Справедливість є, за неї варто боротися!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№7 23 вересня 2008 р.

Блаженні гнані за правду… (з Нагірної Проповіді, Євангеліє від Матвія)

Блок Юлії ТимошенкоІстерія, яка розгорнулася навколо імені Юлії Тимошенко, показує, що наші люди не лише невдячні, але і глухі та незрячі, коли не бачать і не чують очевидних речей, а "ведуться" на гучні, але пусті лозунги типу "зрада", "консультації Путіна", "обманули народ" та інші. Я згідний лише з тим, що народ обманули, але питання - ХТО і ЧОМУ? Щоб не бути голослівним, наведу кілька фактів того, що обманули особисто мене, простого пересічного українця. Отже:

1. З "10 кроків назустріч людям" Ющенка він не виконав жодного, а певному прогресові в економіці країни завдячуємо зовсім не йому.
2. Бандити замість сидіти в тюрмах, очолюють обласні та районні держадміністрації та займають високі пости. Не вірите - подивіться відео на http://rus.4post.com.ua/politics/107837.html про голову Перечинської РДА на Закарпатті.
3. Януковича, проти якого вийшов Майдан, сам же Ющенко поставив Прем'єром в 2007, з ним же ж і проводилися круглі столи та підписувалися меморандуми та універсали.
4. Нашого Президента не впізнають не лише прості смертні, а й наближені до нього - Микола Томенко, Олег Рибачук, Олександр Зінченко, Анатолій Грищенко, Юрій Луценко, Борис Тарасюк, Святослав Вакарчук. А хто його теперішні найкращі друзі? Богатирьова з Партії Регіонів, Гавриш, який казав, що Ющенко отруївся суші і який був чи не найбільшим противником Ющенка під час Помаранчевої революції, есдек Балога ("Це я!"), Ахмєтов та купа не обтяжених розумом жіночок (Григорович, Ляпіна, Ставнійчук, Семенюк-Самсоненко в своїх зелених трусах…).
5. Всі ініціатори та учасники фальсифікацій виборів-2004 залишаються на своїх посадах, "повиїдавши" чесних людей - як на заході, так і на сході України, а дехто, як Ківалов чи Потебенько, був ще й нагороджений високими державними званнями.
6. Про "широку коаліцію" з 2007 року найбільше розмов саме вела "Наша Україна", яка є кишеньковою партією президента, саме ця політична сила показала себе найбільш ненадійним партнером як у верхах, так і на місцях.
7. Позитивні кроки, як визнання голодомору та героїзму УПА, чергуються з дивними нагородженнями осіб типу Кіркорова та вперте небажання визнати заслуги Бандери, Коновальця тощо.
8. Адмінресурс використовується тепер у не менш потужних масштабах, ніж за найжорсткіших часів Кучми.
9. Резонансні злочини не розкриваються, генпрокурори та голови СБУ здійснюють саботаж, блокується наповнення держбюджету через питання голови ФДМ, губернаторів не пускають на засідання уряду під страхом кари звільнення, а враження складається, що єдине, що нас має хвилювати - це отруєння самого Ющенка.
10. Політики рейтинг яких такий низький, як у нашого президента, мають мати мужність чесно визнати свої помилки і піти - це у Європі так заведено, а цікаво, як воно у Хоружівці?

А щодо Юлії Тимошенко, то скажу коротко:

1. виплата по тисячі гривень заощаджень колишнього СРСР,
2. постійна турбота про збільшення зарплати, пенсій, стипендій,
3. виплата по 25 і 50 тис. при народженні 2 і 3 дитини (ніхто не вірив, що так воно може бути, а так воно є),
4. заходи по подоланні інфляції та недопущення росту цін,
5. намагання виконати свої обіцянки по максимуму (по контрактній армії не вийшло - не підтримали "партнери" по коаліції),
6. саме всякого роду нечисть так боїться Юлії Тимошенко за її радикальний підхід у боротьбі з корупцією та тіньовими схемами в економіці,
7. підтримка народом її курсу на місцях є очевидною,
8. турбота за позитивний імідж держави, промоція українства на світовому рівні, захист, а не "зрада" національних інтересів України,
9. саме ця людина змогла об`єднати людей і сходу, і заходу, і півдня, і півночі, і центру України - ніхто інший цього не здатен зробити, принаймні на теперішньому етапі,
10. ПОСЛІДОВНІСТЬ, ПОСТУПОВІСТЬ, ПРИНЦИПОВІСТЬ, а слово дійсно не розходиться з ділом (Ющенко так спаскудив таке хороше гасло "Не словом, а ділом").

Не зрадьмо і ми України, не купуймося на гальбу пива, як львівська "клумба" 14 вересня (день ганьби Галичини) та на дешеві обіцянки ПІПЄЦівців і їм подібних, будуймо Україну своїми руками, своїми ділами, своєю чистою совістю. Слава Україні!

Редактор

Новини міста

- 18 - 21 вересня делегація Трускавецької міської ради на чолі з міським головою здійснила офіційну поїздку до Словаччини.
- 16 вересня в Трускавці журналісти вшанували пам`ять Георгія Гонгадзе, вбитого 8 років тому.
- Минулого тижня Трускавецька міська організація "Батьківщина молода" здійснювала збір коштів для закупівлі підручників, книг та необхідних речей вихованцям сиротинця "Оріана", що в Бориславі.
- 16 вересня голова правління ЗАТ СГК "Дніпро-Бескид" Олександр Чебаненко разом зі своїми двома заступниками Євгеном Джеджулою та Тарасом Метиком вручив 11 сім`ям с. Рибник, 4 cім`ям с. Майдан та 26 сім`ям с. Старий Кропивник Дрогобицького району, які постраждали від повені, грошову допомогу в розмірі 676 грв. кожній. Ці кошти - це одноденний заробіток, перерахований колективом оздоровниці для постраждалих.
- В Трускавці минулого тижня проходив рейд обласного ДАІ, виявлено ряд порушень, зокрема один водій перевозив пасажирів в нетверезому стані.
- В Трускавці, як і по Львівщині загалом, зафіксовано зниження цін на продукти харчування. Так, 1 кг гречки в "Барвінку" можна було купити за 3.88 грв., а 1 кг цукру в "Колібрісі" за 3.49, що можна назвати справжнім обвалом цін. Причиною цього експерти вважають продуману роботу українського уряду Юлії Тимошенко, спрямовану на покращення соціальних стандартів життя. Проте є і негативні моменти - різке зростання вартості долара (продаж за 5.23) та євро (продаж за 7.21).
- В трускавецькому "Міленіумі" відбулася прем'єра фільму Олеся Янчука "Владика Андрей". Завдяки люб'язній згоді керівництва "Міленіуму" фільм мали змогу оглянути учні шкіл Трускавця та Дрогобича, студенти. Проте не стримаємося і подамо коментарі Юзя Обсерватора з "Post-Поступу" за вересень 2008 року щодо самого фільму: "…Неймовірно примітивний фільм, дивитися який навіть із патріотичних почуттів тяжко. Тупий безпросвітній сценарій, писаний лівою ногою з пустопорожніми діалогами і ніякими сценами. …Але от знову і знову дають знімати на важливі історичні теми людям без іскри Божої."
- В четвер, 25 вересня, після більш ніж двомісячної перерви, відновить свою роботу сесія ТМР. Поки що з 39 депутатами, бо нові замість 7 вибулих ще не зареєстровані виборчою комісією.
- Депутатська група Блоку Юлії Тимошенко в ТМР планує на сесії ТМР підняти питання звернення до Президента України Віктора Ющенка з проханням надати звання Героя України (посмертно) Степану Бандері. У випадку непідтримання цієї ініціативи з боку трускавецької влади, звернення все одно буде надіслано, але вже тільки від громадськості міста та партії "Батьківщина". Нагадаємо, що саме з ініціативи депутата від БЮТ Юрія Беднарчука одна з вулиць міста носить ім`я Різняка-Макомацького, трускавчанина, члена ОУН-УПА.
- Трускавчани налаштовані досить рішуче щодо порушення в місті їхнього права на встановлення автономного опалення - вже підготовлено ряд позовів до суду, який просто зобов`язаний встановити справедливість та не допустити подальшого порушення прав та свобод громадян та порушення в Трускавці найвищого Закону України - Конституції. Бо в 2008 році ніхто з трускавчан не отримав легального дозволу на встановлення автономного опалення, якщо не враховувати видачі заднім числом, тоді як в сусідньому Дрогобичі таких дозволів цього року надано понад 1 000 (всі вони мають встановити опалення до 1 жовтня).
- До 22 вересня трускавчани мали можливість поклонитися мощам святого Шарбеля, які перебували в греко-католицькій парафії Борислава "На Потоці". Мощі цього католицького святого повернуться в архикатедру св. Юра у Львові.
- 21 вересня багато вірних з різних трускавецьких греко-католицьких парафій взяли участь у храмовому празнику Різдва Пресвятої Діви Марії в Стебнику.
- 23 вересня православні трускавчани взяли участь в освяченні митрополитом Київським і всієї України Володимиром (Сабоданом) храму преп. Іова Почаївського (УПЦ МП) в Дрогобичі по вул. Трускавецькій. А 20 вересня патріархом Філаретом (УПЦ КП) було освячено наріжний камінь під будівництво храму Пресвятої Трійці в Самборі.
- В протестантських спільнотах міста у вересні відновили свою діяльність "домашні групи", на яких поглиблюються віра та знання їх учасників.
- 18-21 вересня в музеї історії міста проходила виставка-продаж "Кам`яна веселка".

Тема номера: Кудкудакання по-трускавецьки

16 та 17 вересня по міському радіо було озвучено заяву окремих партій та громадських організацій Трускавця, які представляють орієнтовно не більше, ніж 15 - 17% міського електорату. В цьому нашвидкуруч виготовленому "документі" готові стати на захист президента "Нашої України" (чим визнають його слабкість) 10 осіб, з яких 6 є депутатами ТМР. Серед "захисників" - три "ручні" організації, до яких окрім справжніх політв'язнів та репресованих затесалися і ті, хто співпрацював з совітами (бо неможливо було після "репресій" мати таку хорошу роботу, як мали дехто з певних осіб. Свої підписи під заявою поставив і представник у Трускавці Льоші-Мерседеса (так називають в галицьких літературно-мистецьких колах безславного наступника славної Ярослави Стецько) Ігор Ластовецький, і головний трускавецький демократичний християнин, генеральний директор КП "Наше місто" Юрій Алієвич Алієв, і, звичайно ж, голова міської НСНУ Ігор Федорович, і представник тих, хто розколов Рух та вбив Чорновола. Досить дивним виглядає, що підписався і голова трускавецького НРУ, зайнявши позицію, яка суперечить поглядам більшості українських рухівців. Видно, зроблено це було не так з принципів, як із фракційної солідарності.

Не підписалися, проте, під цим сумнівним документом, ні ВО "Свобода", ні "Відродження", ні "Пора", ні навіть "Опора", яка відома своїми антиБЮТівськими випадами. Видно, що тверезомислячі політики не хочуть пов`язувати себе з особами, довіра до яких невпинно падає.

Підписанти, видно, підтримують боязнь президента, що Юлія Тимошенко переверне Україну з ніг на голову. Якби я був другом Ющенка, я б запитав його: "А хіба не для цього стояли ми на Майдані, щоб перевернути Україну і звільнити фальсифікаторів та ворогів нашої держави з посад? А ти поставив любих друзів губернаторами, а ті, хто збиткувався над простим народом до 2004 року, продовжують робити це дотепер. Ти мав перевернути Україну з ніг на голову, а не пхати голову в пісок, як страус - тоді б ти залишився в історії як Найвеличніший Президент України, а не як особа, яка цілковито втратила довіру народу і чіпляється за владу, як потопельник за соломинку…". Багато що я міг би йому сказати, але, на щастя, в мене трохи кращі друзі, ніж він.

Кури кудкудакають, коли в курятнику переполох, коли господиня хоче зарубати і пустити на юшку тих, хто не несе яєць, тобто не приносить користі. Чого ж це так стрепенулася душа в деяких трускавчан? Чи не відчувають за собою часом яких грішків? І чого так бояться справедливої чистки в органах влади (люстрації), яка є неминучою? Запитання риторичні і відповіді ми навряд чи дочекаємося…

Андріан Марічик

Інтерв'ю "5 запитань"

Сьогодні гостем нашої редакції є Руслан Крамар, голова ТМО партії "ВО "Батьківщина".

1. Незважаючи на Ваш молодий вік, в трускавецькій політиці вас можна назвати "важковаговиком". Розкажіть про Ваш прихід в міську політику.

Політикою країни я цікавився змалку, слухаючи, як казали раніше, "на кухні" розмови мого батька і його друзів ще у вісімдесяті роки. Маючи вісім років під впливом згаданих розмов я вперше запитав у брата: раз союз "республік свободних", то чому нам не від'єднатися від того союзу? Брат (на 8 років старший від мене) відповів: то все брехня, а насправді нам того не дадуть зробити. Саме тоді у мене вперше запалився вогник до волі.

В міській політиці мій прихід зумовлений тим, що я у 2001 році в знак протесту проти арешту (режимом Кучми) Юлії Тимошенко вступив в партію "ВО" Батьківщина".

2. Ви очолюєте міську організацію найпотужнішої на даний час політичної сили в Україні. Як це - бути лідером партії на рівні міста?

Лідер - це людина, яка здатна приймати рішення та нести за них відповідальність, яка стратегічно не помиляється і якій довіряють. Лідеру притаманні такі риси як патріотизм, хоробрість, воля і харизма. Коли людині притаманні в тій чи іншій мірі такі риси, тоді лідером не важко бути, важко інше - переносити біль зради, підступу і цинізму людей, які вдають себе твоїми друзями, а самі гоняться за земними вигодами. Тут не має значення яку політичну чи господарську структуру ти очолюєш, бо всюди є свої випробовування.

3. Майже 2 роки Ви працювали заступником міського голови. Що за цей час Ви зробили корисного для Трускавця, а що зробити не вдалося і чому?

Найперше хочу сказати, що я пропрацював півтора року заступником міського голови. Наступне те, що з початку мого призначення міський голова у вузькому колі говорив, що я прийнятий аби через компромат мене звільнити і таким чином знищити як політика. І коли я не піддавався на різного роду провокації, піддався мій колишній друг Андрій Кульчинський, хоч я про це його не раз попереджав. Проте, я багато чого дізнався і побачив, перебуваючи на цій посаді. Зараз я знаю, як працюють різні гілки влади і що фактично робиться в нашій державній машині.

Що я зробив корисного і що не вдалося зробити, то для цього потрібні окремі сторінки в газеті. І маю надію, що буде можливість окремо висвітлити ці питання.

4. Кожна партія працює з думкою про майбутні вибори. Чим займається трускавецька "Батьківщина" у міжвиборчий період?

Я не можу розголошувати всю партійну діяльність, яку ми проводимо повсякденно. Проте, про щоденну роботу таких членів партії як Наталія Пономаренко, Юрій Беднарчук, Ігор Кісак, Василь Герльовський, Володимир Ключак, Мар'яна Пристай, Ігор Стасик, Руслан Беднарчук, Михайло Гладкий та інших членів партії знають багато трускавчан. Ми надаємо безкоштовні юридичні і психологічні консультації трускавчанам, громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко щоденно приймає громадян і сприяє їм у вирішенні наболілих питань, наші депутати активно працюють в депутатському корпусі міської ради, ми опікуємося школою-інтернат в Бориславі, організовуємо різні заходи, наприклад, поїздку в Зарваницю, Рогатин, Сприню, на гору Діл, захід "Чистий Трускавець - чиста Україна", проводимо роз'яснювальну роботу щодо значимості рівня патріотизму для утвердження української держави.

5. Опишіть, яким Ви бачите Трускавець через 20 - 25 років.

З огляду на те, як розвиваються події в Україні і світі, важко передбачити що буде за 2-3 роки, а не те, що за 20-25. Якщо Ю. Тимошенко залишиться прем'єр-міністром України і їй не будуть заважати різні "балоги", то за 3-4 роки середня зарплата буде становити 600-700 доларів, а пенсіонери почнуть масово подорожувати країною.

Що стосується майбутнього Трускавця, то, на мою думку, найближчий період буде таким:

1. Курорт і надалі буде розвиватися, хоч сьогодні він розвивається, як кажуть, одним днем ("після мене хоч потоп") та в майбутньому власники санаторіїв і інших відпочинково-розважальних закладів власним коштом будуть його комплексно розвивати. Також будуть втілюватися різні інвестиційні програми за участю як державних, так і приватних коштів.
2. Цілодобового водопостачання ближчим часом не буде, це - очевидно. Розкопки по свіжокладеному асфальті будуть і надалі проводитися через зношеність трубопроводів холодної води, каналізації та теплопостачання. Розумно було б спочатку замінити трубопроводи (як було обіцяно по концепції водопостачання), а пізніше асфальтувати. Проте "відкати" роблять свою справу.
3. Питне озеро будуть будь-якою ціною виводити із статусу питного та переводити в статус купального і головна боротьба буде відбуватися між прихильниками залишити його у міській власності і лобістами певних бізнес-структур (наприклад, фірмою "Альфа плюс", або санаторієм "Карпати"), які намагатимуться передати його у приватну власність.
4. За 3-4 роки в місті не залишиться нічого, що можна було б продати. Тоді активізують свою діяльність правоохоронні органи, почнеться пошук винних і люди офіційно дізнаються про величезні факти зловживань міським майном, землею, використанням бюджетних коштів.
5. На наступних місцевих виборах міського голови і міської ради на зміну лібералам до влади прийдуть прагматичні націоналісти і саме після цього Трускавець стане справжнім Європейським курортом, яким будуть задоволені і за який будуть горді як трускавчани, так і відпочиваючі.

Спростування

В минулому номері "Трускавецького вісника" було допущено помилку - зазначено, що в складі делегації до Слов`янська була п. С. Марецька, головний редактор міського радіо. Насправді ж це не відповідає дійсності. Редакція приносить свої вибачення за це непорозуміння у пані Світлани.

Також було неправильно подано ім`я пастора стебницьких п'ятидесятників - замість Ігор Мотичак треба читати Ігор Маранчак.

Реклама та оголошення

Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних ( 9.00-13.00, 14.00-17.00). Тел. 6-94-51

Маєте проблеми з алкоголем чи наркотиками? Тоді ця інформація для Вас. При благодійному фонді "Карітас" СДЄ УГКЦ в місті Дрогобичі (вул. Чорновола, 4) діє реабілітаційний центр "Назарет" та група підтримки AA-AN (щонеділі зустріч о 15.00). Всі довідки за телефонами 8 (03244) 2-24-54 та 8-096-46-65-016.

Фірма "Оперативна поліграфія" в Дрогобичі. Поліграфічні послуги. Тел 8(244) 3-34-54

Запрошуємо вас відвідати вечори органної та скрипкової музики, духовної поезії та співу в трускавецькому костелі (вул. Суховоля, 1) у вівторок, п`ятницю та неділю о 20 год. Вхід вільний.

Єпархіальний музей Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ в Трускавці по вул. Бандери, 19 працює щодня, крім вихідних, з 10.00 до 18.00. Вхід вільний.

Увага!

Хто має корисні і цікаві матеріали про Трускавець: фото, вірші, пісні, історії, факти і т.д., надсилайте на e-mail: vubir@online.ua та anda_panda@ukr.net.

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.