Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№78 (322) 8 серпня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Ікебана від Руслана Козира

"Якщо хочеш жити, як чоловік, то мусиш працювати, як кінь". Це японське прислів’я озвучив на понеділковій нараді 8 серпня мер Трускавця Руслан Козир, додавши, що "тільки тяжка праця може привести людей до добробуту". Міський голова поінформував присутніх, що спостерігається тенденція відходу санітарно-курортних закладів міста від промоційної діяльності і що туроператори відмічають мізер інформації загального плану про цілющі властивості "Нафтусі". Досвід Польщі, Чехії та Словаччини в сфері туризму мер проаналізував на вихідних і дійшов висновку, що для ефективної промоції потрібна консолідація рекламних бюджетів.

Цілком можливо, що у Трускавці впровадять досвід австрійських муніципалітетів відносно пасажирських перевезень. Там перевізників чергують по більш та менш рентабельних маршрутах. Руслан Козир зазначив, що музичні та спортивні школи в Австрії є приватними та дотуються з місцевих бюджетів, проте в нас запровадження чогось подібного – це ще надто віддалена перспектива.

Також мер зробив зауваження керівнику УЖКГіБ щодо потреби активізації роботи з контролю за благоустроєм, вона повинна бути планованою та носити системний характер. Втім, це стосується і роботи інших підрозділів Трускавецької міської ради.

800 автономщиків

У Трускавці подано біля 800 заяв на встановлення індивідуального опалення, з них 130 вже передано на газову контору. Про це на понеділковій нараді в мерії 8 серпня поінформувала заступник генерального директора КП "Трускавецьтепло" Наталія Пономаренко. Наталія Анатоліївна доповіла міському голові, що роботи по прокладанні тепломережі по вулиці Мазепи (біля міліції) завершено, натомість розпочато підготовчі роботи по під’єднанні СШ № 3 до котельні з вулиці Івасюка. Наразі знеструмленими залишаються об’єкти КП "Трускавецьтепло" (відключені від електроенергії за борги).

Богдан Матолич стане заступником Михайла Цимбалюка?

Першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Мирона Дмитровича Янківа звільнено згідно з Розпорядженням в.о. голови Львівської обласної державної адміністрації І. М. Стефанишина від 22 липня 2011 р. № 726/0/5-11, відповідно до статей 47, 116 Кодексу законів про працю України, п.3 статті 30 та статті 37 Закону України «Про державну службу» та у зв’язку з виходом на пенсію державного службовця. Про це інформує Львівська ОДА. Одним із можливих наступників Мирона Дмитровича на цій посаді називають серед інших і Богдана Михайловича Матолича, який в 90-х рр. ХХ ст. був трускавецьким міським головою. Для нас це було б непогано мати в ЛОДА людину, яка б змогла відстоювати інтереси Трускавця.

Володимир Фірман – збирач земель бориславських

Іван І Калита, Іван ІІІ, Василь ІІІ – всі вони удостоїлися прізвища "збирач земель російських". Очевидно, що мера Борислава Володимира Фірмана можна б назвати "збирачем земель бориславських" і то без жодної долі іронії. Справа в тому, що саме Володимир Стахович виступив з ініціативою процесу повернення Бориславу його історичних земель. І в цьому напрямку робляться відповідні кроки. Так, зокрема, 29 липня на позачерговій сесії Бориславської міської ради було прийнято звернення до депутатів Модрицької сільської ради та і до вищих керівних органів держави щодо повернення в межі Борислава земель, які в радянський період були вилучені та передані колгоспам імені Ковпака та Жданова. Це спричинилося до того, що площа Борислава стала меншою орієнтовно на 45%. Особливо актуальною є проблема повернення в межі Борислава північної частини вулиці Модрицької, за це ратують і її мешканці.

На цій же позачерговій сесії 29 липня було прийнято звернення до Львівської обласної ради, Кабінету Міністрів України та Міністерства оборони України з проханням передати у комунальну власність Борислава військового містечка, що знаходиться на вулиці Дрогобицькій, 35. До речі, водопостачання цього містечка здійснює трускавецький водоканал. Оскільки майновий комплекс колишнього військового містечка руйнується, то передача його в комунальну власність Борислава дасть поштовх до розвитку забудови бориславців саме в цьому напрямку. За новим скоригованим Генпланом Борислава територія колишнього військового містечка має бути складовою частиною міста Борислава.

Влада Борислава та Володимир Фірман особисто багато роблять і в напрямку промоції Східниці. Так, Східниця вже має свій логотип, активно та успішно впроваджено традицію фестивального літа із чітким розподілом та графіком тощо.

Нагадаємо, що в попередніх роках у Трускавці активно лобіювалася ідея приєднання до міста села Станилі, тепер про це і не згадують. Так само поки що не сформовано чітких кроків щодо створення програми промоції курорту Трускавець, фестивалів як наразі немає, логотип буде в майбутньому, після обговорення.

Вітаємо "Джерела Трускавця"

Газета "Джерела Трускавця" нещодавно удостоїлася нагороди фонду Ріната Ахметова. Директор департаменту зовнішніх зв’язків фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Тетяна Трегобчук вручила спеціальний приз редактору трускавецької газети Любомиру Поливці. Нагадаємо, що Рінат Ахметов – депутат від Партії регіонів, заможна людина, займається меценатською діяльністю, фінансує різні політичні проекти. Отже, вітаємо редакцію "ДТ" з нагородою та бажаємо не зупинятися на досягнутому.

У Стебнику заблокують залізничну колію?

Стебницькі двірники подали заяви на звільнення із КП “МВУЖКГ”. Вони вимагають погашення заборгованої зарплати. Якщо цього не станеться, обіцяють блокувати залізничні колії, повідомляє часопис "Тустань".

Новини району

Як повідомляє прес-служба Дрогобицької РДА, 5 серпня голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Сендак провів зустріч з представниками фірми «Балфорд Україна», яка розпочала реалізацію в районі інвестиційного проекту малої гідроелектростанції на р. Стрий в с. Довге Гірське потужністю від 2,5 до 5 МВт. Спорудження гідроелектростанції в рамках впровадження альтернативної енергетики буде відбуватися на об’єктах незавершеного будівництва ГЕС, розпочатого у радянські часи. Вартість проекту складає 12 млн. євро. На відміну від попереднього проекту, де планувалося затоплення значної частини гірської зони району, нинішній передбачає суттєве зменшення зони затоплення, яке практично не зачепить навколишніх населених пунктів. Натомість, має захистити їх від паводків, забезпечити місцевих жителів певною кількістю робочих місць (біля 100). Також, планується будівництво під'їзних доріг, що є дуже важливим для цього віддаленого гірського села.

А 4 серпня заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Іван Мізерник здійснив робочу поїздку на Дрогобицький молокозавод. Представник влади зустрівся з директором заводу З. Мислицьким, ознайомився із сучасним станом справ на виробництві та планами нового керівництва щодо перспектив підприємства. У зустрічі взяв участь перший заступник директора Інституту сільського господарства Карпатського регіону Г. Коник.

Власна інформація

У Дрогобичі 12 приміщень медичних закладів утеплять за кіотські гроші

Дрогобицька міська влада подала в Державне агентство екологічних інвестицій України документи на утеплення приміщень міської лікарні № 1, пологового будинку, дитячої лікарні і Стебницької міської лікарні – всього 12 приміщень за кошти, залучені в Україну через механізми Кіотського протоколу.

Про це повідомив на оперативній нараді в Ратуші директор департаменту міського господарства виконавчого комітету міської ради – заступник міського голови Андрій Янів.

Зі слів посадовця, міська влада має домовленість з керівництвом держагенства, що Дрогобича включать в цю програму. «У наступний транш плануємо включити поліклініку, інші медичні і освітні заклади», - наголосив Андрій Янів.

За ініціативою «Карітасу» на Дрогобиччині проведено акцію «Завдання владі»

У Дрогобичі з ініціативи Благодійного Фонду "Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії Української Греко-Католицької Церкви", за підтримки проекту ПРООН "Розвиток громадянського суспільства" групою активної молоді було проведено акцію "Завдання владі".

Головною метою цього заходу було виявити найбільші проблеми м. Дрогобич та Дрогобицького району.

Волонтери пропонували людям на вулицях міста та сіл заповнити анкету, зазначивши проблеми населеного пункту, які найбільше їх турбують. Таким чином вдалося опитати 369 осіб, з них 142 чоловіки та 227 жінок. В опитуванні брали участь люди різної вікової категорії: віком від 10 до 60 років.

Жителі Дрогобича та сіл Дрогобицького району, які взяли участь у опитуванні, на перше місце поставили таку проблему незадовільного стан доріг - за неї свої голоси віддало 300 осіб. На другому місці у людей стоїть проблема "безробіття" - 244 голоси. Третє місце в рейтингу найбільших проблем (190 голосів) посідає "відсутність місць відпочинку для молоді". Цю проблему визначила не лише сама молодь, а й також ті люди, які далеко не належать до молодого покоління, однак яким небайдужа доля молоді.

Не менше дошкуляють жителям регіону і такі проблеми як "пияцтво та алкоголізм" (184), проблема "засмічення вулиць та площ" (181) та проблема "відсутність ігрових майданчиків для дітей" (180). Значну кількість опитуваних хвилюють питання "забруднення рік та повітря" (173), а 150 осіб хвилює проблема, що стосується бездомних тварин, які створюють небезпеку в населеному пункті.

Проблему "відсутність умов для пересування інвалідів" назвали 135 людей, а проблему "відсутність електрифікації та освітлення вулиць" - 132 людей. 111 осіб не задовільняє озеленення міста та догляд за ним, а 101 людина зазначила проблему "відсутність дільничного міліціонера в мікрорайонах міста".

Не менш важливими проблемами для людей, які прагнуть жити в цивілізованому світі, є "відсутність руху громадського транспорту у віддалені мікрорайоні міста" (67) та "відсутність Інтернету у віддалених мікрорайонах міста" (65).

Також у графі "інше" багато хто виявив бажання зазначити проблеми, які теж є дуже важливими, а саме: безпека людей, відсутність патруля по околиці міста; недостатня кількість дитячих дошкільних закладів; неефективна робота санепідемстанції з контролю за якістю продуктів; якість постачання води, вивезення сміття; хабарництво у всіх інстанціях; неефективний нічний патруль; недостатньо смітників та бачків для сміття; несправні труби, через що відбувається втрата води та витік каналізаційних стоків; забруднені водостоки; лікарні у поганому стані; низький рівень сфери обслуговування; відсутні або не працюючі світлофори; поширення наркоманії; необлаштовані парки відпочинку; відсутність велосипедних доріжок; відсутність кінотеатру, громадських туалетів; проблема вуличної торгівлі; недостатня кількість лавочок для відпочинку на вулиці; небезпека, яку несуть аварійні дерева.

Учасники опитування від імені своїх респондентів поставили перед владою такі вимоги:

- відремонтувати дороги;
- збільшити кількість робочих місць (залучити інвесторів, які б відновили роботу заводів та фабрик міста);
- створити місця відпочинку для молоді (басейн, кінотеатр, дискоклуб, спортивні майданчики та велосипедні доріжки);
- давно пора в нашому місті розпочати кампанію проти вживання алкоголю на вулицях (це затверджено законом, але не втілюється в життя), заборонити і вести контроль над продажем алкоголю неповнолітнім; почати пропаганду здорового способу життя, можливо, спільно з Карітасом чи іншою громадською організацією;
- збільшити в місті кількість смітників та сміттєбаків, а також забезпечити регулярний вивіз сміття;
- збільшити кількість дошкільних закладів та ігрових майданчиків для дітей;
- проводити регулярні заходи по очищенню рік та водоймищ, щоб наших дітей не було позбавлено радості скупатись влітку, а питна вода щоб залишалась питною насправді;
- збільшити кількість громадських туалетів;
- проводити відлов бездомних собак та їх стерилізацію, щоб зменшити популяцію;
- забезпечити умови пересування для інвалідів;
- забезпечити електрифікацію та освітлення по всьому місту;
- забезпечити стабільний доїзд громадського транспорту у віддалені мікрорайони міста.

Європейські волонтери допомагали розбудовувати «Нашу хату»

Волонтери з Австрії, Швейцарії, Голландії та Німеччини на запрошення Благодійного Фонду "Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії Української Греко-Католицької Церкви" приїхали до Дрогобича допомагати у веденні будівельних робіт, - повідомляє сайт Карітасу.

Їх скерувала німецька організація «Bauorden» («Будівельний чин»), з якою «Карітас» тісно співпрацює.

Ці ентузіасти вже неодноразово жертвували своїми канікулами і часом для відпочинку, їдучи безплатно працювати в країни Східної Європи.

Жили і працювали волонтери в Реабілітаційному центрі для узалежнених від алкоголю та наркотиків «Назарет» та допомагали створити нормальні умови проживання у спільноті «Наша хата». Тут проживають особи, які не мають власного даху над головою (їм надають проживання, харчування, чистий одяг). Спільнота «Наша хата», як і Реабілітаційний центр «Назарет» розташована в лісі біля с. Добрівляни.

Незважаючи на те, що більшість волонтерів – дівчата, з будівельними роботами вони справлялися не гірше за хлопців: і малювали, і розвалювали старі стіни, натомість муруючи нові. Молоді люди призвичаєні до такої роботи, адже вже неодноразово брали участь в подібних проектах в інших країнах. Серед європейських гостей були люди різного віку (від 17 до 60 років), різних професій та статусу. Що спонукає їх їхати в далечінь, ще й тяжко фізично працювати? За їх словами, такі поїздки від «Будівельного чину» дають їм змогу побачити світ, пізнати інші культури, набути нового досвіду. І, безперечно, їм приносить задоволення те, що своєю працею приносять користь. Одна з волонтерок, яка вчиться на архітектурному факультеті, зізналася, що навіть тут, де немає високих технологій, вона теж набула нового досвіду і дізналася багато цікавого, що пригодиться у її праці в майбутньому.

Під час вихідних днів волонтери відвідали Карпати, провівши там день, помилувавшись красою гірських краєвидів. Також побували вони у у Львові, який їм дуже сподобався і вразив своєю архітектурою.

Щодо вражень, отриманих від поїздки на Україну, закордонні гості помітили, якими приємними і милими є українці. Австрійці, порівнюючи свою країну з нашою, захоплювалися безмежністю наших полів, лук, чарівною природою, адже на їх батьківщині кожен клаптик землі є забудованим або використаним з користю.

Нагадаємо, що ідея заснування спільноти "Наша хата" та створення однойменної громадської організації не виникла штучно. Це сталося внаслідок потреб конкретних людей влітку 2009 року. Першими членами спільноти були узалежнені, які пройшли реабілітацію у РЦ "Назарет" і не були готові, або не мали де проживати самостійно. Вони розуміли, що поодинці їм буде важко знайти роботу, утримати себе, бути тверезими. Згодом до цих людей приєдналося кілька бездомних, які прийняли засади і правила спільноти.

Спільнота побудована на зразок спільноти "Оселя" у Львові, а головними її засадами є рівність, солідарність, праця, взаємодопомога та допомога іншим потребуючим. Одне з основних правил спільноти - тверезість.

Завдяки сприянню місцевої влади та благодійників спільнота оселилась на території колишньої військової частини. Будинок не має доброго даху, але є ще підсобні будівлі, що дозволяє розвинути діяльність. На даному етапі спільнота живе за рахунок вигодовування і продажу свиней.

Шукають ще інших способів утримання: збирання вторсировини, підсобні роботи. Для власних потреб є дві корови, кінь, кури. Планують обробляти земельну ділянку.

Іван Тихий

Голова Львівської обласної ради провів прийом громадян у Бориславі

4 серпня 2011 року голова Львівської обласної ради Олег Панькевич під час планової робочої поїздки до міста Борислава провів прийом громадян. У прийомі громадян допомагали депутати обласної ради Михайло Задорожний та Осип Магур.

Першими на прийом до голови прийшли мешканці будинку № 8, що по вулиці Довженка із скаргою на вологість у квартирах через затоплення підвалу. За їх словами, ЖЕК №3, який мав би обслуговувати будинок, нічого не робить в цьому плані, хоча, як заявили скаржники, компанія «Нафтогаз України», куди вони теж зверталися за допомогою, виділила 26 тис. грн.

Олег Панькевич запевнив людей, що їх проблему взято на контроль і облрада з’ясує, куди поділися гроші «Нафтогазу» на ремонт будинку, якщо такі було виділено.

Найбільше громадян зверталося за допомогою у розв’язанні спірних питань, пов’язаних із земельними ділянками. Олег Панькевич запевнив їх, що робитиме все можливе, аби їм допомогти. Однак, не все у компетенції обласної ради, оскільки більшість із оголошених земельних спірних справ, зараз знаходиться у судах.

Інші проблеми, з якими мешканці Борислава зверталися до голови облради, були питання індивідуального опалення помешкань. Люди скаржилися, що місцева влада не дає їм дозволу на від’єднання від комунальної тепломережі. Таким мешканцям Борислава Олег Панькевич радив звертатися до їхніх депутатів, аби ті з’ясували у кожному окремому випадку можливість позитивного вирішення таких питань.

Після прийому громадян у міській раді Борислава Олег Панькевич та депутати облради Михайло Задорожний і Осип Магур відвідали церкву Св. Анни, де зустрілися із доктором богослов’я, викладачем Івано-Франківської семінарії о. Павлом Василівим. Священик ознайомив голову облради і депутатів з чи не єдиною в Україні великою колекцією нетлінних мощів святих, яку йому вдалося зібрати за період навчання при папському престолі в Римі.

Олег Панькевич оглянув церкву святого Юра в Дрогобичі, яка може увійти до спадщини ЮНЕСКО

4 серпня 2011 року голова Олег Панькевич разом з депутатами обласної ради Михайлом Задорожним та Осипом Магуром відвідали пам’ятку української сакральної архітектури початку ХVI ст. – старовинну дерев’яну церкву святого Юрія.

Олег Панькевич оглянув церкву святого Юра в Дрогобичі Олег Панькевич оглянув церкву святого Юра в Дрогобичі

Варто зауважити, що дрогобицька церква Св. Юрія претендує на внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Донині в церкві добре зберігся інтер’єр, зокрема фресками, виконаними під керівництвом Стефана Маляра, поповича Медицького. Екскурсію в церкві св. Юрія голові облради та депутатам провели працівники музею «Дрогобичина» - директор Алла Гладун та науковий працівник Юлія Лаврись.

Також голова обласної ради разом із депутатами облради Михайлом Задорожним та Осипом Магуром, а також Дрогобицької міської ради Олегом Хрущем провів прийом громадян у місті Дрогобичі. Нагальними проблемами, з якими дрогобичани зверталися до очільника обласної ради, були питання недобудованих шкіл у селах Ролів та Летня, питання водогону в селі Почаєвичі, а також про відкриття додаткової групи в дитсадку села Рихтичі.

Проте найбільше громадяни зверталися до Олега Панькевича і депутатів облради з просьбами надати матеріальну допомогу.

Прес-служба Львівської обласної ради

Чи має шанс Віктор Ющенко стати народним депутатом України?

Віктор Ющенко За якийсь місяць-другий в Україні розпочнеться передвиборча боротьба. Кандидати в народні депутати України битимуться за серця й розуми виборців, обіцяючи золоті гори.

Дрогобиччина завжди стояла в центрі політичної боротьби. Тут випробовувалися нові технології. Як правило, виборець завжди залишався обдуреним.

Згадаймо Олександра Лавриновича чи Петра Димінського, які з табору національно-демократичних сил переметнулися до біло-голубих, для яких поняття українства є ворожим.

Якщо в попередні роки місцевий люд робив ставку на приїжджих гастролерів, здебільшого із Києва, то нині акценти змістилися. Все більше людей хочуть, аби представником Дрогобиччини у Верховній Раді України був місцевий мешканець, з якого можна спитати, що він конкретно зробив не лише для України, а й для землі Івана Франка. Звичайно, це не виключає, що й київські можновладці шукатимуть щастя на Дрогобиччині, але видається, що тепер їхні шанси будуть значно меншими перед місцевими олігархами, які завойовуватимуть столицю.

На слуху в багатьох імена Олексія Радзієвського, Михайла Сендака, Михайла Задорожного, Костянтина Іваночка, Романа Матолича, Олександра Чебаненка, Лева Грицака, Володимира Голобутовського, Павла Барнацького, Ігоря Куруса, Романа Ілика, Петра Димінського... Можуть з’явитися й інші кандидатури, які вважатимуть себе гідними представляти Дрогобиччину в українському парламенті.

Своєрідну заявку на участь у виборах зробили в штабі “Нашої України”. Їхній представник не виключив можливості, що Віктор Ющенко балотуватиметься в одному з мажоритарних округів на Львівщині. Щоправда, були названі Яворівщина і Стрийщина, але не виключено, що Віктор Андрійович обере Дрогобиччину.

Чи має він шанси перемогти? Як і кожний кандидат у депутати. Насамперед для перемоги в мажоритарному окрузі потрібно менше грошей, ніж за місце в партійному списку. В нього достатньо своїх коштів, але, зважаючи на лояльність до нього з боку Партії регіонів, можна сподіватись і на їхню допомогу. Головне, щоб на окрузі не було серйозних конкурентів, які представлятимуть власне цю політичну силу. А якщо врахувати, що змагатиметься за мандат 20-30 кандидатів у народні депутати, то прохідний бар’єр може скласти не більше десяти відсотків голосів виборців, зважаючи на низьку явку тих, кому політика вже сидить у печінках. Віктор Ющенко сподівається, що українці забули його бездарність у керівництві державою.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Кесарів розтин для влади Борислава

Дев’ять місяців тому до влади в Бориславі прийшов Фронт змін. Прихильники Арсенія Яценюка, якого звинувачують у співробітництві з Партією регіонів і навіть у тому, що його проект купив Рінат Ахметов, мають свого міського голову, двох обласних депутатів, більшість у депутатському корпусі міста.

Фронт змін

Здавалося б, за дев’ять місяців можна було би щось народити. А воно не народжується. Навіть повнота влади не дозволяє це зробити. Стає ще гірше, ніж було за попередніх влад. Чимало бориславців задумуються: а чи не зробити цій владі кесарів розтин?

Мабуть, буде корисно нагадати, а що ж обіцяли ті, хто так рвався до влади в Бориславі? Передвиборча програма Фронту змін у місті нафтовиків складалася з чотирьох розділів.

Обіцянки з розділу першого “Ми зробимо”:

1. Владу прозорою, чесною, доступною.
2. Місто чистим, освітленим, дороги відремонтованими.
3. Водопостачання цілодобовим.
4. Сучасний рівень медобслуговування.
5. Адресну матеріальну допомогу соціально незахищеним мешканцям міста.
6. Матеріально-технічне забезпечення шкіл, дитячих садків належним чином.
7. Спрощену процедуру оформлення земельних, житлових та соціальних відносин.
8. Належні умови інвесторам міста.
9. Вирубування лісів контрольованим.
10. Умови для розвитку санаторно-курортної зони міста.

Обіцянки з розділу другого “Ми побудуємо”:

1. Нову сучасну інфраструктуру міського парку.
2. Очисні споруди, сміттєсортувальний завод.
3. Асфальтобетонний міні-завод.

Обіцянки з розділу третього “Ми відновимо”:

1. Спортивно-оздоровчий комплекс (стадіон, басейн, спортивні майданчики).
2. Мости міста.
3. Роботу Будинків “Просвіти” в мікрорайонах міста.
4. Роботу ліфтів.
5. Роботу міської лазні.
6. Використання природнього газу місцевого видобутку.
7. Програму “Шатровий дах”.

Обіцянки з розділу четвертого “Ми знизимо”:

1. Тарифи на комунальні послуги.
2. Криміногенну ситуацію.
3. Рівень алкоголізму і наркоманії.

Угадайте з трьох разів, що вже вдалося зробити?

Ви дали правильну відповідь!

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Батько

Двадцять п’ять років тому відійшов у Вічність Батько.

Василь Андрійович Власюк був інженером-нафтовиком, раціоналізатором, винахідником. У 80-х роках у нас гостював чоловік із Канади, який розумівся на цій справі. Він казав, що якби мій Батько жив там, то вже би був мільйонером.

Якщо сказати, що чверть століття мені не вистачає Батька, значить, нічого не сказати. За життя я з ним не всім ділився, а він - зі мною. Зараз, коли я доганяю його життєвий вік, розумію, що саме він найкраще би мене зрозумів. Але все одно існує щось невидиме, яке дозволяє нам порозумітися. Навіть після його смерті я відчуваю теплу руку мого Батька на плечі. Усе, що я роблю, - з його мовчазної згоди.

Думав, як багато зможу сказати в цю трагічну річницю з дня його смерті, а слова не йдуть. Усе залишається на рівні почуттів, які словами не передаш.

Чомусь найбільше згадується дитинство і все, що було в ту чарівну пору пов’язане з моїм Батьком. А юнацькі роки, роки змужніння ніби в тумані. Мабуть, тому, що тоді більше думав про себе, аніж про батьків. Це вже потім приходить розуміння незворотності нашого життя. Серце щемить, а вже не можеш повернути назад ті золоті роки, коли ти найбільше був потрібний Батькові, але не відчував цього. Вся його любов перекинулась на внуків, але тривало це так мізерно мало.

Мій батько був професіоналом своєї справи. За копійки днював і ночував на роботі, не давав спокійно жити лінюхам і бездарам, а особливо тим із них, хто займав керівні посади. Як мені розповідали, він був справедливим щодо підлеглих, їхні провини брав на себе, бо вважав, що це саме він не догледів, не довчив цих людей.

Нині, коли мене звинувачують у всіх смертельних гріхах, а особливо в тому, що я, мовляв, за гроші пишу замовні статті, - згадую спокійну усмішку Батька і його слова: “Роби те, що маєш робити, і не зважай ні на що”. Мені дуже хочеться бути подібним на Тебе, Тату, і зробити все, аби не заплямити Твого чесного імені. Я буду робити те, що маю робити, бо за мене цього ніхто не зробить. Сподіваюсь, що мій син колись зрозуміє мене, як я тепер розумію Тебе...

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.