Автомобіль для далеких подорожей: який вибрати і на що звернути увагу?

27.12.2022

Долати кілька сотень кілометрів обтяжливо як для водія, так і для пасажирів. Тому вибір правильного автомобіля, який забезпечить нам комфорт у далеких подорожах, є дуже важливим рішенням.

Автомобіль для далеких подорожей

Шукаєте авто для подальших подорожей? Перевірте, що потрібно врахувати?

У випадку такого типу автомобіля комфорт надзвичайно важливий, оскільки наше тіло почуватиметься набагато краще на ергономічному сидінні з достатньою вентиляцією чи підігрівом. Таким чином ми можемо уникнути болю в хребті, суглобах і м’язах. Другий аспект, на який ми звертаємо увагу, купуючи автомобіль для далеких поїздок, - це місткість багажника.

Збираючись у відпустку або навіть на вихідні, ми можемо взяти з собою навіть кілька валіз. Тому тут стане в нагоді автомобіль з великим багажником, в який ми легко помістимо ручну поклажу, а також більші предмети, наприклад, лижі, велосипед або намет. Завдяки цьому ми відчуємо психологічний комфорт вже під час пакування, адже нам не доведеться гадати, що поміститься в наш автомобіль. Автомобілі для довгих маршрутів часто шукають сім'ї з дітьми, тому найкраще в цій ролі підходить великий сімейний автомобіль. Подорожувати з дитиною - це велика відповідальність, тому про безпеку в автомобілі потрібно подбати належним чином.

Зрештою, якщо власний автомобіль не підпадає під ці критерії (чи наразі його взагалі немає) – завжди можна взяти машину на прокат, наприклад, тут https://7cars.com.ua/ua/cat-auto/prokat-lvov-uk/.

Позашляховик чи універсал?

Якщо нас цікавить місткий автомобіль, в який можна легко помістити багато багажу, то в першу чергу звернемо увагу на два види автомобілів. Перший – це універсали, а другий – позашляховики. Найголовнішою перевагою першого є, безумовно, багажник, в який можна легко помістити багато речей. Більшість представлених на ринку моделей також характеризуються двигунами, які забезпечують достатню потужність і при цьому рідко виходять з ладу.

Головною перевагою позашляховиків, у свою чергу, є більша універсальність. Якщо ми любимо проводити час активно, то під час відпустки ми, ймовірно, візьмемо сім'ю в дику природу, де висока підвіска і повний привід будуть мати велике значення. Висока позиція за кермом і багато простору всередині є ще одними перевагами, завдяки яким позашляховики зараз такі популярні і складають майже 40% нових автомобілів, проданих у Польщі. При цьому це все ще автомобіль з великим багажником, в який можна помістити найнеобхідніший багаж. Якщо ми залишаємо всю сім'ю з дітьми, яким ще потрібна коляска, ми легко помістимо всі необхідні речі.

Низька витрата палива

Маршрут у декілька сотень кілометрів потребує більше палива, яке ми маємо заправити перед виїздом. Тому витрата палива в автомобілі, призначеному для далеких поїздок, є ще одним важливим фактором. Поки що найчастіше серед тих, хто шукає авто для далеких поїздок, повторюється покупка автомобіля з дизельним двигуном. Однак зараз ці типи двигунів повільно зникають із салонів через їх негативний вплив на навколишнє середовище.

Тому на сьогодні гібридні автомобілі виділяються на перший план, оскільки вони можуть значно зменшити кількість спалюваного палива в дорозі. Крім того, вони забезпечують більший комфорт подорожей, адже двигун працює надзвичайно тихо, не заважаючи, наприклад, розмові чи прослуховуванню музики в машині. Це також позитивно впливає на перевезення дітей в автомобілі, адже всередині панує спокій, завдяки якому найменші можуть відпочити після насиченого хвилюваннями дня.

Гібридний автомобіль також є екологічним рішенням, за допомогою якого ми показуємо, що дбаємо про захист навколишнього середовища.

Автомобільні системи безпеки

Поїздки на далекі відстані та незнайомі маршрути є найбільшим випробуванням для будь-якого водія. Крім того, є ще й втома, яка впливає на швидкість реакції за кермом. Тому, якщо поїздка на відпочинок має бути пов’язана лише з приємними спогадами, варто обрати автомобіль, який підтримуватиме нас під час руху програмними засобами.

Інтелектуальне програмне забезпечення може допомогти нам у багатьох дорожніх ситуаціях:

  • при русі заднім ходом,
  • при ненавмисній зміні смуги руху,
  • при русі вгору в гору,
  • на слизькій дорозі за допомогою Traction control.

Це лише деякі сучасні рішення, які мають забезпечити найвищий рівень безпеки для мандрівників. Останні моделі автомобілів можуть робити навіть більше, наприклад розпізнавати знаки з обмеженнями швидкості. Це корисна функція, яка може врятувати нас у ситуації, коли ми не помічаємо дорожній знак і не пристосовуємо швидкість до дорожніх умов.

Крім того, існують системи контролю тиску в шинах і визначення втоми водія. Великий сімейний автомобіль повинен однаково піклуватися про всіх мандрівників, тому розгалужена система подушок безпеки також надзвичайно важлива.