МУЗЕЙ МИХАЙЛА БІЛАСА

Музей Михайла БіласаУ 1992 році в самому центрі курорту Трускавця - на майдані Кобзаря, 3 - відкрито художній музей митця світової слави Михайла Біласа, чиє ім'я знане на всіх континентах і записане у понад сотні публікаціях та виданнях на різних мовах світу. Це є перший прижиттєвий музей в Україні, і знаменно, що відкрився він у місті, звідки походить родовід великого майстра і де він тепер проживає. Розмістився музей в одному з найгарніших будинків Трускавця, збудований в кінці XIX сторіччя старовинній віллі "Гопляна", пишна оздоба якої гармонійно вписалася у мальовничий краєвид міста.

Михайло Білас - багатогранний та непересічний художник. Його руками тчуться гобелени, килими, верети, лежники, а також вишивані серветки, доріжки, подушки. Він майстер текстильної пластики, образно виразних іграшок, автор неперевершених сюжетних аплікацій та панно. Водночас він і тонкий кольорист, "композитор кольору". На його стиль і майстерність вплинули досвід і культура ткача, вишивальника, живописця, графіка і народного майстра. Вже четвертою сотнею власноручно виконаних праць начисляється творчий доробок митця, який експонувався на багатьох персональних виставках у Львові, Івано-Франківську, Києві, Каневі, а також зарубіжних - у Росії, Прибалтиці, Канаді, Бельгії, Югославії, Сполучених Штатах Америки.

Та Михайло Білас не зупиняється на досягнутому, бо талант його глибинний, невичерпний. Високе звання Народного художника України надихає митця на створення нових робіт і нових виставок як в Україні, так і за її межами. Завітайте до музею і познайомтесь з творами нашого земляка Михайла Біласа. Ви подивуєтесь вмінню автора добирати кольори у гобеленах і декоративних квітах, зачаруєтесь вишивками та аплікаціями. Ви поринете в світ веселкових барв, гуцульського та бойківського весілля, побуваєте на косівському базарі, усміхнетеся "Конику" та корівці "Красульці", закохаєтесь у "Бойківську мадонну", схилите голову перед гобеленами "Панахида" та "Неволя" і заспіваєте разом з пташками "Нічний концерт". Гарантуємо, Вас охопить неземне відчуття щастя, піднесення, тепло і наснага, Ви наповните душу багатством колориту народних джерел. Усе це Ви відчуєте у залах, де виставлено роботи Михайла Біласа.

А сам музей запрошує Вас щодня з 10.00 до 18.00 год. крім понеділка. Вартість квитка - 1 гривня.