Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№82 (108) 5 листопада 2009 р.

Новини Трускавця та регіону

Епідемії грипу у Трускавці немає і не було, але є перша жертва

В понеділок, 2 листопада, було проведено нараду міського голови Трускавця Лева Грицака з керівниками оздоровниць та підприємств міста. На нараді прозвучали такі цифри: в Трускавці в міській лікарні з діагнозом "гостре респіраторне захворювання" знаходяться лише 18 осіб (з них 2 дітей), у 16 з них хвороба протікає в легкій формі, лише в двох - середнього ступеня важкості. Так що жодних причин для паніки чи ажіотажу немає. Суха морозна погода обнадіює на подолання епідемії в Україні, хоча від сьогодні вона знову зіпсувалася і падає дощ. Теж було зазначено, що в Трускавці не було жодного летального випадку від грипу чи пневмонії, лише безпосередня близькість Дрогобича, де такі випадки були, негативно позначилася на теперішньому стані наповненості трускавецьких санаторіїв та готелів. Щоправда, нещасний випадок все ж мав місце 4 листопада, в середу - помер від пневмонії 32-річний трускавчанин, батько трьох дітей.

Втім, за останніми даними, і у Дрогобичі та Дрогобицькому районі ситуація вже стабілізувалася та є значно кращою, ніж минулого тижня. Таким чином Трускавець повертається в русло нормальної життєдіяльності та очікує на гостей, які бажають відпочити та поправити своє здоров'я.

В Дрогобичі ситуація стабілізується

У вівторок, 3 листопада, ТРК "Алсет" провела прямий ефір з начальником відділу охорони здоров'я ДМР Андрієм Шевкеничом, головним санітарним лікарем Дрогобича Оксаною Гривнак та заступником дрогобицького міського голови Петром Судою. Вони в прямому ефірі місцевого телебачення відповіли на всі питання дрогобичан. Так, було визнано, що не всі хворі забезпечені медичними препаратами на 100%, бо, наприклад, лікування одного хворого на пневмонію обходиться в 2,5 тисячі гривень в день, таких коштів нема, тому фінансування йде частково. Офіційна статистика подає 7 померлих в Дрогобичі та районі, з них - 1 дитина, 3 мешканців Дрогобича і по одному з сіл Підбужа, Рихтич та Нагуєвич. Весілля були і в минулі вихідні, будуть і в ці, їх ніхто не має права відміняти, хоча застерігатися треба. Всі учасники прямого ефіру акцентували на потребі профілактики, в якій головна роль відводиться народним засобам.

Зміни в керівництві міських парторганізацій

Як нам стало відомо з добре поінформованих джерел, в Трускавці принаймні два міські осередки партійних організацій очолять нові люди, на це є ряд причин (в кожному випадку - інші).

Карантину все ж дотримуємося

Незважаючи на те, що в Трускавці епідемії грипу немає, розпорядження голови ЛОДА про карантин на території області стосується і Трускавця. Це вже внесло корективи в ряд публічних заходів, які мали бути проведені цими днями. Було скасовано захід до 91-ї річниці проголошення ЗУНР "Єднаймось, брати-галичани" (мав відбутися в минулу п'ятницю), перенесено з 8 листопада на пізніше День подяки Богу за врожай (організатор - трускавецька церква "Добра Новина"), може буде зміщено в часі і проведення конкурсу "Красуня Прикарпаття". На карантині поки що і школи та дошкільні заклади, а також вузи в нашому місті. Натомість ринки та магазини працюють в нормальному режимі.

Будуть громадські слухання

Як повідомляє офіційний сайт ТМР www.truskavets-city.gov.ua 15 грудня о 16.00 в залі засідань міської ради відбудуться громадські слухання по обговоренні двох містобудівних проектів - по Карпатській, де хоче будівництво здійснювати п. Мирослав Бурик та по вул. Дрогобицькій, 7а, де мав би постати готель (замовник - п. Віктор Воронін, м. Одеса). Детальніша інформація, кого це зацікавило - за тел. 5-14-86 та 5-13-98.

В Бистриці освятили дзвіницю

В невеликому селі Бистриця на Дрогобиччині, 25 жовтня відбулося освячення новозбудованої дзвіниці, повідомляє газета "Жива вода". Ініціатором будівництва дзвіниці за приватні кошти виступив п. Ярослав Комар.

Стебницькі діти відпочили в Яремчі

Як повідомляє газета "Жива вода", учні катехитичної школи імені митрополита Андрея Шептицького з міста Стебник побували на літньому таборі в Яремчі. Діти брали участь в акафістах та Святих Літургіях в місцевих храмах, побували в монастирі сестер милосердя св. Вікентія, здійснили ряд подорожей та екскурсій, серед них - і на найвищу точку України, гору Говерлу.

Є надія, що Трускавець виграє суд

У вівторок, 3 листопада, відбулися слухання в Апеляційному суді по справі "Модричі проти Трускавця" (відносно земельної ділянки 17 га поблизу бориславського озера). Є надія, що Апеляційний суд відмінить рішення про незаконність продажу 17 га землі, яка буцімто належить Модричам, хоча по всіх документах ( в тім і по наданих представниками Дрогобицької райради та прокуратури, яка захищала інтереси Модрич) це земля чисто трускавецька. В іншому випадку повністю втрачається віра в хоча б елементарну порядність та честь українського правосуддя.

Питання будинків на Скоропадського розглядатимуть в п'ятницю

В п'ятницю, 6 листопада, о 12.00 при міському голові Трускавця відбудеться нарада за участю депутата Ореста Сарахмана та пайовиків трьох текаесівських будинків на Скоропадського. Люди і далі незадоволені станом усунення недоробок.

Власна інформація

У Дрогобичі важкі хворі одужали, реанімаційне відділення - порожнє

Cтаном на 5 листопада: за минулу добу у Дрогобичі на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 413 осіб, з них 146 дітей, шпиталізовано - 22 особи, з них 17 дітей. На пневмонію захворіло 5 осіб, шпиталізовано 4 особи. За останню добу виписано зі стаціонару 22 особи, з них 17 дітей, а від початку епідемії виписалося 468 людей, з них 410 дітей. Реанімаційне відділення порожнє. Троє важких хворих, які перебували там тривалий час, переведені на палату.

Для порівняння. Напередодні у Дрогобичі на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 760 осіб, з них 151 дитина, шпиталізовано - 18 осіб, з них 12 дітей. На пневмонію захворіло 15 осіб, з них одна дитина, шпиталізовано 3 особи, з них одна дитина.

Дрогобицький лікар Михайло Белей просить Міністерство охорони здоров'я провести над ним експеримент, щоб довести, що його організм не здолають інфекції

Відомий у Дрогобичі лікар Михайло Белей звернувся з проханням до Міністерства охорони здоров'я провести над ним екперимент - спеціально вводити в організм інфекції і переконатися, що його організм не підвладний інфекціям. Михайло Белей стверджує, що уже 22 роки не хворіє на грип та інші простудні захворювання. Лікар переконаний, що його організм не здолають інфекції ні гепатиту, ні туберкульозу, ні Сніду, ні навіть свинячого грипу. Секрет, як стверджує Михайло Белей, криється у тому, що уже багато років він загартовує свій організм споживання часнику та моржуванням.

- Часник - король за вмістом найсильніших фітонцидів - своєрідних рослинних антибіотиків, здатних знищувати як мікроби, так і віруси практично всіх видів, - каже Михайло Белей. На думку лікаря, ефект можна отримати при споживанні не менше середньої головки часнику щодня.

Іван Тихий,
м. Дрогобич

Як розв'язати наболілі питання теплопостачання

Звернення міського голови Трускавця Лева Грицака

Шановні трускавчани!

Лев Грицак При зменшенні загальних доходів, ріст цін на енергоносії боляче б'є по кишенях малозабезпечених громадян. Вартість теплопостачання в опалювальний період перевищує п'ятдесят відсотків комунальних платежів.

Як можна зменшити ці видатки?

З метою зменшення витрати на теплову енергію міською владою проведена значна робота з підвищення надійності та покращення централізованого опалення. Одними з перших в області ми розробили та затвердили перспективну схему теплопостачання міста та розпочали роботи по її реалізації.

В 2007 році завершено модернізацію та реконструкцію котельного господарства по вулиці Сагайдачного загальною вартістю 1900 тис. грн.

В 2008 році проведено реконструкцію мереж та здійснено переключення мережі вулиць Бориславська-Сагайдачного до реконструйованої котельні, що дало можливість відмовитись від послуг котельні ЗАТ "Трускавецькурорт" та зменшити витрати комунального підприємства. Вартість робіт -304 тис. грн.

В цьому ж мікрорайоні протягом 2008-2009р.р у всіх багатоквартирних житлових будинках проведена повна реконструкція елеваторних вузлів з влаштуванням систем регулювання подачі теплової енергії на загальну суму 1456 тис. грн.

В 2009 році проведена реконструкція котельні міської лікарні вартістю 1370 тис. грн. та бойлерної по вулиці Бориславській за 531 тис. грн. Це свідчіть, що містом вкладені значні кошти, але можливості міського бюджету не дозволяють швидко модернізувати всю систему теплопостачання з метою якісного надання послуг та зменшення вартості опалення, а державні програми не працюють.

Альтернативою централізованому опаленню є індивідуальне. Поряд з явними перевагами, воно має ряд суттєвих недоліків: висока вартість встановлення; подекуди викиди турбокотлів здійснюються в небезпечній близькості до вікон сусідів; необхідність модернізації систем газопостачання, екологічні ризики та ін.

Особливою небезпекою є некваліфікований монтаж та експлуатація газових котлів - і в цьому є велика загроза життю та здоров'ю мешканців всього будинку. Чинне українське законодавство накладає суттєві обмеження на дії міської ради щодо надання дозволу на встановлення індивідуального опалення в квартирах і вимагає від нас видачі дозволів при умові подачі заяв на відключення цілим будинком.

В такому жорсткому підході є певний сенс. Хаотичне відключення квартир призводить до різкого росту вартості тепла для бюджетних установ і тих громадян що не відключилися. Котельні не можуть оптимально збалансувати теплові навантаження для споживачів, що призводить до погіршення теплопостачання. Зростає навантаження на міський бюджет та державні соціальні допомоги.

Ті, хто стверджує, що міська влада зацікавлена у збереженні центрального опалення, дуже помиляються. Якщо б гіпотетично уявити, що всі мешканці квартир в місті відмовились від централізованого опалення, то влада зняла б з себе велику гору проблем, які вирішує кожен рік з початком опалювального сезону: починаючи з розрахунків за газ та закінчуючи подачею теплоносія в будинки. Не треба б було витрачати кошти на розвиток теплопостачання.

Але, як показує досвід, в кожному будинку є люди які не хочуть, або не мають можливості від'єднатись від центрального опалення і міська влада несе відповідальність за забезпечення теплом таких мешканців. Дії влади щодо видачі дозволів окремим громадянам, по стояках чи під'їздах розцінюються контролюючими органами як порушення законів, що мало місце в сусідніх містах.

З цієї причини були притягнуті до відповідальності посадові особи Бориславської міської ради, а прокуратурою Дрогобича опротестовано рішення виконкому та міської ради щодо індивідуального опалення.

Разом з тим, багато мешканців міста хочуть від'єднатись через неякісно надані послуги з теплопостачання, відсутність гарячої води або з інших об'єктивних причин. Місто не має коштів на повну миттєву загальну реконструкцію та модернізацію теплових мереж, що виробили свій ресурс. І така ситуація по всій Україні. Бар'єри поставленні законодавством призвели до того, що на сьогоднішній день в місті біля триста п'ятдесяти квартир самовільно від'єднанні власниками від мереж теплопостачання і частина з них самостійно встановила індивідуальне газове опалення.

Це серйозні передумови виникнення надзвичайних ситуацій під час опалювального сезону. Міська влада не мала права стояти осторонь і робити вигляд, що проблеми не існує. З метою її розв'язання та забезпечення безпеки мешканців будинків, де самовільно встановлені індивідуальні газові системи опалення, 8 жовтня ц.р. міським головою видано розпорядження, яким Управлінням житлово-комунального господарства спільно з КП "Наше місто" організоване комісійне обстеження квартир, мешканці яких звернулись з відповідними заявами.

З 13 жовтня проводиться щоденний прийом громадян міським головою. Для оперативного розгляду визначено перелік документів які необхідно додати до заяви:

- копія паспорта власника квартири;
- копія свідоцтва про право власності на квартиру;
-гарантійне зобов'язання власника (наймача) квартири про відшкодування збитків, заподіяних майну мешканців інших квартир та приміщенням житлового будинку внаслідок самовільно проведених робіт;
- акт обстеження квартири, складений балансоутримувачем будинку.
- довідка КП "Наше місто" про відсутність заборгованості по послузі централізованого опалення та гарячого водопостачання на момент від'єднанню квартири;
- інформація про підприємство, яке провело роботи по від'єднанню квартири від ЦО та ГВП та встановленню індивідуальної системи опалення;
- договір з КП "Наше місто" на оплату за опалення місць загального користування та часткове опалення квартири у випадку, якщо в квартирі залишені стояки централізованого опалення (проте, на сьогодні це питання ще обговорюється).

Заяви приймаються з 14-00 до 17-00 в приміщенні виконавчого комітету Трускавецької міської ради по вул.Бориславська, буд.2, каб.15, відділ з питань звернень громадян (тел.5-12-54 )

Якщо заява подана раніше, але не долучені документи, то це можна зробити протягом робочого дня безпосередньо в офісі КП "Наше місто" по вул.Стебницькій, 100, виробничо-технічний відділ (тел. 6-87-74).

Питання щодо самовільного від'єднання від мереж та встановлення індивідуального опалення буде розглянуте на засіданні виконавчого комітету. Необхідно визначитись щодо розірвання договорів по послузі теплопостачання з мешканцями квартир, які фактично таку послугу не отримують, та запропонувати порядок взаємодії з службою експлуатації газового господарства. Адже тільки ця установа може дати дозвіл на безпечну експлуатацію газового обладнання.

Що стосується громадян, які планують від'єднатись від мереж центрального опалення в майбутньому, то такі заяви приймаються відділом з питань звернень громадян виконавчого комітету.

Механізм допомоги такій групі мешканців планується такий. Рішенням виконавчого комітету міської ради створюється комісія, яка буде проводити обстеження помешкань та побутових умов заявників. Якщо умови подачі тепла не відповідають договору на централізоване теплопостачання, є інші обставини, які суттєво погіршують умови проживання мешканців або перешкоджають їм зі своєї сторони виконувати умови договору, комісія подає пропозиції на розгляд виконавчому комітету, який може прийняти рішення про розірвання договору на централізоване теплопостачання.

Якщо таке рішення приймається під час опалювального сезону, то договір припиняє дію по його закінченні. Отримавши рішення, власник такої квартири повинен звернутись у відповідні інстанції за отриманням технічних умов, розробляє і погоджує проектну документацію. А після закінчення опалювального сезону розпочинає роботи.

Це той, на мій погляд, законний метод піти назустріч окремим громадянам. Як показує досвід розвинених країн, майбутнє за централізованим та автономним опаленням, коли окрема котельна обслуговує будинок. За останні роки міською радою виконано багато заходів із енергозбереження, але на цьому не будемо зупинятись. Працюємо над розширенням цієї програми, в яку буде включено утеплення фасадів, дахів, під'їздів та інше.

Реалізація програми із енергозбереження міста позитивно вплине на екологічну ситуацію на курорті за рахунок зменшення споживання газу на опалення та відповідно викидів вуглекислого газу в атмосферу. Витрати на опалення може зменшитись у два рази. І вам не буде так важливо, яким саме способом опалювати своє приміщення, адже у будь-якому випадку плата за тепло вже не буде таким тягарем для сімейного бюджету.

Сьогодні, коли на державному рівні не вирішується питання установки індивідуального опалення при відсутності технічного контролю за самовільно встановленим обладнанням, міська рада, розуміючи потреби мешканців, вимушена сама шукати вихід із ситуації, що склалася.

Ми намагатимемось вирішити проблеми тих мешканців, які встановили, чи бажають встановити, таке опалення і тих, які не бажають, або не мають фінансової можливості це зробити.

Добра Вам, шановні трускавчани.

З повагою,
міський голова Лев Грицак

Телефон приймальні міського голови: (03247) 5-14-49.

Дрогобич у паніці: свинячий грип, легенева чума чи … ?

Ніхто вам зараз не дасть достеменної відповіді на запитання: від чого останнім часом померли дрогобичани від свинячого грипу, легеневої чуми чи від ускладнень звичайного грипу.

Влада в особі мера і депутатів, санітарноепідеміологічна служба і медицина розписались у власному непрофесіоналізмі, а тому повинні піти у відставку.

За великим рахунком, не такий страшний чорт, як його малюють, але чимало дрогобичан піддалися звичайнісінькій паніці. Так зазвичай буває, коли відсутня достовірна інформація. Погодьтеся, її взагалі не було, а тому гору взяли чутки. Дрогобичани вважають, що у місті лютує свинячий грип, хоча встановити це практично неможливо з банальної причини: немає у нас необхідної установки, про яку розпинається Юлія Тимошенко, а в результаті розтину трупів цього з'ясувати не вдасться.

Деякі лікарі схильні вважати, що дрогобичани померли не від атипової пневмонії, коли легені стають як решето, а від легеневої чуми. Її симптоми і наслідки детально описані в медичних довідниках і катастрофічно нагадують дрогобицькі випадки. Звісно, можна вірити Юлії Тимошенко, яка каже, що легеневої чуми в Україні нема, але вона не професійний медик, а професійний політик, завданням якого є за будьяку ціну дорватися до влади. А якщо при цьому буде втрачене життя десятків, сотень чи навіть тисяч людей для великої політики це не має жодного значення.

Дрогобич, який першим в Україні вивісив синьожовтий прапор, став своєрідним П'ємонтом у П'ємонті, впав жертвою некомпетентної влади. Після національновизвольного ренесансу 19891990х років, після помаранчевого майдану, рушійною силою яких були прості люди стихійні націоналісти, до корита дорвалися негідники, які заради грошей готові були переступити й через маму рідну.

Ми що, не знали, яке шалене хабарництво процвітає у нашій медицині, які злочинно непрофесійні лікарі тут працюють?! А що влада? Вона лише потурала цьому, намагаючись нажитися на "відкатах" і вимагаючи для себе і для своїх рідних справді безкоштовного медичного обслуговування. Можновладцям було начхати на простих людей, які платили не лише за ліки, медичні послуги, а й мусили давати гроші у кишені лікарям, медсестрам і санітаркам, аби їх оглянули, обслужили, просто подивились, чи вони ще, даруйте за слово, не здохли.

Гроші були на все, але лише не на хліб хворим. Коли ми написали про це, то почули лише лайку з вуст окремих лікарів. Жоден меценат не відгукнувся. Правда, депутати поговорили про це на сесії, але далі розмов справа не пішла.

"Тустань" у багатьох публікаціях писала про незадовільний стан у дрогобицькій медицині, коли від нехлюйства лікарів помирали люди, але жоден засіб масової інформації нас у цьому не підтримав, жодного реагування з боку правоохоронних органів не було.

Те саме можна сказати і про санітарноепідеміологічну службу. Наприклад, у Стебнику місяцями не вивозилося сміття, сміттєпроводи до дев'ятого поверху були забиті сміттям, а у багатьох будинках така ситуація залишається й досі. "Тустань" неодноразово писала про це, била на сполох, але ті, хто безпосередньо відповідає за дану ділянку роботи, займалися паперовою творчістю, не розв'язуючи проблему по суті. По місту бігали щурі. Це диво, що до Стебника не вчепилися чума, тиф чи якась інша зараза.

За некомпетентність чиновників, низький професіоналізм лікарів і санепідеміологів дрогобичани розплачуються найдорожчим життям, а ці людці не роблять належних висновків.

Та й деякі дрогобичани показали свою справжню сутність, намагаючись нажитися на біді. Коли з аптек "вимили" маски, вони з'явились у спекулянтів, які продавали їх утридорога.

У церквах значно поменшало людей. Це свідчить не лише про боязнь захворіти на свинячий грип, а й про низький рівень віри у Бога. Адже раніше в церкві збиралися саме тоді, коли була найбільша біда, коли хвороби окуповували те чи інше місто або село. Нині ж послухали безбожних Ющенка і Тимошенко, які закликали священиків обмежити кількість богослужінь у зв'язку зі свинячим грипом, і ніхто не задумався, що ці та їм подібні політикани публічно, на людях, з широким висвітленням у засобах масової інформації, звертаються до Бога лише тоді, коли це їм потрібно і вигідно як, наприклад, нині, у розпал президентської кампанії.

Людей настрашили свинячим грипом чи легеневою чумою, але й далі замовчують очевидну істину: чимало смертей настає від ускладнень на грип. У нас навіть не ведеться офіційної медичної статистики на цю тему. Від чого вмер? Від інсульту. Від інфаркту. Від запалення легенів. А те, що інсульт, інфаркт чи запалення легенів були спричинені грипом й дали ускладнення, на широкий загал не виноситься. У всьому цивілізованому світі подібна статистика ведеться. Скажімо, у Сполучених Штатах Америки щорічно від ускладнень після перенесеного грипу помирає десятки тисяч осіб, а в Україні жодного чоловіка!

Весь цивілізований світ живе з усвідомленням того, що пандемія свинячого грипу існує. Але там також знають, що, якщо й захворів, то вилікуватися можна буквально за тиждень. У нас такої упевненості немає. Наші лікарі не здатні встановити правильний діагноз, лікують Бог зна від чого та ще й гроші здирають, хоча Юлія Тимошенко запевнила, що лікарні забезпечені усіма необхідними препаратами.

Чи зробимо з цього висновки?!

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Не треба нам трускавецького Лозінського

Про депутата Лозінського, який "прославився" на всю Україну та і цілий світ вбивством людини на приватних мисливських угіддях, чули всі. А про те, що у Трускавці один новоспечений "месія" теж захотів "прихопити" собі лісовий масив для створення приватного мисливського угіддя, чули хіба одиниці. Вибрані одиниці.

Не треба нам трускавецького ЛозінськогоДля тих, хто ще не "в`їхав" у тему - коротенький пролог. По всій території Україні діють товариства мисливців та рибалок (так звані УТМР). В нашому регіоні діє Дрогобицьке районне товариство мисливців та рибалок "Лісівник" (Дрогобич, Стрийська, 29), яке на даний час очолює п. Богдан Сушириба (попередніми головами були Л. Карпин та Ю. Яковлєв). Саме з цим товариством Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства в липні 2007 року заключило договір, за яким до 2012 (а це зовсім близько в часі) року надає йому право користуватись мисливськими угіддями площею понад 28 тисяч гектарів, з яких 12 858 га - лісові угіддя. З цих майже 13 тисяч гектарів лісів невеличку частинку становить ліс в південній частині Трускавця в напрямку Зимівок та Орова. Саме на цей ліс, в якому є багато дичини (олені, косулі, кабани, зайці, інші тварини, птахи тощо), "поклав" око та поставив за мету "накласти" руку один з маріонеток російського капіталу в нашому регіоні. Щоб нас не звинуватили в голослівності, давайте по порядку.

Отже, 25 жовтня 2009 року в цій частині лісу на цілком законних підставах полює "месія" з супермаркету будматеріалів та інвестор однієї з трускавецьких газет. Впольовано кабана (десь під центнер), з лісом ознайомилися, видно, що дичина є, все тут у доглянутому стані. До речі, так звані "мисливці" вполювали самку, що закон не забороняє, але за мисливською етикою це неприпустимо. Четвер, 29 жовтня. Цей же месія збирає "мисливців" виключно (!) міста Трускавця (при цьому таких, хто не входить до жодного мисливського товариства та має стаж мисливської діяльності по пів року - рік) та пропонує створити у Трускавці чи то клуб, чи то товариство на зразок польських "K?? ?owieckich". На зборах, які відбувалися в приміщенні фірми "Арко" о 18.00, присутні 35 чоловік. З них - досить знані в місті прізвища, а які незнані, то солідні з огляду на посади, займані цими людьми. Цих небідних людей ніхто не просить про ніяке фінансування (гроші забезпечать зовсім не трускавчани, а обмежене коло людей іншого типу), їм лише "вішається" на вуха інформація, що Трускавець конче потребує створення такого нового мисливського клубу. І це при тому, що ніхто цим людям не забороняє вступати в існуючий та легально діючий "Лісівник" та займатися мисливством.

Здійснює ці речі особа, яка створює в місті паралельні структури, називаючи їх мало що не міською радою та вносячи розбрат, конфронтацію в трускавецьку реальність. Ця ж особина захотіла ще одного приватного мисливського угіддя. Бо хіба не зрозуміло, як цей ланцюжок потягнеться і куди саме? Хіба мало йому власного мисливського угіддя в Сколівському районі, де можуть полювати лише подібні цьому трускавецькому олігарху благодійники з Росії та небідні люди зі столиці, а простим смертним зась? Навіщо під маскою добра для Трускавця він хоче позбавити тих простих членів мисливсько-рибальського товариства задоволення в нашому лісі? Непристойна афера - вона й є непристойна афера, як її не називай. Чи не для цього спеціально "робиться інтерв'ю" з одним із єгерів "Лісівника", щоб в майбутньому рейдерським способом захопити цей ліс? І з тих 35, що були на зборах в кінці жовтня в "месії трускавецького розбрату" та рейдера-"благодійника", в прольоті залишаться біля 25 - 30. Бо це вже не перша "кидаловка" цього "достойника".

Не треба нам трускавецького ЛозінськогоТа й не цікавить його саме мисливство, розведення звірів чи охорона фауни. Він не дбає за охорону своїх працівників, не те що дбатиме про тварин. Ласий шматок землі, на якому можна проводити вигідну комерційну діяльність, на даний час без "господаря", бо в нікого з представників попередньої чи теперішньої влади рука не піднялася на злочин супротив Бога, людей та природи - відбирати у громади ліс. Трускавецько-київсько-московський олігарх хоче почувати себе владикою повноцінним, без будь-яких обмежень. Ця задумка навряд чи зародилася в його голові - він лише слідує зухвалим та амбітним рейдерам, для яких Лозінський - не злочинець, а авторитет та приклад для наслідування. При цьому небувалий апетит та амбіції супроводжуються відсутністю моральних перешкод, бо таким людям невідомі поняття "честь" чи "совість".

Ця темна конячка, яку за російський та невідомо який ще капітал хочуть зробити фаворитом виборчих перегонів у Трускавці, показує свою "доброту" і "справедливість", і всім буде щастя, як люблять казати циганки-ворожки. Не хочуть наші гонорові трускавчани такого щастя - приватного лісу козирного пана, в якому він та його посіпаки наслідуватимуть вищезгаданого Лозінського. Не хочеться паралельної міської ради (це типу тіньового уряду Януковича), не хочеться "благодійності" з нечистих рук. Не хочеться козирнутої свободи слова під одну особу, нема абсолютно ніякого бажання потрапляти з вогню та в полум'я, нема потреби міняти шило на мило, бо правду кажуть - з двох лих вибирають менше. Адже якщо людина, ще і не маючи в руках віжок урядування в місті, хоче такий ласий кусочок ковтнути, то так і хочеться гримнути його ломакою по плечах (це щоб не подавився) і сказати: "Прошу пана, вам не місце в нашому Трускавці, вертайтеся ліпше до Києва, де ваш бізнес і де ваші боси. А нас лишіть в спокої". І тоді і далі ліс буде громадський, а не приватний, полюватимуть на звірів, а не на людей. Так що не треба нам ще вбивці-Лозінського у Трускавці, не потрібно в наше тихе, спокійне містечко вносити розбрат, інтриги, нездорову конфронтацію та позбавляти людей спільного майна, громадського лісу на догоду одному - двом багачикам. Не треба.

Володимир Ключак

Тягнибок

У нашій політиці стільки символічних підказок, що годі їх оминути. Ось візьмемо для прикладу Олега Тягнибока, лідера "Свободи". Він народився 7 листопада, на день Великої Жовтневої соціалістичної революції. Й справді, як глянеш на його діяльність збоку, так і здається, що перед тобою новоявлений більшовик, який хоче все зруйнувати "до основанья, а затем...". Втім, "затем" пана Олега, очевидно, мало цікавить: головне, зараз дорватися до влади.

Саме прізвище Тягнибок асоціюється з "тягни вбік". Я давно підозрював, що керманич "Свободи" тягне в бік український націоналізм. Ну, не можу я ототожнити його з Бандерою і Донцовим, все більше він нагадує мені отих так званих ветеранів національно-визвольних змагань, які свого часу здали своїх бойових побратимів скаженим енкаведистам, а нині гірко плачуть, як вони здоров'я поклали за неньку-Україну.

Віднедавна Олег Тягнибок прописався на ахметовському каналі "Україна" (і що їх всіх так тягне "приватизовувати" це святе ім'я: спочатку Ющенко, тепер донецький олігарх?), не вилізає з цупких обіймів Савіка Шустера і навіть набирає бали серед російськомовного населення. Нема чого дивуватися: ахметовим і шустерам український націоналізм потягнибоковськи в інтерпретації мельниківців підходить, але не по-бандерівськи, не по-донцовськи, зрештою, не по-українськи...

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

Фотовиставка

Експозиції музею історії міста Трускавця

експозиції музею історії міста Трускавця експозиції музею історії міста Трускавця експозиції музею історії міста Трускавця експозиції музею історії міста Трускавця
експозиції музею історії міста Трускавця експозиції музею історії міста Трускавця експозиції музею історії міста Трускавця експозиції музею історії міста Трускавця
експозиції музею історії міста Трускавця експозиції музею історії міста Трускавця експозиції музею історії міста Трускавця експозиції музею історії міста Трускавця

Оголошення

СПА-центр "П'ятий океан" запрошує на роботу: масажиста, перукаря, банщика, майстра з манікюру та педікюру. Звертатись за адресою: м. Трускавець, вул. Д. Галицького, 2, тел. 6-55-53.

Ресторан "Мисливський рай" запрошує на роботу бармена-офіціанта. Тел. для довідок: 5-34-64.

В грудні 2009 року в Трускавці відбудеться конкурс "Красуня Прикарпаття". Організатори запрошують до співпраці спонсорів та партнерів. Тел. для довідок: 067 98 50 802 (Альона)

Політичний гумор

Політичний гумор
Політичний гумор
Політичний гумор

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.