Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№127 (371) 12 грудня 2011 р.

Новини Трускавця та регіону

Міський голова прозвітував перед виборцями

У неділю, 11 грудня, в Народному домі Стебника відбувся звіт міського голови Василя Пецюха перед виборцями за рік роботи. Присутніми були та виступали також секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик та депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний. Тарас Метик зазначив, що Дрогобич добре знає проблеми Стебника і всіма силами намагається вирішувати їх. Секретар Стебницької міської ради Роман Івасівка розповів про роботу депутатського корпусу. Головний акцент виступаючі ставили на тому, що ж було зроблено в місті калійників, а саме про відремонтовані вулиці Трускавецьку та Куліша, ремонт частини дороги біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Також досягненням міський голова вважає процес приватизації гуртожитків. Присутні в залі задавали запитання, іноді досить гострі та непрості. Одне з них стосувалося того, що місто не прибиралося належним чином. Василь Пецюх висловив надію, що із призначенням нового керівника Івана Лепкого проблема не набуватиме такої гостроти в майбутньому. Проте однією з найбільших проблем Стебника є ситуація з "Полімінералом", адже ні покупця, ні інвестора на це підприємство знайти не вдалося. Як і не вдалося знайти покупця на підприємство "МАСТ" через велику кредитну заборгованість. Йшлося і про потребу покращення роботи міліції. В місті не врегульовано питання із індивідуальним опаленням.

Багато стебничан вбачають вирішення проблем у зміні статусу міста, набутті ним статусу міста обласного значення. Під сумнів ставилася і законність приватизації мебельного магазину. А один зі стебничан підняв питання понівеченої основи пам’ятника Шевченка та потреби наведення порядку на центральній площі міста, де проводяться основні загальноміські заходи.

Трускавчанка отримала відзнаку голови обласної ради

У п’ятницю, 9 грудня, у львівському Палаці мистецтв відбулися урочисті збори з нагоди Дня місцевого самоврядування, інформує прес-служба Львівської обласної ради. Голова облради Олег Панькевич привітав присутніх представників місцевих рад Львівщини з професійним святом та нагородив деяких з них грамотами Львівської обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадянську позицію. Серед нагороджених – трускавчанка Олеся Дорофтей, завідувач оргвідділу Трускавецької міської ради. З нашого регіону нагород удостоїлися також Роман Тарнавський, начальник відділу у справах сім'ї, дітей та молоді Бориславської міської ради та Олександра Пашко, начальника відділу сім'ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради, а також голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора. Один тільки Стебник залишився без нагород і причина цьому – своєрідний статус міста, котре адміністративно перебуває в складі іншого міста, тобто Дрогобича.

Чи відповість трускавецька влада за погризеного псами хлопчика?

Трагедія розігралася ввечері у п’ятницю, 9 грудня, в курортному парку Трускавця. Бродячі собаки накинулися на 13-річного місцевого хлопчика, котрий ішов із товаришем та покусали його. Наші джерела стверджують, що дитина ненавмисно наступила на пса, оскільки були сутінки, а на хлопця тоді накинулася ціла зграя, 6 чи 7 собак. Неодноразово «Трускавецький вісник» піднімав тему бродячих собак у Трускавці, про укуси розповідали на понеділкових нарадах в трускавецькій мерії і представники санстанції. Та дальше періодичних відстрілів цих тварин справа не рухається. Собак потрібно забрати з курортного парку, проте потрібно для цього наперед створити хоча б якісь елементарні умови для їхнього утримання, вольєр чи притулок. Та кошти місцевого бюджету витрачаються на відлови псів, котрі здійснювали в 2011 році представники комунальних підприємств Львова та Стрия. Маємо інформацію, що влада Трускавця відповідальність за п’ятничний випадок хоче покласти на захисників тварин, буцімто хлопця покусав пес, якого зоозахисники забрали зі Львова, та це не відповідає дійсності. Доки влада закриватиме очі на цю проблему? Вже дочекалися нещастя, чи може укусу 13-річної дитини замало і потрібно чекати, поки пси не покусають ще кількох відпочивальників?

У Трускавці відкрито меморіальну дошку

В неділю, 11 грудня, у Трускавці відбулося відкриття меморіальної дошки на будинку по вулиці Стебницькій, де мешкав відомий франкознавець, професор, викладач Дрогобицького педуніверситету Зенон Петрович Гузар. Подію приурочено до річниці смерті професора Гузара. Дослідження творчості та поглядів Івана Франка покійним Зеноном Гузаром ставали часто сенсацією в науковому та літературознавчому світі.

В Бориславі бюджет дещо недовиконується

Як інформує часопис "Нафтовик Борислава" з посиланням на начальника фінансового управління Бориславської міської ради Юрія Петріва, за січень – вересень 2011 року до загального та спеціального фондів бюджету міста надійшло 88 977, 8 тис. грн., тобто 73,9% до уточненого плану на рік. До загального фонду надійшло 78 159,1 тис. грн., що складає 76,4% до уточненого річного плану та 93,2% до плану на січень – вересень. До спеціального фонду надійшло 10 818,7 тис. грн., що складає 98,1% до уточненого плану на цей рік.

Податкових та неподаткових надходжень до бюджету міста Борислава за січень - вересень надійшло 27 346 тис. грн., що складає 83,3 відсотка до плану на звітний період та 66,3 відсотка до плану на цей рік. За звітний період бюджет міста недоотримав податкових та неподаткових надходжень 5487,6 тис. грн., або 16,7 відсотка.

За січень - вересень цього року бюджет одержав з державного бюджету офіційних трансфертів за загальним фондом 50345 тис. грн., 99,6 відсотка до плану на дев'ять місяців та 74,7 відсотка до уточненого плану на рік, зокрема дотації вирівнювання з державного бюджету надійшло 21884,9 тис. грн. або 99,9 відсотка до плану на січень - вересень та 75 відсотків до плану на 2011 рік, додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів одержано 2900 тис. грн., субвенцій - 25172,9 тис. грн.

Основним джерелом формування бюджету міста є податок на доходи з фізичних осіб, якого за звітний період надійшло до бюджету міста 21597,9 тис. грн., 78,5 відсотка - до плану на січень - вересень та 63,1 відсотка до плану на рік. У структурі податкових та неподаткових надходжень частка цього податку - 78,9 відсотка. За звітний період бюджет міста недоотримав податку з доходів фізичних осіб 5926,8 тис. грн.

Видатки бюджету міста Борислава за січень - вересень склали 91500,2 тис. грн., із яких 81333 тис. грн. є видатки загального фонду, а 10167,2 тис. грн. - видатки спеціального фонду. В порівнянні з відповідним періодом 2010 року видатки по місту збільшились на 16973,6 тис. грн., у т. ч. видатки загального фонду - на 14028,4 тис. грн., видатки спеціального фонду - на 2945,2 тис. грн. За економічною ознакою найбільшу частку у загальному обсязі видатків бюджету за загальним фондом є кошти, спрямовані на заробітну плату з нарахуваннями працівників бюджетних установ - 45553,7 тис. грн. (56 відсотків), трансферти населенню (допомоги, пільги, житлові субсидії тощо) - 25488,3 тис. грн. (31,3 відсотка), енергоносії та комунальні послуги - 6437,9 тис. грн. (7,9 відсотка).

За звітний період по загальному фонду з бюджету міста проведені видатки на заробітну плату з нарахуваннями в сумі 45553,6 тис. грн. -- вони збільшились у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 6133,6 тис. грн., або на 15,6 відсотка за рахунок підвищення заробітної плати працівникам бюджетних установ та погашення кредиторської заборгованості із заробітної плати станом на 01. 01. 2011 року. Частка видатків на заробітну плату з нарахуваннями в структурі видатків складає 81,2 відсотка.

На придбання медикаментів у звітному періоді використано коштів у сумі 128,7 тис. грн., що на 119,3 тис. грн. менше, ніж за дев'ять місяців торік. На придбання продуктів харчування по загальному фонду бюджету міста використано 412,1 тис, грн., що на 222,1 тис. грн. менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. На оплату енергоносіїв та комунальних послуг по загальному фонду бюджету міста у звітному періоді використано коштів у сумі 6438,0 тис. грн., що на 640,2 тис. грн. менше. В загальній структурі видатків частка захищених видатків бюджету складає 52532,4 тис. грн. або 93,7 відсотка.

За прогнозами Ю. Петріва, очікуваний фінансовий розрив тільки на виплату заробітної плати на кінець року коливатиметься у межах 3,5 млн. грн. Реальних джерел, за рахунок яких можна було б перекрити цей дефіцит бюджету, на сьогодні місто не має. У подібній ситуації на кінець року перебуває більшість українських міст.

Майстер-клас із ткацтва в музеї Біласа

Музей Михайла Біласа в Трускавці є не лише відомим осередком культури, але і освітньо-виховним закладом. Так, в музеї постійно проводяться заходи, цікаві для молоді, котрі виховують любов до народних традицій та вчать передавати досвід наших предків майбутнім поколінням. Ми вже описували цікаві майстер-класи із писанкарства, творення ляльок-мотанок, а тепер маємо нагоду розповісти про майстер-клас із ткацтва, який проходив у п’ятницю, 9 грудня.

майстер-клас із ткацтва майстер-клас із ткацтва

Майстер-клас проводила мисткиня із Чернігова Ганна Вершиніна. Під її вмілими руками рамка з основою поступово наповнювалися переплетеними нитками, котрі створювали чудову картину. До процесу пильно придивлялися та брали в ньому участь і юні трускавчани, зокрема і одного з гуртків міського будинку учнівської творчості. А директор музею Олена Білас-Березова цікаво розповідала про історію ткацтва в Україні та світі, про різні назви килимів («шпалери», «гобелени»), їхні функції, поширення цього виду мистецтва та відмінності між різними видами килимів. Натомість Ганна Вершиніна зупинилася на різних техніках ткацтва. Не забули згадати і про славетних українських митців цієї професії, зокрема про Наталію Вовк та нашого славетного трускавчанина Михайла Біласа.

Чи справляється "Трускавецьтепло" з обов’язками?

Три тижні по стояку ванних кімнат в 10 під’їзді будинку 1 на Івасюка холодні батареї. Про це нас повідомили мешканці будинку. За їхніми словами, на місце виїжджали представники КП "Трускавецьтепло" на чолі з їхнім керівником Русланом Крамаром, проте не зробили абсолютно нічого. Про ситуацію поінформовані і начальник УЖКГіБ ТМР Юрій Терлецький, і міський голова Руслан Козир, які обіцяли людям швидке вирішення проблеми. Та наразі дальше обіцянок справа не пішла, як і в багатьох інших випадках. Нагадаємо, що віднедавна обслуговування внутрішніх мереж централізованого опалення перейшло із компетенції КП "Трускавецьжитло" до КП "Трускавецьтепло".

В "Лісовій пісні" пройде прес-конференція

У середу, 14 грудня, відбудеться прес-конференція в комплексі "Лісова пісня", що в м. Трускавці на вулиці Сагайдачного. Про це нас повідомили організатори прес-конференції. Участь в ній візьмуть як фірма-забудівник, так і представники Асоціації роботодавців, які піднімуть тему вкладання коштів у кризові економічні періоди. Година початку заходу узгоджується, попередньо розпочати прес-конференцію планують о 12.00.

Новий автобус для сільських школярів

У межах реалізації державної програми «Шкільний автобус» відділ освіти Дрогобицької райдержадміністрації отримав ще один сучасний “школярик”, який довозитиме дітей до Нижньогаївської СЗШ І-ІІІ ст. Про це повідомляє офіційний сайт Дрогобицької РДА. Сьогодні школярів сіл району возить на навчання вже сім шкільних автобусів.

Власна інформація

Кабмін погодив кандидатуру Матолича на посаду першого заступника голови Львівської ОДА

Кабінет міністрів України погодив кандидатуру Богдана Матолича на посаду першого заступника голови Львівської ОДА. Про це сайту львівських новин Вголос повідомили джерела у Києві.

Нагадаємо, що минулого тижня голова Львівської ОДА Михайло Костюк повідомив, що документи на призначення двох заступників голови ЛОДА зараз знаходяться на розгляді у Києві. Губернатор також обіцяв до кінця року звільнити понад половину керівників управлінь.

Богдан Матолич уже обіймав посаду першого заступника голови ЛОДА у 2001-2005 роках. З 2005 р. був начальником Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області.

www.vgolos.com.ua

У Дрогобичі розпочали збір петицій до Львівської залізниці за відновлення руху електропоїздів

З початком грудня у Дрогобичі стартувала кампанія зі збору петицій до Львівської залізниці щодо відновлення руху рейсів електропоїздів Самбір-Стрий та Стрий-Самбір о 13:15 та 14:14 у п’ятницю та неділю.

Приводом до початку кампанії стало скасування від 1 листопада Львівською залізницею згаданих рейсів. Мотивацією даного рішення, згідно офіційної інформації розміщеної на сайті, був аналіз графіку руху приміських поїздів на 2011/2012 роки, їх рентабельності та заселеності та врахування збитковості перевезень.

Свою думку з цього приводу мають активісти громадських організацій, які розпочали збір петицій. Зокрема, за словами активістки студентського братства "Каменяр" Романи Гринчак, не можна було скасовувати дані рейси в усі дні тижня, особливо, у п’ятницю та неділю, оскільки саме ними користувалась значна частина студентів. Скасування даних рейсів призвело до переповнення маршруток на самбірський та стрийський напрямки та утворення довжелезних черг. Інколи бувало, що сісти у маршрутку щастило аж із третього разу. Активіст громадянського руху "Відсіч" Андрій Кушнір зауважує, що, крім незручностей із добиранням, багато людей відчули і значний удар по гаманцю. Адже за проїзд у маршрутці їм доводиться сплачувати більше у 2-3 рази.

Крім того, дане рішення Львівської залізниці суперечить ст. 2 Закону України про залізничні перевезення, у якій ідеться про те, що залізниці у взаємодії з іншими видами транспорту повинні своєчасно і якісно здійснювати перевезення пасажирів і вантажів, забезпечувати безпеку руху, розвивати сферу транспортного обслуговування народного господарства та населення.

Олег Дукас,
"ДрогобичІнфо"

Із наради у міського голови

Минулого вівторка відбулася традиційна нарада керівників відділів та служб, працівників апарату міськради у міського голови Борислава. Всі присутні прозвітували про виконання доручень керівника міста з минулої наради, окреслили і найгостріші проблеми. В ході розмови основний акцент зроблено на тому, що економити мусимо у всьому, адже, як і передбачалося, коштів у бюджеті в цей останній місяць року вкрай мало. А тим часом і в освітніх, і в медичних закладах не все зроблено для того, щоб бодай трохи зменшити витрати на обігрівання приміщень холодної пори. Як зазначив Володимир Фірман, навівши приклади зі своїх відвідин медичних та освітніх установ, у багатьох установах і далі вважають, що тепло - це ніби щось безоплатне. І коли в одних приміщеннях холодно, то в інших відчиняють вікна, аби не було так спекотно. А тим часом, не можемо заплатити за найнеобхідніше, бо, в першу чергу, маємо сплатити за тепло і ці сплати «пожирають» левову частку міських коштів. Багато про це говоримо на кожній нараді, а нічого не змінюється. Проаналізував стан справ із міськими фінансами начальник фінансового управління Юрій Петрів.

Чимало критичних зауважень висловив міський голова щодо роботи педіатричної служби центральної міської лікарні. Багато нарікають, що педіатри не приходять на виклики на віддалені вулиці, як-от Джерельна, Крута-Бічна... Є об'єктивні причини. Бракує бензину. Але те, що у Дрогобичі пролікувалося за рік 427 дітей з Борислава, насторожує. Хоча головний лікар заперечив, що ця цифра пов'язана із переведенням дитячого відділення в інше приміщення, і з тим, що не працювала дитяча лікарня. Зараз, коли все стабілізувалося, подібного не буде. Обговорено й ідею створити пункт сімейної медицини, можливо, на Мразниці, щоб забезпечити людей із віддалених вулиць доступним медобслуговуванням. Приміщення для цього можна було б виділити у будинку шостої школи, заповненість якої є невеликою.

Багато проблем і з міським парком культури: від лютого там уже «виріс» борг до 53-х тисяч гривень. Відбулася толока з прибирання парку, але не всі навчальні заклади, школярі яких і мали підсобити у прибиранні, відповідально поставилися до цього завдання, зокрема, третя школа та гімназія. До речі, у парку, нарешті, мала б здійснювати жорсткий контроль за порядком і наша міліція.

Схвально оцінено свято, організоване для дітей з фізичними вадами, що відбулося у неділю в приміщенні сесійної зали міської ради.

Коротко обговорено і підготовку до наступних зимових свят, зокрема, 19 грудня має відбутися урочисте відкриття Різдвяної ялинки, потім прилине до нас Святий Миколай, а далі - Новий рік та Різдво. Готуємося до цих подій вже віднині.

На черговій нараді керівників комунальних служб Борислава міський голова Володимир Фірман повідомив, що відвідав міську поліклініку. Він зажадав пояснень від директора «Бориславтеплоенерго», чому кабінети однієї половини корпусу міської поліклініки холодні, а інші обігріваються з надлишком. На прикладі поліклініки Володимир Фірман продемонстрував, наскільки неефективно використовуються кошти міського бюджету, адже у приміщеннях, де є надлишок тепла, відкривають вікна, а холодні обігрівають різного ґатунку калориферами. Таких підходів не витримає жоден бюджет. Тому дуже важливо, щоб усі керівники бюджетних установ міста разом із мешканцями боролися за економію теплоносіїв. Комунальники також не повинні бути осторонь цього процесу. Де це можливо, необхідно провести додаткове утеплення приміщень, а головне - не гріти повітря, спалюючи при плюсовій температурі неймовірно дорогий газ. Міський голова наголосив: цього опалювального сезону газовики отримали право припиняти газопостачання котелень без попередження. Тому важливо, щоб усі споживачі газу, окрім жорсткої економії, дотримувалися суворої дисципліни у розрахунках за спожитий газ.

Директор «Бориславтеплоенерго» Богдан Дубас повідомив, що у листопаді підприємство спрацювало зі збитками. Котельні міста спалили газу на загальну суму 1685 тис. грн. Справжньою бідою підприємства залишається несанкціонований відбір води із інженерних мереж теплопостачання. Йдеться про воду, яка була підготовлена для використання у тепловій мережі - очищена, пом'якшена, підігріта до певної температури і закачана у систему. Вартість суттєво вища від звичайної питної води, яку зазвичай подають у помешкання бориславців водогоном. Тому кожен кубічний метр води, який відібрали із опалювальної системи, лягає прямими збитками на баланс «Теплоенерго».

Міський голова запропонував керівнику «Бориславтеплоенерго» додавати до технологічної води барвник, який, окрім забарвлення, надавав би їй різкого запаху й у такий спосіб робив би непридатною для вживання. Розглядався також варіант додаткової оплати за відібрану з тепломережі воду. У переважній більшості багатоквартирних будинків міста встановлені теплові лічильники, що, окрім, тепла,, відслідковують кількість теплоносія, поданого і спожитого будинком. Мешканцям багатоповерхівок достатньо буде один раз заплатити за відібрану воду, щоб її несанкціонований відбір припинився.

Чимало клопотів комунальникам завдали вітри, які пронеслися над Бориславом вихідними та припинилися лише у понеділок під вечір. КП «Зелений світ» разом із житлово-експлуатаційними конторами та енергетиками ліквідовують наслідки бурі. Тепла погода та невеликий дощ збільшили рівень води на водозаборі у Рибнику, тож водопостачання міста повинно поліпшитись. Окрім того, місто закупило витратоміри води, які цього тижня планують встановити на водогоні із Рибника та Бухова, що також повинно позитивно вплинути на водопостачання.

Газета "Нафтовик Борислава"

Служба 102 Борислава повідомляє

У період із двадцять першого по тридцяте листопада у місті скоєно шість крадіжок. Маємо також чотирнадцять випадків погроз фізичною розправою, два хуліганства, вісім випадків нанесення громадянам тілесних ушкоджень, один факт незаконного зберігання наркотичної речовини, п'ять випадків настання смерті, п'ять злочинів по лінії боротьби з економічною злочинністю, шість випадків навмисного пошкодження майна та ще п'ять злочинів, віднесених до категорії інших порушень закону.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито дві справи за фактами крадіжки, встановлено осіб, які погрожували фізичною розправою та нанесли громадянам міста тілесні ушкодження. Працівники міського відділу міліції розкрили справу по лінії боротьби з економічною злочинністю та за фактом незаконного зберігання наркотичної речовини. За п'ятьма випадками настання смерті, шістьма фактами навмисного пошкодження майна та ще п'ятьма злочинами, віднесеними до інших порушень Закону, проводяться дослідчі перевірки.

Серйозні проблеми виникли у мешканця Борислава гр. П., автомобіль якого виявився із перебитим номером кузова. Факт перебиття номера кузова автомобіля «БМВ-318» виявили дрогобицькі правоохоронці під час звичного огляду автомобіля. Власне, вони і надіслали до Борислава матеріали про виявлення ознак перебиття номера кузова для перевірки. Тепер власнику автомобіля необхідно переконати правоохоронців, що його «сталевий» кінь належить не кому іншому, а саме йому, не знаходиться у розшуку і придбаний на законних підставах.

П'ять кілограмів макаронів викрали невідомі зловмисники у мешканки вулиці С. Коваліва. А через декілька днів не дорахувалася п'ятнадцяти банок консервованої продукції гр. В. В обох випадках невідомі зловмисники поводилися нахабно: проникали у комірки, де зберігалися продукти харчування, пошкоджуючи замок або двері. За фактами крадіжок проводяться перевірки.

Нічийна антена стала причиною пошкодження автомобіля марки «Honda CRV». Необачний мешканець Жидачева, перебуваючи по вул. С. Коваліва, припаркував авто поблизу одного із багатоповерхових будинків. Поки чоловік вирішував свої справа, вітер зірвав із даху нічийну антену, яка впала на автомобіль, пошкодивши вітрове скло та передній капот. За фактом пошкодження майна проводиться перевірка. Якщо правоохоронцям вдасться встановити власника антени, його чекають неприємні хвилини, адже доведеться відшкодовувати збитки, завдані автомобілю.

Звичайного воза викрали невідомі зловмисники із подвір'я гр. Г. по вул. С. Петлюри, чим завдали його власнику матеріальної шкоди на суму 2000 грн. Про факт крадіжки воза його власник повідомив письмовою заявою. У ході проведення оперативно-пошукових заходів працівники міліції встановили, що цей злочин скоїв мешканець міста гр. К., який під тиском незаперечних доказів зізнався у скоєному та дав правдиві покази. Після завершення слідства долю «псевдошанувальника» гужового транспорту вирішуватиме суд.

Латунну сітку довжиною 9 метрів поцупили невідомі зловмисники у ніч на 22 листопада із огорожі однієї з приватних садиб по вул. В. Симоненка. За фактом крадіжки міліція проводить оперативно-пошукові заходи.

Газета "Нафтовик Борислава"

Євро-2012: чи виграє Трускавець?

Євро-2012: чи виграє Трускавець? Ажіотаж навколо того, яким медом для нас стане Чемпіонат Європи з футболу, поволі стихає. В Україні поволі починають усвідомлювати, що видатки на підготовку до Євро зроблені величезні, а надприбутків не буде. Та навіть невідомо, чи взагалі будуть якісь прибутки, чи самі збитки. В погоні за швидкістю часто нехтується якістю – при ремонті доріг, будівництві стадіонів, промоційній діяльності. Спиртко і Гавнюня не зацікавили європейців, «хороші якісні» дороги навряд чи витримають до літа, а стадіони не всі готові на 100%.

Польща не приховує свого задоволення від того, що абсолютна більшість із команд воліють проживати саме в них, а не в Україні. Минулого тижня в новинах першого каналу польського телебачення було подано інформацію, що із 26 команд 23 виявили бажання проживати в Польщі і тільки 3 в Україні (серед них, звісно, одна наша команда). Таким чином Трускавець може стати містом, де великі надії місцевої влади та бізнесу переміняться в гіркі розчарування. Збудовані спеціально під Євро-2012 «КаштанПалас» (перепрошуємо, «Міротель», бо українська назва власникам не підійшла) та «РояльГрандГотель» (українською – великий королівський готель), а також інші об’єкти можуть розраховувати на те, що і щороку – на відпочивальників, але зовсім не на туристів. Вже можна передбачити, що туристи якщо і їхатимуть, то до Львова і львівської та підльвівської готельної бази цілком для них вистачить. Хоча, можливо, знайдуться і такі любителі екстриму, які захочуть випробувати наші автобани та зазирнути в українську глибинку типу Трускавця, та це не буде та кількість, якої ми очікували.

Та все ж говорити, що Трускавець однозначно програв, ще не випадає. Хоча доріг нам і не відремонтували якісно, хоча стадіону нам так і не побачити, та є надія на те, що інфраструктура все ж розвиватиметься краще. Запуск львівського летовища імені Данила Галицького зможе в майбутньому бути плюсом і для відпочинку саме в Трускавці. Літо-2012 навряд чи привабить більше відпочивальників, ніж щороку (причина цього, як не парадоксально – те ж Євро, яке в Києві, Донецьку, чи Харкові не проміняють на відпочинок у Трускавці ті, хто міг би до нас приїхати). Та в майбутньому Трускавець при правильній стратегії розвитку курорту (якщо будуть кадрові зміни, однозначно) може використати не лише потенціал, а й досвід, якого набув у «єврогонитві».

Передбачаємо, що сумнозвісна трускавецька «фан-зона» зі «східницьким телевізором» буде на Євро використана в тій же якості, що на містечкових святах (День міста тощо), а саме, що будуть тусуватися трускавецькі, стебницькі та бориславські фани, пити пиво, яке продаватимуть згідно дозволів від нашої мерії, та «уболіватимуть» за певні європейські команди. Міліція пильно дивитиметься за правопорядком, на ранок двірники підмітатимуть сміття від «євротрускавчан та іже з ними», а влада тішитиметься, що культура та спорт у Трускавці розвиваються дужче, ніж «за Грицака». Але щось не про таке Євро у Трускавці ми мріяли…

Володимир Ключак

Як захистити Януковича від Путіна?

Якщо не станеться якихось форс-мажорних обставин на кшталт Фіолетової революції, яка цього разу може прийти в Україну зі Сходу, на відміну від Помаранчевої, яка прийшла із Заходу, - то Януковичу доведеться добрих три роки працювати пліч-о-пліч з Путіним, а якщо карта ляже, то й усі вісім.

Що не кажіть, а добрячий шмат життя, аби задуматись, як забезпечити пристойну старість й добробут дітям і онукам.

Янукович панічно боїться Путіна. Це почалося ще задовго до того, як в авіакатастрофі загинув польський президент Качинський і делегація, що летіла до Смоленська. Відверто про це не говорили, але нема диму без вогню й сумнівів у тому, чи не приклали до цього руку російські спецслужби. Якщо Янукович злякався івано-франківського яйця, то смоленської авіакатастрофи тим паче.

Я ніколи не повірю в дружбу між Януковичем і Путіним, бо колишній зек і колишній кагебіст можуть мати лише спільні інтереси щодо розподілу державного майна, але дружбою це назвати важко.

Путін створює новий Радянський Союз, як би він від цього не відхрещувався, і Україна в його планах має стати одним з трьох китів - поруч з Росією і Білоруссю - цього об’єднання. Якщо Янукович опиратиметься цьому, то Путін знайде безболісний метод, як прибрати його з політичної арени. Або просто прибрати. Але хто сказав, що Янукович опиратиметься?

Загравання Януковича з Європою - не що інше, як втеча від Путіна, від якого, в принципі, вже не можна втекти. Жити за європейськими законами Янукович не хоче, а без цього очікувати на повноцінну підтримку Європи не доводиться. За великим рахунком, Європа теж боїться Путіна і хотіла би зробити Україну своєрідною буферною зоною, аби хоч якось пом’якшити удари російського “ведмедя”. Янукович розуміє це і не хотів би отримувати стусани з обох боків.

У своїй нещодавно опублікованій в Австрії книзі, всуціль нашпигованій плагіатом, Янукович каже про те, що має мрію. Бідний Мартін Лютер Кінг, в якого запозичена ця фраза, мабуть, перевертається в труні від такого нахабства і підміни понять, бо те, про що пише український президент, кардинально відрізняється від того, про що мріяв борець за прогрес людства. Позірні проєвропейські устремління Януковича насправді видають його страх перед азійщиною Путіна і усвідомлення того, що будь-який шлях веде Україну в цивілізаційний тупик, а самого Віктора Федоровича – в політичне небуття.

Парафування чи навіть ратифікація договору з Європою, чому активно протистоїть Росія, ще не означає, що Україні вдасться уникнути міцних обіймів – аж до смерті! – Євроазійського союзу, голубої мрії Путіна, насправді запозиченої від президента Казахстану Назарбаєва. Інше питання – наскільки цьому опиратиметься Янукович, і як довго Росія терпітиме таку його поведінку.

Для нинішньої путінської Росії Янукович неприйнятний президент з багатьох причин, але іншого, а тим більше кращого на політичному горизонті України не видно. Не можна ж усерйоз розглядати президентські амбіції, скажімо, Сергія Тігіпка чи Андрія Клюєва, а Арсеній Яценюк все-таки більше дивиться в бік Європи, ніж на Росію. У політичне воскресіння Тимошенко теж мало хто вірить. Тому Путіну та його команді доведеться жорстко співпрацювати з Януковичем, а коли спаде ажіотаж навколо асоціації України з Євросоюзом, - то й пресувати його.

Чекати політичній еліті, наскільки Янукович піддасться такому пресу, - значить, підписувати собі зокрема й Україні загалом смертний вирок. А тому, як би це не звучало парадоксально, але захистити Януковича, котрий ніяк не може себе позиціонувати як український державний діяч, є прямим обов’язком політичної еліти, незалежно від того, до якої олігархічної потуги вона належить. Захистити насамперед від Путіна.

Усвідомити це повинні й ті, хто нині знаходиться в опозиції до режиму Януковича. Треба задати собі просте запитання: чи здатні опозиціонери дочасно змести Януковича з президентської посади, якщо виношують такі плани, а, головне, чи зможуть перемогти не лише на наступних парламентських, а й президентських виборах? Якщо відповідь негативна, значить, слід змінювати свою стратегію щодо Януковича, бо попри його непопулярність навіть серед виборців Донбасу, з президентом, бодай із маленької літери, все ж слід рахуватися.

Роблячи нині акцент на внутрішній політиці Януковича, опозиція – хоче цього чи ні – підіграє Путіну, який тиснутиме на українського президента щораз більше. Чим потужніше опозиція заганяє Януковича в глухий кут, не даючи йому поля для маневру, тим швидше він здасться на милість переможцю, яким у даному випадку виступає Путін.

Об’єднання олігархічної псевдо-еліти з опозицією задля врятування Януковича зокрема й України загалом від імперських потуг Путіна – не такий уже й фантастичний сценарій. Звісно, треба насамперед думати про Україну, але олігархи й опозиція можуть подумати і про себе, коханих. Для олігархів стимулом має стати доля Ходорковського, а опозиції все-таки краще знаходитись, власне, в опозиції з прицілом на владу, ніж теж за гратами. В цьому контексті сподіватися на героїчний вчинок Ахметова, який погодиться стати президентом, теж не слід.

Нині Янукович не бачить явної чи таємної підтримки своїм потугам у протистоянні з Путіним (а вони таки є), а тому рано чи пізно може запитати в себе: “Що, мені більше всіх потрібно?”. Коли Рубікон Януковичем буде перейдено, критика внутрішньої політики нинішнього режиму виявиться квіточками порівняно з ягідками від Путіна…

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Україні загрожує міжнародний скандал

Станіслав Луценко виграв справу в Європейському суді, але його не хочуть випускати із дрогобицької в’язниці.

У травні цього року суддя Дрогобицького міськрайонного суду В.Качмар виніс постанову про умовно-дострокове звільнення в’язня дрогобицької “сороківки” Станіслава Луценка.

Проте обласна прокуратура з цим не погодилась, і Апеляційний суд Львівської області відправив справу на новий судовий розгляд.

У серпні цього року суддя Дрогобицького міськрайонного суду З.Павлів виносить постанову про звільнення Станіслава Луценка умовно-достроково. Але знову обласна прокуратура з цим не погоджується, і нині справа знаходиться на розгляді в Апеляційному суді Львівської області.

Сам Станіслав Луценко вважає, що прокуратура вз’їлася на нього за те, що він виграв справу в Європейському суді, а зараз готує новий позов. Невиконання рішення Європейського суду - такого ще в Україні не було. Все може закінчитися міжнародним скандалом.

Про трагічну долю Станіслава Луценка нещодавно повідала газета “Дзеркало тижня”.

Гоніння на Станіслава Луценка почалися в грудні 2008 року, коли він виграв справу в Європейському суді. У справі “Станіслав Луценко проти України” суд визнав, що мало місце порушення п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою “кожен має право на справедливий розгляд його справи судом, який встановить обгрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення”. На думку Станіслава Луценка та Європейського суду, цього якраз і не було здійснено в рамках українського правосуддя.

Минуло три роки з часу рішення Європейського суду, а Верховний суд України й досі не переглянув вироку Станіславові Луценку. Поза тим у статті 10 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” передбачено, що кримінальна справа може бути повторно розглянута судом, включаючи поновлення провадження у справі, якщо Європейський суд встановить наявність порушення Конвенції.

У Кримінально-процесуальному кодексі України є відповідна стаття 400-12. У ній перелічено підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України. Серед них - і така: встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана нашою державою, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом.

Треба визнати мужність дрогобицьких суддів, які фактично пішли проти свого вищого керівництва в Києві та Львові. Можливо, можемо говорити на наших теренах про незалежність суддівства?

Станіслава Луценка звинуватили у вбивстві. За його словами, він цього не здійснював. Узагалі справа шита білими нитками, бо головний свідок помер за загадкових обставин, а на його показах фактично все трималося. Не знайдено й ножа - предмету вбивства. Сам Станіслав Луценко в той момент, коли здійснювався злочин, знаходився поруч, як і багато інших людей. Проте чомусь саме його вирішили зробити крайнім.

Його засудили на 12 років. Згідно чинного законодавства, відсидівши три чверті терміну, він мав вийти на волю ще в травні цього року. Але, схоже, прокурорська система не хоче випускати його зі своїх міцних обіймів.

Після того, як Станіслав Луценко виграв справу в Європейському суді, його стали пресувати. В’язня переводили з колонії в колонію, хоча навіть небезпечних злочинців, як правило, тримають на одному місці. Його безпідставно саджали до карцеру, в буквальному сенсі цього слова катували, приписували те, що він не вчиняв. Станіслав Луценко на знак протесту неодноразово оголошував голодування. Все змінилося, коли Станіслав Луценко опинився у Дрогобицькій виправній колонії N 40. За його словами, тут він ожив.

Саме тут начальник колонії ще 21 вересня цього року затвердив на нього позитивну характеристику. В ній вказано, зокрема, і про роботу в самодіяльних організаціях, і про участь у реалізації програм диференційованого виховного впливу “Духовне відродження” і “Фізкультура та спорт”.

Станіслав Луценко перебуває у дрогобицькій в’язниці вже сім місяців, але жодного порушення з його боку зафіксовано не було. Сам він каже, що адміністрація закладу жодного разу не застосовувала до нього якихось незаконних дій. Більше того, йому вдалося організувати для засуджених секції для занять великим тенісом.

Десятий рік Станіслав Луценко знаходиться за ґратами. Але важко назвати його людиною, яку зламала Система. Навпаки, він не здався й намагається робити все можливе й неможливе, аби виграти, довести так званій правозахисній системі України, що він Людина з великої літери.

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Східниця – як сонячний промінчик

Східницю селом уже не назвеш. Вона розрослась, наче дерево, яке пустило коріння і в глибину і в ширину. Так зачаровує вона тишею, спокоєм, ароматом лісів, чистим повітрям та лікувальними водами.

Сходяться до неї, як до матінки рідної, звідусіль - недаремно вона зветься Східницею. Оновилась і змінилась, наче нову одежину купила. А змінилась вона, бо прийшла нова влада, І це дуже радує східничан. Проходиш Східницею та вчуєш: ото Піляк зробив, ото -молодець. Іван Євгенович - це голова Східниці, нашого сонячного промінчика. Він - молода, енергійна людина, яка має великий досвід роботи на керівній посаді.

Зараз досягнення уже є. Багато зроблено робіт на користь селища. Почистили річки від сміття і старих дерев, повирізали непотрібні кущі попри тротуари, заасфальтували дороги, зробили ремонт у селищній раді, маємо новий ЖЕК, ремонт клубів. Любо зайти в ці кабінети. Вони такі світлі, наче виділяють промінчик сонця.

Відбувся і звіт голови перед громадою. Здається, було це недавно, як ми його обирали, а пролетів уже рік плідної праці. Прозвітував, що зробив, що буде ще зроблено і що ще у майбутніх планах. Дуже радує, що у нас буде коледж від Політехнічного університету, буде збудований амфітеатр. Так, треба для молоді відкрити вищі учбові заклади - нехай і до нас хтось приїде вчитися, можна й училище якесь відкрити, задіяти різні гуртки. А головне - треба зберегти наші цінні поклади «Нафтусі». Треба ці джерела привести в порядок. Є багато ще свердловин невідкритих. Треба працювати, хоча потрібні великі кошти. Буде «Нафтуся» - буде веселе життя. Успіху і процвітання!

Ліда Томин, Східниця,
газета "Нафтовик Борислава"

© 2008-2011 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.