Інформаційний портал курорту Трускавець  

русский   українська   english

Головна
Санаторії
Готелі
Приватний сектор
Квартири подобово
Нерухомість
Трускавецький вісник
Публікації
Фотогалерея
Каталог сайтів
Контакти

ДІМ, ЯКИЙ "ПРИДУМАВ" ВОЛОДИМИР КОЗЯВКІН

Міжнародній клініці відновного лікування у Трускавці присуджено Державну премію України в галузі архітектури 2005 року

Так виглядає архітектурний шедевр лікаря Козявкіна Пригадую той час, коли цей палац здоров’я був ще у риштуваннях. Доктор медичних наук, генеральний директор клініки Володимир Козявкін розривався між пацієнтами і новобудовою. Коли не міг вирватися з клініки, спостерігав за тим, що робиться на будівництві, з вікон свого кабінету. Використовував для цього потужний морський бінокль, який йому подарували у Німеччині.

Якби Володимир Ілліч не став лікарем, то міг би обрати фах архітектора чи художника-дизайнера. Цю лікарню він виносив у голові і серці. Архітекторам він докладно розповів, яким хоче бачити своє дітище. Споруда нагадує своїми обрисами стародавній монастир. "Ще з часів Київської Русі, - говорить Володимир Ілліч, - наші монастирі були місцем притулку страждальців, хворих і бідних, місцем, де зцілювали душу і тіло..."

Премію присуджено Указом Президента України. А вносила пропозицію авторитетна комісія у складі 12 осіб. Вона приїздила у Трускавець, щоб на місці ознайомитися зі спорудою-претендентом. Рішення про присвоєння премії ухвалили таємним голосуванням одностайно. Премії удостоєні архітектори Олександр Базюк, Олександр Дрібнюк, Микола Кошло, художник-дизайнер Олег Крачковський, інженер-будівельник Валерій Куликовський, генеральний директор Міжнародної клініки Володимир Козявкін, заступники генерального директора Наталія Козявкіна і Ольга Козявкіна (доньки). За словами Володимира Ілліча, вони зробили чималий творчий внесок у художньо-декоративне оформлення клініки, розробку концепції “розумного будинку”, екологічної чистоти, впровадження арттерапії у лікувальний процес.

Нагадаємо, що ця клініка надає ефективну допомогу дітям, хворим на церебральний параліч і хворим різного віку, які потерпають від різноманітних травм. Протягом року тут проходять лікування і реабілітацію діти з 52 країн світу, географія пацієнтів увесь час розширюється. У лікарні на 250 ліжок усе продумано, щоб люди з обмеженими фізичними можливостями (нерідко вони приїздять у інвалідних візочках) почували себе зручно і комфортно. Тут зручні, просторі холи, ліфти, туалетні і ванні кімнати, функціональні меблі. Постійний телевізійно-комп’ютерний моніторинг забезпечує збір і аналіз інформації про роботу усіх служб і, зокрема, лікувально-діагностичного процесу.

Споруджував цей красень-палац колектив будівельників, який створив Володимир Козявкін для втілення своїх задумів. Будівельники наразі без роботи не сидять. Зараз у Генічеську, на березі Азовського моря, споруджується такий же Центр відновного лікування.

Борис КОЗЛОВСЬКИЙ

Джерело: Високий замок. - 12 липня 2008 р. - № 126(3775).

 © 2007-2019 Информационный портал курорта Трускавец