Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№114 (237) 10 грудня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Алієв повертається?

Генеральний директор КП "Наше місто" Олексій Балицький 9 грудня написав заяву на звільнення. Про це нас повідомили в Інтернет-спільноті Трускавця. Виконуючим обов'язки став перший заступник Юрій Алієв, найімовірніше, що саме він і повернеться на посаду гендиректора підприємства. Під час виборчої кампанії ходили чутки, що ХДС, до якого належить Юрій Алієвич, негласно підтримував Руслана Козира на посаду мера Трускавця.

За неперевіреною інформацією, звільнення в Трускавецькій міській раді загрожує керівникам відділів освіти та культури, а також певні зміни будуть у фінансовому управлінні та УЖКГіБ. А тим часом щораз більше шириться невдоволення в місті тим, що замість економії бюджетних коштів, міський голова пробив для себе аж трьох заступників.

Стартує "Яскрава країна в Трускавці"

Дитячий фестиваль "Яскрава країна", який проходив у січні цього року в Трускавці, знову відбуватиметься в нашому місті. Про це нас повідомили організатори фестивалю. Він піднімається на якісно новий рівень і проходитиме вже в статусі міжнародного. Вже тепер заявки на участь у фестивалі подало більше 550 дітей, тривають перемовини та узгодження із закордонними партнерами. "Трускавецький вісник" інформуватиме про підготовку до фестивалю та готовий виступити одним із його інформаційних спонсорів.

Пам'ятник Макомацькому буде оновлено

Пам'ятник Роману Різняку-Макомацькому, встановлений у курортному парку по вулиці Франка, буде реставровано, станеться це навесні. У середу, 8 грудня, на прийомі у міського голови Трускавця з цього питання побував член ГО "Сумління" Б. Гуцило. Він повідомив Р. Козира про те, що пам'ятник перебуває не в найкращому стані і потребує оновлення. Руслан Ярославович запитав, хто автор пам'ятника, чи не Іван Самотос і скільки приблизно коштуватиме реставрація. В підсумку мер Трускавця пообіцяв дане питання взяти під свій контроль.

Пам'ятник трускавчанину Р. Різняку, учаснику бойових дій УПА, встановлено за часів мера Б. Матолича. За каденції Лева Грицака пам'ятник вже оновлювався. Автором пам'ятника є скульптор В. Ропецький. Щороку 11-12 березня біля пам'ятника проходить віче на вшанування нашого земляка.

Всі звикли до Лева Ярославовича

Сесія ТМР 7 грудня розпочалася з невеличкого конфузу - депутат Євген Юник свої запити розпочав із звернення до міського голови "Леве Ярославовичу". Це показує, що всі в місті, навіть опоненти Лева Грицака, вже дуже звикли до того, що саме він міський голова. Євген Володимирович згодом виправдовувався, звертаючись до Руслана Козира: "Ну що я зроблю, коли ви всі Ярославовичі…".

Проект до Дня св. Миколая

Ми вже повідомляли, що у Трускавці створено ініціативну групу по збору коштів до Дня святого Миколая для дітей із дитячого будинку "Оріана" у Бориславі. "Трускавецький вісник" долучається до цієї акції не тільки інформаційною підтримкою, саме через нас Ви можете передати певну суму коштів для виконання бажань діток, які у своїх листах просять зовсім небагато - хто шарфик і шапочку, хто скейт, хто хоча б маленьку ляльку. Вживані речі чи одяг прохання не пропонувати, бо на Миколая діти мають право отримати нові одяг, взуття, речі, книги, іграшки тощо, а не вживані.

До речі, після оголошення про цю акцію в церкві святої Покрови її парохом отцем Володимиром, на сайті "В контакті" організувалася група добровольців-трускавчан та мешканців сусідніх міст - юних хлопців та дівчат, які теж хочуть внести свою лепту в цю благородну справу (детальніше - за посиланням http://vkontakte.ru/topic-22054360_23601853). Якщо Ви бажаєте допомогти дітям з дитбудинку "Оріана", можете зв'язатися за тел. 097-38-36-112 або 067-86-26-116.

Районні депутати поділили комісії

Минулого тижня в Дрогобицькій районній раді відбулося пленарне засідання, на якому було розподілено депутатські комісії, повідомляє наше джерело. Бюджетно-фінансову комісію очолив колишній голова Дрогобицької РДА (при Ющенкові) Михайло Кравець, земельну - Володимир Кухар. Комісія з питань аграрного комплексу отримала голову Валерія Калапуня, освітою та наукою району займатимуться депутати під керівництвом директора дрогобицького медучилища "Медик" Миколи Лук'янченка, культурою та молоддю - Любомира Сікори. Ігор Витрикач очолив комісію з питань охорони здоров'я та соціального захисту, начальник Дрогобицького лісгоспу Василь Матяшовський - охорони довкілля та природніх ресурсів, Сергій Грибанов - промисловості та транспорту, Богдан Старінщак - підприємництва, торгівлі та туризму, Михайло Харів - архітектури та будівництва.

Долотний завод став російським

Через заборгованість Дрогобицького долотного заводу майно підприємства було продано Ощадбанком. Купило дрогобицьке підприємство ТзОВ "Універсальна бурова техніка" із Самари (керівник - колишній власник долотного Андрій Іщук), повідомляє газета "Вільне слово". Дрогобицька влада надіється, що завод запрацює у нормальному режимі.

Гаррі Поттер у Трускавці

З 16 по 22 грудня у Трускавці відбудеться прем'єра фільму "Гаррі Поттер і смертельні реліквії: частина І" на основі останньої, сьомої частини книги Джоан Роулінг про хлопчика-чарівника, який воює з лихим чаклуном Волдемортом. Покази відбуватимуться в кінотеатрі "Міленіум".

Самогубці

За 9 місяців цього року в Дрогобичі та Стебнику покінчило життя самогубством 8 осіб (6 з Дрогобича і 2 зі Стебника). Про це інформує газета "Вільне слово" з посиланням на управління праці та соцзахисту ДМР. З цих восьми двоє викинулося з вікна, один - отруївся. Більшість самогубців - безробітні та пенсіонери. З 8 людей, які позбавили себе права на щастя у Вічності - 5 чоловіків та 3 жінки.

Міжнародна конференція

10 грудня в санаторії "Карпати" пройшла ІІ Міжнародна конференція під назвою "Співпраця з Італією у розрізі європейської промоції курорту Трускавець". В роботі конференції взяли участь Президент Торгово-промислової палати Італії в Україні Мауріціо Карневале, Почесний Президент санаторію "Карпати" Лев Грицак, мер Трускавця Руслан Козир та його профільний заступник Юрій Яворський, представники преси, інші учасники з української та італійської сторони. Детальніше про перебіг конференції - в одному з наступних номерів "ТВ".

Власна інформація

Запрошує Палац культури імені Шевченка

10 грудня, 20.00 - концерт Ігора Слуцького.
11 грудня, 20.00 - концерт Дмитра та Назарія Яремчуків.
12 грудня, 20.00 - шоу двійників.
13 грудня, 20.00 - концерт заслуженої артистки України Катерини Бужинської.
14 грудня, 20.00 - концерт І. Кириченко.
15 грудня, 16.00 - концерт народного фольклорного ансамблю "Джерела Карпат".
15 грудня, 20.00 - концерт ансамблю "Пісняри".
16 грудня, 20.00 - концерт народного артиста Росії Єфима Шефріна.

Благодійна допомога трускавецьким інвалідам

ЗАТ "Трускавецькурорт" до Міжнародного дня інвалідів перерахував на рахунок фонду "Милосердя" Управління праці та соцзахисту ТМР матеріальну допомогу в розмірі 500 гривень. А через БФ "За розвиток Трускавця - курорту європейського рівня" (керівник - Антон Левицький) для міської асоціації інвалідів було передано 30 комплектів постільної білизни, 60 махрових рушників, 1 візок для пересування інвалідів (ролатор) та одяг з гуманітарної допомоги.

Зарплата в ЗАТ "Трускавецькурорт" зростає

Як повідомив директор з питань економіки та фінансів ЗАТ "Трускавецькурорт" Орест Бродович, в товаристві за останні три місяці двічі відбулося підвищення зарплати - в жовтні та з 1 грудня. "Відсоткова ставка цих підвищень, звісно, не така, як би усім хотілося", але розмір зарплати збільшений - і це головне", зазначив п. Орест, додавши, що від цього залежить і мікроклімату колективах та ставлення людей до роботи. Підвищення зарплати закладено і в бізнес-плані ЗАТу на наступний рік.

За матеріалами газети "Трускавецькурорт"

У Дрогобицькому районі перевіряють оренду земельних ділянок під існуючими торговими об'єктами

Перший заступник голови Дрогобицької РДА Михайло Винницький дав доручення податковій інспекції та земельному управлінню райдержадміністрації перевірити оренду земельних ділянок під існуючими торговими об'єктами.

- Оренда земельної ділянки - це 100 % надходження в місцевий бюджет. І сільські, селищні голови знають про це. Потрібно поетапно по всіх населених пунктах перевірити торгові об'єкти, які працюють без оренди земельної ділянки. І надати інформацію і по оренді, і по кількості торгових об'єктів в селах до 30 грудня, - наголосив Михайло Винницький.

У Дрогобицькому районі відкрили соціальні відділи

Тепер суттєві "знижки" будуть мати не лише багаті, які купують велику кількість товару, але й малозабезпечені громадяни на речі першої необхідності. Вже запрацював соціальний відділ в Нагуєвичах, днями відкриються соціальні відділи при діючих торгових точках у селищі Підбуж, селах Ступниця, Доброгостів, Уріж, Верхні Гаї та інших.

Cтворення соціальних відділів дозволить мешканцям району купувати товари першої необхідності за цінами виробника без сплати посереднику. Крім того, більшість товарів, які постачатимуться у такі відділи, будуть місцевого виробництва.

Попередньо перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Винницький провів нараду з керівниками управління економіки, управління праці та соціального захисту населення, служби у справах дітей, соціальних служб та місцевими підприємцями з питань створення соціальних магазинів. Підприємці Б. Бараняк, Д. Гірчак, Р. Станчук, З. Савчин, П. Сидорак та К. Риб'як погодилися реалізовувати для малозабезпечених громадян продовольчі товари за нижчими цінами та внесли свої пропозиції, зокрема, ідея підприємців - не створювати окремі соціальні магазини, а зробити відділ в торговому об'єкті з логотипом "Соціальний відділ". У свою чергу, райдержадміністрація забезпечить підприємцям відповідні пільги у межах чинного законодавства.

До речі, соціальні магазини вже діють у місті-курорті Трускавець, де пенсіонери мають карточки і їздять у магазин навіть з іншого кінця міста. В районі дещо інша система. Складені списки малозабезпечених громадян за погодженими категоріями: інваліди війни, учасники бойових дій, інваліди загального захворювання І групи, пенсіонери та інваліди з дитинства, які отримують мінімальну пенсію, одинокі малозабезпечені громадяни, які перебувають на обліку в терцентрі, багатодітні сім'ї , які виховують дитину-інваліда, одинокі матері, які виховують трьох і більше дітей, або дитину-інваліда, діти-сироти та діти позбавлені батьківської опіки. Згідно цих категорій є перелік громадян, які мають право купувати продукти першої необхідності за цінами, торговельна надбавка яких не перевищує 7 % від оптово-відпускних цін постачальника. Цей список погоджений із сільськими, селищними головами. Для прикладу, в Нагуєвичах таких є 144 особи, в Доброгостові - 140, в Ступниці - 45, в Підбужі - 246 і т. д. Також затверджений асортимент та норми відпуску соціальних товарів: один хліб в день, в місяць по 5 кг борошна та макаронних виробів, по 1 кг різних круп та цукру, по 1 банці олії, по пачці солі тощо.

Мар'яна Лужецька

Депутатський корпус Трускавця (в алфавітному порядку)

Шановні читачі "Трускавецького вісника"! Саме в нашому виданні ви вперше мали можливість ознайомитися з результатами місцевих виборів в Трускавці та регіоні, саме в нас вперше було опубліковано список депутатів по партіях. Сьогодні ми робимо для вас дещо інший список - тепер вже в алфавітному порядку. Цього алфавітного списку ще не публікувало жодне видання - ні друковане, ні електронне. Не по всіх депутатах маємо дані, тому по одних інформації буде більше, по інших - менше. Додатково інформацію про кожного з депутатів та про їхню діяльність (в тому числі на депутатському поприщі) можемо надати на їхнє прохання.

Алієв Юрій Алієвич. Народився 20 червня 1961 року. Освіта вища. За освітою - інженер-механік. Проживає в м. Трускавець на вулиці Мазепи. Одружений. Працював генеральним директором КП "Наше місто" з моменту його утворення до 2010 року, тепер - перший заступник генерального директора підприємства. Був депутатом четвертого та п'ятого скликань. Пройшов по мажоритарному округу як член партії ХДС.

Беднарчук Юрій Романович. Народився 1 серпня 1979 року в м. Трускавець. Освіта вища юридична. Проживає в м. Трускавець. Одружений, виховує двох дітей. Працював у правоохоронних органах (слідчим). Приватний підприємець. Був депутатом п'ятого скликання. Пройшов по мажоритарному округу як член партії "Батьківщина". В раді очолює комісію з питань бюджету та фінансів.

Белз Василь Володимирович. Народився 22 жовтня 1982 року. Освіта вища. Проживає в Трускавці. Приватний підприємець. Пройшов по мажоритарному округу від Партії Регіонів.

Біліченко Олександр Миколайович. Народився 11 серпня 1967 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Підприємець. Пройшов по мажоритарному округу як член Європейської партії України.

Буняк Євстахій Євгенович. Народився 28 липня 1958 року. Проживає в м. Трускавець. Підприємець. Пройшов по мажоритарному округу від партії "Свобода".

Вовчанський Василь Іванович. Народився 31 серпня 1966 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Працює заступником начальника Центрального військового клінічного санаторію "Трускавецький". Пройшов по мажоритарному округу від ГП "Пора".

Возняк Володимир Франкович. Народився 1 листопада 1960 року. Освіта вища. Проживає в м. Дрогобич. Генеральний директор ТзОВ "Трускавецький водоканал" з моменту утворення даного підприємства. Частково був депутатом попереднього скликання. Пройшов по списку партії "Народна Самооборона".

Габшій Богдан Михайлович. Народився 20 серпня 1980 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Заступник генерального директора ТзОВ "Будівельні технології ХХІ століття". Пройшов по мажоритарному округу від партії "Свобода".

Гарванко Ігор Антонович. Народився 2 вересня 1961 року. Освіта вища. Одружений. Підприємець. Заступник генерального директора санаторію "Карпати", раніше працював заступником голови правління ЗАТ СГК "Дніпро-Бескид". Був депутатом попередніх скликань (перше, четверте, п'яте). Пройшов по мажоритарному округу від партії "Рідна Вітчизна".

Герльовський Іван Ігорович. Народився 2 липня 1984 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець по вулиці Скоропадського. Одружений. Підприємець. Пройшов по мажоритарному округу від партії "Батьківщина".

Гладкий Михайло Миколайович. Народився 27 березня 1977 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Одружений. Приватний підприємець. Пройшов по списку від партії "Батьківщина".

Данилюк Тарас Васильович. Народився 7 липня 1978 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Директор ТзОВ "Прикарптаінвестбуд". Пройшов по списку від партії "Свобода".

Зануда Валентина Вікторівна. Народилася 23 квітня 1984 року. Освіта вища. Місце реєстрації - м. Київ. Директор ТзОВ "Royal Hostel Group". Пройшла по списку Європейської партії України.

Калічак Роман Миколайович. Народився 23 січня 1972 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Працює завідувачем відділення профілактики в Бориславській міській лікарні. Пройшов по списку партії "Права воля України".

Кіселичник Михайло Миколайович. Народився 14 липня 1949 року в м. Трускавець. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Директор Палацу культури імені Т. Шевченка ЗАТ "Трускавецькурорт". В цьому закладі працює вже 34 роки (з 5 травня 1976 року). Був депутатом третього, четвертого та п'ятого скликань. Пройшов по мажоритарному округу від партії "УДАР".

Кіселичник Олег Осипович. Народився 30 липня 1976 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Приватний підприємець. Пройшов по мажоритарному округу від партії "Права воля України".

Крамар Руслан Ярославович. Народився 27 листопада 1973 року в м. Стебник. Освіта вища, вчитель. Проживає в м. Стебник. Очолює трускавецький осередок партії "Батьківщина". Був депутатом п'ятого скликання. В 2006 - 2007 роках працював заступником міського голови, перед тим працював начальником району котелень та теплових пунктів КП "Наше місто". В новій каденції очолив комісію з питань житлово-комунального господарства. Пройшов по списку.

Кульчинський Андрій Богданович. Народився 8 лютого 1972 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Одружений, виховує двох доньок. Завідувач неврологічним відділенням Трускавецької міської лікарні. Був депутатом четвертого і частково п'ятого скликання. Пройшов по мажоритарному округу від партії "Народна Самооборона".

Ластовецький Ігор Богданович. Народився 21 січня 1962 року в м. Трускавець. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Одружений. Вчитель географії СШ № 2 м. Трускавець. Був депутатом п'ятого скликання. Пройшов по списку партії КУН.

Малащак Михайло Володимирович. Народився 29 листопада 1971 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Приватний підприємець. Пройшов по округу від Народної партії.

Мицик Сергій Орестович. Народився 24 квітня 1970 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Приватний підприємець. Пройшов по списку від партії "Фронт змін".

Мойсеєв Сергій Вікторович. Народився 7 вересня 1975 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Приватний підприємець. Керівник аптеки "Планета здоров'я". Пройшов по списку від партії "Фронт змін".

Наконечний Володимир Осипович. Народився 26 липня 1975 року. Проживає в м. Трускавець. Одружений, виховує двох доньок. Приватний підприємець, керівник супермаркету "Будівельні технології ХХІ століття". Був депутатом п'ятого скликання Дрогобицької районної ради. Пройшов по округу від партії "Відродження".

Павлечко Святослав Іванович. Народився 15 серпня 1979 року. Освіта вища. Одружений. Працює директором фірми "Тур-Галичина". Очолює трускавецький осередок Партії Регіонів. Пройшов по списку.

Павлик Віктор Михайлович. Народився 29 листопада 1974 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Працює майстром по обслуговуванні газового обладнання в Трускавецькій СЕГГ Бориславського УЕГГ.

Пилат Олена Леонідівна. Народилася 8 жовтня 1955 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Керівник територіального центру з обслуговування пенсіонерів та одиноких громадян Управління праці та соціального захисту м. Трускавець. Пройшла по списку партії "Жінки за майбутнє".

Пілько Ігор Федорович. Народився 11 квітня 1961 року в м. Трускавець. Освіта вища, спеціальність - електронні прилади. Проживає в м. Трускавець. Одружений. Підприємець. Був заступником міського голови Богдана Матолича. Був депутатом п'ятого скликання. Пройшов по округу від партії "Наша Україна".

Пономаренко Наталія Анатоліївна. Народилася 29 квітня 1975 року в м. Ленінград. Освіта вища, здобуває другу вищу освіту по міжнародних відносинах. Походить з давнього трускавецького роду, який проживав на Солтусах. Одружена, виховує доньку. В 2006 - 2010 роках працювала секретарем Трускавецької міської ради. Пройшла по мажоритарному округу як член партії "Батьківщина".

Попик Володимир Ярославович. Народився 7 жовтня 1976 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Приватний підприємець. Пройшов по списку партії "Фронт змін" (замість вибулої В. Бодак, яка стала заступником міського голови).

Процишин Богдан Богданович. Народився 18 листопада 1976 року в м. Дрогобич . Освіта вища юридична. Одружений. Працював юрисконсультом, вчителем правознавства, банківським службовцем. Приватний підприємець. Співзасновник та редактор газети "Територія слова". Був депутатом п'ятого скликання. Пройшов по списку партії "Народна Самооборона". Очолив комісію з питань депутатської діяльності, етики та співпраці із ЗМІ.

Саліженко Сергій Володимирович. Народився 16 березня 1968 року. Освіта вища. Проживає в Трускавці. Заступник начальника санаторію МРЦ "Перлина Прикарпаття". Пройшов по списку партії "УДАР".

Симович Володимир Іванович. Народився 18 червня 1962 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Приватний підприємець. Пройшов по списку як член Партії Регіонів.

Спурза Іванна Михайлівна. Народилася 30 вересня 1963 року. Освіта середня. Одружена. Проживає в м. Трускавець. Працює медичною сестрою в ЗАТ СГК "Дніпро-Бескид". Очолює об'єднання "Довіра" мешканців гуртожитку на Сагайдачного, 3. Пройшла по списку як член ГП "Пора" (замість вибулого Ю. Яворського, який став заступником міського голови).

Стародуб Анатолій Георгійович. Народився 10 липня 1974 року в м. Трускавець. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Одружений. Працював в ЗАТ СГК "Дніпро-Бескид". Головний лікар-директор санаторію "Кристал" ЗАТ "Трускавецькурорт". Був депутатом четвертого та п'ятого скликання. Пройшов по списку від партії "УДАР". Очолив земельну комісію.

Стасик Ігор Степанович. Народився 10 січня 1959 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець по вулиці Івасюка. Завідувач терапевтичним відділенням міської поліклініки. Був депутатом четвертого скликання. Пройшов по округу від партії "Відродження".

Стасишин Богдан Олексійович. Народився 19 серпня 1953 року. Освіта вища. Працював у правоохоронних органах, банківській сфері. Проживає в м. Трускавець. Пройшов по округу від партії "Фронт змін".

Струбіцький Ігор Михайлович. Народився 13 травня 1969 року. Освіта середня спеціальна. Проживає в м. Трускавець. Директор ТзОВ "АВІКОМ". Пройшов по списку від партії "Свобода".

Ткаченко Олександр Олександрович. Народився 3 серпня 1977 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Одружений. Приватний підприємець, очолює фірму "Лабіринт". В 2008 році був удостоєний нагороди "Лицар Вітчизни". Пройшов по списку партії "Права воля України". Очолив депутатську комісію з питань освіти, культури, спорту.

Хомич Михайло Петрович. Народився 4 жовтня 1958 року. Освіта середня спеціальна. Працює майстром технічних дільниць № 2 та № 3 в КП "Наше місто", очолює ОСББ будинків 76 та 80 на вулиці Стебницькій. Пройшов по мажоритарному округу як член партії ХДС.

Чапський Володимир Чеславович. Народився 21 червня 1971 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Підприємець. Раніше працював заступником директора школи № 2 в Трускавці, має дуже хорошу репутацію в освітян. Пройшов по мажоритарному округу від партії "Народна Самооборона".

Швець Павло Костянтинович. Народився 19 жовтня 1976 року в м.Трускавець. Освіта вища, за освітою - комп'ютерний інженер. Проживає в м. Трускавець. Одружений. Приватний підприємець. Був депутатом п'ятого скликання. Очолює трускавецький осередок Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Пройшов по списку.

Шиманська-Карп'юк Галина Михайлівна. Народилася 22 липня 1958 року в м. Норильськ Красноярського краю Росії. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець по вулиці Стебницькій. Одружена. Працювала дільничним терапевтом в міській лікарні, лікарем в санаторіях "Молдова", "Берізка". Підприємець. Була депутатом першого та п'ятого скликань. Пройшла по списку від партії "Наша Україна".

Шумин Петро Євстахович. Народився 2 січня 1951 року в с. Криниця Миколаївського району Львівської області. Освіта середня спеціальна, за освітою - технік-будівельник. Проживає в м. Трускавець по вулиці Сагайдачного. Одружений. Був депутатом кількох скликань (друге, третє, п'яте). Працював начальником інспекції Держархбудконтролю, головним спеціалістом в управлінні архітектури та містобудування Трускавецької міської ради. Пройшов по округу від партії "Наша Україна". Обраний секретарем міської ради 7 грудня 2010 року.

Юник Андрій Євгенович. Народився 15 травня 1980 року в м. Трускавець. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Працює лікарем-урологом в санаторії "Кристал" ЗАТ "Трускавецькурорт". Пройшов по мажоритарному округу як член Європейської партії України.

Юник Євген Володимирович. Народився 21 червня 1955 року в м. Тернопіль. Освіта вища, спеціальність - лікувальна справа. Проживає в м. Трускавець. Одружений, має двох синів. Працює в ЗАТ "Трускавецькурорт" директором філії - Бальнеологічна лікарня Медичний Центр № 1. Був депутатом кількох скликань (третє, четверте, п'яте). Пройшов по списку як голова трускавецького осередку Європейської партії України. Очолив комісію з питань охорони здоров'я.

Ярема Олег Ігорович. Народився 21 липня 1980 року. Освіта вища. Проживає в м. Трускавець. Підприємець. Пройшов по округу від УНП.

Цікава інформація: найстарші за віком депутати - Михайло Кіселичник (61 рік) та секретар міської ради Петро Шумин (59 років), наймолодші - Іван Герльовський та киянка Валентина Зануда (по 26 років).

Вся інформація взята із відкритих джерел. Від нас ви завжди дізнаєтеся більше, ніж з інших джерел. Можливі неточності не з вини упорядника списку.

Підготував Володимир Ключак

Ірина Кондратишин: "Моя мрія полягає у тому, аби на обрії сучасного та бального танцю "запалали" нові зірочки"

Основу життя цієї жінки становить жагуча любов до танцю, запального і пристрасного, як саме життя. Ще в п'ятирічному віці цю любов їй привила відомий хореграф-віртуоз Луїза Костянтинівна Лисенко, бабуся Ірини Петрівни Кондратишин (дівоче прізвище Беднарчик).

танцювальний колектив танцювальний колектив танцювальний колектив

Сьогодні п. Ірина сама викладає молодому поколінню хореографію, прививаючи їм любов до танцю. Її вихованці підкорили вже не одну сцену, зриваючи шквал оплесків.

- Ірино Петрівно, окрім бабусі-професіонала, хто був Вашим першим учителем, котрий "видав" Вам "путівку" у світ бального танцю?

- Леся Іванівна Калічак. Одна з кращих учениць моєї бабусі. Нині вона є провідним керівником відомого у Дрогобичі бального танцю "Оксамит". Танцюючи в "Оксамиті" (від 7-и до 18-и років), я пройшла школу професійного танцю. Паралельно вступила на навчання до Дрогобицького педагогічного університету ім. І. Франка на факультет молодших класів та хореографії.

- З чого почалася Ваша професійна діяльність?

- На третьому курсі університету, коли ми з партнером по танцях Сергієм Мацюраком виконували на сцені трускавецького палацу культури "Мир" запальний латиноамериканський танець, мені запропонували стати керівником колективу бального танцю. Я погодилась. Пропрацювала в "Мирі" п'ять років.

У 2002-у році мені випала нагода працювати хореографом у дрогобицькому педагогічному ліцеї. Робота мене повністю задовольняла. Учні-десятикласники знали, чого хочуть. Старалися якомога детальніше засвоїти уроки бального танцю, доцільно використовувати їх на практиці.

- А до малих дітей підходу на той час ще не виробили?

- Спробувала знайти підхід . Бабусина знайома попросила мене позайматися з її вихованцями в дитячому садочку.

- І який результат?

- Ой, дуже важко викладати хореографію маленьким дітям. Вони такі недисципліновані! Потрібно діяти за спеціально розробленою методикою. А для цього у мене не було ні часу, ні, відверто кажучи, бажання. Та й досвіду належного бракувало (сміється). Одним словом, місяць позаймалася з дітками, і ... пристала на іншу пропозицію.

- Яку саме?

- У 2003 році працівники відділу Дрогобицької міської ради у справах сім'ї та молоді запропонували мені вакансію хореографа в Народному домі м. Стебника. Основа роботи, як мені пояснили - довільна: бальні танці, сучасні ритми, тощо. Як кажуть, сам собі режисер.

Я довго думала, вагалась. Стебник все-таки - не Дрогобич. Побутує думка, що це місто наркоманів та хуліганів. Усвідомлювала також свою відповідальність за дітей. Побоювалась, що не справлюсь з поставленим завданням. Але моя вчителька Леся Іванівна переконала мене, що я зможу реалізувати свої можливості. Підбадьорила, сказала, що вірить у мене. Згадала непоодинокі випадки, коли вона їздила на семінари. В цей час я успішно її заміняла. Вселила віру в себе: "Усе у тебе вийде, дитино, бо в тебе є талант", - сказала тоді моя учителька. І я повірила в свої можливості.

Зізнаюся, що на початках мені було дуже важко. Особливо, коли, починаючи з "нуля", треба було формувати колектив. Зацікавити дітей займатися бальними танцями. Декому з них (зокрема, хлопцям) доводилося довго пояснювати, що балет і бальні танці - не одне й те ж саме. Хоча правильну постанову корпуса треба довго випрацьовувати і в балеті, і в бальних танцях (сміється). Та в бальних танцях різниться сама динаміка руху, яка є більш спортивною, ніж у балеті. Бальні танці - запальні, більш сучасні. А от балет, в розумінні дітей (особливо хлопців) - це щось нудне і незрозуміле. Під акомпонування музики.

Від мене ж вимагалося виставляти колектив на професійний рівень. Це є обов'язком кожного фахівця, який любить свою роботу. А для цього необхідно розвивати в дитині жагу до танцю, крок за кроком, розкриваючи її талант, і допомагаючи їй самій робити свої перші (спочатку такі несміливі) кроки на шляху до зіркової мрії. На той час дуже мене підтримала на дусі керівник Народного дому Любов Степанівна Рак. Вона опікувалася мною, як мама. І за це я їй дуже вдячна.

- Ваша мрія полягає у тому, щоб "запалити" "зірочки" на обрії сучасного та бального танцю?

- Так. Це моя заповітна мрія. Адже кожен учасник моїх танцювальних шоу-програм мріє стати "зіркою". Особливо, коли успішно виступив на сцені і зірвав бурю оплесків.

- Коли заснували колектив?

- У 2003 році. Набрала групи. І працювала з ними. Цілий рік витратила на те, аби вони звикли до дисципліни, схоплювали ритм, навчилися прислуховуватися до музики. Виробили постановку корпуса, тощо.

Сьогодні мій колектив, який за час професійного зросту перетворився у театр танцю ім. Луїзи Лисенко, нараховує близько 50-и чоловік. Я веду три вікові групи: старшу (від 13 років і більше), яка становить кістяк колективу і є ансамблем; середню (9-12 років) - це, приблизно, третій рік навчання; і молодшу (6-8 років) - другий рік навчання. Учасники колективу мають змогу займатися в сучасній групі, де викладаються сучасні танці (танці народів світу). Це і європейські танці, і повільний та віденський вальс, і джайв, і пасадобль, і запальні латиноамериканські танці: ча-ча-ча, самба, румба, тощо.

Починаючи свою діяльність у бальних танцях, я, як хореограф, зрозуміла, що необхідно також ставити акцент і на сучасних танцях. Дівчаткам це сподобалось. Спочатку засвоїли найпростіші рухи, а згодом - "запалювали" сцени латиноамериканськими танцями. Великим досягненням для моїх вихованців є участь у фестивалі "Зірочки Стебника", котрий щороку проводиться у нашому місті і по суті діла є звітнім концертом. Своєрідним іспитом: що встигли засвоїти, чому треба ще повчитися, що слід виправити. І діти, і глядачі просто в захопленні. Діти хочуть бачити себе зі сторони очима глядачів. Це дало поштовх моїм вихованцям виступати і на обласній сцені.

До дітей я так звикла, що полюбила, як рідних. Навчилась відчувати і розуміти їх. Разом з ними підбирала сценічні костюми, музику для постановки композицій, тощо. Це заінтригувало моїх вихованців розучувати все нові й нові незвичні рухи... Шкода, лише, що діти подорослішали. Поступили в навчальні заклади. На першому плані у них тепер - освоєння професії. А танці - це хоббі. Та зерно науки, яке я засіяла в їхньому серці, не пропало даремно. Вони можуть "підкорити" серця не тільки однокурсників та однокурсниць, а й при нагоді, коли добре потренуються і "викладуться на всі "сто", їм вдасться підкорити й столичну сцену.

- Що берете за основу виконання хореографічних композицій?

- Основи роботи театру становлять театрально-танцювальні композиції на основі бальної хореографії з урахуванням сучасних тенденцій: соціальних бальних танців та клубних латиноамериканських.

- Вірите, що новонабрана група також оправдає Ваше довір'я?

- Будемо надіятись.

- За сімейними обставинами Ви переїхали до Києва. А як же Ваші вихованці... Не шкода покидати своїх улюбленців, адже Ви вкладали в них душу?

- Звичайно, що шкода. Та мій чоловік зреалізував себе в Києві, як юрист. А без сім'ї він не осмислює подальше наше життя. Але маю надію, що все залагодиться і я зможу повернутися сюди хоча б на незначний час. А поки що залишила замість себе заміну. Молодого талановитого спеціаліста.

- У Вас самих скільки дітей?

- У нас з чоловіком Сергієм підростає чотирьохрічна донька Єлизавета. Буду привчати і її до танцю.

- Бажаєте, щоб ішла сімейними стопами?

- Якщо є талант і бажання вчитися - була б лише "за". Але вважаю, що життєвий шлях вона повинна обирати сама. Хай сама в майбутньому й вирішує, яку професію їй обрати.

Вікторія Лишик

Місцеве самоврядування: позиція влади в запитаннях та відповідях

В якому стані на сьогодні перебуває розвиток місцевого самоврядування, та які його подальші перспективи?

Сучасна система адміністративно-територіального устрою характеризується високим ступенем централізації влади - уряд-область-район-сільрада (міська рада, селищна рада) та позбавленням можливості представницьких органів на місцях проводити ефективну політику в інтересах людини.

На сьогодні вона є основним стопором для розвитку самодостатнього місцевого самоврядування, проведення ефективних соціально-економічних перетворень. Адміністративний поділ не враховує принципів економічної доцільності, призводить до суттєвих соціально-економічних та територіальних диспропорцій.

Існує ряд законодавчих неузгодженостей, що зумовлює деформації в стосунках між різними гілками влади, а також між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

По-перше - свого часу відбулося економічно необґрунтоване зростання чисельності органів місцевого самоврядування. Для прикладу, на Львівщині з 1990 року утворено 147 нових сільських рад (було - 485, зараз - 632)! Однак чи стали від цього громади заможнішими? Ні. Чи отримала держава від цього якісь дивіденди? Ні.

Другою проблемою є міста (селища) - сателіти великих адміністративних одиниць, які входять до складу міських рад міст обласного значення. У Львівській області таких нараховується сім (Гірник, Соснівка, Брюховичі, Винники, Рудно, Східниця, Стебник). В цих випадках проблемою є те, що взаємовідносини таких органів місцевого самоврядування законодавчо неврегульовані, керівництво таких міст (селищ) - сателітів проблеми громади старається перекласти на управління вищого рівня, але інші, наприклад, земельні питання де "є власний інтерес" вирішує самостійно, не погоджуючи.

Проблемою також залишається врегулювання майнових та міжбюджетних взаємовідносин між містами обласного значення, які є одночасно районними центрами з відповідними районами. Таких у Львівській області нараховується три (Дрогобич, Самбір, Стрий). Дане питання чинним законодавством чітко не регламентоване, зокрема розподіл бюджетних надходжень (розподіл платників податків), а також бюджетних видатків (дублювання однорідних функцій на утримання бюджетних установ, не перерахування бюджетних трансфертів, зокрема в галузі медицини).

Згідно з сучасним адміністративно-територіальним устроєм у Львівській області діє 710 місцевих органів влади (рад), з них: 9 міських рад міст обласного значення, 35 міських рад міст районного значення, 34 селищних рад, 632 сільських рад. Окрім цього обласна рада та 20 районних рад, в яких представлені спільні інтереси громад.

Що робить Львівська облдержадміністрація для розвитку місцевого самоврядування?

У Львівській області постійно вживаються заходи щодо поглиблення взаємодії органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування. Протягом липня-грудня 2010 року основну увагу зосереджено на структуризації управлінських функцій всіх рівнів виконавчої влади і тіснішій співпраці органів державного управління і місцевого самоврядування, включно до найнижчого базового рівня сільських рад.

Активно здійснювалась підтримка ініціатив місцевих громад. Зокрема, в рамках проекту "Місцевий розвиток орієнтований на громаду" (ПРООН) в 2010 році успішно залучалися громади для вирішення місцевих проблем. Проект працює в селах, селищах та малих містах з населенням до 10 тис. чол. Поряд із допомогою у розвитку та самоорганізації громад-учасниць, проект пропонує грантову підтримку, яка є стартовим капіталом для реалізації їхніх ініціатив (до 7 300 євро та не більше 50% від кошторису ініціативи). Інша половина бюджету ініціатив громад має фінансуватися за рахунок внеску мешканців громади (не менше 5%), приватного сектору та коштів державного та місцевих бюджетів. Таким чином налагоджуються механізми співфінансування між громадою, центральною та місцевою владою, донорською спільною та приватним сектором.

Також розпорядження голови облдержадміністрації від 2 серпня 2010 року №767/0/5-10 затверджено порядок використання у 2010 році коштів обласного бюджету на стимулювання інфраструктурного розвитку сільських та селищних громад. Зазначені спрямовано на фінансування об'єктів галузі освіти, охорони здоров'я, житлово-комунального господарства та культури. Основною умовою перерахування коштів обласного бюджету місцевим бюджетам є акумулювання коштів громади, місцевих бюджетів (залучених коштів) та їх спрямування на будівництво відповідного об'єкта.

Львівська облдержадміністрація займає активну позицію в процесі підготовки пропозицій з реформування місцевого самоврядування та проведення адміністративно-територіальної реформи в цілому. Зокрема членами обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо удосконалення територіальної організації влади, утвореної розпорядженням голови облдержадміністрації від проведено кущові наради за участю представників відповідних районних робочих груп, представників органів місцевого самоврядування для формування пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою відповідних територій.

Чи буде враховуватися досвід сусідніх держав при проведенні реформи місцевого самоврядування?

Очевидно, що позитивний досвід буде враховано. Наприклад, Польща найбільша за територіальним устроєм серед тих країн, які найближчі до України і мають європейську систему територіальної організації. Воєводства, повіти, райони. Воєводства - це області. Повіти - райони і міста на правах повіту. Гміни - це українські історичні волості чи майбутні громади, або французькі комуни, німецькі гемайне.

Формування адміністративно-територіальних одиниць за критерієм чисельності населення у Польщі: воєводства в середньому - 2 417 тисяч чоловік (найменше 1 092 тисячі, найбільше - 5 мільйонів), повіту в середньому - 83 тисячі чоловік (найменше - 22 тисячі, найбільше - 1 625 тисяч) та гміни в середньому - 5-8 тисяч населення (найменше - 1 тисяча, найбільше - 2 070 тисяч).

Які основні завдання реформи місцевого самоврядування?

Основним завданням реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіальної реформи в цілому є наближення послуг до людей, забезпечення їх потреб та інтересів. Тому до цієї проблеми потрібно підходити не формально, а враховувати економічні, соціальні, природні, ландшафтні, історичні та культурні особливості кожного регіону. Відповідальним і важким зараз є завдання, яке необхідно буде вирішити - це змінити споживацьке ставлення у свідомості кожного громадянина зокрема, та громади в цілому, через продовження проведень громадських слухань, обговорень та просвітницької роботи у засобах масової інформації.

Кожен повинен розуміти, і в першу чергу керівники органів виконавчої влади, керівники органів місцевого самоврядування, депутати всіх рівнів, що від посильного вкладу кожного залежить успіх впровадження реформи адміністративно-територіального устрою - як основи, фундаменту на шляху розбудови нашої держави.

Прес-служба Львівської ОДА

Джуліан Ассанж та свобода слова

"В боротьбі між таємністю та істиною
перемога істини здається неминучою"
Руперт Мердок, медіамагнат, 1958 рік

WikiLeaks Хто володіє інформацією, той володіє світом. Гасло, під яким працює "Трускавецький вісник", давно не нове, але воно не втратило своєї актуальності. І нещодавні події із сайтом Вікілікс (WikiLeaks) довели, що саме інформація є сьогодні тою цінністю, якої прагне людство. Це може здатися парадоксальним, особливо в наш час ( існують телебачення, радіо, преса, Інтернет), але люди, на жаль, не завжди поінформовані про все те, що відбувається навколо них. І не просто не поінформовані, а часто недоінформовані, поінформовані неправильно, з викривленнями, під вигідним для влади кутом зору.

Подати не все, подати тільки те, що вигідно, не подати нічого, приховати частину правди, додати частину неправди. Саме так нас інформують (принаймні хочуть інформувати) офіційні джерела і саме тому такі люди як Джуліан Ассанж стають мішенню озвірілих власників світу цього.

А хіба на місцевих рівнях інакше? Хіба не намагаються нагнути свободу слова в Україні, в сусідніх державах? Хіба відкрита, врешті-решт, є трускавецька влада? Якби була відкритою, то люди (в тому числі і депутати) мали б бути поінформовані про минуле п. Шумина та його ВСЮ діяльність за останні 20 років. Громада мала б бути поінформована наперед, кого пропонуватимуть (!), а не те що призначатимуть на важливі для Трускавця посади. Громада мала б мати право на ознайомлення із проектами рішень, із архівними документами. Але в нас вони становлять "велику таємницю", а частина документів із міського архіву напевно що зникне у зв'язку із зацікавленістю в цьому процесі пана-секретаря ради.

Але все одно на трускавецькому рівні панує бодай мінімальна свобода слова, як панувала вона і за попередньої влади. Але панує вона до того часу, поки хтось не захоче сказати всієї правди. А хто може її сказати? Правильно, той, хто її знає. А чи знають всю правду місцеві журналісти, навіть ті наймаститіші, з великим досвідом? Ні і ще раз ні. Бо вони ніколи не були допущені до документів, які старанно приховувалися, приховуються і будуть приховуватися від стороннього ока сильними міста цього.

Джуліан Ассанж Коли уродженець Австралії Джуліан Ассанж показав правду і нічого крім правди, оприлюднив листування дипломатів США, то він майже зразу став "злочинцем", "ґвалтівником", "збоченцем" і мало не ворогом № 1 найпотужнішої держави світу. Гончий лист за людиною тільки за те, що вона осмілилася показати всім те, що мало бути доступним тільки для "обраних" голубої крові. Без викриття державної таємниці, без пропагування культу насильства чи порнографії, без злочину. Але потрібно було заарештувати, то швиденько привід і состряпали, як кажуть наші сусіди.

Влад Лістьєв, Георгій Гонгадзе, Кашин, а поруч із ними не десятки, а сотні, якщо не тисячі знаних і незнаних журналістів потерпіли тільки за те, що хотіли донести до людей правду. І якщо про Джуліана Ассанжа знає вже весь світ, то ніколи світ не дізнається про редакторів містечкових газет Східної, Південної, Західної України, які були принижені, обпльовані, вигнані з роботи, вбиті. Бо посміли щось десь там писнути проти мера, судді, прокурора, начальника якогось підприємства чи його кума, сина, свата, брата. Безправ'я під гаслом свободи слова і декларативних гасел Конституції.

Якою б мала бути свобода слова у програмі мінімум від нового трускавецького мера? Доступ до інформації всіх відділів та управлінь міської ради. Ознайомлення акредитованих журналістів з оперативними даними по різних напрямах, в тому числі і поза межами Білого Дому Трускавця. Як мінімум щотижневі прес-конференції як не з головою, то з кимось із його заступників. Хоча б раз на місяць організовані прес-конференції з лідерами партій чи депутатських фракцій після того, як останні будуть створені. Трактування тих, хто подає людям інформацію не як надокучливих мух, а їхньої роботи як чогось цілком непотрібного, а в дещо інший спосіб. Бо направду і роботу окремих чинуш можна теж вважати абсолютно безплідною та непотрібною, якщо інколи не сказати шкідливою.

Непроведення люстрації, якої так домагалася слабка в далекі часи початків незалежності "Свобода", дало свій ефект. Сини, зяті, доньки та інша родина колишніх компартійних керівників керують і досі. На Західній Україні в дещо меншій мірі, ніж у Східній, але в нас є специфіка - "нові рухівці" з кагебешним минулим теж мусіли прилаштуватися самі і прилаштувати своїх. Совок не закінчився, він просто трансформувався, видозмінився і багато газет продовжують працювати у стилі "Радянського слова" чи "Ленінської молоді". Була і в нас "Трускавецкая здравница", та от тепер вона не одна, їх кілька…

На момент написання цієї статті Ассанж був заарештований. Тому, що сам так захотів, сам здався лондонській поліції. В нас переважно так не буває, наша доблесна міліція сама знаходить злочинців, в тому числі найгірших із них - журналістів. Хоча в нас все-таки справи набагато кращі, ніж десь в Китаї, Ірані, Росії, Північній Кореї. В нас теж інколи публікують бомбові документи чи записи, але от приклад плівок Мельниченка та результат розслідування справи Гонгадзе після схоплення Пукача показує, що все одно влада вміє тримати все під контролем, щоб своїм чимось не зашкодити. А як інакше, не буде ж сидіти у в'язниці велика людина, хтось "заслужений" для нашої держави та нації…

Трускавець - маленьке провінційне містечко, яке по великому нікого не цікавить. Тут ніколи ніхто не оприлюднить жодної бомби, бо, по-перше, її нема, по-друге, це означало б підписати собі вирок. Тому інформаційний простір нашого містечка тішиться відносним спокоєм та вряди-годи пусканням бульбашок під воду - таке собі саморобне інформаційне джакузі, от тільки не пахне, а смердить. Свобода передбачає вільний рух вперед, розвиток та поступальне відсвіжування простору. Але якщо все всіх влаштовує, то най вже так і буде. Не виплодився Ассанж у Трускавці - і слава Богу, менше знатимемо - краще спатимемо. І хто глухий, і хто сліпий, і хто мовчить достойно - сто років проживе і проживе спокійно. Та от Ассанж не захотів міняти правду на спокій і шлюс. От і має тепер неприємності. Ми ж можемо його підтримати та задекларувати, що стоїмо на його стороні хоча б цією публікацією.

Володимир Ключак

Оголошення

Міні-маркет "Ромашка" пропонує товари за найнижчими цінами:

1. Пиво Чернігівське Світле 0,5л - 3 грн.,
2. Квас Тарас 2л + Квас Тарас 0,5л - 7,90 грн.,
3. Печиво Конті Обжора Апельсин - 12,80 грн./кг

Клуб спортивного покеру V.S.O.P. запрошує мешканців та гостей міста на щоденні турніри для початківців та досвідчених спортсменів. На вас чекає затишна атмосфера, кваліфікований персонал, послуги бару та екзотичного ресторану "Мисливський Рай". Працюємо щодня від 18.00 до останнього гостя клубу.

Наша адреса: м. Трускавець, вул. Данила Галицького, 2 (SPA-готель "П'ятий океан"). Додаткова інформація за тел.: 063 3220 777.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.