МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ ТРУСКАВЦЯ

Як встановлено науковими дослідженнями останніх десятиліть, "Нафтуся" є продуктом унікального підземного біотехнологічного процесу трансформації (перетворення) пластових бітумів за участю автохтонних мікроорганізмів у водорозчинні органічні сполуки, котрими насичується інфільтрована атмосферна вода.

Джерело Едвард
Джерело "Едвард"
Джерело Фердинанд
Джерело "Фердинанд"
Джерело Броніслава
Джерело "Броніслава"
Джерело Юзя
Джерело "Юзя"
Джерело "Нафтуся" - гідрокарбонатна, магнієво-кальцієва, слабо мінералізована вода з високим вмістом органічних речовин" нафтового походження. Має специфічний присмак і легкий запах нафти, особливо для тих, хто вживає воду вперше. Сприяє ліквідації запальних процесів в органах і тканинах, стимулює виведення дрібних камінців, піску з нирок, жовчного міхура, сечо- та жовчовивідних шляхів, зменшує літогенність сечі та жовчі, тобто усуває небезпеку повторного каменеутворення, нормалізує обмін речовин, зокрема вуглеводний обмін у хворих на цукровий діабет, а також діяльність шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, підвищує активність залоз внутрішньої секреції, захищає і відновлює печінкові клітини, виводить з організму радіонукліди, шлаки та недоокислені продукти обміну, речовин. Має сечогінну, жовчогінну, спазмолітичну, знеболюючу дію, знімає запальний процес в нирках, сечових і жовчних шляхах, печінці, кишківнику тощо. Завдяки імуномоделюючій дії відновлює захисні сили організму, попереджує онкологічні захворювання.

Джерело №1 "Марія" - хлоридно-сульфатно-натрієва вода. Загальна мінералізація - 5 г/л, знижує шлункову секрецію, стимулює моторну функцію кишківника, підсилює жовчоутворення і жовчовиділення, сприяє розрідженню слизу та його евакуації зі шлунку, зменшенню запального процесу травного тракту.

Джерело №2 "Софія" - мінеральна хлоридно-сульфатно-натрієва вода. Загальна мінералізація - 9 г/л, успішно використовується для лікування захворювань органів травлення. Стимулює шлункову секрецію, має виражену жовчогінну дію, нормалізує моторну функцію шлунка та кишківника, покращує обмін речовин.

Джерело №3 "Броніслава" - хлоридно-сульфатно-натрієва вода з мінералізацією від 12 до 20 г/л зі слідами сірководню і вмістом вуглекислоти в кількості до 60 г/л. В зв'язку з недостатнім дебітом недалеко від цього джерела пробурена свердловина №7 з аналогічною по складу водою, що в даний час використовується з лікувальною метою.

Джерело "Юзя" - джерело краси. Воно містить у собі багато складників і володіє слабкою мінералізацією та дуже незначною твердістю. Має здатність омолоджувати та поліпшувати наш зовнішній вигляд. Юзя благотворно впливає на очі та шкіру.

Степан ІВАСІВКА,
доктор медичних наук

Джерело: Газета "Джерела Трускавця" - спецвипуск.