Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№73 (317) 26 липня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Прийом голови перенесли

26 липня повинен був відбутися прийом міського голови Трускавця. Проте його перенесли в зв’язку з проведенням сесії міської ради. Прийом відбудеться 2 серпня, повідомили нас у мерії, а, отже, через тиждень.

"Дворик Лева" має свій сайт

"ТВ" вже писав про відкриття ресторану-піцері у Трускавці "Дворик Лева", який розміщений на вулиці Різняка-Макомацького, 2. Нещодавно в Інтернеті відкрито веб-сторінку закладу. На www.dvoryk-leva.com.ua можна знайти більше інформації про пі церію, зокрема і ознайомитися зі стравами та цінами на них.

Власна інформація

У Дрогобичі руйнуються пам’ятники Шевченку та Бандері

На півметра відійшли від пам’ятника Тарасу Шевченку у Дрогобичі бордюри, які його обрамлюють. Про це 25 липня повідомив на оперативній нараді в Ратуші депутат міської ради Михайло Лужецький, передає кореспондент ЗІКу. «Якщо терміново не вжити заходів, то бордюри можуть вкрасти, як поцупили решітки зі зливної каналізації на щойно відремонтованій вулиці Богдана Лепкого», – сказав депутат. З його слів, у місті відсутній належний догляд за пам’ятниками. Так, монумент великому землякові Юрію Дрогобичу, що неподалік Ратуші, заріс бур’яном, із світильників зникли плафони. Народний обранець також запропонував провести нараду депутатів з питання реставрації пам’ятника Степанові Бандері.

www.zik.ua

Провідні спеціалісти з урології зустрінуться в "Карпатах"

"Трускавецький вісник" вже повідомляв про те, що 26–27 серпня 2011 р. в санаторії "Карпати" проходитиме урологічна науково-практична конференція. Зараз подаємо деталі, надані нам оргкомітетом.

Організаторами заходу виступили Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, санаторій «Карпати», Управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, комунальна Львівська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, ЗАТ "Трускавецькурорт", КЗЛОР Львівська обласна лікарня відновного лікування та благодійний фонд «Здоров’я нації та суспільства». Конференція зареєстрована в УкрІНТЕІ (посвідчення № 299 від 16 травня 2011 року).

Склад оргкомітету урологічної науково-практичної конференції такий: голова – проф. Шуляк О.В., члени: проф. Возіанов С.О., проф. Борис Ю.Б., проф. Шамраєв С.М., Грицак Л.Я., Шеремета Р.З., Лесняк О.М., Івашко В.А., Строй О.О., Федоренко С.Т., Пасічник С.М., Сабадаш М.Є., Банира О.Б., Лукович Ю.С., Шадьоркін І.А. Науковий комітет: проф. Возіанов С.О.(Київ), проф.Шуляк О.В.(Львів), проф. Борис Ю.Б.(Львів), проф. Федорук О.С.(Чернівці), проф. Клименко П.М.(Крим), проф. Шамраєв С.М.(Донецьк), доц. Шеремета Р.З. (Львів), доц. Строй О.О. (Львів), Попович І.Л. (Трускавець), проф. Івасівка С.В. (Трускавець), Лесняк О.М. (Львів), Шадьоркін І.А. (Москва).

Реєстрація учасників конференції проходитиме 26 серпня з 17 години. Сама ж програма цього надзвичайно важливого для наукового та медичного світу заходу є такою:

1. Вступне слово.
2. Ґенез та механізми дії мінеральної води «Нафтуся». Доповідач: Івасівка С.В.(20 хв.).
3. Профілактика тромбоемболії в урології. Доповідачі: Пасічник С.М., Шуляк О.В. (15 хв.).
4. Нове в лікуванні таргетними препаратами. Доповідачі: Банира О.Б., Шуляк О.В. (10 хв.).
5. Механізми таргетної терапії. Доповідачі: Банира О.Б., Шуляк О.В.(10 хв.).
6. Тактика лікування пізніх ускладнень травми нирок. Доповідач: Сабадаш М.Є. (10 хв.).
7. Профілактика сечокам’яної хвороби. Доповідач: Попович І.Л. (10 хв.).
8. Обструктивна уропатія. Доповідачі: Шуляк О.В., Банира О.Б. (15 хв.).
9. Психоемоційний статус пацієнтів з хронічним простатитом. Доповідачі: Строй О.О., Іваненко О.І., Шуляк О.В., Банира О.Б.(15 хв.).
10. Обговорення доповідей.

Ці виступи та їхнє обговорення триватимуть з 18.00 до 20.00, після чого буде прочитана 20-хвилинна публічна лекція доктора медичних наук, професора, лауреата наукової премії польської асоціації урологів Олександра Владиславовича Шуляка на тему "Консервативне лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози (аденоми простати)".

Під час конференції гості санаторію, курорту та мешканці м. Трускавця мають зручну нагоду послухати провідних спеціалістів про цілющі властивості лікувальних мінеральних вод курорту, ознайомитись із сучасними методами лікування найбільш поширених захворювань сечостатевої системи. Для журналістів передбачено теж проведення прес-конференції.

А наступного дня, 27 серпня, гості працюватимуть по секціях, на тематичних круглих столах. Для них також передбачено проведення екскурсії по нашому місті-курорті.

Слід зазначити, що вищеназваний захід є продовженням політики промоції міста Трускавця та його потенціалу, в тому числі наукового та медичного. Ця політика була започаткована попереднім міським головою Трускавця Левом Грицаком, її продовжує і його наступник на цій посаді. Лев Ярославович активно пропагує наш курорт і тепер, перебуваючи на посаді генерального директора санаторію "Карпати".

Підготував Володимир Ключак

Земля – наше багатство

Десята сесія Трускавецької міської ради Десята сесія Трускавецької міської ради, яка пройшла в один день, 26 липня, відбувалася під знаком земельних питань. По більшості з них доповідали керівник нещодавно утвореного відділу Анатолій Лютов та голова земельної комісії ради Анатолій Стародуб. Іншими доповідачами були в. о. начальника управління архітектури та містобудування Зеновій Кушнір, завідувач відділу приватизації та управління комунальним майном Микола Габшій, в. о. головного лікаря трускавецької міської лікарні Андрій Кульчинський.

Депутати одноголосно відхилили протест прокурора міста Трускавця стосовно використання радянської символіки, в якому прокурор вказував депутатам на те, що вони перевищили свої повноваження та діяли всупереч закону про місцеве самоврядування. Та було це вже під самий кінець сесійного засідання, яке тривало з 10.15 до 15.00. А на початку традиційно депутати виступили із запитами. Стосувалися вони невиконання робіт щодо електрозабезпечення будинку 9 по вулиці Івасюка, хоча кошти на це передбачені в міському бюджеті (депутат Гарванко), встановлення вікон в під’їзді та відновлення проходу між під’їздами в будинку 1 по Стуса (депутат Герльовський), вирішення проблеми із рознесенням сміття біля будинків на Стебницькій, 74 – 80 (депутат Хомич). Депутат Юник поскаржився на те, що мешканців вчасно не попереджують про відключення води (зриви графіку подачі) чи про припинення газопостачання. Не всі слухають радіо і не всі мають можливість читати такі оголошення в Інтернеті, зокрема на сайті "Трускавецький вісник", тож комунальним службам варто подбати про розклеєння оголошень на під’їздах.

Легко пройшло перше питання щодо затвердження Положення про пайову участь. Депутати минулого скликання приймали це Положення, проте нещодавно вступив у силу закон "Про містобудівну діяльність" і теперішня влада змушена була підкоригувати певним чином прийнятий торік документ. Отже, тепер на розвиток інфраструктури міста забудівники платитимуть 7% загальної кошторисної вартості для нежитлових будівель і 3% для багатоквартирних житлових будинків, індивідуальної забудови, яка не перевищує 300 квадратних метрів та для об’єктів освітнього, культурного та оздоровчого значення.

Справжнім каменем спотикання стали два наступні питання щодо введення в дію нової нормативної грошової оцінки за землю та визначення розмірів орендної плати за користування землею. Нова нормативна грошова оцінка мала бути введена в дію ще з 1 березня 2011 року, проте депутати заговорили дане питання і бюджет міста вже втратив через це понад 5 мільйонів гривень. А ці кошти ж було закладено в бюджет, який приймався у січні і тепер через недофінансування страждають прості мешканці, страждають освіта, культура, медицина. Втрачає міська казна і через те, що не підвищується орендна плата за землю, хоча підприємці не мали застережень щодо такого підвищення. От і тепер, 26 липня, ці два питання ледве вдалося прийняти мінімальною кількістю голосів. Та причиною цього є те, що питання виносяться на сесію сирими, що юридичний відділ не дає депутатам тих пояснень, які вони хочуть почути, щоб знати, що вони приймають і чи робиться це все в рамках закону. Про це у своїх виступах говорили депутати Богдан Габшій, Євген Юник, Павло Швець, Ігор Ластовецький, Юрій Алієв та деякі інші.

Отже, диференціація ставок орендної плати тепер проведена і таким чином розпорядження ЛОДА виконане. Рішення міської ради як по цьому питанні, так і по нормативній грошовій оцінці за землю у Трускавці вступають в силу з дня публікування в друкованій пресі.

Депутати також дали добро на трансфери в медицині (перекидання коштів між містами та районами за пролікованих хворих), вирішили ряд земельних питань, а багато з них просто відклали на наступну сесію, вилучили земельні ділянки в КП "Наше місто" та передали їх КП "Трускавецьжитло" та "Трускавецьтепло", збільшили на 500 тисяч гривень статутний фонд КП "Наше місто" та розійшлися. Наступна одинадцята сесія, за словами міського голови, буде проведена або в кінці серпня, або аж у вересні.

Володимир Ключак

Туристи повинні обирати Трускавець

26 липня 2011 року в приміщенні музею Михайла Біласа проходив незвичайний захід – круглий стіл на тему "Туристична привабливість Трускавця". Цей круглий стіл відбувався в рамках проекту «Туристична привабливість міст Львівщини».

Організатором заходу виступила Львівська Асоціація розвитку туризму (ЛАРТ), директор якої Андрій Мацелюх ознайомив присутніх із діяльністю структури, яку він очолює. Президентом Асоціації є відома на Львівщині людина – Валерій П’ятак. "Турист у Львові хоче бути один день – 8 годин, потім його цікавить екотуризм", зазначив пан Мацелюх. Тому й не дивно, що львів’яни зацікавлені у співпраці з такими курортами та місцинами як Трускавець, Моршин, Східниця, Славське, Дрогобич, Золочів, Жовква, Самбір, де є що показати. Саме в цих 8 пунктах і проходять подібні круглі столи для обстеження їхнього туристичного потенціалу та можливостей використання його в подальшому в інтересах місцевих територіальних громад. Мета проекту, на перший погляд, просто чудова – це сприяти розвитку перспективних видів туризму на Львівщині та створенню пріоритетних центрів розвитку туризму на базі малих міст з вагомим туристичним потенціалом. Проте реалізувати її без співпраці з місцевою владою, а особливо без співпраці з бізнесом навряд чи вдасться.

круглий стіл Туристична привабливість Трускавця круглий стіл Туристична привабливість Трускавця
круглий стіл Туристична привабливість Трускавця круглий стіл Туристична привабливість Трускавця

В круглому столі взяли участь і представники місцевої влади, слово для привітання мали і мер, і його заступник з гуманітарних питань. Та прикро, що захід повністю проігнорували представники турфірм, екскурсоводи, тобто ті, для яких він і організовувався. Кілька депутатів міської ради в перерві між сесійними засіданнями теж побували на круглому столі.

В прес-релізі читаємо: "Перетворення малих туристичних міст в сучасні туристичні центри є складним комплексним завданням. Вирішити його можна тільки завдяки спільним зусиллям всіх зацікавлених сторін. Тільки тоді, коли ця справа стане спільною для територіальної громади і держави, можливі швидкі позитивні зрушення. Для запуску цього процесу конче необхідна консолідація зусиль і запуск потужного інструменту змін, яким є ефективна співпраця в трикутнику місцева влада - територіальна громада - місцевий бізнес. Розробка і впровадження місцевих політик повинні бути спрямовані на залучення місцевого бізнесу і громади до створення готельної, транспортної та сервісної інфраструктури малих міст; формування характерних туристичних продуктів; розвитку місцевих інститутів підтримки туризму; пошуку та залученню зовнішніх та внутрішніх ресурсів; захисту та лобіюванню загальних інтересів міст". Та от тільки з цим якраз у нас проблема. І з цією проблемою стикалася як попередня влада Трускавця, так і теперішня – із нерозумінням суб’єктів господарювання, турфірм, інколи і представників громадськості, що потрібно не діяти поодинці, а консолідувати свої зусилля. Навіть політичні вороги повинні бути друзями в цьому власне питанні.

З доповіддю на круглому столі виступила заступник начальника управління розвитку курорту ТМР Світлана Лутчин, яка звернула увагу присутніх, що в нас більше неорганізованого туризму і це потрібно змінювати. В рамках ХІ Міжнародного економічного форуму, який пройде в "Ріксосі" в середині жовтня, заплановано провести ярмарок інвестиційних проектів. Пані Світлана теж зазначила, що до новоствореного управління, в якому вона працює, є надочікування, а для результату роботи потрібен час, тим більше, коли починаєш працювати з чистого листка. Було теж продемонстровано слайд-шоу із заходів промоції, які вже проводяться, чи тільки плануються, зокрема по кінофестивалях, науково-практичних конференціях, пленерах, аква-фесті тощо.

Слово для виступів взяли і представник клубу "Сива давнина" Микола Іваник та дослідник історії нашого міста, заступник генерального директора санаторію "Карпати" Іван Скибак. Останній, зокрема, подарував гостям зі Львова свою книгу з історії Трускавця та альбом про санаторій "Карпати", в якому значна частина присвячена курорту Трускавець, силі цілющої води "Нафтуся" тощо. Іван Михайлович запропонував ідею проведення в нашому місті, яке можна окреслити і як прикордонне, українсько-польського фестивалю, тим більше що мову про це він вів із начальником Управління культури Сергієм Борком. Натомість пан Микола Іваник розповів про досягнення їхнього клубу, про подорожі, які вони здійснювали, зокрема і україно-румунським пограниччям та про проект "Плеяда українських родин", який має бути втілений в життя.

Про співпрацю з клубом любителів природи "Рух" у Львові та про маркування велосипедних маршрутів розповів присутнім керівник ГО "Клуб пригодницького туризму "Інстинкт" Олег Нагірняк. Інший член цього клубу Юрій Гаман теж висловив ряд цікавих ідей, які б сприяли промоції Трускавця. Від Клубу Ротарі слово мав його директор Олег Карпин, який зазначив, що інколи самі працівники санаторіїв починаючи від санітарки поширюють негатив про Трускавець чи "Нафтусю", а це річ неприпустима. Із захопленням всі слухали Ірину Лабай зі Львова, яка вказала на недоліки на нашому курорті, як їх бачать відпочиваючі чи сторонні люди, які вперше в нашому місті.

Слід відзначити, що круглий стіл проходив надзвичайно цікаво і якщо на його початку видавалося, що визначені дві години – це дещо забагато, то потім стало зрозуміло, що їх явно замало. Адже були порушені проблеми і кваліфікації екскурсоводів, і їхнього статусу в окремих населених пунктах, і етики в цій справі, і питання збереження архітектури Трускавця, і потребу називати нові вілли чи готелі милозвучними назвами, і виділення більших коштів на промоцію курорту. Для прикладу, Відень виділяє 100 мільйонів євро щорічно, хоча він і так надзвичайно розкручений. Німецький Ляйпціг хоча і не дуже має що показати, та на рекламу щороку тратить понад 4 мільйони євро. А ми маємо що показати, але не вміємо подати. До речі, "Трускавецький вісник" висловив готовність на безоплатній основі робити правки, а можливо і переклади польськомовних текстів, які готує на буклетах наша мерія. Бо те, що ми побачили на чудовому альбомі світлин "Трускавець. Ретроспектива" було просто жахливо – до польських "о носове" та "е носове" додали невідому полякам літеру "у носове", поплутали "зет кресковане" та "зет з кропечков", винайшли ще одну нову літеру "ер кресковане", не кажучи вже про інші помилки. Так що в цьому напрямі ми однозначно допомагатимемо владі, щоб таких казусів в майбутньому не виникало, бо поляки сміятимуться, коли побачать такі "творіння-перли" їхньою мовою.

А в цілому про круглий стіл можна говорити як про успішний захід, на якому пролунало багато нових та креативних ідей, зокрема і щодо організації туристичної виставки "Осінній Трускавець". Гості зі Львова оглянули наше місто, їх провідником був згадуваний вище Іван Скибак. Цілком можливо, що на наступній зустрічі з даної проблематики вже говоритиметься і про висновки, які можна зробити чи втілити в життя з круглого столу 26 липня.

Володимир Ключак

Собаки – вороги мера та громади?

День 25 липня став справжнім судним днем для трускавецьких собак. Після невеликої перерви у Трускавці знову почали відловлювати собак. Як розповідає волонтер Служби захисту тварин (міжрайонна організація із центром у Стебнику, діяльність якої поширюється і на територію Трускавця) п. Ліда К., у квітні – травні цього року було здійснено шість таких відловів. Собак забирали до Львова до КП "Лев", яке є не чим іншим, як бойнею (саме приміщення псярні знаходиться біля м’ясокомбінату). Тільки стараннями небайдужих людей тварин вдалося врятувати, проте їх не випустили знову в парк, як це намагається подати під час нарад мер Трускавця Руслан Козир, а заховали в іншому місці. Та все ж більшість забраних зі Львова собак померло – у Львові їх інфікували чумкою.

Щоб представники Служби захисту тварин не заважали, влада Трускавця та гицлі зі Львова заручилися підтримкою правоохоронців. Пані Ліду начальник трускавецького УЖКГіБ Юрій Терлецький попередив – якщо вона перешкоджатиме вилову собак, то її "закриють" на 15 діб. Собак 25 липня виловлювали не лише на території парку, біля верхнього та нижнього бювету, а і по мікрорайонах міста. Не шкодували нікого – буквально із рук пані Ганни, бабці, яка мешкає в парку, гицлі видерли молоду собачку та вкинули її у білу "Газель".

- Я вважаю, що спосіб відлову собак та їхнє подальше розміщення у притулку – найбільш гуманний, - коментує подію п. Іван Вачко, керівник КП "Парк курортний", а згодом розповідає, що собаки на території парку становлять загрозу для відпочивальників, були випадки укусів, не так давно від зграї псів доводилося відбивати малолітню дитину. – Інколи мені соромно дивитися за цими зграями, які бігають по парку, коли сюди заходить "чужа" собака, - продовжує керівник комунального підприємства. Його позиція – захисники тварин повинні забирати їх з місць масового скупчення людей та дбати про них у спеціально облаштованих місцях. Хоча всіх собак все одно захисники тварин не заберуть, вважає чиновник.

Позиція Руслана Козира, міського голови Трускавця, в принципі суттєво від вищевикладеної не відрізняється. Він теж – за цивілізоване вирішення проблеми.

- В мене вдома теж є собака і не одна, - говорить мер Трускавця. - Але я знаю, що відповідальний за їх долю. Захисники ж тварин у Трускавці забирають відловлених собак із притулку зі Львова, обмащують їх йодом та зеленкою та знову випускають у парк. І в прокуратуру звертаються, і куди лише не пишуть.

Ми просимо прокоментувати слова мера пані Ліду.

- Так, собак зі Львова ми забирали, адже там – бойня. Не розумію, чому місто Трускавець витрачає десятки тисяч гривень на відлов цих собак, їх транспортування до Львова та утримання, коли в Стебнику міська влада виділила земельну ділянку під вольєр і собак можна возити туди, там стерилізувати, утримувати. Кожен виїзд гицлів зі Львова обходиться Трускавцю в 2 тисячі гривень. Порахуйте – від квітня по тепер вже витрачено на ці відлови 14 тисяч. Чому саме з "Левом" підписало угоду наше УЖКГіБ, а не, наприклад, з "Милосердям" (ще один притулок у Львові, який характеризується гуманним ставленням до тварин).

Пані Ліда запевняє, що ніхто собак зеленкою не маже, просто десь одна собака залізла в зелену фарбу, вимазалася. Не оцінила пані Ліда і жарту мера, який таких захисників тварин як вона називає "шьвідомими україньчями".

Влада Борислава та Дрогобича теж стикається із проблемою бездомних собак, проте кожен вирішує проблему самотужки, а часто – не вирішує взагалі. Про те, що вольєр може нормально функціонувати у Стебнику і є достатньо людей, які займалися б цими собаками власне там, стерилізували їх, годували, збирали б кошти на їх утримання, у владних коридорах міст-сусідів воліють мовчати. Значно легше дати кілька тисяч гицлям зі Львова, щоб ті відловили собак і відвезли їх туди, звідки вони не повернуться.

На запитання відпочивальників гицлі з КП "Лев" пояснювали, що собак забирають у притулок, де про них піклуватимуться і де їм буде добре. Очевидно, що усипляння собаки – це добро для тварин, смерть наступає, а після неї не залишається жодних проблем. Та з цим не бажають миритися представники регіонального товариства захисту тварин. Вони звертають увагу на дану проблему всіх небайдужих, чим викликають озлоблення представників влади, які незацікавлені у розголосі. Німецькі фашисти теж не розголошували, що вони вбивають євреїв, поляків, українців, росіян, циган, їх везли в табори, де людям мало бути "добре".

Курортний парк – як єдиний механізм. Тут всі одне одного знають, не лише людей, але і собак. Представники туристичних фірм, двірники, художники, охоронці, стихійні торгівці знають, яких псів відловили 25 липня, називають їх клички. Собак у парку підгодовують, вони вже тут "прописалися". Мер Трускавця Руслан Козир проблему бродячих собак вважає проблемою соціальною і за приклад наводить сусідню Польщу, де штрафують власника собаки навіть за те, що тварина вийшла за браму подвір’я. Очевидно, що в новому курорті, який хочуть "будувати" в коридорах мерії, собакам не місце. Вони невигідні, бо можуть пошкодити іміджу перед відпочивальниками, фанами Євро-2012, всіма, хто завітає у Трускавець. Та з іншої сторони, невигідними можемо бути і ми – безробітні, пенсіонери, малозабезпечені, корінні жителі Трускавця, ті, хто не подобається новій владі. Може і нас, невигідних, відловити в білу "газельку" та відвезти невідомо куди, а потім усипити?

Хто хоче працювати – шукає знаряддя, хто не хоче – причину. Найлегше братів наших менших запроторити у собачу тюрму та тішитися, що їх там доб’ють палицями чи вони самі здохнуть від чумки та інших хвороб. Раніше захисників тварин обнадіювали, що на території КП "Наше місто" побудують вольєр. Тепер є місце під вольєр у Стебнику, але влада хоче йти найпростішим для себе шляхом – без вольєрів, без захисників тварин і без самих тварин. Браво, панове, цей шлях заведе вас прямо в Європу!

Володимир Ключак

Стебницьку владу очікує нова хвиля протесту

Схоже, що стебницьку владу чекає нова хвиля протесту працівників сфери житлово-комунального господарства. Про це на понеділковій нараді повідомила заступник директора, старший майстер ТзОВ „Трускавецькурортліфт” Іванна Мороз. За її словами, працівники підприємства, яких, згідно штатного розпису, нараховується 8 чоловік, з лютого місяця не отримують заробітної платні. А у них діти, сім’ї.

Вже неодноразово на нарадах працівників міськвиконкому попереджалося про те, що через неоплату ОСББ за обслуговування ліфтів їх можуть просто відключити. Цього разу Іванна Мороз поставила присутніх перед фактом: „Далі так терпіти не можна! З наступного тижня вимикаємо ліфти (а їх є в Стебнику 34) і добиватимемося погашення заборгованості по заробітній платні в судовому порядку”.

Голови ОСББ в свою чергу повідомили, що вони частково погашають борги перед „Трускавецькурортліфт”. Дехто проплатив вже більшу половину заборгованої суми (на підтвердження своїх слів голови ОСББ показали оплачені поточні рахунки). Тож питання: куди діваються проплачені гроші і чому їх не дають на оплату заробітної платні, треба задавати керівникові „Трускавецькурортліфт” Ігорю Банковському, котрий на сьогоднішній день перебуває у відпустці.

Каменем спотикання доволі заплутаної ситуації є також і те, що ліфти належним чином не пройшли техогляду (12 з 34-х ліфтів, за словами п. Іванни, треба перевірити негайно), а у більшості ліфтів вже давно минув термін експлуатації. Про це влада вже неодноразово була попереджена, але чомусь вона і надалі залишається глухою до проблеми міста, котра загрожує перерости у грандіозний скандал.

Дісталося на горіхи від п. Іванни і керівнику КП МВУЖКГ Володимиру Вакуленку, оскільки ЖЕК, за її словами заборгував „Трускавецькурортліфту” понад 27 тисяч гривень. На що п. Вакуленко відповів, що розмовлятиме з п. Іванною у присутності її керівника і мовою статистики та ділових паперів, оскільки жінка, як стверджує Володимир Васильович, не володіє ситуацією і явно перебільшує картину з боргами ЖЕК-у перед вищезгаданим підприємством.

Аби розрубати „гордіїв вузол”, заступник міського голови у сфері житлово-комунального господарства та будівництва Петро Веклюк запропонував Іванні Мороз пред’явити міськвиконкому усі необхідні документи щодо заборгованості споживачів перед ТзОВ „Трускавецькурортліфт” і вирішити це питання у цивільно-правовому полі.

- Мене наводять на роздуми слова п. Іванни щодо відмови керівника ТзОВ „Трускавецькурортліфт” Ігоря Банковського підписувати своїм підлеглим необхідні документи для пред’яви у суд, аби добитися справедливого рішення стосовно заборгованості працівникам підприємства невиплати заробітної платні, - висловив свою думку Петро Веклюк. За його словами, він і радий би посприяти працівникам „Трускавецькурортліфт” у вирішенні цього болючого питання, але річ у тім, що дана фірма зареєстрована у Трускавці, тож усі податки надходять не до стебницької казни, а до трускавецької, і важелів впливу на керівництво трускавецької фірми-злидаря у влади Стебника немає. Але як це все поясниш доведеним до відчаю працівникам „Трускавецькурортліфту”, котрі просто волають по допомогу? Можливо, вирішити це питання по-європейськи: запросити для перевірки бухгалтерського обліку та звітності горе-підприємства незалежну аудиторську фірму. Проведення аудиту розставить усі крапки над „і”.

Вікторія Лишик

Іванна Рижан

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.