Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№23 (402) 21 лютого 2012 р.

Новини Трускавця та регіону

Проти «Фронту змін» формується народний фронт

Як інформує наше джерело, дуже скоро пройдуть акції протесту під стінами Трускавецької міської ради. Пов’язані вони з антинародною політикою трускавецького міського голови Руслана Козира. Краплею, яка переповнила чашу терпіння, стало величезне підняття тарифів з обслуговування будинків та прибудинкових територій. А за рік діяльності мера було піднято тарифи і на водопостачання та водовідведення, орендну ставку за землю, батьківську плату за садочки, плату за перевезення по місту, тариф на ритуальні послуги тощо.

Однією з громадських організацій, котра готова взяти участь у пікетуванні мерії, стане Трускавецька міська організація ветеранів війни та праці. Зі своєю позицію проти підняття тарифів виступили такі опозиційні до себе політичні сили як «Свобода» та Партія регіонів. Ряд громадських організацій міста готові стояти під стінами мерії, щоб таким чином висловити свою позицію та спротив цинізму та знущанням над трускавецькою громадою. В той же час на останній сесії ТМР прокозирівська депутатська більшість цинічно дала згоду на преміювання мера – 100% окладу! Тож бачимо, що на депутатів надії невеликі.

Таким чином вже в лютому – березні цього року проти пана Козира як представника «Фронту змін» може розгорнутися Народний фронт, який діятиме суто в рамках чинного законодавства України. Бо досить вже заїжджим легіонерам воювати з трускавецькою громадою! Громада може, мусить і має повне право стати сама на захист своїх інтересів!

КП «Трускавецьжитло» почали перевіряти

Сьогодні, 21 лютого, розпочала свою діяльність робоча група із питань перевірки фінансово-господарської діяльності КП «Трускавецьжитло», створена розпорядженням міського голови Руслана Козира. Сьогодні відбулося перше засідання цієї робочої групи, в якому, між іншим, взяли участь заступник мера Петро Нестерівський та депутат Ігор Пілько. Ігор Пілько попросив пресу «не мочити Козира».

А на четвер заплановано проведення міськвиконкому, на якому можуть відкоригувати нелюдські тарифи для населення з обслуговування житла та прибудинкових територій, прийняті 16 лютого.

Запрошують музей Михайла Біласа та театр в Дрогобичі

У п’ятницю, 24 лютого, в музеї Михайла Біласа буде відкрито виставку творчих робіт педагогів Львівської академії мистецтв «В очікуванні пробудження». Початок – о 15.00.

Репертуар Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича на найближчий період: 22.02 (середа), 18.00 – «Замок Броуді» (А. Кронін, інсценізація Б. Мельничука, класична англійська історія на дві дії, тривалість 2 год. 10 хв.); 26.02 (неділя), «Попелюшка» за Шарлем Перро та «Лісова пісня» за Лесею Українкою; 29.02 (середа), 17.00 – комічна опера «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського (тривалість 2 год. 10 хв.). Адреса – м. Дрогобич, вулиця Театральна, 1, тел. (03244) 2-32-28.

Інформуємо, що в подальшому репертуар театру в Дрогобичі Ви зможете знайти за посиланням www.theatre-in-drohobych.com.ua.

Може відновити випуск газета «Територія слова»

Як інформує наше джерело, найближчим часом може відновити свій випуск газета «Територія слова», останній випуск якої вийшов ще в жовтні 2010 року. Головним редактором газети є депутат ТМР від «Народної самооборони» Богдан Процишин, який один з небагатьох мав відвагу не голосувати за підвищення на 100% премії та надбавки для трускавецького міського голови (а це щороку додаткових 60 тисяч гривень з міського бюджету). Цілком імовірно, що головною темою першого в 2012 році номера «Території слова» може стати тема підвищення тарифів з обслуговування будинків та прибудинкових територій.

Стартувала «Міс Галичина»

Стартував конкурс красунь «Міс Галичина». Про це нас повідомляє джерело з посиланням на організаторів конкурсу. Конкурс проходитиме у форматі реаліті-шоу, кастинги до другого сезону розпочалися вчора в Тернополі у нічному клубі «Riverpool», сьогодні – кастинг у Рівному, в кінотеатрі «Мультиплекс». Трускавець, схоже на те, може «випасти» з уваги організаторів як провінційне містечко.

конкурс красунь «Міс Галичина» конкурс красунь «Міс Галичина»

Оцінює учасниць журі у складі: Влад Яма, Владислав Левицький, Габрієла Масанга, Іван Прохна. Деталі для зацікавлених – на www.vk.com/club19330900.

Нагорода для депутата

Як інформує прес-служба Дрогобицької РДА, у понеділок, 20 лютого, під час засідання Колегії Дрогобицької райдержадміністрації голова райдержадміністрації Михайло Сендак від імені Президента України Віктора Януковича урочисто вручив ювілейну медаль "20 років незалежності України" голові правління ТзОВ “Перше травня”, депутатові районної ради Миколі Пінчаку. Микола Йосипович отримав відзнаку Президента України за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток України, вагомі досягнення у професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 20-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року Акту проголошення незалежності України (Указ Президента України від 1 грудня 2011 року №1093/2011).

Власна інформація

Чи перетворять музей історії Трускавця в адмінбудинок нового базару?

музей історії Трускавця Впродовж новорічних та різдвяних свят у Трускавці на майдані Незалежності функціонував ярмарок. На якийсь час доволі велику площу у парку відпочинку зайняли тимчасові ятки, споруджені наспіх з дерев’яних рейок. Асортимент на цьому ярмарку був різноманітний – від сувенірів до продуктів харчування.

Після виконання тимчасового призначення дерев’яні конструкції з майдану Незалежності мали б, напевно, знести, або ж, просто кажучи, попиляти на дрова. Однак, «економні» й підприємливі чиновники з міськради помислили над тим, щоб дати використаним яткам «друге життя». Наразі ними «прикрасили» музей історії Трускавця - з-за дерев’яних яток навіть не видно таблиці історичної пам’ятки міста-курорту. Про наступне використання «дров» не знають навіть працівники музею, а також того, на який термін обклали їх заклад конструкціями, що не мають жодного відношення до історії Трускавця та псують зовнішній вигляд міста.

Натомість, у міськраді дуже добре знають, що роблять. Заступник міського голови Юрій Яворський на запитання журналіста Трускавецького Інтернет-телебачення телефоном про призначення використаних яток відповів, що вони ще слугуватимуть при облаштуванні нового ринку. І новий базар буде не де-небудь, а, просто таки, навколо музею історії Трускавця. Залишається лише все це узаконити. Відповівши на запитання журналіста, Юрій Михайлович навіть запропонував взяти участь у цьому безладі.

Василь Кирилич,
газета «Франкова криниця Підгір’я»

Заява Трускавецької міської організації Партії регіонів

Міському голові м. Трускавця п. Козиру Р.Я.

Трускавецька міська організація Партії регіонів вимагає негайної відміни рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради № 23 від 15.02.2012 року «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для житлових будинків м. Трускавець, які обслуговує КП «Трускавецьжитло» як такого, що суперечить інтересам громади міста Трускавця. Дане рішення було прийнято з порушенням чинного законодавства України, зокрема в пункті проходження процедури громадських слухань.

В час, коли Президент України та український Уряд взяли курс на недопущення безпідставних підвищень тарифів на житлово-комунальні послуги, у Трускавці тариф на обслуговування будинків та прибудинкових територій збільшено в два, а в деяких випадках і в три рази (залежно від конкретних будинків, які обслуговує КП «Трускавецьжитло»). І це в той час, коли середня заробітня плата в Трускавці є значно нижчою від середньої по області та по Україні.

Вважаємо, що такі дії виконавчого комітету Трускавецької міської ради як органу місцевого самоврядування є деструктивними та спрямованими на підрив іміджу Президента України та нашого Уряду. Прийняття рішення № 23 від 15.02.2012 р. про кількакратне підвищення тарифів у Трускавці не пройшло процедуру громадського обговорення, прийняте без участі депутатського корпусу, оскільки житлово-комунальна комісія Трускавецької міської ради навіть не була повідомлена про такі дії та не отримала жодних матеріалів, які б аргументували такі дії. Депутатів Трускавецької міської ради, не кажучи вже про звичайних громадян, мешканців Трускавця, виконавчий комітет як орган місцевого самоврядування просто поставив перед фактом бездумного підвищення тарифів.

В зв’язку з цим Трускавецька міська організація Партії регіонів вимагає:

1. Відмінити рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради № 23 від 15.02.2012 року «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для житлових будинків м. Трускавець, які обслуговує КП «Трускавецьжитло», скликавши для цього позачергове засідання виконавчого комітету.
2. Провести процедуру громадських слухань в кожному будинку, який обслуговує КП «Трускавецьжитло» з метою вивчення позиції громадськості, провівши ці громадські слухання в зручний для мешканців будинків час.
3. Питання підняття тарифів з обслуговування житла та прибудинкових територій розглянути на позачерговому пленарному засіданні Трускавецької міської ради.
4. На позачерговій сесії Трускавецької міської ради розглянути також питання безперебійного функціонування та життєзабезпечення КП «Трускавецьжитло», вивчивши можливість надання дотації комунальному підприємству чи поповнення його статутного фонду, щоб мінімізувати втрати підприємства внаслідок відміни рішення виконкому № 23 від 15.02.2012 р., а одночасно зменшити навантаження на населення.

Голова Трускавецької міської організації Партії регіонів
Грицак Л. Я., 21.02.2012 р.

У житловому районі Борислава стався витік нафти

За інформацією начальника відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Бориславської міської ради Володимира Прідуна у місті Бориславі по вул. Довженка / район свердловини № 494/, яка належить НГВУ "Бориславнафтогаз" ПАТ «УКРНАФТА» стався раптовий прорив на поверхню флюїду (газонафтоводяної суміші), яка рухається під великим тиском у підземному просторі. За його словами, такий прорив виникає внаслідок порушення гідродинамічної рівноваги. Внаслідок викиду нафто-водяна суміш розсіялась на прилеглій території, що призвело до забруднення ґрунтів, огорожі житлових будинків.

За інформацією представників НГВУ "Бориславнафтогаз" на поверхню вийшло близько 0,4 м3 нафтопродуктів. Одночасно із нафтою в атмосферу вийшла певна кількість супутнього газу. Такі випадки не є поодинокими на території нашого міста, адже воно розташоване в межах родовищ нафти та озокериту.

витік нафти у житловому районі Борислава витік нафти у житловому районі Борислава витік нафти у житловому районі Борислава

Як коментує ситуацію кандидат технічних наук, гірничий інженер, голова спеціальної комісії при вибуху газу у Бориславі у 1972 році Ярослав Мирка, зараз ситуація з природнім виливом нафти подібна до 70-х років. Перед тим, як вибухнув будинок по вулиці Володимира Великого, стався вилив нафти по вул. Нафтовій. Такі виливи нафти є дуже небезпечні. При виливі нафти відбувається міграція газу по всій нафтогазовій площині. "Якщо відбувся вилив нафти на вулиці Довженка і на даний час при низьких температурах нафта застигла, тоді не відбувається витік газу, він переміщується. В зоні небезпеки перебувають вулиці Довженка, Дорошенка, Шкільна, Володимира Великого, власні житлові будинки, школа", - сказав Ярослав Мирка.

Довідка: У 1972 році саме вуглеводневі гази стали причиною вибуху двохповерхового будинку по вул. Володимира Великого, внаслідок чого загинуло 9 осіб. А у березні 1999 року внаслідок міграції вуглеводневих газів в каналізаційну мережу - стався вибух в одному з цехів НГВУ "Бориславнафтогаз", де отримали опіки 5 осіб.

У місті визначено 24 найбільш небезпечних об’єктів, куди, зокрема, входять: міський вузол зв’язку, міський палац культури, кінотеатр «Каменяр», Будинок дитячої та юнацької творчості, дитяча школа мистецтв, середня школа № 7. По даних лабораторних досліджень в атмосферному повітрі – вміст вуглеводнів (керосину) перевищує ОБРВ в районі вул. Шевченка (ЦБВО) в 1,6 рази, в районі СШ № 7 в 1,6 рази, в міському парку культури і відпочинку від 3,3 до 4,1 рази, по вул. В.Івасюка (Бориславський озокерит) в 2,6 рази.

Питання загазованості міста Борислава, забруднення та деградації компонентів довкілля. багато разів піднімались на всіх урядових рівнях – Ради Міністрів СРСР та УРСР, Кабінеті Міністрів України, засіданнях численних Державних комісій. За часів незалежності Української держави роботи продовжувались відповідно до Постанов Кабінету Міністрів від 26.04.96 р. № 474, від 5.10.96 р. № 1246, розпорядження КМУ від 27.11.2001 р. № 544-р, також затверджено Програму невідкладних заходів із запобігання загостренню екологічної і соціальної ситуації у м. Бориславі. На даний час техногенно-екологічні проблеми не вирішені, а численні наукові та моніторингові дослідження компонентів довкілля підтвердили їх загрозливий та небезпечний характер. Забруднення та деградація довкілля міста Борислава стосується всіх його природних складових: геологічного середовища, атмосферного повітря, ґрунтів, водойм, біологічних систем.

Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради

Люди, будьте пильні!

Підняти тему ПАТ «Львівобленерго» та відносин цієї приватної структури зі споживачами нас змусила ситуація, в яку потрапив трускавчанин Ігор Іванович Ч., житель вулиці Куліша. Надавши нам цілий пакет документів, пан Ігор попросив про єдине – застерегти мешканців міста, а маються на увазі всі мешканці, бо ж кожен з нас користується електричною енергією. Отже, пан Ч. хоче застерегти трускавчан від надмірної довіри до ПАТ «Львівобленерго» та закликає бути пильними, адже мова йде про нашу кишеню, з якої ми витягатимемо гроші із власної волі, не думаючи, що нас обдурюють.

Приклад п. Ігоря є показовим: у листопаді 2011 року чоловік отримав квитанцію-рахунок за місяць жовтень, згідно якої він мав оплатити за буцімто використані 324 кВт електроенергії. Міг оплатити пан Ч. і справа була б закрита. Та чоловік почав перевіряти попередні квитанції з початку року і виявив, що за вересень він оплатив за показники лічильника від 2371 до 2427 (11,77 грн.), натомість у жовтні йому до оплат виставили суму у 76,90 грн. за показники від 2371 до 2695. Оскільки два рази за одне й те саме ніхто платити не хоче, то й пан Ч. звернувся безпосередньо в адміністрацію Бориславського РЕМ із заявою. Згідно пункту 29 «Правил користування електричною енергією для населення» (далі – ПКЕЕН) працівники РЕМ швидше за все, контролери) повинні були протягом 5 днів перевірити показники лічильника. Та ніхто не приходить. А на початку грудня 2011 року пан Ч. отримує новий рахунок за листопад. Замість показника 2695, який був присутній у рахунку за жовтень, початковим показником тут вказано чомусь 2596. Мешканця вулиці Куліша звинувачено у тому, що «лічильник крутить у протилежну сторону», а належні йому 25% пільг у квитанції не враховано. Дійсно, до показника, вказаного у квитанції, на лічильнику було ще далеко, але при чому тут споживач? Випадки, коли до оплати в рахунках від Бориславського РЕМ вказують показники, до яких ще з тиждень або й місяць можна використовувати електроенергію, є немало. Між іншим, депутат Юрій Алієв на сесії Трускавецької міської ради чотири рази піднімав це питання перед міським головою (останній раз – 9 лютого 2012 року, за приклад депутат навів одне з помешкань на вулиці Мазепи, власникам якого енергетики при показнику лічильника 8200 виставили до оплати суму за показником 8340), та реакції – жодної. Відповідь пана Козира банальна та чута вже сотні разів із різних приводів: «Ми не маємо жодного впливу на цей процес».

Та повернемося до пана Ч. і його клопотів із обленерго. Саме туди чоловік пише заяву 29 грудня, де чітко вказує на фальсифікації. Всі документи та докази додає. В січні споживач отримує рахунок, де борг на відміну від попереднього місяця не 97,61 грн., а всього 40,78 грн. Та за кілька днів пан Ч. отримує відповідь з обленерго, згідно якої його борг – 97,61 грн. Можна чокнутися!

На січень місяць 2012 року реальний показник лічильника мешканця вулиці Куліша у Трускавці – 2695. Та борг йому нараховують згідно кінцевого показника лічильника 2801. Вбачаєте різницю? Ще одна заява мешканця, ще одна відповідь і ще один рахунок – цим разом «борг» пану Ч. виставили в сумі 56,87 грн.

Не будемо далі втомлювати вас, шановні читачі, перебігом цієї історії, цифрами, фактами, рахунками, відповідями і боргами пана Ч. Додамо лише, що пан Ч. звернувся до осередку однієї з політичних сил у Трускавці, проконсультувався з юристом. Пан Ч. записався на прийом до голови Правління ПАТ «Львівобленерго» п. В. Матвіїшина, прийом йому призначили на п’ятницю, 10 лютого. Та коли трускавчанин прибув до Львова, то не зміг потрапити на цей прийом (адреса – Львів, вулиця Сяйво, 10). Його просто не пропустила охорона, сиділи, за словами Ігоря Івановича, два охоронці і представник «Титану», озброєні. Дві вертушки пану Ч. так і не вдалося подолати.

Як далі розвиватимуться події навколо цієї історії, не знаємо. Та з вищевикладеної історії можна зробити кілька висновків.

1. Уважно слідкуйте за показниками лічильників, які вам подають до оплати. У випадку, коли показник хоча б на 10 кВт перевищений, звертайтеся до представництва РЕМ у Трускавці (вулиця Роксолани).
2. Перевірте уважно всі квитанції хоча б за минулий рік. У випадку виявлення подвійної оплати за одні і ті ж показники звертайтеся із вимогами здійснити перерахування, обґрунтовуючи свою позицію.
3. Якщо у Вас є пільги, то слідкуйте, щоб Вам не нараховували надлишок, за який Ви оплачуватимете сповна.
4. Постарайтеся роздобути «Правила користування електричною енергією для населення», у кожному випадку ці правила можуть бути для Вас аргументом у спорі з енергетиками.

А взагалі намагайтеся не конфліктувати ні з представниками приватної структури ПАТ «Львівобленерго», ні з представниками приватної структури ПАТ «Львівгаз», дотримуйтеся правил техніки безпеки при експлуатації електричних та газових приладів, вчасно здійснюйте оплату за надані послуги. І економте електроенергію та газ, адже це і в Ваших інтересах, і сприяє енергетичній безпеці міста та країни.

Володимир Ключак

Загроза «Нафтусі»: тема ще не вичерпана

В лютому – березні 2011 року темою № 1 у Трускавці було незаконне буріння свердловини в курортному парку. Буріння здійснювалося з ініціативи ЗАТ «Трускавецькурорт», депутатський запит з цього приводу подавав депутат обласної ради Олексій Балицький, міська влада Трускавця якось намагалася не звертати увагу на цей інцидент, вочевидь з метою зам’яти його, адже головне – уникнути протистояння із ЗАтом.

І ось ця тема знову «випливла», цього разу в прямому ефірі на телеканалі ЗІК, у програмі «Хто тут живе?». Та якось синхронно з цієї теми «з’їхали» як Євген Юник (що не дивно, адже він – працівник ЗАТ), так і мер Трускавця Руслан Козир. Та ми вирішили повернутися до цієї теми, хоча усвідомлюємо, що знову почнеться істерія окремих людців, що Ключак «шкодить «Нафтусі» чи іміджу Трускавця як курорту». Піднімаємо цю тему знову не задля самої тільки теми, а задля висновків, які з неї варто зробити. Адже чомусь так виходить, що ті, хто говорить про шкоду для «Нафтусі» та курорту, опосередковано самі можуть завдати цій же «Нафтусі» непоправної шкоди. А як це відіб’ється на курорті, пояснювати, гадаємо, недоцільно.

свердловина № 68-РГ Отже, ще в січні 2010 року ЗАТ «Трускавецькурорт» звертався до тодішнього міського голови Трускавця Лева Грицака з проханням надати дозвіл на виготовлення Проекту ліквідаційного тампонажу свердловини № 68-РГ, оскільки стан експлуатаційної свердловини був аварійний і ремонт її визнано неможливим. Наше джерело в ЗАТі інформує, що це був лист за підписом генерального директора Товариства Віктора Жданова під № 117 від 27.01.2010. Свердловина № 68-РГ була пробурена ще в 1970 році на глибину 320 метрів, її дебіт складав 1,3 метри кубічні на годину, видобували з неї мінеральну воду сульфатно-хлоридного натрієвого складу мінералізації 52 грами на кубічний дециметр. Та на момент написання листа мінералізація води була знижена до з показника 52 до 8. Це не страшно, скажемо одразу, адже мова йде просто про змішування різних пластів вод. Оскільки експлуатаційна колона свердловини була розгерметизованою, то просто качалася вода розведена, меншої концентрації. Це не страшно, якщо врахувати факт, що ця свердловина вже не є діючою (на даний момент), адже майже поруч просвердлено нову. Та страшно інше – стара свердловина не демонтована, іржа та інші чужорідні елементи можуть потрапляти у воду, у цілющі джерела трускавецьких вод. Страшно й те, що нова свердловина пробурена без відповідних дозволів, а отже, без вивчення всіх факторів впливу на навколишнє середовище, в тому числі і на стан води «Нафтуся» (хоча, повторюємо, ця свердловина не забирає «Нафтусю», забирає іншу воду, але знаходиться вона безпосередньо у першій санітарній зоні охорони мінеральних вод курорту).

Євген Юник та Руслан Козир «з’їхали» з цієї теми, начебто мова йшла про якийсь курорт у Гондурасі чи Монголії, а не про Трускавець, інтереси якого як один, так і другий обіцяли захищати. Зробили вигляд, як у пісні про прекрасну маркізу, в якої «всьо харашо». Очевидно, що ситуацію нагнітати зовсім не потрібно, але потрібно повернутися до теми свердловини, пробуреної торік у курортному парку, потрібно вивчити все в деталях, а не лише побіжно і зробити відповідні висновки. Адже якщо з будь-чиєї вини Трускавець втратить «Нафтусю», то таким людям чи організаціям варто б голову скрутити, це буде хрест на розвитку курорту. А цього чекають наші вороги. Та у владі Трускавця ворогів шукають в середовищі журналістів, які хочуть докопатися до істини. Невже ж у мерії не хочуть знати всієї правди про ситуацію навколо «Нафтусі» та незаконного буріння свердловини? Можливо, їм це дійсно не потрібно, адже більшість у мерії – заїжджі «легіонери», які розуміють, що прийшли ненадовго, тому й мають інший інтерес, ніж якийсь розвиток курорту. А розмови про розвиток та промоцію Трускавця – не що інше, як ширма, за якою казна що твориться.

Отже, питання на засипку для міського голови та ЗАТ «Трускавецькурорт»: як справи із свердловинами старою та новою та який вплив на «Нафтусю» мають чи мали процеси буріння в першій санітарній зоні в лютому 2011 року?

Фото – 2011 року.

Володимир Ключак

Два «трупи» Руслана Козира

два «трупи» Руслана Козира Якщо хтось, прочитавши цей заголовок, подумав, що мова піде про вбитих Русланом Козиром благородних оленів чи косуль, то мусимо таких розчарувати. Бо сьогодні поговоримо не про трупи тварин, а про мертвонароджені організації, яких варто б поховати десь в кутку цвинтаря, як нехрещених чи повішеників. Але про все по порядку.

Коли 14 лютого проходило розширене засідання бюджетної комісії Трускавецької міської ради, то на ньому депутат Ігор Пілько сказав золоті слова: «Ми почали комунальну реформу. Питання булькає, але чітко ніде не звучить, ми ж продовжуємо кидати кошти на поповнення статутних фондів. Чи ми породили два трупи, яких чекає доля трупа попереднього?». Це був прозорий натяк на зруйноване «Наше місто» та новостворені «Трускавецьжитло» та «Трускавецьтепло».

Від моменту приходу до влади мера Руслана Козира розпочалося активне мусування теми «безгосподарності» попередньої влади. І хоча люди за рік часу вже побачили, яка «господарність» теперішнього голови, а також мають можливість порівняти розвиток Трускавця часів Лева Грицака та його занепад часів пана Козира, та тим не менше тема КП «Наше місто» була темою № 1 розмов у мерії кінця 2010 – початку 2011 року. Як лише не називав міський голова комунальне підприємство – і бездонною ямою, в яку буцімто місто вгатило аж 25 мільйонів гривень (потім виплило наверх, що ця цифра взята зі стелі, суто для пропагандистських цілей), і навіть «рукотворним цунамі». У провладній пресі, наче дійсно лавина цунамі, прокотилося ряд статей, які недобрим словом згадували попереднього керівника КП «Наше місто» Юрія Алієва, частково його наступника на цій посаді Олексія Балицького, а особливо мера 2002 – 2010 років Лева Грицака. На сесії міської ради було навіть вчинено наругу над працівниками підприємства, коли в зал внесли поховальний вінок із чорною стрічкою «для КП «Наше місто».

КП «Наше місто» з ініціативи нових «преславних» керманичів довели до банкрутства, на його чолі поставили вірну пану Козиру людину, давши цій людині зарплату майже вдвічі більшу, ніж була в Юрія Алієва, створили нові два комунальні підприємства і, здавалося б, можна в цій справі ставити крапку. Господарюйте, хлопці, показуйте, які з вас керівники і як ви піднімете комунальну сферу у Трускавці. Втріть носа попередникам, таким нездалим та поганим, що посміли якісь борги робити та в громади грошей просити.

Та справа якраз у тому, що хлопці, котрі зібралися під крильцем Руслана Козира, якраз до праці не дуже охочі. Бо робити – це не мітинги проводити і не партійні звіти писати. Перше, що попросили керівники нових комунальних підприємств – це грошенят. Оскільки у міській казні відколи прийшов Руслан Козир, грошей негусто, то вихід був один – брати кредит. Оскільки оперувати хотілося суто великими грішми, то й кредит взяли аж по мільйону. А для чого? Навряд чи для того, щоб жити на широку ногу, хто ж до цього признається. Взяли «для розвитку підприємства».

Не будемо переповідати всі перипетії взяття кредиту (брали та дозвіл на кредит давали ті, хто ще рік тому категорично виступав проти кредиту для КП «Наше місто»), не зачіпатимемо тут теми протесту прокурора, скажемо словами народної мудрості: позичене – не з’їдене. Позичене треба віддавати. Та віддавати нема з чого. Шикарні ремонти в начальницьких кабінетах, новомодна оргтехніка, великі зарплати партійних соратників, котрим дісталися найвигідніші престижні посади, все це – зі стартового капіталу. А тим часом у «Трускавецьтепло» не раз вже виникали проблеми з оплатою за електроенергію та енергоносії, у «Трускавецьжитло» - заборгованість по заробітній платі далеко не місячного терміну. Оскільки нема чим виплачувати ні відсотки, ні тіло кредиту, то прокозирівська міська рада погодилася на розтермінування кредиту КП «Трускавецьжитло». В лютому сесія розглянула питання «Про надання дозволу КП «Трускавецьжитло» щодо продовження терміну дії кредитного договору №1/321 від 06.07.2011 р.» та дала згоду на продовження терміну дії кредитного договору до 25 жовтня 2014 року зі збільшенням відсоткової ставки до 22% річних. Виходу нема – дебіторська заборгованість цього комунального підприємства становила станом на 1 лютого 2011 року 655,7 тис. грн., на підприємстві – фінансова напруга.

Не дивно, що проблеми комунальних підприємств намагаються перекласти на тих, хто досі мовчки терпів знущання місцевої влади. Населенню «впаяли» підвищення тарифів на виконкомі в середині лютого – плати, заможна громадо! Куди йде оплата за квартплату чи теплопостачання, коли рядові працівники цих підприємств або мають заборгованість по зарплаті, або ж мають цю зарплату просто мізерну? Де таке хтось бачив, щоб начальник комунального підприємства мав зарплату вищу, ніж мер міста? Чому тепер ніхто не говорить про «безгосподарність», адже тільки торік створені комунальні підприємства хоч нині можна б оголошувати банкрутами? Правду кажуть, не кажи гоп, поки не перескочиш. Ліквідувавши КП «Наше місто», котре ще мало шанси вилізти з боргів, з ініціативи ясновельможного пана Козира створили два «трупи», як висловився депутат Пілько. А на одній із понеділкових нарад пан Козир сказав, що «труп неможливо оживити, його можна припудрити». Та поряд із пудруванням «трупа» нам пудрять і мізки, пускають пилюку в очі, охмуряють та вішають локшину на вуха. Але ж як цього не робити, коли ми даємося на «розведення». Мається на увазі зовсім не розведення благородного карпатського оленя, а розведення лохів.

Володимир Ключак,
фото з сайту www.tustan.com

© 2008-2012 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.