Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№94 (338) 19 вересня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Програма святкування Дня міста Дрогобича

20 вересня

12.00 – «Козацькі забави» серед учнів загальноосвітніх шкіл міст Дрогобича та Стебника (стадіон ДЮСШ).
14.00 – Вшанування членів інвалідських організацій (дворик ратуші).

21 вересня, Різдво Пресвятої Богородиці

08.30 – Божественна Літургія (Катедральний Собор Пресвятої Трійці).
09.00 – Урок, присвячений рідному місту (загальноосвітні заклади).
09.30 – Змагання з елементів техніки гри у футбол серед учнів загальноосвітніх шкіл міст Дрогобича та Стебника (ІІ етап Всеукраїнських змагань із футболу на приз клубу «Шкіряний м’яч», стадіон ДЮСШ).
11.30 – Відкриття виставки-продажу продукції пасічників Стрийського та Дрогобицького товариств. Святковий куліш. Художній вернісаж (пл. Замкова Гора).
12.00 – Урочисте віче та мистецька програма з нагоди 20-их роковин спорудження пам’ятника Т.Шевченкові у Дрогобичі (пл. Т. Шевченка).
12.45 – Відкриття конкурсу-фестивалю «Дрогобицька ковбаса» (пл. Ринок).
13.00 – 17-та традиційна легкоатлетична естафета «Заповни герб Дрогобича» (пл. Ринок).
13.00 – Камерний концерт за участю народного ансамблю скрипалів «Чарівні мелодії» Народного дому ім. І. Франка, тріо бандуристів музичного училища ім. В. Барвінського та муніципального камерного хору «Легенда» (дворик ратуші).
14.00 – Презентація емблеми «Дрогобич: Євро-2012» (пл. Ринок).
14.30 – Концерт дитячих колективів та окремих виконавців мистецьких шкіл Дрогобича та Стебника (пл. Замкова Гора).
15.00 – Свято близнюків (пл. Ринок).
15.30 – Висадження саджанців керівниками делегацій.
16.00 – Урочисте віче з нагоди Дня міста: благословення Владики, привітання міського голови, гостей, виступ муніципального духового оркестру (пл. Ринок).
16.30 – Святковий концерт за участю мистецьких колективів і окремих виконавців міст Дрогобича, Стебника, Борислава та танцювального колективу «Dadzisi» (Латвія) (пл. Ринок).
19.00 – Концерт зірок української естради (гурт «Соколи», Наталя Валевська). Святковий феєрверк (пл. Ринок).

Форс-мажор

В суботу, 17 вересня, о 18.30 сталася аварія, внаслідок якої на півтора доби третина мешканців Трускавця опинилася без водопостачання. Про деталі розповів начальник УЖКГіБ Юрій Терлецький. Труба центрального водогону діаметром 500 дала тріщину довжиною 4 метри. Імовірною причиною цього називають навантаження каналізаційного колектора, котрий проходить над водопроводом. Ускладнили ситуацію не лише два колектори, але і те, що водопровід на глибині 3,5 метрів проходить під двома кабелями, тому трубу чавунну довжиною 8 метрів приходилося витягати частинами, замінити її теж було непросто, прийшлося зрізати два дерева. Допомагати ліквідовувати аварію міському водоканалу допомагали трускавецькій еменесники, тим більше що вийшла з ладу мотопомпа водоканалу. Цілу ніч із неділі на понеділок здійснювалися ремонтні роботи, та мешканцям прилеглих будинків було приємно слухати грюкіт, адже він сигналізував наближення відновлення водопостачання. Ліквідацію пошкоджень було завершено о 5.30 19 вересня, водопостачання на місто відновлено. Для забезпечення мешканців питною водою проводився її підвіз у мікрорайони, водоканалу в цьому допомогли ЗАТ "Трускавецькурорт" та ДП "Кришталевий палац". Проте багато хто з мешканців запасався питною водою в 5- ти та 6-тилітровій тарі у поблизьких магазинах.

Руслан Козир не винен

руйнується підпірна стіна біля церкви святого Миколая Під час понеділкової наради в мерії трускавецький міський голова Руслан Козир спростував свою вину чи будь-яку причетність до того, що руйнується підпірна стіна біля церкви святого Миколая. "Ця стіна вже руйнується не перший рік і причини цього є суто технічні", зазначив Руслан Ярославович, коментуючи інформацію "Чому руйнується стіна?" ("ТВ" № 92 від 14.09.2011).

Директор другої школи пішов

Як поінформував на понеділковій нараді 19 вересня начальник відділу освіти ТМР Михайло Шубак, заяву директора СШ № 2 Олексія Бутенка про його переведення на посаду вчителя біології задовільнили. Виконуючим обов’язки директора призначено завуча Романа Гудзеляка. Саме його у відділі освіти розглядають як найімовірнішого кандидата на посаду директора школи.

Як зазначив Михайло Іванович, у школах є проблеми з формуванням груп продовженого дня серед першокласників. Умови, які ставить санстанція, є нереальними до виконання через брак коштів (потрібно закупити 30 ліжок для кожної школи, 90 комплектів постільної білизни та інше). Під час понеділкової наради Руслан Козир, міський голова Трускавця, порекомендував в. о. головного державного санітарного лікаря санстанції ( бо керівник Наталія Когут у відпустці на два тижні) більше уваги приділяти порядку в місті, а не доскіпуватися до шкіл.

Банкіри пішли

Як інформує часопис "Тустань", п’ятеро працівників “Індексбанку” в Дрогобичі минулого вівторка, 13 вересня, написали заяву на звільнення. За їхніми словами, їх змусили це зробити. Залишилася працювати лише керівниця філії.

Постачання газу для Трускавця – під питанням

Як повідомив на понеділковій нараді 19 вересня генеральний директор КП "Трускавецьтепло" Руслан Крамар, вже подано пакет документів до Національної комісії з регулювання енергетики у Києві стосовно підвищення тарифів на теплопостачання у Трускавці. Посадовець поінформував, що існує загроза зриву постачання природнього газу внаслідок боргу КП "Наше місто", та підприємство готове захищати свої інтереси навіть у суді.

100-річчя Василя Біласа

Сьогодні, 19 вересня, в музеї історії міста Трускавця відбудеться захід, присвячений 100-річчю з дня народження Василя Біласа під назвою «Героїчне серце трускавчанина». Про це повідомила директор музею Любов Константинова. Початок заходу – о 16.00.

Обласна влада в Трускавці

У четвер, 15 вересня, відбулося виїзне засідання щодо організації проведення XІ Міжнародного економічного форуму. Виїзне засідання провела керівник апарату ЛОДА Ольга Гузар, яка дала відповідні доручення. На нараді були присутні керівники структурних підрозділів Львівської облдержадміністрації, міський голова Трускавця, керівництво готелю «Ріксос-Прикарпаття». Під час наради були детально обговорені організаційні питання, зокрема розміщення рекламних інформаційних матеріалів, банерів на території готелів, білбордів у місті Трускавці та під’їзді до нього, організація реєстрації учасників, використання медіа ресурсів, прес-конференцій, основних етапів проведення форуму, організація поселення, харчування та транспортного забезпечення, культурних заходів тощо, повідомила прес-служба ЛОДА.

А в суботу Трускавець відвідав голова ЛОДА Михайло Цимбалюк, проінспектував стан доріг, відмітив засилля в місті стихійної торгівлі. Про це було повідомлено на оперативній понеділковій нараді в мерії Трускавця 19 вересня. Візит відбувався в рамках підготовки до ХІІ Міжнародного економічного форуму, в якому візьме участь 650 учасників з 20 країн та побуває прем’єр-міністр України Микола Янович Азаров, зазначив міський голова. Теж в рамках підготовки до форуму відновлюють тротуари по Городище – силами КП "Парк курортний" та здійснюється благоустрій прилеглої території.

Нагорода для дрогобичан (про книжковий форум)

Книга Лева Скопа "Майстер мініатюр Пересопницького Євангелія Федуско, маляр зі Самбора", видана цьогоріч дрогобицьким видавництвом "Коло", удостоєна спеціальної відзнаки Малого журі книгознавців на XVIII форумі видавців, який проходив у Львові 14 – 18 вересня. Це одна із 14 спеціальних відзнак Малих журі. Окрім того, існують і інші спеціальні та персональні відзнаки, зокрема і від мас-медіа. Ґран-прі на Форумі виборола книга Віти Сусак «Українські мистці Парижа. 1900-1939 рр.» (Київ: Родовід – А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2010). На конкурс від 92 українських видавництв надійшло 379 книжок, програма форуму була надзвичайно насичена, а переможці стали відомі на другий день – 15 вересня. Найкращими книгами визнано такі:

1. Уляна Кришталович. Рукописні карти України XVI–XІХ ст. З фондів ЦДІА України, м. Львів. Київ: Картографія, 2011.
2. Верґілій. Буколіки. Георгіки. Малі поеми. / З латинської переклав Андрій Содомора. Львів: Літопис, 2011.
3. Іван Дзюба. Нагнітання мороку. Від чорносотенців початку ХХ століття до українофобів століття ХХІ. Київ: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2011.
4. Історичний атлас України. Найдавніше минуле. Русь. (Київська держава, Галицько-Волинська держава) / Керівник проєкту й автор-упорядник Юрій Лоза. Київ: Мапа, 2010.
5. Януш Корчак. Пригоди короля Мацюся. Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011.
6. Ганс Християн Андерсен. Кресало / Художник Владислав Єрко. Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011.
7. Валентин Сильвестров. Дочекатися музики: Лекції-бесіди / За матеріалами зустрічей, організованих Сергієм Пілютиковим. Київ: Дух і Літера, 2011.
8. Катерина Білокур. Видання в 2-х книгах. Київ: Родовід, 2010.
9. Фауст. За Йоганном Вольфґанґом Ґете / Переказ Барбари Кіндерманн, з ілюстраціями Клауса Ензіката, українською переповіла Леся Воронина. Київ: Прудкий равлик, Темпора, 2011.
10. Біблія. Четвертий повний переклад з давньогрецької мови ієромонаха о. Рафаїла (Романа Турконяка). Київ: Українське біблійне товариство, 2011.
11. Б. С. Черкес, С. М. Лінда. Архітектура сучасності. Остання третина ХХ – початок ХХІ століть. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2010.
12. Роберт Музіль. Людина без властивостей / З німецької переклав Олекса Логвиненко. Київ: Видавництво Жупанського, 2010.
13. Уляна Головач, Галина Шепель. Грецька мова: койне елліністично-римського періоду. Львів: Видавництво УКУ, 2011.
14. Чорне і червоне: Сто українських поетів ХХ сторіччя; Червоне і чорне: Сто українських поеток ХХ сторіччя: Антології / Укладення Бориса Щавурського. Тернопіль: Богдан, 2011.
15. Розіп’ята Муза: Антологія українських поетів, які загинули насильницькою смертю: У 2 т. / Укладач Юрій Винничук. Львів: ЛА «Піраміда», 2011.
16. Рукавичка (Українська народна казка) / Ідея, макет та графічне опрацювання: Романа Романишин та Андрій Лесів. Тернопіль: Богдан, 2011.

Власна інформація

Повернення 90-х або У Дрогобичі почались кримінальні "розборки"

У Дрогобичі почались кримінальні "розборки". Чергове вбивство у Дрогобичі. Вчора (16 вересня) о 22:30 у кафе "Рандеву" застрелено громадянина Р. за прізвиськом "Масік" двома кулями (у плече і в голову). Невідомий у капюшоні забіг у літній сад кафе "Рандеву" і, зробивши 2 постріли, вбив громадянина Р., що відпочивав у компанії своїх друзів-спортсменів. Це перше резонансне вбивство на теренах Дрогобиччини з давніх 90-х років.

Вбивця діяв швидко і чітко, стріляв на очах у відвідувачів, але ніхто нічого не помітив, ніяких особливих прикмет. І зловмисник має великий шанс залишитися непокараним, адже у "Рандеву" навіть немає камер відеоспостереження.

За наданою нам інформацією, громадянин Р. на прізвисько "Масік" був одним із керівників угрупування спортсменів, які займались проблемними кредитами і фізичною охороною деяких підприємців. Переважна кількість (спортсменів нараховується близько 50 чоловік) вихідці з Дрогобицького району. Останні півтора року група спортсменів взяла під контроль вирішення всіх конфліктних питань серед молодиків 16-21 років.

Можна із впевненістю стверджувати, що у Дрогобичі розпочався перерозподіл впливу на тіньові схеми ведення бізнесу.

www.droginfo.com.ua

Вісті з Борислава

Діяльність органів місцевого самоврядування. 23 вересня о 10.00 годині в сесійній залі міської ради розпочне свою роботу 22 сесія Бориславської міської ради шостого демократичного скликання. В порядку денному: різне, питання регулювання земельних відносин, фінансові та інші господарські питання.

Виконання передвиборної програми. За інформацією начальника відділу з питань фізичної культури і спорту Бориславської міської ради В.Рахеля на підготовку та проведення загальноміських спортивних заходів в цьому році вже виділено та профінансовано з міського бюджету 16600 грн. та відповідно проведено 28 заходів. Коли в минулому році з міського бюджету було виділено 3,5 тис. грн. – на 18 заходів, в 2009 відповідно близько чотирьох тисяч грн. і відповідно проведено 16 заходів, а в 2008 - 5,5 тис. грн. На сьогоднішній день значно пожвавилась діяльність міського стадіону. Як зазначив міський голова В.Фірман – покращення роботи з дітьми, організація дозвілля – це один із напрямків нашої передвиборчої програми, яку ми виконуємо. Зокрема, зазначивши :» Я не хочу бачити нещасливих дітей, не хочу щоб у нас були безробітні. Тому я вимагаю від кожного керівника – бути відповідальним. І коли кожен докладе бодай часточку зусиль на своєму робочому місці, то наше місто стане гідним нашого майбутнього».

Звернення громадян. За інформацією загального відділу Бориславської міської ради у першому півріччі 2011 року спостерігалося збільшення кількості звернень громадян. Зокрема, у 2011 році до міської влади надійшло 1636 звернень, що на 349 більше ніж за аналогічний період минулого року. За шість місяців на адресу міської ради надійшло 1460 письмових звернень, що на 251 більше у порівнянні з 2010 роком. На усному прийомі зареєстровано 176 звернень. Це на 98 більше, аніж було минулого року. Через вищі органи влади (Львівська облдержадміністрація, народні депутати України, прокуратура) надійшло 32 звернення. Ще 22 звернення зареєстровано через урядову гарячу лінію. За ознакою надходження зареєстровано первинних звернень - 1498, що на 435 більше, ніж за аналогічний період минулого року; повторних -62, дублетних -50 та неодноразових -26. За результатами розгляду 1038 заяв вирішено позитивно, за 557 дано відповідні роз’яснення та 41 особі відмовлено. В основному це відмови в наданні дозволу на влаштування автономного опалення. У своїх зверненнях до органів влади громадяни в основному порушують питання роботи житлово-комунального господарства. Таких звернень на адресу міської влади у першому півріччі надійшло найбільше -633, приблизно 39 відсотків від їх загальної кількості. Найбільше тривожить мешканців міста незадовільне теплопостачання /відповідно 151 звернення/ та надання дозволу на автономне опалення /157 заяв/. У минулому році звернень з питань ЖКГ надійшло - 394, що на 239 менше, ніж за аналогічний період 2011 року. Друге місце займають звернення щодо врегулювання земельних відносин, яких надійшло у першому півріччі 433, що становить 26 відсотків від загальної кількості звернень. Третє місце посідають питання житлової політики. Сюди входять звернення щодо надання та ремонту житла, дозволи на індивідуальне житлове будівництво і ряд інших питань. З метою покращення розв’язання цих проблемних питань та забезпечення конституційного права громадян не тільки на звернення, а й на чіткі та вичерпні відповіді щодо їх вирішення, надані у встановлені законом терміни, виконавчий комітет своїм рішенням зобов’язав керівників виконавчих органів міської ради та посадових осіб місцевого самоврядування провести аналіз та узагальнення звернень, скерованих для їх розгляду міським головою, для виявлення причин, що їх породжують та вжити заходи щодо вирішення найбільш гострих проблем, які потребують негайного розв’язання, а також вказав на доцільність посилення контролю за термінами розгляду звернень та недопущення повторних звернень громадян через формальний підхід до роботи.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Як живеться інваліду?

Як живеться інваліду? В № 59 "ТВ" від 15 червня у статті "Не задля злосливості, а заради виправлення" ми писали про територіальний центр обслуговування пенсіонерів у Трускавці, який очолює Олена Пилат та про потребу більш уважного ставлення керівників різних соціальних служб до потреб інвалідів. Специфіка територіального центру полягає в тому, що тут обслуговують самотніх та немічних, які навряд чи комусь поскаржаться, навіть якщо щось не так. Тому і вийшла тоді ця стаття після нашої розмови із мешканкою вулиці Бориславської Іриною Горончук, котра перебуває під опікою терцентру. Стаття великого резонансу не викликала, та ми тримаємо своє слово, як і обіцяли, і повертаємося до проблеми людей з особливими потребами. Отже, через три місяці ми знову зустрічаємося в помешканні пані Ірини, щоб обговорити ряд проблем.

- Після виходу на "ТВ" публікації стосовно справ у терцентрі чи не було на Вас якихось спроб тиску чи погроз?

- Ні, було зроблено вигляд, що все нормально. Правда, одна з чиновниць (Ірина Іванівна називає її ім’я та прізвище) зателефонувала до мене і запитала, хто це такий КРЯ. А так ніхто більше не телефонував. Щоправда, приходили до мене з Червоного Хреста, запитували, як я себе почуваю, міряли тиск.

Біля ліжка Ірини Іванівни бачимо новий ортез. Жінка-інвалід показує його недоліки, та все ж такі пристрої допомагають інвалідам із особливими потребами. Нагадаємо, що жінка через хворобу не виходить за межі помешкання, та й по квартирі пересувається з великим трудом та болем. Саме з метою допомогти таким особам і створювався територіальний центр. Зразу скажемо, що застаємо пані Ірину вдома не саму. Тут порається і пані Леся – працівниця терцентру (соціальний працівник). В помешканні чисто, прибрано, підлога свіжовимита, вазони доглянуті, сухі листочки викинуті, зразу видно – до своїх обов’язків працівники терцентру ставляться совісно. Пані Леся досить сором’язлива і старається угодити підопічній, хоча часто люди з особливими потребами відзначаються вередливістю, нелегким характером.

- Ви ж не зробили заказ, то що Вам принести наступного разу? – запитує пані Леся.
- А коли ти прийдеш?
- У п’ятницю.
- Тоді мені шість банок, про які я тобі казала.
- Добре.

Ми залишаємося з Іриною Іванівною вдвох, бо у Лесі ще 14 підопічних і всі чекають на її прихід. Пані Ірина старається не говорити про свої особисті біди, а про проблеми інвалідів взагалі. Вікно на вулицю та телефон – це її зв'язок зі світом. Правда, інколи жінку відвідують знайомі, бо ж 40 років прожила в цьому помешканні, працювала у Трускавці, тут поховала 33-річного сина. "От вчора був у мене Мирон Бучацький, з ним завжди приємно спілкуватися", каже жінка. Приходять також і ті, хто хоче, щоб інвалід поділилася екзотичними рослинами – фактично вся невеличка кімната потопає у квітах, є суцільним квітником. Сукуленти, фіалки, герані… Незважаючи на те, що окрім пенсії нема інших джерел доходів, Ірина Іванівна рослини дарує – щоб приносили людям радість.

Як живеться інваліду? Як живеться інваліду? Як живеться інваліду?

Телебачення та радіо, а також газета "Франкова криниця Підгір’я", яку доставляють із терцентру – можливість ознайомитися з тим, що ж відбувається в навколишньому світі за межами кімнати болю та страждань, можливість проаналізувати стан справ у місті, області, державі, світі. Начитаність та інтелектуальний рівень пані Ірини вражає, як і її вміння пожартувати навіть при такій хворобі, хоча жарти інколи і виходять саркастичні, якщо не сказати цинічні. Як вам, для прикладу, вислови "терористичний" центр замість "територіальний", або ж замість "керівники" "херовнікі довбані", від яких "несе культурою на далеку відстань"? Та переставши говорити про масовика-затєйника з Дворца халтури, Ірина Іванівна знову розпочинає бесіду про улюблені книги, східну та біблійну мудрість і про те, що за інвалідів найчастіше згадують тільки на початку грудня, з нагоди Дня інваліда. Вона чула про Інтернет, але навіть мріяти не може про нього – бо ж і так економить на їжі.

- Може б Ви написали і якийсь благодійник подарує мені ноутбук? – з надією дивиться в очі.

Я натомість очі опускаю – знаємо, чого варті заклики до допомоги, милосердя навіть у важких потребах, на операції дітям, на подарунки сиротам тощо. Бідні скинуться, а багаті зроблять вигляд, що не бачили, не чули, та й що їх обходить людське горе. А тим більше, якщо всі не знатимуть про "подвиг" пожертви якоїсь сотні – другої. Втім, може хтось і згадає принцип "хай права рука не знає, що робить ліва" та й зверне увагу на немічну стареньку сусідку, на інваліда, котрому тяжко навіть вийти за хлібом, на самотню матір-одиночку, котра допустилася в житті однієї помилки і отримує за це платню людської зневаги та погорди, на підлеглого, котрий працює на півставки і не знає, чим би насмарувати дитині кусок чорного хліба до школи, бо булочку купити нема за що. Після смерті не будуть потрібні ні інкрустовані діамантами смартфони, ні золоті унітази, ні наворочені машини з ляльками-коханками, а от добрі діла могли б пригодитися. Та це справа їхня…

Як живеться інваліду? Питання, винесене в заголовок, є певною мірою риторичне. Один скаже – це не життя, а існування, другий – в нашій державі за часів економічної кризи так мусить бути, третій – кожен мусить якось виживати сам і не до інвалідів тепер, четвертий – та пішли вони, п’ятий – а що їм потрібно, вони ж і так неповносправні. Та за цими словами забуваємо, що ніхто з нас не застрахований, що ця біда нас омине. Ніхто з нас не знає, чи доживе до глибокої старості із квітучим виглядом, прекрасним здоров’ям, при повній пам’яті та здоровому глузді. Якщо б кожному з нас на мить показали відеокартинку дня перед нашою смертю із тремтячими руками, із посіченим зморшками лицем та блукаючим поглядом, на лікарняному ліжку, біля якого на тумбочці кілька упаковок таблеток та уколів поруч із зачерствілою скоринкою булки та недопитим горням води з-під крана, то, можливо, наше ставлення до проблем старих та немічних людей змінилося б. Адже не лише терцентр має дбати про них, а громада, суспільство і … кожен з нас. Людяність – це риса, яку важко виміряти і про яку не тільки треба говорити. Або краще не говорити взагалі, а почати її виробляти в собі…

Володимир Ключак

На книжковій полиці

Я ПОСТОЮ У КРАЯ БЕЗДНЫ…

Леонід Кисельов Великий російський поет Леонід Кисельов народився 21 вересня 1946 року в м. Києві, а помер в ніч з 18 на 19 жовтня 1968 року, проживши всього 22 роки. Цьогоріч йому б виповнилось 65 років. Він зростав як російський поет, писав російською мовою, але раптово перейшов на українську мову, не пояснюючи, що з ним сталося. Ця річ загадкова. Є, напевне, зв’язок між складом душі, чутливої до слова та мовою. Вибирає близьку їй мову, звичайно, душа, але для цього мова повинна чітко, вагомо існувати і бути тонким інструментом. Така сила національно-культурного почуття. Саме воно у розпал тотальної русифікації України підказало Леонідові Кисельову зробити цей вибір.

Підготував Богудар Михальцевич

Я позабуду все обиды,
И вдруг напомнят песню мне
На милом и полузабытом,
На украинском языке.
И в комнате, где, как батоны,
Чужие лица без конца,
Взорвутся черные бутоны -
Окаменевшие сердца.
Я постою у края бездны
И вдруг пойму, сломясь в тоске,
Что все на свете - только песня
На украинском языке.

1963

Катерина

Доки буде жити Україна
В теплім хлібі, в барвних снах дітей
Йтиме білим полем Катерина
З немовлям, припнутим до грудей.
Освятивши невимовним болем
Все прийдешнє, кожну нашу мить,
Йде вона, і мов велике коло,
Біле небо наздогін летить.
Про дівочу цноту, про калину
Не співай, поете, не квили,
Бо іде сьогодні Катерина
Тим шляхом, що наші кревні йшли.
Вилами розхитували трони,
Руйнували все старе дотла,
Тільки би Шевченкова Мадонна
В сніжне небуття не полягла!
Тільки би вона донесла сина
До свого народу, до людей.
Біле поле. Біла Катерина
З немовлям, припнутим до грудей.

1968

Забудь ім'я, і голос, і слова,
Лише згадай, що серпень був, як вершник.
Заносилось на дощ. Дивак і віршник
Прийшов вночі і руки цілував...
А інший хтось цей аркуш відшука,
І в нім, далекім, блисне, наче спалах,
Моя любов до жінки, що не спала
І хлібом годувала їжака.

1968

* * *

Ти полинеш сиза, наче птах.
Твій полинний присмак вабить серце.
Ти по липню вибіжиш у серпень,
Мов по линві, бгаючи мій страх.
Питиму розлуку, як вино.
І колись, блідим зимовим ранком
Чорний птах, сумний, немов прочанка,
Тихо сяде на моє вікно.

1968

Шевченко і мавпи

Пишу вам, бо сил терпіти стебницький бардак вже немає. Я, Вікторія Стародуб, депутат міста Стебника вперше. Коли ішла на вибори, то обіцяла захищати права та інтереси громадян, а вийшло так, що ні мене, ні інших депутатів міська виконавча влада не чує, або не хоче чути. А 14 вересня поведінка влади мене розчарувала остаточно.

Напевне, нашому Великому Кобзареві і не снилося, що через століття біля його пам’ятника будуть скакати мавпи. А знаєте чому? Бо наша вельмишановна влада дала дозвіл на проведення одного дня виїзного зоопарку на самій площі біля Кобзаря. Як вам таке?

А все виглядало так: ввечері, 14 вересня, п’ять великих машин заїхали на центральну площу. Коли я подзвонила до мера міста Пецюха, то він мені сказав, що наші мандрівники зараз поїдуть з площі. Так воно і сталося, машини покружляли по площі і поїхали, а вже зранку повернулися туди назад.

Я підійшла до працівників зоопарку, щоб поцікавитися, хто їм дав дозвіл, і знаєте що? Дозволу я не побачила. Подзвонила до виконавчої влади і почула таке банальне: "не лізь, у них все добре, у них все є". І на тому все закінчилося.

Мені стало так стидно, що наше таке маленьке місто на чолі із владою так сильно зневажає Шевченка, що аж поставили біля нього зоопарк.

Тішить лише одне, що ще є небайдужі люди в нашому місті, які викликали журналістів, кабельне телебачення, і все це записали і познімали, й обурено, хоча тихо, але кричали "Ганьба", тож надіюся, що коли вийдуть статті в газетах, то може тоді наша влада навчиться думати, що вона робить. Хоча...

Вікторія Стародуб,
www.droginfo.com.ua

Відповідь МПП "ОДЕКО Захід" на звернення щодо спортивних каналів

Шановні абоненти МПП «ОДЕКО Захід»!

Дякуємо вам, що не залишаєтесь байдужими, адже зверненнями, зауваженнями та пропозиціями ви допомагаєте нам обирати правильні напрямки розвитку компанії. Кожен лист та телефонний дзвінок не залишається без уваги, оскільки переліки каналів телебачення ми формуємо, враховуючи потреби та побажання наших абонентів: слідкуємо за ринковими тенденціями, регулярно проводимо опитування, впроваджуємо нові види послуг, постійно працюємо над вдосконаленням якості абонентського обслуговування, пошуком нових більш зручних для абонентів способів оплати за послуги.

У відповідь на ваше звернення, повідомляємо, що провайдер кабельного телебачення МПП «ОДЕКО Захід» пропонує мешканцям міста Трускавець підключити пакети телеканалів як у аналоговому, так і в цифровому форматі.

Абоненти компанії мають можливість переглядати 2 пакети кабельного телебачення: Соціальний (17 національних телеканалів) та Загальний (54 телеканали) в аналоговому форматі. Користувачі Загального пакета отримують доступ до телеканалів різної тематичної спрямованості: інформаційних, музичних, дитячих, розважальних, спортивних та пізнавальних.

Стосовно згаданих у зверненні телеканалів, а саме: «Мегаспорт», «Євроспорт» та «Охота и рыбалка» повідомляємо, що телеканал «Мегаспорт» більше року тому змінив формат і тепер має назву «Мега», який можна знайти у Загальному пакеті кабельного телебачення від нашого провайдера. Питання ретрансляції «Євроспорту» на даний час залишається відкритим.

Переглядати телеканал «Охота и рыбалка» ви матимете можливість підключивши цифрове телебачення від «ОДЕКО», оплачуючи лише за оренду обладнання, яке надається в користування провайдером. У цифровому форматі, окрім улюбленого вами телеканалу «Охота и рыбалка», ви знайдете ще багато цікавих каналів, зокрема «Viasat Sport», «TV 1000», «DRIVE», «News One» тощо. Найближчим часом також плануємо додати до цифрового пакета такі рейтингові телеканали «Футбол+», «Спорт 1», «Ex Extreme Sports Chanel», «Discovery World», «Discovery Travel & Living», «National Geographic Channel», «Совершенно секретно» та ін.

Компанія «ОДЕКО Захід» намагається йти в ногу з часом, не зупинятись на досягненому, ще більше зацікавлювати наших споживачів, регулярно проводячи різноманітні акції. Чекайте на нові цікаві пропозиції від «ОДЕКО».

З повагою,
адміністрація МПП “ОДЕКО Захід”

Обережно – ботулізм!

Проведений аналіз захворюваності ботулізмом свідчить, що за останні 3 роки в Львівській області зросла кількість зареєстрованих випадків ботулізму. Так, в поточному році зареєстровано 7 випадків захворюваності ботулізмом з кількістю потерпілих 11 осіб. Зокрема в Бродівському р-ні отруїлася сім'я із 4-х осіб, 2-є з них померло, а 2-є у важкому стані знаходяться на стаціонарному лікуванні. Серед харчових продуктів, що послужили причиною захворювання на ботулізм, були консерви домашнього виготовлення (м'ясні, рибні, грибні) в герметичних закатаних банках.

Ботулізм - гостра інфекційна хвороба з групи кишкових інфекцій, яка характеризується важким ураженням нервової системи, змінами серцево-судинної системи, слабкістю скелетних і гладких м'язів, порушенням зору, ковтання, моторики кишок. Хвороба рідкісна, викликається анаеробним мікробом Сl. botulinum, який утворює спори і дуже сильний екзотоксин. Вперше збудник був виділений із шинки, у Голландії Е. ван Ерменгемом у 1896 р.

Є три види ботулізму, найбільш часто зустрічається харчовий ботулізм, який найбільше небезпечний тому, що багато людей можуть бути одночасно отруєні від єдиного зараженого джерела.

Резервуаром збудника ботулізму є переважно теплокровні травоїдні тварини. У зовнішнє середовище мікроби потрапляють з випорожненнями. Інфікування людини відбувається при споживанні забруднених спорами продуктів, частіше домашнього консервування – ковбаси, м'ясо, риба, гриби, овочі). Захворювання спричиняють не самі мікроби, а екзотоксини, що їх вони утворюють при розмноженні без доступу повітря. Паличка ботулізму гине при температурі 120?С, а при технології домашнього консервування продукти піддаються термічній обробці переважно до 100 ?С. При кип'ятінні гине лише токсин, а ботулістична паличка після кип'ятіння буде розвиватись.

Інкубаційний період хвороби коливається від 2 годин до 7 діб (в середньому 24 години). Початок хвороби гострий. Нудота, блювота і пронос нетривалі. Температура тіла звично нормальна.

Багато хворих скаржаться на здуття живота, сухість в роті, утруднення при ковтанні. Часто першими проявами ботулізму є скарги на порушення зору, зниження його гостроти і двоїнні предметів, з'являються ознаки порушення мови, сиплість голосу аж до повної афонії.

Всім хворим з підозрою на ботулізм, показане обов'язкова госпіталізація у інфекційній лікарні, бажано у стаціонари, де є апаратура для штучного дихання. Перша допомога складається з ретельного промивання шлунка і кишківника. Внутрішньовенно або внутрішньом'язево вводять суміш протиботулінних сироваток для нейтралізації токсину.

При групових захворюваннях ботулізмом усім особам, що вживали підозрілі продукти, з профілактичною метою вводять внутрішньом'язево 2500-5000 МО сироватки кожного типу. За ними встановлюється медичне спостереження до 2 тижнів. Залишки їжі, що вживалась і підозрілі продукти підлягають вилученню і бактеріологічному дослідженню.

Пам'ятайте, що консерви з банок з роздутими кришками (бомбажем) не можна вживати в їжу. Приготовлені в домашніх умовах м'ясні, рибні, грибні і овочеві заготовки і продукти повинні бути виготовлені з дотриманням всіх правил стерилізації. Безумовно не можна споживати ковбасу та шинку з ознаками недоброякісності (запах прогірклого масла); компоти з абрикос, що мають на поверхні темні плями; гриби , що не були достатньо добре очищені від забруднення землею.

Не купуйте у випадкових людей на "стихійних ринках" ковбасні вироби і копченості, консервацію домашнього виготовлення: грибну, м'ясну, рибну та не давайте їх споживати дітям.

Бережіть своє здоров'я і здоров'я своїх близьких!

Є.В. Шагала,
помічник лікаря-гігієніста Трускавецької МСЕС

Роз’яснює податкова

- Які пільги щодо сплати земельного податку встановлено для фізичних осіб?

- Відповідно до п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються: інваліди І і ІІ групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону № 3551-ХІІ; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно з Податковим кодексом України, звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб та поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм: для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш ніж 2 га; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш ніж 0,25 га, в селищах - не більш ніж 0,15 га, в містах - не більш ніж 0,10 га; для індивідуального дачного будівництва - не більш ніж 0,10 га; для будівництва індивідуальних гаражів - не більш ніж 0,01 га; для ведення садівництва - не більш ніж 0,12 га.

Дарія Петричкович,
завідувач сектором масово-роз’яснювальної роботи та звернень
громадян ДПІ у м. Трускавець

Без коментарів. Дорожнє питання

Дорожнє питання Дорожнє питання Дорожнє питання
Дорожнє питання Дорожнє питання Дорожнє питання

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.