Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№17 (396) 10 лютого 2012 р.

Новини Трускавця та регіону

Про ситуацію в СШ № 2

У середу, 8 лютого, в СШ № 2 м. Трускавця мала місце неординарна ситуація. Через поломку батареї централізованого опалення було повністю затоплено 3 класні кімнати і частково затоплені 6 приміщень. Зранку в школі побував міський голова, який попросив не допускати паніки і дав ряд порад. Очевидно, що «плакав» ремонт класів, зроблений силами батьків, проте втішає єдине – обійшлося без людських жертв, адже напір гарячої води, практично окропу, при ввімкненому світлі міг призвести до непередбачуваних страшних наслідків.

Містом поповзли чутки, що дітей переведуть на навчання в СШ № 3, що це якась надзвичайна ситуація, що це диверсія незадоволених призначенням нового директора та інші. Як нам повідомив у телефонному режимі директор СШ № 2 Роман Гудзеляк, який перебував на курсах ЦО у Львові, аварію ліквідовано, теплопостачання у школі відновлено – і не тільки в іншій частині школи, а навіть у постраждалих приміщеннях. Ніхто переводити дітей на навчання в інші школи не буде. Стосовно диверсії, то цю версію директор коментувати не захотів, її він відкидає.

Постраждалі класи обігріваються, щоб підсохли стіни, проте паркет здувся і його необхідно буде замінити. Директор школи не назвав, хто ж, на його думку, винен в ситуації, адже це питання повинні дослідити фахівці. Як повідомив під час XVI сесії ТМР мер міста Руслан Козир, міська влада готує документи в прокуратуру, адже підрядник, який монтував систему опалення у вересні 2011 р., виграв тендер. Коли ж сталася аварія, представник цієї підрядної організації навіть не прибув подивитися, аварію ліквідовували власними силами та за допомогою працівників КП «Трускавецьтепло». Тому підряднику виставлять претензію. Руслан Козир теж повідомив, що сторож школи спав, бо що ж робити вночі людині, яка має 70 років.

Хочеться відзначити, що міська влада Трускавця із честю вийшла з цієї НС, вчасно було мобілізовано всі сили для ліквідації аварії. Учні І – IV класів в СШ № 2 мали у четвер та п’ятницю вихідний. З понеділка навчання для них буде відновлено в нормальному режимі, якщо дозволятиме погода.

Просимо вибачення за введення в оману

Інтернет-видання «Трускавецький вісник» мало необережність повірити словами міського голови Трускавця та подати інформацію про те, що у Трускавці – цілоденне водопостачання. Інформація була розміщена в №105 «ТВ» від 17 жовтня 2011 року. Оскільки вода всюди подається за графіком і є певні перебої з її поданням на верхні поверхи будинків на вулицях Мазепи та Сагайдачного, то просимо вибачення у всіх трускавчан, що ми подали таку дезінформацію. Наступного разу постараємося всі слова міського голови ретельно перевіряти. Цього разу не пройшло і півроку, як стало видно, що до завершення вирішення питання цілоденної подачі води на місто потрібно зробити ще немало.

Нагадаємо, що «ТВ» вже один раз «проколовся», коли нами було подано інформацію, яку озвучив Руслан Козир, що сумлінні платники, котрі вчасно оплачуватимуть комунальні послуги, матимуть знижку. Цього не сталося.

До уваги стебничан

Як інформують у телерадіокомпанії «Алсет», сьогодні, 10 лютого, о 18.20 в програмі «Час місцевий з Ігорем Пільком» розповідатиме про ситуацію в Стебнику, про успіхи та плани на майбутнє мер цього міста Василь Пецюх. Діятиме пряма телефонна лінія (03244) 5-55-00. Можна буде оцінити роботу мера Стебника як задовільно, так і незадовільно – в онлайн-режимі.

Нагадаємо, що в попередніх двох випусках цієї телепрограми брали участь міські голови Трускавця та Дрогобича Руслан Козир та Олексій Радзієвський.

До Дрогобича приїжджає Андрій Шкіль

Цієї неділі, 12 лютого, у Дрогобичі відбудеться зустріч з народним депутатом України, членом фракції «Батьківщина» у ВРУ, Андрієм Шкілем. Про це регіональні ЗМІ повідомив помічник-консультант нардепа Михайло Ваврин. Зустріч Андрія Шкіля з дрогобичанами розпочнеться о 15.00, проходитиме вона в приміщенні Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України "Верховина".

Власна інформація

Львівщині підготують пропозиції щодо вирішення проблем Стебницького калійного комбінату

Вчора, 9 лютого 2012 року, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Богдан Матолич зустрівся із менеджером Європейського Програмного Центру Вільної землі Тюрингія (Федеральна Республіка Німеччина) Ліліаною Грицишин і представниками німецької фірми K-UTEC AG Д-р Томасом Флісом та Астрід Гессерт. Метою зустрічі було обговорення питань двосторонньої співпраці в рамках Декларації про співробітництво Львівською областю та Вільною землею Тюрінгія від 18 жовтня 2005 року.

Перший заступник голови облдержадміністрації привітав Ліліану Грицишин на Львівщині та подякував за її активну участь у розвитку українсько-німецької співпраці та формуванні сприятливого іміджу України.

Менеджер Європейського Програмного Центру Федеральної землі Тюрінгія Ліліана Грицишин, в свою чергу, подякувала за можливість зустрітися із керівництвом області та обговорити плани щодо двосторонньої співпраці на 2012 рік. Під час зустрічі Ліліана Грицишин розповіла про реалізацію проекту MABUWU за участю фірми «К-UTEC», який полягає у розробці та підготовці пропозицій і документації щодо вирішення проблем Стебницького калійного комбінату “Полімінерал”. Проект повністю фінансується німецькою стороною. Пані Ліліана Грицишин запросила українську сторону взяти участь у святкуванні, яке відбудеться 3-5 травня ц. р. в Тюрингії в рамках відзначення тижня Європи в Німеччині.

Окремо сторони обговорили можливість реалізації проекту будівництва логістичного центру у Яворівському районі, а також перспективи впровадження різних проектів щодо запровадження енергозберігаючих технологій.

Прес-служба Львівської ОДА

Класні вагони відмінили

З 4 лютого 2012 року у електричках Трускавець-Львів керівництво Львівської залізниці відмінило курсування вагонів підвищеної комфортності, тобто вагонів І-ого і ІІ-ого класів. Змінено їх нумерацію з трьохзначного числа на чотирьохзначне. Зміни у графіку курсування електропоїздів не відбулося.

Чи шкодують пасажири за цими класними вагонами? Хто як. Для заможніших вони були вигідні, хоч квиток коштував дорожче, ніж у звичайні вагони, зате місця вільного було більше. Ці вагони ходили напівпорожні. Так, з 1 по 3 лютого цими вагонами скористалося з Трускавця всього 26 чоловік. Більше їх було у студентські дні, коли учні, студенти приїжджали з навчання, або їхали до Львова на навчання.

Були вони добрі і для службового персоналу, бо у вільні від роботи хвилини збиралися у бар-вагоні першого класу і пили каву чи просто відпочивали.

Не шкодують за ними пасажири, які брали квитки у звичайні вагони. А коштує такий квиток з Трускавця до Львова 11 гривень, тоді як в перший клас 23 грн. 24 коп., а другий клас – 19 грн. 89 коп.

Не шкодують за ними і пільговики-пенсіонери, яким практично було заборонено їхати у цих вагонах по пільгових квитках. Більше того, часто-густо провідники, виявивши такого пасажира у класному вагоні, наполегливо випрошували їх вийти у звичайний вагон, що принижувало людину. Але вони були невблаганні. Зараз вагони для всіх одинакові, і це правильно.

Андрій Говіщак,
газета «Франкова криниця Підгір’я»

Відгомін «Ревізора» докотився до сесійної зали

Вчора, 9 лютого, розпочала свою роботу XVI сесія Трускавецької міської ради. Спочатку міський голова Руслан Козир привітав з ювілеями депутата Андрія Кульчинського та начальника трускавецьких електромереж Євгена Юника, а також подякував тим комунальникам, хто найбільше відзначився при ліквідації різних складних ситуацій в пору найсильніших морозів. Грамоти були вручені працівникам КП «Трускавецьжитло», слюсарям-сантехнікам Барнацькому Василю, Луціву Петру, Науму Ігорю та покрівельнику Головатюку Володимиру. Керівник КП «Трускавецьжитло» Олександр Ткаченко зачитав наказ, за яким вищеназваним працівникам буде виплачено премію в розмірі по 250 гривень кожному.

Виступаючи у відповідь, пан Мирон Стечкевич поінформував, що ситуація в електромережі непроста, адже в морози часто напруга була нижче норми, а мешканці не хочуть ставитися до проблем із розумінням, вмикають електроприлади, котрі можна було б і не вмикати. Мирон Стечкевич попросив депутатів вести роз’яснювальну роботу зі своїми виборцями. Тему збереження енергії підняв і міський голова Руслан Козир, за приклад він навів мешканців будинків 13, 15, 17 на Івасюка та 9 на Данилишиних, котрі у тріскучі морози залишали відкритими двері під’їздів. Хочеться сказати, що майже в кожному домі, де більшість складають свідомі мешканці, завжди обов’язково знайдеться одна «паршива вівця», котра не зачинятиме дверей, маючи в цьому якийсь інтерес або просто через радянсько-колгоспну свідомість.

XVI сесія Трускавецької міської ради XVI сесія Трускавецької міської ради

Депутати внесли певні зміни у порядок денний. За пропозицією депутата та керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара в порядок денний внесли питання про звільнення підприємства від сплати земельного податку (депутат Юрій Алієв зазначив, що це питання варто було розглядати ще в грудні, адже за січень-лютий 2012 р. земельний податок «Трускавецьтепло» сплатити все ж мусить). Сергій Мицик запропонував розглянути ще на цій сесії питання бюджету розвитку, Андрій Кульчинський підняв тему ОСББ, голова бюджетної комісії Юрій Беднарчук вніс пропозицію внести питання про надання пільг та адресних грошових допомог для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а секретар ради Петро Шумин запропонував у порядок денний внести питання «Про внесення змін до рішення № 1 «Про преміювання міського голови». Це питання розглядатимуть на наступному пленарному засіданні, так що міський голова Трускавця окрім зарплати може мати ще й таку ж премію – у розмірі 100% заробітку. Якщо додати до цього ще всілякі відрядження, надбавки, то стає зрозуміло, чому в місті бракує грошей, а керівника цирку «Каскад» перевели на півставки, чому вчителям до Дня вчителя виплатили премію значно меншу, ніж у попередні роки. Бо все в нас – голові, заступникам, начальникам відділів та управлінь. А громаді – дулю.

А ось проект цього рішення (подаємо без мотивуючої частини): «В п.2 рішення Трускавецької міської ради №1 від 16 листопада 2010 року «Про підсумки виборів депутатів Трускавецької міської ради та міського голови і визнання їх повноважень» внести зміни та встановити міському голові щомісячну премію в розмірі 100 відсотків від посадового окладу, а також преміювання до державних і професійних свят та ювілейних дат, та дозволити міському голові встановлювати і проводити виплати преміальних, матеріальних допомог заступникам міського голови, секретареві ради та керуючому справами, працівникам та спеціалістам виконавчих органів міської ради». Цікаво, чи аж так нагально потрібні заступникам міського голови матеріальні допомоги?

В депутатських запитах Павло Швець виступив із вимогою звіту заступника міського голови та представників дорожньо-патрульної служби щодо стану доріг, скарг громадян, пасажирських перевезень, кількість ДТП та подібних до цих питань. Голова фракції ВО «Свобода» в ТМР Богдан Габшій зачитав політичну заяву про ситуацію зі ЗМІ, зокрема по газеті «Експрес». Лунали фрази «спроби змусити замовкнути опонентів», «вставити кляп до рота вільній пресі» - і хоча тут йшлося про загальноукраїнський рівень, але якими актуальними були ці висловлювання стосовно ставлення до преси саме трускавецької влади. Рада підтримала це звернення. Як зазначив секретар ради Петро Шумин, до Трускавця надійшли відповіді з СБУ, що проти депутата Болдирєва за антиукраїнські висловлювання (стосовно потреби від’єднання Галичини від України) порушено кримінальну справу. Нагадаємо, що з цього приводу ТМР приймала теж політичне звернення.

Інші питання, котрі звучали в запитах, можна б назвати дріб’язковими, та їхня актуальність від цього не зменшується. Про справедливий розподіл коштів для ОСББ (для старих будинків – більше, для новіших – менше, а для недіючих ОСББ зовсім не давати) говорив Михайло Хомич, про потребу допомогти мешканцям гуртожитку на Івасюка, 9, котрі страждають і від нестачі води, і від недобросовісності власника приміщень – Ігор Гарванко, про шлагбаум на автовокзал – Богдан Габшій, про незадовільну роботу пасажирського транспорту на маршруті № 3 – Володимир Симович та Ігор Стасик, про вивезення сміття – Сергій Мицик, про потребу повторних громадських слухань по «Лісовій пісні» та утворення погоджувальної ради – Богдан Процишин, про потребу допомогти сім’ї з вулиці Мазепи – Юрій Беднарчук. До речі, депутати прямо в залі скинулися і гроші передали матері 30-річного хлопця, в котрого і цироз печінки, і інтоксикація мозку, і інші проблеми. А по питанні «Лісової пісні» (буде введена в експлуатацію в червні 2012) та щодо потреби укладення договору міської ради з ТзОВ «Інвестиції та консалтинг» говорив Ігор Пілько.

Цікаву тему підняв Євген Юник. В ефір вийшла передача «Ревізор», присвячена Трускавцю. В дуже неприглядному світлі були показані окремі готелі та ресторани міста. Нагадаємо, що 8 лютого в цій програмі було показано санаторії «Женева» та «Ріксос-Прикарпаття» - в першому забороняли знімати і відмовили у бронюванні номера для проживання (цей заклад є приймаючим готелем до Євро-2012), натомість другий Ольга Фреймут і «Ревізор» рекомендували як зразковий. Рівень «Ріксоса» може оцінити кожен, хто в ньому хоча б раз побував, так що тут важко посперечатися, та й не потрібно.

В об’єкт телекамер потрапили трускавецькі ресторани «Очаг», «Йо-майо», «Гражда», «Козацький хутір» та дрогобицькі «Пристань» (в «Заліссі») та «Черемшина». Євген Юник пропонував меру «запросити керівників підприємств та провести з ними бесіду, що такі речі недопустимі», адже «передача не славить наше місто, а ми ж йдемо до Євро». Міський голова повідомив, що його профільний заступник таку розмову проведе, та цікаво, чому влада пробує розмахувати руками вже після бою, невже не знали, що зніматимуть «Ревізор», чому не попередили всіх керівників, чому не потурбувалися, щоб місто виглядало належним чином? Недоліки були, є і будуть, але факт, що Трускавець виглядав непривабливо, як велике село, де до відвідувачів можуть поставитися по-хамськи, є показовим і в плані роботи, а вірніше недопрацювань чи повної відсутності діяльності як так званого «управління розвитку курорту», так і профільного заступника міського голови.

Крапку в депутатських зверненнях поставив Юрій Алієв, котрий в четвертий раз підняв тему несправедливих нарахувань за електроенергію. За приклад депутат навів одне з помешкань на вулиці Мазепи, власникам якого енергетики при показнику лічильника 8200 виставили до оплати суму за показником 8340.

Першим з біля двох десятків питань порядку денного було затвердження детального плану території в районі вулиць Помірецької – Шашкевича – Симоненка. Доповідав його головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко. Замість будинку на 8 поверхів там постане 4-повнерхова споруда, адже це не є квартал висотних будинків. Сесія теж дала добро на створення служби містобудівного кадастру при управлінні архітектури ТМР, було прийнято і положення про меморіальні таблиці, дошки та знаки. Дискусію викликало питання продажу земельної ділянки біля залізничного вокзалу Трускавця, котру вже одного разу виставляли на аукціон, але бажаючих її придбати не знайшлося. Депутати попрацювали досить довго та плідно, наступне пленарне засідання ТМР відбудеться у четвер, 16 лютого.

Володимир Ключак

Олег Тягнибок не виключає підтримки на виборах до парламенту головного редактора тижневика «Каменярі» Ігоря Куруса

У неділю лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок побував у Стебнику та Трускавці. Незважаючи на лютий мороз, у Стебницькому Народному домі яблуку ніде було впасти, а в кінотеатрі «Злата» курортного міста був повний аншлаг.

Людей зібрав не тільки ораторський хист головного свободівця, завдяки якому він уміє будити увагу не тільки прихильників, а й недругів. У жителів Дрогобиччини поступово накопичується критична маса невдоволення й у той час, коли температура на дворі падає, градус революційності піднімається. Та, на думку лідера «Свободи», ситуації, коли за визначенням Лєніна, верхи не можуть, а низи не хочуть, в Україні ще нема. І поки Бог ще дає шанс не революційним методом для змістити діючу в Україні влади, то цим гріх не скористатися. Тому й з’явилося об’єднання національно-демократичних сил під назвою КОД (комітет опору диктатурі). З тої ж, за його словами, причини побачив світ, образно кажучи, «пакт про ненапад» між трьома ідеологічно різними партіями – ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та Фронт змін.

Ці три сили, вважає Олег Тягнибок, символізують дуже великий політичний спектр. ВО «Батьківщина» за своєю ідеологією близька до соціал-демократії, Фронт змін – типова ліберальна партія, а ВО «Свобода» - партія націоналістична. Тож українці, мають непоганий вибір. На запитання, чому в цій компанії нема інших партій і Партії Захисників Вітчизни зокрема, пан Тягнибок відповів, що мова наразі йде тільки про ті сили, які за соціологічними опитуваннями здатні пройти п’ятивідсотковий бар’єр. А якщо соціологічні опитування покажуть, що цей бар’єр готові пройти інші сили, то чому б не йти на вибори чотирма колонами, вважає лідер ВО «Свобода».

За словами Олега Тягнибока, найголовніше не єдність перед виборами, а після них. Ось чому зараз між трьома названими політичними силами посилено йдуть перемовини найперше про чотири головні голосування після виборів. Найперше єдність потрібна при голосуванні за законів про імпічмент Президента, про вибори голови Верховної Ради, про розпуск діючого і створення нового Кабінету Міністрів та про перелік стратегічних підприємств, що не підлягають приватизації. На думку пана Тягнибока, в цей перелік обов’язково мають увійти енергетичні компанії. А позаяк частина із них уже приватизована, то чи не буде йти мова про їхню реприватизацію? Про це він не говорив, та наголосив, що восени треба обов’язково накласти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, щоб нові латифундисти не знищили українське село.

Лідерові ВО «Свобода» на зустрічах задавали багато запитань. У Стебнику, для прикладу, його запитали, чи готовий він підтримати на виборах до Верховної ради їхнього земляка, головного редактора нашого тижневика Ігоря Куруса. Він відповів, що не виключає такої підтримки, якщо пан Курус буде йти від КОДу. В іншому випадку партія підтримувати свободівця. Власне кажучи, мова йшла про те, що заради спільної перемоги кожна із політичних сил мусить іти на жертви.

Дмитро Федан,
тижневик «Каменярі»

© 2008-2012 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.