Комплексний підхід до здоров’я дитини завдяки плаванню

25.11.2022

Вважається, що кожній дитині потрібно навчитися плавати. Це справжнє «щеплення» корисних навичок на все життя: від фундаменту здоров'я серця і гармонійної статури до соціальних навичок і впевненості в собі.

плавання для дітей

Внесок у здоров’я

Під час тренування у дітей значно покращується стан легень і серця. Плавання допомагає в профілактиці всіх захворювань дихальної системи, тому що правильне, поставлене тренером дихання допомагає збільшити об'єм легенів і позитивно позначається на тонусі дихальних м'язів. Як і під час будь-якого кардіонавантаження, серце працює як годинник, чим знижується ризик серцево-судинних захворювань. А ще заняття в басейні для дітей обіцяє міцний сон – у школярів бувають із ним проблеми, але приємна втома після тренування працює краще за будь-яку комендантську годину.

Навичка спілкування

Займаючись у групі з іншими дітьми приблизно свого віку, дитина розвиває навички комунікації та соціальної активності. У дітей у групі вже є спільний інтерес і точка дотику, про яку завжди можна поговорити. Крім того, в оздоровчому центрі «Три Стихії» діти вчаться підтримувати один одного, радіти чужим перемогам, співпереживати в різних ситуаціях і просто спілкуватися з різними дітьми.

Нові знання

Якщо дитина займається спортом, вона дізнається багато про себе, власне тіло і здоровий спосіб життя. Рано чи пізно тренер розповість, як правильно харчуватися і чому одні продукти роблять нас сильнішими та здоровішими, а від інших може стати зле; чому ранкова зарядка та розминка дарують нам енергію на цілий день і як тренувальний процес робить нас кращими з часом. Така інформація здобувається на досвіді та на бортику басейну – засвоївши базові принципи дружби зі своїм організмом у юному віці, плавець пронесе ці знання із собою через усе життя.

Гармонійний розвиток тіла

Найбільш гармонійно складені діти та підлітки – саме ті, хто займався плаванням. Розвинений плечовий пояс і грудна клітка, здоровий м'язовий каркас і красиві вузькі стегна – однозначний маркер плавця. А ще плавання збільшує гнучкість і рівновагу тіла, що позначиться на поставі, ході та положенні корпусу. Головне – діти, які регулярно відвідують басейн, найімовірніше зможуть уникнути проблем із зайвою вагою.

База для майбутніх перемог

Починаючи усвідомлено займатися спортом у дорослому віці, багато дорослих стикаються з тим, що освоювати навички стало набагато складніше. Заклавши базу в дитинстві, ви подаруєте школяреві комфортний вхід у будь-який спорт у майбутньому. А ще самостійність, незалежність і цілеспрямованість, які розвиваються під час плавання, допоможуть досягати не тільки спортивних, а й будь-яких життєвих цілей надалі.