Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№52 (78) 27 липня 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Будки підприємців переносять

В понеділок, 27 липня, розпочалося перенесення будок підприємців з "Галицького підприємця". Біля двох тижнів тому мер міста Л. Грицак мав зустріч з підприємцями, які виказали йому все, що думають про нього та згадали про всі гріхи. "Я на лікарняному, на мене не кричіть", - відповідав Лев Ярославович. Переносять будки поближче до будови нового ринку від ТзОВ (біля залізничного вокзалу).

Трускавець вдячний депутату Наталії Лаврецькій

До нашої редакції звернулася група трускавчан з проханням висловити в нашому виданні щиру вдячність депутату Львівської обласної ради (фракція БЮТ) п. Наталії Лаврецькій. Як відомо, Наталія Вікторівна є закріпленою за нашим містом і дуже сумлінно та відповідально ставиться до цього. Лише протягом цього року 65 трускавчан отримали матеріальну допомогу від Наталії Вікторівни як депутата ЛОР. В загальному ж розмір допомоги, наданої 72 особам, становить 47 200 гривень. Основна категорія тих, хто звернувся до депутата - інваліди І та ІІ групи, онкохворі та особи, які потребують коштів на операцію (найбільше - по зору), інваліди-афганці та одинокі малозабезпечені громадяни.

Трускавчани підкорили Говерлу

Минулого тижня група юних трускавчан - членів товариства "Українська молодь - Христові" здійснила сходження на найвищу вершину України - гору Говерлу, інформує міська газета "Франкова криниця Підгір'я".

Збудують новий храм

В неділю, 26 липня відбулося освячення наріжного каменю під будівництво храму в с. Сопіт Сколівського району (сусіднє село із с. Довге Гірське Дрогобицького району), багато вихідців з якого проживає в Трускавці та Дрогобичі, а ще більше - в Бориславі. Храм Архистратига Михаїла (УГКЦ) був повністю зруйнований під час пожежі восени минулого року. Причиною пожежі стала ймовірна недбалість при поводженні з електроприладами. І хоча частину необхідних коштів зібрано, все ж мешканці села та настоятель о. Володимир Мисів звертаються через наше видання до всіх небайдужих з проханням посприяти в нелегкій справі спорудження Божого храму.

Власна інформація

Rock`n`Roll forever

В четвер, 23 липня, в Дрогобичі відбулося справжнє свято для прихильників рок-музики не лише з міста, а й з цілого регіону. В районному Народному Домі імені Івана Франка відбулася рок-вечірка за участю рок-гуртів Дрогобича та Борислава. Ініціаторами проведення заходу стали студія "Сьома зірка" та рок-гурт "Фьюжн", відбулося дійство за сприяння байкерських клубів "Лайнс", "Вільні райдери", керівництва районного Народного Дому та інших доброзичливців.

Двогодинна вечірка розпочалася виступом добре відомого в нашому регіоні бориславського гурту "Механічний апельсин" з Еріком Литвином на чолі. Гурт "КДБ" (існує з 2006 року), назва якого, як мені пояснили, розшифровується "Курдебальон", доводив до екстазу поціновувачів та любителів важкого року. Опісля - виступ одного з ініціаторів вечірки, а власне гурту "Фьюжн" (одна з пісень - "Дрогобицький рок-ен-рол"), а на завершення - інструментальний рок від дрогобицького "Ікс-проджікт". Проте 21.30 - це ще не завершення рок-свята, всі учасники гуртів та запрошені відбули на студію "Омерта", щоб продовжити забаву.

Участь у вечірці, щоправда, лише в якості спостерігачів, взяли і представники нашого Трускавця. Нагадаю, Трускавець відомий трьома рок-гуртами - "Мері", "Немо" та християнським "S. O. J.".

А вже 31 липня - 2 серпня любителі рок-музики зможуть насолодитися співом легендарної польської групи "Czerwone gitary" та інших українських та польських груп на фестивалі "Славське-РОК", який проводиться за сприяння Польського Інституту у Києві та Посольства Німеччини в Україні у селищі Славське.

Володимир Ключак

У Дрогобичі злодійка "зі стажем" викрадала гроші у пенсіонерів

До міліції звернувся 71-річний дідусь, який повідомив, що з його квартири по вулиці Самбірській у Дрогобичі зникло 600 гривень та 100 Євро. Про це 24 липня ЗІК повідомили у відділі зв'язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області. Того ж дня у дрогобицький міськвідділок міліції поскаржився і його сусід - 77-річний пенсіонер. Він розповів, що невідома особа поцупила з його помешкання дві з половиною тисячі гривень. Правоохоронці затримали злодійку - 42-річну мешканку Борислава, яка вже й раніше мала проблеми із законом.

www.zik.com.ua

За результатами ревізійної перевірки три дрогобицькі посадовці отримали догани

23 липня під головуванням міського голови Миколи Гука відбулося засідання виконавчого комітету, на якому розглянули питання про наслідки ревізії виконання бюджету м. Дрогобича. Після оголошення інформаційної довідки керівника ревізійної групи, начальника відділу контролю у сфері органів влади і оборони контрольно-ревізійного управління у Львівській області Галини Бурди, виступу заступника начальника обласного фінансового управління Валентини Горалько, заслухання пояснень розпорядників коштів виконавчий комітет прийняв рішення, згідно з яким, зокрема, у місячний термін має бути забезпечене повне відшкодування і поновлення незаконних та не за цільовим призначенням проведених витрат бюджетних коштів. Міський голова Микола Гук оголосив догани начальникові відділу охорони здоров'я Андрію Шевкеничу, начальнику відділу освіти Петрові Сушку, начальникові відділу капітального будівництва Василеві Бохонку. Микола Гук повідомив, що директор департаменту міського господарства Степан Кізима, який також давав пояснення з приводу зауважених ревізією порушень, написав заяву на звільнення і йому за багатолітню працю буде оголошена подяка.

Довідка: Охоплених контрольними заходами у 10 установах виявлено фінансових порушень на суму 2008,3 тис. грн., з яких втрат фінансових та матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства 1705,0 тис. грн. та фінансових порушень, що не призвели до втрат 303,3 тис. гривень. Крім цього, виявлено втрат ресурсів, допущених внаслідок неефективних управлінських дій на 655,3 тис. гривень, з яких 343,3 тис. гривень - від орендної плати. В наслідок наданих пільг міським бюджетом втрачено доходів на загальну суму 2249,3 тис. гривень. За наслідками ревізії на 36 посадових осіб обревізованих установ складено протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності.

Іван Тихий,
www.drohobychanyn.io.ua

Із зали засідань

Питання водопостачання наразі залишається відкритим

Минулого тижня у Трускавецькій міській раді відбулася нарада з питань покращення водопостачання не лише Трускавця, а й Дрогобиччини в цілому. У цій нараді взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Тарас Федак, головний санітарний лікар області Роман Павлів, керівники регіональних водоканалів та заступник міського голови Віктор Марченко.

Так, генеральний директор Трускавецького водоканалу Володимир Возняк доповів, що німецька фірма "Berlin Wasser" уже доволі давно розробила план економічного обґрунтування, який має втілити у життя головний інвестор "Альфа Плюс". На сьогоднішній день, у зв'язку з економічною кризою, роботи призупинено. Також першочерговим завданням, як наголосив Володимир Возняк, є заміна уже старих і непридатних трубопроводів.

За словами головного санітарного лікаря області Романа Павліва водопостачання у Трускавці може бути покращеним за рахунок питного озера. Однак це стане можливим тільки тоді, коли на озері встановлять очисні споруди. У відповідь заяві головного санепідемолога також прозвучала інформація про те, що керівництво обласної санстанції сфальсифікували попередній висновок по питному озеру, що призвело до значних втрат та припинення водопостачання у Трускавці більше ніж на один рік. Керівництво ж санстанції цю інформацію спростовують. Даним питанням займається прокуратура.

Генеральний директор Дрогобицького водоканалу Роман Шагало запевнив, що забезпечити Дрогобицький регіон водою не є проблемою. Перш за все потрібно знати точні, реальні потреби кожного населеного пункту, а вже тоді говорити про конкретні цифри та можливості. Проблемою є те, що на шляху трубопроводу (водозабір с. Гірне Стрийського р-ну) є три великі населені пункти (с. Довголука Стрийського р-ну, сс. Уличне і Доброгостів Дрогобицького р-ну) по яких вода також розходиться, а це 15-17 км мереж. Також у цьому районі проходить нафтопровід, який створює певні незручності у ремонтних та інших роботах. А першочерговим питанням є встановлення регулятора тиску.

Значно гірша ситуація у сусідньому Бориславі, який споживає воду із водозабору у с. Рибник, який навіть необлаштований під санітарну зону. У воду потрапляють сміття та інші відходи, що робить її не придатною для споживання. Окрім того є ще чотири водозабори, які чомусь не використовуються. Тому першочерговим завданням для Бориславського водоканалу є створення програми збалансування водопостачання.

Звичайно, найоптимальнішим варіантом вирішення проблем із водопостачання у Дрогобицькому регіоні було б створення єдиного підприємства, яке б забезпечувало водопостачання по усіх містах. Цю роль було запропоновано виконувати Дрогобицькому водоканалу, оскільки він є основним постачальником. Але однозначної відповіді представники Дрогобицького водоканалу не дали. Тому питання покращення водопостачання залишилося відкритим. А остаточне рішення залежатиме від домовленості керівників цих органів самоврядування, - на завершення наради повідомив заступник губернатора Тарас Федак.

Олеся Трубач,
газета "Голос ради" № 10 (227) за липень 2009 р.

З нагоди свята

ЄВГЕН СУХІНА ВТІЛЮЄ ЗАДУМИ ЛЕВА ГРИЦАКА ЩОДО ВВЕДЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ

Доволі часто місто-курорт Трускавець стає візитівкою всієї України. Попити цілющої водички, помилуватись мальовничими краєвидами та разом з тим познайомитись з культурою краю сюди приїжджають тисячі та десятки тисяч відпочиваючих. Тому, як бювети, так і ринок стає свого роду обличчям міста.

Спостережливий мешканець погодиться, що за останні кілька років зовнішній вигляд ринку суттєво змінився. Скептики наголошують на надвисоких "поборах", натомість забуваючи згадати про ті умови, які створюються для кожного із приватних підприємців - працівників торгівлі. Стандарт "єврозразок", до якого прямує місцевий ринок "Славутич", включає в себе і теплі приміщення і яскраве освітлення та всі необхідні умови праці.

Напередодні Дня працівника торгівлі, який святкуватимемо наприкінці липня, до розмови ми запросили генерального директора ТзОВ "Славутич" Євгена Сухіну, та розпитали у нього про справи сьогоднішні та плани на майбутнє.

- Євгене Михайловичу, розкажіть, будь ласка, які роботи з реконструкції ринку вже проведені, що плануєте зробити, і в якій перспективі завершення ремонтних робіт?

- Справді, Трускавець - місто, яке прямує до Європи, і тому повинне мати певний якісний формат і високий рівень обслуговування як безпосередньо населення містечка, так і відпочиваючих у ньому людей. Оскільки продовольчий ринок є доволі привабливою одиницею міста, зараз ми розпочали його реконструкцію. Продовольчий ринок, який ТзОВ "Славутич" взяло в оренду, був в досить-таки запущеному стані і мав непривабливий зовнішній вигляд. Аби привести його в належний стан, слід для початку відремонтувати дах, щоб він не протікав (над чим зараз і працюємо), а потім змінити проводку, штукатурку, сигналізацію, системи водопостачання і опалення, також внутрішнє оздоблення тощо. Щоб здійснити всі ці роботи ще півроку тому потрібно було п'ять млн. грн., які ми готові освоїти протягом трьох-чотирьох років. Оскільки право оренди ринку на термін 10 років вибороло ТзОВ "Славутич", то й кошти в ремонтні роботи вкладає саме це товариство.

"…ми облаштуємо робочі місця та знизимо розмір орендної плати"

- Чи збільшиться кількість торгівельних площ та чи мають потенційні приватні підприємці шанс отримати робоче місце на реконструйованому ринку?

- Думаю, що на сьогоднішній день для забезпечення підприємців робочими місцями вже існує достатня кількість торгівельних площ як на продуктовому, так і на промисловому ринках. Тобто, кількість попиту на торгові площі відповідає кількості пропозицій. Тому зараз акцент робимо на тому, аби привести їх до належного якісного вигляду.

Зауважу, що є така частина підприємців, які, в силу різних обставин, не спроможні сплачувати орендну плату. Для них в найближчому часі на верхній площадці ми облаштуємо робочі місця із нижчими розмірами орендної плати (щоправда, там не буде теплих магазинів та інших умов) - себто культурні, але без вигод.

- Чи є затримки у приватних підприємців з виплатами податкових зборів, внесків до пенсійного фонду тощо?

- Підприємці, які у нас орендують торгівельні площі та мають із нами певні договірні відносини, обов'язково повинні мати Свідоцтво про державну реєстрацію приватного підприємця. Тобто, жоден підприємець не може отримати торгового місця, не маючи потрібних реєстраційних документів. А все, що стосується інших виплат відслідковує податкова інспекція.

"…таке явище як стихійна торгівля слід ліквідувати"

- Євгене Михайловичу, щодо стихійної торгівлі. Чи має це явище й надалі місце, і, якщо так, то яким чином плануєте його викорінити?

- Раніше, пригадуєте, перед ринком справді коїлось щось незрозуміле - з кошиками на тротуарах без жодних перевірок і висновків стояли і продавали товар люди з різних міст. Сьогодні ж спереду продовольчого ринку стихійної торгівлі не існує, вона перемістилась дещо вище. Нами докладено максимум зусиль, аби організувати людей, які хочуть займатись торгівлею. Ми контролюємо лише територію ринку, тому відповідальність несемо і повноваження маємо тільки на ввірених нам площах. Ветеринарна служба, що працює на "Славутичі", контролює і перевіряє лише ті продовольчі товари, які знаходяться в межах ринку. Інші ж території повинні контролювати відповідні силові служби. Я вважаю, що таке явище як стихійна торгівля слід ліквідувати. Адже наше місто має мати інший вигляд. Це не тільки моє бачення, це бачення й міського голови, який постійно наголошує, що Трускавець повинен бути містом європейського значення.

- Яким ви бачите ринок в майбутньому? Чи плануєте залучати маститих партнерів, розвивати конкуренцію?

- Це питання, яке хвилює мене з того часу, як ми взяли ринок в оренду. Я знаю, що серед підприємців чимало посередників, які перепродують м'ясні продукти, овочі та фрукти. Тому ми плануємо після реконструкції в м'ясному відділі зробити приблизно чотири магазини у яких людина, яка вирощує власну продукцію, зможе сама її там реалізувати. Ці магазини будуть вільні та віддаватимуться у короткострокову оренду на кілька днів. Це нововведення збільшить конкуренцію та приведе до зниження цін, а це дасть можливість доступу до м'ясного ринку й малозабезпеченим людям. Що стосується овочів-фруктів, також маємо приємну новину: у центральній частині ринку буде збільшена кількість торгівельних місць для постійної та тимчасової оренди. Скажімо, зараз починається сезон на огірки, помідори, абрикоси, яблука тощо. Ми створимо спеціальні торгівельні місця, що закриватимуться ролокасетами і надаватимуться, скажімо, для закарпатців, котрі захочуть реалізувати тут свою продукцію та впливати на цінову політику (теж, думаю, в сторону зниження). Щодо третього залу, то там планується звичайна ринкова торгівля. Є такі люди, які мають вдома кілька курочок чи грядку із цибулею, і хочуть продати свій товар. Аби уникнути тієї ж стихійної торгівлі для них ми створюємо невеликі торгівельні місця. За мінімальну орендну плату вони матимуть можливість поповнити свій домашній бюджет та не боятимуться що прийде хтось з контролюючих органів і накладе на них штраф або що їм доведеться втікати.

ЗАМІСТЬ ПІСЛЯМОВИ

Будьмо відверті - кожен із нас хоче працювати серед нормальних умов і в нормальному кліматі. Не залежно, офіс це, чи місце на ринку.

Марічка Кульчицька,
газета "Голос ради" № 10 (227) за липень 2009 р.

Перспектива ЄВРО

СТАДІОН ЧЕКАЄ ІНВЕСТИЦІЙ

В разі, якщо Львів прийматиме футбольне Євро-2012, то маємо шанс отримати нових туристів та новий грандіозний об'єкт. Адже Трускавець визначено містом-базою однієї із команд, яка братиме участь у турнірі. Щоправда, є умова - в десяти кілометрах від бази відпочинку футболістів повинне бути відповідного рівня тренувальне поле (з тренажерними і реабілітаційними залами та безліччю інших спортивних цікавинок). Зважаючи, що до очікуваного дванадцятого року залишилось не так уже й багато часу, робота над втіленням проекту в життя закипіла: виготовлена проектна документація на стадії "Проект". Та робоча документація, робочі креслення ще не розроблені, оскільки в цьогорічному бюджеті розвитку депутати відмовили в пропозиції передбачати кошти на будівництво стадіону. Тому наразі на місці майбутнього стадіону - огороджене тренувальне поле.

Проект, яким передбачено п'ять тисяч глядацьких місць, розробляв один із кращих архітекторів Галичини Валентин Петелько. Крім того, коли стадіон буде побудований, другим етапом будівництва стане готель, розрахований як на спортсменів, так і на вболівальників. За попередніми підрахунками (які уточнятимуться уже на стадії робочої документації), вартість стадіону сягатиме близько 12 млн. грн.

"Якщо в нас буде можливість поповнити бюджет розвитку, то спробуємо передбачити певні кошти для будівництва нового об'єкту в нашому місті. Але наразі чекаємо. Один екземпляр стадії "Проект" нами вже передано в обласне управління містобудування, архітектури і розвитку для того, щоб вони допомогли знайти інвестора під Євро-2012. Головний архітектор області Степан Іванович Лукашик, координатор Євро-2012 у Львові, обіцяв посприяти в вирішенні даного питання.", - поділився з нами головний архітектор міста Олександр Грищенко.

Активізацію інвестиційного процесу очікують в вересні-жовтні.

Марічка Кульчицька,
газета "Голос ради" № 10 (227) за липень 2009 р.

Без коментарів

Відповідь прокуратури Львівської області № 07/4-178-08 від 06. 07. 2009 р.
(публікується на прохання служби захисту тварин)

Прокуратурою Львівської області розглянуто Ваше звернення щодо проведення перевірки КП м. Трускавця "Наше місто" на предмет дотримання вимог Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження".

Зазначене питання було предметом перевірки органів прокуратури області за депутатським запитом депутата Львівської обласної ради Лаврецької Н. В.

За результатами заначеної перевірки прокурором м. Трускавця внесено подання на адресу Трускавецької міської ради та КП м. Трускавця "Наше місто" про усунення виявлених порушень Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", які розглянуто.

Згідно з листом виконавчого комітету Трускавецької міської ради № 18/29 - 2000/1 від 19.12.2008року, розпорядженням міського голови № 593 - р від 18.12.2008 року, генеральному директору КП м. Трускавця "Наше місто" вказано на неприпустимість порушення Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" у діяльності комунального підприємства та притягнення винних осіб до відповідальності.

Окрім цього, при формуванні видатків на 2009 рік, дане підприємство зобов'язано передбачити кошти на виконання заходів по усуненню порушень Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження".

Відповідно до наказу генерального директора КП м. Трускавця "Наше місто" № 45 від 04.02.2009 року, за результатами розгляду подання прокуратури м. Трускавця, директорові філії по санітарній очистці та утилізації ТПВ оголошено догану.

На вимогу прокуратури Львівської області прокуратурою м. Трускавця проведено перевірку, в ході якої з'ясовано, що, згідно з даними КП м. Трускавця "Наше місто", на даний час відстріл собак із застосуванням "Дитиліну" не здійснюється.

Разом з тим, прокуратурою м. Трускавця 22.06.2009 року порушено кримінальну справу стосовно завідувача КП "Аптека № 267" за фактом відпуску "Дитиліну" для потреб КП м. Трускавця "Наше місто", за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 321 КК України. Досудове слідство у вказаній кримінальній справі триває.

Окрім цього, з'ясовано, що 20.06.2009 року Трускавецьким МВ ГУ МВСУ у Львівській області відмовлено у порушенні кримінальної справи за фактами жорстокого поводження з тваринами працівниками КП м. Трускавця "Наше місто", на підставі п. 2 ст. 6 КПК України, за відсутності в діянні складу злочину, передбаченого ст.. 299 КК України.

Проте, за дорученням прокуратури області, прокуратурою м. Трускавця проведено перевірку законності даного рішення.

За результатами перевірки, 06.07.2009 року постанову про відмову в порушенні кримінальної справи скасовано, а матеріали, разом із зверненням Трускавецької територіальної служби захисту тварин, направлено в Трускавецький МВ ГУ МВСУ у Львівській області для проведення додаткової перевірки та прийняття законного рішення.

Окрім цього, за неналежне виконання своїх посадових обов'язків при проведенні зазначеної перевірки та прийняття необґрунтованого рішення, прокурором м. Трускавця порушено дисциплінарне провадження відносно відповідального працівника Трускавецького МВ ГУ МВСУ у Львівській області.

На даний час перевірка з вказаного питання триває, а про прийняте рішення зацікавлені особи будуть повідомлені, відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства.

За таких обставин, до прийняття остаточного рішення органами внутрішніх справ, підстав для втручання прокуратури області немає.

Проте, вищенаведене не позбавляє Вас права, у разі незгоди з прийнятим прокуратурою області рішенням, оскаржити його вищестоящому прокуророві або до суду.

Перший заступник прокурора Львівської області
державний радник юстиції 3 класу /підпис/ Б.С. Татарин

На книжковій полиці

Харукі Муракамі. Танцюй, танцюй, танцюй В 2005 - 2006 рр. харківське видавництво "Фоліо" видало двотомник Харукі Муракамі "Танцюй, танцюй, танцюй". "Досить умерти один раз - і більше нічого не доведеться втрачати. У цьому велике достоїнство смерті" - випадкова фраза із твору про те, як головний герой везе закопувати свого здохлого кота. Кожен в наше життя приходить через вхід і виходить через вихід - ще одне спостереження головного героя. Через пересічність героя й "героєм" назвати важко, проте спостережливість, думки, факти з життя не дозволяють відкласти цю книгу, не дочитавши її.

Японський автор, слава про якого, без перебільшення, гримить по всьому світу, піднімає проблеми, близькі кожному з нас. Вишуканість стилю, подібно як і в чайній церемонії - ось що спадає на думку під час читання "Танцюй, танцюй, танцюй". Книгу варто прочитати після ознайомлення з попередніми творами цього письменника.

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.