Солодощі: як отримати задоволення без шкоди для здоров’я – поради від Wander boutique

25.10.2022

Ви не можете уявити свою післяобідню каву без печива? Солодощі для вас емоційна їжа, тому що ви тягнетеся до них і в хвилини смутку, і в хвилини радості? У всьому важливо бути помірним.

солодощі

Переваги вживання солодкого (в розумних кількостях)

  • Солодощі – це весело. Під час вживання солодощів у мозку стимулюється зона, що відповідає за викид гормонів щастя (ендорфінів, серотоніну та дофаміну).
  • Високий рівень цукру сильно стимулює всю нервову систему і підвищує артеріальний тиск.
  • Солодкі закуски також є хорошим джерелом енергії.
  • Чи означає це, що ми можемо їсти солодке без докорів сумління? Не обов'язково. У магазинних солодощах переважно цукор і жир.

Чи можна їсти солодке у здоровому харчуванні?

Перед тим, як відправитися у магазин солодощів, щоб купити собі чогось смачненького, варто засвоїти кілька правил. Бо важлива не тільки помірність, але і розумний вибір солодощів.

Вибирайте корисні солодощі ручної роботи

Чорний шоколад, сухі вафлі, натуральне морозиво, свіжі фрукти та фруктовий йогурт без цукру – ці продукти можна їсти зі смаком, не турбуючись про їхню калорійність.

Щоб по достоїнству оцінити смак чорного шоколаду, потрібно поступово звикати до нього свої смакові рецептори. На початку візьміть три-чотири кубики чорного шоколаду (вміст какао від 30 до 70%), щоб з часом спробувати смак дуже гіркого шоколаду (вміст какао від 90 до 99%).

100-грамова плитка чорного шоколаду може містити від 500 до 600 калорій (залежно від вмісту какао). На перший погляд, здається, що це багато, але ви повинні пам'ятати, що темний шоколад є більш здоровою альтернативою, ніж молочний шоколад. Його вживання в належних кількостях позитивно впливає на організм. Темний шоколад забезпечує організм вуглеводами і мінералами, такими як магній, калій і залізо..

Чорний шоколад – це те, що варто мати під рукою, коли вирушаєте на тренування чи в гірський похід.

Зменшіть кількість магазинних цукерок із сумнівними інгредієнтами

Щоденний вибір покупок має величезний вплив на наше здоров'я, а отже - і на вагу тіла. Більшість солодощів (таких як батончики, печиво) містять:

  • цукор;
  • борошно пшеничне;
  • жир у вигляді насичених жирних кислот і трансжирних кислот (трансжирів).

У результаті магазинні солодощі найчастіше є висококалорійними і малопоживними продуктами. Звичайно, не всі магазинні торти чи батончики погані. Однак варто бути пильним і уважно читати етикетки.

Спробуйте домашню випічку

Замінники магазинних цукерок можна приготувати вдома. Якщо у вас є тільки час і ви любите кулінарні експерименти, ви напевно створите кондитерські вироби без додаткових калорій.

За допомогу у підготовці матеріалів для статті висловлюємо вдячніть спеціалістам магазину солодощів "Wander boutique".