Справедливість є, за неї варто боротися!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№4 2 вересня 2008 р.

Дорогі трускавчани!

З вересня Ви отримуєте "Трускавецький вісник" у вдвічі більшому форматі - на 4 сторінках. Окрім цього, значно зросла кількість читачів нашого видання - тепер 130 трускавчан та 34 організації та установи Трускавця отримують наш "ТВ" по електронній пошті в зручному для користування Microsoft Word, що не потребує додаткових навиків зчитування інформації та економить ваш час, який ви витрачаєте на пошук місцевих новин. Сподіваємося, що кожен наступний номер "ТВ" буде щораз цікавішим для вас та дякуємо за добрі слова на підтримку нашого безкоштовного та незалежного видання, а також за інформацію про події в місті, якою ви ділитеся з нами. Також "Трускавецький вісник" ви можете пересилати на електронну пошту своїм друзям.

Редактор

Тема номера: Рік здирництва

Рік здирництва2008 рік по праву можна було б оголосити в Трускавці роком здирництва - після цинічного підвищення квартплати з 1 березня 2008 року (при тому, що біля половини послуг, за які з нас побирає оплату така структура як КП "Наше місто", не надаються як слід), в липні були підняті ціни на водопостачання та водовідведення. І в березні, і в липні тарифи для населення було піднято більш ніж на 50% при тому, що якість послуг аж пищить, так хоче покращення. А тепер наші трускавецькі обранці хочуть нас потішити знову - у вересні - жовтні планується підняття цін на гарячу воду та опалення, як це вже зробили влітку у Львові. І виправдання готове вже є - підняття цін на газ для населення. А встановлення автономного опалення, яке сприяє економії енергоресурсів та є в багатьох випадках порятунком для мешканців від холоднечі та сирості, в Трускавці вважається мало не злочином. І це при тому, що мешканці сусідніх міст, для прикладу Дрогобича, давно мають можливість встановлювати автономне опалення, якщо стояк не протестує. І системи не розбалансовуються, і людям вигідно, і влада має хоч якийсь кредит довіри. А в нас? Схоже на те, що ті, хто мав би піклуватися про покращення життя трускавчан та захищати їхні інтереси, дбають лише про свою кишеню та закривають очі на відвертий грабунок новітніми рекетирськими методами. А може, вони теж "в долі"?

Оксана Оса

Новини міста

- Минулого тижня в автомобільній катастрофі постраждав директор однієї з потужних будівельних фірм Трускавця І.П.
- В середу, 27 серпня в міській раді прийом проводила депутат Львівської обласної ради Наталія Лаврецька. Питання, з якими зверталися мешканці міста - порушення прав людини в Трускавці та переслідування міською владою за активну громадську позицію (п. Ольга Копєйкіна), лобіювання певними колами інтересів окремих перевізників на шкоду іншим (директор ПП "Онікс" п. Петро Сальо), подяка за отриману матеріальну допомогу та інші питання.
- На день народження Івана Франка 27 серпня біля пам`ятника Великому Каменяреві відбулося урочисте віче, організоване міськими виконавчими органами влади.
- В ніч із середи на четвер в будинку 9 по вулиці Стуса кількаразово горіли підвальні приміщення. Мешканці будинку підозрюють у навмисному чи необережному підпалі бомжів. На вхідних дверях підвалу ще не було встановлено замок.
- В четвер 28 серпня було вбито (зарізано) мешканку Трускавця П.І., яка проживала по вулиці Стуса і, за інформацією з певних джерел, займалася проституцією під псевдо "Янка". Вбивство було здійснено в Дрогобичі на квартирі куми покійної, яка поки що є єдиною підозрюваною в здійсненні злочину. Слідство по даній справі триває.
- В Трускавці тривають акції щодо підтримки постраждалих від недавньої повені, організовані різними інституціями міста.
- 1 вересня у трускавецьких школах було відзначено День Знань. Свято Першого Дзвоника особливо урочисто пройшло в СШ № 3 ( директор - п. Галина Умнова), яка серед трускавчан має досить хорошу репутацію. Від органів виконавчої влади Трускавця на святі була присутня секретар ТМР Н. Пономаренко.
- Кінотеатр "Злата" має нового керівника. Замість п. Ігоря Петровського колектив цієї установи тепер очолюватиме п. Клянцко, який раніше працював на Закарпатті.
- Генеральний консул Республіки Польща у Львові п. Вєслав Осуховскі склав свої повноваження. Останнім його публічним виступом стала промова на відкритті пам`ятника Адаму Міцкевичу в Трускавці 12 липня ц. р. Міський голова Трускавця в п`ятницю, 29 серпня, висловив свою вдячність пану консулу за плідну співпрацю та подарував на згадку про перебування на нашій галицькій землі пам'ятний сувенір - картину з чудовими українськими краєвидами.
- 1 вересня в офісі міської партії "ВО "Батьківщина" відбулося нагородження учасників дитячого конкурсу світлин "Веселі та кмітливі", який навесні проводився спільно з обласною газетою "Наша Батьківщина". Після нагородження малечі було влаштовано "солодкий стіл". Організатором цього заходу стала в. о. голови ТМО "Батьківщина" п. Н. Пономаренко.
- З вересня в міському Будинку учнівської творчості діятиме Клуб старшокласників, який дозволить урізноманітнити дозвілля учнів цікавими заходами. Керівником клубу призначено п. Наталію Салань, яка вже зарекомендувала себе серед молоді з найкращої сторони.

Анонси подій у вересні

- 3 вересня у Львові відбудеться судове засідання за позовом колишніх 7 депутатів ТМР від БЮТ, після якого Трускавецька територіальна виборча комісія повинна зареєструвати наступних за списком депутатів, що вона вперто відмовляється робити, мотивуючи це тим, що "це були надійні, солідні і багаті люди, а хто прийде? Молоді і недосвідчені? Хіба вони вміють бути депутатами?" (кінець цитати одного із членів комісії).
- 5 - 6 вересня в місті проходитиме всеукраїнська конференція редакторів міських ЗМІ.
- 6 вересня в с. Урич Сколівського району проходитиме всеукраїнський фестиваль середньовічної культури "Тустань-2008". Свято щороку приваблює щораз більше туристів. Планується поїздка і групи осіб із Трускавця. Нагадаємо, що урочистості проходитимуть на скелях - залишках середньовічної фортеці Тустань. Трускавчанам добиратися туди найкраще через Східницю.
- 18 вересня на сесійному засіданні Трускавецької міської ради розглядатиметься питання продажу земельної ділянки по вул. Бориславській та інші земельні питання.
- 25 вересня відбудеться конференція Асоціації інвалідів Трускавця - після смерті довголітньої голови Асоціації п. Світлани Казьміної потрібно обрати нового голову і керівний склад цієї неприбуткової організації. Одним із претендентів на посаду нового голови Асоціації є п. Надія Заблоцька, яка раніше займалася веденням діловодства цієї організації.

Соціологічне дослідження

В минулому номері ми вже повідомляли дані соціологічного дослідження, проведеного в Трускавці 18-22 серпня. Сьогодні публікуємо решта результатів. Так, на посаду мера було названо біля 20 претендентів, хоча ніхто з них не набрав би більше 15,5%, якби вибори відбувалися найближчої неділі. На прохання читачів друкуємо (в алфавітному порядку) прізвища претендентів на посаду майбутнього мера, як їх назвали трускавчани - Ю. Алієв, Ю. Беднарчук, Л. Грицак, І. Кісак, О. Ковальчин, Р. Козир, Р. Крамар, В. Лаврінок, В. Маринкевич, Н. Петрівська, І. Пілько, Н. Пономаренко, О. Сарахман, Т. Сидір, Є. Сухіна, О. Ткаченко, І. Торський, О. Чебаненко, Ю. Яворський. Окрім того, трускавчани назвали найненависніших їм політиків - В. Янукович, П. Симоненко, Т. Чорновіл, Н. Шуфрич, В. Семенюк і, як не дивно, … В. Ющенко. Проте Президент України був названий і як один з найпопулярніших політиків поряд із Ю. Тимошенко, Ю. Луценком, А. Гриценком, О. Турчиновим, М. Томенком та А. Яценюком.

89% трускавчан висловилися за підтримку Грузії в недавньому конфлікті, тоді як Росію підтримало 5,3%, а 5,7% не висловили чіткої позиції з цього приводу. Життя в Трускавці вважають прекрасним 4% жителів, занадто дорогим 27%, терпимим 43%, нормальним 21%, нестерпним 5% (дані округлювалися). Найкращими місцями для відпочинку в місті визнано парк в санаторії "Карпати" та парк між нижнім та верхнім бюветами, а найгіршими - територію "спального масиву" Стебницька - Стуса та інші забудови багатоповерхівок та хрущовок.

Власна інформація

Збудуймо храм на славу Божу

Збудуймо храм на славу БожуВже 15 років будується церква святого пророка Іллі (УГКЦ) по вулиці Стуса в нашому місті. Храм за проектом є досить великим і тому самим парафіянам, без допомоги зі сторони спонсорів, було б досить важко спорудити його. Але, слава Богу, основне будівництво завершено, тепер тривають роботи по приведенню до нормального стану ззовні та зсередини. І хоча роботи ще дуже багато, але справа рухається вперед. Як зазначив настоятель храму о. Ярослав Шафран, парафіяни будуть вдячні всім трускавчан, які внесуть свою лепту в спорудження нової святині. "Ось і нещодавно, - зазначив о. Ярослав, - одна з політичних сил міста (БЮТ - прим. ред.) допомогла нам - надала для виконання будівельних робіт машину гашеного вапна".

Світлина з архіву.
На даний час храм має дещо інший вигляд

Власна інформація

Про дороги в Трускавці

Про дороги в ТрускавціТема доріг на Львівщині є особливо актуальною - навіть не у порівнянні з Польщею, а хоча б із сусідніми областями - Івано-Франківщиною та Тернопільщиною. Тим приємнішим є той факт, що кожен, хто побуває в гостях в нашому рідному Трускавці, є приємно вражений станом наших доріг. Причому в нашому курорті проводиться ремонт не лише центральних магістральних доріг, але й внутрішньоквартальних проїздів, хоча і не всіх. Нас запевняють, що труднощі на окремих ділянках, як-то в центральній частині міста чи на Дрогобицькій, є тимчасовими, бо "і Ярош робив би так само". І навіть факти зловживань при ремонті трускавецьких вулиць, про які так багато говориться і які ніхто з трускавчан не ставить під сумнів, не змінюють ситуації - на дороги нам нема що нарікати. А хто не згідний - нехай поїде в найближчі сусідні міста і переконається сам.

P.S. Картину псують постійні каналізаційні витоки, які трапляються чи не щодня.

Андріан Марічик

Поезія

Трускавецька любов

У Трускавці нас поєднала весна - любові двох сердець,
І я любив, і ти кохала, і все це бачив Трускавець.

А потім - це спекотне літо, нам не потрібно більш слівець,
Сплелися очі, губи, квіти - лиш посміхався Трускавець.

Цей вересневий тихий вечір - це дня яскравого вінець,
Я обійму тебе за плечі й скажу: "Поглянь, це ж Трускавець…"

Прийде зима, прийдуть морози і скрип мереживних кілець,
Та не замерзнуть твої сльози - любов нас гріє… й Трускавець.

Тебе ніколи не покину і не скажу: "Прощай… кінець…",
Люблю тебе, тебе єдину. … І наш прекрасний Трускавець…

Трускавець очима відпочивальника

Біля підніжжя гір Карпат, неначе дивний зелен-сад,
Розкинулося місто,
Це Трускавець - цілющий край, немов земний чудовий рай,
Мов дороге намисто.

Цілющих вод казкова міць дає здоров`я, вроду, хіть -
І тіло оживає.
Помолодіти від води і знов приїхати сюди -
Цього душа бажає.

Такі магічні імена - Марія, Юзя, Фердинанд,
І Зося, і Нафтуся -
Я п`ю здоров`я цей нектар і Богу дякую за дар,
За це Йому вклонюся.

Хоч їду - ще раз оглянусь, до Трускавця ще повернусь.
О Трускавець! О де ти?
"Спинися, мить, прекрасна ти!", - сказати хочу з висоти
Словами пана Goethe.

Володимир Ключак
31 серпня 2008р., м. Трускавець (публікується вперше)

Реклама та оголошення

Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних ( 9.00-13.00, 14.00-17.00). Безкоштовні консультації адвоката по четвергах з 11.00 до 14.00. Тел. 6-94-51

Фірма "Оперативна поліграфія" в Дрогобичі. Поліграфічні послуги. Тел 8(244) 3-34-54

Запрошуємо вас відвідати вечори органної та скрипкової музики, духовної поезії та співу в трускавецькому костелі (вул. Суховоля, 1) у вівторок, п`ятницю та недлю о 20 год.

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.