільйон 632 тисячі. Основною причиною цього він назвав недовиконання планових показників по надходженню податків на доходи з фізичних осіб, а також скорочення фонду зарплати в місті. Для порівняння - в 2009 фонд оплати праці скоротився порівняно з 2008 роком на 14 мільйонів гривень, тоді як планові показники, які щороку доводяться Мінфіном, щороку збільшуються. Через такі явища працівники вчасно не отримують зарплату, комунальне господарство міста недоотримує кошти, через що падає в боргову яму не зі своєї вини, адже мусить сплачувати і штрафні санкції,і пеню, а в цілому страждає навіть імідж цілого міста.

3. Стан фонду оплати праці по місту та ситуація із заборгованістю з виплати заробітної плати - завідувач планово-економічного відділу М. Заверюха. Марія Романівна теж зупинилася на цифрах фонду оплати праці, на негативній динаміці скорочення кількості працюючих у Трускавці за рахунок вивільнення працівників. Вона зазначила, що в деяких випадках оптимізація кадрів, штату оправдана, але жодним чином не можна виправдати зменшення фонду оплати праці. Після цього було детально та ретельно проаналізовано стан по заборгованості відносно зарплати по окремих підприємствах Трускавця. Серед таких - МАУП, "ДорСервіс", "Карпатський Дім", "Готелі Трускавця". Але оскільки ці всі підприємства економічно активні, то після попередніх домовленостей було узгоджено, що заборгованість по зарплаті на них буде ліквідовано досить швидко та оперативно - від 2 тижнів до 2 місяців. Проте цього ніяк не скажеш про КП "Наше місто", яке має певні труднощі, про які пізніше розповідав генеральний директор цього підприємства.

4. Інформація щодо підприємств та організацій, які за підсумками роботи в півріччі допустили ріст недоїмки до бюджету та зменшення надходжень податків та зборів, порівняно з попередніми трьома роками - заступник начальника ДШ у м. Трускавець Михайло Вуйко. Тут буде доцільно подати таблицю з податкової Трускавця по зменшенню надходжень податків і зборів, адже саме в такій формі найкраще буде видно реальний стан справ. Отже:

№ п/п Найменування підприємства І півріччя 2008 р. І півріччя 2009 р. І півріччя 2010 р.
1 ЗАТ СГК «Дніпро-Бескид» 3292,1 4195,1 2415,6
2 ТзОВ «Аква-Еко» 1058 974,7 712,6
3 ТзОВ «Акваріус» 923,9 246,2 165,2
4 ПП «Олвер-999» 262,6 175,2 113,8
5 ЗАТ «Карпатський Дім» 135 138,9 115,2
6 ТзОВ «ДорСервіс» 57 87 49,6
7 ТзОВ «Санаторій «Шахтар» 1623,3 1436,6 1386,9
8 ДП «Енергосистема Трускавець» 20,3 74,7 8,4
9 ТзОВ «Новобуд-Захід» 105,5 165,2 37,7
10 ТзОВ «Трускавецький водоканал» 902,3 903,6 820,4
11 ТзОВ «ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття» 1136,3 1228,6 1186,3
12 ТзОВ «Парк здоров’я» 53,4 523 456,3
13 ЗАТ «Трускавецькурорт» 5802,4 6496,5 5672
14 ТзОВ «ТКС МОЛ Маркет» 712,9 248,8 282,1

Михайло Євстахович теж зачитав підприємства та організації, які за підсумками роботи в І півріччі 2010 року допустили ріст недоїмки до бюджету, а це, зокрема, такі:

- КП "Наше місто" - 1388,4 тис. грн. по ПДВ;
- ВАТ "Прикарпатбуд" - 17,2 тис. грн. по оренді за землю;
- Львівське УКБ та розвитку профмайна - 45,7 тис. грн. по оренді за землю;
- ДП ВАТ "Прикарпатбуд" "ДУМБ" - 3,3 тис. грн. по оренді за землю;
- ТзОВ ,.ЕКО Трускавецькурортцентр" - 143,6 тис. грн. (ПДВ - 94, 8 тис. грн., земельний податок - 18,4 тис. грн., оренда за землю - 30,4 тис. грн.);
- ТзОВ "Культурно-мистецький центр "Трускавець" - 53,0 тис. грн. по оренді за землю;
- ТзОВ "ПКТ" - 59,9 тис. грн. по оренді за землю;
- КП "Карпати" - 1,5 тис. грн. по податку з власників транспортних засобів;
- КП ТзОВ "ФЦС-Ліфт" - 0.9 тис. грн. по податку з власників транспортних засобів.

Як видно з вищенаведених цифр таблиці, існує разюча відмінність по окремих випадках сплати податків порівняно з попередніми періодами, тому окремі керівники з присутніх в залі пояснили реальний стан справ на їхніх підприємствах.

5. Пояснення керівників підприємств та організацій щодо стану сплати податків та зборів, допущеної недоїмки до бюджету та заборгованості з виплати заробітної плати - запрошені за списком. Не всі запрошені на нараду прибули. А ті, що були присутні, надали пояснення, в деяких випадках досить вичерпні, відносно того, чому ж така, а не інакша ситуація. Так, заступник генерального директора СГК "Дніпро-Бескид" Ольга Слободян (член міськвиконкому, до речі) пояснила, що раніше держава за надані послуги розраховувалася авансами, натомість тепер оплачує вже після наданих послуг для соціального сегменту, тому цьогоріч цей комплекс ніяк не оплатить тих податків, що торік. Натомість директор з економіки та фінансів ЗАТ "Трускавецькурорт" Орест Бродович пояснив спад надходжень в І півріччі скрутною ситуацією в квітні-травні та пообіцяв, що ситуація в ІІ півріччі стабілізується і ріст податкових надходжень до бюджету в 2010 року навіть незначною мірою зросте порівняно з 2009. Своє пояснення стану справ в КП "Наше місто" дав Юрій Алієв, були теж на нараді представники компанії "Олвер", ЗАТ "Карпатський Дім", натомість окремі керівники проігнорували нараду, а інших не було повідомлено через відсутність телефонних номерів чи неможливість зв'язатися з керівництвом.

6. Заключне слово з визначенням завдань - міський голова Л. Грицак. Нарада проведена, за її підсумками було складено протокол. Міський голова висловив сподівання, що будуть певні зрушення і зауважив, що незважаючи на те, хто стане мером і які депутати будуть в раді нового скликання, необхідно думати в першу чергу про Трускавець, місто, в якому ми живемо, працюємо, яке стало (чи і було) для всіх нас рідним. А на завершення подаємо для ознайомлення вище згадуваний протокол наради, який вела завідувач планово-економічним відділом ТМР М. Заверюха.

"1. Фінансовому управлінню міської ради (М.Федоричак) спільно з ДП1 у м. Трускавець (Р. Гладій) активізувати роботу відповідно до наданих повноважень щодо суттєвого збільшення надходжень податків і зборів, погашення недоїмки до бюджету.
2. Комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (Я.Чистогорський) активізувати роботу із зменшення боргів із заробітної плати.
3. Керівникам підприємств та організацій, запрошеним на нараду, вжити необхідних заходів щодо нарощування обсягів виробництва та надання послуг і на цій основі збільшення надходжень податків і зборів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати та погашення недоїмки платежів до бюджету. Доповісти про результати проведених заходів на наступній нараді за підсумками роботи за дев'ять місяців.
4. Планово-економічному відділу міської ради (М. Заверюха) зібрати та узагальнити інформацію зі стану наповнення міського бюджету, недоїмки і заборгованості з виплати заробітної плати за підсумками роботи за дев'ять місяців на наступну нараду"
.

Володимир Ключак

Синдром Супермена

Якось в розмові трускавецьких політиків довелося почути про "синдром головного лікаря", мовляв, не може бути керівником міста той, хто працює чи працював головним лікарем, адже … і пішло й поїхало. Розуміємо, що люди, які прагнуть дорватися до влади в нашому Трускавці, не зупиняться перед вигадками та гіпотезами, їм би хіба своїх кандидатів похвалити, а інших погудити. Звинувачувати керівників санаторіїв у тому, що вони не можуть управляти містом, тому нехай повертаються в оздоровниці, а залишать цю справу іншим, приховано намагалися вдовбати в наші голови і заході, який в народі вже встигли охрестити "операцією "Ы" Віцина, Нікуліна та Моргунова". Думаємо, що знаєте чи здогадуєтеся, про що йдеться.

Проте нам розходиться зовсім про інше - чи може містом керувати людина із синдромом Супермена (якщо хочете - Бетмена, Найтмена чи Спайдермена), тобто Рятівника, Месії, Єдиноправильногоєдинорозумногоінайпоряднішогоспасителяславногокурортутрускавець. Пам'ятаємо, як тішився один з кандидатів у мери, коли почув, що його назвали "новоявленим месією", згадуємо, як позиціонували себе в 2006 році опоненти Лева Грицака, які хотіли "рятувати" місто". Передивляючись старі матеріали та фото, розуміємо, що історія має властивість повторюватися і 2010 рік не стане винятком. Герої-рятівники заполонять своїми фейсами дошки оголошень, бігборди, придорожні стовпи, поштові скриньки, а навіть громадські туалети. Наче в американських голлівудських фільмах, літатимуть всемогутні добрі душі, які обіцятимуть хепі-енди після виборів, надіючись, що народ забуде добрі справи Грицака і повірить в ефемерні обіцянки тих, хто своїм працівникам зарплату або не платить, або платить на чорно, хто дискредитував своє ім'я дружбою з тими, кому Трускавець не може забути вчиненого зла.

Молодий не означає кращий, адже ще наші предки говорили, що старий кінь борозни не псує (хоча й глибоко не оре :). Так само новий (в тому числі і з новими ідеями) не завжди означає розумніший чи більш прийнятний від досвідченого та більш консервативного. Експериментувати можна довго і нудно, приклад маємо з реформами в різних галузях нашого українського життя (от, хоча б в освіті), а от знайшовши добрий варіант, втриматися від спокуси "кращого", яке переважно є ворогом власне "доброго", оце мудрість! Чи вистачить її нам, цієї мудрості та вміння відділити зерно від полови - ось запитання, яке турбує багатьох трускавчан. Наскільки пакунки з продуктами та ліками будуть здатні вплинути на свідомість пересічного обивателя, наскільки слогани "Ганьба їм!", "Слава нашому кандидату!", "Ми - найкращі!" вплинуть на волевиявлення, чи мешканці Трускавця зможуть реально оцінити негативний вплив приходу популістів до влади в наших сусідів - ось наступні запитання.

В дорогому костюмі з недешевим годинником з-під рукава піджака, в начищених до блиску мештах з крокодилячої шкіри на пост мера міста може прийти "новий українець". Всі будуть аплодувати, навіть окремі теперішні вороги. Але чи не поллються згодом сльози, чи не плакатимуть у садочках голодні діти, як це вже мало місце в історії Трускавця і то новітній, чи не замерзатимуть у своїх помешканнях пенсіонери та інваліди, чи не плюватимуться туристи та відпочиваючі, коли в'їжджатимуть не в рай, так як це є тепер, а в справжнє пекло, над яким гиготатиме громовим голосом Супермен, який перетвориться в Люцифера? Чи не станемо ми бидлом, рабами, покірними та німими, чи не станемо ми біомасою та хламом для тих панів, які тепер, зціпивши зуби, показують доброчинність та "повагу" до простих людей? А насправді в них тої поваги ніколи й не було…

Грицак Лев Ярославович має окремі недоліки, добре, що він пробує їх виправляти. Можливо, колись на заміну йому прийде теж нормальний, як і він, мер для такого міста, як Трускавець. Проте на даний момент, станом на 14.07.2010 р. (15.49), коли пишеться ця стаття, АЛЬТЕРНАТИВИ ЛЕВУ ГРИЦАКУ НА ПОСАДІ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ТРУСКАВЦЯ НЕМАЄ!!! Супермени - в казці, у фікції, а нам потрібно зберігати та примножувати ті досягнення, які здобуті нелегкими зусиллями за останні 10 років.

Коли людина обіцяє "Я Вам зроблю, дам, вирішу, підніму господарку, створю всі умови і так далі!", хочеться їй сказати: "Ти собі це зробиш, можливо, але не нам. Ти скажи, що тобі потрібно насправді, розповідай про свої приховані наміри і не забудь згадати, чому ти робишся благодійником виключно перед виборами і де ти був до цього часу. А краще - не заважай працювати тим, хто трудиться дійсно для нашого блага". Але такої розмови не буде, бо супермени звикли, що вони завжди праві - на сесії, на прес-конференціях, на мітингах та пікетах, з ними не можна поговорити по-людськи, бо вони вважають себе мало не богами, якимись вищими істотами, які мусять насильно врятувати нещасних людців. Але не рятуйте нас, насильно, дорогі ви по ціні наші супермени, не лякайте і не показуйте свою доброту та любов до нас напоказ. Будьте звичайними людьми, адже простіших швидше зрозуміють. І може тоді і вам доля виділить шанс в майбутньому.

Андріан Марічик

На книжковій полиці

Палімпсести Джонатана Свіфта

Ми знаємо Джонатана Свіфта насамперед за його "Подорожами Гуллівера" (причому здебільшого у вигляді казки, яку пропонують дітям, а ось до повного тексту дорослі зазвичай не доходять). Проте у цього письменника є ще не менш цікавий твір - "Казка бочки".

Якщо кит переслідує пароплав і є небезпека загрози життю моряків, то вони кидають бочку, аби перемкнути увагу небезпечного ссавця і тим самим врятуватися. Окрім того, в англійській мові "казка бочки" означає мішанину слів, що збиває з пантелику співрозмовників.

Попри свідомий натяк на "болтологію" , Свіфт, ведучи розмову здебільшого від іншої особи, хоча й дійсно збиває читача з пантелику, все ж блискуче виконує свою функцію критика сучасної йому Церкви, а також освіти, науки і літератури. Ці два пласти перемішуються у суцільний вінегрет, але творчість Свіфта розрахована не на пересічного, а на вдумливого читача. Це тим паче необхідно, бо не завжди вдається по тексту відрізнити, коли письменник говорить серйозно, а коли жартує, коли він веде розповідь від свого імені, а коли - від імені іншої людини.

До і після Свіфта чимало письменників зверталося до критики Церкви. Слід зауважити, що це було в ті часи, коли Церква грала панівну роль у суспільстві й за відверте нехтування нею можна було "заробити" не лише анафему, а й поплатитися життям. Свіфт вдається не просто до критики Церкви, а й до іронії, сарказму, завуальовуючи свою розповідь. Проте за образами Петра, Джека і Мартіна явно проступають риси трьох основних відламів християнства у тодішній Європі. За ритуалами богослужінь смертні парафіяни не завжди помічали гріховні діяння священиків, які загрузли у розкошах і блуді. Письменник зводить це до абсолюту, коли Церква виставлена як секта людей несповна розуму, які керують світом і ведуть його до загибелі.

"Казка бочки" за свою антиклерикальну скерованість була визнана шкідливою. Недаремно Папа Римський, сучасник Свіфта, вніс її до індексу заборонених книг. Однак не менш виразним був і другий пласт - ота "бочка" , яку письменник кинув, аби відволікти увагу сильних світу цього і читачів від критики Церкви. Скажімо, письменник дуже добре знав сучасну йому літературу, що дозволило Свіфту не лише підвести підсумки розвитку літературного процесу, а й вивищитися над ним, розсунувши горизонти майбутнього.

І все ж навіть сучасні літературознавці здебільшого звертають увагу на антиклерикальну сутність "Казки бочки" Свіфта, залишаючи за межами своєї уваги, власне, цю саму "бочку", а саме другий пласт розповіді, який для письменника видається більш важливим, ніж, мабуть, критика Церкви. Зрештою, Церква була замкненим інститутом, орденом, впливаючи, втім, на всі суспільні процеси, і змінити щось усередині неї було практично неможливо. Свіфт ішов від зворотнього. Критикуючи не менше ніж Церкву сучасні йому літературу, освіту і науку, він намагався, власне, змінити їх, принаймні прагнув, аби вони позбулися впливу Церкви на свою діяльність. Це, мабуть, з його боку теж було утопічним, бо слід лікувати не симптоми хвороби, а її причину, проте в тих умовах, та ще й зважаючи на те, що Свіфт декілька років знаходився при владі, - це, мабуть, був максимум того, чого міг домогтися письменник. Зрештою, він швидко на власному досвіді переконався, що реформувати владу зсередини практично неможливо. З іншого боку, перебування при владі дозволило йому вивчити сутність можновладців, про що він згодом написав у "Подорожах Гуллівера", блискуче використавши свої іронію та сарказм.

Саме другий - не антиклерикальний - пласт "Казки бочки" ще очікує на свого вдумливого дослідника. Головне, не загрузнути у деталях літературного, освітнього і наукового життя тих днів, а побачити за цим сутність революційного підходу Свіфта до розв'язання цих проблем. Актуальність, власне, такого підходу не втрачена й донині. Особливу увагу слід звернути на те, що письменник писав про критиків у широкому розумінні цього слова, але це тема окремої розмови.

"Казка бочки" не належить до легкого чтива, але переглядаючи її ще й ще, щоразу знаходиш нові пласти, підтексти, ніби у древніх рукописах, коли один текст наносився на інший. Проте, на відміну від палімпсестів, тексти Свіфта безнадійно не зникають. Зникнути у нашій уяві вони зможуть лише тоді, коли підемо за звичною схемою літературних критиків і звертатимемо увагу лише на очевидні речі. Свіфт - багатогранний письменник і потребує "глибокого буріння" своїх літературних текстів.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Оголошення

Запрошуємо взяти участь в V ювілейній міжнародній пішій прощі родин мігрантів із Самбора у Зарваницю

Проща до Зарваниці Проща - це духовний похід, у якому людина розкриває для себе, можливо, вперше, саме себе. Тут вона має достатньо часу і можливостей замислитись над способом життя, яке веде.

Це молитовно-катехитично-пізнавальний похід, у якому Бог присутній серед людей, через них діє у житті інших, з людьми співдіє на добро кожному.

Прекрасна організація та дух родинного єднання сприяють духовному наставленню до всього, що творить певні труднощі під час дороги.

Практика піших духовних походів заробітчан та їхніх родин із Самбора у Зарваницю започаткована у 2006 році духовними отцями Василем Поточняком, котрий у той час опікувався українською спільнотою у Болоньї (Італія) та отцем Ігорем Козанкевичем, директором БФ "Карітас" Самбірсько-Дрогобицької єпархії, духовним опікуном реабілітаційного центру "Назарет". Цей десятиденний похід випереджують щомісячні нічні прощі, котрі відбуваються у місті Дрогобичі з ініціативи оо. Василя Поточняка та Ігоря Козанкевича. Вони є мовби маленькими, але важливими камінцями, які будуть вкладені у цю десятиденну пішу прощу і творитимуть цільну мозаїчну картину людських подяк, молитов та прохань до нашої Небесної Цариці.

Щороку маршрути прощі оновлюються. Близько 200-300 осіб: дітей, молоді, дорослих, старших, тих, хто уже пізнав у своєму житті милість і заступництво Зарваницької Богородиці і тих, хто вперше прилучився до прочанської родини, долають пішки понад 200 км шляху, щоб скласти свою подяку та прохальну молитву нашій Небесній Матері. Із нами йдуть люди з різних країн, областей та регіонів України, і усіх об'єднує щось особливе, це можна назвати "духом любові".

Програма прощі різноманітна і цікава, щоразу із сюрпризами та приємними несподіванками. Організатори намагаються врахувати до деталей потреби, побажання та духовно-психологічний стан людей, котрі упродовж десяти днів пішки долають кожен свою дорогу до Бога.

Цьогорічна проща розпочнеться Божественною Літургією у м. Самборі у храмі Різдва Пресвятої Богородиці 6 серпня 2010 р. о 9.45 год. (маршрут додано нижче).

Запрошуємо усіх, хто шукає Бога, на цей духовний похід. Ці десять днів поступово відкривають Тобі те, що означає "бути християнином" на практиці!

Іванна Рижан

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.