Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№91 (214) 18 жовтня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Із засідання міської ТВК

В п'ятницю, 15 жовтня, на засіданні міської ТВК в Трускавці було сформовано дільничні виборчі комісії на паритетній основі. Перед тим було розглянуто скарги - окремі задоволено, інші відхилено. Наступне засідання ТВК відбудеться 18 жовтня о 17.00. Списки кандидатів у депутати ТМР, а також склад ДВК планується опублікувати в комунальній газеті "Голос ради" згідно з чинним законодавством.

Після виборів спати будемо краще

31 жовтня в Україні скасовується дія літнього часу переведенням стрілок годинників на годину назад. В зв'язку з цим вечоріти буде вже біля 6 вечора, а зранку можна буде довше поспати.

Політична боротьба набирає обертів

Кілька гостей із Києва побувало на вихідних у Трускавці, проводячи агітацію за ту чи іншу політичну силу. Серед них - Борис Тарасюк та В'ячеслав Кириленко. На сцені 15 жовтня разом з Тарасюком та Корнатом від НРУ виступила і бездомна уродженка Тернопільщини, яка живе в курортному парку - пані Анна, яка часто співає різні пісеньки та розповідає вірші. Вона розповіла про проблему заробітчанства.

В ніч із суботи на неділю біля "Злати" було встановлено пам'ятник Бандері, його відкриття планують на 19 жовтня, орієнтовно о 16.30, повідомило наше джерело. В цей же день від "Фронту змін" у Трускавці виступатиме гурт "Ватра", а сьогодні, 18 жовтня, в мікрорайонах відбуваються зустрічі кандидатів на посаду міського голови - Є. Юника (Сагайдачного) та Л. Грицака (Дрогобицька, будинки 12 - 14, о 18.00).

Власна інформація

У Трускавці творитимуть скульптури-обереги

18 жовтня 2010 року Трускавець приймає скульптурний симпозіум в камені "Народження ангельських крил". Це запланований мистецький захід Трускавецького міжнародного кінофестивалю телевізійних фільмів "Корона Карпат". Підтримали захід Львівська обласна організація Національної спілки художників України та Львівська національна академія мистецтв. "На п'яти ділянках міста скульптори упродовж тижня працюватимуть над розвитком пластичних форм, вони творитимуть ангельські крила із кам'яних брил об'ємом понад кубічний метр. Скульптури з благородним духовним змістом служитимуть оберегом мешканцям мікрорайонів Трускавця", - розповідає куратор авторської групи скульпторів Василь Гурмак.

Цей скульптурний проект відбувається за погодженням із міським головою Трускавця Левом Грицаком та головним архітектором Олександром Грищенком. Група архітекторів оглянула ландшафти для встановлення скульптур, визначила пропорції кам'яних брил та виготовила комп'ютерні взірці скульптурних проектів. Перша скульптура буде розташована на перехресті вулиць Сагайдачного і Грушевського, друга - на перехресті вулиць Стебницької та Василя Стуса, третя - по вул. Василя Стуса навпроти храму святого Іллі УГКЦ, четверта - у парку поряд із корпусом біологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені І. Франка, п'ята - по вул. Дрогобицькій біля магазину "Рукавичка", що розташований поблизу церкви Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ.

"Природний камінь вапняк привезений до Трускавця з Миколаївського кар'єру. Кам'яні брили висічені за визначеними розмірами з полянського каменю, з якого, до речі, збудовано Львівський оперний театр", - розповідає директор Львівського каменеобробного заводу "Каменяр" Євген Зузак.

"Після симпозіуму підготуємо проект благоустрою цих ділянок навколо завершених скульптур, - наголошує Олег Карпин, депутат Трускавецької міськради. - Вони стануть оазами відпочинку, де на побажання мешканців встановимо поряд паркові лавки, навколо скульптури вимостимо бруківку, територію прикрасимо квітково-орнаментними композиціями, що підкреслять горизонтальну площину навколо скульптури".

За останні два десятиліття це друга за масштабністю скульптурна акція у Трускавці. У 1994 році за результатами міжнародного симпозіуму скульптури у курортному парку Трускавця між нижнім і верхнім бюветом було встановлено 15 скульптур.

Медіа-центр Трускавецького міжнародного фестивалю телевізійних фільмів
"Корона Карпат"

Не соромно дивитися людям у вічі

В суботу, 17 жовтня, в кінотеатрі "Злата" відбулася презентація передвиборчої програми Лева Грицака, кандидата на пост міського голови Трускавця. З великим задоволенням присутні подивилися фільм про Трускавець, знятий задовго до виборів, у різні пори року та починаючи з часів 15-літньої давнини. Зміни, які може на щодень так особливо не помітні, є просто вражаючими - це кажуть ті, хто відвідує Трускавець раз на рік або ще рідше. Місто змінюється на очах у кращу сторону і фактично є зразковим на Україні. Трускавець вже є європейським містом - говорить одна спортсменка, яка зауважує, що умови для тренувань на базі "Спортовця" та його басейну - ідеальні.

Після перегляду фільму присутніх привітала довірена особа Лева Грицака Галина Татаревич, яка після короткого вступного слова з біографічними даними та характеристикою цієї воістину непересічної людини надала слово самому Леву Ярославовичу. Його виступ не нагадував завчені сценарії інших кандидатів, був змістовним та врівноваженим. Протягом двох годин часу, коли відбувалася презентація, не було жодного поганого слова сказано про опонентів - вони мають право бути кандидатами, це їхнє право гарантується Конституцією та чинним законодавством України, зазначив Лев Грицак, відповідаючи на запитання із залу.

Фактично левова частка часу припала власне на живу дискусію у форматі "запитання - відповіді", людей цікавили як їхні особисті проблеми (окремі просили допомоги у вирішенні тих чи інших питань), так і загальноміські. Чи буде гаряча вода, хто продав землю біля питного озера, запитання про гранату, вертоліт, кандидування від партії регіонів - було очевидно, що опозиція ретельно готувалася до цієї зустрічі жителів Трускавця з найсильнішим із кандидатів на посаду мера. Одна з жіночок пробувала зірвати зустріч, вимагаючи від Лева Грицака звільнення одного із суддів.

На всі запитання Лев Грицак відповідав чітко, конкретно та зрозуміло, опоненти були шоковані тим, що їм не вдалося зірвати захід. Видно було, наскільки великою повагою та всенародною любов'ю користується чинний міський голова у трускавчан, хоча, звичайно, завжди знайдуться ті, кому н вгодиш.

Закінчилася зустріч невеличкою концертною програмою, в якій взяли участь Роман Салань та гурт "Сагайдачний". А з самою передвиборчою програмою Лева Грицака пропонуємо ознайомитися нижче.

Володимир Ключак

Передвиборча програма кандидата на посаду міського голови м. Трускавця Лева Грицака

Сьогодні Трускавець перебуває на порозі нових випробовувань у вирі масштабних викликів, які потребують максимальної концентрації наших спільних зусиль, консолідації всієї громади міста, використання вертикалі влади.

Для зростання добробуту кожного жителя нашого міста, покращення якості життя, розвитку духовності і культури пропоную наступні кроки у галузях:

Духовність

- сприяти розвитку християнської релігії, яка визначає найвищі основи людської моралі;
- надавати допомогу всім релігійним громадам міста;
- взяти під особисту опіку збір коштів на будівництво храму святого Іллі, забезпечити будову інженерним наглядом, машинами і механізмами;
- продовжити встановлення в місті сакральних скульптур, пам'ятних знаків, пов'язаних з християнством, розпочати будівництво "Хресної дороги" в курортному парку згідно з розробленим проектом, відновлення історичних пам'яток і споруд, пов'язаних з релігійними громадами міста.

Місцеве самоврядування

- залучити громадські організації молоді, підприємців, ділових кіл, керівників ОСББ, людей старшого покоління, що мають життєвий досвід і мудрість, творчі спілки, ветеранські організації до участі в управлінні містом і контролю територіальною громадою за діяльністю міської влади;
- залучити всі трускавецькі осередки політичних партій до співпраці з міською владою;
- посилити відповідальність працівників міськвиконкому за результати своєї роботи, за прояви халатності до потреб мешканців міста, нещадно викорінювати корупцію;
- оптимізувати штат виконавчих служб міської ради з метою поліпшення якості роботи, підвищення продуктивності праці, зменшення затрат на їх утримання;
- залучити молодь до управління містом через молодіжний парламент Трускавця;
- забезпечити роботу на постійній основі "гарячої лінії" міської ради.

Місцевий бюджет

- збільшити надходження до місцевого бюджету за рахунок курортного збору, запровадження програми контролю за сплатою за землю, сплати за паркування автомобілів, внесків на розвиток інфраструктури новими забудовниками, спільно з правоохоронними органами і обласною державною адміністрацією посилити контроль за відтоком коштів і ухиленням від сплати податків окремими великими підприємствами, що ведуть діяльність у Трускавці;
- добитись надходжень до бюджету міста від реалізації мінеральних вод;
- з метою реалізації програми "Свій до свого по своє" орієнтуватись у закупівлі товарів, робіт і послуг за кошти місцевого бюджету на підприємства та підприємців Трускавця.

Соціальна сфера

- покращити умови роботи територіального центру з обслуговування пенсіонерів і малозабезпечених, перевести його в новооблаштоване приміщення;
- надавати адресну матеріальну допомогу ветеранам війни та праці, політв'язням і репресованим, постраждалим у Чорнобилі та дітям війни;
- забезпечити виконання урядової програми "Доступне житло";
- забезпечити щомісячні виплати непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за інвалідом першої групи або особою, яка досягла 80-річного віку;
- з метою зниження цін на продукти харчування, інші товари і послуги залучити до організації торгівлі в місті виробників продукції, організовувати продуктові ярмарки, сприяти створенню у Трускавці соціальних магазинів, аптек, закладів побутового обслуговування населення;
- організувати тісну взаємодію управління соціального захисту та територіального центру з обслуговування інвалідів і малозабезпечених з мережами соціальних аптек та магазинів для забезпечення відповідних категорій мешканців дешевими продуктами та ліками;
- заборонити торгівлю у магазинах міста алкогольними напоями у нічний час та вести нещадну боротьбу з виготовленням і реалізацією фальсифікованої горілки, небезпечної для здоров'я людей.

Житлово-комунальне господарство і енергозбереження

- реформувати житлово-комунальне господарство шляхом переходу житла у власність об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), створення конкурентного ринку комунальних послуг, залучення інвесторів, оптимізації роботи органів управління комунального підприємства;
- надати методичну і матеріальну допомогу існуючим об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, співпрацювати з урядом для підтримки ОСББ з державного бюджету та залученням місцевого бюджету до капітальних та поточних ремонтів житла;
- спільно з обласною держадміністрацією залучити кошти державного бюджету для завершення програми цілодобового водопостачання міста питною водою, завершити заміну старих магістральних водогонів;
- провести реконструкцію вулиць Данилишиних, Сагайдачного, Івасюка, Річки, Воробкевича, Пристая, Бойківської та внутрішньоквартальних проїздів, залучити державні кошти енергозберігаючих програм для утеплення фасадів, дахів і підвалів;
- нарізати і відсипати гравієм дорогу, що веде від вулиці Городище до с. Орів;
- відремонтувати і взяти під догляд дороги до дач в с. Модричі і до Зимівських дач;
- забезпечити часткове дотування оплати за газ з міського бюджету для зменшення ціни на тепло комунальних котелень.

Медицина, освіта, спорт

- ввести в експлуатацію котельню міської лікарні з альтернативними джерелами енергії - енергії Землі та Сонця;
- провести ремонт у всіх відділеннях лікарні з реконструкцією санвузлів;
- оновити автомобільний парк лікарні;
- розширити методи діагностики та апаратної терапії захворювань у міській лікарні;
- влаштувати альтернативні джерела енергії для забезпечення теплоносієм дитячих садочків;
- завершити реконструкцію стадіонів шкіл №2 і №3;
- провести реконструкцію території школи №1;
- забезпечити умови для одержання елітарної освіти у школі-гімназії, Будинку учнівської творчості та школі мистецтв;
- завершити ремонт школи мистецтв;
- створити нові спортивні секції в ДЮСК "Спортовець" та школах міста;
- створити сприятливі умови для занять спортом спортсменам-любителям футболу, тенісу, велосипедного спорту;
- побудувати новий стадіон вартістю 35 млн. грн. з фінансуванням з державного бюджету.

Транспорт та екологія

- ввести регулярні маршрути до заміських дач біля сіл Модричі і Зимівки;
- облаштувати міські автобусні зупинки;
- запровадити перевезення туристів і відпочивальників електротранспортом;
- перевести громадський транспорт на міських маршрутах на газове пальне;
- суттєво поліпшити якість перевезень на міських маршрутах;
- забезпечити безкоштовний проїзд у міському транспорті школярам і пільговим категоріям пасажирів;
- забезпечити Трускавецьке товариство мисливців "Лісівник" транспортом для догляду, підгодівлі і захисту звірів від браконьєрів;
- збудувати притулок для бездомних тварин;
- значно покращити стан повітря в місті шляхом зменшення викидів від роботи котелень, транспорту, добитись для Трускавця статусу міста з найчистішим повітрям.

Євро-2012

- організувати промоцію міста в Європі і країнах Азії з метою залучення максимальної кількості уболівальників та туристів європейської першості з футболу до нашого міста;
- сприяти будівництву та максимальній підготовці готельного фонду до прийому гостей та учасників Євро-2012;
- підготувати інфраструктуру міста до забезпечення потреб європейської першості;
- надати перевагу і сприяння в обслуговуванні, проведенні заходів з гостями чемпіонату трускавецьким підприємствам і підприємцям;
- сприяти розширенню сфери лікувальних, рекреаційних, туристичних та інших послуг з метою створення нових робочих місць та наповнення бюджету.

Міжнародна співпраця

- продовжити популяризувати Трускавець як унікальний бальнеологічний курорт європейського значення;
- сприяти залученню пацієнтів до Трускавця у нових напрямках медицини, таких як відновне лікування, реабілітація тощо;
- розбудовувати Трускавець як центр міжнародної та транскордонної співпраці, місто, де проводяться форуми, фестивалі, ділові зустрічі;
- залучити міжнародні інституції та фонди до вирішення екологічних проблем нашого міста;
- поширити партнерські зв'язки нашого міста на більшість держав Європи, залучити міста-побратими до промоції Трускавця у їх країнах;
- з метою спільної промоції лікування водами створити міжнародну асоціацію карпатських бальнеологічних курортів з центром у Трускавці.

Регіональна співпраця

- поглибити співпрацю з містами та селами регіону в рамках об'єднання "Дрогобицька агломерація";
- розробити та впровадити в життя спільні з іншими містами Дрогобиччини програми з переробки, утилізації сміття;
- сприяти прямим поставкам від регіональних виробників с/г продукції в магазини, санаторії, заклади міста з метою зменшення закупівельних цін;
- сприяти розвитку міст і сіл Дрогобиччини з метою зменшення в них безробіття, підняття в регіоні рівня життя до рівня Трускавця, зменшення тиску пропозиції доїжджаючих на трускавецький ринок праці і відповідно покращення зайнятості трускавчан та підвищення їх зарплат.

Культура і мистецтво

- підтримувати українську національну культурну спадщину, розвивати її у всіх формах мистецтв, які культивуються у місті, підтримувати розвиток та поширення державної української мови;
- створити постійнодіючу виставку-продаж художніх творів місцевих митців;
- з метою промоції Трускавця підтримувати започатковані раніше фестивалі "Ой радуйся, земле", "Кришталевий Трускавець", "Трускавецький драйв", "Яскрава країна", фестиваль байкерів, телевізійних фільмів, художні пленери, започаткувати мотокрос "Навколо Трускавця";
- завершити спорудження пам'ятника Незалежності на площі Свободи.

Містобудування

- створити інфраструктуру для розвитку туризму, відновити автовокзал, обладнати і сертифікувати вертолітний майданчик;
- спільно з облдержадміністрацією добитись надання місту-курорту статусу державного курорту з окремим рядком фінансування у державному бюджеті;
- за підтримки уряду та парламенту довести благоустрій і інфраструктуру курорту до рівня світових стандартів;
- збудувати цілорічно діючий льодовий палац;
- перевести питтєве озеро у відпочинкове, створивши там інфраструктуру із комунальним пляжем та базою для водних видів спорту дитячої спортивної школи;
- створити парк відпочинку в районі п/к "Мир", літній майданчик для велосипедного спорту і зимовий - для санкового та лижного катання дітей нижче дамби питтєвого озера;
- розпочати реконструкцію курортного парку згідно з виготовленим проектом;
- розвинути зоопарк в ландшафтному парку "Підгір'я";
- спорудити в місті мережу центрів гігієни з туалетною кімнатою і кімнатою гігієни, залом відпочинку та інше;
- провести ремонт інженерних мереж внутрішніх приміщень і фасадів та завершити приватизацію квартир у переданих міській владі гуртожитках по вул. Івасюка, 9 та Сагайдачного,3.

Збереження мінеральної бази курорту

- не допустити приватизації свердловин мінеральних вод Трускавця і землі навколо них;
- не допустити приватизації курортного парку з його безцінним багатством - родовищем води "Нафтуся";
- значно покращити охорону мінеральної бази курорту за рахунок держбюджету та експлуатаційників мінеральних вод.

НПФ "Покрова" відзначив другу річницю своєї діяльності

В неділю, 17 жовтня, в приміщенні Управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ в м. Трускавці відбулося святкування другої річниці діяльності недержавного пенсійного фонду "Покрова", створеного з благословення глави УГКЦ Блаженнійшого Любомира кардинала Гузара. На початку зустрічі присутніх привітав правлячий архієрей владика Юліан Вороновський, згодом виступив голова Наглядової ради фонду отець Василь Копичин. "Два роки - це небагато і немало. Дитина в два роки ще кволенька, говорити ще добре не вміє, хоч ходить добре", сказав отець Василь і зазначив, що кардинал Гузар бачив потребу у створенні цього фонду і те, що фонд розвивається, незважаючи на загальноекономічну кризу - підтвердження правильності тодішнього кроку. Фонд щоквартально звітує перед трьома єпископами, свої рахунки кожен з учасників фонду може перевірити в будь-який момент. Відбувається крах так званої солідарної системи пенсійного забезпечення, яка могла себе виправдовувати в 60 - 70-х роках ХХ століття, коли було багато працюючих. Тепер же щораз більше стає тих, хто потребує допомоги і потрібно самому думати про свою старість.

Довгим та змістовним був виступ представника Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів Анатолія Ніколова. Фонд обслуговують Ощадбанк та Укргазпромбанк, всього в фонді зареєстровано 648 учасників, які вклали більше півмільйона гривень. Управління є досить консервативним, а отже - надійним. На конкретних прикладах пан Анатолій розповів про успішність використанні коштів, а згодом п. Наталія Копичин, регіональний координатор всеукраїнського адміністратора НПФ "Покрова" та ще один молодий чоловік наочно продемонстрували, як можна самому собі вирахувати власну пенсію, якщо будеш вкладати щомісяця по 50-100 гривень і так 20-30 років. Це може виглядати дивно, але потім пенсія буде 2-3 тисячі щомісяця протягом 15-20 років, адже вкладені гроші не лежатимуть мертвим тягарем, а працюватимуть на вас і чим швидше ви вкладете їх, тим більше користі вони принесуть вам у старості.

НПФ Покрова відзначив другу річницю своєї діяльності НПФ Покрова відзначив другу річницю своєї діяльності

Перед присутніми виступив і міський голова Лев Грицак - почесний член президії. Він говорив про потребу більшого пропагування фонду, засновником якого є церква, серед мешканців. Адже відомо, що люди тепер часто не довіряють політикам, банкам, іншим структурам, а от церкві - довіряють.

Регіональні центри НПФ "Покрова" є в Трускавці, Дрогобичі, Добромилі, Стрию, Мостиськах, Івано-Франківську, Львові, Києві, в Східній Україні (Олександрівка, Первомайськ, Харків), а також в Бучачі, Тернополі, інших містах. З детальнішою інформацією про фонд можна ознайомитися в Інтернеті, на офіційному сайті ВсеАПФ, прямо в Інтернеті можна зареєструватися та стати учасником фонду.

На закінчення для учасників фонду, які зібралися на святкування, очікував фуршет - на ньому було вручено книги на моральну тематику від Старосамбірської районної ГО "Управління нової генерації" - засновником її є п. Микола Войтків, кандидат у депутати Львівської обласної ради від Старосамбірщини, а книги подарувала голова громадської організації Світлана Войтків.

Кожен, хто хоче мати спокійну та забезпечену старість, може подбати про це вже сьогодні, не чекаючи на завтрашній день та не відкладаючи на потім. Якщо інформація вас зацікавила, ви можете дізнатися ще більше за телефоном 0-800-503-639 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні) або безпосередньо в Трускавці у консультантів фонду (в приміщенні Управління СДЄ УГКЦ на вулиці Бандери, 19).

Володимир Ключак

Міська лікарня Трускавця - акумулятор здоров'я

Серед міських служб Трускавця, які є найвагомішими у житті міста-курорту, є міська лікарня. Вона є лікувальною базою для жителів міста.

Медичну допомогу в лікарні надають кваліфіковані лікарі, серед них два кандидати медичних наук, два магістри державного управління, понад 200 осіб середнього медичного персоналу та 150 - молодшого медперсоналу.

Найважливішою ланкою роботи медичної служби в Трускавці є амбулаторно-поліклінічна служба. Велике значення надається диспансерному нагляду за хворими та профілактичній роботі. Стаціонар лікарні розрахований на 210 ліжок - 30 терапевтичних, 25 кардіологічних, 30 неврологічних, 20 гастроентерологічних, 35 хірургічних, 10 травматологічних, 45 урологічних, 10 педіатричних та 5 гінекологічних.

Кореспондент газети "Франкова криниця Підгір'я" зустрівся з головним лікарем Трускавецької міської лікарні Йосипом Михайловичем Свіжинським. Запитання до керівника звучало так: "Які здобутки та досягнення лікарні можете оприлюднити для трускавчан?" Воно було пов'язане з тим, що будь-який керівник є підзвітний громаді, а отже, рано чи пізно, настає пора перед нею звітуватися. Зараз той час настав: час виборів, хоче хтось того чи не хоче, певні зміни у керівних органах будуть.

Для трускавчан через нашу газету Йосип Свіжинський із задоволенням погодився оприлюднити інформацію про те, що зроблено останнім часом у міській лікарні та надав редакції добірку світлин. Отже, керівництво лікарні може похвалитися наступним: проведена заміна віконних рам на енергозберігаючі у всіх приміщеннях лікарні; замінено зовнішні та внутрішні двері на металопластикові; замінено на сучасний ліфт в хірургічному корпусі; проведено ремонтні роботи в палатах та санвузлах хірургічного, терапевтичного, урологічного та педіатричного відділення; придбано апарат для ендовенозної лазерної коагуляції німецької фірми - придбано 3 автомобілі швидкої допомоги; придбано сучасний апарат ультразвукової діагностики; придбано сучасний рентгенівський комплекс для мамографічних обстежень; проведено ремонт водопровідної каналізаційної системи; проведено поточний ремонт внутрішніх мереж теплопостачання; проведено ремонт даху харчоблоку; проведено заміну обладнання автоматизованої пожежної сигналізації; в приймальному відділення проведено реконструкцію санвузла для забезпечення доступності неповносправних; проведено заміну зовнішніх мереж водопостачання; проведено ремонт покрівлі терапевтичного корпусу; придбано стоматологічні установки; придбано 3-х канальний електрокардіограф; придбано 3 комп'ютери; придбано м'який інвентар (матраци, ковдри); отримано апарат ШВЛ; придбано генератор автономного електроживлення; для потреб харчоблоку придбано котел для приготування та 2 холодильні шафи; придбано 7 холодильників; придбано бактерицидні лампи, рециркулятори повітря; забезпечено якісне харчування лікарні; створено відділення загальної практики-сімейної медицини у складі якого функціонує 8 дільниць; відкрито соціальну аптеку для малозабезпечених.

Василь Кирилич,
газета "Франкова криниця Підгір'я"

Піклуємось про малозабезпечених

Марія Бокало: "Молочна продукція "Карпатські луки" у соціальний магазин "Ромашка" відпускається за собівартістю"

Трускавець - всесвітньо відомий бальнеологічний курорт. Окрім цілющих властивостей "Нафтусі" важливу роль у лікуванні та оздоровленні відпочивальників відводиться дієтичному харчуванню, яке на 60 відсотків складається з молокопродуктів. Молочну продукцію у санаторно-курортні заклади Трускавця, дошкільні та шкільні установи, у магазини міста постачає потужне підприємство молочний комплекс "Карпатські луки".

У 2007 році, напередодні Дня Конституції і 180-ліття курорту, цей молочний комплекс було здано в експлуатацію. Шлях до цієї неординарної події був довгий і нелегкий. Міський голова Лев Грицак всіма силами підтримував будівництво молочного комплексу. А побудували у Трускавці вкрай необхідний об'єкт сім'я Меркулових (Олена та Олександр) з Кривого Рогу.

Про те як працює молочне підприємство сьогодні та які умови створені для працівників, з чого складається продукція та чи містить вона рослинні добавки розповість директор молочного комплексу "Карпатські луки" Марія Олексіївна Бокало.

- Доброго дня! Маріє Олексіївно, розпочну з того, що молочний комплекс у Трускавці функціонує вже три роки. Чи є він успішним на ринку?

- Так. За три роки нашої праці ми досягли дуже вагомих успіхів, удосконалили багато нових видів молочної продукції, яку виробляємо лише з тваринних жирів. "Карпатські луки" виготовляє згущене молоко і вже другий рік всю кисломолочну продукцію на натуральних заквасках. Ці закваски та обладнення для нас постачає спеціальна фірма, вони ж консультують нас і ми надалі будемо вдосконалювати свою співпрацю. Зараз молочний комплекс працює над дитячим харчуванням. Для того, щоб виготовляти його, необхідне молоко вищого ґатунку. Тому ми розробляємо проект будівництва молочної ферми, яка буде розрахована на 1000 штук поголів'я. Під її будівництво відведена земельна ділянка в Жидачівському районі, в селі Тисарів.

- Скажіть, будь ласка, скільки робочих місць було створено при запуску молочного комплексу "Карпатські луки" і скільки людей працює там сьогодні?

- При запуску було створено 80 робочих місць, а на даний час їх 120.

- Це наповнення до міського бюджету?

- Так.

- Маріє Олексіївно, яку саме продукцію випускає комплекс і, найголовніше, чи містить вона ГМО (генномодифіковані добавки)?

- Ні. Ми працюємо лише на натуральній сировині та тваринних жирах. Рослинних жирів у нашій продукції зовсім немає, тому вона малого терміну зберігання і не містить стабілізаторів. Та більшість населення не розуміє, що 15-18 днів придатності не хороша продукція. Натуральні продукти більше 3-5 діб не можуть зберігатися, так зазначено в ГОСТ.

- Скажіть, будь ласка, Ви так і надалі будете працювати чи можливо будете змінювати технологію виробництва?

- Змінювати не будемо. Ми її вдосконалили, тепер будемо тільки розширювати.

- А хто Вам сьогодні складає конкуренцію?

- На даний час, у нас є конкуренти тільки по обсягах сировини, а по випуску продукції ніхто нам конкуренції не складає. Зрештою, я ще не зустрічала торгові марки, в яких продукція мала б термін придатності 3-5 діб.

- Ви тісно співпрацюєте з владою у місті та за цінами виробника відпускаєте молочні продукти у нещодавно створений соціальний магазин "Ромашка". Чи вигідно вам надавати такі послуги?

- Це наша зобов'язаність перед малозабезпеченим населенням. У нас є домовленість з міським головою Левом Грицаком, згідно якої молочна продукція "Карпатські луки" у соціальний магазин "Ромашка" відпускається за собівартістю.

- Тобто, як Ви виготовляєте, за тією ж ціною продаєте, без жодних накруток?

- Так, без жодних накруток.

- Які плани у Вас як у директора підприємства і чи плануєте розширятися?

- Наша мрія - побудувати товарно-молочну ферму та мати свою сировину вищого ґатунку без добавок. Взагалі, отримати від населення молоко вищого ґатунку дуже важко, але у нас є спеціальна форма заготівлі молока. Коли воно надходить до молочного комплексу, його ж одразу фільтрують на молокоприймальних пунктах. Вся сировина приходить на завод вже очищеною. І це ще не та якість, якої б ми хотіли. Тому, для покращення якості ми і плануємо будівництво товарно-молочної ферми.

- Чи окупився Вам завод?

- (Сміється). Ще ні.

- Дякую за розмову і сподіваємось на втілення ваших мрій та задумів у життя.

Інтерв'ю провела Анастасія Лук'янова

З редакційної пошти

Я голосую за Наталю Пономаренко

Секретаря Трускавецької міської ради Наталію Анатоліївну Пономаренко я знаю давно, що зі шкільних часів. Вона була і залишається людиною, з якою приємно спілкуватися, з якою можна порадитися, доброзичливою та порядною, чуйною та зовсім не подібною на більшість чиновників чи посадовців. А найголовніше - вона ніколи не відвернеться від людини, коли та в потребі, незалежно чи це її знайомі чи зовсім чужі люди, адже чужого горя для неї не існує.

Коли я потрапила в дуже скрутну ситуацію - захворіла дуже серйозно моя мама і захворіла теж я, то нами опанував розпач. Грошей немає, ліки дорогі, здавалося - ситуація безвихідна. І якось ноги самі мене понесли до Наталії Анатоліївни. Тепер я знаю, що це мій Ангел-хоронитель направив мене до неї. Пані Наталія нічого мені не обіцяла, не казала "прийди завтра чи післязавтра", вона зразу ж у моїй присутності зателефонувала до лікарні, домовилася про виділення ліків безкоштовно, також зателефонувала до обласного депутата від БЮТ Наталії Лаврецької і розповіла про мою ситуацію, в результаті я з мамою отримали матеріальну допомогу, яка нам так була потрібна.

І це лише один такий приклад, коли я відчула дійсно підтримку з її сторони, а таких прикладів я могла б навести ще багато. Знаю, що ніхто, хто звернувся до неї з якимось питанням, не скаржився, що вона байдуже віднеслася до прохання чи не допомогла. Звичайно, що не все в її силах, посадові обов'язки секретаря міської ради чітко окреслені і нема в неї можливостей допомогти всім, але так мало в нас таких чуйних і доброзичливих людей як Наталія Анатоліївна.

Я не вмію гарно говорити чи писати, але серце моє наповнене радістю та вдячністю до Наталії Анатоліївни. Побільше б нам таких депутатів, як вона і світ став би кращим, добрішим, людянішим. Для мене питання за кого голосувати на цих виборах не стоїть - я голосуватиму тільки за Наталію Пономаренко.

Анна Паньків,
м. Трускавець

Інформація Трускавецького ДЮСК "Спортовець" про проведення спортивно-масових заходів 10-13 жовтня 2010 року

13 жовтня у спортивному залі ДЮСК проводились традиційні спортивно-розважальні ігри "Старт до Олімпу" серед учнів 4-х класів СЗШ міста. Організатори змагань - відділ освіти Трускавецької міської ради ( завідувач Орест Лобик) та ДЮСК "СПОРТОВЕЦЬ" ( директор Любомир Мацькович). Змагання проводились під патронатом міського голови Лева Грицака за сприянням спортивної молодіжної організації "ЗМАГ" ( президент Ігор Гургула ).

На спортивне свято завітали учасники Всеукраїнського семінару директорів обласних центрів фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх". Спортивні функціонери всіх обласних центрів України дали високу оцінку освітянській спортивній базі та раціональності її використання. Директор всеукраїнського центру фізичного здоров'я Петро Мартин на урочистому відкритті спортивно-розважальних ігор нагородив міського голову Лева Грицака, завідувача відділу освіти Ореста Лобика та директора ДЮСК "СПОРТОВЕЦЬ" Любомира Мацьковича медалями Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту за вагомий внесок у розвиток спортивно-оздоровчої системи процесу фізичного виховання школярів.

спортивно-розважальні ігри Старт до Олімпу З 7 команд-учасниць спортивних змагань перемогу отримали учні 4-А кл. СЗШ№3 з команди "Метеор" ( вчитель класовод Марія Дуб), друге місце у команди "Веселка" 4-Б кл. СЗШ№3 ( вчитель класовод Світлана Горічко), третіми стали учні 4-А кл. НВК "СЗШ №2 - гімназія" - команда "Ракета" ( вчитель класовод Галина Возняк). Слід зауважити, що команди "Веселка" та "Ракета" набрали однакову кількість очок , та перевагу у кількості призових місць в кожній естафеті мали учні 4-Б класу СЗШ№3. Також отримали грамоти за активну участь команди: " Дельфін" СЗШ №1 4-А кл. "Стріла" НВК "СЗШ №2 - гімназія", "Горішок" СЗШ №1 4 - Б кл. та "Блискавка" НВК "СЗШ №2 - гімназія" 4 - Б кл.

Всі учасники змагань отримали від міського голови пам'ятні календарі, а переможці змагань - кубки, грамоти і медалі. Нагородження також проводили - директор ДЮСК "СПОРТОВЕЦЬ" Любомир Мацькович та директор будинку учнівської творчості - Тимофій Бойко.

Обслуговували спортивно-розважальні ігри суддівська бригада з числа тренерів ДЮСК "СПОРТОВЕЦЬ" та вчителів фізичної культури загальноосвітніх шкіл м. Трускавця ( головний суддя змагань Ігор Гургула).

Любомир Мацькович,
директор ДЮСК "Спортовець"

Оголошення

Перший міжобласний турнір з боксу

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.