Як вибрати велосипед для міста

12.12.2022

Ви катаєтеся містом на велосипеді чи просто хочете розпочати свою пригоду на двоколісному? Ви думаєте, який велосипед вибрати, де придбати велосипед онлайн і на що звернути особливу увагу?

велосипед для міста

Міський велосипед, шосейний велосипед, стильний голландський велосипед чи, можливо, велосипед з фіксованою передачею? Вибір величезний. То на що варто звернути увагу, обираючи велосипед?

Почнемо з того, що велосипеда не буває для всіх цілей. Багато людей хотіли б отримати універсальний велосипед. Частково можна купити двоколісний, який буде працювати в різних умовах, але варто подумати про те, де ви будете їздити, як часто і як зберігатимете велосипед. Є багато факторів, на які варто звернути увагу.

Вибираючи велосипед, необхідно пам'ятати про його призначення. Двоколісний для катання по місту буде відрізнятися від того, який вибере людина, яка активно катається в горах.

В даний час популярні такі велосипеди:

  • міські велосипеди - популярні голландські велосипеди;
  • кросові велосипеди - універсальні, полегшені велосипеди для їзди по асфальту і гравію;
  • гравійні велосипеди - зручний шосейний велосипед зі збільшеним просвітом шин, кермо баранчик із загнутими кінцями для полегшення їзди по бездоріжжю;
  • трекінгові велосипеди - велосипеди для відпочинку зі зручним вертикальним положенням сидячи та туристичним спорядженням;
  • MTB (mountain) bikes - популярні гірські велосипеди, для катання по складнішій місцевості;
  • велосипеди BMX - змагальні або трюкові велосипеди;
  • дитячі велосипеди.

Варто пам'ятати, що хороший велосипед - це той, на якому просто комфортно їздити. Буває, хтось купить велосипед бу зовсім недорогий, а почувається, ніби це саме той ровер, якого шукав ціле життя. А це може забезпечити ідеально підібрана під наш зріст рама.

Велосипед для їзди містом (та лісом, який має невибагливу місцевість) має бути безпечним, динамічним та універсальним.

Міський велосипед також повинен мати широкий вибір передач. Зрештою, дорога на роботу не повинна нас надто втомлювати.

Велосипед, який використовується для щоденних поїздок, повинен бути обладнаний платформними педалями. Завдяки цьому ви зможете пересуватися по ньому в будь-якому вбранні - не змінюючи взуття на типове велосипедне взуття. Але це не означає, що ви повинні відмовитися від керування педалями без кліпс. На ринку з’являється все більше пропозицій, які поєднують традиційну платформу і «засувку» з іншого боку. Маючи один велосипед, ви можете з успіхом відправитися ввечері по магазинах, а вранці зробити важку зарядку на улюбленому маршруті - не міняючи педалей.

Якщо після роботи у вас виникає спокуса з'їхати з асфальтованої дороги в ліс і продовжити повернення додому, варто розглянути велосипед з розряду гравійних. Це універсальні конструкції, що нагадують шосейний велосипед. У них, однак, використовуються набагато ширші та зручніші шини та більш зручна геометрія рами. Ви також знайдете там багато отворів для кріплення, що дозволяє використовувати стійки та кошики.