Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№10 (389) 24 січня 2012 р.

Новини Трускавця та регіону

Загрози для «Нафтусі» немає

За інформацією ЗІК, біля Трускавця в урочищі Помярки прорвало каналізаційний колектор. Про це повідомив кореспондент Західної інформаційної корпорації з посиланням на головного державного санітарного лікаря Дрогобицького району Ігоря Ясеницького. З його слів, це загрожує зупинці трьох оздоровчих закладів і Трускавецького заводу мінеральної води, розташованих в цьому урочищі. Нині зацікавлені підприємство і заклади намагаються кустарним способом підрихтувати трубу. Але це не вирішує проблеми. «Проблема в тому, що каналізація, так би мовити, нічия, ні в кого не перебуває на балансі, а отже ніхто не береться за її капітальний ремонт», – каже Ігор Ясеницький. За логікою, каналізація мала б бути на балансі Трускавецького водоканалу, оскільки він експлуатує на Помярках водопровідну мережу. Кажуть, що було рішення Трускавецької міської ради про передачу водоканалу на баланс цього каналізаційного колектора, але, як виявилось, воно чомусь не виконане.

«Трускавецький вісник» намагався дослідити ситуацію, з цією метою ми звернулися за коментарями до генерального директора ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимира Возняка та заступника міського голови Трускавця Петра Нестерівського. Вони заперечили, що даний колектор знаходиться на балансі міста чи водоканалу, а, отже, не вбачають жодної загрози. «Це не наша територія і не наше майно», - зазначив Петро Васильович, а Володимир Франкович додав, що «якщо якась аварія там і трапилася, то це землі району і трускавецький водоканал не має жодного відношення до цих мереж». Отже, хочеться вірити, що дійсно для «Нафтусі» та іміджу міста-курорту Трускавець жодної загрози немає.

Вандали не оминули і Трускавця

рекламний щит У Трускавці невідомі пошкодили рекламний щит, розміщений на замовлення Трускавецького міського осередку Партії регіонів. На призматроні в курортному парку було вміщено вітання Президента України Віктора Януковича з Новим 2012 роком та Різдвом Христовим. Цими вихідними обличчя Віктора Януковича на рекламній конструкції було заляпано чорною фарбою. Вандали не побоялися, що в парку встановлено відеоспостереження, а також, що там постійно чергує охорона. Хоча, можливо, охорона потрібна тільки для боротьби зі стихійною торгівлею.

У Трускавці це вже не перший випадок свідомого та зумисного нищення майна. Так, в 2010 році невідомі обписали стіни міської ради та інших будівель написами «Слава КПЗУ!», а також розповсюджували друковані матеріали з образами на адресу ряду кандидатів на посаду міського голови, в 2011 році було понівечено пам’ятник Роману Різняку-Макомацькому. А тепер «відзначився» і 2012 рік. Можна бути противником особисто Віктора Януковича чи Партії регіонів, проте потрібно зважити на той факт, що Президент – це символ нашої держави і вчинок, здійснений невідомими цими днями, зовсім не додає честі ні його виконавцям, ні місту в цілому. Цікаво, що з понад півтора десятка біг-бордів та сіті-лайтів із аналогічними зображеннями вітання Президента вандали обрали саме той призматрон, який місцева влада будь-яким способом намагається демонтувати, щоб розчистити місце (в прямому та переносному значенні) для рекламних фірм, чиї інтереси лобіюють окремі посадовці мерії (пригадаймо собі хоча б встановлення «телевізора» біля так званої «стаціонарної» сцени в курортному парку, на площі Незалежності). Не виключено, що злочин здійснено на замовлення якоїсь із політичних сил, котрі називають себе опозиційними. Нагадаємо, що влада у Трускавці належить саме такій опозиційній партії «Фронт змін», чий висуванець Руслан Козир є міським головою міста-курорту. Проте не варто виключати і провокацію. До речі, аналогічні дії з вітальними біг-бордами Віктора Януковича були здійснені і в деяких інших містах України.

Чому люди оплачують тепло за квадратурою, а не згідно лічильників теплової енергії?

Багато мешканців Трускавця, котрі користуються централізованим опаленням, звернули увагу на те, що сума до оплати за листопад та грудень 2011 р. є ідентичною. Це означає, що КП «Трускавецьтепло» здійснює нарахування за тепло не за лічильниками, котрі в багатьох багатоквартирних будинках мешканці встановлювали за власні кошти, а згідно квадратурою помешкання, що є кроком назад. Зважаючи на те, що ці місяці (листопад – грудень 2011 р.) були достатньо теплими, люди могли б платити в два, а то і в три рази менші суми за теплопостачання, натомість отримують квитанції із сумами, котрі спричиняють депресію.

Як пояснив керівник КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар, підприємство змушено нараховувати оплату за квадратурою, оскільки лічильники теплової енергії не знаходяться на балансі «Трускавецьтепла». Пан Руслан не виключає, що якщо ці лічильники мешканці будинків передадуть на баланс його організації, то оплата за тепло буде здійснюватися іншим чином. Нагадаємо, що лічильники теплової енергії повинні проходити повірку і їх використання в будинках дає можливість мешканцям контролювати, скільки тепла вони отримали і мешканці оплачують виключно за спожите тепло. Нарахування згідно квадратури помешкань, яке здійснюється в даний час КП «Трускавецьтепло», є вигідним для теплопостачальних організацій, які в цьому випадку отримують значно більші прибутки саме за рахунок споживачів теплової енергії.

Справа про зґвалтовану покоївку

У Трускавці поширюються чутки про те, що в одному із санаторіїв міста, причому достатньо престижних, якщо престижністю вважати належність до об’єктів Євро-2012, було зґвалтовано покоївку. Зроблено це було в нічний час, покоївку викликали в номер (є така категорія «нічних чергових покоївок»), щоб поміняти білизну і там над дівчиною чи жінкою було здійснено акт насильства. Зранку постояльці виїхали. Інша версія говорить, що власне неоплата гостями готелю і стала приводом до скандалу. В міліції факт злочину не підтвердили.

Порушників фінансової дисципліни покарали

В ЗАТ «Трускавецькурорт» викрито осіб, котрі завдали Товариству фінансової шкоди, інформує наше власне джерело. За версією, група осіб шляхом зловживання посадовим становищем сприяла власному збагаченню. Їх викрито та покарано. Ситуація мала місце в БОЛ-2. Інформація наразі непідтверджена.

Гарно прибирають, а люди ноги ламають

Незважаючи на рапорти міської влади Трускавця про прекрасне прибирання вулиць та тротуарів міста, багато мешканців та відпочивальників незадоволені станом пішохідних доріжок. Якщо вулиці протягом 15 – 17 січня і розчищалися від снігу, то з припиненням опадів цей процес припинився. Таким чином на дорогах утворилася снігова каша, котру жодні транспортні засоби, які є в комунальних підприємствах, не поспішають відсувати. Стан тротуарів на багатьох вулицях є просто жахливий. У вівторок, 24 січня, мешканка Трускавця зламала ногу неподалік зупинки біля міської лікарні. Є ряд звернень з ушкодженнями ніг та рук та іншими травмами, інформує наше джерело в міській лікарні.

Власна інформація

Новини з Трускавецької міської ради

Комп’ютерні технології – на службі у комунальників. Одним із першим на Львівщині Трускавецький «Водоканал» розпочав створювати комп’ютерно-гідравлічну модель водопровідних мереж міста, що спростить і вдосконалить роботу з контролю за водопостачанням. Створюється віртуальна міська водопровідна мережа, по якій здійснюється прогонка води, завдяки чому можна вирахувати місця можливих порив і витоків, визначити найбільш небезпечні ділянки і скласти план черговості виконання робіт з реконструкції. Робота на стадії закінчення, уже відбулися пробні запуски системи.

Обговорюються тарифи з обслуговування житла. Серед населення активно обговорюється наступне можливе підняття тарифів на послуги з утримання та обслуговування будинків. Ця інформація уперше була озвучена на засіданні регуляторної комісії виконкому з подачі директора КП «Трускавецьжитло» Олександра Ткаченко. Змінений і доповнений перелік послуг та приблизні ціни на них були доведені до відома мешканців під час громадських слухань, що відбувалися почергово упродовж жовтня минулого року. Тарифний план послуг складався з урахуванням побажань мешканців. На думку керівника «Трускавецьжитло, це складний, непопулярний, але абсолютно необхідний, економічно обґрунтований крок, який забезпечить підприємству рентабельність. Це не стільки підвищення цін, скільки приведення їх у відповідність до законодавчої бази, зокрема нормативних актів Кабінету міністрів та міністерства ЖКГ. Запропоновані тарифи обґрунтовані реальними витратами. Проект з доопрацьованим після розгляду регуляторної комісії тарифним планом розглядатиметься найближчим засіданням виконкому. Є пропозиції про зниження тарифів для певних категорій населення, а також для окремих будинків, що перебувають у незадовільному стані. Також, як варіант, розглядається пропозиція про винесення на розгляд сесії міської ради питання про звільнення від оплати за послуги з утримання та обслуговування аварійне та ветхе житло та про зменшення тарифу для гуртожитків. Як прокоментував міський голова Руслан Козир, міська влада надає мешканцям міста право вибору: кого не влаштовує якість наданих послуг з обслуговування житла або ціни на ці послуги, можуть без жодних перешкод, об’єднавшись в ОСББ, відмовитися від них і шукати для себе альтернативу – влада, міський голова особисто, тільки сприятимуть цьому.

Світова практика управління ОСББ. 2-3 лютого 2012 року у Народному домі (вул. Бориславська, 1) відбудеться семінар «Управління житловою нерухомістю та енергоощадлива санація житлових будинків». Запрошуються голови ОСББ, мешканці міста, керівники комунальних підприємств. У програмі семінару зокрема: управління житловою нерухомістю в Німеччині: договір управляючого, угоди з постачальниками комунальних послуг, страхування житлової нерухомості; німецький досвід: проблеми енергоаудиту, енергоаудит в Україні; фінансове і бухгалтерське обслуговування ОСББ, підготовка термомодернізації будинків; ремонт і технічне обслуговування будинків; захист житлових прав ОСББ, юридичні можливості регулювання спорів з неплатниками. Семінар пройде за сприяння міського голови Руслана Козира та під егідою міжнародної організації «Friedrich Naumann Stiftung FUR DIE FREIHEIT».

Дві трускавчанки отримали звання «Матері-героїні». Указом Президента України за материнську самовідданість, народження та виховання дітей, забезпечення умов для їхнього всебічного розвитку присвоєно почесне звання «Матері-героїні» матерям п’ятьох дітей: Кісак Галині Тадеївні та Бондарчук Ользі Іванівні. 20 січня міський голова Руслан Козир під час загальноміського заходу «Трускавець дзвенить колядою» привітав матерів з присвоєнням почесних звань і вручив медалі та посвідчення до них.

Медичну допомогу – на вищий рівень. Минулого тижня у трускавецькій міській лікарні відбулася зустріч керівництва і медичного персоналу з проректором з наукової роботи Львівського Національного медичного університету ім. Данила Галицького – п. Лукавецьким, а також завідувачем кафедри судинної хірургії п. Кобзою та завідувачем відділу ендоскопічної хірургії п. Гавришак. Мета зустрічі – обговорення можливості укладення угоди про співпрацю, яка передбачала б консультативний прийом професорів та доцентів університету у трускавецькій міській лікарні – щоб мешканці міста, а в перспективні і району та сусідніх міст, могли отримати кваліфіковану медичну допомогу чи консультацію, не їдучи до Львова. Особливо трускавецька міська лікарня зацікавлена в розвитку таких напрямків співпраці, як судинна хірургія, малоінвазивна хірургія та урологія. Наразі вивчається досвід подібної співпраці у Тернополі і розглядаються різні варіанти угод. Угоду буде підписано за тиждень.

Інформаційно-аналітичний відділ Трускавецької міської ради

Трускавецькі пластуни підкорили найвищу вершину Львівщини

21 січня 2012 р. пластуни Львівської округи Пласту здійснили сходження на найвищу вершину Львівщини – г. Пікуй (1409 м). Цей захід з ініціативи Пласту м. Миколаїв вже багато років поспіль проводиться з нагоди Дня Злуки (22.01.1919р.) і річниці проголошення приєднання Закарпаття до Великої України (21.01.1919 р.). Об’єкт сходження обраний не випадково – крім того, що це найвища гора Львівщини, розташована вона на кордоні Галичини і Закарпаття.

Трускавецькі пластуни підкорили Пікуй Трускавецькі пластуни підкорили Пікуй
Трускавецькі пластуни підкорили Пікуй Трускавецькі пластуни підкорили Пікуй
Трускавецькі пластуни підкорили Пікуй Трускавецькі пластуни підкорили Пікуй

Цього року учасниками підйому на Пікуй стали пластуни Трускавця, Дрогобича, Миколаєва, Нового Роздолу, Львова, Борислава. Делегація трускавецьких пластунів дісталася до початкової точки маршруту – с. Біласовиця Свалявського р-ну Закарпаття завдяки допомозі транспортом Центру ССМ м. Трускавець та безпосередній підтримці заходу заступником міського голови Валентиною Бодак та зав. відділом у справах сім’ї та молоді Вірою Ільницькою.

Сходження відбувалося за не дуже сприятливих умов – мінімальний вітер, температура близько 0°С, але разом з тим крутий засніжений підйом (товщина снігового покрову цього року була рекордною і подекуди сягала до 1,5 м), завалена буреломом стежка через ліс. Загальна протяжність маршруту склала 14 км. Проте, враховуючи, що учасники мандрівки люди досвідчені і підготовлені, все відбулося організовано і без неприємних пригод.

Ольга Пруська,
прес-секретар Пласту м. Трускавець

Роман Салань отримав нагороду – Козацький хрест

Роман Салань Творчий та й життєвий шлях юного трускавчанина Романа Саланя є ніби яскравою ілюстрацією правдивості крилатих висловів про силу та перемогу щоденної праці й терпіння. Причому парадигма тут широчезна: від «Терпіння і труд все перетруть» до «Собаки гавкають, а караван іде». Справді, дорогу долає лише той, хто йде. А Роман Салань, не без допомоги і підтримки батьків звичайно, невтомно рухається лише вперед.

Роман двічі виступав на головній сцені країни - в Національному палаці мистецтв «Україна» з піснями «Квіти героям» і «Євро 2012». На початку осені минулого року після одного з таких концертів до юного співака підійшов поет-пісняр і банкір, Герой України і Заслужений діяч мистецтв Володимир Матвієнко і подарував пісню «Козаченьки». Хлопець з радістю взявся працювати над композицією, і вже 13 листопада на творчому вечорі Володимира Матвієнка в Палаці СБУ відбулася прем’єра пісні «Козаченьки» у виконанні Романа Саланя. На вечорі, поряд з іншими представниками культурно-мистецької, бізнесової та військової еліти були присутні члени Міжнародної громадської організації «Козацтво запорозьке». Тож після концерту до Романа підійшли козаки і висловили бажання нагородити юного трускавчанина за популяризацію української патріотичної та козацької пісні.

І ось 21 січня 2012 в Києві в осередку організації відбулося урочисте нагородження джури МГО «Козацтво запорозьке» Романа Саланя срібною медаллю «Козацька слава» у вигляді хреста. Нагороду юному трускавчанину вручав сам Верховний отаман України та діаспори, гетьман МГО «Козацтво запорозьке» Дмитро Сагайдак.

Тож 2012 рік розпочався для Романа Саланя більш, ніж вдало, та хлопець не думає зупинятися на досягнутому чи почивати на лаврах і зараз працює над піснею «Козацька слава» Євгенії Лещук.

Іра Циган,
газета «Франкова криниця Підгір’я»

Твори добро і воно повернеться сторицею

Твори добро і воно повернеться сторицею Минає січень в Трускавці. Котяться дні, наче розсипане перлове намисто. Ще звучить наша коляда, а події і веселі святкування випливають в пам’яті, як кадр за кадром, наче фільм.

Водохреща – це третє найбільше свято, яке завершує цикл Різдвяних свят. Це свято просвіти народів, бо саме в цей день Ісус отримав Святе Хрещення від Івана та згодом розпочав проповідь євангельської істини. Саме в такі урочисті святкові хвилини в християн посилюється бажання очиститись, відновитись, зробити добро ближньому своєму.

Надзвичайно приємно, що в Трускавці є люди, які в такі святкові дні не забувають привітати неповносправного, розділити з ним радість святкування. Шкода, що таких людей не так багато, бо творити благодійність – це прояв співчуття до ближнього; моральний обов’язок заможного – поспішати на допомогу незаможному.

Всі бажаючі члени Трускавецької міської асоціації інвалідів взяли активну участь в калейдоскопі всіх міських Різдвяних заходів, а їх було багато – фестивалі, зустрічі, концерти. І радує, що неповносправні не залишаються наодинці зі своїми проблемами, а інколи, на відміну від інших, легкі на підйом – тільки поклич.

Люди з особливими потребами щиро вдячні всім, хто розділив з ними свою радість Рождества Христового.

Зі слів неповносправних, дуже запам’яталися їм Різдвяні свята в санаторії «Карпати», де вже за традицією інвалідів, ветеранів війни та праці, людей похилого віку запрошує Лев Ярославович Грицак – і як керівник санаторію, і як голова міської організації Партії регіонів. Розкішний банкетний зал, святково прибраний до Новорічних свят, красуня-ялинка, гостинно накриті щедрі та багаті святкові столи, коляда під живу музику, танці, а найважливіше – це саме спілкування.

Ми щиро вдячні за турботу та підтримку всім, хто не забуває євангельську істину – «Твори добро і воно повернеться до тебе сторицею».

Надія Заблоцька,
голова Трускавецької міської асоціації інвалідів

© 2008-2012 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.