Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№18 (262) 15 лютого 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Про сесію коротко

15 лютого 2011 року пройшла п'ята позачергова сесія Трускавецької міської ради. Тривала вона всього близько півтора години, заслухали на ній три питання - по заходах щодо досудової санації КП "Наше місто" (в тому числі про погашення податкового боргу цього підприємства), про створення нових комунальних підприємств та відміна рішення сесії ТМР від 06.03.2008 № 290.

По першому питанні доповідав міський голова Руслан Козир, по другому - заступник начальника юридичного відділу ТМР Леся Савченко, по третьому - голова профільної комісії з питань ЖКГ Руслан Крамар. Що цікаво, всі три питання пройшли одноголосно - 39 голосами, саме стільки було присутніх у залі. До складу лічильної комісії входили депутати Павлечко, Пілько та Саліженко.

Є новий депутат

На початку п'ятої позачергової сесії ТМР слово для оголошення було надано голові міської ТВК Галині Козловській. Галина Валентинівна поінформувала присутніх про те, що Юрія Яворського позбавлено депутатських повноважень та оголосила прізвище нового депутата за списком громадянської партії "Пора". 15 лютого став першим днем перебування у статусі депутата Трускавецької міської ради для п. Іванни Спурзи. Інші депутати привітали її оплесками.

КП "Наше місто" при смерті

Комунальне підприємство "Наше місто" є неефективною організацією, яка, наче спрут, тільки висисала кошти із міського бюджету. За останні роки неодноразово бралися за реформування "Нашого міста", проте чиряк визрів аж тепер і саме 15 лютого на позачерговій сесії депутати ухвалили рішення про початок процедури досудової санації підприємства, що означає доведення підприємства до процедури банкрутства. Підприємство має величезні борги і по зарплаті своїм працівникам, і по енергоносіях, є дебіторська та кредиторська заборгованість. Як наголосив депутат Богдан Процишин, який ввійшов до складу комісії, яка готуватиме процедуру санації, "коли говоримо по КП "Наше місто", то маємо на увазі не працівників, не майстрів-роботяг, а спрута, ракову пухлину, прірву". Депутат із радості вніс до зали надмогильний вінок, щоб відзначити кінець КП "Наше місто", але не всі сприйняли це належним чином. Так, зокрема, депутат Євген Юник зауважив, що тут не КВН, інші пересмикнули плечима, що з такими речами не жартують, на що перший номер у списку "Народної Самооборони" Андрій Кульчинський, немов виправдовуючись, зазначив, що така витівка є ініціативою самого депутата (а не позицією фракції).

КП "Наше місто" працювало у збиток собі та місту, так, в 2005 році збитки становили 3 мільйони, в 2006 - понад 4, в 2007 - 3 з половиною, в 2008 - 6 з половиною, в 2009 - 5,3, а минулого року 6,64 (цифри округлено). Про це депутатам розповів доповідач по питанні погашення податкового боргу, мер міста Руслан Козир. На даний час на підприємстві працює 359 чоловік, воно має більшість ліцензій на виконання різного виду спеціалізованих робіт і все ж до виконання різних робіт за минулий рік залучалися аж 22 субпідрядні організації. Зарплата по КП "Наше місто" в середньому перевищує середню по місті на 25 - 30%, у керівників філій вона значно вища, ніж у міського голови, про це мер сказав ще на понеділковій нараді 14 лютого. Розцінки на виконання робіт по КП "Наше місто" подекуди були вищі втричі, ніж за аналогічні роботи у сусідніх Бориславі, Дрогобичі, Самборі. Всьому цьому вирішили покласти край і створена робоча група по процедурі досудової санації, яку очолив профільний заступник мера Петро Нестерівський.

Із депутатських запитів

На сесії 15 лютого було озвучено ряд депутатських запитів, про які розповідаємо коротко. Найперше звернення двічі міського голови Трускавця Лева Грицака, члена ГО "Рада Старійшин" зачитав депутат Ігор Гарванко. Звернення адресоване меру міста Руслану Козиру, депутатам та членам виконкому, стосується ситуації у курортному парку, його повний текст - в цьому ж номері вісника. Депутат Павло Швець подав звернення, адресоване головному архітектор міста Олександру Грищенку стосовно можливості включення лісів навколо Трускавця в межі міста та стосовно запобігання їхній вирубці. Інше звернення пана Павла стосувалося можливості залучення коштів до міського бюджету від тих осіб, які під'єднуються до наших водопровідних мереж. За інформацією, якою володіє лідер міської "Свободи", кілька організацій, які споруджують рекреаційні зони, в майбутньому будуть підключатися до нашого водогону та каналізації і за ц могли б сплатити дольову участь в міську казну.

Депутат Михайло Малащак вкотре нагадав про головний біль мешканців Мазепи, 36 - поламані ліфти, а аткож підняв тему бродячих собак, які кусають людей. "Не для того відпочиваючі приїжджають на наш курорт, щоб спостерігати за собачими зграями", зазначив він та виступив за відновлення віваріуму.

А депутат Ігор Пілько запитав, коли ж буде відновлено асфальтове покриття на Садовій - запит адресовано начальнику УЖКГіБ Василю Стечкевичу, який на даний момент перебуває у відпустці, тож відповідати на цей запит доведеться в. о. Василю Колотелюку.

Житло, тепло, бабло

На позачерговій сесії ТМР 15 лютого було обговорено питання створення на базі КП "Наше місто" нових комунальних підприємств, які б не були обтяжені борговими зобов'язаннями. Цей крок не є простим, адже всі ліцензії потрібно виробляти по-новому і існує загроза, що послуги із теплопостачання чи очистки в житловому фонді та інші, які входять у квартплату, не виконуватимуть, хоча вони і до сьогодні належним чином всі не виконувалися. На це звернув увагу присутніх депутат Ігор Пілько і отримав запевнення від мера міста щодо безперервності цього процесу.

Спочатку нові підприємства голова профільної комісії Руслан Крамар пропонував назвати "Тепловик" та "Житлоексплуатація", проте згодом виявилося, що такі назви вже зареєстровано і так називати їх не можна. На жарт пропонували назвати одне із підприємств "Тепловик-Сніговик" або ж "Трускавецьбабло". Врешті-решт зупинилися на назвах "Трускавецьтепло" та "Трускавецьжитло". Хоча тепер буде кілька підприємств, але квитанція і далі приходитиме одна. Згодом депутати затвердили статут новостворених підприємств та їхній статутний фонд. Філію саночистки натомість не виокремлювали у окрему структуру, а приєднали до КП "Парк курортний". Депутати від різних політичних сил попросили представників ЗМІ подавати інформацію стосовно реформування комуналки у Трускавці по максимуму об'єктивно. Ми завжди дотримувалися тої позиції, що об'єктивно потрібно подавати ВСЮ інформацію.

Зустріч із афганцями

У вівторок, 15 лютого, на свято Стрітення Господнього, відбулася зустріч керівництва міста із учасниками бойових дій на територіях інших держав. Під час зустрічі виступили міський голова Трускавця Руслан Козир (запевнив, що всі ветерани можуть розраховувати на підтримку як міської ради так і особисто міського голови. Та подякував за мужність та відданість військовому обов'язку, побажав міцного здоров`я), голова Спілки ветеранів Афганістану у Трускавці Юрій Паньків, поетеса Стефанія Шумило, силами Народного Дому було підготовлено невеличкий концерт, участь в якому взяли і вихованці Народного цирку "Каскад". Із нетерпінням чекали на морозі завершення цього заходу, щоб поговорити із міським головою, біля десятка підприємців, які займаються туристичним бізнесом в курортному парку. Чи дочекалися вони та поговорили з мером - нам невідомо. Перед зустріччю із афганцями мер не пристав на пропозицію цих підприємців уділити їм хоча б 5 хвилин.

Ще один депутат відстоюватиме інтереси Дрогобича в облраді

Валерій Губерський, член Партії Регіонів, може стати депутатом Львівської обласної ради від цієї політичної сили, повідомляє наше джерело в середовищі ПР. Після переведення начальника львівської митниці Романа Микитюка зі Львова до Вінниці цілком логічно сподіватися, що він уступить місце депутата наступному за списком, людині, яка у 2009 - 2010 роках була довіреною особою кандидата в Президенти України Віктора Януковича на наших теренах (дрогобицький кущ).

Така заміна в депутатському корпусі ЛОР не міняє по суті політичний склад ради (бо й не може міняти в принципі), зате значно підсилює позиції нашого регіону, представленого наразі тільки 9 депутатами від міст та району. Пан Валерій, який має дотичність і до Трускавця, був би в такому разі десятим лобістом інтересів Дрогобиччини в цілому та Трускавця зокрема.

Порядок денний четвергового виконкому 17.02 (10.00)

1. Про результати роботи комунальних підприємств міста КП "Книги", КП "Квартирне бюро", КП "Редакція міського радіомовлення", КП "Харчовик", КП "Парк курортний" за 2010 рік.
2. Про підготовку і проведення весняного 2011р. призову громадян на строкову військову службу.
3. Про роботу зі взаємодії з правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування з питань правоохоронної діяльності в м. Трускавці.

Загальні питання :

- оформлення прав власності на об'єкти нерухомості;
- погодження актів готовності.

Інформацію нам люб'язно надала прес-служба ТМР.

Бойкотували прийняття бюджету

4 сільські ради Дрогобицького району бойкотували прийняття бюджету, оскільки сподівалися на виділення їм додаткових коштів на утримання фельдшерсько-акушерських пунктів та з інших причин. Про це на прес-конференції 14 лютого розповів голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак. Михайло Дмитрович назвав ці села - Станиля, Доброгостів, Воля Якубова та Медвежа. Очільнк району розповів, що часто кошти на утримання ФАПів використовувалися не за призначенням - замість придбання ліків гроші пускали на премії, для утримання апарату. Голова РДА пообіцяв оприлюднити прізвища посадових осіб та списки їхніх зловживань в цьому напрямі вже після перевірок КРУ, які тривають.

Про земельні махінації

В Дрогобицькому районі спритні ділки провертали різні махінації із землею, головним чином заради власного збагачення. Про це на прес-конференції 14 лютого розповів голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак. До земель сільських рад часто долучаються без погодження із районною радою, РДА чи земельними управліннями не кілька чи кількадесят гектарів, а цілі сотні гектарів землі. За приклад Михайло Дмитрович навів села Модричі та Лішню, в Лішні, наприклад, без жодних погоджень 350 гектарів землі стали раптово "сільськими". Обкрадає район і Східниця, яка приєднала та розпаювала, тобто продала чи роздала землі Нового Кропивника та Рибника (15% території цих сіл). Очільник району назвав ці речі "питанням великої ваги" і пообіцяв покласти земельним махінаціям край, як в свій час поклав край махінаціям із 31 гектаром лісових угідь, які попередня влада району спільно з владою Модрич подарувала колишньому голові Львівської ОДА Миколі Кметю.

Станиля не ввійде в підпорядкування Трускавця

"Не потрібно видавати бажане за дійсне, Станиля не ввійде адміністративно у склад Трускавця". Так під час прес-конференції 14 лютого заявив голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак, відповідаючи на запитання редактора "ТВ" про можливий варіант входження цього села в склад Трускавця. "Я поважаю Олександра Павловича Грищенка ще з тих часів, коли він був депутатом обласної ради, проте заяви його як головного архітектора про те, що Станиля ввійде в межі Трускавця, бо це передбачає Генеральний план курорту, вважаю безпідставними і нереальними. "Це нереально", зазначив Михайло Дмитрович. Він зазначив, що Трускавець, влада міста потребує не села як такого, а вільних земельних територій, щоб їх дерибанити і продавати за великі кошти. "А села ніхто не хоче. Чому не їдуть в Жданівку, Смільну, Залокоть, там є ж багато вільної землі?", - риторично підсумував Михайло Сендак.

В Новому Кропивнику буде садочок

До 1 травня цього року районна влада планує відкрити в селі Новий Кропивник дитячий садок. Про це на прес-конференції 14 лютого розповів голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак. Він зауважив, що дошкільних установ в районі катастрофічно бракує, будувати нові нереально (ціна однієї коливалася б від 8 до 12 мільйонів гривень), а охопленість сільських дітей району дошкільною освітою - всього 10%. Вихід із ситуації районний керманич вбачає у оптимальному використані приміщень шкіл - ці приміщення на даний час ніхто не використовує\ на повну потужність, а район вже має приклади успішного функціонування садочків в раніше пустуючи шкільних приміщеннях, відповідно відгороджених та обладнаних. За приклад було наведено Ясеницю Сільну, таким же чином планують зробити садок у Дорожеві та розширити у Доброгостові.

Коли питимемо молоко власного виробництва?

Понад 60% молока Дрогобицький молокозавод завозить аж із Волині, а часто селяни Дрогобицького району не мають куди його здавати. Ця ситуація мусить бути змінена, переконаний голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак. Окрім того, наше молоко значно чистіше і в екологічному плані. А тим часом маємо невтішні дані по розвитку тваринництва району - лише за останні два роки поголів`я ВРХ скоротилося на 8%, а по всій Дрогобиччині є всього 10 господарів, як мають 4 чи більше корів (80, які мають 3 і більше корів). Станом на минулий рік в Дрогобицькому районі було 16 374 голови ВРХ, з них 10 257 корів. Проте ця цифра не є великою, адже рахували всю худобу, в тім і телята, яких переважно господарі ріжуть собі на м`ясо, бо здавати м`ясо заготівельникам їм невигідно через неприйнятно низькі ціни.

Спільно подбати про дорогу

14 лютого відбулася прес-конференція голови Дрогобицької РДА Михайла Сендака. Одна із тем, порушених на ній - потреба використати можливість пролобіювати питання ремонту дороги зі Східниці на Сколе через села Перепростинь, Урич, Підгородці, Крушельницю та Корчин. Це цілком реально, зважаючи на підготовку не тільки до Євро-2012, а й у рамках підготовки до зимової Олімпіади в Карпатах 2022 року. Проте вирішити це питання можна буде тільки тоді, коли дане питання спільно піднімуть та доведуть до логічного завершення, незважаючи на різні політичні уподобання, депутати від Дрогобицького району Михайло Сендак та Михайло Задорожний і депутати від Сколівщини Андрій Тягнибок і Анатолій Дейнека, а підтримають їх у цьому ще 7 депутатів від міст Дрогобича, Трускавця та Борислава (Курчик, Баран, Чебаненко, Балицький, Іванишин, Голобутовський та Кочержат).

Нагадаємо, що між курортом Східницею та фортецею Тустань в Уричі є невеличка ділянка дороги в жахливому стані і все ж по ній їздять відпочивальники з Трускавця на екскурсії. Ремонт відрізку цього шляху дав би можливість оптимізації сполучення Східниці та Трускавця із Закарпаттям, а також ця дорога була б найкращою альтернативою для зв'язку наших міст зі світом у випадку якоїсь техногенної катастрофи чи природного катаклізму. Михайло Сендак пообіцяв не забувати про наші пропозиції.

Теніс у Трускавці

У м. Трускавці вже 9 рік поспіль відділом у справах сім'ї, молоді та спорту та обласною федерацією тенісу проводиться Відкритий Всеукраїнський юнацький турнір з тенісу "Зимовий Трускавець". Ці змагання, які мають статус 2-ї категорії, цього року традиційно відбулися на базі ДЮСК "Спортовець" з 07 до 12 лютого. В турнірі взяли участь 24 учасники з Чернівецької, Львівської, Закарпатської області, м. Севастополя, м. Нижнього Новгорода (Росія), в тому числі шестеро трускавчан.

Змагання проводились в одиночному розряді серед юнаків віком до 10 років, а також в одиночному та парному розрядах серед юнаків та дівчат віком до 14 років.

Призерами змагань стали:

В одиночному розряді серед юнаків до 10 років:

1м. - Швед Роман (Львів); 2 м.- Дупин Олександр (Ужгород); 3 м. - Івасівка Роман (Трускавець). В одиночному розряді серед юнаків до 14 років:
1м. - Ях Олександр (Львів); 2 м.- Когут Володимир (Львів); 3 м. - Засадний Максим (Львів); В одиночному розряді серед дівчат до 14 років:
1м. - Бурак Ольга (Львів); 2 м.- Самойлова Анастасія (Ужгород); 3 м. - Деветак Мартіна (Львів); В парному розряді серед дівчат до 14 років перемогу здобула пара Бєлова Василина (Трускавець)/ Самойлова Анастасія (Ужгород).

В парному розряді серед юнаків до 14 років перемогу здобула пара Засадний Максим (Львів)/ Шаповалов Іван (Львів).

13 лютого на базі ЗОШ № 3 відділом у справах сім'ї, молоді та спорту проведено особисту першість м. Трускавця з настільного тенісу серед чоловіків. В змаганнях взяли участь 17 спортсменів.

Перше місце виборов Піцко Іван - керівник гуртка настільного тенісу Будинку учнівської творчості, 2 місце - Коколюс Богдан - голова правління ОСББ "Мрія" та "Воля", 3 місце - Витрикуш Юрій - головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради.

Дана інформація була виголошена завідувачем відділу у справах сім'ї, молоді та спорту ТМР Зеноном Пристаєм на понеділковій нараді 14 лютого.

Власна інформація

Чому вода стан дорожчою для трускавчан?

У четвер, 17 лютого, о 15.00 у світлиці Ратуші міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський проведе засідання оргкомітету з підготовки до роковин Л. Українки і Т. Шевченка. О 16.00 у цьому ж приміщення відбудеться прес-конференція начальника КП "Дрогобичводоканал" Романа Шагали, на якій він роз'яснить ситуацію щодо підвищення тарифів на воду для Трускавця. На ці два заходи запрошуємо журналістів Дрогобича та регіону.

Дрогобич братиме участь у державній програмі "Доступне житло"

Дрогобич ввійшов до переліку міст, які братимуть участь у державній програмі "Доступне житло". Про це вчора, 14 лютого, на оперативній нараді у Ратуші повідомив перший заступник міського голови Олександр Коростельов. Протягом лютого-березня відбудеться підбір осіб, які готові брати участь у цій програмі. З слів Олександра Коростельова, згідно з програмою "Доступне житло" держава повертає 30 % вартості житла, і ціна 1 м кв. обійдеться забудовнику 3 600 грн. Сьогодні на квартирній черзі при виконкомі Дрогобицької міської ради перебуває 2,5 тис. людей.

Відділ внутрішньої політики Дрогобицької міської ради

Дрогобич братиме участь у державній програмі "Доступне житло"

Шановний Руслане Ярославовичу, депутати Трускавецької міської ради, члени міськвиконкому!

До мене як до двічі обраного міського голови Трускавця звернулася велика група представників туристичних організацій міста з проханням підтримати їх у відстоюванні підприємницьких інтересів, оскільки їх місце праці у курортному парку, яке склалося вже історично, разом з інформаційними щитами хочуть перенести у невигідне для них і відпочиваючих місце.

Курортний парк відіграє ключову роль у благополучному функціонуванні курорту, так як є родовищем і місцем прийому мінеральної води "Нафтуся", місцем відпочинку наших гостей, зрештою, основним багатством Трускавецької громади.

Тому наша спільна мета - забезпечити безпечне і стабільне функціонування курортного парку, але від Вас це в даний час більше залежить.

Тому від себе і від конструктивно налаштованих представників Трускавецької громади прошу Вас:

1. Невідкладно і реально зайнятись оздоровленням родовища мінеральної води "Нафтуся".
2. Знайти засоби для оновлення і реконструкції курортного парку згідно існуючого проекту, доповнивши його корисними елементами по Вашому баченню.
3. Не допустити спокусити себе недобросовісними силами до перерозподілу бізнесових інтересів і ущемлення доцільних традицій у курортному парку, які склалися історично: виставок-продажу трускавецьких художників, роботи фотографів, концертів художньої самодіяльності та музикантів, роботи працівників туристичних фірм по рекламуванні нашого регіону і організації екскурсій та інших атракцій, корисних і приємних гостям міста і які не впливають негативно на екологію першої санітарної зони охорони мінеральної води "Нафтуся".

Окрім цього, в складний час переходу до нового податкового законодавства прошу Вас підтримати всіх трускавецьких підприємців як запоруку доброго економічного стану Трускавця.

Успіху Вам у житті та праці на благо Трускавецької громади.

Додаток: фотокопія листа підприємців.

З пошаною,
член ГО "Рада старійшин" Лев Грицак

Про Яроша, бабцю з Модрич, опозицію та європейську орієнтацію

Поляків нам треба?.. чи, може, австріяків, москалів?.. Кого й чого нам іще бракує, аби навести лад в своїй хаті, в своєму місті, в своїй державі?

...Переглядаю світлини старого Трускавця часів одного з фундаторів курорту Раймонда Яроша. Отаким він був, курортний парк початку минулого століття... Придивляюся, шукаючи натяку хоч на якусь, бодай "санкціоновану", торгівлю... Ніде нічого - ні тобі розкладки зі шкарпетками, ні лотка з домашньою консервацією, та ніде навіть пучечка сінця з анотацією: "від усього", ні навіть скляночки лісової шипшинки... Впадають в око лише розкішні клумби з екзотичними рослинами, хідники в англійському стилі та дивовижні дерев'яні споруди, що утопають в зелені.

Де продають шипшину

Ознакою ж сьогоднішнього парку є усім знайома злиняла торба у своєрідну синювату клітинку, а ще - розстелена прямо на сходах до бювету клейонка, не завжди чиста шмата або просто газета з якимось крамом та бабця, що з благанням заглядає в очі кожному потенційному покупцеві: "Пані (пане), куштуйте сиру...". А реклами... Боже милий, не інакше, як інформаційна атака... на усі члени людського організму - від мозку до шлунку. Чи не зневага це - до відпочивальників і до себе самих?

Але гнітить інше: будь-яка спроба покласти край такому неподобству викликає чиєсь невдоволення. Ладно, бабця з Модрич не хоче вступитится - Європа в курортному парку їй ні до чого, а корівка і без "Нафтусі" молочка дасть. Так ще ж на захист неподобства піднімає голову "цікава" опозиція (до здорового глузду): "Гвалт! - торгівлю розганяють". Звідки голос - зрозуміло: з глибини самого неподобства, що в останнє десятиліття паразитувало на багатстві міста-курорту. Тільки важко зрозуміти суть: та ми не проти, аби у парку було чисто, але бабцю з Модрич жалко - шипшинку ж продає... І марна справа переконувати, що ніхто нікого не розганяє, а просто пропонують перебратися на ринок - бо в будь-якому цивілізованому місті-курорті шипшинку продають на ринку або в магазині. І бабцю з Модрич не ціна за місце на ринку не влаштовує - вона туди за безкоштовно не піде, бо її не влаштовує саме місце.

За умови цілковитої гармонії

За Польщі курорт процвітав... Щоправда, місцевому люду від того мало що перепадало. Сьогодні начебто самі собі господарі, а користі своєї побачити - несила. Забули, що при всій своїй недоглянутості парк ще й досі залишається пам'яткою культури паркового мистецтва. І що здавна дослідники відмічали позитивний вплив курортного парку на здоров'я людини. Лікарі рекомендували частіше прогулюватись тут або ж просто посидіти, навіть не вживаючи ліків. А деякі місця в парку направду мають унікальні властивості - це так звані геопозитивні лікувальні зони. За спостереженнями лікарів тут швидко нормалізується кров'яний тиск, зникають різні форми аритмії, регулюються розлади нервової системи, відступають інші хвороби. Але... за умови цілковитої гармонії з природою. Такий витвір цивілізації, як базар, до гармонійних природних явищ не належить. А "Нафтуся"?.. Цілюща вода має визріти в ідеальних природних умовах, в заповідному місці. Це твердження - також не правило "стеля", а наукова думка (докладніше - в музеї історії міста).

Мовби загальновідомі речі, що не потребують ні обгрунтування, ні спростування: Трускавець - курорт. Курорт - це лікувальна вода і рекреаційна зона. Рекреаційна зона - це зокрема парк. Парк треба берегти. Що тут заперечиш? Але коли за справу беруться "опозиціонери" з екстремістськими замашками, мета яких посіяти недовіру до будь-яких пропозицій керівництва міста, не кажучи вже про конкретні дії, тут здоровий глузд відпочиває. Перекрутити, переінакшити, підбурити і, мовби між іншим, натякнути: раніше було краще... І чим же краще? Хіба що тим, що у цьому клондайку хтось інший, дозволяючи бабці продати шипшину і заробити копійки, сам набивав кишені купюрами вищого гатунку?

І хто ж нам винен?

Незаконна торгівля в парку - надбання минулих літ. Ця проблема "бережно" культивувалася з року в рік упродовж останнього десятиліття. Тепер інша влада - інші пріоритети. Уперше європейська орієнтація не лише декларується, а й робляться спроби завести європейські порядки, як-от: надати курортному парку як візитівці Трускавця відповідного вигляду. І шановні представники опозиційних засобів мали би підняти законодавчу базу, приміром, закон України про курорти, стаття 31 якого відносить трускавецький курортний парк до зон суворого режиму охорони і забороняє будь-яку господарську діяльність у ньому.

Отож, порядок - у власній хаті, в місті, в державі - починається з порядку в наших головах. І європейська орієнтація також - в нас самих.

Наразі фінансова ситуація у місті і державі не сприяє швидким безболісним і якісним перетворенням. Слід шукати прихований потенціал. І почати треба з простого - з того, що не вимагає капіталовкладень, скажімо, прибрати навколо себе, відмовитися від звиклого, поступитися особистим.

Але попри все, проблему з незаконною торгівлею в парку зрушено з місця. Черга за автомобільним і гужовим транспортом. Як всерйоз візьмуться за "духмяних" курортних коників, впевнена, знову гвалт зчиниться - бо і там хтось "на шматок хліба заробляє".

Отак щораз долаємо в собі свою неспроможність мислити по-європейськи. І хто ж нам винен - поляки чи москалі?

Валентина Гук

Чим живе Дрогобицький район: із прес-конференції Михайла Сендака

На початку січня ц. р. прийнято бюджет району на 2011 рік, розроблений згідно положень оновленого Бюджетного кодексу України. Відповідне рішення підтримали 65 депутатів. Загальний обсяг доходів визначено у сумі 171253, 4 тис. грн.. з яких загальний фонд склав 170856. 0 тис. грн., спеціальний фонд -397, 4 тис. грн. Обсяг видатків визначений у тому ж розмірі, що й доходів: обсяг видатків загального фонду складає 170434, 5 тис. грн., а спеціального фонду бюджету - 818. 9 тис. грн. за тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів та головними розпорядниками коштів.

Прийнята нова концепція розвитку пасажирських перевезень на території району, згідно якої район поділять на 8 напрямків: Меденицький. Стрийський, Трускавецький, Бориславський. Уличнянський. Волощанський. Дорожівський та Підбузький. На кожному напрямі має працювати один перевізник, а не три-чотири. Як то кажуть, щоб знати з кого спитати.

Промислові підприємства району виробили продукції на суму 51.8 млн. грн., що склало 105.6% в порівняних цінах до минулого року.

У цьому обсязі найбільшу частку займає продукція харчопереробної промисловості : виробництво харчових продуктів (86.3 %). виробництво цегли ( 12.3%) оброблення деревини та виробництво виробів з деревини (1.4%).

Забезпечили приріст виробництва 2 із 6-ти діючих підприємств, зокрема: ВАТ "Дрогобицький молокозавод" - обсяги виробництва зросли на 1.0%, ПП "Галм'ясо" приріст склав 38.1%.

Пріоритетними завданнями з підвищення інвестиційної привабливості району і зростання інвестицій в основний капітал у 2011 році будуть :

1. Виготовлення генеральних планів населених пунктів району (сіл Бистриця Гірська. Медвежа, Старий Кропивник).
2. Проведення аукціону з продажу земельних ділянок (Ріпчицька сільська рада - 0.21 га. Новокропивницька сільська рада - 1.73 га).
3. Підготовка нових пропозицій вільних земельних ділянок для розташування придорожнього сервісу (Станильська сільська рада, Раневицька сільська рада, Почаєвицька сільська рада).

Готові до реалізації три інвестиційні проекти (загальна вартість приблизно 6,2 млн. грн.): завод з виробництва цегли в с. Уличне, будівництво цеху з розливу води в с. Уличне, реконструкція тваринницького приміщення для вирощування свиней в с. Брониця.

Крім цього, триває процес підготовки до святкування 155-ї річниці від дня народження Івана Франка. Присвоєно звання "Мати героїня" чотирьом матерям в Дрогобицькому районі, які проживають в селах Ролів. Сторона, Дорожів. Ступниця.

Медицина

На засадах сімейної медицини у Дрогобицькому районі працюють 13 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 4 районні лікарні з дільницями загальної практики сімейної медицини. Забезпеченість посадами сімейних лікарів становить 3.02 на 10 тисяч населення при середньообласному 2,9. Забезпеченість фізичними особами лікарями сімейної медицини становить 98% при середньообласному 95%. Кількість населення, прикріпленого до обслуговування сімейними лікарями - 52 403 особи, відповідно 70% від загальної кількості населення Дрогобицького району. Окрім того, зменшилися виклики швидкої допомоги на 10%. А також знизилася смертність населення з 17 осіб до 14.8 на 1000 населення. Протягом 2010 року три амбулаторії загальної практики сімейної медицини та дві районні лікарні отримали санітарні автомобілі. Три автомобілі надійшли централізовано за рахунок державного бюджету, два - за кошти сільського бюджету. Три амбулаторії загальної практики сімейної медицини забезпечені комплектами медичного обладнання, санітарними автомобілями - 12 амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

З початку року 2011 року, вперше за роки незалежності, сільська медицина фінансується із районного бюджету.

В районному бюджеті затверджено видатки на заробітну плату медиків 100 % до річної потреби, враховано ріст заробітної плати і всі обов'язкові надбавки

Передбачені на 100 % кошти на оплату енергоносіїв та комунальних послуг. Передбачені кошти на погашення витрат за отримані пільговиками ліки. На лікування стаціонарних хворих планується на 1 ліжко - день 5,89 грн. на медикаменти і 3,73 грн. на продукти харчування.

Також в достатній кількості заплановано кошти на запчастини і паливно-мастильні матеріали для автомобілів швидкої допомоги.

Станом на 01.01.2010р. показники забезпечення населення медичною допомогою становлять: ліжок на 10,0 тис. населення - 42,1; лікарів на 10,0 тис. населення - 19,08; середнього медперсоналу на 10,0 тис. населення - 48.51.

Освіта

Дрогобицький район є опорним в області в питаннях ведення виховної роботи з учнями. Кожного літа в районі працюють українознавчі табори, де перебувають діти з української діаспори Румунії, Польщі, Естонії, Латвії, Хорватії та ін. Враховуючи реалії сьогодення та потреби молоді, виховна робота в районі спрямована на активізацію діяльності молодіжно-просвітницьких організацій в навчально-виховних закладах району (УМХ, "Сокіл", СУМ), посилення співпраці з церквою, впровадження в дозвілля учнівської молоді інтелектуальних розваг, проведення конкурсів, молодіжних фестивалів, а також виховання учнів засобами музейної педагогіки на основі діючих музеїв.

Відтак, для прикладу, минулого року під час оздоровчих компаній проведено чотири вишколи молодіжно-просвітницької організації "Сокіл", у яких взяло участь 25 шкіл району. До вишколів було залучено 400 учнів та 100 виховників. Загалом, у школах району діє 40 осередків "Сокола", у яких налічується 1 465 соколят. Чи не вперше в Україні для вирішення проблем дозвілля молоді голова РДА проводить збори з головами Батьківських комітетів. Наступні збори відбудуться у березні. Нині одне із основних завдань - створити ефективну виховну систему та об'єднати виховний потенціал освіти району. Адже, як зауважив голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак, відповідно до підсумків роботи, зроблених міжрайонною прокуратурою, у 2010 році кількість злочинів у регіоні у порівнянні з попереднім роком збільшилася на 16%.

- Напружена криміногенна ситуація вимагає негайних адекватних заходів. Це, насамперед, профілактика злочинності, робота з неповнолітніми та контроль за діяльністю закладів, які організовують дозвілля молоді. Тому це питанням повинно бути під "прицілом" не тільки освітян, але й влади, громадськості та правоохоронних органів - наголосив очільник Дрогобицького району Михайло Сендак.

28 січня 2011 року за кошти державного бюджету отримано автобус для Лішнянської СЗШ І-ІІІ ступенів, який буде забезпечувати підвіз дітей до опорної школи с. Лішня із сіл Ступниця. Медвежа, Монастир-Лішнянський, Унятичі, Д.Лужок, Брониця. Загалом на виконання програми "Шкільний автобус" потрібно 9 автобусів. На даний час задіяно 5 автобусів, які працюють за маршрутами:

1. Меденичі-Летня-Коросниця-Рівне-Опори-Солонсько-Ріпчиці-Довге-Далява;
2. Грушів-Волоша-Літиня-Городківка-Тинів;
3. Підбуж-Сторона-Залокоть-ГІідмонастирок;
4. Дорожів-Биків-Ортиничі-Бистриця-Новошичі;
5. Н. Кропивник-Рибник-Майдан-Перепростинь-С.Кропивник-Бистриця.

Отже, підвозом дітей до шкіл охоплено 700 дітей, 70 % від потреби. У 2011 році ще заплановано придбати один автобус, який забезпечить підвіз дітей до Рихтицького освітнього округу.

Агропромисловий комплекс

В галузі сільського господарства в Дрогобицькому районі господарську діяльність здійснювало 19 агроформувань, 19 селянських фермерських господарств. 21877 особистих підсобних господарств населення.

Позитивні показники досягнуто з виробництва:

олійних культур -1053 тонни, що у 12 разів більше до минулого року, виробництву картоплі - 82830 тонн, що на рівні 2009 року, овочів - 25125 тонн, що на 4.5 % більше до минулого року, плодів та ягід - 5040 тонн, або 101.1 % до минулого року; в галузі тваринництва позитивні показники досягнуто з виробництва: м"яса -4171 тонна , що на 3.3 % більше ніж у минулому році, господарства району збільшили поголів'я племінної худоби на 237 голів або на 17.5 % і на 1.01.2011 року поголів'я племінної худоби склало 1586 голів.

Цей рік для сільськогосподарських виробників був непростим - внаслідок повені загинуло 426 га зернових.

Зменшено виробництво у 2010 році: зернових - на 1.9 % до минулого рок, або на 75 тонн до минулого року( 22265 тонн) молока - на 5% . або 1977 тонни до минулого року ( 38420 тонн) яєць - на 4.2 %, або на 3.5 млн. шт. до минулого року ( 80.0 млн. шт.). Станом на 1.01.11 р. сільськогосподарськими підприємствами утримувалось : 1895 гол. ВРХ, що менше до минулого року на 110 голів, або на 5 % , в т.ч. корів - 749 голів, що менше до минулого року на 88 голів, або на 11%; птиці-244.16 тис. шт.. що менше до минулого року на 168.6 тис. шт., або на 41% . свиней - 470 гол., що менше до минулого року на 131 гол., або на 22%.

Для підтримки агропромислового комплексу району у 2010 році використано 516.1 тис. грн.. або на 324.8 тис. грн. менше ніж у 2009 році, в тому числі : з обласного бюджету використано 136.1 тис. грн., з районного бюджету - 380.0 тис. грн.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника на кінець року склала до 1142. 5 грн. і зросла у порівнянні з 2009 роком на 114.2%.

У 2010 р. за рахунок гранту реалізувався канадсько-український проекту з покращення пасовищ і сіножатей внаслідок чого перезалужено 70 га земель багаторічними травами, створено культурних пасовищ на площі 90 га у Ясеницькій. Медвежанській та Літинській сільських рад.

На сьогодні Управлінням агропромислового розвитку підготовлено та передано у Головне управління агропромислового розвитку інвестиційні пропозиції в розрізі сільських рад щодо залучення інвесторів до використання незадіяних сільськогосподарських угідь площею 8.1 тис. га. Продовжуються роботи по укладанню договорів ТзОВ "Лендком ЮА", прогнозується залучити в обробіток в межах 3 тис. га земель пайового фонду.

Найбільше орендують земель на території району такі інвестори, як "Галичина-Захід", "Барком" та "Лендком".

Виробництво валової продукції в порівняльних цінах за 2010 рік Дрогобицького району становить 5,1 % в області по всіх категоріях господарств (218 млн. грн. по районі, 4234,5 млн. грн. по області). По сільськогосподарських підприємствах 2,8 % (31 млн. грн. по районі. 1098,5 млн. грн. по області).

Валовий збір по всіх категоріях Район Область %
Зернових культур тис.т 22,265 622,7 3,6
Картоплі тис.т 82,8 1258,8 6,6
Ріпак тис.т 1,05 93,3 1,1
Овочі тис.т 25,05 411,9 6,1

Виробництво продукції тваринництва та поголів'я тварин агроформувань району відносно обласних показників.

Поголів’я Район Область %
ВРХ, гол 1895 22283 8,5 (4 місце в обл.)
в т.ч. корови, гол 749 9473 7,9 (6 місце в обл.)
Свині, гол 470 101746 0,5
Коні, гол 49 563 8,7
Птиці, гол 244160 3110694 7,8
Виробництво продукції Район Область %
Реалізовано на забій, цнт 2214 684318 0,3
Виробництво молока, цнт 20463 22482 9,2 (3 місце в обл.)
Виробництво яєць тис.шт 63099,1 135952,7 46,4 (1 місце в обл.)

Прес-служба Дрогобицької РДА

Повідомляє бориславська міліція

За перших десять днів лютого у Бориславському міському відділі внутрішніх справ зареєстровано 53 заяви і повідомлення про злочини, які були скоєні умісті або готувалися.

У період із першого по десяте лютого 2011 року у місті скоєно вісімнадцять крадіжок. Маємо також дванадцять випадків погроз фізичною розправою, один злочин по лінії боротьби з економічною злочинністю, дев'ять випадків нанесення громадянам міста тілесних ушкоджень, чотири шахрайства, одну дорожньо-транспортну пригоду, п'ять випадків пошкодження майна, один факт опору працівникові міліції, дев'ять випадків хабарництва та ще чотири факти порушення Закону, які віднесені до категорії інших злочинів.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито чотири злочини за фактами крадіжок. Співробітники міліції встановили осіб, які погрожували громадянам міста фізичною розправою та нанесли тілесні ушкодження. Працівники міського відділу міліції розкрили злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю, встановили осіб, причетних до вчинення шахрайських дій. За чотирнадцятьма фактами крадіжок, п'ятьма випадками пошкодження майна та ще чотирма фактами порушення Закону, які віднесені до категорії інших злочинів, міські правоохоронці проводять дослідчу перевірку.

Посеред білого дня невідомий зловмисник проник у приміщення будинку гр. Я. по вул. В. Сосюри. Злочинець зумів підібрати ключі до замка вхідних дверей, проник у помешкання, звідки викрав гроші у сумі 1600 грн. та золоті вироби - два золоті ланцюжки, хрестик, обручку та перстень. Загалом зловмисник наніс власникам помешкання майнової шкоди на загальну суму 3500 грн. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу, проводяться оперативно-пошукові заходи.

Газовий пістолет ІЖ-79-8, калібр 8 мм, викрав невідомий зловмисник із квартири гр. П. Про факт крадіжки власник пістолета повідомив письмовою заявою. Оперативно-пошуковими заходами встановлено, що цей злочин скоїв неповнолітній сусід власника пістолета, учень 9-го класу однієї із бориславських шкіл. Викрадений пістолет вилучено. Неповнолітнього викрадача допитано та відпущено. Вирішується питання про притягнення до відповідальності як власника зброї, так і її викрадача.

У чергову частину міського відділу міліції із письмовою заявою звернулася учениця професійного ліцею, повідомивши, що у неї невідомий зловмисник викрав мобільний телефон "Нокія". Оперативно-пошуковими заходами було встановлено, що цей злочин скоїв учень цього ж навчального закладу, мешканець м. Борислава гр. В. Зловмисника допитано та відпущено за місцем проживання. Вирішується питання про притягнення його до відповідальності.

Сорок метрів мідного кабелю викрали невідомі зловмисники у ніч із 3 на 4 лютого із ряду гаражів гаражного кооперативу "Ріпник" по вул. Т. Шевченка. Невідомих зловмисників не зупинив факт, що кабель знаходився під постійним навантаженням, адже ним подавалася напруга до гаражів гаражного кооперативу. Вони під покровом темряви "відрубали" електрокабель від лінії електропередач та викрали його, демонтувавши лінію електропостачання багатьох гаражів. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Газета "Нафтовик Борислава"

Любов Кузьмич: "Мій чоловік ніколи не ревнував мене до музики... "

З цією унікальною жінкою ми познайомились у 2004 році на благодійному концерті, який проходив в стінах Дрогобицького онкодиспансеру. Своїм мистецьким виконанням естрадних пісень юні таланти (вихованці неперевершеної Любові Кузьмич) здивували не тільки онкохворих, а й медичний персонал. Я також із захопленням спостерігала, як щиро та невимушено з дитячих уст ллється пісня. Як глядачі плакали від щастя. Ще б пак! У такому закладі, де посмішка буває рідкістю - лунає музика, жарти, дитячий сміх... Не за матеріальну винагороду. А просто так... Аби подарувати людям (більшість з яких сьогодні вже немає в живих) радість життя.

Любов Кузьмич зі своїми вихованцями Любов Кузьмич з донькою Юлею

Ще неодноразово Любов Йосипівну запрошували на різноманітні заходи та благодійні концерти, які проходили в благодійних фондах Дрогобича, зокрема в центрі "Милосердя". І вона завжди відгукувалась на прохання - подарувати важкохворим радість від почутого і побаченого, від добродушного спілкування. Ми одразу ж потоваришували. І зараз, коли в засобах масової інформації рясніють повідомлення про здобутки вихованців Любові Кузьмич, я щиро радію за неї. Хоча від того часу, як ми не бачились, вона аніскілечки не змінилась. Мила, щира, добра, дуже скромна, І невтомна трудівниця.

- Любове Йосипівно, розкажіть, будь ласка декілька слів про себе.

- Мій життєвий шлях обраної мною музичної творчості розпочався з того, що у 1985 році закінчила Дрогобицьке музичне училище ім. В. Барвінського. Згодом - Дрогобицький музично-педагогічний інститут. Працювала звичайним вчителем музики в ЗОШ (тоді ще СШ) №6 і акомпаніатором на уроках хореографії.

- А як щодо Вашої кар'єри?

- Ай, ну яка там кар'єра. Побійтеся Бога! Моя донька Юля співала українських пісень. Мені її спів припав до душі. Отож я спробувала записати на нього свою першу в житті фонограму під фортепіано та баян (тоді ще не було музичних супроводів). Побачивши її виступ, батьки інших дітей запропонували мені займатися з їх дітьми. Я погодилась.

У 2002-2003 рр. прийшли ми в Стебницьку музичну школу (директором тоді ще була Галина Клепач), де працівники і влада пішли мені назустріч, відкривши естрадний відділ, аби я змогла реалізувати себе. Естрадно-вокальний відділ на сьогодні сформувався у клас вокально-естрадного співу. І успішно діє вже впродовж шести років. Спочатку було 8 дітей-добровольців (сміється). Згодом їх збільшилося до 15-и. З першого мого випуску п'ятеро чоловік навчаються у Дрогобицькому музичному училищі ім. В. Барвінського. Що мене дуже тішить, бо обрали музику - фахом, а не просто захопленням. І планують далі продовжити своє навчання у вищих музичних закладах. Один з них, Петро Маковецький, також закінчив музучилище, зараз навчається на третьому курсі Дрогобицької духовної семінарії.

- Серед тих п'яти є учасники відомого широкому загалу квартету "Вишиванка"?

- Так. Це - Наталія Кордасевич, Наталія Машталір, Мар'яна Кравчук та Юлія Кузьмич. Це - дуже старанні діти. Неодноразово були Лауреатами Міжнародних конкурсів, виступали на Гала-концертах у Львівському оперному театрі.

- А можна більш детально?

- Учасники Вокально-естрадного ансамблю "Вишиванка" музичної школи м. Стебника у 2005 році стали переможцями VII дитячо-юнацького фестивалю мистецтв "Сурми звитяг".У 2007 році на цьому ж дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв у Львові, але вже VIII, отримали друге місце. У цьому ж році взяли активну участь в обласному фестивалі-конкурсі дитячої пісні та танцю "Світ дитинства". Мої вихованці також стали Лауреатами Перших премій Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв для дітей та юнацтва.

- А чому скромно мовчите, що викладача та учнів вокально-естрадного відділу Стебницької дитячої музичної школи за активну концертну діяльність та професійний виступ на обласному фестивалі у 2005 році було нагороджено почесною грамотою?

- Ой, хіба в цьому розходиться... Скільки у нас грамот, подяк, кубків... І у мене, і у дітей зокрема... Тих десять призових кубків, що ми з Вами нарахували - це тільки колективні. А майже у кожного з мої вихованців удома є такі. А у найменшеньких ще будуть. У них - все попереду.

- При школі діє дует "Вишиванка". Вони також вже досягли помітних висот?

- Думаю, вони мають, чим пишатися. У 2009 році дует "Вишиванка" у складі сестер Анастасії та Ольги Щербань на Міжнародному фестивалі "Від серця до серця", який проходив у Буську, за естрадний спів у віковій категорії 11-13 років отримав другу премію. Це - неабиякий здобуток. Хотілося б, аби дівчатка не зупинялися на досягнутому.

Щоправда на вищезгаданому фестивалі ми не вперше брали участь. У 2008 році на фестивалі "Від серця до серця" дзвінкоголосий дует "Щебетушечки " (Аліна Ригус та Анастасія Андрущакевич) у молодшій віковій категорії за виконання пісень "Про рідний край" та "Не сумуйте" зайняли перше місце. І Солістка Анна Нечипор за виконання пісень "Лелеченьки" та "Калинонька" отримала перше місце. У 2010 році нас вдруге запросили взяти участь у фестивалі "Від серця до серця" Дует "Щебетушечки" у віковій категорії 11-13 років отримали другу премію. Другу премію отримала також і Анна Нечипор за виконання пісень соло.

- А згодом нагороди посипалися, як горох...

- Хто їх рахуватиме? У 2009 році для дітей та юнацтва у Львові відбувся традиційний Гала-концерт лауреатів обласного дитячо-юнацького фестивалю "Різдвяні канікули". Першу премію одержав вокальний ансамбль будинку художньо-естетичної творчості учнівської молоді м. Стебника, де я працюю, як мистецький керівник. Лауреатами 2-ої премії стала моя вихованка - до речі, учениця вокально-естрадного відділу Стебницької музичної школи, Анна Нечипор.

Можу Вас запевнити, що всі діти, які навчаються у Стебницький дитячій музичній школі та Будинку художньо-естетичної творчості - талановиті та обдаровані. Вікторія Товт (третій клас муз школи) у 2010 отримала перемогу на конкурсі "Світ дитинства" і здобула перше місце за втілення сценічного образу, виконуючи пісню "Мальвіна".

Моя учениця, солістка-третьокласниця Василина Васів з ансамблю "Щасливі діти" (туди входять діти БХЕТУМ-у та музичної школи: Юрій Демко, Васів Василина та Вікторія Товт) також покладає добрі надії. І маленькі Оленочка Білик, і Юрчик Демко. Усі вони, певна, себе ще проявлять. А, загалом, кожна дитина задіяна в різноманітних концертах, масових заходах на місцевому та обласному рівні. Тоді я маю можливість спостерігати, як дитина себе проявляє на сцені, допомагаю їй порадами, аби легше звикала до публіки.

Так було колись із маленькими "Щебетушечками". Коли дівчатка ще тільки звикали до сцени, здобуваючи досвід професійної майстерності, квартет "Вишиванка" вже професійно гастролював на різноманітних обласних та регіональних конкурсах.

На досить професійному рівні зараз виступає Марія Мисишин, Мар'яна Варивода, сестри Тетяна та Вероніка Білоголовки, Володимир Мелько, Анна Маланинець, Ілона Владичин, Юлія Ціко, сестри-близнятка Настя і Наталія Струбіцькі, Софія Подобінська. Ці мої вихованці вже визначились - спів для них складає основу життя.

Цього року на Львівському обласному фестивалі "Квітковий вернісаж", який організовували працівники БХЕТУМ-ів Львівщини, Мар'яна Варивода завоювала друге місце у молодшій віковій категорії за виконання пісні відомого композитора Наталії Май "Волошка". Минулого року в музичній школі проходив конкурс академічного співу, де моя учениця Анна Нечипор під фортепіанний супровід сольного співу отримала другу премію. Анастасія Андрущакевич та Аліна Ригус посіли перше місце.

Дуже мені приємно, що цьогорічна випускниця Стебницької музичної школи Ірина Сенета бере участь у всіх заходах, які святкують у нашому місті. Шкода, що Ірина не має наміру продовжити своє навчання в музиці. У неї чудові шанси. А от Анна Ничипір цього року планує вступити на навчання до Дрогобицького музучилища. Що мене дуже тішить.

Для обдарованих дітей нашого міста традиційно проводиться фестиваль "Зірочки Стебника" (ведучі -"Щебетушечки" Настуся й Аліна), де юні таланти проявляють свої здібності на сцені (дають звітні концерти). Результати просто шокуючі! І діти, і глядачі в захопленні. В захопленні і музичні критики, і наші часті гості - таланти, що підкорили вже не одну сцену. І для нас - це прекрасна нагода показати себе.

- Ви все про чужих дітей, а у Вашої доньки ще в 11-річному віці є нагорода від Верховного Архієпископа Києво-Галицького Любомира...

- Усе Ви знаєте. У 2007 році мою Юлію було нагороджено почесною Грамотою за допомогу в організації та проведенні благодійної акції "Збудуймо храм любові" зі збору коштів на будівництво Патріаршого Собору УГКЦ Воскресіння Христового у Києві. Моя донька приймала участь у благодійному турі разом з відомим співаком та політиком Тарасом Курчиком, учасницею зразкового ансамблю танцю "Верховина" Марією Угриновською, славнозвісними Ярославом та Наталією Дуб, керівником Народного дому м. Дрогобича Петром Косом. І вірите, навіть якось подорослішала після цієї благодійної акції. Зросла морально і духовно.

- Вибачайте за відвертість: чоловік не ревнує вас до музики?

- Ні. Хоча ми з чоловіком Петром вже 20 років перебуваємо у шлюбі. Він був зайнятий своєю справою, я - своєю. Щоправда неодноразово приходив дивитися, як співає Юля. Ходив на численні концерти з її участю, їздив на фестивалі. Щиро радів нашим успіхам. Їх досягненню також сприяла чудова атмосфера викладачів Стебницької дитячої музичної школи та підтримка директора закладу Галини Лемех та завуча Мирона Бордуляка. І атмосфера взаєморозуміння та взаємоповаги працівників БХЕТУМ-у (директор Марія Філіпович та методист Лілія Дзьоба). Їм усім я бажаю творчих здобутків та процвітання.

На фото: Любов Кузьмич зі своїми вихованцями та з донькою Юлею.

Вікторія Лишик

Інформація про стан невиробничого травматизму за 2010 рік в містах Дрогобичі та Стебнику

Однією з головних соціальних проблем у містах Дрогобичі та Стебнику є травматизм невиробничого характеру. За 2010 рік у невиробничій сфері загинуло 49 осіб і 3494 отримало травми. З дітьми віком до 14 років сталося 522 нещасних випадки, в яких потерпіло 522 дитини.

Аналіз травматизму невиробничого характеру за 2010 рік свідчить про те, що найбільша кількість людей травмується внаслідок випадкових падінь - 2245 осіб, від нещасних випадків пов'язаних з транспортом потерпіло 118 осіб, вживання алкогольних напоїв стали причиною отруєнь 324 особи, з них 2 випадки зі смертельним наслідком.

Якщо взяти для порівняння показники невиробничого травматизму за 2009 рік і цьогорічні то бачимо наступне. В 2009 році мали місце 4134 нещасні випадки невиробничого характеру, у нинішньому ж році - 3481 випадки, що на 653 випадки або на 18,7 % менше. Випадки 2009 року пов'язані з транспортом - 121 потерпілих осіб, цього року-118. З дітьми віком до 14 років в 2009 - 6 осіб потерпіли в ДТП і відповідно за 2010 рік - 9. Показник випадкового падіння в порівняні з минулим роком зменшився, а саме 2245 проти 2531, що дає різницю 286 випадків або 12,7 %.

Значна частина нещасних випадків із смертельними наслідками сталися в результаті причин, що певною мірою вважаються соціальними. Так в 2010 році в мм. Дрогобичі та Стебнику сталося 9 самогубств, 106 випадків нападу з метою вбивства чи нанесення ушкодження, в тому числі 4 випадки зі смертельними наслідками, 9 випадків випадкових отруєнь та дії отруйних речовин.

Сталося 9 смертельних випадків внаслідок випадкового падіння, 3 смертельних випадки із загрозою дихання, 50 нещасних випадків, спричинених струмом, випромінюванням, температурою або тиском, з них 6 зі смертельними наслідками.

В 2010 році сталося 8 групових нещасних випадків. Сім групових випадків-ДТП, в яких потерпіло 14 осіб, з них 1 випадок зі смертельним наслідком, 1 випадок випадкового отруєння та дії отруйних речовин в якому потерпіло 3 особи зі смертельним наслідком (отруєння чадним газом). За цей же період в 2009 році сталося 11 групових випадків, з них 10 - ДТП, в яких потерпіло 25 осіб, з них 3 зі смертельними наслідками, 1 груповий випадок спричинений дією диму, вогню та полум'я в якому потерпіло 2 особи зі смертельним наслідком.

В 2010 році кількість випадків дії неживих механічних сил зменшилась на 203 (204 проти 407). Збільшилась кількість нещасних випадків спричинених дією диму, вогню та полум'я 36 проти 5. Зменшилася кількість навмисних самоушкоджень 68 (9 випадків зі смертельними наслідками) проти 70 (7 випадків зі смертельними наслідками). Зменшилось кількість нападів з метою вбивства чи нанесення ушкодження на 66 випадки відповідно до минулого року (106 проти 172). Нещасних випадків спричинених дією живих механічних сил в 2010 році було 94, а за 2009 рік - 107.

Аналізуючи стан травматизму серед дітей віком до 14 років маємо такі дані: в результаті випадкового падіння отримало травми в 2010 році 499 дітей, а минулого року 411. Отже бачимо, що кількість випадків травмування дітей при випадкових падіннях в 2010 році збільшилась на 88 випадки. В результаті нападу з метою вбивства чи нанесення ушкодження в цьому році потерпілих дітей немає, а минулого потерпіло двоє дітей. В 2010 році 2 дитини отримали травми внаслідок впливу живих механічних сил, а минулого року за цей же період потерпіло 3 дитини. Минулого року 4 дітей потерпіли внаслідок навмисного самоушкодження, з них 1 випадок зі смертельним наслідком, а цього року потерпілих дітей немає. В 2010 році внаслідок нещасних випадків спричинених електричним струмом, випромінюванням, температурою або тиском потерпіло 7 дітей, а минулого року 4. Минулого року потерпіло 7 дітей внаслідок випадкової дії неживих механічних сил, цього ж року таких випадків не було. В 2010 році було 2 нещасних випадки спричинених жаром та гарячими речовинами (предметами), а в 2009 році таких випадків було 11.

Відділом з питань праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради подається інформація в пресу про стан травматизму невиробничого характеру, інформується про організацію навчання з питань охорони праці посадових осіб і спеціалістів підприємств усіх форм власності по місцевому радіомовленню та в пресі, ведеться тісна співпраця з працівниками РАГСу, медустановами, Дрогобицьким МВ ГУМВСУ та ДАI.

Інформацію подано за даними відділу управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради.

Вікторія Лишик

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.