Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№90 (334) 12 вересня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Анонс подій у Трускавці

13 вересня – прийом міського голови (10.00), записалося понад 20 людей.
14 вересня – завершення роботи ХІІ сесії ТМР (бюджетні та майнові питання).
15 вересня – виїзд трускавецької офіційної делегації до Станилі з метою посилення співпраці.
17 вересня, 10.00 – освячення каплички біля Трускавецького МВ МНС за участі міської влади, керівників МНС різного рівня.
18 вересня – Служба Божа та панахида за героями, які поховані на горі Бренів між селами Орів та Ямельниця (в могилі поховані також трускавчани).

З депутатських запитів

Трохи менше години часу на сесії ТМР 9 вересня було приділено депутатським запитам. Депутат Володимир Чапський заявив, що інколи складається враження, що депутати просто протирають штани, адже часто немає зовсім ніякої реакції на їхні запити. Він підсумував, що на жоден із своїх 12 запитів він не отримав результату, котрий задовольняв би і його, і мешканців його виборчого мажоритарного округу і попросив міського голову посприяти у вирішенні ряду проблем мешканців вулиці Данилишиних (встановлення світлофора, облаштування підвалів, проблема великого перепаду напруги тощо).

Депутат Іван Герльовський просить посприяти у вирішенні квартирного питання матері нещодавно народженої трійні Руслані Гаєвич. Сім’я з 5 осіб проживає у найманій квартирі житловою площею 17 квадратних метрів.

Чому не було скликано позачергову сесію та що робиться із дамбою на купальному озері – ці питання хвилювали депутати Павла Швеця. Також депутат порушив питання зруйнованої дороги біля будинків 13 та 15 на вулиці Івасюка. Більш детально про проблеми мешканців цих будинків розповів депутат-мажоритарник Ігор Стасик. Зруйнована дорога, затоплені підвали, намул у під’їздах, жахливий стан каналізації, а ще й дах протікає. Вже три роки мешканці чекають та й не дочекаються, коли ж на їхні проблеми звернуть увагу, зазначив Ігор Степанович.

Проблеми жителів вулиці Садової підняв депутат Ігор Пілько – вуличне освітлення не всюди функціонує належним чином, а стоки від готелю "Київська Русь" потрібно спрямувати не на вулицю. Євстахій Буняк запитує – доки чекати мешканцям вулиці Стебницької, 88, коли запрацює ліфт? Петро Нестерівський обіцяв, що ліфт працюватиме, а люди і дотепер ходять пішки на 9 поверх. Так само Петро Нестерівський обіцяв, що буде зовнішнє вуличне освітлення біля Данилишиних, 47 до 19 серпня, а там і понині темно. Про це говорив депутат Богдан Габшій.

Депутат Богдан Процишин зачепив питання своєчасного вивезення сміття з майданчика біля Скоропадського, 3, а депутат Володимир Наконечний продовжив сміттєву тему в ракурсі місця для сміттєвих контейнерів біля Стуса, 10. Володимир Наконечний та Володимир Симович також на наступну сесію попросили прозвітувати про кількість укладених міським головою договорів та про діяльність управління розвитку курорту.

Депутат Андрій Кульчинський розповів, що продовжується будівництво споруди біля Івасюка, 7, незважаючи на протести мешканців. За часів Лева Грицака там хотіло будувати багатоповерховий будинок ПП "Роко", та мешканці рішуче протестували і будівництво не велося. Натомість тепер від липня 2011 будівництво триває, тож депутат поінформував, що мешканці звернулися і до прокурора області, і до Президента України, та наразі результату ще немає. Також Андрій Богданович попросив депутатів скинутися на 10 спортивних костюмів для інвалідів, щоб ті могли поїхати на спартакіаду до Червонограда.

Питання нарахувань електромережею до оплати населенню понаднормових кіловатів, що обурює мешканців, підняв депутат Юрій Алієв. А депутат Руслан Крамар повідомив про створення у Трускавці Комітету опору диктатурі за участі кількох політичних сил.

З понеділкової наради 12 вересня

- Трускавець готується до опалювального сезону, головні завдання, які ставить міська влада перед комунальниками – забезпечення теплом освітніх та комунальних закладів, а також міської лікарні.
- Перед УЖКГіБ ТМР поставлено завдання інвентаризації земельних ділянок.
- У Трускавці будуть вирізати дерева та кущі, які затінюють фасади житлових будинків та ростуть біля відмосток, розпочнуть ці роботи з мікрорайону вулиці Сагайдачного.
- На вулиці Сагайдачного ТзОВ "Сяйво" замінить біля 30 опор зовнішнього освітлення, котрі простояли більше 40 років; нові опори висотою 8 – 8,3 метрів будуть покриті порошковою фарбою.
- Влада Трускавця має намір зустрітися із забудівником багатоповерхівки на повороті вулиць Бориславська та Городище з метою зобов’язати його до замощення тротуару в рамках пайової участі щодо благоустрою.
- В партерній частині курортного парку встановлені додаткові урни; також встановлено нові лавки по теренкуру, який веде до санаторію "Південний".
- Цього тижня міська санстанція проведе обстеження двох ринків міста – "Славутич" та "Зодіак".

Освітянські новини

Біля 44% випускників 9-х класів покинули трускавецькі школи і перейшли на навчання у вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації (ПТУ, професійні ліцеї, коледжі), а також у дрогобицькі ЗОШ, зокрема в дрогобицький ліцей. Про це на понеділковій нараді 12 вересня повідомив начальник відділу освіти ТМР Михайло Шубак. Станом на сьогоднішній день у трьох трускавецьких школах навчається 1961 учень, це всього на 2 учні менше, ніж у попередньому навчальному році. Натомість кількість класів у школах скоротилася на три одиниці, що дало можливість зекономити значні кошти (6 ставок). Через це зросла середньостатистична кількість учнів у класах – у Трускавці вона становить 25,5 учнів.

Трускавець – єдине місто в області, де є приріст учнів перших класів. Майже повністю сформовані і групи в дитячих садочках. Триває процес формування гуртків. Цього року у Трускавці їх функціонуватиме значно менше, ніж торік і відповідно, буде менший відсоток учнів, охоплених позашкільною освітою (в попередньому році він становив 84%). Різко скоротять кількість гуртків із вивчення іноземної мови (їх було 17), керівники гуртків повинні перекваліфікуватися, щоб вести "творчі гуртки". Не будуть функціонувати гуртки, чиї керівники у відпустці по догляду за дитиною, зокрема хореографічний. Невідомо що буде зі стрілецьким гуртком, який працював на базі СШ № 1, можливо, він буде діяти в СШ № 3.

Надзвичайно гостро стоїть і питання харчування дітей у школах. Наразі годують безкоштовно тільки ті категорії дітей, які підпадають під Постанову Кабміну, поза увагою залишилися діти з малозабезпечених родин, напівсироти, діти-інваліди. В мерії відділ освіти спільно з фінансовим управлінням рахують, чи має можливість заможна громада спільно з чесною владою прогодувати вищезазначені категорії трускавецьких дітей. Якщо їх і розпочнуть харчувати, то тільки після відповідного рішення міськвиконкому.

В цьому навчальному році не прийнято на роботу жодного нового вчителя, натомість на пенсію за вислугою років пішло 5 вчителів, бо з 1 жовтня цього зробити не можна буде через нове пенсійне законодавство. Та все одно більшість вчителів не працює на повну ставку, так, для прикладу, в СШ № 3 немає жодного вчителя, який би працював із повним тижневим навантаженням, повідомив Михайло Шубак.

Підходить до кінця процес тарифікації педагогічних працівників. Завершується цей процес і в Бориславі, інформує наше джерело із посиланням на тамтешнього очільника освіти Віталія Лесика. В Бориславі та Східниці цьогоріч за парти сіло 3 910 дітей, з них 398 першокласників.

Конкурс для школярів Дрогобиччини

До кінця вересня проходить літературний конкурс серед учнів "Стежками Каменяра". Кожен учень школи району, чи міст обласного підпорядкування Дрогобиччини можуть подати свої літературні твори та отримати цінні призи. Відповідно до Положення, яке було затверджено 27 серпня 2011 року в селі Нагуєвичі, конкурс відбувається у двох вікових категоріях 6-12 років та 13-16 років. Конкурсна комісія, яку очолює внук великого Каменяра Роланд Франко, буде оцінювати твори у номінаціях: поезія, проза та драма.

Свої роботи можна подавати до 1 жовтня 2011 року вчителям української мови та літератури у школах де Ви навчаєтесь, або безпосередньо до редакції тижневика "Каменярі", який разом з районним відділом освіти Дрогобицького району, громадською організацією "Вся Україна" та Ігорем Курусом заснували цей конкурс. Адреса редакції тижневика "Каменярі": 82100, м. Дрогобич, вул. Гончарська, 11. тел. 03 244 2 04 13.

Переможці та дипломанти конкурсу будуть оголошені до 1 листопада 2011 року. Їхні твори будуть видані у збірці "Стежками Каменяра", яку планується випустити до річниці Соборності України 22 січня 2012 року.

А громадська організація Всеукраїнського об’єднання “Жінки Батьківщини” у Дрогобичі оголошує конкурс для школярів 1-11 класів м. Дрогобича на кращий вірш про рідне місто. Переможці (1-3 місця) будуть нагороджені цінними призами. Хто бажає взяти участь, просимо до 18.09.2011 року телефонувати 097-44-21-240. Про це редакцію часопису "Тустань" повідомила голова організації Олена Боднарчук.

Вісті з Борислава

- У п’ятницю та в суботу 9 – 10 вересня в Бориславі урочисто відзначили День міста та День нафтовика. В неділю жодних заходів не проводили, адже 11 вересня – строгий піст на спомин Усікновенія Глави Йоана Предтечі (Хрестителя). Детальніше про святкування у Бориславі – в найближчих номерах вісника.
- 8 вересня відбувся офіційний прийом міського голови м. Борислава Володимира Фірмана польської делегації з міста Заршина на чолі з війтом Андрієм Бетлєєм. Про це "ТВ" повідомили у відділі внутрішньої політики Бориславської міської ради. Результатом зустрічі стало підписання відповідної Угоди про співпрацю. Дана Угода, зокрема, передбачає: співробітництво у спільному придбанні засобів від Європейського Союзу для реалізації спільних завдань, обмін досвідом з реалізації завдань, що стоять перед муніципалітетами, культурні та спортивні обміни між містами.
- В неділю, 18 вересня, у Бориславі відбудеться урочисте відкриття та освячення пам’ятника воїнам-афганцям. Захід розпочнеться о 13.00 на площі перед міським Палацом культури, інформує відділ внутрішньої політики БМР. Організатори заходу - Бориславська міська рада та Бориславська міська організація "Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-афганців).

У Трускавці п’яний пішохід потрапив під колеса маршрутного таксі

6 вересня о 6.40 годині у місті Трускавці на вулиці Мазепи водій автобуса «Еталон» (маршрутного таксі), 54-річний житель міста Борислава, скоїв наїзд на пішохода, 52-річного жителя міста Трускавець, повідомляє Управління ДАІ у Львівській області.

Внаслідок цієї автопригоди пішохід отримав тілесні ушкодження у вигляді відкритої черепно-мозкової травми, рваної рани чола. Також лікарі з’ясували, що він перебував у стані алкогольного сп’яніння. Чоловіка скеровано у лікарню міста Трускавця. За даним фактом ДТП ведеться перевірка.

Власна інформація

У Східниці пограбували запорізького депутата-регіонала

10 вересня у смт. Східниця на Львівщині невідома особа пограбувала депутата Запорізької обласної ради шостого скликання від Партії регіонів Андрія Гогунського. Про це Вголосу повідомили в оперативному центрі ГУ МВС у Львівській області.

Невідомий проник в його автомобіль "Ленд-крузер", звідки викрав 3000 євро, 14 500 грн., золоті вироби на суму 11 500 грн. Окрім того з машини забрали автомат "вулкан", калібру - 5,45 мм, два магазини з набоями до нього (дозвіл дійсний до 12.12.2011).

Пізніше в лісосмузі на дорозі "Борислав - с. Опака" було знайден сумку-чохол до карабіна, сумку, в якій знаходилися патрони, 4600 грн., мобільний телефон, блокнот, магазин до карабіну, кобуру до пістолета, нарізний карабін з магазином та патронами.

www.vgolos.com.ua

Ключаку преференцій не потрібно

Після публікації 05.09.2011 на "Трускавецькому віснику" статті "Драбина" 7 вересня ми отримали листа від однієї людини з міської ради (прізвище не вказуємо з етичних міркувань) такого змісту.

"Володя, доброго дня. Повідомляю вам, що ваша робота, яку ви надіслали на конкурс, досі не була опублікована через те, що я хотіла застерегти вас особисто від участі у конкурсі такої низькопробної в літературному сенсі роботи. Її (роботу), на моє глибоке переконання, слід доопрацювати. Наразі важко визначити навіть її (роботи) жанр: це - інформаційна замітка, кореспонденція, стаття, нарис... щось іще? Я вважаю, що ви могли би написати краще. Але оскільки ви публічно висловили свої припущення, які не мають жодного правдивого підґрунтя, то ваша робота візьме участь у конкурсі в тому вигляді, в якому ми її отримали. Завтра побачите".

Одразу хочемо розставити всі крапки над "і", щоб не склалося враження, що В. Ключак піарить тут себе чи лобіює якісь власні інтереси. Нам розходилося тільки про те, щоб до всіх учасників конкурсу було однакове ставлення і тому ми висловлюємо незадоволення тим, що на даний момент опубліковано тільки дві зі всіх надісланих на конкурс робіт. Навряд чи тільки двоє людей (по одному із Трускавця та Кіровограда) надіслали свої твори на конкурс, бо тоді міськраді мало б бути принаймні соромно за такі речі. Якщо ж надіслало свої роботи більше людей, то тоді чому неоднакове ставлення до всіх? З якої це рації пп. Ключак та Корінь мають такі преференції, що їхні твори публікують на офіційному сайті міської ради, а решта ні?

Стосовно ж "низькопробної роботи" та її жанру. Хотілося б побачити Положення конкурсу, про що ми вже і писали в статті "Драбина". Які вимоги до робіт? А судді хто? (Тобто, хто входитиме до складу журі). Скільки триватиме конкурс (може, вічно, як конкурс на кращий логотип Трускавця)? Якщо б було Положення, то можна було б певним чином достосуватися до його умов, а так… вийшла з-під мого пера "низькопробна" робота. І ще одне – чи може один автор надсилати до участі тільки одну роботу чи більше?

Свою роботу для участі в літературному конкурсі, оголошеному міською радою Трускавця, ми надіслали зовсім не з метою отримання призового місця чи "цінних призів", які обіцяють організатори (хоча до кінця не зрозуміло, хто ж саме організатор). Наша мета – взяти участь та задекларувати свою позицію, що для промоції Трускавця всі ми повинні об’єднати свої зусилля, незалежно від політичних поглядів чи навіть особистих симпатій чи антипатій. Цілком можливо, що наша робота дійсно є найгіршою, виконаною непрофесійно, адже автор за освітою не журналіст, не український філолог, не держслужбовець, не лінгвіст і тим паче не поет чи письменник, а звичайний вчитель історії та практичний психолог. Можна було б тоді зразу після надсилання мною роботи надіслати мені відповідь "Ти бездарь і робота твоя лайно". На думку чиновника з міської ради, нам робота не вдалася. Ну що ж, шкода, значить, не вдалася так не вдалася. Та власне кращі роботи обираються з певної кількості творів і тому ми гаряче підтримали цей конкурс та одними із перших відгукнулися, намагаючись внести свою лепту у те, щоб промоція Трускавця відбувалася дійсно, в реальності, а не лише на папері. Вже після того, як ми надіслали цей твір під назвою "Що пропонує Трускавець?", в якому ми намагалися в доступній для пересічного українця формі та в певному стилі викласти ту інформацію, яку варто донести, а саме про переваги відпочинку у Трускавці, нам в руки потрапила замітка з газети "Аргументы и факты" (№ 25, 2011 рік) під назвою "Кто поедет в Трускавец?" авторства Маріни Кітовой (рубрика "Здоровье" в "АиФ. Северо-Запад" для Санкт-Петербургу), в якій журналістський підхід до опису нашого курорту досить подібний до нашого, сама стаття складається з трьох частин ("Як вдома", "По кишені" та "Любителям комфорту") і в ненав’язливій формі пропонує росіянам скористатися послугами Трускавця як хорошого місця для відпочинку. Звичайно, на цьому подібність між статтями закінчується, та, очевидно, в мерії її не бачили, інакше б не дозволили собі такі висловлювання щодо статті авторства В. Ключака.

Здається нам, що справа тут зовсім у іншому – не в статті, а в особистості автора. Через ряд гострих публікацій, які розвінчують нову владу, В. Ключак став уособленням тих людей, яких не вдається і навряд чи вдасться схилити на шлях угодовства та колабораціонізму, тож і вирішили окремі чиновники використати такий шанс – покритикувати за "низькопробність" та висловити своє негативне ставлення до всього, що виходить з-під чийогось пера і не проходить цензуру в міській раді. Можете, пані та панове, цензурувати радіопередачі, матеріали, які друкуються в "Голосі ради" чи "Джерелах Трускавця", але Конституція України гарантує нам право на свободу слова і цим правом ми користуємося і скористаємося по повному.

До речі, співпраця між новою владою Трускавця та Інтернет-виданням "Трускавецький вісник" можлива власне в галузі промоції і це ми вже декларували. Та це вже не вперше, коли нам м’яко давали зрозуміти, що наші послуги не потрібні, бо в мерії є фахівці, які цією промоцією займатимуться супер-пупер. Та приклад буклетів, які, як вважають в мерії, видані польською мовою (а насправді якимось дивним суржиком, про що ми вже раз згадували), приклад із провальним конкурсом на кращий логотип (дивись статтю "Лохотип"), приклад того, як невдало розроблено матеріали з інвестиційної привабливості міста та як підготовлено на форум у "Ріксосі" так звані "інвестиційні проекти" (продемонстровані депутатам на сесії 9 вересня), показує, що дорогоцінний час витрачається, люди отримують зарплати та премії, а результату нема і навряд чи скоро появиться. Між іншим, депутат від Партії Регіонів Володимир Симович на тій же ХІІ сесії ТМР 9 вересня подав свій запит, в якому просить на наступну сесію підготувати звіт про діяльність Управління розвитку курорту, рекреації та туризму, яке очолює Юрій Яворський щодо ходу та результатів покладених на Управління завдань. І хоча Руслан Козир вирішив все перевести в жарт, запитавши пана Володимира "А хто то Вам писав?", та видно, що запит підготовлено досить фахово, можливо, за допомогою юриста. Депутат Симович вимагає прозвітувати, як виконуються заходи з декларування Трускавця як курорту на місцевому та загальнодержавному рівні, як проходить залучення інвесторів, відпочивальників, які результати роботи в рамках підготовки до Євро-2012, що робиться по бренду та логотипу, скільки міський бюджет отримує доходів від реклами, скільки демонтовано рекламоносіїв і скільки встановлено нових рекламоносіїв і, нарешті, чи кількість залучених коштів у порівнянні із сумарними доходами окуповує ті видатки, які йдуть на утримання цього управління. А нам теж цікаво, чи Юрій Яворський отримує зарплату тільки як заступник міського голови, чи ще окремо як керівник цього Управління "розвитку".

Повертаючись до літературного конкурсу, зазначимо, що після публікації статі В. Ключака "Що пропонує Трускавець?" на офіційному сайті Трускавецької міської ради, наша думка щодо нефаховості окремих чиновників "нової команди" мера ще дужче зміцніла, як і наші підозри, що в конкурсі переможці визначені заздалегідь і сам процес його проведення не показує владу з кращої сторони, а, навпаки, дискредитує її.

Володимир Ключак

Земля та право

Перше пленарне засідання ХІІ сесії Трускавецької міської ради шостого демократичного скликання пройшло під знаком земельних питань. Хоча розминка із запитами тривала годину, та й перше питання звернення до ЛОДА із проханням виділити кошти на ремонт вулиць Шевченка, Бориславської, Воробкевича та Річок викликало палкі дебати (але вже після голосування), та близько двох годин (від 11.30 до 13.40) розглядалися земельні питання, які показали, що до прозорості чиновникам, які сидять у мерії, ще ой як далеко, як і до професіоналізму. Безпосередній приклад – продавлювання потрібних питань, ігнорування положеннями регламенту, лобіювання чи "роблення круглих очей" – то мер ніби недочує, то ніби не зрозуміє. До того й дрібні нюанси – то депутатам навіть не можуть пояснити, де ж знаходиться земельна ділянка на Івасюка, на яку продовжують дозвіл оренди, то вулицю Бандери пишуть як Бендери, то не володіють ситуацією щодо комунікацій, які проходять через ділянку (згодом і виникають такі казуси, як біля Івасюка, 1а, де забудівник не дозволяє ставити сміттєвий майданчик). А в сумі все разом призводить до викривленого почуття справедливості, коли одним все швидко та без питань, а іншим нічого з підніжкою на кожному кроці.

Першим моментом, який викликав дискусію ще при формуванні порядку денного, стало намагання мера Руслана Козира та його прибічників все ж розглянути на цій сесії питання земельних ділянок на вулиці Карпатській (біля ресторану "Очаг") та на Франка (колишня школа). Незважаючи на те, що земельна комісія не розглядала ці питання з ряду причин, хоча дискусій велося немало, незважаючи на зауваження депутатів Наконечного, Процишина, Габшія та інших щодо порушень регламенту, питання все ж на сесії заслуховувалися і така наруга над правом не може не турбувати. Тим більше, що ніхто з депутатів так і не почув відповіді – чому ці питання так активно лобіював секретар ради Петро Шумин та керівник земельного відділу Анатолій Лютов?

Нагадаємо, справа йде про фірму "МТД-Інвест", котра продала об’єкт нерухомості на Франка, 2 фірмі "Лєбенхауз", хоча умовою для його продажу саме для "МТД" було спорудження в місті споруди нового міського суду. Не вдаємося в деталі, хто ж саме запропонував цю фірму як надійного партнера попередньому міському голові Леву Грицаку, скажемо лише, що тепер цей чоловік займає досить високу посаду в команді Руслана Козира. Чи не тому так активно депутатів намагалися переконати в тому, що все тут гладко і нікого не мають хвилювати стосунки між "МТД" та "Лєбенсхаузом", зокрема, що юрист однієї фірми є директором іншої.

Так само на вулиці Карпатській – по трьох земельних ділянках, наданих різним людям, формується згодом єдиний інвестиційний проект, замість міні-готелю будується ресторан. Депутати відкрито вживали слова "афера", "корупція", говорили про потребу звернення до правоохоронних органів, та рішення в результаті не прийняли, до прокуратури не звернулися. Багато галасу даремно, з усього вийшов пшик. Така позиція, коли про одне говоримо, а друге робимо, завжди критикувалася в попередньому скликанні опозицією, та тепер влада міста йде тим же шляхом. За спинами депутатів ведуться якісь кулуарні домовленості, про які обранці народу нічого не знають, а потім їх ставлять перед фактом. Про це, до речі, говорив депутат Богдан Габшій в контексті питання формування переліку вулиць до ремонту в рамках підготовки до Євро-2012. Прозорості – жодної.

І коли мова йде про якісь фірми, за якими стоять "солідні" люди, то депутати кажуть "пас", піднімають руки і констатують, що вони безсилі. Коли ж справа стосується якихось "дрібних" осіб, які не мають "широких" плечей, то тоді депутати намагаються виконувати закон у всій його повноті, читаючи кожну його букву, як книжники та фарисеї в біблейські часи. Безпосередній приклад – колишній депутат обласної ради Мирон Бучацький, який думав будувати спочатку лор-кабінет, а згодом вирішив будівлю перевести у статус житлового будинку. Йому депутати сказали "Ні! Не дозволяємо", хоча секретар міськради Петро Шумин і озвучив інформацію, що Мирон Володимирович нещодавно дійсно продав свою квартиру в багатоквартирному будинку на Сагайдачного, тож йому, можливо, і вартувало піти назустріч.

На сесії було поновлено ряд договорів оренди на земельні ділянки, зокрема на вулицях Мазепи, Івасюка, Куліша, Стебницькій, вирішено виставити на продаж земельну ділянку на вулиці Роксолани, де будується об’єкт, прийнято рішення про передачу земельних ділянок у спільну власність (на вулиці Гоголя). Дискусію викликало питання будівлі біля ЖЕКу на Стебницькій, 59а (тепер КП "Трускавецьжитло"), до якої під’їзд здійснюється через територію ЖЕКу. Не викликали жодних заперечень ряд проектів щодо вилучення земельних ділянок в одних та передача їх іншим, якщо все це відбувалося згідно з чинним законодавством України. Продовжено оренду землі для ведення садівництва та городництва кільком господарям непарної частини вулиці Данилишиних. Депутати довго кривилися на питання передачу в суборенду частини ділянки, котра перебуває в оренді санаторію "Молдова", аж доки не отримали пояснень від міського голови, що це таким чином піде виконання інвестиційного проекту.

На сесії неодноразово порушували питання нецільового використання землі, впливу прийнятих рішень на наповнення міської казни, правочинності прийняття того чи іншого рішення, дублювання у рішеннях положень ряду нормативних документів, зокрема, Податкового чи Земельного Кодексів. Депутати попрацювали без обіду до 13.40 і вирішили на чергове пленарне засідання зібратися наступної середи, 14 вересня, о 10.00. Розглянувши бюджетні та майнові питання, сесія завершить роботу.

Володимир Ключак

Влада безсила погасити борги комунальних підприємств Дрогобича і Стебника

Головним болем для нинішньої дрогобицької влади є боргові зобов’язання комунальних підприємств.

Всього в Дрогобичі здійснюють діяльність 18 комунальних підприємств, у Стебнику - чотири. З них лише три в Дрогобичі (КП “Магазин роздрібної і гуртової торгівлі”, КП “Кредо” і КП “Берегиня”) та одне в Стебнику (КП “Ринок Прикарпаття”) не мають дебіторської і кредиторської заборгованості.

Станом на перше серпня поточного року борг комунальних підприємств Дрогобича і Стебника становив 39 мільйонів 951 тисячу гривень, в тому числі дебіторської заборгованості - 24 мільйони 276,9 тисячі гривень, а кредиторської - 15 мільйонів 674,1 тисячі гривень.

Найбільшу заборгованість мають КП “Дрогобичтеплоенерго” (15 мільйонів 256 тисяч гривень, в тім числі 7 мільйонів 786 тисяч гривень дебіторської і 7 мільйонів 470 тисяч гривень кредиторської заборгованості), КП “Дрогобичводоканал” (11 мільйонів 487,5 тисяч гривень, в тому числі 8 мільйонів 334 тисячі гривень дебіторської та 3 мільйони 153,5 тисячі гривень кредиторської заборгованості), КП “Стебниккомунерго” (3 мільйони 412 тисяч гривень - все дебіторська заборгованість).

Другий ешелон боржників становлять КП “Комбінат міського господарства” (2 мільйони 826,2 тисячі гривень, в тому числі 1 мільйон 636 тисяч гривень дебіторської та 1 мільйон 190,2 тисячі гривень кредиторської заборгованості), КП “ЖЕО” (1 мільйон 884,6 тисячі гривень - все дебіторська заборгованість), КП “Туристичний комплекс “Дрогобич” (1 мільйон 42,1 тисячі гривень, в тому числі 55,1 дебіторської та 987 тисяч кредиторської заборгованості).

Не будемо більше втомлювати читачів цифрами, тому що картина й так зрозуміла.

Звичайно, можна сказати, що за десять місяців дрогобицька влада не встигла уповні показати свої менеджерські здібності, але ж так може минути й п’ять років її діяльності, а борги не лише не зменшуватимуться, а ростимуть, як гриби після дощу.

Перший заступник міського голови Дрогобича Олександр Коростельов в офіційній відповіді нашій редакції щодо діяльності комунальних підприємств Дрогобича і Стебника пише: “Питання про покращення роботи комунальних підприємств, в тому числі заборгованості комунальних підприємств, розглядається виконкомом Дрогобицької міської ради та Колегією з питань соціально-економічного розвитку при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради та за результатами розгляду приймаються відповідні рішення”. Ось тільки механізму цієї діяльності не розкрито. Чи все зводиться до звичайнісіньких нагінок, аби керівники комунальних підприємств швидше крутились і погашали борги?

І тут ми підходимо чи не до найголовнішого питання: а хто керує нашими комунальними підприємствами? Здебільшого залишилися ті ж самі керівники, що були за попереднього міського голови. Отже, логічно було би припустити, що влада нинішня довіряє вибору влади попередньої й погоджується з тим, що кращих менеджерів на роль керівників комунальних підприємств годі підібрати.

Тоді чому проблема із заборгованістю комунальних підприємств не розв’язується кардинальним чином? Невже в Дрогобичі немає кращих менеджерів чи все-таки об’єктивні обставини ще беруть гору? А, може, нинішнє керівництво комунальних підприємств створює видимість своєї обраності? Мовляв, без нас справи підуть ще гірше, так що ліпше нас не рухати.

На жаль, нам не вдалося з’ясувати, якими є зарплати керівників цих комунальних підприємств. Вірніше, ми знаємо, скільки вони отримують, та ще й головні бухгалтери нараховують їм премії, але, згідно чинного законодавства, без їхньої згоди ми не можемо оприлюднити ці цифри. Обмежимося лише тим, що цифри ці фантастичні й не вкладаються в людський розум. Як можна отримувати такі зарплати й премії, якщо підприємство є боржником, а деякі знаходяться на грані банкрутства? Можливо, тут можна віднайти головну відповідь на це питання: що би керівник не робив, а високу зарплату й належну премію він отримає. То навіщо крутитися, морочити собі голову, якщо в належний час грошики справно можна покласти до кишені?

Наступна важлива проблема - це прозорість діяльності комунальних підприємств. Ви пам’ятаєте випадок, щоби колись бодай один керівник публічно прозвітував перед людьми про свою роботу? В кращому випадку, ми можемо прочитати в газетах про ефективну діяльність та світлі, мало не комуністичні, перспективи того чи іншого підприємства. Внутрішня господарська діяльність комунальних підприємств закрита для пересічного дрогобичанина і стебничанина на сім замків, вас ніхто й близько не допустить, посилаючись якщо не на секретність, то вже точно на службову інформацію. А поза тим комунальні підприємства з’їдають левову частку наших грошей, буцімто надають нам послуги, яких ми й в очі не бачили. Іноземці лише дивуються, як можна при цьому бути збитковими, а не прибутковими? Та й узагалі вони вважають комунальні підприємства пережитком комуністичного минулого, бо твердо переконані, що лише приватник здатний навести лад. У нас все доведено до абсурду, бо приватні електро- та газо-підприємства не лише не виконують своїх функцій, а безбожно грабують людей.

До цієї теми ми будемо повертатися ще не раз.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.