Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№82 (326) 17 серпня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

На захист Юлії Тимошенко

В містах та районах нашої області проводяться позачергові сесії на захист Юлії Тимошенко. Трускавець поки що мовчить, а в Дрогобичі міський голова Олексій Радзієвський висловив думку, що скликати сесію з цього приводу недоцільно, адже місцева влада не має жодних важелів впливу на ці процеси. Як нам стало відомо, члени трускавецької організації ВО "Батьківщина" на чолі зі своїм лідером Русланом Крамаром побували минулого тижня в Києві, щоб підтримати лідерку своєї політичної партії, яка перебуває в ув’язненні.

В той же час обласні організації партії "Батьківщина" на Західній Україні готові до радикальніших дій, ніж звернення чи пікети, повідомляють провідні мас-медіа. Окремі сили закликають до бойкоту офіційних заходів 24 серпня.

Бандерівський танкодром

Частина шоферів, які працюють на внутрішньому трускавецькому маршруті № 1, не дотримуються маршруту руху. Так, доїжджаючи до пансіонату "Пролісок" (біля магазину "Сакура"), водії повертають на вулицю Помірецьку і далі їдуть вулицею Д. Галицького до санаторію "Карпати". Для відпочивальників із санаторію "Перлина Прикарпаття" різниці немає, а от для тих, хто зупинився в "Шахтарі", є невигода – доводиться частину дороги від "Проліску" до "Шахтаря" йти пішки. Причиною того, чому маршрутка не їде до кінця вулиці Бандери (вулиця тягнеться від міської ради аж до питного озера), водії називають той факт, що ділянка вулиці від "Проліска" аж до початку вулиці Городище – суцільний "танкодром", яма на ямі. Нагадаємо, що вулиця Бандери ремонтувалася за часів Лева Грицака, проте завершити її ремонт тоді не вдалося – опозиціонери на чолі з Петром Іванишиним вимагали спочатку провести ремонт вулиць Річки та Воробкевича (які ведуть до готелю "Оріана"). Таким чином ремонт вулиці Бандери було призупинено, почав здійснюватися ремонт вулиці Воробкевича, який триває по сьогодні. Натомість на вулиці Річки було знято бордюри з тротуарів, проте після виборів нова влада не зробила абсолютно нічого, щоб завершити ремонтні роботи на Річках. На одній з понеділкових нарад міський голова Трускавця Руслан Козир висловив думку, що мешканці прилеглих будинків на Річках могли б облаштувати тротуари за власний кошт.

Повертаючись до питання маршруту № 1, висловимо припущення, що варто дещо його змінити. Так, ті люди, які приїжджають на лікування до Міжнародної клініки професора Козявкіна, виявилися в найбільш невигідному стані, бо маршрутка доїжджає тільки до "Карпат" і то не завжди. Якщо б машини по маршруту № 1 їздили вулицею Бандери до "Сакури", потім робили поворот і їхали Помірецькою вниз аж до клініки "Еліт", а потім вулицею Городище обабіч "Карпат" та "Перлини Прикарпаття" з обов’язковим заїздом до "Шахтаря", то це було б вигідніше всім. Та цілком очевидно, що в будь-якому випадку влада міста мусить віднайти кошти для ремонту цієї невеличкої ділянки вулиці Бандери, щоб не ганьбитися перед цілим світом. Бо звітуватися за те, що робляться дороги до Євро коштами обласного та державного бюджетів, будь-хто міг би, та головне – варто чимось думати і щось робити, а не тільки хвалитися неіснуючими успіхами.

За розвиток науки та підвищення професійного рівня лікарів

26-27 серпня у Трускавці проходитиме урологічна конференція. Оскільки відбуватиметься вона на базі санаторію "Карпати", то ми попросили прокоментувати мету її проведення генерального директора оздоровниці Лева Грицака.

- Ця конференція – це реклама львівської школи урологів, - говорить Лев Ярославович. – Львівщина завжди відзначалася своєю медичною школою і урологічною в тому числі. Наші фахівці з урології займають провідне місце серед науковців України. Також це буде промоція міста Трускавця, до якого з’їдуться урологи зі всієї України, а одночасно і промоція нашого санаторію "Карпати", бо ми є організаторами конференції "Новітні технології в урології". Вважаю, що ця подія буде корисною як для урологічної науки, так і для Трускавця як міста-курорту, а також для нашого санаторію. І хотілося б, щоб такі промоційні заходи робилися і на базі інших санаторіїв, оскільки це сприятиме і розвитку науки, і підвищенню професійного рівня лікарів наших оздоровниць.

Круглий стіл

Нещодавно в міській раді Трускавця було проведено круглий стіл, присвячений 20-річчю Незалежності України. Участь в ньому взяла частина тих людей, які не просто пам’ятають ті часи кінця 80-х – початку 90-х, а й були активними учасниками національно-визвольних та державотворчих процесів, зокрема Орислава Хомик, Галина Шиманська, В’ячеслав Умнов тощо. Від "ТВ" хочемо відзначити, що серед тих, хто активно організовував публічні акції того часу та вболівав за те, щоб Україна дійсно стала незалежною державою, були і Богудар Михальцевич, і покійний вже Іван Даньків, і Мирон Бучацький, і Теодозій Сидір, і Петро Іванишин, і Мирослав Бурик, і Юрій Зарицький, і Степан Яцик, і Володимир Кушнір, і о. Петро Івасівка, і багато інших знакових постатей. За матеріалами круглого столу підготовлено радіопрограму, яка буде транслюватися проводовим трускавецьким радіо, підготувала її журналіст Світлана Швадчак, яка теж була активним учасником подій світанку нашої державності. Готується і кінофільм про ці події. "Трускавецький вісник" теж вносить свою лепту – нами підготовлено статтю "Двадцять років незалежності: новітня історія Трускавця", в якій стисло рік за роком висвітлені найбільш знакові події в історії нашого міста від серпня 1991 до серпня 2011. Стаття буде опублікована в наступному віснику - № 83.

Михайло Сендак зустрінеться з журналістами

У четвер, 18 серпня, проведе зустріч із журналістами голова Дрогобицької РДА Михайло Дмитрович Сендак, повідомляє наше джерело. Остання зустріч глави райдержадміністрації із представниками мас-медіа відбулася ще навесні. Тепер, коли очільник району повернувся з літньої відпустки, він безпосередньо дасть відповідь на ті питання, які на вустах у мешканців регіону – наскільки ймовірною є його відставка, чи не важко йому буде співпрацювати з ЛОДА, коли заступником Михайла Цимбалюка стане Олексій Радзієвський, чи дійсно конфлікт із Михайлом Задорожнім вичерпано і в чому причина судової поразки М. Сендака, які проблеми району вже вдалося вирішити за рік перебування на посаді глави РДА, а які виникли тощо. На жаль, представник "ТВ" з об’єктивних причин не зможе бути присутнім на цій прес-конференції, тож мусимо обмежитися тільки даними прес-релізу та відомостями наших колег з інших ЗМІ.

А офіційна програма прес-конференції є такою:

1. Про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку району за І півріччя 2011 року.
2. Про підготовку до нового навчального року.
3. Про святкування у районі 20-ї річниці незалежності України та 155-ї річниці від дня народження Івана Франка.

Застромила ніж у сідницю

Як повідомляє наше джерело, у понеділок в трускавецьку міліцію звернувся 33-річний житель Трускавця К. із заявою, що під час сімейного конфлікту його 37-річна дружина, родом з Орова, застромила йому ніж прямо в сідницю. В цей же день під час ще однієї сімейної сварки 25-річний трускавчанин жорстоко побив свою 34-річну дружину. Нещасливим цей понеділок видався і для жителя вулиці Помірецької – біля БУТу на нього наїхала машина. Із закритим переломом гомілки та множинними саднами спини та кінцівок 44-річний чоловік потрапив до лікарні.

День перед тим, неділя, теж не був легким днем для трускавецьких правоохоронців. Чоловік виганяв із помешкання дружину та погрожував їй фізичною розправою, тож правоохоронцям довелося мирити розлючену пару. Доводилося втрутитися і в сварку двох сусідок по Сагайдачного, які матюкалися та погрожували одна одній фізичним знищенням.

В холі ПК імені Шевченка 14 серпня було виявлено труп 56-річного донеччанина – на місце виїжджала слідчо-оперативна група. А 13 серпня труп виявлено і в одному з АТП у Трускавці – 57-річний працівник помер на своєму робочому місці, причина смерті встановлюється.

День Прапора у Бориславі та Дрогобичі

День Прапора 23 серпня 2011 року в Бориславі відбудеться урочисте підняття Державного прапора України, повідомляє відділ внутрішньої політики БМР. Свято розпочнеться о 10.00 на площі перед міською радою (вул. Шевченка, 42), його гаслом стали слова "В прапорі нашому – просинь небесна і золото поля чудесне…". Захід супроводжуватиме духовий оркестр. Після підняття Державного прапора України відбудеться віче за участю представників влади, депутатського корпусу, державних установ, міських організацій політичних партій та громадських організацій, духовенства.

Урочиста церемонія підняття Державного прапора України відбудеться і в Дрогобичі. 23 серпня перед будинком райдержадміністрації пройдуть в цей день урочисті збори та святковий концерт. Початок теж о 10.00.

Програма концертів у ПК імені Шевченка

Подаємо програму концертів у ПК ім. Шевченка, вміщену в газеті "Трускавецькурорт".

17 серпня, 16.00 – концерт ансамблю "Трускавчанка", 20.00 – концерт О. Алябіна.
19 серпня, 20.00 – концерт народного артиста України П. Зіброва.
20 серпня, 20.00 – концерт народного артиста Росії Є. Шифріна.
22 серпня, 20.00 – концерт Наталії Валевської.
23 серпня, 16.00 – урочисті збори до Дня Незалежності України, 20.00 – концерт народного артиста Молдови І. Суручану.
24 серпня – міжнародні змагання з рукопашного бою (детальніше – див. статтю "Кубок Співдружності" виборюватимуть у Трускавці" в цьому номері вісника).

Власна інформація

Програма святкувань Дня Незалежності України

23 серпня.
З 11.00. – «Святкова кавалькада. Запрошуємо на свято», виступ дитячої циркової студії «Каскад», солістів вокальної студії Народного дому в мікрорайонах міста: р-н Вишенька, Болоння, вул. Мазепи, вул. Івасюка.
12.00. – Майстер – клас: «Лялька – мотанка», (Т. Ющенко). (Місце проведення: музей М. Біласа).
13.00. - Майстер – клас: « Бісерні намистинки», (В. Венгер). (Місце проведення: музей історії міста);
14.00. - 15.00. Дитяча лялькова вистава «По щучому велінню», Львівський театр актора і ляльки.(Місце проведення: приміщення Народного дому).
15.00 Початок турніру з футболу присвячений Дню Незалежності.
15.00.– 16.00. «Люди на дивовижних мотоциклах», байкери вітають Трускавець (проїзд з прапорами вулицями міста);
16.00. – 17.00. - Лялькова вистава «По щучому велінню» на Майданчику магазину «Рукавичка» (вул. Довженка, 4 – бувший Універмаг).
15.00. - Церемонія підняття Державного Прапора, (Місце проведення: урочиста хода від пам’ятника С. Бандері до майданчика біля музею М. Біласа);
16.00. – 18.00. - Урочиста академія з нагоди Дня незалежності «Україну вітає Трускавець»! Місце проведення: приміщення ПК Т. Шевченка. Демонстрація фільму про події становлення Незалежності на теренах Трускавця.. Вручення відзнак «Почесний громадянин міста Трускавця». Вручення стипендій міського голови. Концерт за участі Зразкового театру української пісні «Джерельце» (Моршин), квартету «Tenors Bel kanto» (Львів), Народного артиста України Олега Марцинківського (Київ), художніх колективів Трускавця та Дрогобича.
18.00.– 20.00. - «Свята величні мотиви», дитячий – фест – майданчик за участю дитячих колективів Дрогобича, Борислава, Трускавця (Місце проведення: центральна сцена);

24 серпня.
10.00. – « Боже великий, єдиний…», загальний молебень з нагоди святкування Дня незалежності України у церкві св. Миколая.
З 10.00. - « Золоті руки України», виставка ужиткового мистецтва. (Місце проведення: Курортний парк);
З 12.00. - Спортивні змагання: стрітбол - юнаки, волейбол- дівчата (спортмайданчик Курортного парку).
З 10.00. – «Веселкові барви ювілею», виставка квітів санаторних установ міста (Місце розташування: майданчик нижнього бювету);
З 15.00. – 17.00. - Майстер – клас від депутатів « Святковий борщ». (Місце проведення: майданчик «під грибками).
З 15.00. – 18.00. – « Пісенні мережива свята». Виступи народних колективів Трускавця: гурти «Сагайдачний», «Барви Карпат», «Трускавчанка», «Джерела Карпат», «Галичани». Центральна сцена.
17.00. – Вітальне слово міського голови. Нагородження переможців Акції «Чистий двір».
19.00. – Вечірній концерт за участю гурту «Мертвий півень».
20.30. - Молодіжна дискотека «Під зорями рідного міста».
22.00. Святковий феєрверк.

Увага, конкурс!

У рамках промоції міста-курорту Трускавця Трускавецька міська рада оголошує конкурс серед журналістів та літераторів на кращу публікацію (статтю, нарис, вірш, інтерв’ю), присвячену місту «Нафтусі» – Трускавцю. Переможці конкурсу отримають цінні призи, а їхні публікації право презентувати Трускавець в регіональних та всеукраїнських засобах масової інформації. Свої роботи просимо надсилати на поштову скриньку tmr@ukr.net або приносити на електронному носієві в міську раду за адресою: вул. Бориславська, 2, каб. 19.

Прес-служба Трускавецької міської ради

У Дрогобичі урочисто здали в експлуатацію чотириповерховий житловий будинок

У Дрогобичі відбулися урочистості з нагоди введення в експлуатацію чотириповерхового будинку у мікрорайоні ошатних малоповерхівок на вул. Андрея Шептицького. Декілька десятків щасливих краян стали повноцінними власниками комфортабельних помешкань.

Перерізати стрічку запросили міського голову Олексія Радзієвського, який, вітаючи новоселів, зокрема зазначив, що наступний рік стане переломним у царині забудови Дрогобича. Зі слів міського голови, сьогодні, через недосконалість законодавства, цей процес дещо гальмується, а відтак сотні дрогобичан роками очікують своєї черги, аби отримати ділянку для спорудження житла за власний кошт. Очільник міста висловив впевненість, що ці стереотипи вдасться зруйнувати.

У церемонії відкриття також узяли участь начальник КП «Управління капітального будівництва» виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Василь Бохонок, генеральний проектувапьник Петро Сметана, керівник підприємства «Беркут», яке споруджувало будинок, Ярослав Хомин та голова ОСББ, до якого входять усі багатоквартирні новобудови на цій вулиці тощо. Вони побажали новоселам добра, тепла і всіх земних гараздів.

www.zik.ua

ЛКП «Лев» заробляє на собаках Трускавця

ЛКП «Лев» заробляє гроші за експорті собак із Трускавця. Про це повідомив голова львівського міського товариства захисту тварин Євген Фурсов на прес-конференції. «ЛКП «Лев» приїжджає у Трускавець кожного четверга та виловлює безпритульних собак, але більша частина не доїжджає до місця призначення. Вони доїжджають до півдороги, випускають собак і йде експорт в інші міста. Таким чином заробляють гроші на Трускавці», - заявив Фурсов. Нагадаємо, що із Львівською міською радою підписана угода про вилов собак на вулицях курортного міста Трускавець. Виловом займається ЛКП «Лев».

www.vgolos.com.ua

Державна податкова інспекція у м. Трускавець інформує

До уваги платників податків! Верховною Радою України 07.07.2011р. ухвалено Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України”, яким передбачено, що до введення в дію положень щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва не проводиться фактична перевірка фізичної особи – підприємця, яка не зареєстрована платником податку на додану вартість, та юридичної особи, яка застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

У разі виявлення фактів порушення вимог законодавства з боку працівників податкової служби просимо звертатись за тел. 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на території України).

До планових перевірок включаються лише потенційні порушники податкового законодавства.

Так, у ІІІ кварталі 2011 року на 50 відсотків зменшено порівняно з відповідним періодом минулого року кількість планових перевірок діяльності фізичних осіб - підприємців.

Сектор масово-роз’яснювальної роботи
та звернень громадян ДПІ у м. Трускавець

Magnificat anima mea Dominum!

Величає душа моя Господа і радіє Дух мій в Бозі, Спасі моїм! Ці слова зі святого Євангелія від Луки особливо торжественно звучали на престольному святі, яке відбулося цього понеділка, 15 серпня, в трускавецькому храмі Внебовзяття (Успення) Пресвятої Богородиці Римо-Католицької Церкви. Немов підкреслюючи вселенськість Церкви та на дотримання слів Біблії "Ідіть і навчайте всі народи", уривок з Євангелія зачитувався українською та польською мовами, натомість проповідь була виголошена українською, польською та російською.

Невеличкий храм ледве вміщав як вірних РКЦ із Трускавця, Борислава, Дрогобича, Стебника та сіл району, так і вірних греко-католицької церкви, які традиційно приходять в цей серпневий день розділити радість святкування із братами по вірі, які відрізняються лише обрядом. Греко-католики прибули на храмове свято зі своїми пастирями, зокрема, отцями зі Стебника та Доброгостова, а також із отцем Петром Івасівкою, деканом трускавецьким Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, котрий і зачитував слова Євангелія. Урочисту Святу Месу очолив єпископ-суфраган Львівської архідієцезії РКЦ в Україні, Його Еміненція Леон Малий, котрий виголосив і проповідь. Дбати про чистоту душі і тіла, адже тіло – посудина для духа, воно також воскресне в час Останнього Суду – такий був лейтмотив гомілії. Єпископ особливо підкреслив той факт, що у Трускавці можна лікувати не тільки тіло, але і душу, а коли настоятель парафії отець Христофор Щигло в кінці Служби Божої запросив духовенство та вірних до невеличкої трапези, то високодостойний гість зі Львова пожартував: "Не їсти ми сюди приїхали, а пити вашу цілющу воду…".

храмове свято храмове свято
храмове свято храмове свято храмове свято

Свято Внебовзяття з душею і тілом до неба Матері Божої, Пречистої Діви Марії Свята вселенська Церква відзначає вже з перших віків християнства. У східній традиції свято отримало назву Успіння – воно говорить про те, що не померла Матір Божа, а тільки заснула і її Син, а наш Господь Ісус Христос забрав свою улюблену Матір до неба. Греко-католики та православні відзначатимуть цю урочистість 28 серпня.

В латинській традиції натомість у цей день існує традиція посвячення первоплодів, зілля, квітів, трав, яблук тощо. В Польщі в цей день – державне свято і не тільки тому, що в цей день наші сусіди відзначають День Польської Армії, але і на спомин про значну історичну подію, звану ще "чудом над Віслою". Саме 15 серпня, в день Внебовзяття Богородиці, наступив вирішальний перелом у ході польсько-большевистської війни, коли Польща загородила шлях безбожному большевизму до Європи, зупинила його наступ на християнську цивілізацію біля річки Вісла. В Україні про цю подію мало кому відомо, проте саме в опіку Матері Божої віддавали часто свою долю та своє життя ті українці, хто вірив у Бога та не міг і не хотів миритися із існуванням у нашому краї безбожницького уряду. Правда перемогла – християнство восторжествувало, відновилися храми, впав колос на глиняних ногах – безбожний СРСР, Україна стала незалежною і кожен народ має можливість славити Бога своєю мовою згідно зі своїми традиціями.

Тому слідом за євангелістом, який вложив у вуста Марії цей величальний гімн, хочеться вигукнути – величай, душе моя, Господа! Великі його добродійства для кожного з нас, як і для всього народу нашого українського, незбагненні путі Його. І прикладом є навіть хоча б ті ж прекрасні стосунки, які тепер є між двома колись ворогуючими народами – українцями та поляками. Віриться, що колись такі стосунки будуть і між українцями та росіянами, адже на перешкоді їхнього покращення не стоять прості жителі Росії, а тільки імперська політика нашого північно-східного сусіда. Віриться також, що екуменічний рух, який гаряче підтримував світлої пам’яті блаженний Папа Іван Павло ІІ, дасть свої реальні плоди, і католики та православні спільно із протестантами не будуть вважати одні других конкурентами чи навіть ворогами, а тільки братами у вірі Христовій.

Свято в латинській парафії Трускавця завершилося, люди поверталися додому у піднесеному настрої. А вже цієї п’ятниці, 19 серпня, відзначатимемо Преображення Господнє – Спаса. У церквах в цей день посвячують фрукти та мед.

Володимир Ключак

Нова виставка в музеї історії міста

Нова виставка в музеї – це завжди свято. Свято, до якого довго потрібно готуватися, метушитися, щоб все вийшло як найкраще, свято, на яке приходять гості, спілкуються, слухають одне одного. День 16 серпня, вівторок, був звичайнім буднім днем для багатьох трускавчан. Але не для всіх, бо це було свято для тих, хто завітав на відкриття виставки в музеї історії міста, розміщеному в давній віллі "Саріуш".

Отже, у вівторок, 16 серпня, відкрито нову виставку – львівського художника Леоніда Ковриги та трускавецького художника Олега Павловича (на фото). Як завжди, багато хороших теплих слів як на офіційному відкритті, так і в неформальній обстановці, за келихом вина. Справжнє захоплення тих, хто розуміється на мистецтві і псевдоахи від тих, хто вдає, що розуміється. Серед тих, до чиєї думки завжди прислухається автор цих рядків – директори музеїв. Так, надзвичайно цікаво та корисно було послухати як Любов Константинову (музей історії), так і Олену Білас-Березову (музей Михайла Біласа). Їхня розмова з Леонідом Ковригою (зафіксовано на фото) – справжній майстер-клас для тих, хто хотів би навчитися правил спілкування. Адже розмова має бути змістовною, такою, яка змушує робити висновки. Слово – вагома річ і вагома зброя, яка в даному випадку є мирною, націленою на завоювання душ людських та захоплення їх у полон мистецтва.

виставка в музеї історії міста виставка в музеї історії міста
виставка в музеї історії міста виставка в музеї історії міста
виставка в музеї історії міста виставка в музеї історії міста
виставка в музеї історії міста виставка в музеї історії міста

За якусь годину часу світогляд присутніх значно збагатився, настрій покращився, а спільна і сильна духовна аура посвітлішала. І від поезії Лесі Белз, знаної трускавецької поетеси, і від вишуканих тостів та не менш вишуканого сервірування столу, і від заворожуючих віршів самого художника Леоніда Ковриги, який за спеціальністю географ. Олег Павлович – скромний трускавецький лікар, його творів на виставці порівняно із творами Леоніда Ковриги дещо менше, та одразу кидається у вічі те, що поєднує цих двох митців – любов до рідного краю. Ми намагалися зафіксувати максимум картин на фото, щоб показати Вам, шановні читачі вісника, проте повірте – краще піти самому і подивитися наживо, ефект буде значно більший.

Поряд із паном Леонідом (він у зеленій сорочці та джинсах, бо принципово не носить костюмів, як автор цих рядків краватки) – його дружина, педагог, справжня муза. Відомо, що часто із творчими людьми нелегко жити, проте якщо знайдеться поруч із митцем така, яка його розуміє (або якщо і не розуміє, то хоча б не заважає приземленими пустопорожніми балачками), то це – велика нагорода від Бога для того, хто живе наче у паралельному світі мистецтва, гармонії та краси. Вся слава Богу – так говорять художники, які розуміють, що своїм даром повинні завдячувати не собі, а Вищій силі. І присутність гармонії та спокою, неначе Божої ласки, якось незримо вбачається у творах Л. Ковриги та О. Павловича.

Якщо говорити про певну символіку картин, то вони підібрані для цієї виставки теж невипадково. Портрет Шевченка, карпатські краєвиди, львівські та трускавецькі кам’яниці, храми – відчувається, що виставка в музеї історії міста відкрита власне напередодні нашого головного свята – незалежності рідної неньки-України.

Хочемо теж нагадати, що у четвер, 18 серпня, о 15.00 – відкриття нової виставки в іншому трускавецькому музеї – Михайла Біласа. Запрошуємо!

Володимир Ключак

"Кубок Співдружності" виборюватимуть у Трускавці

Чудовий подарунок до Дня Незалежності підготувало для трускавчан та гостей міста керівництво ЗАТ «Трускавецькурорт»: 24 серпня о 20.00 годині в Палаці культури імені Тараса Шевченка відбудеться Міжнародний турнір з рукопашного бою за правилами повного контакту між командами України та республіки Узбекистан «Кубок Співдружності». В програмі турніру відбудеться п'ять поєдинків у вагових категоріях 65, 70, 75, 80 та 85 кілограмів. Усі учасники є майстрами спорту з рукопашного бою і чемпіонами своїх країн. Але це ще не все. В програмі змагань відбудеться бій-виклик за правилами мікс-файту (бій без правил) у вазі 70 кілограмів. А в перервах між поєдинками глядачі зможуть спостерігати за показовими виступами спортсменів з різних видів єдиноборств, які демонструватимуть своє мистецтво, зокрема техніку володіння холодною зброєю (мечами, палицями, нунчаками та ін.) і за концертною програмою шоу-балету «Казанова». Тобто пропонуються не просто змагання, а захоплююче спортивно-мистецьке шоу.

За детальнішою інформацією про поєдинок ми звернулися до його організатора, начальника служби безпеки ЗАТ «Трускавецькурорт» Віталія Плеханова.

Наша довідка: Віталій Плеханов закінчив Львівський державний інститут фізкультури, кафедра боксу і 10 років займався цим видом спорту. Працюючи начальником відділу фізичного захисту Стрийської податкової міліції, познайомився з рукопашним боєм і захопився ним. Він є призером чемпіонатів України, Європи і світу з рукопашного бою. Член Федерації рукопашного бою України, суддя II категорії. В 2007 році заснував громадську організацію «Школа рукопашного бою Віталія Плеханова», під егідою якої було проведено 13 турнірів та фестивалів. Виховав двох майстрів спорту з рукопашного бою - Василя Ющишина і Степана Коваленка. Вони будуть суддями на «Кубку співдружності».

З 2008 року Віталій Плеханов працює в службі безпеки ЗАТ «Трускавецькурорт».

- Ідея проведення таких змагань виникла в мене восени 2010 року, коли я побачив збірну Узбекистану у виступах на Чемпіонаті Європи з рукопашного бою, що проходив в Конче-Заспі. Там узбецькі бійці посіли декілька перших місць і вирізнялися з усіх збірних дисциплінованістю. Проведення такого заходу, звісно, потребує немалих коштів. Але після поданої мною пропозиції провести Міжнародний турнір на честь 20-ої річниці незалежності України, керівництво ЗАТ «Трускавецькурорт» підтримало мене і надало потрібну допомогу. Тож я щиро вдячний за підтримку молоді, спорту, здорового способу життя, - сказав пан Віталій.

Тепер дещо докладніше про самі змагання. Проходитимуть вони за професійними правилами на рингу, встановленому на сцені Палацу культури, без накладок, шоломів, у боксерських рукавицях. Формула кожного поєдинку: три раунди по три хвилини. Команда переможець буде визначатися за сумою виграних двобоїв (треба виграти принаймні три поєдинки) і буде нагороджена кубком, який так і називається: «Кубок співдружності». Дещо про учасників, кожен з яких є майстром спорту з рукопашного бою. Україну будуть представляти спортсмени з Чернівців Іван Бойчук (65 кг), Іван Зварич (70 кг), Тарас Мандрик (80 кг), а також Андрій Заболотний (75 кг) з Волинської області та Олексій Смирнов (85 кг) із Донецька. Всі наші спортсмени є чемпіонами України, переможцями та призерами міжнародних змагань. А ось наші гості і супротивники: Рустам Магдієв (65 кг) - чемпіон республіки Узбекистан, чемпіон Азії, чемпіон Європи, Шухрат Абдураїмов (70 кг) - чемпіон республіки Узбекистан, чемпіон Азії, Бобур Рахманов (75 кг) - чемпіон республіки Узбекистан, чемпіон Азії, Оділ Сирожидінов (80 кг) - чемпіон республіки Узбекистан, призер чемпіонату Азії та Жахунгір Мансуров (85 кг) - чемпіон республіки Узбекистан, призер чемпіонату Азії. Цікаво, що участь в змаганнях узбецьких спортсменів також не є дешевою (лише квиток на літак коштує 650 американських доларів), але їм надав допомогу президент республіки Узбекистан, який є великим шанувальником рукопашного бою. Взагалі в Узбекистані рукопашний бій є спортом «номер один».

Як бачимо з переліку титулів .узбецьких гостей, у наших спортсменів будуть дуже серйозні супротивники, а поєдинки очікуються цікаві і напружені. Тож 24 серпня буде на що подивитися і вболівальникам, і любителям спорту та видовищ.

Орест Лещишин,
газета "Трускавецькурорт"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.