ОЗДОРОВЧІ ФАКТОРИ КУРОРТУ ТРУСКАВЕЦЬ

Курорт Трускавець став відомий завдяки воді з високим вмістом органічних речовин нафтового походження "Нафтуся". Лікувальна вода "Нафтуся" - слабомінералізована, гідрокарбонатна, магнієво-кальцієва вода, що має специфічний присмак і характерний легкий запах нафти. "Нафтуся" ліквідовує запальні процеси організму, стимулює очищення нирок, виходу з них дрібних каменів та піску, зменшує небезпеку повторної появи каменеутворення. Нормалізує обмін речовин, роботу шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози. Покращує роботу залоз внутрішньої секреції, відновлює і захищає клітини печінки, виводить з організму шлаки і радіонукліди. Вбиває запальні процеси в нирках, кишечнику і сечових шляхах і в багатьох інших органах. Сприяє відновленню імунітету організму, і завдяки імуномодулюючій дії запобігає онкологічним захворюванням.

"Нафтусю" необхідно вживати лише в бюветі, оскільки при взаємодії з повітрям органічні речовини нафтового походження руйнуються.

Схожість мінеральних вод:

- Гусятинське і Сатанівське родовища мають відмінності з лікувальною водою "Нафтуся" трускавецького родовища в тому, що їх складові вугільного походження.
- родовища Східниці відрізняються від "Нафтусі" складом органічних речовин, що є мінілітовими сланцями з великою кількістю домішок заліза, які у контакті з повітрям утворюють осад.
- Ундурівське родовище, що знаходиться в Ульянівській області, відрізняється від "Нафтусі" сильною концентрацією в ньому речовин гумусного походження Лікувальна вода "Нафтуся" відрізняється збалансованим складом нафтових речовин, що можна віднести її до препаратів, створених природою. Органічні речовини нафтового походження дають "Нафтусі" велику перевагу перед іншими лікувальними водами і визначають її лікувальні властивості.

Мінеральна вода "Нафтуся" не має аналогів у всьому світі!

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту стало доброю традицією призначати з "Нафтусею" води "Софію" і "Марію" - вони допомагають відновлювати органічний і функціональний стан систем і органів, які ушкоджуються при основному захворюванні. Для лікування верхніх дихальних шляхів полосканням горла і носоглотки приймається лікувально-мінеральна вода "Броніслава"(№3). Також дуже відомою є мінеральна вода "Юзя", вона глибоко впливає на шкіру завдяки речовинам гліцеринового походження.

Води інших джерел часто використовуються для зовнішнього вживання, в більшості у вигляді ванн, промивань, гідромасажу та зрошувань. Особливо сильний вплив на серцево-судинну систему здійснюють перлові і вуглекислі ванни, також вони сприяють нормалізації обміну речовин при цукровому діабеті. Для ефективного відновлення функцій суглобів і м'язів найчастіше відвідують сауну і басейн з мінеральною водою.

Ефективному і швидкому лікуванню артритів, артрозу і остеохондрозів сприяють мінеральні купелі.

Не всі відкриті джерела підлягають експлуатації і використанню, це важливо підкреслити, велика частина з них консервується для використання в майбутньому, тому що курорт продовжує розвиватися.