ЛІКАР КОЗЯВКІН ДОПОМАГАЄ ХВОРИМ ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ

Володимир Ілліч Козявкін Володимир Ілліч Козявкін є автором принципово нової системи для допомоги хворим дитячим церебральним паралічем. Володимир Ілліч Козявкін - доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Герой України, генеральний директор Міжнародної клініки відновного лікування і Реабілітаційного центру "Еліта", Почесний громадянин міста Києва, лікар невролог і мануальний терапевт.

Володимир Козявкін народився 9 червня 1947 в Україні. У 1971 році Владимир Козявкін закінчив Гродненський медичний інститут. З 1989 року і по сьогоднішній день очолює Львівський реабілітаційний центр "Еліта", а також створений в 1996 році Інститут проблем медичної реабілітації. Доктор Козявкін нагороджений орденом Національного фонду "Україні-дітям" і медаллю Баварського державного міністерства праці і соціального порядку "За заслуги у допомозі дітям з обмеженими можливостями".

Міжнародний центр відновного лікування Козявкіна знаходиться в місті Трускавець Львівської області.

Офіційна статистика. У 2004 році групою запрошених дослідників був проведений аналіз медичної документації групи пацієнтів (12 256 чоловік), які протягом 12 років проходілі курси відновного лікування по методу Козявкіна. Результати такі: 89% в групі складали пацієнти з різними формами ДЦП, 6% - з вертеброгенною патологією, 3% - з наслідками органічних уражень нервової системи (інсульти, травми), 2% - з іншими захворюваннями. Зниження спастичності м'язів відмічене в 94% випадків, в останніх 6% тонус залишився на колишньому рівні. Підвищення об'єму активних рухів відмічене в 91% випадків, об'єм пасивних рухів зріс в 84%. Крім того, почали тримати голову лежачи 75% пацієнтів з відсутнім до лікування контролем голови; 62% почали сидіти, 28% почали самостійно стояти, 19% раніше не ходячих хворих почали ходити.

Курс лікування по методу Козявкіна включає:

- біомеханічну корекцію хребта (дуже потужний масаж всього тіла);
- рефлексотерапію (збудження біологічно активних точок струмом низької напруги);
- мобілізуючу гімнастику;
- процедури мобілізації суглобів (робота на тренажерах);
- апітерапію (бджолиний віск нагрівають і використовують як парафін на певних ділянках тіла);
- ритмічну гімнастику і деякі інші процедури.

Процедури з цього переліку призначає лікуючий лікар. Курс лікування триває зазвичай два тижні.

Відгуки батьків про результати проходження курсу вагаються в діапазоні від "відмінно" до "невелике поліпшення". Ніхто не вважає поїздку до Трускавця, в клініку Козявкіна даремною.

Побутові питання. У Трускавці при клініці Козявкіна є готель. Батьки прагнуть попасти туди. У приватному секторі Трускавця житло відвідувачі клініки Козявкіна прагнуть не знімати, лише в крайньому випадку. Відсутність зручностей ускладнює життя мамам з хворими дітьми.

Упорядкованих готелів при центрі Козявкіна дві. Одна розташована в корпусі самої клініки Козявкіна, там же знаходяться і всі процедурні приміщення. Друга - в центрі "Еліта", побудованому пізніше. У готелі при клініці номери коштують дорожче. Дев'ятиповерховий центр "Еліта" знаходиться недалеко від клініки, забезпечений ліфтом. На кожному поверсі розташовуються 10 кімнат і 2 санвузли, проблем з гарячим водопостачанням не буває, в кожній кімнаті - умивальник. У "Еліті" номери бронюють заздалегідь.

У вартість проживання в готелях при Міжнародному центрі відновного лікування Козявкіна входить триразове харчування. Відгуки - найдоброзичливіші. На прохання батьків кухарі центру можуть приготувати будь-яку страву для дитини, яка потребує дієти або має непереносимість відносно окремих продуктів харчування. Працює пункт прокату: можна узяти в тимчасове користування інвалідну коляску, побутову техніку.

Центр Козявкіна в Трускавці оформлений художниками Львова. Виглядає ошатним і повертає надію.

Міжнародний центр відновного лікування Козявкіна працює не лише як лікувальний центр, але і як дитячий курорт. Тут організовують дозвілля хворих дітей, проводять зустрічі й олімпіади. Відношення - щиро доброзичливе, жодної байдужості та лицемірства. По відгуках багатьох батьків, вони і самі отримали тут певну психологічну підтримку та дуже високо її оцінюють.

У плані загальної реабілітації найкращу допомогу по методу Козявкіна надають в Трускавці. Якщо потрібна конкретно консультація невролога, то краще звернутися в реабілітаційний центр, розташований у Львові. Консультація в цій лікувальній установі, по відгуках батьків, коштує дорожче, ніж у Трускавці, але неврологи тут кращі.

Ціни для жителів України і для іноземців відрізняються в рази. Ціни як курсу лікування, так і проживання постійно зростають, тому їх краще відразу взнавати по телефону.

Контактний телефон Міжнародного центру відновного лікування Козявкіна в Трускавці: +38 (03247) 6-52-00.
Львівський реабілітаційний центр "Еліта" знаходиться на проспекті В.Чорновола 45а, Тел.: +38 (032) 272-50-30