Справедливість є, за неї варто боротися!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№2 19 серпня 2008 р.

Спецрепортаж: Відпуст у Трускавці

Відпуст у Трускавці15 серпня цього року в трускавецькій римсько-католицькій парафії Внебовзяття (Успення) Пречистої Діви Марії відбулася щорічна відпустова урочистість - храмове свято. Після вступного привітання настоятеля трускавецької громади отця-редемпториста Якуба Зелінського служіння очолив настоятель сусідньої дрогобицької парафії о.Мирослав, з яким співслужили інші отці нашого Стрийського деканату та о. Володимир Бондарчук з трускавецької греко-католицької парафії Святої Покрови.

Прекрасно удекорована святиня, яку так і не змогли знищити комуністичні завойовники, перетворювавши її то на склад калійної солі для колгоспу, то на планетарій, чудовий органний супровід Святої Меси, блискуча проповідь із елементами співу під гітару, лейтмотивом якої стали слова "Цей день буде прекрасним для тебе, якщо ти віддаєш його в руки Господа", короткий концерт після Служби Божої ( спів солістки Анни Нечай, гра на органі музиканта Володимира Ковалишина і поезія у виконанні п. Мілі та п. Станіслава), почастунок для гостей від трускавецьких парафіян, невимушена та доброзичлива атмосфера, а до того ж прекрасна серпнева погода - все немов вказувало на Божу присутність в цьому храмі та служило підтвердженням біблійних слів "де двоє, або троє зберуться в моє ім`я, там я посеред них".Особливо запали в душу слова проповіді про те, як одна жінка, женучись за скарбами в казковій печері, вийшла з неї, забувши свій найцінніший скарб - власну дитину ( так і тепер багато жінок їдуть на заробітки за кордон, гублячи свій найцінніший скарб тут, на Україні - власних дітей).

Зворушливо лунали і слова молитви за добробут та подолання труднощів у нашій рідній Україні, а також благання Господа за мир у всьому світі. В цей день традиційно були освячені і плоди землі - квіти, зілля, яблука.

Варто зазначити, що в українському народі здавна відвідування відпустів, чи як їх інакше називали "празників", храмових свят було доброю християнською традицією, яка, на щастя відродилася, про що свідчить велика кількість на таких урочистостях нашої молоді. Такі заходи стають ще одною нагодою задекларувати свою приналежність до Христової Церкви та є свідченням того, що всі ми, незалежно від того, чи ми є українці, чи поляки, чи представники інших етносів, повинні спільно молитися до єдиного Бога та просити Його за мир та добробут для себе самих, для наших родин, для нашого Трускавця, для нашої неньки-України.

Редактор Редактор

Новини міста

- На третій тиждень пікетування мерії подружжям підприємців Ольги та Валерія Копєйкіних у її вікні з`явилася неоковирно оформлена та не дуже грамотна відповідь на цю акцію протесту. Свою підтримку підприємцям висловлює щораз більше відпочивальників та і самих мешканців міста.
- В п'ятницю, 15 серпня, на верхньому бюветі туроператори не змогли займатися своєю звичною діяльністю - реалізацією квитків. До міського суду в супроводі міліції було доставлено навіть одного з представників найнезахищеніших верств населення (псевдо "Босий"), який на цьому місці постійно заробляє собі на прожиття. За неофіційною інформацією, в Трускавці планується створення потужної туристичної фірми, яка має стати монополістом у своїй сфері і діятиме під прикриттям однієї з найвпливовіших осіб Трускавця.
- Окрім гонінь на людей, в місті активізувалося переслідування тварин - гицлі продовжують відстріли не тільки бродячих псів, яких майже не залишилося, але і собак у нашийниках, які занадто далеко відходять від своїх господарів, причому роблять це на очах у відпочивальників та їхніх дітей. Кажуть, що з наступного тижня відповідальні органи серйозно візьмуться і за котів, "кількість яких в Трускавці побила всі рекорди".
- 14-20 серпня трускавецька "Наша Україна" займалася збором ковдр, подушок та постільної білизни для постраждалих від повені жителів Петрилівської сільради на Івано-Франківщині.
- За словами завідувачки планово-економічним відділом ТМР п. Марії Заверюхи, план надходжень до міського бюджету в І півріччі цього року перевиконано на 7,5%, а середня заробітна плата в Трускавці на даний час становить 1184 грв.
- Комунальними службами міста було впорядковано прибудинкову територію будинку 78 по вул.. Стебницькій - відновлено тротуари та дорожнє покриття біля будинку.
- Прийом будинків на лівій частині вулиці Стуса (майбутня вулиця Скоропадського), споруджених фірмою "Делакс-Україна", було перенесено на вересень через ряд технічних недоробок внутрішньобудинкових мереж.
- Злощасний дитячий майданчик позаду "Технолюксу" по вул. Стебницькій минулими вихідними став жертвою каналізаційних витоків і став зовсім непридатний для відпочинку дітей та дорослих. Щораз більше мешканців прилеглих будинків розуміє, що міська влада та міські політики-банкрути їх просто-напросто використали у своїх розкладах проти чесного підприємця Р. Беднарчука, який мав намір здійснити реконструкцію цього майданчика.
- Після того, як мешканці будинку 70 по вул. Стебницькій з допомогою депутата ТМР Руслана Крамара та депутатів обласної ради від БЮТ домоглися призупинення незаконного будівництва, до аналогічних дій планують вдатися і жителі буд. 38 по вул. Бориславській, щоб запобігти спорудження на місці сусідньої двоповерхової споруди висотного дев`ятиповерхового будинку.
- БЮТівці Львівської області, в тому числі і члени трускавецької "Батьківщини" зібрали для постраждалих від повені 400 тис. грв., про що повідомив заступник голови ЛОО ПП "ВО "Батьківщина" п. Костянтин Іваночко.

Власна інформація

Реклама та оголошення

Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних ( 9.00-13.00, 14.00-17.00). Безкоштовні консультації адвоката по четвергах з 11.00 до 14.00. Тел. 6-94-51.

Маєте проблеми з алкоголем чи наркотиками? Тоді ця інформація для Вас. При благодійному фонді "Карітас" СДЄ УГКЦ в місті Дрогобичі (вул. Чорновола, 4) діє реабілітаційний центр "Назарет" та група підтримки AA-AN (щонеділі зустріч о 15.00). Всі довідки за телефонами 8 (03244) 2-24-54 та 8-096-46-65-016.

Фірма "Оперативна поліграфія" в Дрогобичі. Поліграфічні послуги. Тел. 8 (244) 3-34-54.

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.