Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№108 (352) 24 жовтня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Маємо нового прокурора

За достовірною інформацією, цього тижня у Трускавці мають представити нового прокурора. Ним стане Олександр Кучерявий. Натомість чутки про те, що Юрій Яремчук працюватиме в Києві, не підтвердилися – він повертається у крісло прокурора Борислава. Саме в Бориславі Юрій Яремчук і працював прокурором до призначення прокурором Трускавця. Натомість Володимир Павич, який дотепер був прокурором Борислава (а перед тим – і Трускавця), очолить Дрогобицьку міжрайонну прокуратуру. Олег Соболь, прокурор Дрогобиччини, призначений першим заступником прокурора міста Львова. Таким чином, кадрові ротації в прокуратурі завершені.

Політичне життя

Як повідомляє Трускавецьке міське управління юстиції, на підставі поданих документів та заяви від 23.09.2011 року у відповідності до ст. 11 Закону України «Про політичні партії в Україні» Трускавецьким міським управлінням юстиції 27.09.2011 року зареєстровано Трускавецьку міську організацію політичної партії «Громадянська позиція». Голова організації: Кіндракевич В.В. Місцезнаходження: м. Трускавець, вул. Стебницька, 75а.

На підставі поданих документів та заяви від 17.10.2011 року у відповідності до Закону України «Про політичні партії в Україні» Трускавецьким міським управлінням юстиції 21.10.2011 року взято до відома інформацію про обрання головою Трускавецької міської організації Партії регіонів – Грицака Л.Я. Місцезнаходження: м. Трускавець, вул. Карпатська, 2.

Де влада йде назустріч людям?

Мер Трускавця Руслан Козир взяв участь у форумі мерів під назвою «Де влада йде назустріч людям?». Про це було повідомлено на понеділковій нараді 24 жовтня. Питання, котрі піднімалися на форумі – місцеве самоврядування та його проблеми, співпраця місцевої та центральної влади, вирішення проблем ЖКГ, активізація створення ОСББ, пошук та ефективне використання ресурсів для розвитку міст. Назву форуму можна трактували неоднозначно.

До зими готові?

Трускавець готується до зими. Місто розпочало опалювальний сезон. Як нас поінформувала начальник ІАС ТМР Валентина Гук, за тиждень часу мали місце дві незначні аварії на котельнях по вулиці Івасюка та вулиці Сагайдачного, але вони були несуттєвими. Котельня на Мазепи працює справно. Вирішується питання покращення теплопостачання СШ № 3 – старі труби поіржавіли, бо довший час ця школа отримувала теплоносій від котельні санаторію "Карпати", а тепер отримує від котельні на Івасюка. Бувають випадки, коли труби не витримують тиску. Такі ситуації виникали на Стебницькій, 72, Данилишиних, 7 та 9, на Дрогобицькій, 12. Неполадки ліквідовуються оперативно. За тиждень зафіксовано 68 викликів по ліфтах. Стала до дії камера регулювання тиску на вулиці Мазепи, та влада продовжуватиме працювати над покращенням водопостачання Трускавця. Проблемою є борги за воду – станом на сьогоднішній день водоканалу винні 750,5 тисяч гривень.

Чи дасть гроші обласний бюджет?

Міська влада Трускавця подала свої пропозиції щодо включення до переліку об’єктів, котрі фінансуватимуться з обласного бюджету, ряду об’єктів із Трускавця. Про це було повідомлено на понеділковій нараді 24 жовтня. Серед них – реконструкція вулиць Річки та Воробкевича, будівництво вулиці Проектної (Різняка-Макомацького), реконструкція курортного парку та двох музеїв (історії міста та М. Біласа), які є пам’ятками архітектури (колишні вілли "Саріуш" і "Ґопляна"), ремонт бібліотеки-філії № 1 на Бориславській, 36, а також ремонт двох гілок водопроводу (від санаторію "Молдова" до каплички і від магазину "Барвінок" до вулиці Стуса). Якщо область виділить кошти на ці проекти, то вони реалізовуватимуться за спів фінансування і міського бюджету Трускавця. Мова йде про плани на 2012 рік.

На сесію запросили прокурора

Як повідомив секретар ТМР Петро Шумин, цього четверга, 27 жовтня, відбудеться чергова сесія ТМР. Першим питанням порядку денного заслухають результати аудиту КРУ, тож на сесію зобов’язують з’явитися всіх розпорядників коштів, керівників відділів, управлінь, комунальних підприємств, будуть присутніми і правоохоронні органи. Чи відбудеться представлення Олега Кучерявого, нового прокурора Трускавця, до четверга, невідомо. Цілком можливо, що на цій сесії трускавецьку прокуратуру на цій представлятиме на перша особа в цьому відомстві, а хтось із заступників чи помічників.

Пора на цвинтар

До 1 листопада, Дня Всіх Святих, залишається тиждень часу. В цей день в нашому краї традиційно згадують померлих родичів, предків, друзів та знайомих. Кожен старається знайти хвилю часу, щоб впорядкувати на цвинтарі могили. Варто зазначити, що щораз більше людей намагається привести до ладу не тільки могили своїх родичів, а й ті занедбані могили, котрі знаходяться по сусідству.

Міська влада Трускавця обіцяє подбати про благоустрій на дорогах та узбіччях, котрі ведуть як до нового, так і старого кладовищ. Про це було повідомлено на понеділковій нараді 24 жовтня.

Польські лікарі направлятимуть пацієнтів до Трускавця

Як повідомив заступник міського голови Трускавця Юрій Яворський, до Трускавця прибуде делегація польських лікарів із міста Ясло, щоб взяти участь у семінарі, котрий буде проведено разом із трускавецькими лікарями. Влада Трускавця хоче, щоб польські лікарі направляли пацієнтів лікуватися на наш курорт. Для делегації із Ясла буде проведено також інфо-тур. Є вже попередні домовленості із санаторно-курортними закладами на знижку 5% для польських гостей, щоб їх зацікавити економічною вигодою. Натомість на листопад планується візит до Ясла міського голови Трускавця Руслана Козира, повідомив Юрій Михайлович.

Подарували ікону для храму

В неділю, 23 жовтня, настоятель трускавецького римо-католицького костела Внебовзяття Найсвятішої Діви Марії о. Христофор Щигло CSSR здійснив чин освячення ікони блаженного Івана Павла ІІ, подарованої храмові знаним меценатом, чиє прізвище не розголошується. Папа Іван Павло ІІ (в миру – Кароль Войтила) обіймав Святий Престол з 1978 по 2005 рік. В травні 2011 року Папа Бенедикт XVI проголосив свого попередника блаженним, провівши чин беатифікації. Збираються дані для процесу канонізації (оголошення особи святою). Ікона Папи Івана Павла ІІ виконана в дещо незвичному для латинської традиції стилі, але такою була воля благодійника, повідомив о. Христофор.

Що було в Стебнику і буде в Трускавці?

23 жовтня в місті Стебнику відбулося Свято Жнив, організатором якого виступила місцева спільнота церкви "Добра Новина" (пастор – Володимир Кузьмич), інформує наше джерело. Натомість у Трускавці Свято Жнив відбудеться цієї неділі, 30 жовтня, у приміщенні Палацу культури імені Шевченка ЗАТ "Трускавецькурорт". Початок – о 15.00, вхід вільний. Організатори запрошують прийти на Свято Жнив і повідомити про його проведення своїх знайомих, співробітників, друзів та близьких. Мета свята – подякувати Богу за врожай (раніше свято носило назву День подяки Богу за врожай, або ж просто День подяки) та за всі його ласки. Детальнішу програму заходу плануємо подати в найближчому номері вісника.

У Дрогобичі може постати притулок для тварин

Справа стосовно вирішення проблеми бродячих собак в нашому регіоні може зрушити з місця. Як поінформувала нас представник служби захисту тварин у м. Трускавці п. Лідія Крамар, підприємці із Дрогобича Оксана Шмігельська та Максим Чирка готові спорудити притулок для собак у Дрогобичі. Міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський пообіцяв свою підтримку реалізації цього проекту. Є інформація, що вже виділяється територія – десь поблизу автокранового заводу, тобто в так званій промисловій зоні. Очевидно, що до справи творення притулку мали б долучитися і керівники Трускавця та Борислава, де ця проблема є не менш актуальною, ніж в Дрогобичі. Хочеться вірити, що конфліктні ситуації, коли одні кажуть, що собак відстрілюють чи вбивають вже відловлених, а інші звинувачують захисників тварин, що вони зі Львова забирають не лише "своїх" собак, а й чужих, припиняться. Очевидно також, що справа потребуватиме не лише волонтерів, але і коштів, тож інші підприємці можуть долучитися до неї. Бо реально містами регіону "гуляють весілля" зграї собак, котрі несуть потенційну загрозу як жителям, так і гостям. Якщо ж вирішити справу цивілізовано, із взаєморозумінням, то і захисники тварин будуть задоволені, і собаки будуть цілі та живі, і влада зможе легше зітхнути, що хоча б ця проблема звалилася їй з пліч.

Квітка на камені

З 26 по 30 жовтня в м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька обл.) проходитиме ІІ Міжнародний багатожанровий творчий фестиваль-конкурс "Квітка на камені-2011". Це 11-й авторський фестиваль із серії "Пізнай Україну". Організатори запрошують творчі колективи та шкільні групи на фестиваль. Захід проходить за підтримки міського голови Кам’янця-Подільського, відділу культури міськради, Національної мережі готелів "7 Днів". Тел. для довідок (057) 716-09-65.

Чемпіони Європи та світу відпочивають у Трускавці

Як інформує наше власне джерело, цими днями у Трускавці відпочивають чемпіон Європи із греко-римської боротьби Костянтин Палецький, чемпіон світу з цього ж виду спорту Віталій Смірнов і дворазовий чемпіон серед юніорів по греко-римській боротьбі Ігор Дідик. Знані спортсмени минулого тижня мали зустріч із молодими бориславцями, котрі теж пробують свої сили у силових видах спорту. Вона проходила у спортивній школі Борислава за участі мера Борислава Володимира Фірмана, депутата обласної ради Володимира Голобутовського, чемпіонки світу з боксу та Почесної громадянки Борислава Вікторії Вірт, директора спортивної школи «Атлант», майстра спорту з важкої атлетики, депутата міської ради Михайла Гопшти директора спортивної школи міського відділу освіти, майстра спорту Олега Загірського. Чи зустрічалися знані спортсмени світового рівня зі спортсменами трускавецькими, інформації не маємо.

Власна інформація

Економічний форум у Трускавці – знакова подія для України, - експерт

XI Міжнародний Економічний Форум в Трускавці – знакова подія не лише для Львівщини і Західного регіону, але й для всієї України. Таку думку висловив економіст Володимир Нікітін. За словами експерта, економічні форуми за участю іноземних представників влади та бізнесу є надзвичайно важливими, оскільки дають можливість контактувати сторонам, зацікавленим у розвитку різних галузей.

"Саме географічне положення Львівщини є дуже вигідним для інвестора, адже ці краї надзвичайно гарні і привабливі для туристів. Крім природної краси, на Львівщині є потужні підприємства, зокрема машинобудівні, а в світлі ЄВРО-2012 - це ще й розвиток інфраструктури, готельного, туристичного бізнесу. Те, що влада Львівщини професійно підійшла до організації форуму, значно вплине на його результати", - зазначив В.Нікітін. Він підкреслив, що для досягнення ефективних результатів також необхідно, аби інвесторам сприяла центральна влада та законодавство.

"Інвестиції є корисними, якщо вони правильно направлені. Для того, аби інвестори заходили в Україну, треба, щоб вони відчували себе безпечно і були впевнені, що їх кошти не підуть комусь в кишеню. В цьому наша влада має наслідувати чітку інвестиційну політику європейських країн", - сказав експерт. За його словами, у випадку підтримки інвесторів центральною владою інвестиційний клімат в Україні значно покращиться, а значить, зросте й її економіка, рівень життя тощо.

Прес-служба Львівської облдержадміністрації

У Східниці буде свій музей

Про це впевнено сказав нашому кореспондентові селищний голова Іван Піляк. Його буде розміщено в переобладнаному сьогоднішньому приміщенні механічної майстерні другого нафтопромислу, неоддалік селищної ради і центру селища. Вже є попередній проект. Керівник селища-курорту підписав із однією польською нафтовою компанією порозуміння щодо створення музею історії видобування нафти й газу.

- Прикро, що так пізно доводиться реалізовувати цю задумку, - з жалем констатує селищний голова. - Адже багато можливих експонатів безнадійно втрачено - їх просто здали в металобрухт, замість того, щоб зберегти для нащадків. І все-таки музей у Східниці буде. Він приваблюватиме допитливих відпочивальників, які живуть жагою пізнання. Ми передбачатимемо кошти на спорудження музею вже на наступний рік...

Газета "Нафтовик Борислава"

Олег Майовський – співак, котрий прославляє Бога

Прізвище Олега Майовського, поета, композитора, а віднедавна і співака, не дуже відоме широкому загалу. Тож інформація про те, що він даватиме свій сольний концерт у Трускавці, та ще й безкоштовно, декого просто не зацікавила. А дарма – ті, хто побував на концерті, покидали його із потужними позитивними враженнями та відчуттям великого задоволення, що артисти такого рівня ще є в Україні. І річ не стільки в унікальності голосу чи способі виконання, не в аранжуванні пісень чи в особистій харизмі пана Олега, найголовніше – зміст пісень, їхній високий духовний рівень. Будучи сам високодуховною людиною, Олег Майовський вміє заставити іншого глянути на своє життя, задуматися над його сенсом та цінністю, осмислити свої стосунки з іншими людьми, зі світом, а головне – з Богом.

Олег Майовський Олег Майовський

Пісні на слова та музику Олега Майовського виконують Олександр Пономарьов, Тіна Кароль, Оксана Пекун, Віктор Павлік, Марина Одольська, Діма Клімашенко, Катя Бужинська та інші знані артисти. Що ж спонукало Олега самому взятися за мікрофон і заспівати, невже це прагнення стати зіркою? Яким було життя артиста до початку його сольної кар’єри? Як він, виходець із глибинки, досягнув успіху в Києві? Як сприймають його інші артисти – як партнера чи конкурента? На ці та інші запитання Олег Майовський дав відповідь нашому кореспонденту.

- Я народився в с. Довге Теребовлянського району на Тернопільщині. Мій дідусь був дяком у церкві, православній, бо за радянських часів інших церков не було, батько є дяком у греко-католицькій церкві. Моя бабуся по маминій лінії теж була дячихою. Ну а я – також дяк, тільки в більш сучасній церкві, протестантській.

Закінчивши музичну школу та музучилище в Тернополі, а згодом Київський університет культури (Поплавського – В.К.), я працював на різних студіях. З Віктором Павліком співпрацюю з 1992 року, співав на бек-вокалі у Пономарьова, так що можна сказати, що співаю я все життя.

Сольні концерти я почав давати зо п’ять років тому. Причина – деякі із моїх пісень, особливо на соціальну тематику, подобалися багатьом знаним українським виконавцям, та їх не виконували з тої причини, що ці пісні – некомерційні. Продюсер вирішує, яка пісня може приносити дохід, щоб не тільки повернулися витрачені кошти на аранжування, промоцію, але щоб були і прибутки. Тож настав переломний момент, коли я окрім того, що пишу пісні, почав їх і співати. Я не співаю заради слави чи грошей, як "звьозди", я просто служу.

- А як відбулося Ваше навернення до Бога?

- Знаєте, в мене не було так, що я не йшов, не йшов до Бога і раптом прийшов. Я походжу з віруючої сім’ї, з дитинства знав молитви, гріхи, заповіді. Із протестантами я ближче познайомився у Києві, коли вчився. В 90-ті роки в українській столиці було особливо багато християнських місіонерів з Кореї, тепер з них залишилася тільки одна місія на Героїв Дніпра. Вони набирали студентів для співу в церкві, на служіннях. В принципі, моє більш глибоке навернення відбулося в 1998 році. Тоді я кинув курити раз і назавжди (до цього "кидав" щось біля сотні разів), перестав вживати алкоголь, хоча ніколи не зловживав ним. В цьому році я познайомився зі своєю дружиною, тоді ми й побралися. Я належу до церкви "Найсвятіша святиня" (Софії Жукотанської – В.К.).

Твори Олега Майовського – про відносини чоловіка та жінки, про любов, про хороші, чисті, теплі почуття. Свій концерт, який проходив у концертному залі санаторію "Карпати", поет, композитор та співак присвятив Року Пересопницького Євангелія, 450-річчя якого відзначає Україна. "Всі політики хотіли б покласти руку на Пересопницьке Євангеліє. Та дехто з тих, кому вдалося це зробити, забравши свою руку, забувають про це Євангеліє", щиро розповідає Олег Майовський.

Його концерт – це пісні та роздуми, коли слухаєш їх, то розумієш, що він розуміє під терміном "служіння". "Ти найкращий у світі", "Я тебе люблю", "Ісус, це Ти – Бог України, над землею пісня лине", "Доля в кожного своя", "Я без Тебе безсилий", "Я поклоняюся Тобі", "Мамо моя", "Я сьогодні радісний, щасливий" – це лише невелика частина назв пісень, котрі виконує Олег Майовський. Проблеми дітей, котрі сидять на вокзалах та курять чи нюхають клей із торбинки, проблеми бомжів, які "поховали власних дітей" і своє горе топлять в оковитій, проблеми жінок легкої поведінки ("Хто без гріха, хай кине камінь"), проблеми сиріт при живих батьках, котрі майже голі-босі просять кусок хліба серед лютої зими в час, коли "мати заробляє за кордоном гірко, тато ж пропиває останню копійку" – це ті виразки на тілі України, які "порядні люди" часто воліють не помічати, ігноруючи факти, стараючись перевести розмови в інше русло. Олег розуміє слова "Возлюби ближнього свого" як заклик до дії – ми ближніх не просто маємо любити якось абстрактно, відсторонено, а любити кожну людину, навіть якщо від неї погано пахне, якщо вона мало подібна на людське сотворіння. Бо кожен із нас створений на образ і подобу Божу. А любити – це і молитися за людей, і допомагати їм, наскільки дозволяють можливості.

Втім, серед творів, котрі виконує співак Олег Майовський – і жартівливі пісні, і пісні на патріотичну тематику. Його пісня "Встань, пробудися, Україно!", написана ще до Помаранчевої революції, актуальна і сьогодні. "Двадцять років пройшло і ми все надіялися, що прийде один, другий, третій і нарешті стане добре. Та потрібно не надіятися на політиків, на людей – потрібно надіятися на Бога. Бо "блаженний народ, що йому так ведеться, блаженний народ, що Господь йому Бог", - зазначає Олег. - Багато людей надіються на гроші, та я знав багатьох мільйонерів, яких їхні мільйони не врятували від смерті".

Серед пісень, котрі особливо сподобалися трускавецькій публіці – "Моя хата скраю", про тих, хто ходить до церкви, робить порядки в хаті чи п’є горілку, щоб "бути як всі", "щоб люди не казали", щоб не виділятися із сірої маси. "Тепер я вже нормальний, як переважна більшість", іронізує автор, та смішного в пісні мало – проблема, порушена в ній, є актуальною як в Україні, так і в Америці, як в селах, так і в містах, як серед бідних, так і в середовищі заможних людей.

Ми мали можливість спілкуватися з Олегом Майовським в кімнаті готелю, де він зупинився на цих кілька днів свого перебування в нашому краї. "Я бачу, що Трускавець – заможне місто, дуже заможне, Стебник значно бідніший. Та от люди у Стебнику більш щирі, відкриті". Співака запросила до Трускавця та Стебника церква "Добра Новина", її старший пастор у Трускавці Анатолій Кузьмич виступив на завершення концерту в санаторії "Карпати", який відбувався 22 жовтня. "Ми благословляємо наше місто, благословляємо Лева Ярославовича і всіх працівників цього прекрасного санаторію, благословляємо всіх Вас" – розпочав словами молитви пастор Анатолій і додав, що Олег Майовський робить дійсно благородну справу, проповідуючи Слово Боже своєю творчістю. Натомість в неділю, 23 жовтня, Олег Майовський взяв участь у служінні у вищезгаданій церкві Трускавця, а згодом виступив перед стебничанами (в цей день у Стебнику відбувалося Свято Жнив).

Спілкуючись із Олегом ввечері, напередодні його від’їзду до Києва, ми звернули увагу на те, наскільки скромна ця людина, як він хоче працювати задля слави Божої в різних сферах – служачи молоді, служачи ув’язненим, служачи людям всіх конфесій, бо "не має значення, до якої церкви ви ходите". Під час концерту Олег Майовський чи то жартома, чи всерйоз розповів своє бачення, що на небі буде багато і католиків, і православних, і протестантів, та от ті, кого ми сподівалися б там побачити, якраз там не буде.

"Після комунізму, коли відкрилися всі дороги, всі йшли до церкви. Зараз же відносно віри всі вже визначилися. Хтось не вірить взагалі і не хоче вірити, хтось вірить у гроші, хтось обрав компроміс із совістю, бо в нього бізнес і йому невигідно вірити. Є ж такі, хто в пошуку і тим, хто слухає, я намагаюся донести Слово Боже. Я співаю некомерційну музику, тому не можу вважатися конкурентом іншим співакам. Та все одно є такі, кому мої пісні – як кістка в горлі, хто не хоче жодної згадки про Христа чи християнство".

Ось такий він, Олег Майовський, людина, котра їздить із концертами не для того, щоб "бавити", розважати публіку, а щоб спонукати людину до рефлексії та задуми над своїм життям, над відносинами. І надзвичайно приємно, що він виступив зі своїми піснями і в нашому Трускавці. "Я надзвичайно задоволений із приїзду Олега, навіть у нашій церкві його виступ приніс немалі плоди", - зазначає пастор Анатолій Кузьмич і немає підстав йому не вірити. Якщо навіть одна людина змінилася під впливом виступу Олега Майовського, то праця його недаремна.

Володимир Ключак

Рішення проблеми не розв’язало

Наприкінці вересня виконком своїм рішенням розрубав «гордіїв вузол» проблем, пов'язаних із самовільним встановленням окремими громадянами систем індивідуального опалення у багатоповерхових будинках. Чисельні випадки втручання мешканців багатоквартирних будинків м. Борислава у внутрібудинкові газові мережі та самовільне встановлення газових опалювальних приладів створили небезпечну ситуацію, пов'язану з використанням газу в побуті. Про грубе порушення Правил безпеки систем газопостачання України, ДБН В. 2.5-20-2001 «Газопостачання», що може призвести до аварій і нещасних випадків, неодноразово говорив начальник Бориславської філії УЕГГ ПАТ «Львівгаз» Володимир Луців, який наголошував керівництву міста, що мешканці квартир свідомо не допускають працівників філії газового господарства до технічного обслуговування газового обладнання, оскільки поінформовані, що самовільно встановлене газове обладнання підлягає відключенню від газопостачання. Водночас керівник УЕГГ ставив перед міською владою Борислава вимогу врегулювати цю проблему, інакше для усунення порушень нормативних актів управління буде змушене припинити газопостачання в окремих під'їздах або в цілому будинку.

Як варіант вирішення проблеми управління газового господарства пропонувало міському голові Борислава для забезпечення безаварійного і безперебійного газопостачання, і головне – безпечних умов проживання мешканців житлових будинків - прийняти рішення про надання дозволу власникам приватизованих квартир, в оселях яких уже самовільно встановлені індивідуальні системи опалення, на їх встановлення. У вказаному рішенні зобов'язати їх виготовити необхідну проектно-виконавчу документацію на перевлаштування внутрішньобудинкових газових мереж, що дасть можливість експлуатувати їх без загрози життю і здоров'ю мешканців.

Після тривалого вивчення проблеми виконавчий комітет Бориславської міської ради рішенням за номером 283 дав дозвіл мешканцям приватизованих квартир, які самовільно встановили у своїх помешканнях індивідуальні системи опалення та гарячого водопостачання, від'єднатися від централізованої системи теплопостачання будинку та у визначений законом спосіб легалізувати встановлені системи опалення. Ухвалюючи рішення «Про встановлення порядку оформлення документів, які забезпечать безпечне користування вже влаштованого власниками та наймачами квартир автономного опалення та визнання їх такими, що розірвали договірні відносини з КП «Бориславтеплоенерго» щодо надання послуг централізованого опалення і гарячого водопостачання», члени виконавчого комітету керувалися чисельними зверненнями громадян, рекомендаціями комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, актами обстеження мереж і опалення квартир, у яких комісія виявила факт самовільного встановлення системи індивідуального опалення.

Начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олег Левицький наголошує, що у рішенні виконкому йдеться про тих власників квартир, які встановили індивідуальне опалення, коли порядок від'єднання від систем централізованого опалення будинку був не врегульованим. У додатку до рішення вказано чіткий перелік власників квартир та квартиронаймачів, які отримали право узаконити від'єднання свого помешкання від централізованої системи опалення. Це 224 власники квартир у багатоповерхових будинках міста.

- Причому, - наголошує пан Олег, - у рішенні чітко виписано саму процедуру легалізації самовільно встановлених систем опалення. Із отриманим на руки витягом з рішення виконкому кожен власник квартири, прізвище якого внесено у перелік, повинен звернутися до філії Бориславського управління з експлуатації газового господарства за одержанням технічних умов та Бориславського району електричних мереж за одержанням технічних рекомендацій на встановлення автономного опалення. На підставі отриманих техумов та рекомендацій виготовити проектну документацію на влаштування автономного опалення у квартирі і відповідно до проектної документації перевлаштувати мережу автономного опалення в квартирі, якщо вона встановлена не у відповідності до проекту. Лише після виконання цих умов можна перейти до оформлення акту про від'єднання квартири від внутрішньобудинкової системи опалення і відповідності встановленого опалення до проектної документації. Саме акт є основним документом, на підставі якого власники та наймачі визнаються такими, що розірвали договірні відносини із КП «Бориславтеплоенерго» і їм перестають нараховувати плату за теплопостачання.

Олег Левицький розповів, що відразу після ухвалення виконкомом цього рішення у відділ почали масово надходити звернення, у яких мешканці приватизованих помешкань ставлять комунальників до відома, що вони встановили у своїх квартирах індивідуальні системи опалення і тому просять не нараховувати їм плату за користування централізованим опаленням. Зрозуміло, що працівники відділу відповідно реагують на ці листи, роз'яснюють, що факт самовільного встановлення індивідуального опалення не є підставою для припинення договірних відносин із «Бориславтеплоенерго» та припинення нарахування оплати за теплопостачання.

Питання відключення від мереж централізованого опалення в багатоповерхових житлових будинках регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовід ведення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21. 07. 05 № 630 (зі змінами, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 31. 10. 07 № 1268) та Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення і постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, який затверджено Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22.11.05 № 4 (зі змінами, внесеними Наказом Мінжитлокомунгоспу від 06.11.07 № 169, зареєстрованим у Мінюсті 06.11.07 за № 1478/11758). Згідно вищезгаданих нормативних актів надання дозволу на переобладнання інженерних систем у житловому будинк, зокрема на переобладнання централізованої системи опалення в багатоквартирних житлових будинках на індивідуальну, є компетенцією органів місцевого самоврядування, оскільки, згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження щодо управління об'єктами житлово-комунального господарства, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації необхідного рівня та якості послуг населенню, організація реконструкції і ремонту жилих будинків, а також контроль за технічним станом, використанням та утриманням об'єктів нерухомого майна усіх форм власності покладено на органи місцевого самоврядування. У той же час наказ Мінжитлокомунгоспу № 169 від 9 грудня 2007 року унеможливлює відключення від централізованого опалення та гарячого водопостачання окремих квартир у багатоквартирному будинку і передбачає можливість відключення лише будинку в цілому за рішенням загальних зборів та за згодою всіх власників чи їх уповноважених. Обмежень щодо вибору виду тепло-генеруючого обладнання та виду палива для влаштування індивідуального опалення немає. Обраний варіант повинен відповідати вимогам державних будівельних норм. Дозволи, надані заявникам міжвідомчою комісією до дня набуття чинності Наказу Мінжитлокомунгоспу від 06. 11. 07 № 169 дійсні, а відмова відповідних організацій у видачі технічних умов по дозволах, наданих Комісією до 09. 12. 2007, неправомірна.

Рішенням № 283 від 29 вересня 2011 року виконавчий комітет частково врегулював проблему безпечної експлуатації самовільно встановлених систем індивідуального опалення будинків, проте не вирішив її. Кількість бажаючих перейти на індивідуальні системи опалення та гарячого водопостачання квартир постійно зростає. Тільки у вересні відділ житлово-комунального господарства та будівництва міської ради підготував більше 50 роз’яснень щодо порядку від’єднання від централізованої мережі та встановлення у квартирах індивідуального опалення. Можливо, коли ціна на природній газ для теплоенерго та індивідуальних споживачів вирівняється, питання переходу на індивідуальне опалення не матиме такої гостроти. А наразі мешканці багатоквартирних будинків у листах відстоюють своє право перед владою за менші гроші жити комфортніше.

Ефективність від того листування нульова, адже порядок встановлення систем індивідуального опалення у квартирах чітко регламентований нормативними актами. Відтак результат залежить не від волі окремого чиновника, а швидше від позиції самих людей, оскільки Наказ Мінжитлокомунгоспу дозволяє відключення лише будинку в цілому за рішенням загальних зборів мешканців.

Петро Магур,
газета "Нафтовик Борислава"

Я бачу, що робиться

пастор Анатолій Кузьмич разом із пастором Володимиром Кузьмичем та Олегом Майовським Пастор місцевої церкви «Добра Новина» у м. Трускавець, магістр служіння за спеціальністю «Душеопікунство», старший пастор церков Львівської області РЦ ХВ€ «Божа Церква», радіопроповідник та постійний дописувач газети «Добра Новино» розповідає про своє служіння.

- Пасторе Анатолію, розкажіть трохи про себе та про те, як ви прийшли до Бога.

- Я народився на Вінниччині і був останньою, восьмою, дитиною в багатодітній християнській сім'ї. Мій батько був пастором, і з дитинства я ходив на служіння. З п'ятнадцяти років, коли я пішов працювати на роботу, мене почав зваблювати світ, і я не служив нормально Богу. Проте у 20-ти річному віці Дух Святий торкнувся мене по-особливому. Це сталося перед Новим Роком. В мене були зовсім інші думки і плани на подальше життя, але на тій молитві Бог торкнувся мене дуже сильно, і, можна сказати, за 5 хвилин Бог мене повністю змінив. Після цього я відразу отримав покликання і почав служити.

- Сьогодні віруючі батьки особливо хвилюються не тільки за здоров'я і навчання їх дітей, але й за їхнє слідування за Богом. На вашу думку, що вони повинні робити, щоби їхні діти залишилися в церкві і служили Богу?

- Сказати однозначно важко, тому що стикаємося і з таким парадоксом, коли батьки зробили все можливе, але діти все одно полюбили світ, в той час, як деякими дітьми батьки належно не займалися, але вони пішли за Богом. Але це винятки. Бо все ж основа залишається основою. Найбільша помилка, якої часто припускаються батьки, вони думають, що якщо вони служать Богу, то діти автоматично підуть за Богом. Але це, в більшості, не спрацьовує, тому що дітьми потрібно займатися. Я думаю, основне, щоб батьки були друзями для своїх дітей. Не просто батьками, а друзями, щоби вони могли відкритися вам, навіть коли вони в чомусь не праві, коли вони согрішають. Щоби вони могли з вами порозмовляти, якщо вони влюбилися, якщо в них щось не виходить в школі, якщо отримали погану оцінку і т.д. Бо коли вони знають наперед, як ми себе будемо вести, вони не відкриваються. А коли діти не знайдуть підтримки в сім'ї, тоді, звичайно, їх почне цікавити вулиця. Моя порада - стати друзями для дітей, молитися Богові і показувати власний приклад. А коли діти вже відійшли від Бога, то найкращий варіант, я думаю, перевірити, в першу чергу, себе і покаятись в тому, що було зроблено не так, в тому числі покаятися перед самими дітьми, і вже починати працювати по-іншому. І я думаю, що кожну дитину, в серці якої посіяне Слово Боже, Він приведе до Себе. Просто потрібно прийняти правильну позицію, позицію смирення, виливати серце перед Богом, а з дітьми вести себе нормально, поважаючи їх, їхній вибір, благословляючи їх, і прийде день, коли Господь всі ці поразки оберне в благословення.

- Ви народилися на Вінниччині. Що пов'язало вас з Трускавцем?

- Ще у дитинстві я думав, що ніколи не запишу своє рідне місто. Але коли я покаявся і навернувся до Бога, невдовзі познайомився зі своєю майбутньою дружиною, яка була з Дрогобича, і я зважився на переїзд. Коли я від'їжджав, то моя мати не хотіла мене відпускати. Але Бог дав їй слово благословити і відпустити, бо він їде не просто так, а для служіння. І коли я сюди переїхав, я ходив на служіння, згодом почав проповідувати, а ще через якийсь час в церкві піднялося питання про рукопокладення дияконів. Ми іще з одним теперішнім служителем відправилися на навчання в коледж. А коли повернулися, нас руко поклали в диякони. Це було 20 років тому. Пройшли роки, і Бог покликав мене до пастирського служіння. Я, звичайно, дуже не противився тому баченню з небес, бо відчув його серцем, мав відкриття від Бога, а також підтвердження від інших людей в Церкві. Тому це для мене було певною підтримкою, і я почав служити. Так виявилося, що тут я знайшов не тільки свою половинку, але й служіння в плані Божому.

- Сьогодні багато людей стверджують, що Церква спить. Яким ви бачите стан сьогоднішньої Церкви загалом?

- Звичайно, треба признати факт фактом, що є багато гріха в Церкві, є багато неправильних речей, але є і друга сторона медалі. Колись Церква була малочисельна, а зараз є тисячні церкви, і тому пропорційно, звичайно, є в цих Церквах і люди, які бояться Господа і служать Йому щиро, і є багато фальшивих людей. За Ісусом також ходило багато людей. Юда був одним із апостолів і став зрадником. Проте я не можу сказати однозначно, що все так погано.

Я бачу, що намножується Царство Боже, я бачу, що Церква Божа шукає Бога. Мені часто говорять, що я не бачу, що робиться. Я бачу, що робиться, але ж ми не покликані сьогодні сіяти смуток і невірство в людей, які шукають Бога, або, бачачи як одна людина грішить, зробити висновок, ніби всі люди в Церкві грішать. Написано в Біблії: «Неправдивий - нехай чинить неправду ще, і поганий - нехай ще опоганюється. А праведний - нехай ще чинить правду, а святий - нехай ще освячується!» Колись я мав відкриття від Бога про Церкву. Бог мені сказав: «Ти не маєш права принижувати Мою Церкву. Я працюю в Своїй Церкві. І коли ти приходиш до Церкви і розставляєш все по-своєму, то ти принижуєш владу Духа Святого». Навіть в найважчі часи, коли ми читаємо послання до семи церков, Бог казав, що є люди в білих одежах. Навіть коли Іллі здавалося, що він залишився один, і він плакав перед Богом, то Бог відповів йому: «В мене є сім тисяч людей, які не схилили коліна перед Ваалом». Ілля цих людей не бачив, він їх не знав. Але Бог їх знав. Так само і зараз. Є ще багато людей, і їх Бог бачить, які не схиляють коліна перед гріхом. І навіть якщо ми спостерігаємо, що любов захолола, то все одно це ще не кінець Божої Церкви. Кінець Божої Церкви буде прекрасний: Бог її підніме, очистить, обновить, об'єднає і виллє на неї Свій Дух. Я вірю в це і бачу це в Писанні.

- Сьогодні дуже багато людей відвідують Церкву, але є дуже малий відсоток активних в Церкві. На вашу думку, чому більшість людей не активна? І як стати активним в Церкві?

- За статистикою, навіть в самих кращих церквах, де працює багато служінь, 20% людей виконують роботу всієї Церкви. Можливо, цифра сягає десь 30%, 40%, але я думаю, що це стається через те, що саме ті, які мають декілька талантів, вони їх і реалізовують. Мені здається, що проблема більшості людей, які мають бодай один талант, в тому, що вони його не зауважують. І виходить, як в тій притчі, коли ті, які отримали 3 і 5 талантів, набули ще, а той, який отримав один талант, закопав його, вважаючи, що це нічого не варте. Хай пастор проповідує, а в мене немає таланту євангелізації, хай євангеліст євангелізує - і таким чином навіть той один талант вони закопують. Кажуть, що не помиляється той, хто нічого не робить, але мені здається, що це сама велика помилка. І тому навіть той один талант потрібно знайти, адже немає посторонніх людей в Царстві Божому. Немає такого, що Бог покликав просто в нікуди. Він вийшов, каже притча, і наймав робітників. Навіть тих, які прийшли останні то Він їх покликав і сказав іти працювати до виноградника одну годину по мірі сил дару Христового.

- Людина стала на служіння, повна ейфорії. З якими труднощами доводиться зустрічатися служителю, з вашого досвіду?

- Ісус Христос сказав дуже конкретно: «Коли зі Мною терпите, зі Мною і прославитесь». Я думаю, що служитель не може бути успішний, якщо він в своєму житті нічого не пережив. Треба і Бога чути, і пережити щось в житті, щоб могти розуміти інших людей. Тому в свій час виникають свої проблеми, чи то гордість, чи то бажання панувати надлюдьми, і завжди потрібно здавати екзамен. Люди часто забувають, що ми - пастухи, просто наглядачі, і це не наша (Церква. Апостол Павло чітко казав: «Пасіть Боже стадо, яке власною кров'ю набув собі Христос». Труднощі бувають різнопланові. На даний час я бачу, що коли серце людини не зцілене, то рано чи пізно це вилізе боком. Такі люди переважно хочуть або панувати над Церквою, або вони не мають відкриття і не знають, що робити, тому ними всі керують. І тому нам, пасторам, потрібно пам’ятати, що над нами є Бог і Він керує. І тоді, коли легко і просто, і вся Церква іде вперед, навіть тоді треба пам’ятати, що це не ми, а Бог. Це не наша мудрість, а Божа. І тоді, коли настають проблеми, і ми думаємо, що Бог нас залишив. Я думаю, в цей час треба пам'ятати, що Бог все таки далі є Господарем Церкви, і Він може навіть з пороху все відродити. Навіть тоді, коли здається, що все розвалилося, Він може все воскресити. Біблія каже, що Він може називати неіснуюче існуючим. Нам, пасторам, потрібно просто смирятися і просити в Бога за народ. Нам треба захищати Божий народ, навіть коли вони грішать, падають, нам треба захищати перед Богом - тоді наше серце насправді пастирське.

- Ваші цілі стосовно служіння на близьке майбутнє, стосовно Церкви.

- Я стараюся більше часу приділити лідерам, підняти служителів, підняти людей, які зможуть служити іншим. Адже Ісус також служив тисячам людей, але проводив більше часу з учнями. Він знав, що в один із днів Його не стане, а тисячі людей будуть далі на землі. Але хто буде їм служити? Кілька років тому Бог мені показав, що потрібно готувати людей, лідерів, не тому, що я старий, не тому, що я не хочу служити, але тому, що я не зможу сам справитися зі всім. Якщо ми віримо в пробудження, то ми повинні готувати людей. Бо Бог дасть нам стільки людей, скільки ми зможемо прийняти, скільком ми зможемо допомогти. Якщо ми не зможемо людям допомогти, безглуздо Богу давати нам їх, тому що вони все одно повернуться в світ. Тому я думаю, що сьогодні нам, служителям, час готувати і самих себе, і готувати інших людей поряд з собою, щоб вони були не просто прихожанами, а стали служителями для інших. Церкву треба любити, людей треба доглядати, служити їм, відвідувати, молитись, але приділяти більшу увагу лідерам. Це справді велике діло, коли є люди, які можуть нести служіння, брати відповідальність. Я думаю, що це час, коли служителі повинні підготувати лідерів. В Біблії написано: «Кінь готовий на день бою, але перемога від Господа». Отже, якщо ми віримо в перемогу від Господа, треба просто приготувати коня. Так, перемога прийде від Господа, але в нас повинні бути люди, служителі, які б могли взяти відповідальність за людей.

- Дуже дякую, пасторе Анатолію.

На фото: пастор Анатолій Кузьмич (крайній справа) разом із пастором Володимиром Кузьмичем (зліва) та поетом, композитором і співаком Олегом Майовським (в центрі).

Спілкувався Валентин Опря,
газета "Добра Новина"

Як узаконити самочинне будівництво

Знаємо, що чимало бориславців мали і мають проблеми із узаконенням самочинно зведених споруд — житлових і нежитлових об'єктів, які функціонують, але не мають правовстановлюючих документів і не прийняті в експлуатацію. Із запитанням, як вирішити цю проблему, ми звернулися до начальника відділу архітектури та містобудування Тараса Баумкетнера. Його роз'яснення, думаємо, буде цікаве багатьом читачам.

- Так, у нас справді є чимало так званих «самобудів», як і в усій країні. Власне, врахувавши побажання людей, Міністерство регіонального будівництва видало наказ від 24 червня цього року № 91, який дає можливість узаконити самочинне будівництво. Раніше цю проблему вирішували у судовому порядку. Це був набагато складніший варіант. Зараз, згідно наказу Міністерства, все це зробити легше. Але ця норма тимчасова і діє лише до 31 грудня 2012 року. Тобто, є трохи більше року, щоб люди, які є власниками самочинно зведених споруд, могли звернутися в інспекцію Держбудконтролю, що реєструє ці декларації громадян

Сама інспекція розташована у Львові за адресою: вул. Генерала Чупринки, 71. Можна звернутися письмово, подати документи рекомендованим листом, можна завезти особисто. Там документи зареєструють і видадуть декларацію. Після цього, з цією декларацією, людина може звернутися до нас. Ми приймаємо рішення про оформлення права власності і БТІ видає ті документи.

Все набагато спрощено. Потрібно фактично три документи. Перше - технічний паспорт, що його треба в МБТІ оновити, якщо була добудова, а коли нове будівництво, то слід виготовити новий. Другий документ - звіт про технічний огляд об'єкту. Адже об'єкт будувався самовільно, без належних дозволів, тож треба мати технічний звіт спеціаліста, який має відповідну ліцензію, оглянув споруду і дав свій висновок. Третій документ - правовстановлюючий на земельну ділянку, тобто Державний акт на землю.

На основі цих трьох документів заповнюється декларація, бланки якої можна взяти в Інтернеті. Заповнивши ті бланки люди мають, як ми уже сказали, подати їх у Інспекцію Держбудконтролю (Львів, Генерала Чупринки, 71). До речі, документи мають бути у двох екземплярах, бо після реєстрації один екземпляр залишається в Інспекції, а другий громадяни отримують на руки. І ще одне: коли люди не мають можливості взяти бланки з Інтернету, можуть звернутися і до нас. Допоможемо.

Це я б радив зробити усім, хто має таку самочинну забудову. Адже коли немає належного оформлення, то проблеми з часом тільки «розростаються». По-перше, люди не можуть відчужити майно, не можуть отримати більше ніяких дозволів щодо розбудови чи добудови, не можуть ні продати, ні подарувати.

Якщо немає всіх необхідних документів, то заборонено постачання енергоносіїв: газу, електроенергії та водопостачання.

Важливо і те, що прийняття в експлуатацію об'єктів здійснюється безоплатно Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами за результатами технічного обстеження та за наявності документа, що посвідчує право власності на користування земельною ділянкою, на якій розміщені об'єкти. До речі, наголошу, що на території міста немає суб'єкта підприємницької діяльності, який має ліцензію на виконання технічного огляду та обстеження. Найближча установа - це НДІ «Проектреконструкція» у Дрогобичі, що розташована біля зупинки на Борислав поруч із магазином «Спорттовари». Також у Львові є багато підприємців, які мають відповідні ліцензії. Щоб дізнатися конкретну адресу у Львові, бориславці можуть звернутися до нас і ми надамо номери телефонів. Тобто, для узаконення самовільного будівництва потрібні, як я вже сказав, оцей документ про технічне обстеження, технічний паспорт МБТІ, копія Державного акту на землю. І заповнити декларацію, бланки якої, якщо людина не має доступу до Інтернету, можна отримати у нас. Радив би усім, у кого є проблеми із неузаконеним будівництвом, скористатися шансом, адже ця норма, як сказано вище, є тимчасовою і діє тільки до 31 грудня 2012 року.

Підготував Ігор Юринець,
газета "Нафтовик Борислава"

Дощ

Дощ барабанить по бруківці. Похмурі хмари звисають над містом, хапаючи його в цупкі обійми та роблячи безликим і однотонним. Сірі нитки пов’язують небо та землю по вертикалі, а краплі, котрі розбиваються об земну твердь, змушують дивитися вниз. Це час, коли не хочеться піднімати голову вгору, адже там – ні сонця, ні ясного блакитного неба, ні білих хмаринок різних форм. Суцільна сива пелена.

Та не піднімати вгору очі не означає відмови від підняття сердець. Вгору серця! Ідучи через дощ до храму, прориваєш стіну мороку та брудно-сірої буденності. Поспішаєш туди, де тебе чекає Хтось, хто розуміє всі твої вчинки, проблеми, радощі та жалі – краще від керівника чи підлеглого, краще від друга чи ворога, краще від близьких та далеких людей. І ти знаєш та відчуваєш, що ти – не сам, що ти не залишишся на самоті зі своїм болем чи своїм стражданням, бо ти і Він – пов’язані.

Дощ барабанить по парасолі, немов хоче пробити її. Якби краплини були такими ж колючими, як людські слова, то їм би вдалося не тільки пробити цей захисний клапоть тканини, натягнутий на шпицях, а й зрешетити тебе на дрібні кусочки, щоб від тебе залишилася тільки купка кривавого місива. Або й нічого б не залишилося, бо дощ змив би тебе в невідомість і ніхто б не знав, що з тобою і чому саме з тобою.

Та дощ є милосерднішим, бо він все ж – творіння Бога, а не диявола чи людини. Дощ виконує свою роль, творячи фон осені – глибокої осені, котра не перша і не остання для більшості, та не для всіх.

Дощ падає на дахи будинків і на лисі маківки машин, він стікає по ринвах, по рівчаках, утворює дві довгі лінії обабіч дороги, біля тротуарів. Дощ ллється через край наповнених по вінця посудин, котрі необачний господар залишив на подвір’ї, перехиляється у відчинені вікна, господарює на балконах, омиває хрести на храмах та вивіски на магазинах. Та йому не дано проникнути в душу людини, він хіба може заставити її задуматися, бо дощова погода сприяє роздумам, меланхолії, філософствуванню.

Дощ прискорює настання вечора, темнота відвойовує останні проблиски дня і намагається оволодіти всім. Часто так буває не лише в прямому, а і в переносному сенсі. Тому йдеш до храму, щоб вона не залишилася в твоїй душі, хоча її туди заносять чи не кожен, кому вдається до неї увірватися. Йдеш очистити свою душу від скверни, йдеш просити вибачення за всіх, хто образив тебе – свідомо чи несвідомо. Йдеш, щоби спільно прославити Творця та подякувати за дар життя, за дар витримки та розуму, за опіку на кожен день, за сім’ю і за друзів, за владу і за тих, хто хоче тебе звести з цього світу. Просиш про дари Святого Духа, щоб ніч, яка надходить, і день, котрий прийде після неї, ти зустрів із гідністю та новими силами.

Складаючи руки у храмі, чуєш, як дощ барабанить з усіх сторін, не маючи ані найменшого наміру вщухати. Цей дощ надовго. Якщо він і перепочине, то тільки, щоб набратися нових сил і продовжити свою пісню барабанного дробу знову.

Виходячи на вулицю, бачиш освітлені дороги і те, що ввечері та вночі дощ дещо інший. Штучне освітлення змінює кольори, спотворює сприйняття реальності, переносить в дещо інший світ, хоча реально ніби все й залишається тим самим. Влада темряви – це те, що завжди наступає після світла, такі закони природи. Вони непідвладні людині і в цьому є певний позитив, бо якби люди ще керували природніми процесами…

Йдучи вниз, дивишся, щоб не забруднитися, не послизнутися, не стати в калюжу. Чому вниз? Бо знову занурюєшся в буденне життя, для якого ти – звичайна істота, мішень та об’єкт, хоча своє призначення ти розумієш по-іншому. Ти вдивляєшся в обличчя перехожих, котрі кутаються, відчуваючи холод, котрий посилює ця вогкість, і бачиш у кожному з них твого брата. І не важливо, що вони не звертають на тебе уваги, чи ставляться як до потенційної жертви, котру можна обманути, використати, підставити. Важливо, щоб у дощі ти не загубив своєї совісті та порядності, щоб ти не відповів образою на образу чи наклепом на наклеп, щоб ти не уподібнився цьому світу. Будь ясним промінчиком, навіть якщо тобі і не дозволяють світити. Будь світлом посеред дощу і посеред ночі.

Дощ. Осінь. Люди. Однотонна тиша. Вечір. Місто готується до сну. Помолися разом з тими, хто не забув, для чого існує молитва.

Володимир Ключак

Пенсійний фонд інформує: борги потрібно погасити

Найважливіше завдання працівників управління Пенсійного фонду в м. Бориславі - своєчасно проводити пенсійні виплати майже одинадцяти тисячам пенсіонерів. На їх виплату потрібно 12,8 млн. грн.

Ситуація з наповнення бюджету Пенсійного фонду в м. Бориславі є дуже проблематичною.

На сьогоднішній день мають заборгованість по єдиному соціальному внеску такі підприємства: КП „Бориславводоканал" - 572863 грн., ВАТ "БЕЛМЗ" - 257903 грн., КП „Благоустрій" - 58157 грн., ВАТ „Бориславреммонтаж" - 48290 грн., Комбінат комунальних підприємств - 33096 грн., ПП „НПК Захід-Нафта" - 17382 грн., ЗАТ „Діброва" -17193 грн., ДП БУ № 43 ВАТ „Прикарпатбуд" - 15351 грн., Міський парк культури та відпочинку - 12392 грн., КП „Струмок"- 8335 грн., ДС КП „Бориславводосервіс" - 8112 грн., ДКП „Бориславсвітло" - 3369 грн., ВАТ "БЗ ШАІАІ" - 2781 грн.

Працівники цих підприємств-боржників втрачають зароблений страховий стаж. При призначенні або перерахунку пенсій розмір пенсійної виплати цих людей буде меншим через недорахований страховий стаж.

Звертаємося до керівників вищеперелічених підприємств: ви взяли на себе важку ношу керівника, тому і дійте, як керівники. Виконуйте Закони України щодо виплати заробітної плати і сплати у встановлені терміни всіх обов'язкових платежів.

Крім того, що вашим працівникам не зараховуються періоди страхового стажу, за які не сплачено єдиний внесок, згідно чинного законодавства за несвоєчасно або не в повному обсязі сплачений єдиний соціальний внесок підприємствам нараховуються штрафні санкції і пеня, які погашаються в порядку черговості їх винесення, а посадові особи притягуються до адміністративної відповідальності.

Тому не уникайте сплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України і використайте всі можливості для погашення боргів. Адже це кошти, які спрямовуються на виплату пенсій та лікарняних.

Галина Матюшка,
начальник відділу обліку надходження платежів
управління Пенсійного фонду України в м. Бориславі,
газета "Нафтовик Борислава"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.