Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№125 (369) 8 грудня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Автономники обурені

В квитанціях за комунальні послуги, котрі отримали трускавчани за листопад, за централізоване опалення повинні сплачувати навіть ті, хто давно від нього від’єднався і забув, що користувався такою послугою. Обурені громадяни, котрих раніше до встановлення автономного підбурював Руслан Крамар, тепер йому проходу не дають, а «Трускавецьтепло» опинилося в телефонній та особистій облозі. Дістається і міському голові, котрий теж виставляв автономне опалення як панацею для трускавчан, щоб рідна фірма та щось та й заробила на котлах та трубах. І хоча суми за ізольовані в оселях автономників труби ЦО як наразі незначні (трикімнатна квартира орієнтовно – 19 грн., 4-кімнатна – 22), та люди побоюються, що ці суми зростатимуть. Юристи ж коментують, що такі дії КП «Трускавецьтепло» є звичайнісінькою аферою з метою викачування коштів. Якщо порахувати 20 гривень на 5 тисяч помешкань, то щомісяця на таких оборудках пан Крамар матиме 100 тисяч гривень, котрі мали б оплачувати трускавчани без жодних правових підстав. Адже жодних угод в КП «Трускавецьжитло» із автономниками немає. Очевидно, ці рахунки виставили для зондування – ану ж знайдеться хтось такий дурний, що й заплатить.

До речі, тариф на теплопостачання від КП «Трускавецьтепло» не затверджений і досі, більшість мешканців не укладало угод із цим КП, тобто не потребують його послуг, а отже, можуть зі спокійною душею відмовлятися від оплат за ЦО. Саме такі рекомендації якихось два роки тому давав депутат Руслан Крамар стосовно КП «Наше місто». Та земля кругла – все крутиться…

В університеті буде гаряче

Наступного тижня буде призначено нового в.о. ректора Дрогобицького педуніверситету імені Франка, адже вже минає 40 днів від дня смерті Валерія Скотного. Ми вже інформували, що за крісло ректора можуть поборотися знані в університеті фігури – Бойчук, Скотна, Ковальчук, Кулик. До речі, Євген Кулик був серйозним опонентом Валерія Скотного на останніх виборах ректора і в нього були аргументовані плани реформи університету стосовно ліквідації корупції в цьому навчальному закладі. Негативом можуть вдарити по Євгену Кулику його поразки в політиці (балотувався на пост мера Дрогобича, а потім і Трускавця). Очевидно, що багато хто в університеті хотів би, щоб заклад перестав бути інструментом викачування коштів зі студентів, та не всім пан Кулик до вподоби на посаді ректора.

Останніми днями поміж претендентів на крісло ректора згадують і Миколу Лук’янченка, зятя колишнього ректора Надім’янова (був ректором перед В. Скотним). Та одним з його мінусів вважають заангажованість у політику та відсутність звання професора. Серед представників нової генерації університету, котрі теж мають непогані шанси, називається і прізвище професора Віталія Тельвака. Втім, часу залишилося небагато, тож замість думати-гадати краще трохи почекати.

Прийом обласного депутата

У середу, 7 грудня, в приміщенні Трускавецької міської ради проходив прийом обласного депутата Олександра Чебаненка. Прийом здійснював помічник Олександра Чебаненка, депутат ТМР Михайло Малащак. Багато із відвідувачів приходять на прийом до обласного депутата з надією отримати допомогу у вирішенні багатьох проблем, в тому числі і фінансових.

Кількість наркоманів не зменшується?

Незважаючи на те, що кількість осіб, котрі стоять на обліку в лікаря-нарколога, залишається постійною і ця цифра не є значною, проблема наркоманії в Трускавці все ж залишається гострою. Особливо це відчувають жителі багатоповерхівок, котрі вже замучені постійними підозрілими особами на сходових клітках, наявністю шприців на сходах, розбитими підвалами та постійними крадіжками. Не допомагають ні кодові замки, а навіть і домофони. Не всюди так, та є ряд будинків, де мешканці змушені терпіти це неподобство. Стебницька, 70, Стуса, 2, 5, Івасюка, 5, 7, Сагайдачного, 16, 24 і цей перелік можна продовжувати. Втім, дещо в цьому плані все ж робиться, започатковано групи взаємодопомоги для алкоголіків та наркоманів у Трускавці. Та це для тих, хто хоче подолати залежність, а що ж із тими, кого така ситуація влаштовує? Та комплексного підходу медиків, правоохоронних органів, соціальних служб, волонтерів та громадських організацій стосовно вирішення цієї проблеми немає. Тож і маємо шприци в під’їздах та побоювання за безпеку нашу та наших дітей.

Власна інформація

Курка знесла зносок?

Для тих, хто не знає: зносок – це таке яйце без жовтка, від якого користі фактично немає. Коли в господарстві курка починає нести такі яйці, це є ознакою якогось нещастя. За повір’ям, саме зі зноска можна виховати собі чорта, носячи його під пахвою протягом певного часу (деталі тут не описуємо, щоб комусь не захотілося попробувати). Курка, котра починає нести зноски, переважно хвора, вона ризикує залишитися без голови, бо кому потрібна хвора курка, котра накликає нещастя…

Саме про зносок чомусь виникла асоціація після прочитання інтерв’ю із заступником міського голови Трускавця Юрієм Яворським (вміщено на сайті «Джерел Трускавця»). Більше року часу пройшло, а результати «вражаючі». Нарешті курочка пробує щось знести, та це зовсім не золоте яєчко, а нікому не потрібний зносок. На місці пана Яворського ми давали б такі інтерв’ю на цензуру Валентині Бодак, вона однозначно таке не пропустила б у світ Божий, адже такі матеріали – пряма дискредитація влади в цілому і пана Козира зокрема. Та про все по порядку.

На початку інтерв’ю пан Яворський похвалився «сенсацією», що «Лемар Євросервіс» сплатив гроші за користування рекламними конструкціями. Оминаючи тему боротьби за сфери впливу в трускавецькому рекламному бізнесі, в яку активно втягнувся пан Яворський, лобіюючи інтереси одних підприємців та діючи на шкоду іншим, зазначимо, що не тільки вищезгадана фірма, а й інші, котрі працюють на цьому ринку, не погоджувалися із односторонніми підвищеннями платні за користування рекламними площами більш ніж втричі. Та навіть якщо порахувати ці додаткові надходження в міський бюджет, якими так хвалиться пан Яворський, то вийде сума непомірно менша від тих видатків, які пожирає заробітна плата навіть самого пана Яворського, не кажучи вже про новостворені управління розвитку курорту, інформаційно-курортний центр та інші видатки на чиновників. Тобто, через рік часу діяльності «заступника з питань промоції та розвитку курорту» стає зрозумілим кожному, хто вміє рахувати, що місто, міська казна годує дармоїдів, котрі не те що нічого не роблять, а й навіть не розуміють, а що ж треба робити. А щоб не бути голослівними, давайте глянемо на досягнення, якими хвалиться заступник міського голови. Вони, ці досягнення, є нікчемними і це не образа, а суто юридичний термін.

«Ми завершуємо розробку програмного забезпечення, завдяки якому турист, сидячи в кабінеті центру, з бази даних обиратиме ту квартиру, яка йому підходить. Раніше відпочивальник, обираючи квартиру, затрачав багато часу і зусиль». Це більш ніж дивно чути такі речі, бо відпочивальник не витрачав багато часу і зусиль, обираючи квартиру в Трускавці – система є добре налагодженою і намагання пана Яворського її контролювати є не чим іншим, ніж лобіюванням інтересів купки осіб. Клієнт обирає те, що йому підходить, не з «кабінету центру», а навіть із власного помешкання в Донецьку, Києві чи Москві, сидячи за монітором комп’ютера.

«Нашою основною метою є зробити місто європейським курортом, де б кожен почував себе комфортно, щоб послуги були доступними і якісними. Скажімо, є такі таксисти, які, щоб збільшити вартість проїзду, возять людей по об'їзній дорозі, хоча відстань мінімальна. Звичайно, вони псують імідж нашого курорту. Відпочивальник Трускавця повинен орієнтуватися у просторі, його не можна кинути у вакуум. Щоби покращити орієнтацію по нашому місту, ми хочемо провести знакування туристичних місць. Плануємо створити колцентри, куди будь-хто може зателефонувати і дізнатися не тільки про оздоровлення та заклади, а й про те, як дістатися місця, можливо, навіть організувати людині транспорт, скажімо, зі Львова». Таксист везе відпочивальника за ціну 20 чи скільки там гривень незважаючи від місця призначення. Про «європейський курорт» ми вже чули, та наразі бачимо тільки скочування до азіатчини. А стосовно знакування чи маркування туристичних місць, яке «ми хочемо провести», то це вже за рік часу можна було «провести» не один раз. Було б бажання щось робити, а не тільки говорити-піаритися. Бо говорити – не мішки не носити. І цікаво, чи має пан Яворський відпочивальників за якихось дебілів, котрі не орієнтуються в такому містечку площею раз-два і готово. Бо абсолютна більшість з приїжджих прекрасно орієнтується що, де і як вже на перший –другий день перебування на нашому курорті.

«Знаючи специфіку міста, ми можемо співпрацювати з інвесторами, давати їм поради. Ефективною є спільна діяльність, адже треба працювати над тим, щоб люди приїжджали не в якийсь конкретний санаторій, а саме в Трускавець, і вже на місці обирали, що їм потрібно. Від цього виграють всі, бо, безперечно, левина доля заробітків припадає на сферу обслуговування. Якщо буде позитивний імідж Трускавця, то ми зуміємо організувати потік людей з хорошим настроєм в таке ж місто. Дані з санаторіїв свідчать, що 30% відпочивальників приїжджають з готівкою, а вона осідає в кишенях будь-кого, тільки не в міський бюджет і комунальні підприємства». Інвестори навряд чи потребують порад від таких «фахівців», котрі хочуть, щоб гроші відпочивальника невідомо яким способом осідали на комунальні підприємства. Намагання все зосередити у своїх руках нагадує суцільну колективізацію, котру проводили в часи Сталіна. Тоді всім буде добре, а голові колгоспу та бригадирам найкраще. Залишається загадкою одне – яким чином «ми організуємо потік людей з хорошим настроєм» до Трускавця, коли за рік часу умудрилися наші дорогі «фахівці» досягти результату зменшення потоку відпочивальників на 12 тисяч за 9 місяців…

«За ті самі гроші ми запропонуємо послуги, але більш цивілізовані. Таким чином, на пероні людей зустрічатимуть привітні працівники центру, не будуть вихоплювати сумки з рук відпочивальників, сваритися між собою нецензурною лайкою. Бо це все вагомо псує перше враження про Трускавець». Ну хіба не бачимо намагання витіснити з ринку послуг тих, хто роками працює на ньому? І це планується робити своєрідним рейдерством місцевої влади в особі пана Яворського під іменем різних центрів-управлінь. Виходить, вони – погані, непривітні, сваряться нецензурщиною за клієнта, а ми – білі та пухнасті, в лайкових рукавичках, виховані та культурні. Та втім, це вже не перша спроба боротьби з маклерами на вокзалах і навряд чи вона буде успішною. Тут можна навіть заключати парі – не програємо…

Для покращення іміджу міста щось робиться? – запитують пана Яворського. Так, «закінчуємо роботу над тур-порталом курорту, де висвітлюватиметься інформація про місто чотирма мовами». Сміх та й годі. Для прикладу, сайт www.turportal.org.ua, котрий функціонує вже кілька років, давно має інформацію про місто трьома мовами (українська, російська, англійська) і таких Інтернет-ресурсів про Трускавець та відпочинок у ньому є декілька. Автор цього матеріалу під час роботи менеджером з реклами в СПА-готелі «Пятий океан» вийшов з ініціативою розробки нового веб-сайту готелю. Спільно з розробниками сайтів за мінімальні гроші протягом місяця часу було створено сайт цього готелю – трьохмовний (українська, російська, польська). Повторююся – протягом місяця часу. Тут шановна влада майже рік розробляє «туристичний портал», яких вже є немало і де є максимум інформації про все місто і всі атракції курорту. Наша пропозиція як мінімум зробити ресурс сімома мовами до уваги не взялася. Який же ж буде цей хвалений сайт українською, російською, польською та англійською – побачимо. Якщо побачимо. Бо результатів конкурсу логотипів чи конкурсу на кращу публікацію Трускавця не дочекався як наразі ніхто.

«Плануємо відзняти 2- годинний відеоматеріал, щоб оформити його в ролик на 30 секунд (можете собі уявити, яка сентенція інформації туди увійде). Зараз відшліфовуємо звуковий супровід, щоб зробити цю рекламу максимально якісною. Хочеться, щоб ролик був українсько- і англомовний. Думаю, що самі роботи над відео сплатить міська рада, а вже щоб розмістити його на телебаченні, прохатимемо профінансувати санаторно-курортні заклади, бо фактично перші до прибутку вони, а ми як ТМР скористаємо тоді, коли ці заклади заплатять податки в міський бюджет. Вже готовий медіа-план рекламної діяльності курорту, де передбачено співпрацю з телеканалами УТ-1, П'ятим, 24 та ТРК Люкс. Сподіваємось якісно реалізовувати наші задуми». Це такий кінець розмови із паном Яворським. Відзняти 2 години відео та оформити його в хвилинний чи півхвилинний ролик можна за день-два. Є Олег Бачинський та його кіностудія «Провінція», є Василь Кирилич, котрий самостійно тягне проект інтернет-телебачення, є ряд фахових операторів. Та влада чекала з моря погоди, напевно на якісь нові технології, щоб «шліфувати звуковий супровід, щоб зробити цю рекламу максимально якісною». Яка ж буде вартість цієї відеозйомки, що її оплатить міська рада? Невже дотепер не змогли знайти на це коштів? А на телебаченні санаторії розмістять ролики, які їм подобаються, про свої заклади і про Трускавець в тому числі. І навряд чи хтось очікує в санаторно-курортних закладах на ті ведмежі послуги, котрі пропонує заступник міського голови. Бо як наразі бачимо рекламу курорту тільки у вигляді не дуже продуманих новинах стосовно придбання техніки в оздоровницях міста та в чисельних піар-статтях типу інтерв’ю пана Козира на ЗІКу чи інфи, що «депутат намагається нажитися на місцевих підприємцях». Якщо пан Яворський так відповідає своїй посаді, то ми і наступного року побачимо реальні результати його діяльності – такі ж, як і цьогоріч. Розвиватиметься Східниця, міцнітиме Моршин, а Трускавець втрачатиме клієнтів. Бо цього року до Трускавця приїхало на 12 тисяч осіб менше.

Не вийшло новоспеченій владі Трускавця виростити курку, котра несла б золоті яйця. Таких курей влада рубає, натомість плекає тих, котрі несуть самі зноски. Плекає собі на погибель. Чи не тому й планує міський голова Руслан Козир втекти у Верховну Раду (кажуть, що він вже має забезпечене місце в прохідній частині списку «Фронту змін», якщо ця політична сила все ж спроможеться подолати 5%-вий бар’єр)? Бо депутати вже відверто глузують стосовно результатів роботи із промоції курорту. Та все ж пан Яворський має шанси, що його роботу визнають «задовільною», бо є певні розклади, домовленості, є потреба подати людям, що не все так погано. Можливо, заступник мера із питань розвитку курорту щось пробуватиме робити в майбутньому, якщо це майбутнє буде, але краще б він не робив нічого в цьому напрямі. Бо був один цар Мідас, котрий своєю рукою все перетворював у золото. А в що своєю рукою все перетворює Юрій Яворський?

Володимир Ключак

Прохання релігійної громади – на розгляд ради

Сесія Трускавецької міської ради відбудеться аж наступного тижня у вівторок 13 або у четвер 15 грудня. Щоб питання виносилися на сесію підготовлені, обговорені та максимально вивчені, народні обранці вже плідно і конструктивно працюють у постійних депутатських комісіях. Так, 6 грудня, в День Збройних Сил України мужчини не святкували-згадували свої армійські роки, а працювали: після обіду засідала комісія з питань житлово-комунального господарства на чолі з Русланом Крамаром та земельна комісія під головуванням Анатолія Стародуба.

Члени земельної комісії досить оперативно доходили згоди щодо надання в оренду чи приватну власність земельних ділянок згідно проектів рішень, які зачитував завідуючий відділом землекористування Анатолій Лютов. Інколи, як от з виділенням 99 метрів квадратних для ведення садівництва на вулиці Річки, 26 (позаду кафе «Престиж» до санаторію «Трускавець») депутати виявляли бажання виїхати на місце.

ЗАТ «Трускавецькурорт» дозволено приватизувати землю позаду «Янтаря» на Суховоля, 54. «Трускавецькурорт» звернувся з таким проханням, щоб мати з чим вести переговори і помінятися з «ТКС»ом, який володіє 15-ма сотками в центрі міста на вулиці Шевченка (позаду туристичного бюро та колишніх «Сувенірів», тепер «Етномодерн»). ЗАТ «Трускавецькурорт» дуже необхідна ця земельна ділянка, адже біля готелю, який будується на місці санаторію «Каштан» і має відкриватися в березні-квітні, критично мало території, немає місця для парковки автомобілів, не кажучи про зелені насадження. Якщо ж вдасться помінятися з «ТКС»ом, то «Трускавецькурорт», як поінформував Анатолій Стародуб, пообіцяв біля готелю облаштувати сквер і встановити пам’ятник Іванові Франкові.

А от проект рішення «відмовити «Ігросервісзахід» в оренді 280 квадратних метрів під тимчасовою спорудою для здійснення підприємницької діяльності, бо це І санітарна зона» (ігровий павільйон в курортному парку біля музею історії міста) не набрав потрібної кількості голосів. Дуже вже лобіювали питання Олександра Чебаненка і зятя його Яворського, який щодо інших, не таких азартних, художньо-туристичних бізнесів в парку є принципово категоричним: «Жодної підприємницької діяльності в межах І санітарної зони!!!» Для себе ж, тобто тестя, заступник міського голови Юрій Яворський попросив зробити виняток. Ну як не послухати? Зокрема, несподівано ревно просив не відмовляти різко «Ігросервісзаходу» Михайло Малащак. В підсумку «відмовити» набрало чотири голоси «за» і шість утримались. Пропозиція Анатолія Стародуба надати на 1 рік в оренду також не набрала потрібної кількості голосів, тож питання залишили на розгляд сесії.

Та, мабуть, найбільше дискусій викликало прохання релігійної громади Преподобної Агафії Печерської Української Православної Церкви Київського Патріархату про виділення місця під храм на вулиці Івасюка: або біля будинку №1а (десь на схилі між дитячим майданчиком, колишньою склотарою і будинком) або між будинками Івасюка,9 і Івасюка,11. Друге місце мешканці будинків колись відвоювали ледь не кидаючись під екскаватори пана Даскалюка, який хотів там будувати сімейну клініку. Тож цю ділянку навіть не розглядали. Щодо місця біля Івасюка, 1а, то Юрій Алієв запропонував залишити цей невеличкий зелений шматочок, дитячий і спортивний майданчик для нащадків, і нічого там не будувати. Володимир Наконечний запропонував таки повністю не відкидати прохання релігійної громади, адже виконком уже їм відмовив у спорудження каплички на території МАУП. Якщо місце невдале, то підшукати інше, але не відмовляти зовсім. Та питання «відмовити» набрало п’ять голосів «за» і п’ятеро депутатів утрималися. Тож прохання релігійної громади – також на розгляд ради.

Іра Циган,
газета "Франкова криниця Підгір’я"

Мистецтво від стриян і не тільки…

У середу, 7 грудня, в музеї Михайла Біласа проходило відкриття виставки викладачів та учнів Стрийського вищого художнього професійного училища №16. Гостей зі Стрия тепло вітала господиня музею Олена Білас-Березова. "Леся Українка колись писала, що якби вона не була українкою, то хотіла б бути грузинкою. Отак і я – якби не була трускавчанкою, то не проти була б бути стриянкою, настільки надихає це прекрасне місто", - зазначила директор музею. Перед присутніми виступили також директор училища Олег Капало, котрий перебуває на відпочинку в Трускавці, заступник директора ВПУ Уляна Джуха, майстер виробничого навчання Ігор Мельник, випускник училища, викладач Самбірського педагогічного коледжу Михайло Яремків, учениця Христина Козак, котра перемогла в загальноукраїнському конкурсі соціальної реклами. Вітали стриян у Трускавці і вихованки викладача нашої трускавецької дитячої школи мистецтв Лідії Данило Ольга Ярош та Наталія Тершак, начальник відділу культури Тетяна Татомир, а також знаний митець Юрій Копчак, котрий дав кілька порад щодо розкрутки юних митців.

виставка викладачів та учнів Стрийського ВПТУ №16 виставка викладачів та учнів Стрийського ВПТУ №16
виставка викладачів та учнів Стрийського ВПТУ №16 виставка викладачів та учнів Стрийського ВПТУ №16
виставка викладачів та учнів Стрийського ВПТУ №16 виставка викладачів та учнів Стрийського ВПТУ №16
виставка викладачів та учнів Стрийського ВПТУ №16 виставка викладачів та учнів Стрийського ВПТУ №16
виставка викладачів та учнів Стрийського ВПТУ №16 виставка викладачів та учнів Стрийського ВПТУ №16
виставка викладачів та учнів Стрийського ВПТУ №16 виставка викладачів та учнів Стрийського ВПТУ №16

Стрийське художнє училище готує фахівців різних митецьких професій – живописців, різьбярів, реставраторів, ковалів, інкрустаторів, малярів тощо. Воно є знаним у Західній Україні, бо їдуть навчатися до Стрия не лише зі Львівщини. А й з Івано-Франківщини, Закарпаття, ба навіть Вінничини. Виставка учнів та викладачів має привернути увагу молодих талантів Трускавця. Це вже не вперше стрияни виставляються в нашому місті, недавно тривала виставка СВПУ-16 в Дрогобичі і є певні результати – з нашого регіону 47 учнів навчаються саме в Стрийському художньому училищі.

Володимир Ключак

До теми. Своє мистецтво представили учні та наставники

7 грудня, у середу, в приміщенні художнього музею Михайла Біласа шанувальники мистецтва побували на відкритті виставки творчих робіт учнів та викладачів Стрийського вищого художнього професійного училища.

Виставка мала назву “Корабель мрій”, основні її експонати розташувалися у підвальному приміщенні музею. Тут були представлені роботи різних стилів та способів виконання: вишиті бісером картини, вишиті та ткані доріжки й рушники, побутові речі, оздоблені петриківським розписом та шкірою, вироби з металу, кераміка, картини зі шкіри, ткацтво, графіко, живопис, мереживні витинанки, вишиванки, інше. З викладачів закладу свої роботи представили викладач спецтехнології Оксана Задорецька, викладач композиції Юрій Бандера, викладач малюнку та живопису Степан Сабан, майстри виробничого навчання Людмила Луців, Ігор Мельник, Віталія Луців, інші. Серед представлених учнівських творчих робіт в око впадали унікальні витвори – плоди фантазій людей юного віку. Це запримітили присутні на відкритті виставки художники-фахівці з Трускавця, Дрогобича, Самбора.

– Частою є проблема творчого діалогу між учителем та учнем, – висловлював свою думку художник з Трускавця Юрій Копчак. – Буває, що наполегливості бракує у наставника, у той час, як учня аж розпирає від художнього хисту, а буває навпаки – талановитому педагогові бракує здібних учнів. У навчальному закладі Стрия я бачу у тому напрямі повну злагодженість.

У то й же час Юрій Копчак зауважив, що треба більше пильнувати за всіма заходами, які відбуваються у мистецькому напрямку й не пропускати повз уваги жодних конкурсів та фестивалів, а брати у кожному з них участь. Тоді й ріст учнів буде більшим, адже у змаганнях виробляється професіоналізм.

Присутній на відкритті виставки директор навчального закладу Олег Капало зазначив, що значна частина учнів художнього училища є вихідцями з Дрогобича, Трускавця. Окремі з них є гордістю Стрийського ВХПУ. В історію училища вписані прізвища випускників Марти Зварич, Остапа Поповича, Оксани Чупляк, Лесі Низової, Ігоря Рудого, Марти Сов’як, інших вихідців з Дрогобиччини. На творчому рахунку Марти Зварич, зокрема, вже є персональні виставки у Дрогобичі, Стрию, Львові. Її роботи були представлені на творчих конкурсах у Македонії, Японії, а в конкурсі малюнка “Патріарх Йосип Сліпий” юна художниця з Дрогобича зайняла перше місце. Зараз Марта навчається в Закарпатському художньому інституті й продовжує свою творчу діяльність.

У відкритті виставки в музеї Михайла Біласа участь брали ще колишні й теперішні учні училища, гості. З вітальним словом виступала завідувач відділу культури Тетяна Татомир. Пісні присутнім дарував дитячий дует зі Трускавецької школи мистецтв.

Василь Кирилич

Трускавецька міськрада розважала інвалідів… у нічному клубі

3 грудня з нагоди відзначення Міжнародного Дня інвалідів Трускавецька міська рада спільно з кінотеатром нічного клубу “Міленіум” організувала безкоштовний показ кінокомедії “Зоонаглядач” для інвалідів міста.

Про це повідомляється на сторінці Трускавецької міської ради в мережі Інтернет.

Кореспондент “ФКП” поцікавився у трускавчан та перехожих відпочивальників, що прогулювалися в парку відпочинку міста-курорту, думкою про сам фільм, а також про те, як міська влада вшанувала інвалідів міста.

– Я не чула про цю акцію, – говорить пані Дарія, трускавчанка, на вигляд років під 60. – Але, думаю, що нерозумно було таке робити. Краще б той спонсор, або інший благодійник, котрий хотів би вшанувати інвалідів, спромігся для людей цієї категорії на якусь грошову премію, хоч би невеличку. Адже інваліди, здебільшого, це люди, що живуть у матеріальній скруті, бо більшу частину своїх пенсій можуть витратити на ліки. А розважати їх замість того якимось американським фільмом та ще й у такому специфічному закладі – це просто насмішка над нещасними.

– Я бачила цей фільм, – говорить Іванка, студентка Дрогобицького педуніверситету, трускавчанка. – Дивилася “Зонаглядач” у тому ж “Міленіумі” й тепер жалкую за витрачені на пусте гроші. Просто примітивний і дешевий фільм, беззмістовний до того ж. Звісно, що то недоречна акція з боку міської влади, про яку вперше чую від вас. Відсутність будь-якого такту й культури.

– Якщо ваша влада на таке здатна, – висловилися Михайло та Світлана за Фастова Київської області, – то гріш їй ціна. Інваліди потребують справжньої підтримки, нехай і не завжди матеріальної, але не пропаганди заокеанської дешевої продукції. Хай би краще потішили немічних українською піснею. Не знаю навіть, як висловитися з приводу цього, просто ганьба і все тут.

Невідомо, чи піднявся настрій в інвалідів міста-курорту від американського фільму, адже, добрий настрій людям цієї категорії дотепер дарували українською піснею чи іншими жанрами національного мистецтва. То ж, трускавецька влада своїм жестом, хотіла того чи не хотіла, зробила недобру справу: пропагувала чуже й дешеве й знехтувала своїм – безцінним. Та ще й у душі інвалідам наплювала.

Василь Кирилич,
газета "Франкова криниця Підгір’я"

Вибрики осені та міської влади

Відносно тепла й спокійна цьогорічна осінь не хоче здаватися перед наступом зими. Надворі то потепліє, то найде якась хвиля й ось-ось, здається, засніжить.

А буревій, що розгулявся у регіоні першого понеділка грудня, накоїв населенню чимало лиха. У Трускавці надзвичайної сили шквал вітру залишив після себе поламані гілля та стовбури дерев чи й вивернув їх з корінням. Неподалік готелю “Бескид” у Трускавці буревій зніс було велику рекламну конструкцію.

На той час кореспондент газети “Франкова криниця Підгір’я” обходив паркову зону міста-курорту й спостерігав, що коїться на його території. Такий рейд був не зовсім безпечним, адже паркові дерева-велетні могли будь якої хвилі зробити “сюрприз” – кинути вниз відчахнутою гіллякою чи й, взагалі, впасти посеред дороги, чи, не дай Бог, на голову. Вина за трагічний наслідок від зваленої комусь на голову деревини лежала б на керівництву парку та міській владі, бо ж обіцяли чистку теренкуру, мали вирізати обабіч доріг старі дерева. Здається, навіть звітували щось про зроблене, але хиткі дерева й далі несуть небезпеку для відпочивальників. Приїжджий люд й сам того свідомий, бо у парку під час вітрових шквалів була майже цілковита пустка.

Якщо вибрики погоди мусимо приймати за належне, то вибрики міської влади – це уже неподобство. Адже за звітом Руслана Козира та його команди, КП “Парк курортний”, нібито, цілком готовий до зими. У тому звіті все “окей” – і відремонтована та нова техніка, і цілодобове прибирання паркових доріг, і вивіз сміття. А якщо вночі випаде сніг, йдеться у тому звіті, то відразу ж викликатимуть водіїв і негайно його прибиратимуть – ну мало не з комірів та шапок кожному здуватимуть. Хоч сніг на голову, то ще не біда, але дерева, що несуть загрозу здоров’ю й життю відпочивальників, котрі гуляють парком, усе таки, треба б спиляти.

Міська влада тим часом продовжувала оголошувати про штормове попередження – завідувач відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи Адам Ластовецький повідомляв, що шквали вітру можуть повторитися з новою силою. Що ж, у природи немає поганої погоди, як говорить відоме прислів’я, тим паче, що за календарем вже зима.

Василь Кирилич,
газета "Франкова криниця Підгір’я"

Оголошення

Запрошуємо на роботу бухгалтера громадського харчування. Апарт-готель "Шале Грааль" – м. Трускавець, вул. Суховоля, 60А, тел. (247) 7-12-08; 096-50-82-022.

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.