Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№107 (351) 21 жовтня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Олексію Радзієвському варто позбутися такої радниці

Програма телеканалу «ЗІК» «Хто тут живе?», котра вийшла в ефір цієї середи, 19 жовтня, збурила Дрогобич не менше, ніж славнозвісна історія із шоу «Міняю жінку». У програмі взяли участь редактор львівської газети журналістських розслідувань «Інформатор» та представники Дрогобича – очільник ДМО ПР Сергій Гориславський і радниця Олексія Радзієвського Віра Байса. Було показано маєтки Олексія Васильовича, розказано про його діяльність у попередні роки – на посаді міського голови та як депутата ВРУ. Серед питань, які порушувалися – доля фресок Бруно Шульца, стан доріг у місті, проблеми, з якими стикаються дрогобичани на щодень, виконання мером передвиборчих обіцянок. Програма вийшла гострою, якщо зважити і на факт відсутності Олексія Радзієвського (перебував у Страсбурзі). На нашу думку, виступи Віри Байси не просто не допомогли покращити імідж чинного дрогобицького міського голови, а й погіршили його. Мешканці інших міст, котрі дивилися передачу, згодом телефонували до знайомих дрогобичан і запитували: «Де ви її відкопали?», не знаючи про довгий політичний стаж екс-депутатки. Очікується, що Олексій Радзієвський найближчим часом збере прес-конференцію місцевих журналістів, під час якої дасть роз’яснення стосовно ряду пліток, котрі почали ширитися Дрогобичем після виходу вищезазначеної телепрограми.

КП «Трускавецьжитло» повідомляє

Як інформує прес-служба ТМР, комунальне підприємство «Трускавецьжитло» Трускавецької міської ради повідомляє про проведення громадських слухань для доведення розрахунку розміру тарифу на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій до мешканців м. Трускавця, який розрахований згідно Постанови Кабінету міністрів України №869 від 01.06.2011р. «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги». Місце проведення громадських слухань – Народний дім за адресою: м. Трускавець, вул. Бориславська, 1.

Інформація про дату та час проведення громадських слухань щодо кожного будинку окремо буде розміщена на інформаційних стендах біля під’їздів будинків. Громадські слухання вважатимуться такими, що відбулися незалежно від кількості присутніх осіб.

Підбуж ще може обігнати Трускавець

Минулими вихідними проходили ігри чемпіонату Дрогобицького району. Команда ФК «Трускавець» зустрічалася із командою «Беркут» (Нижні Гаї). Трускавецькі юнаки здобули переконливу перемогу – з рахунком 3:5. Дорослі теж перемогли – із рахунком 1:2.

Нагадаємо, що трускавчани вже остаточно стали чемпіонами району серед юніорів, забезпечивши собі перше місце достроково, маючи в активі 58 очок (нуль програшів). На другому місці – ФК "Стебник" із 49 очками, треті – "Мрія" (Снятинка). А от дорослі мусять за перше місце ще повоювати – команда із Підбужа наступає їм на п’яти. Різниця між лідерами станом на сьогоднішній день – тільки одне очко (52 у Трускавця і 51 у Підбужа) при однаковій кількості виграшів та програшів (по 16 та по 2). "СтаР" із Дрогобича має в активі 39 очок і займає третє місце в турнірній таблиці.

Запрошує ПК імені Шевченка

Пропонуємо вашій увазі програму концертів у ПК імені Т. Шевченка ЗАТ «Трускавецькурорт» на найближчі дні.

22 жовтня, 20.00 – концерт М. Капура.
23 жовтня, 20.00 – концерт ансамблю «Лейся, песня».
24 жовтня, 20.00 – концерт народного артиста України П. Зіброва.
25 жовтня, 20.00 – концерт ансамблю «Пісняри».
26 жовтня, 16.00 – концерт народного ансамблю пісні і танцю «Трускавчанка».
26 жовтня, 20.00 – концерт А. Костенка.

А цієї суботи, 22 жовтня, в концертному залі санаторію "Карпати" відбудеться безкоштовний концерт співака Олега Майовського. Початок – о 20.00, вхід вільний. Хто має час та бажання – запрошуємо!

Польські діти в Бориславі

У бориславських родинах перебуває на відпочинку 8 дітей з м. Хожув Республіка Польща, інформує відділ внутрішньої політики БМР. Діти перебувають у родинах учнів ЗОШ № 8 Борислава.

На неофіційному прийомі міського голови Борислава Володимира Фірмана з представниками середньої школи Хожов Республіка Польща, директор цієї школи Яніна Мусьол сказала, що польські діти мають можливість погостювати в українських родинах і ближче познайомитися з Україною.

В свою чергу міський голова, подякував за співпрацю в галузі освіти. «Саме так : від серця до серця – ми будуємо взаємоповагу до наших народів. Мені приємно Вас зустрічати на нашій землі. Щиро дякую за наших дітей, яких ви тепло приймаєте у своєму місті», - сказав Володимир Фірман.

В Бориславі тепло

З 16 жовтня в місті Бориславі розпочато опалювальний сезон, інформує відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради. На понеділок залишалась не включеною одна котельня по вул. Коваліва (через брак води в системі), хоч керівник «Бориславтеплоенерго» Б.Дубас на попередніх нарадах запевнював, що його підприємство готове до опалювального сезону на 100%. 18 жовтня і ця котельня була запущена. На сьогоднішній день залишаються поодинокі випадки ненадходження теплоносія до осель та бюджетних установ міста, але відразу вивчається ситуація і вживаються відповідні заходи. Міський голова В. Фірман та заступник міського голови С. Оленич, а також головний лікар ЦМЛ В. Кочержат відвідали травматологічне, хірургічне відділення міської лікарні, жіночу консультацію. Побували також в приміщенні майбутнього відділення дитячої лікарні, де повним ходом йдуть завершувальні роботи.

А за інформацією заступника міського голови Борислава Сергія Оленича, у місті розроблено програму енергозбереження «Теплий клас». Ідея програми така – якщо батьки готові частину роботи з встановлення енергоощадних вікон оплатити за батьківські кошти, тоді за кошти міського бюджету буде відповідно встановлено в два рази більше таких вікон. Як проінформував нас Сергій Романович, батьки ЗОШ № 4 висловили своє бажання підтримати ідею міської влади і долучитися до даної Програми.

У Бориславі відкрито відділення первинної медико-санітарної допомоги

18 жовтня в спальному мікрорайоні Борислава, що по вул. Коваліва, було відкрито перше відділення первинної медико-санітарної допомоги (загальної практики). Відділення буде функціонувати на першому поверсі жіночої консультації. В кабінетах зроблено ремонт, облаштовано маніпуляційну, палату для денного стаціонару на чотирьох хворих. Тепер тут можна буде прийняти крапельниці, ін’єкції – відпочити і повернутись додому. Також сформовано каталог реєстратури. В даному відділенні працюватимуть 3 терапевти, 2 педіатри,1 невропатолог. Всього буде задіяно 19 осіб медперсоналу. Як зауважив, в.о. зав. міської поліклініки Б.Гуменюк, мешканцям було незручно добиратись в другий кінець міста, щоб отримати первинну медичну допомогу. А тепер, особливо мами з маленькими дітьми, зможуть отримати консультацію та професійний огляд по місцю проживання. На відкритті міський голова м. Борислава В.Фірман, зокрема, зазначив: «Ми керувались принципом – медицина для людей, а не навпаки. Ці кроки наблизять нашу медицину до мешканців. Віднині жителям мікрорайону не потрібно їздити за найпростішою медичною допомогою аж у міську поліклініку, медичні послуги можна отримати і за кілька кроків від дому. На наше переконання, це значно полегшить життя наших городян і дасть можливість покращити якість надання медичних послуг. На перспективу ми плануємо відкрити ще кілька пунктів сімейної медицини, зокрема, у мікрорайонах Мразниця, Тустановичі та Губичі. Міський голова також зобов’язав керівництво центральної міської лікарні розпочати роботи з формування електронної бази даних медичних карток пацієнтів медустанов міста. На відкритті також були присутні заступник міського голови С.Оленич, секретар міської ради І.Яворський, головний лікар ЦМЛ В.Кочержат. Приємно було почути від медперсоналу, що мешканці мікрорайону цікавились коли можна буде прийти на прийом. Відділення розпочало працювати та приймати своїх відвідувачів з 19 жовтня.

У Трускавці проходить фестиваль «Сурми звитяги»

Сьогодні, 21 жовтня, у Трускавці розпочато фестиваль патріотичної пісні “Сурми звитяги”, який щорічно проходить на Львівщині та в деяких інших областях Західної України. Традиційно фестиваль проходить в міському Будинку учнівської творчості, його організатор – відділ освіти ТМР. Виступи учасників оцінить компетентне журі.

Мистецтво – вічне!

Сьогодні, 21 жовтня, в Палаці мистецтв Дрогобича (вул. Шевченка, 29) відбудеться відкриття виставки групи івано-франківських художників (Світлана Хміль та Оксана Мельничук). Про це нас повідомили у відділі культури ДМР. Початок – о 15.00. Роботи, які будуть представлені на цій виставці – іконопис на склі, графіка, живопис.

Районна влада обіцяє підтримку спорту

Вчора, 20 жовтня, голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак провів робочу зустріч з керівниками фізкультурно-спортивних організацій району, вчителями фізкультури сільських шкіл, інформує відділ внутрішньої політики райдержадміінстрації. Керівник району наголосив на необхідності посиленої уваги до здоров'я школярів, особливо, під час проведення уроків фізкультури. Йшлося, також, про потребу у проведенні поглибленого медогляду школярів, про недостатнє забезпечення спортінвентарем шкіл району, про необхідність облаштування у селах спортмайданчиків, у тому числі, зі штучним покриттям, про більш активне залучення школярів до спортивних секцій. У нараді взяли участь представники відділу у справах сім'ї, молоді та спорту і відділу освіти райдержадміністрації. Голова райдержадміністрації М. Сендак запевнив, що питання, поставлені учасниками наради, є справедливими. При формуванні бюджету району наступного року пропозиції спортовців в розумних межах будуть враховані. Михайло Дмитрович пообіцяв у цьому плані особисте сприяння. Він, також, слушно зауважив, що варто більш активно долучатися до підтримки цієї галузі сільським, селищним головам, підприємствам району. Адже розвиток фізкультури та спорту на селі є одним з найдієвіших засобів залучення молоді до здорового способу життя, проведення активного дозвілля, а також для виховання юного резерву українського спорту.

Власна інформація

Роман Салань виступив в «Україні» з піснею «Євро-2012»

Роман Салань виступив в «Україні» з піснею «Євро-2012» 16 жовтня в Національному Палаці мистецтв «Україна» відбувся перший всеукраїнський фестиваль мистецтв «Україна – свята родина». Велике концертне дійство, присвячене 20-й річниці незалежності України, організував благодійний фонд з однойменною назвою, який очолює Іван Матієшин. У фестивалі приймали участь такі гранди українського мистецтва як Національний заслужений академічний народний хор імені Верьовки, Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. Вірського, сучасні зірки естради такі як Злата Огнєвіч та багато інших. В такому поважному товаристві з піснею «Євро-2012» виступив і юний трускавецький артист Роман Салань. Так, це був не конкурс, і тут не було лауреатів чи дипломантів, на дійство запрошували лише самодостатніх артистів, і це відзначено в подячній грамоті, яку вручили артисту Роману Саланю. Роман разом з дітьми з ансамблю пісні і танцю «Світанок» та ансамблю естрадно-спортивного танцю «Пульс» влаштували на сцені «України» грандіозне співочо-танцювальне дійство з прапорами України та Польщі. Слова пісні написав поет з Тернополя Сергій Сірий, музика – Леоніда Попернацького.

Іра Циган,
газета «Франкова криниця Підгір’я»

Рибницький сільський голова і 6 депутатів сільради подали у відставку

19 жовтня до Дрогобицької районної ради надійшов лист від секретаря Рибницької сільської ради, в якому йдеться необхідність призначення позачергових виборів сільського голови і 6 депутатів сільської ради з 14, - повідомив керуючий справами райради Михайло Гук. З його слів, сільський голова Марія Губич, яка подала у відставку, повернулася на свою попередню посаду директора школи. Причина її відставки, а також 6 депутатів сільської ради, посадовцю не відома.

«Ми скеровуємо отримане звернення до Львівської облдержадміністрації, яка, відповідно до чинного законодавства, звернеться до Верховної Ради України з проханням призначити дочасні вибори Рибницького сільського голови і 6 депутатів сільської ради», - сказав Михайло Гук.

Іван Тихий,
"Дрогобицьке земляцтво"

Хто пустив “півня” “Білому ведмедику”?

У Трускавці горіла пральня “Білий ведмедик”. Пожежа сталася опів на третю ночі з вівторка на середу за адресою: вулиця Стебницька, 61. Вогонь знищив чимало білизни, яка була готовою до видачі й лежала запакованою по 200 кілограмів на чотирьох візочках. Згоріло також пластикове вікно та були пошкоджені пральний та сушильний апарати. Про це повідомило джерело з управління міліції Трускавця. Збитки оцінили в 10 тисяч гривень.

Врятувати вдалося більшу частину майна та будівлю пральні на суму півмільйона гривень. За попередніми прогнозами причиною пожежі могло стати коротке замикання в електромережі. Однак не виключають можливості інших причин. Пожежу гасили впродовж п’ятнадцяти хвилин.

Але цілком можливою є версія про підпал підприємства, адже у “Білого ведмедика” могли бути й заздрісники. Пральний дім “Білий Ведмедик” відомий у Трускавці та регіоні прогресивними технологіями прання й прасування білизни на сучасному обладнанні, підприємство забезпечує якісний сервіс в обслуговуванні. Пральня обладнана за останнім словом техніки машинами торгових марок Німеччини, Данії й Швеції, серед яких тунельні машини барабанного типу, здатні прати до п’яти тонн білизни за зміну. Фактично, це єдина пральня в Україні, що має таку потужну техніку.

Василь Кирилич,
газета «Франкова криниця Підгір’я»

Полковнику міліції Михайлу Ваврину теж дісталося

Журнал «Кореспондент» розмістив на своєму сайті серію фотографій про розгін демонстрантів, котрі прийшли 11 жовтня на Хрещатик, щоб підтримати Юлію Тимошенко в день оголошення вироку Печерським судом Києва. На двох із 89 світлин зафіксовано, як бійці спецпідрозділу «скручують руки» депутату Дрогобицької міськради, голові міської організації ВО «Батьківщина» Михайлові Ваврину, очі якого випромінюють чи то жах, чи біль.

- «Викиньте цього діда!» - почув я тоді, коли мене скрутили й надавали стусанів, - розповідає сам пан Ваврин. - Ці слова шокували мене, полковника міліції у відставці. «Хлопці! Та я ж учив колись таких як ви!» - вигукнув я, показуючи посвідчення. Мене, звичайно, відпустили, та душевний біль залишився. Коли хочуть викинути, наче якусь річ, колишнього міліціонера, чийогось дідуся, батька, маму, доньку чи сина, то про що це свідчить...

Валерій Мельник,
тижневик "Каменярі"

Автономне опалення: який зиск матиме Козир?

Дрогобиччиною рознеслися чутки, начебто в Трускавці спеціально загальмували початок опалювального сезону для того, аби стимулювати жителів міста масово переходити на індивідуальне опалення. В місцевих Інтернет-виданнях з'явилася інформація, буцімто міський голова Руслан Козир зацікавлений у такому розвитку подій не тільки тому, що декларував у своїй виборчій програмі повний перехід на автономне опалення, а й з більш приземлених інтересів. Подейкують, що фірма «Арко», яку він нібито продовжує контролювати, хоче перетворитися у цій сфері на монополіста.

За десяток мільйонів є сенс поборотися будь-якій фірмі

Віддамо належне розповсюджувачам чуток. Виглядають вони дуже правдоподібно. Думайте самі. Якщо весь Трускавець вирішить перейти на автономне опалення, то ринок для фірм, які торгують такими системами та встановлюють їх, стане надзвичайно привабливим. Цьогоріч, наприклад, дозвіл на відключення від централізованої системи отримали 588 власників квартир. Кожна система разом зі встановленням коштує, в середньому, від 12 до 18 тис. грн. Якщо порахувати, то разом все це складає від 7 до 10 млн. грн., за які є сенс поборотися будь-якій із фірм, в тому числі й «Арко» . Саме «Арко» і є лідером з продаж. Тож, якби чутки про затримку опалювального сезону підтвердилися, то більшість подумала б, що пан Козир добре ллє воду на свій млин.

Однак Інтернет-розголоси про те, що в Трускавці опалювальний сезон не розпочали вчасно, виявилися перебільшеними. КП «Трускавецьтепло» запалило котельні 15 жовтня. Звісно, не обійшлося без невеликих проблем, і тому в деяких будинках батареї залишалися холодними ще кілька днів. Однак для частини людей з автономним опаленням сезон і справді ще не розпочався.

Для кого опалювальний сезон не розпочався й чому?

Річ у тому, що в курортному місті, окрім 588 абонентів, котрим дали дозвіл на відключення від централізованої системи опалення, є й такі, що встановили індивідуальні системи самовільно. Тепер їх треба узаконити. Та газовики не підключать газ, допоки не матимуть документа, що роботи виконані фірмою, яка має на те ліцензію й буде займатися сервісним обслуговуванням. І тут розпочинаються перші проблеми.

На ринку послуг зі встановлення автономного опалення в Трускавці діє до 10 фірм, які мають ліцензії. Здавалося б, найпростіше звернутися до однієї із них, домовитися про документ за певну винагороду й просити міжвідомчу комісію міськвиконкому узаконити самовільне встановлення.

- І до мене приходили такі люди, - розповідає директор КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар. - Та, по-перше, за такі дії з січня 2011 року передбачена кримінальна відповідальність, а, по-друге, ми - не благодійна організація. Якби я поставив печатку, то для податкової це означало б, що ми виконали роботи зі встановлення й повинні за це заплатити податок.

Тож Трускавцем рознеслися чутки, начебто вирішити цю проблему можна через фірму, яку контролює сам мер. Оскільки в самовільників «рильце в пушку», то їм нібито пропонують за мокру печатку заплатити не 150 грн., як усім, а 250 грн. Цю інформацію ми не змогли підтвердити. Ймовірно, подібні чутки - справа опонентів Руслана Козира. Та навіть якби це була правда, то для самовільників такий варіант узаконення - дуже дешевий.

Як трускавчани здешевлюють роботи?

Власне кажучи, здешевлення робіт тягне за собою й інші, дрібніші порушення. Як ми вже наголошували, в Трускавці діє чимало фірм зі встановлення автономного опалення, що мають ліцензії. Та оскільки вони працюють легальне й сплачують усі податки, то й ціна в них вища, ніж у простих індивідуалів. Буває, що в позаробочий час приватно встановлюють системи опалення ті ж самі працівники, що в робочий час працювали в ліцензованій фірмі. Зрозуміло, що роботу вони виконують якісно й набагато дешевше. Залишається хіба узаконити її. Тож власники звертаються до фірм, які мають ліцензії, щоб ці організації за якусь винагороду поставили мокру печатку. Це, принаймні, дозволяє не заморожувати роботу й не мерзнути, коли система опалення встановлена, та запустити не дозволяють.

Зрозуміло, найпростіше було б, якби всі бажаючі встановити автономне опалення користувалися послугами тільки ліцензованих організацій. Тоді не виникало б проблем із дозволами.

Директор КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар каже, що пропонував мерові монополізувати роботи зі встановлення систем автономного опалення. Якби їх виконувала винятково комунальна структура, то було б з кого спитати. Тоді, зрештою, наголошує головний теплопостачальник міста, не виникали б такі ситуації, як у будинку на вул. Стебницькій, 92. У цьому «Вавилоні» дійшло до того, що обрізали стояк і тепла вода, яку подавало КП «Трускавецьтепло», просто витікала на землю. Та міський голова не погодився з такою пропозицією.

Хто від цього виграє?

Власне кажучи, те, що зараз діється зі встановленням автономного опалення в Трускавці, можна назвати хіба "розминкою", підготовкою до серйозних бізнесових ігор. І якщо тепер на кон поставлено 7 – 10 млн. грн., то пізніше, коли спробують перевести на автономку не тільки квартири, а й школи, дитячі садки та лікарні, суми значно збільшаться. Чи зацікавлена в цьому фірма «Арко», яку, кажуть, контролює Козир? Ясна річ, що зацікавлена так само, які і супермаркет «Технології XXI століття» чи дрогобицький Центр енергозбереження. Та й не тільки вони.

Фактично для бізнесу в цій ситуації справа полягає в тому, щоб спрямувати заощадження трускавчан у свої кишені. Питання тільки в тому, що в кишенях значної частини самих містян давно вітер свище. Тому навіть за великого бажання мати автономну систему опалення вони не спроможні за неї заплатити. А програма «50 на 50», якою передбачено надання безвідсоткових кредитів на половину вартості, просто не діє. Причина банальна - відсутність коштів у міському бюджеті.

Згодом ці люди можуть опинитися в патовій ситуації: встановити автономне опалення нема за що, а плата за централізоване зростатиме паралельно з відключенням від неї нових будинків. Адже котельні залишаться ті ж самі й тепломережі, де найбільше втрат, також. І якщо раніше ці втрати тепловикам компенсували всі споживачі, то тепер - тільки ті, що залишаться. Аналогічно зростатиме вартість тепла для закладів соціальної інфраструктури міста -шкіл, садочків, лікарень, будинків культури і т. ін. У сусідньому Бориславі міська влада вже зараз пропонує батькам дітей, котрі вчаться в школах, фінансове долучитися до утеплення класів. То чи не станеться так, що мерія Трускавця проситиме мешканців міста допомогти заплатити за обігрів не тільки шкіл та садочків, а й лікарень?

Зрозуміло, що революційні наміри міської влади Трускавця перевести все місто на автономне опалення є цікавими. Та чи не станеться в цій ситуації так, як у випадку з прийняттям нової нормативної грошової оцінки землі? Нагадаємо, що не подумавши, депутати проголосували за суттєве підвищення цін на землю. А коли порахували, то з'ясувалося, що декому доведеться платити втричі, а той ще дорожче. Уявіть ситуацію, коли всі мешканці міста переходять на автономне опалення, а на оснащення такими системами бюджетних установ у міській казні не вистачить грошей. У такому випадку ціна за тепло для тих же шкіл чи садочків зросте навіть не втричі, а в десятки разів. Тому, мабуть, не варто міській владі Трускавця захоплюватися революційними перетвореннями, а спокійно, тверезо й обдумано йти до своєї мети. Бо в іншому випадку революційний масовий перехід на автономне опалення, звичайно, дасть можливість заробити і фірмі «Арко», і навіть її конкурентам, та створить проблеми, а, може, й розбудить революційні настрої у самих трускавчан.

Коментарі

Павліна, 76 р.: Мій син вже кілька років тому встановив собі автономне, і, скажу вам, правильно зробив - бо як порахувати, скільки доводиться щомісяця витрачати на оплату за одне опалення, то ніяких зарплат не вистачить. А так вони платять щонайбільше 100 гривень... Є різниця, чи не так? Не залежать ні від кого, самі регулюють температуру в кімнатах, скільки зекономили - напевно, половина суми окупилася вже. Так, встановлювати дорого, але воно того варте...

Михайло, 45 р.: Може, й хотілося б встановити автономне, але поки що дозволити собі того не можу....Та й за умов кризи сумніваюся, що вдасться зробити це в майбутньому. Зарплата невелика, поки наскладаєш, ціна вже в два рази підвищиться! Або ще щось нове вигадають. Чув, що у Європі вже від того відмовляються, а у нас тільки в смак ввійшли - не знаю, чи воно того й варте... Може ті, що повстановлювали давніше й мають вигоду якусь.

Мирослава, 62 р.: Рекламували нам оті всі вигоди від встановлення автономного опалення, воно, звичайно, добре, але я пенсіонерка - звідки мені взяти такі гроші? Пенсія невелика, здоров'я нема, щоби ще десь працювати, продавати нічого, єдина донька теж не допоможе, бо свою сім'ю має - а мені кредит пропонують взяти! То добре, що половину суми обіцяють заплатити, але ж і друга половина не маленька... Не знаю, що з того вийде.

Ольга, 28 р.: Ми встановили автономне опалення і дуже задоволені. Правда, це ще кілька років тому було, зараз ціна значно збільшилася... Але ми відтоді вже й забули, як воно - мерзнути взимку. Та й платимо значно менше, ніж інші будинки. Так що, на мою думку, це доволі вигідно. Хоча якби не встановили тоді, не знаю, чи змогли б тепер це зробити.

Дмитро Федан,
тижневик "Каменярі"

ЗНОВУ ПРО ЛІКАРНЮ, АБО ЧИ ОСВОЇТЬ АНДРІЙ КУЛЬЧИНСЬКИЙ ФАХ ШВЕЦЯ ТА КРАМАРА?

За інформацією із наших джерел в міській лікарні, нещодавно призначений на посаду головного лікаря трускавецької лікарні Андрій Кульчинський запевнив, що відтепер у лікарні буде жорстка дисципліна і він працівників буде «взувати». Дехто із лікарів не дуже зрозумів – Андрій Богданович буде шити взуття як швець чи реалізувати його як крамар (не плутати із прізвищами двох трускавецьких депутатів)? Також свою понеділкову оперативну нараду Андрій Кульчинський розпочав із розмахуванням газети «Франкова криниця Підгір’я», про яку сказав, що «там все неправда». Хотілося б почути думку нового начальника – а що, власне, там є неправдою? Хоча б одне слово неправдиве там є? То яке?

Також чинний керівник закладу звинуватив попередніх керівників, що їм треба були «підняти сраку із крісла» (сказано було в контексті відсутності права власності на будівлю лікарні та акту на землю). Перепрошуємо за вжиття цього нелітературного слова, але нам не хотілося його замінювати на "сідницю", бо це б могло спотворити думку керівника. В той же час інші наші джерела інформують, що Андрій Кульчинський і надалі залишається керівником лікарні із приставкою "в. о.", а позбудеться він цієї приставки після Нового року, коли матиме на руках документ про освоєння необхідного для зайняття цієї посади фаху. Та необхідного стажу у нього і так на цей період ще не буде.

А тим часом маємо ще одну свіжу інформацію про кадрові перестановки в лікарні – нас інформують, що збираються звільнити (чи і вже звільнили) заступника головного лікаря з економічних питань п. Дениса – йому прямо в очі було сказано А. Кульчинським, що він не «людина моєї команди». На його місце буде призначено кума Андрія Богдановича Івана Ковальчука, який до цього часу працював у санаторії «Янтар». Це призначення теж відбудеться всупереч кваліфікаційним вимогам. Нагадаємо, що за рік існування трускавецької влади вже був випадок призначення на посаду кума. Є таке поняття як непотизм.

Одночасно мусимо спростувати інформацію, що скоро відбудеться представлення нового начмеда лікарні – на цю посаду призначать нову людину не швидше 2012 року, інформує наше джерело. Доки Андрій Кульчинський здобуватиме відповідний фах, якого він не має, начмедом залишатиметься його мама, до речі, дуже порядна та хороша людина.

Вчора, 20 жовтня, о 16.00 відбулося представлення нового завідувача стоматологічного відділення поліклініки. Нею, як ми і інформували, стала пані Пецюх. В лікарні запевняють, що було попереднє обговорення цієї кандидатури, можливо в тому числі і в колективі. Андрій Богданович представив її в ординаторській перед 4 лікарями.

Так само в лікарні очікують скорочення. Новий головний лікар вже висловив сумнів у доцільності потреби двох медсестер на одного сімейного лікаря, хоча саме таку кількість передбачає чинне законодавство та підзаконні акти, котрі регулюють внутрішнє життя установ охорони здоров’я. Та, схоже за все, вказівки міської влади стосовно потреби оптимізації є вищими по статусу, ніж державні нормативи. Такі кроки, побоюються в лікарні, можуть привести до падіння іміджу лікарні через можливе зниження рівня надання медичних послуг у трускавецькій лікарні.

І ще одне уточнення стосовно лікарні – провладна преса описує, що місто втратило великі гроші через непідписання угод про міжбюджетні трансферти із Дрогобичем, Дрогобицьким районом та Бориславом. Ми поцікавилися стосовно цього у компетентних осіб із Дрогобича, котрі зробили відповідні підрахунки та повідомили, що у разі існування угод, за якими були б віддані кошти за лікування між адміністративними одиницями, Трускавець міг би реально отримати не більше 400 тисяч гривень за рік, але проте втратив би понад 1 мільйон 200 тисяч. Причина – трускавецькі пацієнти лікуються у лор-відділенні та інфекційному відділенні у Стебнику і в ряді відділень Дрогобича (гінекологія, пологовий будинок, офтальмологія, кардіологія, дитяче та інші). Таким чином, збитки для Трускавця сягнули б біля 800 тисяч гривень і це прямі втрати, котрі поніс би міський бюджет, отже до зауваження КРУ стосовно цього пункту можна поставитися критичніше, ніж це робить чинна трускавецька влада та її правдиві журналісти.

Щоб у читачів не склалося враження, що наше видання висвітлює актуальну справу стосовно міської лікарні односторонньо, ми висловлюємо готовність розмістити і точку зору п. Андрія Кульчинського на вищеописані події.

Володимир Ключак

Рішення бориславської влади – логічне!

Переведення стаціонарного дитячого відділення Бориславської міської лікарні в приміщення шкірвендиспансеру є правильним та цілком безпечним. Такі попередні висновки надала комісія Головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, яка здійснювала перевірку на виконання доручення голови облдержадміністрації Михайла Цимбалюка, з метою розгляду звернення народного депутата України Юрія Кармазіна.

За словами заступника головного лікаря дитячої лікарні «ОХМАДИТ» м. Львів В. Гусака, приміщення, в яке переводиться відділення дитячої лікарні, йому особисто сподобалося. Відділення пристосоване під медичний заклад, приміщення світле та велике. "Якщо дасть дозвіл санстанція, технічні служби, пожежна на відкриття, то, на мою думку, там має всі права функціонувати дитяче відділення", - зауважив В.Гусак.

Щодо приміщення, яке використовувалося під відділення дитячої лікарні, то його використовувати як медичний заклад дуже важко. Приміщення є аварійним, воно несе загрозу життю дітей. Крім цього, в цьому приміщенні неможливо вести нагляд за дітьми, оскільки це є житловий будинок, переобладнаний під лікарню. "Як раніше дозволялось експлуатувати це приміщення? Всі санітарні, протипожежні та інші правила порушені. Для того, щоб він став медичним закладом, не говорячи вже про дитяче відділення, потрібні мільйонні вкладення. Я підтримую, що дитяча лікарня має функціонувати в належних умовах", - каже В.Гусак.

"Основним мотивом цього звернення було те, що це приміщення використовувалось відділенням шкірвендиспансеру. Це те саме, що переводити лікарню в приміщення, де були захворювання на грип. Після ремонту, який в даний час проводиться, це цілком безпечне приміщення. Немає ніякого застереження, що перед тим це було відділення шкірвендиспансеру. Фекалії у підвалах, що були у дитячому відділенні, несли більшу загрозу для безпечного перебування дітей", - каже В.Гусак.

Всі члени комісії погодились, що приміщення куди переводиться дитяча лікарня є набагато кращим. Стратегічно рішення про переведення було прийнято правильно. Комісія звернулась до міського голови Борислава Володимира Фірмана з пропозицією для того, щоб відділення привести до стандартів медицини потрібно закласти кошти в бюджеті. Все що зроблено дотепер, зроблено за спонсорські кошти. "Спонсорських коштів в сумі 50 тис. грн.. замало. Потрібно, щоб також на покращення матеріального стану відділення проводилось фінансування і з міського бюджету", - зауважили члени комісії.

На запитання комісії, що буде з тим корпусом, що залишається, міський голова відповів, що розглядаються різні варіанти: як зробити там лікарню відновного лікування, реабілітаційний центр для хворих з кишково-шлунковими розладами, відділення соціально-медичної допомоги для людей похилого віку, обладнання хоспісу з різними варіантами фінансування, в тому числі і співфінансування різних бюджетів . "Приміщення залишається в медицині, про що неодноразово говорилось. Нікого із заявників не звільнюють з роботи", - сказав Володимир Фірман.

В своєму виступі голова комісії Орислава Хомик сказала, що висновків комісія ще не може надати, оскільки перевіряється цілий перелік документів. "Ми абсолютно об'єктивно будемо розглядати це звернення. Звернення з Борислава до головного управління і вище надходять часто. Міському голові раджу, якщо ви вірите у свою справу, продовжувати її. Висновки депутату комісія має надати до 21 жовтня. У висновках буде надано поради в межах нашої компетенції", - каже Орислава Хомик.

Голова комісії зауважила: «Рішення, які ви прийняли, це пілотні проекти, які є вже в трьох районах та в місті Києві. На сьогодні це загально прийнята тенденція у системі охорони здоров'я країни».

Після відвідин та детального огляду комісією обидвох приміщень, відбулась зустріч з міським головою Володимиром Фірманом. На запитання членів комісії, чому прийнято рішення про переведення, міський голова відповів: «По дитячому відділенню: перший раз, коли я прийшов туди подивитися, мене взяв жах - підвал залитий фекаліями, каналізація не працює, постіль брудна. Пральня та харчоблок в жахливому стані. Стеля валиться. До речі, вікна поміняні за спонсорські кошти рік тому, але дотепер вони ще не приведені до порядку, елементарного бажання не було це зробити Ніхто не хоче лікувати в таких умовах дітей, а везуть на лікування в інші міста. Неодноразово мешканці міста скаржились, що в таких умовах не будуть лікувати дітей. Це як треба не любити своїх дітей. Для мене цього було достатньо, щоб почати діяти і виправляти ситуацію. Таке ставлення до медицини складалося десятиліттями, ми ж змінюємо ситуацію, а коли починає щось змінюватись - є певний спротив і це природно».

Також міський голова висловив надію, що висновки комісії будуть справедливі та об’єктивні. Володимир Стахович запевнив представників Головного управління охорони здоров’я області в тому, що кроки міської влади є відкриті і здійснюються з єдиною метою – покращення надання медичної допомоги мешканцям міста.

Пізніше члени комісії зустрілись з колективом дитячого відділення. Після обговорення та надання роз’яснень колектив підтримав дії міської влади.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Сьогодні маємо казати: "Боже, нам розуму дай!"

Протягом минулого тижня Україна пошановувала 69-ту річницю створення Української Повстанської Армії. Проходили святочні заходи, марші тощо. Щоправда, іноді в них брало участь надто мало наших співгромадян: у вирі буденності їм, схоже на те, не до річниці УПА чи інших знакових дат. А дарма. Бо забуваючи, якого роду-племені, чим стоїмо-дихаємо, зраджуємо себе, покоління пращурів, власну історію та майбутнє наших нащадків. Опустивши голову перед викликами сьогодення, даємо змогу себе поневолити, нав'язати чужу думку, зробити німими рабами...

13 жовтня в районному народному домі фактично при напівпорожній залі пройшли урочистості з нагоди 69-ї річниці створення УПА. Кілька чиновників з райдержадміністрації та райради, кілька учасників бойових дій та ще зо два-три десятка глядачів - ось негустий перелік присутніх. Втім, кожен урок е повчальний, кожна подія - закономірна. Як мислимо - так і живемо: в духовній глухоті, сам-на-сам у «чужій» Україні. Зрештою, можна було б зіслатися, що, мовляв, захід відбувався у четвер, тому й людей було небагато. Але навряд чи їх було б більше у вихідні: кожен знайшов би причину зайнятись чимось «важливішим» замість ходіння на «якісь там святкування». Тож гімн «Ще не вмерла Україна», який святочно лунав у напівпорожній залі, мимоволі викликав сльози зневіри: а чи не вмерла та Україна в наших серцях?

Підходжу до поважного віку мужчини. Сивина давно вкрила його скроні. В очах читається мужність і мудрість. Це - станичний братства ОУН-УПА Дрогобиччини Степан Яворський.

- Чи за таку Україну, яку зараз маємо, ви боролись? - питаю в нього.

- Ні, не за таку... - сумно відказує він.

- А за яку? - не вгаваю.

- Ми боролись за християнсько-українську країну. Та поки що вона радше бандитсько-злодійська. В одній добре знаній пісні є такі слова: «Я за тебе, Україно, муки тяжкії терпів». Тож ті люди, які страшні муки пережили, борючись за вільну не окуповану незалежну Україну, до сьогодні своєю державою не визнані. Натомість, ті, що нас гнобили - в повазі, в достатку... Це не лише несправедливість. Це - злочин. Кажуть, що змінити це неможливо. Можливо! Проте бажання нема. Бо ж захотіли засудити Тимошенко - знайшли статтю і засудили. Як і тих хлопців із Запоріжжя, які відбили голову Сталіну, чи ж активістів із «Тризубу». І якщо про Тимошенко говорить вся країна та півсвіту, то за цих хлопців - мовчать. І за ними душа болить. Я скажу так - оце справжні українці, патріоти нації і народу. Саме такі, як вони( якщо, не доведи Господи, доведеться життя за свою країну віддати) - віддадуть за самостійну правдиву державу все.

- Чи маємо реальний шанс стати вільними?

- Думаю, він ще є. Бо ж є два шляхи боротьби за кращу долю: через вибори або ж через збройний супротив. Коли не можна було досягнути мети через вибори - хлопці брали в руки зброю, оголосивши війну таким найбільш потужним військовим машинам як фашистська Німеччина та більшовицька Росія. Вони знали, що шанс на перемогу - примарний, але не відступились. Ми ж віками не мали своєї вільної країни, і віками за неї боролись, страждали, віддавали життя. Нас називали колаборантами, холуями Австрії, Польщі, Німеччини, Роси. Натомість ми повторювали: ми - нація, у нас є своя, Богом дана держава - Україна, тому боролися за неї. Так, провід пропонував Шухевичу переїхати разом з родиною на захід, на що той відповів, що хлопців у вирі боротьби самих не залишить, і як доведеться - то й загине разом з ними. Його підтримала й родина, мовляв, якщо він залишається тут, то й вони нікуди не тікатимуть - будуть разом до кінця...

Грядуть чергові вибори. Ми ще маємо шанс беззбройне зробити Україну українською. Але треба щиро об'єднатись однією правдивою ідеєю. Це не гучні слова - це вимога часу. Бо ж зараз розвелась небачена кількість партій, кожна з яких окремо дорівнює нулю. І не об'єднуються вони, боячись втратити своїх спонсорів, інвесторів, свій капітал. Торгують національною ідеєю... Мусимо готуватись до виборів, мусимо говорити: якщо партії, які декларують себе опозиційними та мають велику підтримку в народу Яценюка і Тягнибока, не об'єднаються, то гріш їм ціна. Значить, дбають вони не про народ, а про свій зиск і капітал. А загроза постає страшна! Чого, до прикладу, добилися ті підприємці, що в Києві пікетували? Деякі з них дотепер сидять за якусь-там пошкоджену плитку...

У одній пісні співається «Боже, нам єдності дай!». Сьогодні маємо казати: «Боже, нам розуму дай!», аби ми, вже стільки років маючи свою державу, перестали, бути рабами...

- З висоти вашого досвіду, який даєте прогноз подальшого руху України?

- Якщо не буде об'єднання у верхах - мусить активізуватись громада та на смітник історії викинути усі парти. Закон дозволяє доступ до Ради лише партіям? Під назвою однієї з них піти на вибори громаді, взяти владу в свої руки і почати з чистого листа. Бандера казав: Україна має бути єдиною і нероздільною. Тож мислімо!

Марія Кульчицька,
газета "Вільне слово"

Вияв любові до ближнього

Психотерапевти часом використовують у своїй практиці таку вправу: коли дуже погано на душі, слід подумки піднятися над своїм помешканням і подивитися на нього згори, потім - над своїм будинком, потім - над містом. І тоді можна побачити, що є люди, безліч людей, котрим набагато гірше, ніж тобі... А ще існує загальновідома істина, що людина здатна швидше, легше і конструктивніше вирішити власні проблеми, коли вона допомагає іншим.

Мабуть, такими міркуваннями послуговувались члени громадської організації «Небайдужі Дрогобичани» - Оксана Рудавська, Сергій Розора, Анна Лоб, Леся Козак, Святослав та Катерина Сурми, котрі спільно з львівською волонтерською групою «Відкриваємо серця», яку координує відома львівська майстриня-лялькарка Тетяна Фургало, нещодавно завітали до дитячо-юнацького інтернату для неповносправних дівчат у селі Буково, що на Старосамбірщині. Родини Розорів, Сурмів та Лоб взяли з собою своїх власних дітей, бо кращого уроку доброти для підлітків, ніж відвідини такого закладу, годі й уявити. Хоча й боялися, що діти психологічно не готові бачити чужу біду. Але отриманий досвід спростував ці побоювання. Діти, бачачи дорослих, залишалися природними у поводжені з вихованками інтернату, надавали їм підтримку, бавилися і малювали разом з ними. Важливим є те, що нашу ініціативу підтримав цілий ряд підприємців, які своїми матеріальними внесками уможливили цю поїздку. Це Василь Лепак, Олександр Захаров, Люсьєна Фідик. Завдяки підтримці наша група привезла з собою в Буково невеличкі подарунки - одяг, памперси, предмети особистої гігієни, олівці, фарби, розмальовки, солодощі. Але найважливіше, що потрібно мати при відвідинах такого закладу - мужнє серце. Саме так, адже діагнози, з якими перебувають тут дівчата, дуже незвичні і звучать як вирок: ДЦП, аутизм, дебілізм, олігофренія, шизофренія... У декого з волонтерів навіть сльози наверталися на очі.

В інтернаті перебуває близько 80-ти дівчат різного віку, приблизно половина з них - лежачі. Відкриттям для нас стало те, що для цих дітей звичайні прості речі (дотик, рука на плечі, звичайне спілкування, спільна праця) є великою розкішшю. Ми пробули там доволі довго - розмальовували, клеїли, спілкувалися, бавилися... Деякі дівчатка просилися на руки і, затамувавши подих, хилили голівку на плечі волонтерів. Дехто брав за руку і просив пройти прогулятися подвір'ям чи завітати до охайної каплички в будівлі інтернату, де відбувається таїнство їхнього спілкування з Богом.

Під кінець, коли вже треба було їхати, несподівано подумалось: у нас в житті щойно сталося щось дуже важливе - ми віддавали частинку себе, свого часу іншим, а в замін наповнилися теплотою багатьох сердець і великим бажанням обов'язково приїхати сюди ще раз. Ніби на підтвердження цього одна з дівчат попросилася мені на руки і притулилася своєю щокою до моєї...

Катерина Сурма,
тижневик "Каменярі"

Офіційний вісник України

Державне підприємство «Українська правова інформація» створене при Міністерстві юстиції України з метою інформаційно-правового забезпечення Мін’юсту та органів юстиції, реалізації продуктів, товарів і послуг юридичним та фізичним особам, предметом діяльності цього підприємства є видання та розповсюдження періодичних видань «Офіційний вісник України», «Бюлетень Міністерства юстиції України», випуск довідкової, нормативно-технічної, інформаційної продукції, надання інформаційних та консультаційних послуг, створення сучасних інформаційних технологій і програмних засобів у галузі правової інформації, формування і ведення баз даних у галузі правової інформації тощо.

Згідно Указу Президента України № 1207 від 13 грудня 1996 року щотижня виходить друком «Офіційний вісник України» - найповніше офіційне видання, в якому публікуються державною мовою повні тексти нормативно-правових актів, включених до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, а саме: закони України, постанови Верховної Ради України, акти Конституційного Суду України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти Національного банку України, нормативно-правові акти міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, міжнародні договори України, що набрали чинності, європейські конвенції, рішення Європейського суду з прав людини тощо.

З січня 2007 року з метою оперативнішого оприлюднення нормативних актів інформаційний бюлетень «Офіційний вісник України» виходить двічі на тиждень і уся база нормативних документів стала доступною на сайті http://ovu.com.ua.

Це видання забезпечує повноту та змістовне наповнення бази даних правової інформації, дозволяє проводити інформаційно-правову роботу на більш якісному рівні.

Забезпечення державних органів, підприємств, установ та організацій вказаним виданням є важливою умовою успішного виконання покладених на них завдань.

Світлана Левицька,
завідувач відділу РАЦС
Трускавецького міського управління юстиції

Правова допомога – безкоштовно

Громадські приймальні при управліннях юстиції розпочали надання безоплатної первинної правової допомоги всім без винятку громадянам України.

Відповідний наказ на виконання Закону «Про безоплатну правову допомогу» підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович (наказ №3047/5 від 21.09.2011 року).

На виконання Закону, наказ Мін’юсту зобов’язує громадські приймальні при органах юстиції надавати безоплатну первинну правову допомогу усім без винятку особам, які перебувають під юрисдикцією України. Даним наказом затверджено порядок роботи таких приймалень.

Крім того, цим же наказом, міністерство юстиції рекомендує багнам виконавчої влади АРК, територіальним органам центральних органів виконавчої влади, місцевим органам влади керуватися указаним Порядком при організації діяльності власних громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги, якщо такі були створені раніше або будуть створюватися надалі.

Відповідно до вказаного наказу Міністерства юстиції, безоплатна первинна правова допомога має включати такі види правових послуг як надання правової інформації; надання консультацій і роз’яснень з правових питань; складання заяв та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Органи, при яких створена громадська приймальня, у разі письмового звернення осіб про надання будь-якого з видів правових послуг, наведених вище, з питань, що віднесені до їх повноважень, зобов’язані надати такі послуги протягом 30 календарних днів з дня надходження звернення.

Якщо у зверненні особи міститься лише прохання про надання відповідної правової інформації, така правова допомога надається не пізніше 15-денного терміну з дня отримання звернення.

Органам, при яких створена громадська приймальня, забороняється встановлювати плату за надання будь-якого з видів правових послуг, зазначених вище, та за видачу особам бланків заяв, звернень, запитів, довідок, інших документів, подання яких передбачено законодавством для реалізації прав і свобод людини і громадянина.

Якщо питання порушені у зверненні, не належать до компетенції органу, при якому створена громадська приймальня та до якого надійшло звернення особи, такий орган протягом 5 календарних днів надішле це звернення до відповідного органу та зобов’язаний повідомити про це особі, яка продала звернення.

Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» Міністерство юстиції зобов’язане затвердити типове положення про установи з надання безоплатної первинної правової допомоги. На Мін’юст також покладені повноваження координувати діяльність центральних органів виконавчої влади щодо реалізації політики держави у сфері надання безоплатної правової допомоги, здійснювати загальне управління у цій сфері, надавати методичну допомогу органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування з питань, що стосуються безоплатної первинної правової допомоги та затверджувати стандарти якості безоплатної правової допомоги.

Закон «Про безоплатну правову допомогу» був ухвалений ВРУ 02.06.2011 року. Закон, що був розроблений Міністерством юстиції, спрямований на створення механізму реалізації права кожного на безоплатну правову допомогу, закріпленого ст. 59 Конституції України, якою, зокрема, передбачено, що у випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно.

На виконання вищевказаного наказу Міністерства юстиції, наказом начальника Трускавецького міського управління юстиції Львівської області №47 від 07.10.2011 року затверджено Порядок роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги при Трускавецькому міському управлінні юстиції, який розміщений на сайті Трускавецької міської ради.

Наказ Трускавецького міського управління юстиції Львівської області від 07.10.2011 року № 48
Графік роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги при Трускавецькому міському управлінні юстиції Львівської області

День прийому Прізвище, ім'я, по батькові працівника Місце роботи та посада Час роботи
Перший четвер місяця Корчинський Роман Теодорович Начальник Трускавецького міського управління юстиції з 9.00 до 13.00
Наконечна Ірина Стефанівна Завідувач громадської приймальні - провідний спеціаліст Трускавецького міського управління юстиції з 14.00 до 18.00
Третій четвер місяця Левицька Світлана Юліанівна Заступник начальника трускавецького міського управління юстиції – начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану з 9.00 до 13.00
Павлів Оксана Михайлівна Заступник начальника Трускавецького міського управління юстиції – начальник відділу державної виконавчої служби з 14.00 до 18.00

Оголошення

Працедавці Дрогобиччини пропонують

Управління агропромислового розвитку Дрогобицької районної державно адміністрації: заступник начальника управління (самостійного) - начальник відділу освіта-повна вища, стаж роботи 7 років, конкурсна основа, бажано - досвід роботи на керівній посаді та управління персоналом, зар/плата - від 1336грн.; головний спеціаліст відділу організації виробництва, переробки с/г продукції .інженерно-технічного забезпечення, стаж роботи 3-5 років, конкурсна основа, зар/плата від 1005грн.;

ВПУ-19: робота у м. Дрогобичі по вул. Грушевського, 59 за посадою: майстер виробничого навчання автослюсарних робіт, освіта - вища, (інженер-механік, додатково: 4 розряд автослюсаря, 4 розряд електрогазозварника, зар/плата - від 1300грн.; майстер виробничого навчання (інформатика) освіта вища, (інформаційні управляючі системи та технологи), зар/плата - від 1346грн.;

СП ТзОВ «ІСМ»: робота у м. Дрогобичі по вул. Тураша, 20за посадою: фрезерувальник - робота на фрезерних, горизонтальних та вертикальних верстатах, зар/плата - від 2000 грн.; електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування - 4 розряду, стаж роботи від 3 до 5 років, ремонт токарних, фрезервних верстатів, ремонт ЧПУ зар/плата - від 1800 грн.;

АТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів»: інженер-технолог - освіта вища, стаж роботи - 1 рік, (Знання технологічного процесу складання кранів) зар/плата - від 1700грн.; інженер-електронік - освіта вища, стаж роботи - 1 рік, зар/плата - від 1400грн.; фахівець з фінансово-економічної безпеки - освіта повна вища економічна, стаж роботи - 3-5 років, зар/плата - від 1600грн.;

Дрогобицький молочний завод: електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування (ел. двигунів, ел.щитових до 1000ВТ)- 5 розряд, стаж роботи - 3 роки, умови праці - звичайні, зар/плата - від 985грн.; слюсар з ремонту технологічних установок (регулювання та комплексне налагодження складних технологічних установок) стаж роботи 4- 5 років, розряд -4, - зар/плата -від 985 грн.

ВП «Вагонне депо» м. Дрогобич: слюсар з ремонту рухомого складу - ремонт вагонів, тягових хомутів, автозчіпок та корпусів, робота у 3 зміни, зар/плата - від 1570грн., для осіб з обмеженими фізичними можливостями; дефектоскопіст з магнітного контролю - освіта профтехнічна, розряд 3, стаж роботи 1 рік, ремонт вагонів, тягових хомутів, автозчіпок та корпусів, робота у 3 зміни, зар/плата - від 1570грн, для осіб з обмеженими фізичними можливостями;

ДП «ЮТГ-Україна»: швачка - освіта - профтехнічна (швачка) -3 розряд, пошиття трикотажних виробів, зар/плата - від 1000грн.

ПП «Рома»: лікар-стоматолог – освіта - повна вища (лікар-стоматолог), для особи з обмеженими фізичними можливостями (інвалід ІІ-ІІІ групи), зар/плата від 1200грн.;

Дрогобицька виправна колонія 40: інспектор - освіта - без вимог до освіти та стажу роботи, змінний графік роботи, чоловіки, обов'язково - служба в армії, вік - до 30 років, зар/ плата- від 1300грн.; лікар-терапевт – освіта - повна вища, стаж роботи - 3 роки, змінний графік роботи, чоловік, обов'язково - служба в армії, зар/ плата - від 1032грн.; електромонтер з обслуговування підстанції - стаж роботи 2 роки, розряд З, інвалід III групи, обов'язково - допуск до роботи під високою напругою, зар/плата від 985 грн.; електрогазозварник - освіта - профтехнічна, шкідливі умови праці, стаж роботи 2 роки, розряд З, обов'язково - допуск, зар/плата - від 985грн.; Інженер-будівельник - освіта-повна вища, стаж роботи - 3 роки, чоловік, зар/ плата - від 1319грн.; Фахівець по контролю за виконанням режимних вимог ( чоловіки) Освіта можлива фізична або педагогічна зар/ плата - від 1300грн.; начальник відділення соціально-психологічної служби - можливо педагогічна або юридична освіта, 2 роки стажу в ОВС, обов’язкова служба в армії, .чоловіки віком до ЗО років( робота із засудженими) зар/ плата - від 1500грн. спеціаліст-бухгалтер – освіта - повна вища, зар/ плата - від 1300грн

Дрогобицька філія ДП «Гарантія-маркет»: заступник директора з охорони праці та господарсько-технічних питань - освіта - повна вища, стаж роботи 5 років, зар/плата від 1400грн.;

ТзОВ «Райагробуд»: електромонтер з обслуговування електроустановок - освіта -профтехнічна, стаж роботи 3 роки, З розряд, ремонт технологічного устаткування, зар/плата від 1800 грн.;

Муль Роман Миколайович: касир торгівельного залу - освіта - профтехнічна, робота в мережі магазинів «Ромашка», зар/плата - від 985грн.,

ТзОВ «ЛЛ-Дрогобичтрансбуд»: робота на будівництві стадіону вул. Спортивна у М.Дрогобичі за будівельними професіями: бетоняр - без вимог до освіти та стажу роботи; Заробітна плата: 1700грн-2200грн; лицювальник-плиточник - 1-3 розряд, стаж роботи - 3 роки; заробітна плата: 1700грн-2200грн.; тесляр: 3 розряд, стаж роботи - 1-3 роки; заробітна плата: 1700грн-2200грн.; маляр: 3 розряд, стаж роботи -1-3 роки; заробітна плата: 1700грн - 2200грн.;

КП «Берізка»: робота в ресторані «Берізка» по вул. Завалля,5 у м. Дрогобичі за посадою кухар 5 розряду, стаж роботи - від 1 до 3 років; Заробітна плата: від 1204 грн.; кондитер 3 розряду, стаж роботи - від 1 до 3 років;(випікання булочок) Заробітна плата: від 985 грн.;

ПП «Аркол»: робота у м. Дрогобичі по вул. Бориславській за посадою адміністратор системи - необхідний стаж роботи - від 0,5до 1 року; обов’язкове знання німецької мови на високому рівні, володіння комп'ютером, Інтернетом, заробітна плата: від 1600грн.;

ВАТ «Дрогобицька фарба» - головний бухгалтер - освіта - повна вища, стаж роботи 5 років, зар/плата - від 2600 грн.;

ТЗОВ "РОЛМІТЕК": працювати у м. Дрогобичі по вул. Чапельського, 1 - швачка - (Пошиття спецодягу та верхнього жіночого одягу), заробітна плата від 960 грн.,

ВАТ "ДЗЗВ" -ум. Дрогобичі по вул. Фабрична,61 - оператор пульта керування устаткуванням залізобетонного виробництва, заробітна плата від 1900 грн.;

ДП САНАТОРІЙ "ДЖЕРЕЛЬНИЙ" пекар, ( випічка хліба, булочок, пиріжків, робота по 2 дні) заробітна плата від 1200 грн.;

ПП "РОКО" - столяр - заробітна плата від 1000 грн.;

ДКАП "МЕДІКУС" - фармацевт (працювати в Стебницькій міській лікарні (відділенні ДКАП «Медікус»))- заробітна плата від 1000 грн.;

ПП "ЛІМНИЦЯ" Інженер-будівельник (роботи з водопроводом та каналізаціями) - заробітна плата від 1884 грн,

ТЗОВ "РОЛМІТЕК" - швачка-стаж роботи від1 до 3 років, освіта професійно-технічна, розряд - 3,заробітна плата від 985 грн.;

ТЗОВ "ОКЕАН" - бармен, стаж роботи від 1 до 3 років, освіта професійно-технічна, розряд - 3, заробітна плата від 985 грн.;

ДРОГОБ.-БОРИСЛАВСЬКИЙ ОБ'ЄДНАНИЙ РАЙОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ - спеціаліст 1 категорії групи соціального захисту , освіта вища (документознавство та інформаційна діяльність) заробітна плата від 985 грн.;

КП "КОМБІНАТ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА" машиніст автогрейдера - освіта професійно-технічна, стаж від З до5 років, заробітна плата від 2200 грн.;

За додатковою інформацією та сприянням у працевлаштуванні звертатися до Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості за адресою: м. Дрогобич, вул. П. Орлика, За. Контактний телефон:(03244)21461, (03244) 22389.

Газета "Вільне слово"

Здаються в оренду офісні приміщення

Здаються в оренду на тривалий час офісні приміщення для здійснення комерційної або торгівельної діяльності площами 12,1, 20 та 34 кв. м. по вул. Скоропадського, 7 у м. Трускавці (навпроти школи № 3). Тел. для довідок: 093-032-3084 – Василь, 098-008-3800 – Іван.

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.