Східниця: українська Швейцарія

06.10.2022

Розташована в Карпатах, оточена з усіх боків горами, Східниця є справжньою перлиною серед курортів не лише українських, а й європейських. Щороку його чарівні краєвиди, чисте повітря та унікальні цілющі води приваблюють тисячі туристів з усієї України та з-за кордону. І не дарма, бо насправді природні багатства Східниці не поступаються за красою і якістю європейським бальнеологічним курортам. Східниця приймає туристів цілий рік, влітку тут можна сховатися від спеки у місті, а взимку насолодитися сніжними Карпатами.

Східниця

Довгий час курорт незаслужено був у тіні Трускавця, адже він також розташований у Львівській області, поблизу Дрогобича. Він також має неперевершений клімат і близькість до гір і чудові мінеральні води.

Перша згадка про Східницю датується 14 ст. У 1858 році тут були відкриті величезні поклади нафти. Не дивно, що цим регіоном зацікавилися підприємці з Німеччини, Великої Британії, США, Бельгії та Франції. З 1872 року в цьому районі було видобуто 3 812 000 тонн сирої нафти і 407 мільйонів кубічних метрів природного газу.

Східницька Нафтуся

Поворотним моментом в історії Східниці стало відкриття Омеляном Стоцьким у 1971-1976 роках джерел мінеральної води «Нафтуся». Прямо як у Трускавці. У 1976 році Східниця стала загальносоюзним курортом, а в 2005 році це звання змінило назву на Всеукраїнський бальнеологічний курорт ім. Омеляна Стоцького.

Здоровіші нирки, печінка...

Нині в Східниці є 38 джерел мінеральної води та 17 свердловин. Для пацієнтів доступні десять джерел і три свердловини. Вода дуже допомагає при захворюваннях печінки і нирок, підвищеній і зниженій кислотності шлунка, анемії, цукровому діабеті та інших захворюваннях.

У Східниці кожен знайде щось по кишені – тут багато готелів з медичними та реабілітаційними центрами та SPA, а також різноманітна пропозиція приватного житла. Зверніть увагу на готель в Східниці “RESPECT”, який здатний задовольнити вимоги найвибагливіших гостей за цілком доступними цінами.

готель “RESPECT”

Розташування курорту теж дуже привабливе – містечко розташоване за вісімдесят кілометрів від кордону з Польщею. Відстань від Львова сто двадцять кілометрів. Відпочиваючи тут, можна здійснити гірські мандрівки, а також відвідати Львів, Дрогобич, Трускавець, знамениті замки Львівщини та багато інших туристичних об’єктів Західної України. Поруч знаходиться заповідник «Тустань»», названий на честь укріплень, які розташовувалися тут у середні віки. Чудове затишне місце для тих, хто хоче спокійного, ненав'язливого відпочинку.