Справедливість є, за неї варто боротися!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№8 30 вересня 2008 р.

Тема номера: Учительська доля

Викликає директор вчителя історії і каже йому: "Ви звільнені!". А той з подивом: "Як? А хіба рабів не продають?" Такий сумний і трохи смішний анекдот з життя вчителів. Я пропрацював 10 років вчителем у школі і знаю, що робота вчителя (не халявного, а сумлінного і відповідального) - це пекельна робота. Полегшити її могло б керівництво школи. Якби хотіло цього… В освіті останні 10 - 15 років - бардак-кавардак, а винуватці цього явища давно загубилися в неоісторичному процесі. На вчителях ставлять експерименти - система оцінювання, модулі, особистісно-зорієнтоване навчання, щораз то нові вимоги до атестації-переатестації, нові програми, які складають люди, далекі від шкільних реалій. З учнями теж щороку, то більш гірко і більш страшно. В різних планах - виховання, навчання, дисципліни, шкідливих звичок, посилання на три літери… Проте саме вчителі є тими людьми, хто має допомагати батькам формувати ОСОБИСТІСТЬ - Людину, яка житиме в цьому світі, який змінюється не по днях, а по годинах.

Перша неділя жовтня - День працівників освіти. Редакція "ТВ" засилає щирі вітання всім вчителям, працівникам дошкільних закладів, викладачам вищої школи та професійно-технічної освіти. А наше побажання спрямоване виключно до керівників освітніх установ, до директорів та завідуючих різних рангів - не забувайте, що люди, якими ви керуєте, теж мають право на особисту гідність. І що їхні права захищені не лише людськими, але і Божими законами.

Редактор

Трускавець у павутинні

Якщо ви подумали, що мова піде про корупцію в Трускавці, то ви трохи не вгадали - вона, можливо, і є, але мова сьогодні піде зовсім про інше - про Трускавець в Інтернеті. Не таємниця, що саме Інтернет, ця павутина (англ. Web) світу, для багатьох із нас став чи не єдиним джерелом інформації про події в Києві, у Львові, за кордоном … А як справа з рідним Трускавцем, де найкраще отримати найповнішу інформацію?

Найперше - офіційний сайт Трускавецької міської ради www.truskavets-city.gov.ua - тут є інфа і про місто, і про санаторії, готелі, історія Трускавця, є і новини, але їх, як на офіційний сайт, могло б бути значно більше - в цьому плані ще є що вдосконалювати інформаційно-аналітичній службі ТМР. Тут також є те, що може зацікавити багатьох небайдужих - рішення сесій ТМР (шкода, що не всіх) та інформація про діяльність державних органів у місті.

Із сайту http://truskavetsclub.info можна почерпнути направду багато цікавої та корисної інформації, хоча оновлення новин можна було б робити частіше. Є ще сайт однієї з міських газет. Багато сайтів спрямовані виключно на відпочивальників - про надання послуг в санаторіях та пансіонатах, про вілли, готелі, про ціни та якість послуг, але для корінних трускавчан ця інформація по великому рахунку часто не є потрібною. Планується створення ще одного потужного інформаційно-аналітичного сайту, спрямованого виключно для трускавчан та наших найближчих сусідів - поки що нам невідомо, хто саме стоїть за цим проектом і як це виглядатиме на практиці.

Інтернет - це велика сила, це інформація, реклама, гроші, бізнес, вплив, це політика і економіка, це те, що не можна ігнорувати, бо відстанеш від життя… Трускавець в цьому питанні ще не дотягує до рівня хоча б Дрогобича, або Львова, а мав би… Сам статус зобов'язує. Сподіваємося, що світова павутина в Трускавці витіснятиме павутину корупційну. Бо хоча ніби одне другого не стосується, насправді ж зв'язок є: зло - це темрява, воно не хоче, щоб його освітили, висміяли, щоб всі знали, що такий-то зробив таку-то погану річ, зло любить інтриги та закулісні ігри (навіть на міському рівні), любить затишні кабінети, де не видно, що ти отримуєш хабар за працевлаштування чи іншу послугу - і таких "мушок" в Трускавці ще є а є. Коли ж про це все буде розголос через електронні ЗМІ - тоді не просто буде змінити одне тепленьке місце на інше, тоді, можливо, прийдеться і відповісти за різні афери.

Це був ліричний відступ. Насамкінець скажу лише одну фразу: за новітніми технологіями - майбутнє. Хто стоїть на місці, не рухається вперед, той деградує. Це ми бачимо і на прикладах з нашого міста.

Оксана Оса

Новини міста

Зростуть ціни на опалення

В Трускавці планується підняття цін на опалення. В новому опалювальному сезоні 1 Гкал тепла коштуватиме орієнтовно 280 - 290 грв. В минулому сезоні 2007 - 2008 рр. трускавчани сплачували за 1 Гкал 193,20 грв. Зросте відповідно і тариф за підігрів води. Підвищення цін планується здійснити з 1 листопада та 1 грудня цього року в цілому на більш ніж 50%.

… і на радіо

З 1 жовтня плата за стаціонарну радіоточку становитиме не 1.80, як дотепер, а 6 гривень.

Автономне в Трускавці не узаконюватимуть

В КП "Наше місто" цього року поступило 170 заяв на встановлення автономного опалення. Про це на понеділковій нарад повідомив генеральний директор цього підприємства п. Алієв. Проте в комунальному підприємстві категорично виступають проти безконтрольного встановлення автономного, оскільки це призводить до розбалансування системи опалення, а також зменшення тиску газу на місто через перебирання ліміту. Мешканці ж називають ще одну причину - скорочення прибутків комунальників.

Про позитиви встановлення автономного опалення КП "Наше місто" та місцева влада скромно мовчать.

І в Трускавці може статися вибух

такого масштабу, як в Дрогобичі на Самбірській у вівторок, 23 вересня. Адже з настанням холодів багато з мешканців, які не встановили собі автономне опалення, змушені грітися, вмикаючи всі конфорки газових плит, що дійсно призводить до великого споживання блакитного палива та несе потенційну загрозу не лише таким споживачам, але і їхнім сусідам.

Чого хоче Станиля?

Одним з основних питань ХХІІ сесії ТМР вважають розгляд звернення до обласного керівництва з проханням перевести с. Станиля із Дрогобицького району в підпорядкування Трускавця зі збереженням сільської ради. Це зумовлено, в першу чергу, із питанням забудови IV мікрорайону Трускавця та іншими делікатними питаннями в стосунках між Трускавцем, Дрогобичем та Дрогобицьким районом (а таких є досить немало).

Цікаво, що в станильчан різна позиція з цього приводу. Багато з них схвально ставиться до такого перепідпорядкування, мотивуючи це в першу чергу зручністю та кращим статусом. Інші ж побоюються, щоб станильська земля не пішла з молотка так, як трускавецька і побоюються елементарного обману Трускавця в питанні забезпечення їхніх прав.

Щоправда, дуже сумнівним є те, щоб цей проект підтримали депутати Львівської обласної ради, особливо зважаючи на ряд гострих та неетичних випадів трускавецьких обранців, які мали місце цього року.

На сесії розглядатимуть і питання проекту реконструкції застарілого житлового фонду в Трускавці. Планується визначити території, які підуть під інвестиційні програми та розробити юридичні гарантії мешканцям, щоб вони не опинилися в ситуації жильців будинку № 3 по вул. Сагайдачного.

Буде нове КП

В Трускавці буде створено нове комунальне підприємство - "Ритуальна служба міста Трускавця". Ця структура повинна виокремитися з КП "Наше місто", оскільки нагальна потреба створення такого виду підприємства у Трускавці є очевидною. Планується, що ритуальна служба сприятиме у здійсненні всіх процедур в важкі хвилини.

Для санаторіїв не найкращі часи

Цей рік окремі санаторно-курортні заклади міста завершать з від`ємним сальдо. За неофіційними даними, в одному з санаторіїв в гарячий літній сезон заповнюваність не перевищувала 40%, а в той час бажаючі відпочити не могли забронювати там собі місце, бо за броню треба було дати хабар 100 доларів (!). Після виявлення цього факту та повідомлення керівнику менеджер ледь не втратив роботу і потрапив у велику немилість. Інший тривожний сигнал - відпочивальники незадоволені якістю наданих послуг, скаржаться на холод, відсутність нормального водопостачання, звертаються зі скаргами як до керівництва санаторіїв, так і до влади та преси. Багато з них каже, що і самі не приїдуть більше сюди, і інших відмовлятимуть, а це є небезпечним для нашого курорту. З етичних міркувань не подаємо, де вищеописані факти мали місце, а також зазначаємо, що є і процвітаючі оздоровниці, в яких сервіс знаходиться на високому європейському рівні.

Афери по-трускавецьки

Є в Трускавці підприємці, які втратили честь і совість. Ганяючись за надприбутками, вони вдаються до дій, які є огидними в очах людських і Божих. До нашої редакції звернулася одна з колишніх продавців у одного підприємця, яка розказала про аферу власника щодо своїх підлеглих. Отже, власник магазину разом зі своєю дружиною потайком вночі виносили певну частину товару, причому так, щоб не викликати підозри продавців. Робилося це регулярно. В результаті - постійна недостача та звинувачення одних продавців іншими. В результаті - висока плинність кадрів при нібито високій зарплатні (з якої треба було покривати нестачу інколи половиною платні). Виявлено аферу було цілком випадково і за нерозголошення власник заплатив своїй працівниці, після чого навіть допоміг їй працевлаштуватися до іншого підприємця.

Ми не знаємо прізвища цього підприємця, проте публікуємо цей матеріал, щоб закликати до пильності осіб, які мають підозри щодо своїх працедавців.

Що ви знаєте про СНІД?

Таку назву мало анкетування, яке проходило в усіх трьох школах нашого міста. Анкетування серед учнів різних вікових категорій проводили працівники міського центру соціальних служб. Дітям роздали також інформаційні брошури про шкідливий вплив алкоголю та наркотиків на людський організм.

Готуємось до виборів

Про те, що Україну чекають дострокові вибори до ВРУ, свідчать факти активізації діяльності партійних осередків на місцях. Спочатку це був істерично авральний виїзд трускавецьких "нашоукраїнців" до Львова 14 вересня, в День ганьби Галичини, потім обмін заявами в досить різких тонах різних політичних сил, а тепер неофіційне формування виборчих комісій - окружних та дільничних, чим займаються найпотужніші політичні сили міста. Навіть БЮТ, лідер якого Ю. Тимошенко виступає категоричним противником дострокових виборів, долучився до формування комісій на місцях. Це і не дивно, якщо зважити, що ця політична сила має підтримку близько половини мешканців міста.

Степан Бандера - герой!

В четвер 25 вересня Трускавецька міська рада з ініціативи депутатської групи Блоку Юлії Тимошенко звернулася до Президента України з вимогою надати звання Героя України (посмертно) провіднику ОУН Степану Бандері, 100-річчя від дня народження якого Україна відзначатиме 1 січня 2009 року. За це проголосувало 28 депутатів. Дехто, в тому числі і міський голова Л. Грицак, не підтримав таку ідею.

Окрім того, депутати направили також звернення до президента і прем'єра з побажанням чимшвидше владнати політичну кризу в країні.

В бібліотекарів - свято

В бібліотекарів - свято30 вересня своє професійне свято святкують бібліотечні працівники. В центральній бібліотеці Трускавця, що на Дрогобицькій, їх вітатимуть представники міської влади. Праця бібліотекаря є самопожертвою (зарплата - трохи більше 600 гривень) та вагомим внеском у розвиток культури та духовності українців.

Редакція "ТВ" щиро вітає всіх бібліотечних працівників Трускавця з їхнім професійним святом та зичить всього найкращого - щастя, здоров`я, успіхів особистих та фінансових, поваги від людей та влади. Особливі вітання для працівників бібліотек на Дрогобицькій та Бориславській :)

На книжковій полиці

Церква святого МиколаяВ нашому "ТВ" ми вже вміщали інформаційні матеріали про життя православних та протестантських громад Трускавця. Основна ж маса трускавчан належить до греко-католицьких парафій, головною з них є парафія св. Миколая. Ми не маємо можливості на шпальтах нашого невеличкого видання докладно описати розвиток в Трускавці цієї найстарішої парафії, та й немає потреби цього робити, адже вже існує чудове, гарно проілюстроване видання на цю тему.

Сьогодні ми пропонуємо Вам прочитати цікаву та змістовну книгу авторства трускавчанина Олега Реги "Духовна перлина Трускавця. Церква святого Миколая", видану в 2006 році київським видавництвом "Новий друк". Це 150-сторінкове видання знайомить нас з основними моментами історії УГКЦ в Галичині, а історія парафії св. Миколая подана через призму історії курортного Трускавця. Зразу видно, що автор є професійним істориком, який докладно вивчав джерела та літературу з цього питання. Видання мало б зацікавити кожного трускавчанина, якому небайдужа історія рідного краю. Книга видана за сприяння міського голови Лева Грицака.

Історія Трускавця в світлинах

Фото 30-х рр. ХХ ст.
Фото 30-х рр. ХХ ст.

Гумор

Вірш-пародія "Заповіт" (автор невідомий)

Як умру, то поховайте
Мене в Закарпатті,
Там доглянуть могилоньку
Мої любі "братці".

Її Шуфрич з Балогою
Будуть доглядати,
Пам'ятник мені поставлять
Заввишки як хату.

Десь поблизу Мукачева
Мене закопліте,
А у рідну Хоружівку
Прошу, не везіте.

Признаюсь вам, люди добрі,
До гріха тяжкого -
Не ховайте на Майдані
Зрадника страшного.

Зберіть людей на Майдані,
Скажіть їм новину,
Що вже менше на Вкраїні
На одну … людину.

Вибачайте, що підвів вас,
Що брехав вам, люди!
А порядок? Його Юлька
Наводити буде.

Дайте в труну вишиванку
Ще й баклажку меду,
Під головку хоруговку,
Помаранч спереду.

Нехай мене "любі друзі"
Винесуть із хати
Й наостанок заспівають
"Разом нас багато",

Моїм ім`ям у Донецьку
Вулицю назвіте
І хоч раз у День Свободи
Мене спом`яніте.

Увага!

Хто має корисні і цікаві матеріали про Трускавець: фото, вірші, пісні, історії, факти і т.д., надсилайте на e-mail: vubir@online.ua та anda_panda@ukr.net

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.