Справедливість є, за неї варто боротися!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№10 14 жовтня 2008 р.

Новини міста

Бюджет розвитку не пройшов

Депутати ТМР не підтримали зміни до бюджету розвитку, запропоновані міською владою - надто багато питань виникає щодо освоєння коштів. Так, за літо відділ освіти "освоїв" біля 6 млн., на дороги витрачено 12 млн., міська лікарня - 2 млн., в комунальне господарство "вклали" теж 2 млн. Депутати кількох політичних сил перш ніж затверджувати такі астрономічні суми, хотіли б заслухати звіти окремих керівників щодо ефективності використання даних коштів.

Відпуст в трускавецькій парафії

В церкві Покрови Пресвятої Богородиці, що на Дрогобицькій (на старому цвинтарі) 14 жовтня - відпуст. Архієрейська Служба Божа за участю владики розпочнеться о 11.30, а в 13.30 відбудеться освячення скульптурної композиції "Водохрестя". Ввечері, о 18.00 біля церкви розпочнуться фестини.

Цей день - це ще і День українського козацтва, і День УПА. Урочистості біля могили УПА розпочнуться о 14.00.

До речі, з міської казни учасникам визвольних змагань середини ХХ ст. виділено грошову допомогу. Шкода, що її отримають не лише справжні упівці, але й багато сексотів та осіб, які до УПА не мали жодного відношення, а тепер виробили собі посвідчення і використовують бренд УПА, забувши про свої недавнішні комуністичні переконання.

Обіцяли та й не дали

На День бібліотекарів 30 вересня заввідділом культури ТМР С. Ковальчин пообіцяла виплатити бібліотечним працівникам премію - не у 100%-вому розмірі, але все-таки премію. Згідно останніх відомостей, такі кошти не віднайшли і обіцянка так і залишиться невиконаною.

Дороги оновлюються

Нарешті мешканці будинку 2 по вулиці Стуса дочекалися завершення асфальтування території біля свого будинку. 6 - 8 жовтня було оновлено дорожнє покриття біля парадного входу двох під'їздів будинку. Мешканці вулиці Галицького заздрять їм чорною заздрістю.

Хто стукає - тому відкриють

П. Ольга Копєйкіна, яка довго добивалася відновлення свого робочого місця та навіть разом з чоловіком Валерієм здійснювала кількатижневе пікетування міської ради, нарешті добилася справедливості. Подружжя знову матиме змогу реалізувати книжкову продукцію, чим вони і займалися.

"Віра і Світло" в Трускавці

9 жовтня в приміщенні біологічного факультету Дрогобицького педуніверситету, що на Івасюка, відбулася зустріч спільноти "Віра і Світло", яка відзначає в Трускавці один рік з часу утворення. Спільнота об`єднує неповносправних людей, в тому числі із хворобою Дауна та їхніх родичів. На даний час в Трускавці до неї входять 9 сімей, до кінця року їхня кількість, можливо, збільшиться ще на дві сім`ї. а починала спільнота всього із 2 сімей, які об`єдналися заради благородної справи.

Очолює трускавецьку "Віру і Світло" п. Ліля Васишак, щомісяця відбувається спільна молитва членів в церкві Покрови Богородиці.

На святі були присутніми гості з подібних спільнот в Стрию та Самборі, а також трускавецькі сестри-служебниці Непорочної Діви Марії з місцевого греко-католицького монастиря по Стебницькій.

Співчуття Дрогобичу

Правлячий Архієрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, єпископ Юліан Вороновський, осідок якого в Трускавці, висловив співчуття жертвам вибуху на Самбірській. Співчуття було надіслано на ім`я секретаря Дрогобицької міської ради Алли Гладун.

Натомість волонтери благодійного фонду "Карітас СДЄ УГКЦ" минулого тижня провели акцію збору продуктів для постраждалих.

Ритуальна служба наразі не створена

Нове комунальне підприємство "Ритуальна служба Трускавця", яке планували створити в жовтні і яке мав очолити п. Степан Піряник, який наразі очолює ритуальне підприємство "Вічність" і став відомий завдяки будівництву бару в формі труни, буде створено дещо пізніше. Депутати міської ради висловили ряд зауважень до статуту новоствореного підприємства, яке мало займатися і зовнішньоекономічною діяльністю, і планувало будівництво крематорію та ще по деяких пунктах. Після внесення ряду поправок та змін до статуту питання знову розглядатиметься на сесії ТМР, але коли - невідомо.

Нагадуємо, що в Трускавці в питанні організації похорону, окрім КП "Наше місто", можуть допомогти вище згадувана "Вічність" та фірма "Скорбота", офіс якої розміщений на площі Чорновола, що біля податкової.

Власна інформація

Вісті зі Стебника

- Дрогобич вирішив надати одноразову допомогу Стебнику у вивезенні сміття. Ця проблема в місті гірників набрала загрозливого масштабу, про що свідчить хоча б пожежа в неділю, 12 жовтня, яку силами пожежників ледве вдалося загасити.
- В Стебнику по вулиці Грушевського відкрилася громадська приймальня Народного Руху України.

Забобонність наших людей

Хочете, я вам поворожу на картах і скажу про те, що чекає вас у майбутньому? А може хочете найкращий і найправдивіший гороскоп? Або дайте вашу руку - лінії на ній не дадуть збрехати, бо вони показують все ваше життя - минуле, теперішнє, майбутнє… І все це разом з ворожінням на кавовій гущі, викликанням духів, "пророцтвами" Нострадамуса, чорною і білою магією, "поробляннями" і "відробляннями", вроками та іншою нечистю надзвичайно цікавить наших людей - причому не лише якихось неосвічених та тих, що переживають кризу в даний момент, а абсолютну більшість громадян нашого суспільства, з одним чи кількома дипломами про вищу освіту, з амбіціями та претензіями на всезнайство, забезпечених бізнесменів та процвітаючих службовців у різних сферах. Газети щотижня публікують гороскопи, які підходять всім, статус тваринного року (неважливо, чи Свині, чи Змії, чи Коня) заставляє думати, що в цей рік дійсно нам прийдеться побути в шкурі тої чи іншої тваринки, а шарлатанів різного ґатунку хоч греблю гати - і нетрадиційні провидці, і "контактери" з космосом, і, що найгірше, сила-силенна нетрадиційних "медиків" - цілителів, які запевняють, що той чи інший чудо-препарат поставить на ноги смертельно хворого, а здібності до цілительства у них "потомственні" з незапам'ятних часів. Люди, які вважають себе розумними в інших сферах, виявляються тупими та обмеженими, якщо не сказати розумово відсталими, у сфері власного майбутнього - замість того, щоб самому дбати про своє майбутнє та прислуховуватися до думки Святої Матері-Церкви, довіряють своє найсокровенніше аферистам, які згодом "лаха друть" з "лохів". Ліки, які зовсім не є ліками, амулети, які нікому ніколи нічим не допоможуть, передбачене майбутнє (незалежно від того, чи приємне, чи не зовсім), яке може здійснитися з вірогідністю 50 на 50, оманлива реклама з пропозицією непотребу, який не лише не допоможе, але й в більшості випадків є шкідливий - такими є реалії нашого ХХІ століття. Помилки минулих поколінь нічому нас так і не навчили, людство і далі хоче готових рецептів на кожну свою потребу, шукає панацею, дозволяє себе "розводити" всіляким пройдисвітам.

Homo sapiens - людина розумна. Всі ми належимо до цього виду живих істот. Але де ж наш розум, коли ми віримо, що циганка знає, що з нами буде в майбутньому, що олово чи віск показують наші хвороби, їхні причини та можливі наслідки і найкращі способи лікування, що всіх Козерогів чи Водоліїв чекає наступного тижня фінансовий успіх чи проблеми в сім`ї? Нам вигідніше заплющити очі і покластися на долю, краще плисти за течією, чи довірити наше майбутнє в руки інших людей, які чомусь знають все краще від нас, аніж самому вирішувати, як діяти дальше, аніж самому робити свідомий вибір, за який маємо нести відповідальність.

Жінка з порожнім відром для сміття, чи чорний кіт, який перейшов дорогу, сіль, яка розсипалася чи виделка, яка ненароком впала на підлогу, око, яке сіпається, чи вуха, які раптово почервоніли - все це не означає, що ми приречені на те майбутнє, яке для нас хтось приготував, а ми лише пасивні гравці на сцені життя. Так виглядає, що люди - це запрограмовані зомбі, які виконують певну місію, а самі нічого не вирішують. Якби так мало бути, то Бог не дав би людині волю вибору - вибирати між добрим і поганим, між білим і чорним, вибирати собі пару для спільного життя, обирати політичну силу, яка подобається, до представницького органу влади - парламенту.

Багато кому вигідна забобонність простих людей, особливо тим, які з того мають певну користь, тому і звучить "нема кого до Верховної Ради обирати, всі вони однакові", або "нехай знову буде головою чи депутатом такий-то, бо він уже накрався і більше не буде…". Але правда полягає в тому, що "по справах їхніх пізнаєте їх" і така "приреченість" типу "не тратьте, куме, сили, спускайтеся на дно" ніколи не приведе до кращого, подібно як не приносить результатів жодна пані Валентина чи провидиця Уляна, яка махає свічкою над яйцями. Людина, якій вдалося позбутися забобонів, є щасливою людиною і саме таким людям варто довірити майбутнє нашої держави.

Володимир Ключак

Мудак, лох, йолоп, дебіл, ідіот, контужений, педераст і галіме чмо…

Такі та подібні слова довелося почути не одному минулого тижня (звичайно ж, не на свою адресу). Причому всюди - і вдома, і на вулиці, і в транспорті, і на роботі… Моя одна старенька знайома, до речі, надзвичайно побожна, замішала свою завжди бездоганну мову таким матом, що я - в шоці… А все - через вибори… Ну що ж, вибори, то вибори, якщо дзєцко так хоче, треба виконати забаганки нашого дзєцка.

Можливо вас, дорогі трускавчани, і шокує подібний заголовок, але скажіть - як інакше було охарактеризувати почуття пересічного українця, як не голою, а не замаскованою під псевдо-інтелігентність, правдою?

А до вас, дорогі трускавчани, наше звернення буде надзвичайно коротке - голосуйте так, як підказує вам ваше серце.

Образили самі себе

В місцях позбавлення волі (на "зоні") ображеними ("обіженими") та опущеними називають осіб-пасивних гомосексуалістів, тих, хто всупереч своїй волі став таким. "Опускають" обов'язково певні категорії ув'язнених - "лохів", тих, які потрапили за грати за зґвалтування, тих, які на волі вчинили злочини, які за законами зони є неприпустимою річчю та деякі інші категорії. І тому коли хтось говорить, що його образили, часто безпідставно, то виникає асоціація власне з такими "ображеними" із зони.

В Трускавці нещодавно вчинився теж ґвалт з кількома "ображеними", яких нібито безпідставно позбавили депутатських повноважень. Семеро депутатів, які прошмигнули в міську раду прикриваючись брендом БЮТ, почали відкрито відстоювати (лобіювати) інтереси зовсім не простих виборців, а свої власні чи сумнівних фірм, при цьому не забуваючи свої гріхи вішати на інших (згідно приказки "Сама свиня міх рве та ще й кричить"). І за це були справедливо були відкликані з депутатства. Причому не на рівні міському чи обласному, а рішенням Ради Блоку Юлії Тимошенко в Києві.

Але влада так захопила цих "народних обранців", що вони забули про такі поняття як честь і гідність та розпочали масову кампанію, побудовану на брехні та обпльовуванні чесних людей. Отруєні стріли з "Трускавця ХІІ століття" почали літати у всіх напрямках - на секретаря міської ради, на Крамара Р., голову міської "Батьківщини", на народних депутатів, навіть на Прем'єра нашої держави. По радіо ці панове почали виступати частіше не те що від дійсних депутатів ТМР, а навіть і частіше від міського голови. Навіть до суду звернулися, щоб "відстояти" свої права, які нібито були порушені, заговорили про "фальсифікації", про свою "доброту" та "чесність" і "порядність". Але хто повірить в такі слова головному архітекторові міста, генеральному директорові водоканалу, директору школи, колишньому працівнику спецслужб? Якби не вони, то депутатами могли б стати інші люди і події в Трускавці могли б розгортатися по-іншому. Але "якби" в історії немає...

На зоні сам себе не "образиш" - це просто нереально в фізичному плані. А от у Трускавці декому це вдалося. На зоні тавро, ярлик "ображеного" - на все життя. Чи будуть "ображатися" колишні трускавецькі депутати все життя, чи ні - покаже час...

Галя Підколодна

Гумор

Любитель Інтернету дзвонить подрузі:
- Привіт! Що робиш?
- Прес качаю
- А що це?
- Корисно для здоров`я і фігури.
- То дай посилання, я теж скачаю

Дитсадок. Діти програмістів обговорюють питання стосунків між чоловіком і жінкою. Більш просунутий хлопчик пояснює другові: "Уяви, чоловік - це флешка, а в жінки є USB-порт".

- Миколо, хто ваш улюблений співак або співачка?
- Борис Моісєєв - мій улюблений співак або співачка.

Розмовляють двоє чоловіків.
- Я вважаю, що дружина в домі повинна бути як президент.
- Що, найголовніша?
- Ні, щоб кожні чотири роки можна було вибирати іншу.

Чоловік питає дружину:
- Як тобі вдається бути такою спокійною після того, як я накричу на тебе?
- Я просто чищу унітаз.
- Невже це може заспокоювати?
- А я чищу твоєю зубною щіткою.

Чоловіком бути чудово, бо:
- Не треба завжди тягати зі собою торбу з жіночим барахлом
- Телефонні розмови закінчуються за 30 секунд
- Сивина і зморшки лиш додають солідності
- Всі оргазми - справжні
- При розмові люди дивляться в очі, а не на груди
- Голити треба тільки фізіономію
- Не треба змінювати прізвище
- Не мусиш думати про одруження - про це подбає протилежна стать
- Можна напісяти своє ім`я на снігу
- Не доводиться нехтувати можливістю переспати тільки через те, що в тебе критичний період
- Для п'ятиденної поїздки достатньо однієї валізи
- Еротичні фільми майже всі тільки для чоловіків
- Давні приятелі не заздрять чорною заздрістю, коли ти худнеш

Історія Трускавця в світлинах

Історія Трускавця в світлинах

Реклама та оголошення

Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних ( 9.00-13.00, 14.00-17.00).Тел. 6-94-51

Єпархіальний музей Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ в Трускавці по вул. Бандери, 19 працює щодня, крім вихідних, з 10.00 до 18.00. Вхід вільний.

Запрошуємо вас відвідати вечори органної та скрипкової музики, духовної поезії та співу в трускавецькому костелі (вул. Суховоля, 1) у ВІВТОРОК, П`ЯТНИЦЮ ТА НЕДІЛЮ о 20 год. Вхід вільний.

Фірма "Оперативна поліграфія" в Дрогобичі. Поліграфічні послуги. Тел. 8(244) 3-34-54

Анонімний амбулаторний реабілітаційний центр. Якщо Ви, або Ваші рідні та друзі страждаєте від алкогольної, наркотичної чи порнографічної залежності, а також від залежності від гральних автоматів чи від Інтернету, звертайтеся за тел. 8 096 955 13 94.

Фіалки та інші квітучі рослини. Сукуленти. Добавки для грунту "Вермикуліт" та "Перліт". Озеленення офісів. Тел. 8 (247) 5-05-92 та 8-067-932-54-65 (Анна).

Гурток біблійної творчості працює в ПК ім. Шевченка щочетверга о 15 год.

На нашу електронну адресу Ви можете надсилати цікаві матеріали про Трускавець, фото, новини, вірші, а також тексти батярських пісень. Щиро дякуємо всім нашим дописувачам та читачам за підтримку нашого електронного видання.

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.