Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№51 (295) 23 травня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Де діти землю?

Начальник КП "Парк курортний" Іван Вачко повідомив на понеділковій нараді 23 травня, що розпочато роботи на новому кладовищі. Він попросив всіх, хто здійснює ремонтні роботи чи риє котловани, щоб землю чи відходи від ремонту везли на кладовище - там потрібно засипати величезний яр.

Михайло Шубак має керувати освітою "правильно"

23 травня відбулося представлення нового начальника відділу освіти ТМР. Михайло Шубак, за словами мера Руслана Козира, має "правильно керувати відділом освіти", адже "важливо, щоб освіта базувалася на ідеологічних засадах". У Трускавці, як і в цілому по Україні, мережу шкіл будуть приводити у відповідність до фінансових можливостей, проте, як сказав міський голова, "нам важливо зберегти у Трускавці всі заклади освіти". Одне із завдань, яке вже поставлено перед Михайлом Івановичем - перевести до початку опалювального сезону школи та дитячі садочки на автономне опалення, щоб зекономити на видатках відносно енергоносіїв. До речі, на найближчій сесії буде розглянуто нову схему (концепцію) теплопостачання міста.

А тим часом в міській освіті готуються до Останнього Дзвоника. Як повідомила заступник начальника відділу освіти ТМР Надія Сенишин, цей захід відбудеться у школах міста о 9.00 27 травня (п'ятниця). А 28 травня о 18.00 на центральній площі міста буде проведено випускний для випускників шкіл Трускавця. Останній Дзвінок у школі мистецтв відбудеться 26 травня, повідомила начальник відділу культури ТМР Світлана Ковальчин. А 25 травня о 17.00 пройде творчий звіт Будинку учнівської творчості.

У Трускавці вшанували Героїв

В неділю, 22 травня, у Трускавці згадали про перепоховання Шевченка - до пам'ятника Великому Кобзареві поклали квіти. Відбулося і 40-хвилинне свято до Дня Героїв - біля пам'ятника Бандері. Отець Володимир з церкви Покрови відслужив панахиду. Виступили мер міста Руслан Козир, місцева поетеса Стефанія Шумило, голова Братства вояків ОУН-УПА в Трускавці Роман Малярчин.

у Трускавці вшанували Героїв у Трускавці вшанували Героїв

Пісню "Величальна Степану Бандері" на слова Омеляна Дяківа та музику Лесі Цісінської виконав ансамбль "Дударик". Пролунав і гімн українських націоналістів "Зродились ми великої години". Найбільше гостям свята сподобалася його завершальна частина - плац-концерт від духового оркестру дрогобицької військової частини.

В СБУ зацікавилися членами виконкому

Чотирьох працівників колишнього складу виконкому Трускавецької міської ради викликали в СБУ по справі трьох будинків по Скоропадського від фірми "Делакс-Житлобуд". Про це на понеділковій нараді 23 травня поінформував міський голова Руслан Козир. Очільник міста не уточнив, звідки у нього така інформація і чи викликали цих людей на допити чи просто для дачі показів у якості свідків. Нагадаємо, що будинки по Скоропадського були прийняті в експлуатацію із певними недоробками. Під актом про прийняття в експлуатацію не було підпису мера міста, який на той час був у відпустці, а також його заступника Віктора Марченка і головного архітектора міста Олександра Грищенка, які відмовилися підписувати документ. Ріфшення про прийняття будинків у експлуатацію мотивувалося добром співвласників-пайовиків - щоб ті могли без зволікань отримати право власності. Згодом була утворена ГО "Захист прав пайовиків", яка розпочала відстоювати свої права перед забудівником, вимагаючи недоробки усунути. По сьогодні всі недоробки не усунено.

У Трускавці збудують новий продуктовий ринок

Начальник відділу землекористування ТМР Анатолій Лютов отримав доручення від міського голови підшукати земельну ділянку для облаштування нового продуктового ринку, який влада міста планує спорудити на противагу існуючому. Міський голова Руслан Козир на понеділковій нараді 23 травня навів приклад ціни у нас і в Дрогобичі, коли кілограм огірків на трускавецькому ринку коштує понад 20 гривень, тоді як в Дрогобичі цей товар можна купити і за десятку. Він зазначив, що ринок має працювати не лише для відпочивальників, але і для громади, для жителів Трускавця, заробітки яких не вищі, а інколи і значно нижчі, ніж в тому ж Дрогобичі.

В нашому місті фермери не мають де збути власну продукцію, теж дрібні власники, які хочуть реалізувати сільськогосподарські товари, часто змушені ставати на тротуари чи в мікрорайонах, бо на продуктовому ринку для них нема місць, або ті місця найгірші у плані торгівельної привабливості. З цим часто стикаються і так звані сезонні торгівці, продавці молочних продуктів, зелені, суниць, полуниць, чорниць, грибів тощо. Тож "давно назріла потреба створення альтернативного ринку", вважає міський голова Трускавця.

За вивезення сміття платитимемо більше

Як повідомив на понеділковій нараді 23 травня в. о. начальника УЖКГіБ Юрій Терлецький, зросте платня за вивезення сміття у Трускавці. Нагадаємо, що у Трускавці цю послугу надає фірма "Ком-Еко-Борислав", заступник начальника якої Геннадій Корконішко (колишній заступник мера Борислава) - давній друг колишнього заступника мера Борислава, а тепер заступника мера Трускавця Петра Нестерівського. В Бориславі влада має ряд претензій до діяльності цього підприємства, а от у Трускавці його роботою влада задоволена, тільки просить дещо впорядкувати майданчики по збору сміття, особливо в мікрорайоні Довженка - Мазепи, де біля контейнерів антисанітарія та сморід.

Юрій Терлецький повідомив теж, що у Трускавці собак відловлюють один раз на тиждень, робить це комунальне підприємство зі Львова. Як нас повідомили у Товаристві захисту тварин (філія у Трускавці), це звичайні гицлі, які навіть не усипляють собак, а збирають їх у однорідну масу у металевих клітках і згодом фізично знищують, тобто добивають палицями.

Теж у Трускавці від сьогодні будуть робити ямковий ремонт - спочатку від Дрогобицького кільця по вулиці Мазепи до Стебницького кільця (нагадаємо, що на Мазепи розташована рідна фірма мера міста), а згодом від приміщень ЖЕКу на Стебницькій, 59а до церкви св. Миколая. Юрій Терлецький повідомив, що 26 травня о 9.30 буде проходити тендер на визначення обслуговувача мереж зовнішнього освітлення трускавецьких вулиць. Нагадаємо, що наше видання подавало всі перипетії протистояння, коли п. Терлецький не захотів підписувати угоду із переможцем тендеру фірмою "Сяйво", надали ми й його коментар щодо цього конфлікту після публікації інформації про вимог прокуратури притягнути цього чиновника до відповідальності за порушення чинного законодавства України.

Руслан Козир: "Всі в очікуванні"

"Всі в очікуванні прийняття нового Житлового кодексу. Це серйозний документ, який буде регламентувати відносини в житлово-комунальній сфері". Такими словами розпочав понеділкову нараду 23 травня мер Трускавця Руслан Козир. Очільник міста наголосив на тому, що ЖЕКи, найімовірніше, будуть ліквідовані, адже ця структура вже себе вичерпала, віджила - свої завдання ЖЕКи виконували 40 років тому, а тепер управлінські та господарські методи цих структур важко назвати ефективними. Управляти майном та розпоряджатися коштами повинні ОСББ.

Міський голова теж розповів, що місто повинно взяти курс на автономне опалення - в. о. начальника УЖКГіБ Юрій Терлецький доповів, що мешканці отримують роз'яснення через ЗМІ щодо процедури поетапного проходження цього процесу, щоправда не уточнив, про які ЗМІ йдеться. Також багато уваги на нараді було приділено розвитку курорту та вирішення його проблем. Деякі вирішити вкрай важко через брак коштів, але, як зауважив мер, "гроші з неба не падають". Особливо дісталося ЗАТ "Трускавецькурорту" (за недоробки та невміння пристосуватися до нових умов у місті-курорті), який, за словами мера, "до нас частіше буде звертатися, ніж ми до них".

Індіанці у Трускавці

Індіанці у Трускавці До Трускавця знову завітали індіанці, які вносять неповторний колорит у ауру курортного парку. В неділю, 22 травня, гості з Америки виконали ряд автентичних музичних та пісенних творів у центрі міста, при вході в курортний парк.

Стихійні торгівці зневажають двірників

Боротьба зі стихійною торгівлею в парку не дає жодних наслідків і влада цю війну програє. Як повідомив один із відпочивальників, у понеділок, 23 травня, біля 8 години ранку він став свідком явища, коли торгівці, які торгують травами, одягом, грибами та зеленими кущами неподалік ринку "Вернісаж", грубо ображали двірничку тільки за те, що та підмітала вулицю. "Ти нам дихати не даєш, чого не виходиш на роботу о п'ятій годині, забирайся звідси" - такі репліки лунали на адресу жінки, яка прибирала територію. Ці закиди їй робили ті, хто не має жодного права стояти там, хто не сплачує податки ні в державний, ні в місцевий бюджет. Нагадаємо, що міська влада по виганяла торгівців із першої санітарної зони, давши їм добро стояти біля "Вернісажу". Та це тільки погіршило ситуацію зі стихійною торгівлею в місті, яка процвітає ще чуйнішим цвітом, ніж рік чи два тому.

Власна інформація

Україна в очікуванні прийняття житлового кодексу

Що чекає на Трускавець з прийняттям нового документу? - на цьому питанні зокрема зупинився міський голова під час наради з керівниками виконавчих структур.

"Житловим кодексом не передбачена доля жеків, але на мою думку, жеки мають бути ліквідовані, оскільки ця структура себе вичерпала. Ефективними жеки були 40 років тому, зараз інший час. Зараз це абсолютно неефективний господарський і управлінський механізм.

Новим житловим кодексом передбачено, що розпоряджатися майном громадян будуть ОСББ. У такий спосіб громадяни будуть безпосередньо контролювати увесь процес - від замовлення робіт до оплати праці. Якщо з якоїсь причини ОСББ не може бути створене, то новий кодекс передбачає призначення керівника органом місцевого самоврядування строком на три місяці. Основний важіль впливу щодо надання послуг матимуть управлінські компанії, тобто об'єднання співвласників обиратимуть самі управлінські компанії, котрі відповідатимуть певним вимогам, згідно з житловим кодексом, щодо надання послуг.

Ця практика застосовується в багатьох країнах. Як вона працюватиме у нас, важко спрогнозувати, але, думаю, краще, ніж при жеках.

Усі реформи проводяться для того, щоб щось змінити, щоб люди краще жили, щоб показати, що ми можемо господарювати ефективно. Реформа - це механізм, який дасть змогу вирішувати людям багато питань без залучення влади. Адже на сьогодні 97% питань, з якими мешканці звертаються до влади, так чи інакше стосуються комунального господарства, його функціонування. Люди щодня стикаються з проблемами води, доріг, сервісу, вивозу сміття… Тому ми, як орган місцевого самоврядування, маємо максимально сприяти людям у вирішенні цих питань, маємо максимально мобілізувати всі можливості, щоб організувати роботу правильно.

Прийняття житлового кодексу лежить в площині радикальних реформ. Реформи свідчать про наш поступальний рух, хоч нас часто критикують за наші тактичні кроки, які подекуди бувають болісними. Але ми маємо працювати на перспективу і мислити стратегічними мірками.

Візьмемо систему теплопостачання в нашому місті. Минулого тижня всі ми чули, як президент заявив, що держава має переходити на автономне та індивідуальне опалення. А ми в цьому плані працюємо на випередження. Ми вже зробили кілька кроків в цьому напрямку. Ми хочемо захистити нашу громаду від усіх економічних ризиків, як, скажімо, подорожчання енергоносіїв. У який спосіб влада може захистити громаду, не маючи впливу на визначення ціни на газ, на все решта? Ми можемо убезпечити громаду тільки тим, що допоможемо облаштувати помешкання автономним теплом, відповідно до вимог та норм чинного законодавства".

Це був коментар міського голови Руслана Козира стосовно прийняття нового житлового кодексу.

Прес-служба Трускавецької міської ради

Заборгованість із зарплати в Дрогобичі зменшилася на 2,5 мільйона гривень

Минулого тижня під головуванням першого заступника міського голови Олександра Коростельова відбулося засідання колегії з питань соціально-економічного розвитку, на якому, зокрема, розглянули питання про стан заборгованості із виплати зарплати, фіксованого податку, легалізації робочих місць. Як інформував начальник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Іван Терлецький, за останні півроку заборгованість із виплати зарплати зменшилася на 2,5 мільйона гривень.

Станом на 1 травня 2011 року боргують зарплату 32 підприємства на загальну суму 6392,3 тис. грн. Найбільшу суму боргу допустили: ПАТ "Завод автомобільних кранів" на 1056,3 тис. грн., ВАТ "Дрогобицький машинобудівний завод" - 372,0 тис. грн., ДП "Берест" - 236,1 тис. грн., меблеве підприємство "Карпати" - 192,8 тис. грн., ДП "Кераміка" ТзОВ "Металімпекс" - 908,6 тис. грн.. Також значні суми боргують підприємства будівельної галузі: ВАТ "Прикарпатбуд" - 246,2 тис. грн. та його дочірні підприємства ДП "ДУМБ" - 140,0 тис. грн., ДП "БУ № 41" - 62,5 тис. грн. та ТзОВ "Універсал" - 504,9 тис. грн..

Керівникам підприємств доручено взяти під особистий контроль погашення заборгованості і до кінця року досягнути стовідсоткового її погашення.

У Дрогобичі відзначили 150-річчя перепоховання поета в Україні і День Героїв

Учора, 22 травня, у Дрогобичі біля пам'ятника Тарасові Шевченку відбулися урочистості під назвою "Не забудьте пом'янути" з нагоди 150-річчя перепоховання Кобзаря в Україні і Дня Героїв.

Захід розпочався із виконання Шевченкового "Заповіту". Панахиду відправили священики Українських греко-католицької і автокефальної церков. Відтак з промовою виступив міський голова Олексій Радзієвський. Почесний громадянин Дрогобича професор Михайло Шалата нагадав про те, як 150-років тому проходили поховання і перепоховання праху українського пророка Тараса Шевченка, закликав присутніх "бути українцями, берегти незалежність як зіницю ока". "Допоки є Шевченко з нами, допоки ми будемо шевченківцями - Україна безсмертна!", - наголосив Михайло Шалата.

Учасники урочистостей поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку і пам'ятників українським героям. Відтак у виконанні найкращих читців і мистецьких колективів Дрогобича прозвучала поезія Тараса Шевченка, героїко-патріотичні пісні.

У Дрогобичі підвищують рівень сплати фіксованого податку та посилюють наступ на нелегальних працівників

У 2010 році рівень сплати фіксованого податку у Дрогобичі становив 46%, за 4 місяці 2011 р. - 37%. Про це йшлося на колегії з питань соціально-економічного розвитку, яка відбулася під головуванням першого заступника міського голови Олександра Коростельова. За його словами, перед керівником КП "Дрогобицький ринок" поставлено завдання посилити роботу, щоб до кінця місяця цей показник збільшити до 85-90 %. На сьогодні рівень сплати на промисловій частині ринку становить 62%, на продуктовій - 81%. Створена спеціальна комісія, яка проводить перевірку підприємців щодо сплати фіксованого податку. Також у Дрогобичі працює 4 групи, які здійснюють рейдові перевірки з метою виявлення нелегальних працівників. Станом на 19 травня виявлено 121 нелегалізованих робочих місць, з яких на сьогоднішній день уже легалізовано 67. Скеровані листи до прокуратури, податкової інспекції та міліції з проханням вжити заходів до роботодавців, які утримують нелегальних працівників. Як наголосив переший заступник міського голови Олександр Коростельов, робота у цьому напрямку буде посилена, перед робочими групами поставлено завдання максимально охопити місто перевірками, які для впевненості у тому, що роботодавець укладе трудові угоди з виявленими нелегальними працівниками, проводити неодноразово.

Іван Тихий

Відзначення чемпіонів

19 травня в Бориславі в приміщенні міського Палацу культури відбувся захід з нагоди відзначення бориславської юної чемпіонки світу Вікторії Вірт - чемпіонки світу 2011 року з боксу серед жінок-юніорок, срібного призера чемпіонату Європи з боксу 2008-2011 р.р., неодноразову переможницю міжнародних змагань, члена Національної збірної України з 2009 року, ученицю загальноосвітньої школи № 3. Вікторії 16 років.

На сцену в президію були запрошені Олег Загірський, тренер Вікторії - майстер спорту України, тренер вищої категорії, голова міської організації спортивно-оздоровчого товариства "Гладіатор" та Юрій Флюнт - спонсор, благодійник, президент спортивно-оздоровчого товариства "Гладіатор", який робить великий вклад у розвиток фізичної культури і спорту нашого міста. З вітальними словами до Вікторії та її тренера звернувся міський голова Володимир Фірман, який подякував за таку велику перемогу. В цей день Вікторії вручали квіти, призи. Відповідно до розпорядження від 18.05.2011 р. № 194-р грамотами Бориславської міської ради міський голова нагородив Вікторію Вірт, Олега Загірського та Юрія Флюнта. Привітати Вікторію та її тренера приїхали і Голова Львівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Україна", заслужений працівник фізичної культури і спорту України Роман Шиманський та його заступник Анатолій Хвастунов, віце президент федерації боксу України, президент Львівської обласної федерації боксу, майстер спорту міжнародного класу з боксу Олександр Павелець, віце-президент федерації боксу Львівщини, майстер спорту Богдан Бурда. Директор ДЮСШ "Атлант", майстер спорту з важкої атлетики, голова Бориславського спортивного товариства "Україна", депутат міської ради Михайло Гопшта вийшов з клопотанням до міського голови Володимира Фірмана про розгляд на черговій сесії Бориславської міської ради питання щодо присвоєння Вікторії Вірт звання Почесного громадянина міста Борислава. Закінчився захід концертом вокальної естрадної студії міського Палацу культури, художній керівник Руслан Кузьо.

Діяльність міського голови Борислава

Міський голова м. Борислава В.Фірман 17 травня провів нараду з керівниками комунальних служб міста. На початку наради керівники прозвітували про виконаний об'єм робіт за минулий тиждень. Зокрема, представник ДК ЖЕК № 2 п. Яворська проінформувала про те, що працівники ЖЕКу проводять облаштування освітлення при будинкових територій . Перший заступник міського голови Р. Зелінський проінформував про те, що всі рахунки КП "Бориславводоканал" розблоковані, вода подається по раніш затвердженому графіку. Окрім того, вдалося збільшити тривалість подачі води до Ковалівського масиву на 40 хвилин - 1 годину. Міський голова В. Фірман, зокрема, наголосив, що "ми повинні думати про зменшення затрат, а не про підняття тарифів". Начальник відділу житлово-комунального господарства та кап будівництва міської ради О.Левицький нагадав начальникам ЖЕКів про роботу сан постів. Відтепер кожного четверга отримуватимуть завдання і після закінчення роботи мають прозвітувати про виконану роботу. Усі члени санітарного поста наділені правом складати протоколи про адміністративні правопорушення. Заступник директора філії "Ком-Еко-Борислав" СП ТзОВ "Ком-Еко-Львів" Г. Корконішко підтвердив наявність циганів на міському сміттєзвалищі і попросив допомоги у міської влади щодо їх відселення.

Діяльність вільних профспілок

16 травня вільна профспілка медичних працівників Бориславської стоматологічної поліклініки провела мітинг. З працівниками стоматполіклініки зустрілися міський голова м. Борислава В. Фірман, заступники міського голови А. Паскевич, С. Оленич, секретар міської ради І. Яворський. Зустріч працівників стоматполіклініки відбулися в сесійній залі. Після тривалої дискусії , з числа працівників було, обрано ініціативну групу , яка продовжила перемовини уже в кабінеті міського голови. Зустріч відбулась також і 17 травня. Занепокоєння колективу викликало рішення міської ради від 18 квітня 2011 року № 235 "Про утворення комунального підприємства "Бориславська міська стоматологічна поліклініка" Бориславської міської ради. Працівники поліклініки, особливо середній та молодший медичний персонал, хочуть мати гарантії працевлаштування в утвореному комунальному підприємстві. Міський голова В. Фірман підтвердив, що всіх працівників буде працевлаштовано у відповідності з чинним законодавством.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Повідомляє трускавецька міліція - дані з 9 по 18 травня

09.05.2011 о 12:00 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернувся гр. П. про те, що 28.04.2011 близько 15:00 в м. Трускавці його зять погрожував фізичною розправою, під час якого наніс йому тілесні ушкодження в область грудної клітки.

09.05.2011 о 19:30 в Трускавецький МВ надійшло повідомлення по телефону від гр. А. про те, що 09.05.2011 близько 19:00 в м. Трускавці її колишній чоловік вчинив з нею словесний конфлікт, під час якого погрожував фізичною розправою.

10.05.2011 о 10.20 в Трускавецький МВ поступило повідомлення по тел. 102 від гр-ки Л. про те, що 10.05.2011 о 08.30 в м. Трускавці по вул. Стуса 16 із загального коридору невідома особа в неї таємно шляхом вільного доступу викрала велосипед. Сума завданих збитків становить 1.000 грн.

10.05.2011 о 11.50 в Трускавецький МВ поступило повідомлення по тел. 102 від гр-ки Г. про те, що 10.05.2011 о 11.50 в м. Трускавці по вул. Роксолани біля електромережі відбулось ДТП за участю автомобілів ВАЗ та "Волга". Потерпілих внаслідок ДТП немає.

10.05.2011 о 19.50 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернулась гр-ка Г. про те , щоб прийняти міри до її сусіда на ім'я Федір, який 10.05.2011 о 19.30 прийшов до неї в нетверезому стані і почав гримати в двері її квартири по вул. Стебницькій та ображав її нецензурною лайкою.

10.05.2011 о 20.00 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернувся гр-н Н. про те , щоб прийняти міри до чоловіка, який мешкає по сусідству і який 10.05.2011 о 20.00 в м. Трускавці по вул. Сагайдачного на сходовій клітці порвав йому його куртку чорного кольору.

10.05.2011 о 21.05 в Трускавецький МВ поступило повідомлення по тел. 102 від гр-ки П. про те, що 10.05.2011 о 21.05 в м. Трускавці її сусід гр-н Х. ображав її нецензурною лайкою по телефону.

11.05.2011 о 00.10 в Трускавецький МВ поступило повідомлення по тел. 102 від гр-на А. про те, що 11.05.2011 о 00.10 в м. Трускавці по вул. Стуса, 2 невідома особа в щитовій в коридорі обрізала проводи.

11.05.2011 о 01.40 в Трускавецький МВ поступило повідомлення по тел. 102 від гр-ки Б. про те, що її чоловік, перебуваючи в нетверезому стані, виражався нецензурною лайкою та погрожував їй фізичною розправою.

11.05.2011 р., о 13:25 год., в ч/ч Трускавецького МВ, по тел. "102" надійшло повідомлення від гр-на Р. про те, що 11.05.2011 р., близько 13:20 год. у м. Трускавці по вул. Стебницькій відбулось ДТП (без потерпілих) за участю автомобіля марки ВАЗ під керуванням заявника та автомобіля марки "Тойота".

11.05.2011 р., о 14:30 год., в ч/ч Трускавецького МВ, по тел. "102" надійшло повідомлення від гр-нки П. про те, що 10.05.2011 р., о 18:30 год., її чоловік по місцю їхнього спільного проживання заподіяв їй тілесні ушкодження. На місце події скеровано слідчо-оперативну групу Трускавецького МВ.

11.05.2011 р., о 16:00 год., в ч/ч Трускавецького МВ надійшов протокол усної заяви гр-на України С., який тимчасово проживає в одному із санаторіїв міста, про те, що 08.05.2011 р., близько 17:00 год. в кімнаті ним було виявлено відсутність паспорта.

11.05.2011 р., о 16:05 год., в ч/ч Трускавецького МВ, по тел. "102" надійшло повідомлення від п. Ш. про те, що 11.05.2011 р. невідомі особи, без згоди мешканців будинку № 3 по вул. Річки в м. Трускавці, проводять ремонтні роботи фасаду вищевказаного будинку, в результаті чого було знищено фасад даного будинку. На місце події скеровано СОГ. 11.05.2011 р., о 17:20 год. в ч/ч Трускавецького МВ надійшла письмова заява гр-нки Р., приватного підприємця - по даному факту.

11.05.2011 р., о 16:30 год., в ч/ч Трускавецького МВ, по тел. "102" надійшло повідомлення від гр-нки М. про те, що її сусід затопив її квартиру.

11.05.2011 р., о 18:25 год., в ч/ч Трускавецького МВ, по тел. "102" надійшло повідомлення від гр-нки Г. про те, що її чоловік за місцем їхнього спільного проживання вчинив з нею конфлікт, під час якого ображав її нецензурними словами та погрожував фізичною розправою.

11.05.2011 р., о 21:00 год., в МВ з письмовою заявою звернулась гр-нка Х. про те, що 11.05.2011 р., близько 20:45 год., її колишній чоловік вчинив конфлікт по місцю проживання заявниці, під час якого ображав її нецензурними словами, погрожував фізичною розправою та наніс їй тілесні ушкодження.

12.05.2011 о 10:30 в Трускавецький МВ надійшло повідомлення по телефону від гр. П. про те, що 12.05.2011 близько 10:30 поблизу будинку № 7 по вул. Стуса в м. Трускавці невідомі особи копають у землі рів під фундамент.

12.05.2011 о 10:35 в Трускавецький МВ надійшло повідомлення по телефону від гр. Б. про те, що 12.05.2011 невідомі особи поблизу верхнього бювету, що по вул. Суховоля в м. Трускавці виловлюють та знешкоджують безпритульних собак.

12.05.2011 о 16:15 в Трускавецький МВ надійшли матеріали перевірки з Макієвського РВ Донецької обл. про те, що в лютому 2008 під час проведення санітарно-курортного лікування в м. Трускавці у гр. Л. було викрадено мобільний телефон марки "Сіменс".

12.05.2011 о 16:30 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернувся гр. Б. про те, що в період часу з 11.05.2011 на 12.05.2011 було незаконно демонтовано його кіоск, що був розташований на території санаторію по вулиці Суховоля.

12.05.2011 о 16:45 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернувся гр. Ш. про те, що в період часу з 09.05.2011 на 10.05.2011 невстановлена особа зняла сателітарну антену зі стіни будинку по вул. Сагайдачного.

12.05.2011 о 17:00 в Трускавецький МВ надійшли матеріали перевірки з прокуратури м. Трускавця про те що гр. Д. вчиняє протиправні дії до гр. Ф. і погрожує виселенням з помешкання.

12.05.2011 о 17:05 в Трускавецький МВ надійшли матеріали перевірки з прокуратури м. Трускавця по зверненню керуючого справами ОСББ про те що гр. К. здійснює незаконну господарчу діяльність у прибудові до своєї квартири, що знаходиться в м. Трускавці по вул. Стебницькій.

12.05.2011 о 17:10 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернувся гр. С. про те, що 05.05.2011 близько 15:00 на території АЗС "Окко", що знаходиться по вул. Дрогобицькій в м. Трускавці гр. Г. намагався безпричинно нанести йому тілесні ушкодження.

12.05.2011 о 19.30 в Трускавецький МВ надійшов рапорт співробітника Трускавецького МВ про те, що 12.05.2011р. в ході операції "збут" працівниками СДІМ Трускавецького МВ, в місті Трускавці по вул. Данилишиних близько 18:15 було затримано гр-на М., не працює, раніше судимого, по ст. 307 ч.2 ККУ, в якого при поверхневому огляді в присутності понятих було виявлено та вилучено ніж. В діях гр. М. вбачається ознаки злочину, передбачені ст. 263 ч. 2 ККУ. Його опитано та відпущено.

13.05.2011 о 11.45 в Трускавецький МВ надійшли матеріали перевірки з УБОЗ ГУМВСУ Л/О по заяві гр.. С. про те, щоб прийняти рішення з приводу неправомірних дій службових осіб ДП та ТзОВ.

13.05.2011 о 11.50 в Трускавецький МВ надійшли матеріали перевірки з Сихівського РВ ГУМВСУ у Л/О по заяві К. про те , що на його адресу неодноразово надходять листи з кількох банків з вимогою повернення боргів на прізвище Д.

13.05.2011 о 12.30 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернулась гр-ка Л. про те , що 12.05.2011 о 08.00 в м. Трускавці по вул. Стебницькій гр-ка Ц. протягом трьох днів ображає її нецензурною лайкою , а також нанесла їй тілесні ушкодження.

13.05.2011 о 12.35 в Трускавецький МВ надійшли матеріали перевірки по заяві В. про те , щоб прийняти міри до невідомої особи, яка 16.04.2011 шляхом вільного доступу скоїла крадіжку мобільного телефону марки "Самсунг С-5212 " з двома стартовими пакетами.

13.05.2011 о 13.30 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернулась гр-ка С. про те, щоб прийняти міри до саксофоніста С., який орендував на усній домовленості в неї гараж в кооперативі та з грудня 2010 року по 2011 рік не платив орендної плати, а з квітня 2011 року виїхав в м. Ялту , не повернувши їй ключі від гаражу.

13.05.2011 о 13.40 в Трускавецький МВ поступив рапорт молодшого інспектора ВДСО про те , що 13.05.2011 о 10.40 в Трускавці по вул. Ю. Дрогобича було затримано двох мужчин, які перебували в стані алкогольного сп'яніння і в одного із них при поверхневому огляді було виявлено в шкарпетці кухонний ніж.

13.05.2011 о 13.45 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернувся гр-н К. про те , щоб прийняти міри по розшуку мобільного телефону марки "Нокіа-5800", який належить його синові.

13.05.2011 о 14.20 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернувся гр-н Г. про те , що 13.05.2011 о 12.00 в маршрутному таксі "Борислав - Трускавець" невідома особа таємно шляхом вільного доступу викрала його документи, а саме паспорт та трудову книжку.

13.05.2011 о 16.10 в Трускавецький МВ надійшли матеріали перевірки з прокуратури м. Трускавця по заяві гр-ки П., яка просить прийняти міри відносно гр-на К., який незаконно, шляхом шахрайства привласнив кошти ТзОВ шляхом розтрати та передачі ПП.

13.05.2011 о 16.40 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернувся гр-н Ю. про те, щоб видати йому довідку про втрату установчих документів юридичної особи оригіналів , а саме (статут) ТзОВ.

13.05.2011 о 16.45 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернувся гр-н М. про те, щоб прийняти міри до невідомих осіб віком 14-16 років, один з яких вдарив його в область спини з невідомих йому обставинах о 11.05.2011 о 18.00 в м. Трускавці по вул. Дрогобицькій.

13.05.2011 о 21.00 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернувся гр-н Ч. про те, щоб прийняти міри до невідомої особи , яка вчинила відносно нього хуліганські дії 13.05.2011 по вул. Франка в м. Трускавці на стежці між власними будинками, шарпаючи за одяг, в результаті чого гр-н Ч. його відштовхнув, а невідомий хлопець втік в невідомому напрямку. В м. Трускавець гр. Ч. прибув 09.05.2011 для відпочинку.

13.05.2011 о 22.30 в Трускавецький МВ поступило повідомлення по тел. 102 від гр-ки Л. про те, що 13.05.2011 о 21.30 в м. Трускавці по вул. Сагайдачного співмешканець її тітки вчинив словесний конфлікт, виражався нецензурною лайкою, почав бити гр-ку Л., погрожував фізичною розправою .

14.05.2011 року о 05.00 год. в Трускавецький МВ надійшов письмовий рапорт старшого о/у сектору по боротьбі зі злочинами в сфері суспільної моралі УБЗПТЛ ГУМВСУ у Л/О про те, що під час проведення оперативно-розшукових заходів працівниками УБЗПТЛ ГУМВСУ у Л/О у м. Трускавці близько 01.15 год. 14.05.2011 року в готелі було затримано двох громадянок України, які надавали платні сексуальні послуги чоловікам. Вищевказані гр-ки підробляють танцівницями у стрип-барі, який знаходиться в приміщенні розважального комплексу в м. Трускавці. Дівчата опитані та відпущені.

15.05.2011 р., о 07:15 год., в ч/ч Трускавецького МВ по тел. "102" надійшло повідомлення від гр-нки Г. про те, що 15.05.2011 р., близько 07:00 год, її син вчинив конфлікт по місцю їхнього проживання, під час якого ображав її нецензурною лайкою.

15.05.2011 о 08:50 в Трускавецький МВ надійшло повідомлення по телефону від гр. Б., який тимчасово з 04.05.2011 проходить санаторно-курортне лікування в м. Трускавці, який повідомив, що в період з 19:00 14.05.2011 по 08:00 15.05.2011 невідома особа незаконно заволоділа його автомобілем марки "Тойота Прадо", д. н. з. АК1167АМ, кузов JTEBL29JX65042626, чорного кольору, 2006 р. в., який знаходився на неохоронюваній автомобільній стоянці поблизу готелю.

15.05.2011 о 17:00 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернулась гр. Б. про те, що 15.05.2011 близько 16:00 її колишній чоловік вчинив короткочасний конфлікт, під час якого погрожував фізичною розправою.

15.05.2011 о 17:15 в Трускавецький МВ надійшло повідомлення по телефону від гр. Л. про те, що її батько вчинив з нею конфлікт, під час якого погрожував фізичною розправою.

15.05.2011 о 18:00 в Трускавецький МВ надійшло повідомлення по телефону від оператора 102 Чернівецького ГУМВСУ про те, що до оператора 102 Чернівецького ГУМВСУ поступило повідомлення від гр. Я., яка повідомила, що її син 1980 р. н., 13.05.2011 перебуваючи в м. Трускавці, пішов у невідомому напрямку, і по даний час не повернувся. Дані громадяни 13.05.2011 проживали у кімнатах відпочинку залізничного вокзалу м. Трускавця по вул. Воробкевича, 1.

15.05.2011 о 18:30 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернулась гр. Б. про те, що 14.05.2011 перебуваючи в м. Трускавці при невідомих їй обставин вона втратила гроші в сумі 650 гривень, прогулюючись по бульвару Торосевича в м. Трускавці.

16.05.2011 о 00:10 в Трускавецький МВ надійшов протокол явки з повиною від гр. П., не працює, раніше судимий ст. 185 ч. 2, про те, що на початку квітня 2010 він разом з гр. Р. та гр. П. скоїв незаконне заволодіння автомобіля марки "Тойота Ленд Крузер", який знаходився поблизу продовольчого супермаркету "Колібріс" у м. Трускавці по вул. Воробкевича. Інший протокол явки з повиною від цього ж громадянина стосувався викрадення авто "Тойота Прадо" біля одного з санаторіїв міста по вулиці Суховоля.

16.05.2011 о 09.30 в Трускавецький МВ поступило повідомлення по тел. 102 від оператора Трускавецького ВДСО про те , що 16.05.2011 о 09.30 на перехресті вул. Стебницької та вул. Шевченка у м. Трускавці відбулось ДТП із потерпілими за участю автомобіля марки "Газель" та автомобіля марки "Шкода Октавія".

16.05.2011 о 12.25 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернулась гр-ка Я. про те, щоб допомогти у розшуку паспорта її чоловіка, який він віддав таксистові , так як не мав 20 грн. для оплати за проїзд 04.05.2011 о 12.00 в м. Трускавці по вул. Мазепи.

16.05.2011 о 17.00 в Трускавецький МВ надійшли матеріали перевірки з прокуратури м. Трускавця по заяві члена ОСББ щодо незаконного проведення, на її думку, будівельних робіт на території цього ОСББ.

16.05.2011 о 17.10 в Трускавецький МВ поступив рапорт ДІМ Трускавецького МВ про те, що в ході проведення ОРЗ по кримінальній справі № 132-0072 від 06.05.2011 було встановлено, що гр-н Ф. шляхом зловживання довірою заволодів болгаркою вартістю 375 грн. гр-ки З.

16.05.2011 о 22.40 в Трускавецький МВ з письмовою заявою звернулась гр-ка О. про те, щоб прийняти міри по розшуку її сумки, яку вона залишила 16.05.2011 о 20.00 на ручці вхідних дверей будинку № 72 по вул. Стебницькій в м. Трускавці без нагляду, через 5 хвилин вона виявила відсутність вищевказаної сумки, в якій знаходились мобільний телефон, карточки кредитні та гроші в сумі 1000 грн., ключ від квартири та інші речі.

17.05.2011 р., о 10:30 год., в ч/ч Трускавецького МВ надійшло звернення депутата Трускавецької міської ради про те, що до нього звернулись мешканці будинку № 1 по вул. Стуса в м. Трускавці (5-й під'їзд) зі скаргою на гр-на Б., який розпочав самовільну прибудову до своєї квартири, що на першому поверсі даного будинку.

17.05.2011 р., об 11:05 год. в МВ з письмовою заявою звернулась гр-нка К. про те, щоб прийняти міри до невідомої особи, яка 17.05.2011 р., близько 10:00 год. пошкодила її автомобіль марки "Форд Фюжин", а саме - передній правий бік бампера (тріщина під фарою) та лако-фарбове покриття - який знаходився біля будинку проживання заявниці. В цей же день в ч/ч Трускавецького МВ по тел. "102" надійшло повідомлення від гр-нки Б. про те, щоб прийняти міри до невідомої особи, яка 17.05.2011 р., після 16-ї години пошкодила її автомобіль марки "Деу Ланос".

17.05.2011 р., о 18:00 год., в ч/ч Трускавецького МВ надійшли матеріали для проведення перевірки та прийняття рішення по зверненню гр-на З., для опитування гр-на Л., який на даний час може проживати в м. Трускавці і який в квітні 2010 року, зловживаючи довірою, завдав збитків філії фірми, директором якої є гр-н З. на загальну суму 69 100 гривень.

18.05.2011 р., о 02:00 год., в ч/ч Трускавецького МВ по тел. "102" надійшло повідомлення від гр-нки В. про те, що 18.05.2011 р., близько 02:00 год., її дочка та внучка вчинили з нею конфлікт по місцю їхнього спільного проживання, під час якого ображали її нецензурною лайкою. В цей же день о 03:30 год., в ч/ч Трускавецького МВ надійшла письмова заява гр-нки М. про те, що 18.05.2011 р. її мама вчинила з нею конфлікт по місцю проживання, під час якого ображала її нецензурними словами. Таким чином, мама написала заяву в міліцію на доньку, а донька на матір.

18.05.2011 р., о 08:00 год. в МВ з письмовою заявою звернулась гр-нка Л. про те, щоб допомогти у розшуку її батька 1929 р. н., який близько 09:00 год. пішов з дому і по теперішній час не повернувся і місцезнаходження якого невідоме.

18.05.2011 р., о 08:15 год., в ч/ч Трускавецького МВ по тел. "102" надійшло повідомлення від гр-нки Г. про те, що 18.05.2011 р. до її брата прийшов його знайомий (інших даних немає) і вчинив з нею конфлікт, що мало місце по адресі проживання заявниці.

Висловлюємо щиру вдячність працівникам Трускавецького МВ УМВСУ у Львівській області за надану інформацію.

Володимир Фірман: "Почекаємо до осені, тоді й побачимо, чого ми з вами варті"

Володимир Фірман Цими днями минуло півроку, як новообраний міський голова Борислава Володимир Фірман присягнув на Святому Письмі перед бориславською громадою і розпочав формувати владну команду - заступників і виконавчий комітет. Півроку - це приблизно десята частина відведеної каденції. Спадщина від попередньої влади нинішній команді перепала - хіба поспівчувати можна. Та ще й період виборів був надто невдалим, коли у верхах уже розділили "пиріг" державного бюджету. І на цей рік із того "пирога" такому багатому на скарби містові, як Борислав, і водночас доведеному до такого убозтва, до такої руїни, практично не дісталося нічого.

Наш кореспондент із нагоди першого півріччя каденції зустрівся з міським головою і попросив відповісти на низку запитань. Ось ця розмова:

- Володимире Стаховичу, чи задоволені Ви роботою команди в неймовірних труднощах? Півроку тому Ви могли хоча б уявити, що Вас чекають такі випробування? Це видно хоча б по багатьох нерозв'язаних "вузлах" комунальної сфери, по наших дорогах...

- Щодо команди, нею задоволений. А от собою - ні. За натурою я максималіст. Відверто кажучи, гадав, що вдасться зробити набагато більше. Проблем нагромадилося дуже багато, а як їх вирішити - нема готового рецепту. Найбільша проблема - повний розвал комунальної сфери. З'ясувалося, що ми не можемо робити навіть елементарні речі. Наприклад, не маємо чим фрезерувати дороги, нема кадрів, які грамотно асфальтували б їх. А про технічне забезпечення годі й говорити: всю техніку знищено...

І все-таки дороги ми почали робити власними силами. Це для того, щоб кошти зоставалися в Бориславі. Погода, щоправда, не сприяє. Поки що зробили ямковий ремонт доріг на вулицях Т. Шевченка, а далі - Данила Галицького, Шкільній. Постараємося щотижня хоча б по дві машини асфальту укладати на бічні вулиці, бо маємо ще сподівання на програму "Євро-2012" - вона може стати для нас рятівним колом. Принаймні, автошлях вулиць Трускавецької, частини вулиці Володимира Великого, ну а далі - Данила Галицького, Т. Шевченка і С. Бандери, аж до Східниці можуть бути на тому ж рівні, що й між Львовом та Пісочним. У такому разі зможемо вкласти кошти в ту ж розбиту вулицю Дрогобицьку, В. Івасюка - це дорога до хірургії і травматології, бічних "нецентральних" вулиць. Але тут я вжию одну непопулярну фразу: треба трохи потерпіти...

- Другою міською проблемою вже багато років є водопостачання. Чи дали результат часті зміни керівників? За оцих півроку у водоканалі, здається, вже четвертий начальник...

- Так, із водоканалом ми пережили досить-таки складну ситуацію. Певно, найважчим було тритижневе блокування рахунку, через що підприємство не могло розрахуватися з "Обленерго". Добре, що нам допоміг у цій ситуації колишній народний депутат, а нині міністр юстиції Олександр Лавринович.

Щодо частих змін керівників водоканалу. Поки керівником не стане людина, яка не просто працюватиме - горітиме потрібною для міста справою, й далі будемо шукати кандидатуру. На підприємстві немало людей, які з холодком ставляться до виконання обов'язків, вважаючи, що їм належиться зарплата за вихід на роботу. Ситуацію таку потрібно змінити, як і ставлення до роботи в першу чергу, бо водопостачання - стратегічна діяльність, це велика політика місцевого рівня. Адже без води не може бути нормального побуту вдома, умов на роботі.

Хочу підкреслити, що від керівника водоканалу залежить дуже багато. Головне - витримати психологічний пресинг. Адже потрібно навіть воювати із розкрадачами води. Скільки ж бо "лівих" врізок за останнім часом виявлено, як у Бориславі, так і в Східниці. На різних рівнях побутувала напівправда, що старі труби -діряві, як решето, тому й води надто багато пропадає. Але це тільки напівправда, бо надто багато тієї води крали. То ж потрібна зміна психології людей у ставленні до роботи.

- Пане Володимире, напевно, особливих проблем не було б в міської влади, якби в нас були у розпорядженні нормальні кошти. Розгортання виробництва в умовах фінансової кризи - річ примарна. Бюджетний кодекс ударив по підприємництву - за рахунок бізнесу міські фінансові справи не поправиш. Київ і Львів нам особливо не допоможуть. Отже, надія на інвестиційні проекти?

- Я не сказав би, що Київ і Львів нам не допоможуть. У цьому плані в нас є певні напрацювання. Просто бюджетне фінансування здійснюють у другій половині року, а найбільше - в останньому кварталі. Нам пообіцяли кошти в НАК "Нафтогаз України" - п'ять мільйонів гривень, Міністерство вугільної промисловості, особисто Міністр Ю. Бойко, теж обіцяв п'ять мільйонів на розвиток Борислава у зв'язку з підготовкою до 625-річчя міста. У цьому нам допоміг голова облдержадміністрації М. Цимбалюк - він передав наше клопотання до цих високих відомств. Названі кошти теж мають надійти цього року. Нам пообіцяли надати новітнє медичне обладнання. Замовлення ми зробили на вельми велику суму, поки що не називатиму її. Але якщо навіть якась вагома частина перепаде нашому містові, нашим людям - це буде відчутно. Хіба потрібно, щоби стабільною була ситуація в державі. До цього додам, що приїжджав на Львівщину міністр із надзвичайних ситуацій В. Балога, він зацікавився і бориславськими проблемами. І теж пообіцяв виділити на будівництво мосту по вулиці Героїв ОУН-УПА 11 мільйонів гривень. Отже, маємо надії цей міст побудувати вже цього року.

- Щодо мостів Борислава. У редакційній пошті "Нафтовика" є лист, що його підписало більш як сто працівників заводів експериментального і РЕМА. Під час минулої повені за кількасот метрів від уже згаданого стратегічного мосту розвернуло ще один, що зв'язує вулиці Володимира Великого і Губичі поблизу цих немалих промислових підприємств. Яка доля тутешнього мосту?

- Хочу заспокоїти авторів листа й усіх, кого тривожить ця проблема. Ми, так би мовити, упритул займаємося нею. У стадії завершення проектна документація на об'їзний міст, шириною три метри, яким зможуть їздити не тільки легкові, а й вантажні автомашини. Його орієнтовна вартість 280 - 300 тисяч гривень. Міст буде на палях, для того спорудження використають залізничну платформу. На жаль, цього року в нас не дійдуть руки до ще одного мосту - на вулиці Гірній, в Тустановичах. А там - і пожежний полігон, і нафтові об'єкти, і лісництво, і дачні ділянки, і сотні місцевого люду відчувають незручності.

- За останні місяці в Бориславі побували німецькі, польські інвестори. Багатообіцяючі зустрічі з ними дають підстави для оптимізму чи залишилися деклараціями про добрі наміри?

- Наші майбутні партнери зайняті серйозною роботою, результати якої ми невдовзі побачимо. Вирішено питання фінансування, на завершенні - виготовлення проекту будівництва очисних споруд. В умовах нашої держави не все так швидко робиться, на деякі погодження доводилося чекати півтора місяця, але діло просувається. До кінця року нам обіцяють очисні споруди задіяти.

- Пане голово, один у полі не воїн. Як Ви можете оцінити свою команду, якщо трохи детальніше?

- Щодо команди, маю на увазі й депутатський корпус, і виконавчий комітет - я вже говорив: цілком задоволений. У нас нема особливих непорозумінь, хоч гарячі суперечки бувають. Навіть між депутатами-однопартійцями "Фронту змін". Але у суперечці народжується істина. Ніхто не має монополії на істину. І добре, що всі ми це розуміємо. Завдяки цьому на сесіях, засіданнях виконкому розглядаємо і приймаємо багато різних питань, хоча якщо вони "сирі" - відставляємо на доопрацювання.

Багато мені допомагають і депутати обласної ради Володимир Голобутовський та Василь Кочержат. Про Борислав тепер краще знають не тільки у Львові, а й у столиці. В цьому теж їхня заслуга.

- Володимире Стаховичу, серед новостворених комунальних підприємств - "ЕКО-місто". Які його функції? Це що, альтернатива для "КОМ-ЕКО-Борислав"?

- Воно - не альтернатива, але конкурентом для цієї приватної фірми є. А в умовах конкуренції завжди кращі результати роботи, якісніші. В нас непрості стосунки із "КОМ-ЕКО-Борислав", але не тому, що хтось нам чи ми комусь "на мозіль наступили", чи не подобаються чиїсь вуса. Просто ця фірма не виконує рішення виконавчого комітету ще попередньої каденції від 21 липня 2010 року, яким заборонено завозити сміття із Трускавця до Борислава. А ця фірма вперто продовжує порушувати рішення міськвиконкому. І тут виникає проблема: наше сміттєзвалище розраховане на 40 тисяч тонн сміття за рік, а завдяки "старанням" "КОМ-ЕКО-Борислав" виходить 80 - 90 тисяч.

Ще одне: в нас ідуть переговори із трьома зарубіжними фірмами, які готові вкласти кошти в сучасне сміттєпереробне виробництво. А "комеківці" нічого для Борислава не пропонують.

- Пане голово, за останні півроку в місті появилося декілька "гарячих" точок. Це і дитяча бібліотека, і дитяча лікарня, і буквально днями - сьома школа. Як би Ви прокоментували кожну із цих ситуацій?

- Питання з бібліотекою надумане, наші недоброзичливці на ньому спекулювали й донині спекулюють. Причина тут іншого плану. Ми шукаємо зменшення витрат. Це не якась забаганка: нас поставлено в такі умови. В нас тепер така ситуація, що наприкінці року буде не вистачати в межах 11 мільйонів коштів для виплати зарплати вчителям, медикам та іншим працівникам бюджетної сфери, для проплати за енергоносії, які й далі дорожчають. І вже відтепер ми повинні міркувати, як зустрінемо зиму, як завершимо рік. Тому не від добра йдемо на деякі непопулярні кроки, які стараємося обрати якнайоптимальніші. Ми взяли курс на жорсткий режим економії, при цьому не скоротили, крім апарату міської ради, жодного бюджетника. Але ви подивіться, у якому стані бібліотека на Бані. Чи зайдіть у дитячу лікарню. До речі, "Нафтовик" подавав публікацію на цю тему і вам картина зрозуміла. Не можна в такій лікарні лікувати наших дітей. Потрібно шукати інші варіанти. І таких болючих точок у Бориславі немало. Є вони і в освіті. Якщо говорити про сьому школу, в якій я колись вчився, від першого до десятого класу, вона має багаті традиції.

- Сьому школу, коли ще не було гімназії в Бориславі, вважали неофіційною гімназією. Тут були найкращі вчителі. У цій школі вчитися було престижно - звідси найбільше випускників вступало у вищі навчальні заклади...

- Це правда. Школа багато літ була зразковою. Та сьогодні склалося так, що вона заповнена десь на 45 відсотків. Деякі класи в сьомій школі мають трохи більше половини норми. А з другого боку - різні перевірки пригрожують, що закриють гімназію, нинішнє приміщення якої не відповідає ніяким вимогам.

І в нас появилася ідея: оскільки на короткому відрізку вулиць Шкільної і початку Володимира Великого діє три школи, доцільно вчинити так. Залишити сьому школу тільки першого ступеня, себто перші - четверті класи, учні яких стануть майбутніми гімназистами. Вони навчатимуться на першому поверсі, а другий і третій поверх стануть гімназійними. До речі, в гімназії нема ні спортивного залу, ні стадіону, ні майстерень для трудового навчання. А в сьомій школі є. Хотів би нагадати, що років п'ятнадцять тому вже була спроба перевести приміщення сьомої школи під гімназію, але тоді це питання до кінця не довели. Тепер же буде разом 750 учнів, а в кращі часи - більш як тисяча.

Отже, сьома школа стане базовою для гімназії. Вчителів скорочувати не будемо. А теперішнє приміщення гімназії знову стане дитячим садком. 400 дітей міста перебувають у черзі в дошкільні заклади...

- Володимире Стаховичу, напевно, ми не можемо обминути теми співпраці влади і керівників підприємств нафтової промисловості, які є найбільшими донорами міського бюджету. У деяких ЗМІ спекулюють на тому, що стосунки влади і нафтовиків погіршилися. Наскільки це відповідає істині?

- Ми приречені співпрацювати разом. І на місцевому рівні завжди будемо знаходити порозуміння. Але нас болить, що живемо на золоті, а ходимо у злиднях. До цього довела нас економічна політика держави, коли всі зароблені кошти йдуть до центру, а потім представники таких міст, як ми, ходять із простягнутою рукою і випрошують оті кошти на дороги, на комуналку, на соціальний захист людей.

Я інакше й не уявляю собі майбутнього Борислава: тільки нарощення нафтовидобутку завдяки активним пошукам, розбурюванню нових площ, принесе містові минулу славу.

- Що найбільше не вдалося за отих півроку?

- Гадаю, те, що нам не вдалося зробити, аби водоканал запрацював, як належиться, хоч із водою стало дещо краще. Не вдалося знайти серйозної програми з фінансування. Не вдалося зробити міст через Лошань. А найгірше - те, що люди наші не готові до змін, навіть невеликих. У кращому випадку, вони підтримають зміни в сусіда, щоб тільки це не стосувалося їх.

- Як Ви ставитеся до того, що Вас активно "обстрілюють" у деяких засобах масової інформації?

- Я спокійно ставлюся до цього. Як у народі кажуть: "У безплідне дерево каменем не кидають". Якщо критикують, значить, ми щось таки робимо. Хоча критикувати завше легше, аніж "перти плуга". В одній із газет приписали заслугу своєму лідерові-депутатові, буцімто він вибив кошти на спорудження мосту в Бориславі. Але якщо підняти документи, то зазначимо, що депутатський запит обнародуваний 8 квітня цього року, а Львівська ОДА в особі голови М. Цимбалюка подала до Кабміну пропозицію включити міст у Бориславі від 4 березня. ЗІ березня на Львівщині побував В. Балога, міністр МНС, і питання відновлення стратегічного мосту в Бориславі було вирішено остаточно.

На мою думку, дехто вже розпочав підготовку до наступних виборів у Верховну Раду України. Що ж, як кажуть, хай щастить! Але люди в нас навчилися розбиратися, хто працює, а хто користується плодами чужої праці.

- Володимире Стаховичу, що Ви хотіли б побажати всім бориславцям і східничанам на сьогодні, завтра і перспективу?

- Перш за все терпіння, ніколи не опускати руки й вимогливіше ставитися до самих себе. Ніхто, крім нас самих, не захаращує непотребом наше місто. Ніхто чужий не забруднює наші річки. Все-таки будьмо господарями у своєму місті. Ну і маймо терпіння дочекати осені й кінця року. Будемо разом сподіватися, і працювати для цього, аби зримо побачити, чого ми з вами варті і чого досягли.

- Дякую за розмову. Бажаю успіхів Вам і всій команді!

Розмову вів Роман Соловчук,
газета "Нафтовик Борислава"

Нас чекають великі проблеми із теплом?

Дорогі трускавчани! Чи пам'ятаєте ви "автономні бунти" 2009 року у Трускавці? Так-так, ті, які організовував тодішній депутат ТМР Руслан Крамар після звільнення його з посади заступника міського голови Лева Грицака? Чи пам'ятаєте ви статті в газеті "Наша Батьківщина" про те, що кожен може від'єднатися від централізованого опалення, якщо його не задовольняє якість послуг, якщо в нього випадково не виявилося договору з КП "Наше місто"? Акти-претензії, мітинги біля стін мерії, розпашілі обличчя на сесіях, пристрасті навколо законодавства, потаємні лазівки для отримання дозволів на автономне - такою була ця недавня історія нашого міста.

Пройшло якихось два роки і пан Крамар тепер "змінив платівку". Тепер він - начальник КП "Трускавецьтепло" і дає роз'яснення по тому ж питанні, в якому він спеціаліст, фахівець. Ми, звісно, не ставимо під сумнів його фаховість, хоча він і не тепловик, а вчитель трудового навчання, але це суті справи не стосується. Ми навіть не ставимо під сумнів, що в розробленій ним перспективній схемі теплопостачання Трускавця є певні раціональні зерна. Нам тільки цікаво, як це в такий короткий проміжок часу можна так різко поміняти свою думку? Якщо раніше декларувалося, що від'єднатися від ЦО може кожен, то тепер - виключно будинками (навіть не під'їздами, а цілими кількадесятиквартирними будинками!). Якщо раніше узаконення автономного опалення було правильною дією влади (а зроблено це було у грудні 2009 під тиском, який організовував п. Крамар), то тепер це - помилка і нікому його не узаконять. Якщо раніше пан Крамар закликав не платити ЖЕКам за окремі послуги, бо, мовляв, із 12 - 15 надаються реально 5 - 7, то тепер він же пропонує ввести ще одну - за технічне обслуговування системи індивідуального опалення. І це далеко не весь перелік різких змін, які сталися із цією людиною, видно, "посада облагороджує".

Та облишмо Руслана Ярославовича у спокої, нехай відповідає перед своєю совістю, а на повному серйозі розглянемо проблему, яка є дійсно непростою. До опалювального сезону - кілька місяців. Чи перейде весь Трускавець на автономне опалення за цей короткий проміжок часу? Звісно, що ні. Якщо в 2007 - 2009 роках рівень життя населення був значно вищий, ніж тепер, якщо було більше можливостей до встановлення автономного, то його встановлювали. Бум пройшов. Хто хотів - встановив. Залишилися ті, хто не має на це кошти, кого влаштовує теперішній стан справ, якість опалення, хто гріється як може додатково, має бойлер, хто здає помешкання, хто має субсидії, пільги і хто звик до прохолоди. Є такі, що хотіли б встановити, то влада обіцяє їм підтримку - кредитами, а ще ж рідна фірма мера встановлює автономне опалення ніби дешевше, ніж конкуренти, а може й якісніше. Але є одна заковика.

Встановлення системи індивідуального опалення буде можливим при згоді всіх власників будинку - таке нововведення навряд чи сприятиме поширенню автономки у Трускавці. Навряд чи хтось збере згоду зі 100 квартир всіх сусідів і навряд чи весь будинок перейде на автономне. Це вузол, який розрубати дуже важко навіть фахівцям, а трускавецькій трійці "Нестерівський - Терлецький - Крамар" і поготів. Ситуація надто складна, щоб не поспівчувати нашій владі, але що ми можемо зробити, якщо навіть такі "фахівці" безсилі. В ідеалі все дуже просто - зібрати всіх мешканців будинку, створити там ОСББ, взяти в мерії перелік фірм, які надають технічні умови (всі фірми - гарні, бо свої), поставити у кожній хаті автономне опалення (у 40% помешкань воно вже є) за допомогою спеціалізованих та дружніх до мерії структур, відрізатися від ЦО і тепер платити тільки за газ і пану Крамару за технічне обслуговування. Насправді ж, на практиці на кожному з цих етапів будуть проблеми. ОСББ створюються вкрай важко. Хто не хоче собі ставити автономне - того не заставиш. А відрізати будинок, у якому хоча б кілька споживачів потребують ЦО, означає робити злочин, другий Алчевськ, означає порушувати ряд законодавчих актів. Та й встановлення автономного опалення у кожній квартирі - це вже ряд комплексних порушень різного плану. Оптимальним варіантом, звісно, було б спорудження міні-котелень, та от де взяти на це кошти? Якщо минула влада це не зробила, то ця, чесна, але така чомусь бідна, теж не зробить.

Якщо ж ви захочете іти шляхом, який колись пропонував пан Крамар - від'єднатися і потім вам перестануть нараховувати оплату, бо ви ж не отримуєте послуги від КП "Трускавецьтепло", то не тут то було. Вас притягнуть до відповідальності, а оплату ніхто не зніматиме.

В зв'язку з цим постає ще одне питання - а що робитимуть із тими, хто встановив собі автономку та від'єднався ще за часів попередньої влади міста? Їм що, теж нараховуватимуть платню, бо вони не брали згоди всіх мешканців будинку? Чи оплачуватимуть вони за місця загального користування? Чи якщо будинок не згідний переходити на автономне, їх підключать до централізованого опалення? Чи знову зберуться у "Волю" ті, що творили цю неформальну організацію у 2009?

Теперішні дії влади Трускавця нагадують дії сліпого крота, який виліз на поверхню і не знає ні де він, ні що він, ні чому він тут і тим більше не знає, що йому робити. Хотілося б перевести все місто на автономне, але кожен розуміє нереальність цього. Люди - не активісти "ФЗ", які танцюватимуть під дудку партійного керівництва. Люди гасло "Стань господарем у своєму домі!" розуміють так, що їхній дім завершується порогом їхньої квартири. На жаль. Байдужість, апатія не те що до проблем міста, а й до того, що коїться за дверима. Та й у кожній багатоповерхівці є такі мешканці, що з ними каші не звариш, а автономне тим більше не поставиш.

Не хочеться нікого лякати, проте виглядає на те, що чинна влада міста виявилася зовсім безпорадною у вирішенні складних комунальних проблем. Звісно, Руслан Козир після скандального початку опалювального сезону може звільнити свого заступника Нестерівського, в. о. начальника УЖКГіБ Терлецького, керівника "Трускавецьтепло" Крамара. Йому би краще це зробити тепер, але навряд чи є люди, які б їх замінили - ніхто з порядних не хоче себе плямувати співпрацею з теперішньою міською владою, особливо напередодні парламентських виборів. Будемо купувати перини та цокотіти під ними зубами, будемо грітися електрикою аж до плавлення проводки, будемо вмикати всі газові конфорки та частіше ходити в гості до тих, у кого тепліше. І будемо незлим тихим словом згадувати тих, кого ще так недавно критикували. А втім, це роблять трускавчани вже тепер - бо після добра добра не буває.

Заклики мера до встановлення автономного опалення люди вже не сприймають - особливо коли чують про Via Dolorosa, тернистий шлях, який доведеться пройти і то не самому, а зі своїми всіма сусідами. Парадокс - коли автономне не дозволяли, не узаконювали, то його хотіли ставити. Тепер нема часу, грошей, бажання, а ще більше нема довіри до влади, бо нема підстав тій владі довіряти. Довіряють, до речі, тим, хто не кидає, не порушує свого слова, хто про честь дбає дужче, ніж про кишеню. Тож щось не чути, щоб масово створювалися ОСББ, щоб був ажіотаж навколо встановлення автономного, щоб розкуповували котли та труби. Не чути, щоб люди схвалювали ініціативи влади, яка в вузькому колі їх придумує, а подає так, ніби ці ініціативи пройшли широке громадське обговорення та всезагальне схвалення. До речі, а чому б дійсно не провести круглий стіл із цього питання за участі експертів, комунальників, голів ОСББ, просто небайдужих трускавчан? Запросити представників із Центру альтернативної енергетики в Дрогобичі, подискутувати про досвід інших міст, інших держав, послухати, як цю проблему вирішують наші сусіди? Та от, інша думка - ворожа думка, а хто не з нами - той проти нас. Чомусь так вважають наші владці, хоча правильніше було б "хто не проти нас, той з нами".

Тож чи буде тепло у Трускавці восени та взимку? Як Бог дасть теплі осінь та зиму, то може й буде…

Володимир Михайлович

Катакомбами енкаведистської в'язниці

18 травня у Галицькій столиці в приміщенні першого в Україні Музею-в'язниці під назвою "Національний музей-меморіал пам'яті жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького"" відбулося напрочуд грандіозне дійство під лозунгом "Ніч музеїв". З 18 до 24 години для усіх бажаючих були відкриті доступи до тюремного підвалу, м'якої камери та в'язничного карцеру, під відкритим небом у в'язничному подвір'ї демонструвались історичні документальні фільми, спогади дисидентів, читали свої вірші політв'язні Ігор та Ірина Калинці...

Ветерани національно-визвольних змагань Львівщини, патріотичні та громадські організації, відомі громадські та політичні діячі, ЗМІ та уся галицька інтелігенція зібралася під мурами колишньої тюрми, яку у ХХ столітті використовували, як політичну в'язницю, що належить до структури СБУ. З міста Котермака до Львова прибули представники Координаційної ради національно-демократичних сил Дрогобиччини, товариств "Просвіта" та "Союз України".

споруда тюрми на Лонцького енкаведист у формі (переодягнений працівник музею)

Відкрили урочисту подію художні самодіяльні колективи та хор ветеранів УПА "Нескорені". Згодом до присутніх з промовою звернувся директор музею, історик Руслан Забілий, який відзначив, що Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів (National Museum Memorial of victims of occupational regimes) задля консолідації суспільства реалізує державну політику національної пам'яті, вивчає історію репресій проти населення України з боку польського, німецького та радянського окупаційних режимів у 20-90 роках ХХ ст., утверджує у колективній пам'яті спільні історичні символи, виховує почуття патріотизму, пропагує загальнолюдські цінності. Згодом ознайомив присутніх з історією музею.

В тюремному корпусі знаходився Четвертий відділ Головної комендатури державної поліції, до повноважень котрого входила боротьба з "антидержавними" організаціями типу Організації українських націоналістів та Комуністичної партії Західної України. Неофіційно, тюрма спеціалізувалася на політичних в'язнях. У 1935 році споруду було переведено в слідчий відділ поліції, а в'язниця стала використовуватися в якості слідчого ізолятора. Під час Львівського процесу 1936 року в тюрмі утримувалися лідери визвольного руху ОУН Степан Бандера, Ярослав Стецько, Микола Лебідь, Катерина Зарицка, Ірина Сеник та інші підсудні. Кілька разів за "антирадянську пропаганду" в тюрмі на Лонцького був ув'язнений і лідер РУХу В'ячеслав Чорновіл.

У 1939-41 роках під час Першої радянської окупації в приміщенні знаходилася В'язниця №1, розрахована на 1500 осіб, а сусідній головний корпус займало обласне управління НКВС. Після нападу Третього рейху на СРСР в червні 1941 року працівниками НКВС було розстріляно близько тисячі в'язнів (згідно свідчень Начальника тюремного відділу НКВС по Львівській області лейтенанта Лєрмана, 924 особи)

Під час нацистської окупації (1941-1944 рр.) тут розташували в'язницю гестапо. Головною мішенню для таємної поліції Третього Рейху у Львові стали члени ОУН., масові арешти проти яких розпочалися наприкінці 1941 року.

Згодом у тюрмі діяв слідчий відділ і слідчий ізолятор НКВС (НКДБ)-МДБ-КДБ СРСР, одночасно - слідче Управління внутрішніх справ Львівського міськвиконкому - міське Управління ГУМВС України у Львівській області.

Навпроти в'язниці, на площі Шашкевича у 1997 році був зведений Пам'ятник "Жертвам комуністичних злочинів". Ініціативу львівської громадськості щодо створення в приміщенні колишньої тюрми "на Лонцького" Меморіалу пам'яті жертв окупаційних режимів підтримали Львівська міська рада, Львівська обласна рада та Служба Безпеки України.

Наприкінці 2009 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ про надання музею-меморіалу статусу Національного.

І от наступив час екскурсії тюремними катакомбами. Від споглядання на тюремні камери ставало моторошно. Особливо, коли оглянула кам'яні карцери (їх у підвалі нараховується три). Як розповіла працівник музею Марія Гриців, енкаведисти тримали політв'язнів тут по три доби. У крижаній воді, що сягала вище кісток. Не дивно, що у таких нелюдських умовах бідолашні часто "розколювались". На них чекала швидка смерть. Більш стійких після довготривалих мук доводили до божевілля в одиночних камерах. За словами п. Марії, для того, аби "вибити" потрібну інформаці, конвоїри відводили політв'язнів на третій поверх, де бідолашних піддавали жорстоким тортурам. Нерідко вони віддавали там Богові душу ...

Один із присутніх, колишній військовий п. Роман, котрий мешкає навпроти тюремних мур музею, розповідав, що чув на кухні своєї квартири незрозумілі кроки і стогони, як невимовний крик душевної розпуки з потойбічності. І це 2009 році, коли тюрму використовували, як музей.

На знак пошани до загиблих, як "Вічная пам'ть" на вікнах тюрми було запалено свічки. Згодом сторінку в історії в'язниці розкрили документальні фільми про масові розстріли кінця червня 1941 року, які транслювались у тюремних камерах. В одному із залів демонструвались кадри із кінохроніки, де зафіксовано стан тюрми після відходу радянських військ зі Львова в кінці червня 1941 року. Неподалік розміщені фотографії зроблені на території тюрми в цей період, а також тогочасні українські газети, які широко висвітлювали злочини комуністичного режиму.

Серед тюремних камер, в яких відтворено умови в'язничного побуту на окрему увагу заслуговує т. зв. "камера смертників" - в ній в'язні очікували на виконання вироку, яким нерідко був розстріл.

З метою відтворення історичного тла найтрагічнішого періоду в історії "тюрми на Лонцького" - радянської окупації - в окремому залі представлені репродукції пропагандистських плакатів того часу, на фоні яких лунають записи пісень на кшталт "Широка страна моя родная". Цей зал демонструє різкий контраст офіційної пропаганди із реальним життям в СРСР - зокрема на прикладі умов перебування в тюрмі "на Лонцького".

Експозицію підготували співробітники Центру досліджень визвольного руху за сприяння Служби безпеки України.

Відгриміли пострілами часи трьох окупаційних режимів: польського, радянського та гестапівського. Від радянських "визволителів" нам дісталося найбільше! Бог їм суддя…

Та от біда, не перестали перевертні-політики клювати нашу інтелігенцію й сьогодні. А окупаційний режим Януковича з кожним днем все більше нагадує нам сталінські часи.

Пригадаймо, як на початку 2010 року Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" рішенням уряду передано у відання Українського інституту національної пам'яті, яким керує комуніст Валерій Солдатенко. А самого директора музею Руслана Забілого за напучуванням провладних регіоналів неодноразово допитували в СБУ. На той час було створено комісію, яка мала підписати акт прийому-передачі. Окрім "Тюрми на Лонцького", йому мали б підпорядковуватись сумнозвісний Бабин Яр, що під Києвом, Київський Музей Голодомору, Биківнянські могили під Києвом, Дем'янів лаз, що на Івано-Франківщині, який так і залишився у віданні Івано-Франківської облради. Було підготовлено відповідний пакет документів, та у зв'язку з тим, що Інститут національної пам'яті припинив своє існування, як орган державного управління, справа так і не зрушила з "мертвої точки".

У п. Руслана під час одного з допитів було незаконно вилучені комп'ютер та жорсткі диски, яких йому й досі не повернули. Хоча п. Руслан розповів ЗМІ, що подав заяву на ім'я глави СБУ Валерія Хорошковського з проханням прокоментувати ситуацію та повернути особисте майно. Згодом, як підкреслили у Центрі досліджень визвольного руху, працівники СБУ незаконно затримали історика, провели несанкціоновані обшуки в Національному музеї "Тюрма на Лонцького", безпідставно конфіскувала комп'ютери науковців та порушила кримінальну справу за ч.1 ст.15, ст.328 Кримінального кодексу України (розголошення відомостей, що становлять державну таємницю).

виставка одиночна камера в тюрмі стенд тодішньої бойової слави
виступає Руслан Забілий співає хор Нескорені

Силові структури сучасного "окупаційного" режиму зацікавилися "державними таємницями" з комп'ютера Р.Забілого - навчальними матеріалами кагебістів та інформацією про діяльність радянських спецслужб у Прибалтиці. Ці документи п. Забілий скачав із європейського сайту KGB documents online. Як розповів нашій газеті Р. Забілий, СБУ далі активно цікавиться історією України, різноманітними аспектами його наукових досліджень, особливостями музейної роботи.

До речі, Національний музей-меморіал "Тюрма на Лонцького", незважаючи на доручення Президента України Віктора Януковича, так і не передано до Українського інституту національної пам'яті. Музей також не отримав обіцяного високопосадовцями державного фінансування на цей рік. Як повідомила помічник директора музею у зв'язках з громадськістю Вікторія Садова, працівники музею сподіваються, що він підпорядковуватиметься міністерству культури. Та для цього повинен бути указ Президента України та рішення Кабінету Міністрів України. Та схоже, Віктор Янукович не дуже поспішає видати відповідний Указ...

Факти говорять самі за себе. Перевертні в овечих шкурах хочуть знову бачити нас рабами на власній землі.

На фото: споруда тюрми на Лонцького; енкаведист у формі (переодягнений працівник музею); виставка; одиночна камера в тюрмі; стенд тодішньої бойової слави; виступає Руслан Забілий; співає хор "Нескорені".

Вікторія Лишик

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.