ТРУСКАВЕЦЬ: МІСТО НА ВОДАХ

Ще сотню років тому відпочинок "на водах" був привілеєм аристократів. Сьогодні це може дозволити собі кожний, хто бажає відпочити, оздоровитися та помолодіти (принаймні, душею). Ворота всесвітньої оздоровниці в Трускавцеві відкриті для всіх.

Незліченні багатства природи

Трускавець У місті, на 90 відсотків забудованому санаторіями, пансіонатами, оздоровчими центрами і готелями, ніхто нікуди не поспішає. Місцеві жителі (їх усього близько 27 тисяч), власне і працюючі в перерахованих установах, живуть в окремому житловому масиві. Тому, збираючись вивчати місцеві визначні пам'ятки, краще озброїтися картою міста - шанси зустріти місцевих старожилів невеликі. Незважаючи на певний спокій і розміреність курортного життя, бари, ресторани та дискотеки працюють до глибокої ночі. До речі, як і на багатьох популярних курортах, пізні вечірні прогулянки тут абсолютно безпечні.

Найпоширеніша омана відносно Трускавця в тому, що сюди приїжджають винятково лікуватися. Не вірте, що молодим і здоровим відпочивати на курорті "просто непристойно". Тут можна прекрасно провести час, відвідуючи spa і вивчаючи місцеву флору, здійснюючи захоплюючі екскурсії і просто насолоджуючись відпочинком в готелі. Адже Трускавець - це справжній порятунок від суєти, а також...

Найчистіше повітря. Багате киснем і озоном. Ним дихається легко й приємно. На території Трускавця та в безпосередній близькості від нього немає жодного промислового підприємства. Навпакии, місто розташоване в мальовничій, оточеній пагорбами та лісами місцевості на північ від підгір'я Східних Карпат. Для любителів дикої природи є екскурсії в Карпати і Закарпаття - на один або кілька днів.

Цілющі води. Почати знайомство з курортом варто з бюветів - джерел мінеральних вод. Їх усього два - у верхній і нижній частині міста. Навіть не знаючи, де вони перебувають, ви легко знайдете дорогу по легкому запаху сірководню. Три рази в день до них стікається потік відпочиваючих, і, натиснувши всього дві кнопки, що регулюють кількість і температуру води (все це прописує лікар), кожний отримує свою "порцію здоров'я". Але якщо ви зупинилися в готелі, що має як мінімум чотири зірки, можете зробити те  саме, не виходити за межі будівлі. Вода із присмаком солі або заліза, соди або навіть нафти не всім припаде до душі, зате наприкінці курсу лікування результат порадує. Королевою місцевих мінеральних вод вважається "Нафтуся", незамінна при лікуванні нирок і жовчних шляхів.

Трускавець Джерела краси. Недалеко від центрального бювету - особливо улюблене жінками джерело "Юзя". Його секрет - у вмісті речовин гліцеринового походження, які надають шкірі незвичайну м'якість та еластичність. До речі, у місцевих spa-центрах воду для косметичних процедур використовують переважно мінеральну. Якщо в готелі немає зони із приставкою spa, відправляйтеся в Реабілітаційний spa-центр "МедПалас". Ціни тут на середньому рівні, а обслуговування - на вищому. Обернувшись у м'який махровий халат можна цілий день курсувати між басейном, джакузі, фінською та інфрачервоною сауною, римською парною.

І не забудьте про spa-процедури. Згадавши про невблаганне наближення пляжного сезону, я вибираю экспересс-программу для схуднення. Антицелюлітний ефект мені обіцяють уже після першого сеансу, хоча на курс потрібно не менше шести. Тепла вируюча ванна миттєво розслаблює. Із приємними думками про те, що мінерали виводять зі шкіри токсини, масло розмарину знімає стрес, а гідромасаж розбиває апельсинову кірку, я поринаю в легку дрімоту на цілих 50 хвилин. Потім - масаж, після якого тіло здається неймовірно легким, шкіра гладенькою, а блискавка на штанах застібається без звичних зусиль.

Соляні шахти. Існує версія про те, що назва Трускавець походить від литовського слова "друска", що в перекладі означає "сіль". Місцева сіль "Барбара" по своїх властивостях може скласти конкуренцію навіть знаменитій солі Карлових Вар. Саме з появою в Трускавці першого соляного інгаляторію курорт став на один щабель із провідними європейськими оздоровницями. Сьогодні деякі санаторії мають у своєму арсеналі власні соляні кімнати, повітря в яких сприятливо впливає не тільки на дихальні шляхи, але й на імунітет. Відпочинок "на водах" має незаперечні переваги, відчути які можна тільки побувавши тут.

Туристу на замітку

- Цілющі властивості мінеральних вод Трускавця вперше описав в 1578 році Войцех Очко - лікар польського короля Стефана Баторія.
- В 1827 році з відкриттям першої водолікарні місто офіційно одержало статус курорту.
- В 1961 році на базі джерела "Нафтуся" почав працювати завод по розливу мінеральних вод.
- Щорічно Трускавець приймає близько 200 тисяч наших співвітчизників та більше 20 тисяч гостей з-за кордону.

Ольга Оніпко