Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№88 (114) 27 листопада 2009 р.

До дня уродин

Руслан Крамар 27 листопада, в день народження нашої Юлії Володимирівни Тимошенко свої 36-і уродини відзначає і депутат Трускавецької міської ради, голова міської партійної організації "Всеукраїнське Об`єднання "Батьківщина" Руслан Крамар. Руслан Ярославович - активний політичний діяч нашого міста, в партії "Батьківщина" - з 2001 року. З його слів, поштовхом до активного політичного життя та вирішальним пунктом в його особистому виборі став арешт Юлії Володимирівни кучмівським олігархічним режимом. Від цього часу пройшли роки, відбулася Помаранчева революція, змінився Президент, Юлія Тимошенко з опозиції перейшла працювати в уряд, який на даний час очолює, але Руслан Ярославович залишається вірним своїй політичній силі, працюючи на її благо, на покращення та посилення іміджу БЮТ в нашому місті.

Не з чужих слів, а з власного досвіду (адже більше півтори року я день у день працював пліч-о-пліч з Русланом Ярославовичем) знаю, наскільки це поважана і самодостатня людина, а головне - який це патріот та активний громадсько-політичний діяч. За час депутатської діяльності (з 2006 року) він з усіх 46 депутатів міської ради написав, без перебільшення, найбільше статей, в основному для обласної газети "Наша Батьківщина", прийняв на депутатських прийомах величезну кількість людей, що багатьом з депутатів навіть не снилося, багатьом з них допоміг у вирішенні наболілих питань. Якби кожен з нас так любив Україну та українців як Руслан Ярославович, то багато з наших проблем давно не стояли б на порядку денному.

В 2006 - 2007 роках Руслан Ярославович працював заступником міського голови Трускавця Лева Ярославовича Грицака, проте через особистий конфлікт пішов в опозицію. Щоб не допустити до керівництва міською "Батьківщиною" заможних і зарозумілих людей, Руслан Ярославович за допомогою вірних друзів довго і наполегливо боровся, відстоював правду, добивався справедливості по різних інстанціях - на даний час семеро трускавецьких депутатів виключено і з партії, і з фракції, суд визнав законними такі дії.

Руслан Ярославович - один з можливих майбутніх кандидатів на посаду мера міста Трускавця, він своїми діями довів безглуздість звинувачень лідерів опозиції до теперішньої влади, що партією "Батьківщина" в Трускавці "керує не молодий і недосвідчений юнак Руслан Крамар", а хтось інший. Тепер це не "хлопець" чи "юнак", а мужчина, який реалізував себе як політик і саме так позиціонує він свій теперішній статус. І хоча не все виходить гладко, але труднощі лише гартують цю людину та дають натхнення на нову боротьбу з несправедливістю. В цій боротьбі йому допомагає багато вірних друзів.

В цей святковий день хочу побажати Руслану Ярославовичу добра, щастя, здоров'я, політичної мудрості і виваженості, вміння правильно оцінювати ситуацію та розуміння, що не все те золото, що блищить і не кожен той друг, що стелиться під ноги. Нехай Бог та Мати Божа опікуються ним та його сім`єю, нехай його життєвий шлях буде довгим і гладеньким, а всі труднощі залишаться в минулому.

З Днем народження Вас, Руслане Ярославовичу!

Володимир Ключак

Новини Трускавця та регіону

Бумерангом по виборцях

У Трускавці перед виборами стартує ще одна газета - "Бумеранг виборця", видаватиме її радикальна ГО "Патріоти Трускавця", яку очолює "галицький полтавчанин" Іван Шило. Очікується, що в цьому виданні буде найбільше критики на адресу діючої влади Трускавця, в тому і всіх без винятку депутатів. Офіційне представлення нової ГО відбудеться через тиждень в центральній бібліотеці м. Трускавця на Дрогобицькій.

Люди звертаються по субсидії

В четвер, 19 листопада, відбулося засідання комісії з надання житлових субсидій, було розглянуто 23 заяви, всі задовольнили. Теж було розглянуто заяву сім`ї Шуберт з вулиці Сагайдачного щодо списання боргу (біля 7 тисяч) - це має ще затвердити виконком у п'ятницю.

Витягаймо гроші з заначки

Для святкування Нового Року в основних ресторанах Трускавця потрібно викласти орієнтовно від однієї до півтора тисяч гривень з однієї особи. Кожен з ресторанів пропонує щось цікаве - програми з Дідом Морозом та Снігуронькою, смажені кабанчики на відкритому просторі, феєрверки, виступи балетів, танцювальних груп, артистів, а також стрип-шоу. В деяких ресторанах Трускавця бронювання місць на святкування Нового Року вже підходить до стадії завершення.

За інвалідів найчастіше згадують в кінці року

На початку грудня за інвалідів згадують найчастіше - це пов'язано з тим, що на початку місяця відзначають День Інваліда. У Трускавці з цього приводу пройде ряд заходів - місячник милосердя, 1 грудня в територіальному центрі обслуговування пенсіонерів відбудеться День відкритих дверей, а 03.12 - урочисті заходи в санаторії "Карпати" (виставка, святковий обід концерт тощо), пройде і шахово-шашковий турнір. Трускавецьких інвалідів повезуть до Львівського оперного театру, де урочистості відбуватимуться на обласному рівні.

В нашому місті проживає біля 1200 інвалідів та 49 дітей-інвалідів.

Як повідомила для нашого видання начальник Управління праці та соціального захисту м. Трускавця Юстина Когут, проходить виплата компенсацій інвалідам праці за невикористану санітарно-курортну відпустку в грошовій формі. Інваліди І - ІІ груп отримають по 195 гривень, ІІІ групи - 130 гривень. Для цього треба пред'явити довідку з поліклініки, що потрібно лікуватися на курорті.

Чергова сесія буде важкою і страшною

В четвер, 26 листопада, завершила свою роботу позачергова сесія Трускавецької міської ради. "1 за, 1 проти, 24 утрималося, рішення не прийнято" - такі слова та державний гімн України пролунали після менш ніж півгодинної праці трускавецьких депутатів (10.45 - 11.10). Спочатку довго чекали на кворум, згодом з депутатськими запитами виступили п. Гарванко ("Третя сила") та пп. Іванишин і Юник ("Наша Україна"), запит відсутнього на сесії депутата зачитала секретар ТМР. Запити стосувалися сміття біля міського стадіону, сміття в центрі міста, невиконання регламенту щодо щільності проведення сесійних засідань, особливо по земельних питаннях, малих доходів від реклами, а також проблем окремих будинків. Згодом депутати приступили до обговорення моментів, які не вдалося завершити минулого четверга. Проте і на цей раз питання виявилося неготовим, люди, які хочуть приватизувати землю, не мають погоджень із сусідами, а розміри ділянок змінилися, інколи навіть на понад 100 кв. м. Активну участь в обговорення цього питання взяли депутати Даньків, Лаврінок, Процишин, Свіжинський, Юник.

Напрочуд злагоджена робота депутатського корпусу на позачерговій сесії нагадує затишшя перед бурею, адже вже на черговій сесії розглядатимуться питання змін до бюджету та інші "грошові" справи. Очікується, що тоді протистояння в сесійній залі сягне апогею і що всі попередні пристрасті будуть квіточками порівняно з "ягідним" сезоном. Виборча кампанія ж розпочалася…

Свята Миколая в садочках може і не бути

В зв'язку з обмеженими заходами на період нестійкої епідеміологічної ситуації у Львівській області, цього року можуть бути скасовані традиційні заходи до Дня святого Миколая в закладах освіти, в тому числі і в дитячих садочках. Проте дітям переживати немає потреби - святий Миколай завітає до них в будь-якому випадку, навіть якщо це і не буде в урочистій обстановці.

Газу немає через конфлікт

Як нам стало відомо з конфіденційних джерел, подача газу до трьох будинків фірми "Делакс Житло Буд" на Скоропадського блокується директором компанії "Полі терм" Джомбером Дзігуа. Причина - невирішення фінансових питань між фірмою-забудовником та фірмою-підрядником. Нагадаємо, компанія "Полі терм" встановлювала котли для індивідуального опалення для цих будинків. Справа перебуває в суді.

"Пласт" святкуватиме

В суботу трускавецькі пластуни святкуватимуть своє 19-річчя - з`їзд за участю більш ніж 100 представників скаутської організації "Пласт" зі Львова та всієї Львівщини пройде 28 листопада в нашому місті.

Незаконні забудови не узаконюють

Щораз більше справ по так званому самочинному будівництві перебувають у судах. Проте кілька останніх справ по трускавецьких незаконних будовах та прибудовах особами, які здійснювали самочинне будівництво, було програно - як в суді першої інстанції, так і в Апеляційному суді (там часто справи направляють для повторного розгляду на місця).

Підтримуємо грузинів

Сьогодні, 27 листопада, грузинські організації в цілому світі проводять акцію "Всі проти Путіна". Наша редакція заявляє про моральну підтримку грузинського народу та даної акції. Нехай Ваша боротьба завершиться успіхом, дорогі генацвале, адже ви боретеся, як поляки в 1863 році - "За нашу і вашу свободу!"

Власна інформація

Біля Сільця неподалік трускавецької дороги утворилося нове провалля

Над рудником № 2 Стебницького ДГХП "Полімінерал" в руслі річка Вижниця утворилося нове провалля. Місце провалля - за метрів 50 від автодороги Львів-Трускавець. Орієнтовні розміри: 100 на 100 метрів, глибина - з триповерховий будинок. Сама річка пішла під землю.На місці провалля працює багато техніки - провалля засипають привізною глиною.

провалля біля Сільця провалля біля Сільця

За неофіційною інформацією із джерел у СДГХП "Полімінерал", ситуація залишається контрольованою і небезпеки катастрофічного поширення проваль надалі не має. Це вже друге подібне провалля у цьому місці. Огляд першого входив в програму нещодавнього візиту Прем'єр-Міністра України Юлії Тимошенко. Однак з невідомих причин вона так і не приїхала у Стебник та Борислав.

Нинішнє провалля, до речі, виникло вже після того, як почались роботи з ліквідації попереднього. В цьому є і певний позитив. Адже таким чином буде пришвидшено надходження обіцяних урядом коштів для проведення необхідних робіт на руднику № 2.

В той же час говорять, що причина не дуже активного фінансування ліквідації провалів та причин їх виникнення є думка науковців про те, що у будь-якому випадку найбільш негативний розвиток ситуації на "Полімінералі" не може призвести до наслідків із катастрофічною сейсмічною активністю для навколишніх населених пунктів.

Дрогобицький мер має намір скоротити чиновницький корпус Ратуші на 25%

Дрогобицький міський голова Микола Гук провів нараду зі своїми заступниками, на якій поставив вимогу внести пропозиції щодо скорочення апарату виконавчого комітету міської ради на 25 відсотків. Нині у виконавчих структурах міської ради працює більше 200 осіб. Микола Гук вважає, що така кількість чиновників Дрогобичу не потрібно. Мер планує заощадні внаслідок суттєвого зменшення апарату кошти спрямувати на ремонт доріг, які в аварійному стані.

У Дрогобичі щомісяця виплачують 20 млн. грн. пенсій

Як повідомила начальник управління Пенсійного фонду у м. Дрогобичі Любов Яневич, для виплати пенсій мешканцям міста щомісяця потрібно 20 млн. грн. Зі слів Любові Яневич, у Дрогобичі назбирують 12 млн. грн. внесків. Щоб виплатити пенсії у визначені терміни щомісяця до міста надходить 8 млн. грн. дотації.

У Дрогобичі відзначили кращих студентів

26 листопада у сесійній залі Дрогобицької міської ради відбулася зустріч міського голови Миколи Гука із студентами. 26 кращих студентів Дрогобича отримали грамоти та подарунки. Як зазначила начальник відділу сім'ї, молоді та туризму Леся Пашко, такі зустрічі у Дрогобичі уже стали традиційними і відбуваються у Ратуші щороку до Дня студента. Цьогоріч зустріч була відтермінована через карантин, який закінчився у Дрогобичі у понеділок, 23 листопада.

У Дрогобичі стартувала акція "Допоможи родині"

Як повідомила директор дрогобицького центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Матчишин, у Дрогобичі стартувала акція "Допоможи родині". Таку акцію вже другий рік поспіль організовують до Дня Св. Миколая. Працівники центру розпочали обходити магазини, підприємства з проханням долучитися до цієї акції. За словами Оксани Матчишин, допомогти можна коштами або ж безпосередньо обрати сім'ю і купити їм найнеобхідніше: одяг, взуття, продукти. У Дрогобичі сьогодні понад 100 сімей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, і потребують допомоги.

Іван Тихий,
www.drohobychanyn.io.ua

У Дрогобичі започаткують духовно-мистецькі зустрічі "Катарсис без лицемірства"

Дрогобицький центр душпастирства молоді Української греко-католицької церкви звернувся до громадськості з пропозицією стати активними учасниками та експертами духовно-мистецьких зустрічей на актуальні теми у формі ток-шоу "Катарсис без лицемірства". Першу зустріч заплановано провести в неділю, 29 листопада, о 15 годині. Її темою буде "Свідомість теперішніх українців. Чи є вона?!". У ролі експертів будуть о. Василь Поточняк, професор психології Мирослав Савчин, представники громадськості. Серед гостей будуть люди, які своїм життям показують приклад свідомого українця.

Голова комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ о. Василь Поточняк сподівається, що на захід прийдуть усі, кому небайдужа наша подальша доля. "Повірмо в те, що і від нас багато що залежить, - каже о. Василь Поточняк. - Тому запрошуємо усіх охочих поділитися своєю думкою з ближнім, щоб виявилася наша громадянська свідомість і укріпився Божий Дух". Зі слів о. Василя Поточняка, темою наступної зустрічі, яка має відбутися в останню неділю грудня, буде "Свобода та моральна відповідальність" (роздуми напередодні виборів). Отець Василь сподівається, що духовно-мистецькі зустрічі стануть тією могутньою краплею, яка розточить камінь безпросвітності та безвиході.

www.zik.com.ua

"Трускавчани" діятимуть і після виборів

БФ ТрускавчаниВ середу, 25 листопада, о 16.45 в приміщенні кінотеатру "Злата" розпочалися збори БФ "Трускавчани", які тривали до 17.50. Вів збори Почесний голова благодійного фонду, головний лікар санаторіїв "Берізка" та "Каштан", депутат ТМР від "Нашої України", кандидат на посаду міського голови Трускавця Євген Юник. У своєму виступі він зупинився на добрих справах, які здійснив фонд за три місяці існування і про які ми вже писали (організація перегляду кінофільмів, поїздок в святі місця, роздача масок, співпраця з Асоціацією інвалідів тощо). Присутніх в залі було близько 25 - 30 чоловік, переважно люди старшого віку та ті члени трускавецької міської асоціації інвалідів, які шукають допомоги завжди і по всіх організаціях (ГО "Рада міста", приймальня БЮТ, міська влада, депутати обласної ради тощо). Саме їм було вручено право 8 разів отримувати дозу кисневої пінки (кошт одного прийому - 5 гривень, для цих людей - безкоштовно), це пп. Доценко, Біляк, Пічужкіна, Мельникович, Урмус, Бистрих, Датольєва, Скварич, Балишак, Грицай.

Міська влада Трускавця була критикована за невирішення окремих питань - відсутність цілоденного водопостачання (п. Юник обіцяв його зробити за півтора року), гарячої води на Стебницькій, 74 (звернулася п. Світлана Мойшевич, виявляється, треба довше крани тримати відкритими, так нам прокоментував цю ситуацію п. Ю. Алієв, керівник КП "Наше місто"), невідселення людей з І санітарної зони на Франка (взагалі про екологію та байдужість говорилося чи не найбільше), проблема переробки сміття (обговорювалася минулої п'ятниці в Дрогобичі під патронатом виборчого штабу Тігіпка), будівництво залізничного переходу (Євген Володимирович пропонує перенести трускавецький вокзал в сторону Стебника) та інші.

БФ Трускавчани Мало не зірвав збори виступ пана Шила (це не той, що публікувався в нашому віснику) з новоявленої ГО "Патріоти Трускавця", який розкритикував і п. Юника як представника "Нашої України", і п. Пілька за його підтримку кандидатом в мери Р. Козира, який нібито відтягуватиме голоси у справжнього кандидата від опозиції (п. Тетяна Татомир не дасть збрехати, що це був реальний "наїзд"), і "демократів з БЮТ", як він висловився і де він бував навіть досить недавно. Як не дивно, пан Шило визнав, що Лев Грицак швидше за все стане мером нашого міста втретє.

Після цього інциденту, коли люди терпляче вислухали цю непотрібну балаканину до кінця, слово знову взяв Є. Юник, повідомивши, що найближчим часом в "Златі" безкоштовно демонструватимуть фільм "Захар Беркут", що в неділю 29 листопада і в неділю 13 грудня БФ організовує прощу до чудотворної ікони Розп`яття Христового в смт. Глиняни Золочівського району, вислухав подяки за допомогу відносно лікування, масажу, розуміння потреб людей, стоматологічні послуги та намагання вирішити екологічні проблеми. Насамкінець зазначимо, що в Президії сидів ще п. Олександо Болоховецький та два інші члени Правління фонду. Вони не виступали. Категорично було спростовано причетність нового фонду до "Нашої України" - "Це аполітична сила, яка спирається на розумні сили в місті", зазначив п. Є. Юник.

Володимир Ключак

Ющенка списувати зарано

Саме такий висновок можна було зробити після зустрічі з народним депутатом України чотирьох скликань Степаном Хмарою, яка відбулася в залі кінотеатру "Злата" в четвер, 26 листопада, з ініціативи ГО "За Україну! За Ющенка!", яку очолює депутат міської ради від фракції "Відродження" Галина Умнова. Ми вже якось звиклися до думки, що в Трускавці Тимошенко має потужний рейтинг, змирилися, що Янукович набере значно більше голосів, ніж в 2004, усвідомили, що Яценюк з його фальстартом не більше, ніж потішна забавка перед виборами, а Ющенка мало що не викинули на смітник історії. Проте вчорашній день показав, що прихильників у Ющенка ще достатньо і в Трускавці з ними треба буде рахуватися.

На початку зборів до присутніх звернулися п. Володимир Чуба та п. Галина Умнова, які разом з С. Хмарою і утворили президію. Зустріч поблагословили отці Петро та Володимир. Про потребу обговорення ющенківського варіанту Конституції України багато говорив колишній викладач ДДПУ, а тепер вчитель правознавства в одній із трускавецьких шкіл Василь Гаврилик. Він сказав, що тепер "до влади приходять непрофесіонали, секретутки, шофери, аморальні типи". І що "в нас нема законослухняності, поваги до права, діє низька правова культура та політичний нігілізм".

Від імені депутатської фракції "Відродження", присутньої на зустрічі в повному складі, ясно і лаконічно виступив Йосип Свіжинський. А депутат Сидір від НРУ сказав, що він виступає від Руху, але "не Руху Тарасюка, який лиже мешти одній дівці". Його виступ був чи не найгострішим, хоча і недовгим. Так, Тимошенко він інакше ніж дівкою і не називав, говорив про сафарі на людей (малося на увазі Лозінського, екс-депутата ВРУ від БЮТ), про міністра - п'яницю і дебошира (гадаємо, що це Луценко), про педофілів ("справа "Артеку"). Колишній депутат обласної ради, відомий у Трускавці громадський діяч Мирон Бучацький говорив про п'яту колону в Україні і теж не втримався від критики Тимошенко.

Найбільше, звичайно ж, виступав Степан Хмара. "Тимошенко проводить політику політичного шахрайства, побудовану на брехні", "Без парламенту жоден Президент не зможе змінити ситуацію, а теперішню Верховну Раду в мене язик не повертається назвати парламентом" - початкові тези його виступи. Степан Ількович вщент розкритикував відомі газові контракти, пояснюючи, якої шкоди вони заподіяли Україні та заявив, що Юлія Тимошенко повинна бути притягнена до кримінальної відповідальності за статтею 111 Кримінального Кодексу України за свідоме нанесення економічних збитків державі в особливо великих розмірах. Називав він і інші статті ККУ, під дію яких мала б потрапити чинна Прем`єр-міністр України. Всю команду БЮТ п. Хмара називав "мафією з хрещеною мамою Тимошенко", натякаючи вочевидь на відомий твір Маріо П`юзо "Хрещений батько". Говорячи про загрозу, яка походить від БЮТ, п. Хмара заявляв, що ця загроза більша для української державності, ніж за часів комуністів, бо "тоді Ленін не ототожнював себе з СРСР, а ВОНА ототожнює себе з Україною, з державою, так як Людовік XIV".

Монолог перервала підприємець Леся Дідик, яка запитала С. Хмару, чому в Трускавці зустріч із ним організувала не "Наша Україна", а, за її словами, ЗУЗЮ (як ми розуміємо, то це абревіатура "За Україну! За Ющенка!") та коли вже наше суспільство пройде процес політичної люстрації (очищення влади від комуністичних та кадебістських елементів). Хмара відповів їй досить невиразно, як і на запитання члена УНП, чому на президентських перегонах він (Хмара тепер в УНП) підтримує не лідера цієї політичної сили, а Ющенка. Щодо запитання Лесі Дідик, то ми з нею погоджуємося майже повністю - а дійсно, де трускавецька "Наша Україна", чому їм Яценюк миліший від Ющенка? Що зробив трускавецький осередок "нудистів" для того, що "народного президента Ющенка" люди в нашому місті знову б захотіли бачити лідером держави? Виглядає на те, що вони майже повністю припинили будь-яку агітацію за кандидата в Президенти, очікуючи конкретного результату виборів. Натомість вся їхня увага - на місцеві вибори. Вище себе не стрибнеш, та сам себе обманути можеш, то щоб і не вийшло, як в С. Руданського, що "хтів пан когось ошукати, та й сам ошукався".

А щодо люстрації, то хіба ми не знаємо, що рука руку миє, а ворон воронові око не виклює? Хто її буде проводити, хіба сама влада проти себе? Якщо не провести її на найвищому рівні, то про нижчий нема потреби й балакати. На жаль…

зустріч із Степаном Хмарою зустріч із Степаном Хмарою
зустріч із Степаном Хмарою зустріч із Степаном Хмарою

Участь в зустрічі з Степаном Хмарою взяв і міський голова Трускавця Лев Грицак. Зал був майже повний, особливо багато прийшло людей старшого покоління, для яких Хмара уособлення чесності та героїзму. Спілкування з ним тривало б значно довше, якби не те, що о 17.00 в цьому ж залі мала розпочатися циркова вистава для дітей і весь хол "Злати" вже був переповнений дітьми. Зустріч тривала до п'ятої вечора, окрім слухати виступи люди могли ще й читати тези з нового проекту конституції та дивитися на Ющенка зразка 2004 на слайдах. Незважаючи на всі промахи Ющенка та зусилля його ворогів, зокрема з сусідньої держави, саме йому найдужче пасує знову очолити Україну - такий лейтмотив всіх виступів на цих зборах. Люди мали вийти із залу "Злати" з усвідомленням, вказаним в заголовку цієї статті.

Андріан Марічик

Готуємось до виборів: хто є хто

Онаніст Сеня

Арсеній Яценюк Сеня сидів у своїй шикарно обставленій кімнаті і думав про своє майбутнє. Вірніше, не так думав, як мріяв, бо це лише йому зробили такий імідж - імідж думаючої людини. Насправді ж думати вмів Сеня так само, як і більшість пересічних громадян цієї країни, в якій було так погано жити простим мешканцям і так добре таким як Сеня.

Дружина пішла до знайомої Сарочки і Сеня в цьому величезному просторому особняку залишався сам. Пересвідчившись по відеоспостереженні, що в жодній з чисельних кімнат дійсно нікого немає, Сеня взявся за свою улюблену справу. "Це легше, ніж рятувати країну", - з сарказмом подумав він і почав розстібати ширинку на штанях від модельєра, прізвище якого він ніколи правильно так і не навчився вимовляти. З ширінки показався малий непримітний цурпалок. Сеня пригадав собі, як дружина першої їхньої спільної ночі сказала йому: "Я знала, що в наших роблять обрізання, але щоб аж настільки!" і як йому стало тоді соромно, що природа його так обділила. Навіть Льоня Космос мав чим хвалитися, а от Сеня мав постійні комплекси з цього приводу ще з раннього дитинства, коли сусідні молдаван очки-підлітки знімали з нього брудні штанці та заходилися реготом.

Проте тепер, коли з дружиною вони все-таки знайшли позу Камасутри, яка задовольняла її хоча б частково, а Сеня став завдяки тестеві великою людиною, гнітючі спогади про дитинство можна було відкинути. Відкинути і взятися за улюблену справу…

Сеня почав лагідно гладити свій 4-сантиметровий цурпалочок і він поступово почав твердішати. Блідюшно сині прожилки починали бубнявіти і Сеня акуратно водив по них своїми ніжними (радше зманіженими) пальчиками. Відкинувшись на накидку з тигрової шкури, він почав діяти активніше і врешті досяг того, що його улюбленець збільшився до омріяних 8,5 сантиметрів. Скільки б не міряв Сеня і що б не робив, він знав - це межа, яку він переступити просто не в силі. Сеня знав, що ще кілька секунд і він розпливеться на цьому тигровому покривалі тоненькою цівочкою брудно-жовтої слизі, яка заважала йому бути щасливим. Чому заважала? Та тому, що лише позбувшись її, Сеня відчував, що таке щастя.

Солодійством Сеня займався виключно тоді, коли знав, що його благовірна прийде не в настрої. А так переважно бувало, коли вона йшла "до Сарочки". Цю її подругу він дещо недолюблював, можливо через її пишні форми, які викликали в Сені страх, коли він порівнював їх зі своїми можливостями, а може через те, що вона готова була його дружині забезпечити алібі на всі випадки життя.

В Сениній голові вже не раз крутилися підозри, що його Лієчка мусить когось мати окрім нього, та це і не могло бути дивним, але залишки того, що називається "чоловіча гідність", гризли його сумління. Один з його охоронців був звільнений саме з цієї причини, проте усвідомлення того, що всіх не звільниш, а охорона для такої солідної персони мусить бути, змусила його вдатися до хитрощів, присутніх його народу. Він таки домігся свого і тепер завжди знав справжнє місцезнаходження своїх охоронців, а дружина зрозуміла це як натяк, що вона може з ким завгодно, лише не із їхніми спільними знайомими. І напевно користувалася цим негласним дозволом на повну котушку. Ну й грім з нею, вона свою справу зробила, чоловіка через свою чисельну та впливову родину змогла пристроїти так, що він в дитинстві не міг і мріяти…

Витерши рукою плямку на покривалі, а вірніше просто розтерши її двома пальчиками своєї ручки, яку потім обов'язково обнюхував (ось Я який!!!), Сеня почав мріяти про наступну зиму, яка могла йому принести посаду, яку тепер займав дядя Вітя. "Добрий цей дядя, хоча і дивний трохи, - думав з постійною після випорскування добротою Сеня. - І такий незлобливий. Інший давно вже б озвірів, почувши, що його обзивають Прищавим Королем чи Тупим Пасічником. А йому хоч би що. Він теж мені немало допоміг, хоча і не задарма. Я ж то знаю про те, про що інші навіть не підозрюють. І про Пушкарьову знаю, і про тьотю Віру, а про самого дядю…" Сеня раптом передумав навіть у своїй голові згадувати про "самого дядю Вітю". Він згадав про те, з чого розпочиналися його мрії - як настає момент, коли дядя Вітя передає йому свою палицю і садовить на місце під шведським штандартом. Йому подобалося саме слово "шведський", адже ще коли він був студентиком, то завжди мріяв, що стане членом шведської сім`ї, де його недолік не буде аж таким непомітним.

Сеня встав і вийшов на кухню попити холодного узвару. "У-ух, смачно. Узвар зимний, аж зуби ломить, з наших буковинських яблук та сливок", - із задоволенням відмітив про себе Сеня і знову почав думати про Посаду. Не так легко буде її здобути, дуже вже багато претендентів є, щоб її посісти. І Вітя-пахан, і Вова Латиш, та й невідомо ще, що може стрілити в голову самому дяді. Адже він останнім часом став такий непередбачуваний. Але найдужче Сеню турбувала Юля. З цією просто так не домовишся, вона хитра і розумна ("навіть від мене" - цю думку Сеня відкинув відразу, адже знав, що далеко куцому до зайця). Те, з якою наполегливістю вона добивалася влади над цією країною, яка стала справжнім клондайком для таких як він, Сеню насторожувало. Він знав ненависть дяді Віті до неї, знав ненависть інших "достойників", але і знав, як любить її простий народ, не знаючи всієї правди. Той народ, на який Сені було просто начхати. Або кінчити так, як він це зробив кілька хвилин тому на тигрове покривало. Що він і робив спільно зі своїми друзями. Любими друзями…

Гнилозуба Інночка

Інна Богословська Поголившись попід пахвами і в пахвині, обмастивши гінкго-білобою свої обвислі груденята, Інночка кокетливо глянула в дзеркало.

- Свет мой, зеркальце, скажи, да всю правду доложи, я ль на свете всех милей, всех румяней и белей?

Цими словами Інночка завжди розпочинала кожен свій день і тішилася, що дзеркальце з нею не сперечається, бо аж цього Інночка не любила найдужче в світі. Повернувшись до дзеркала задом, вона з жахом помітила, що з дупки вилізли дві неслухняні волосинки і майже панічно вхопила епілятор, а потім кинувши його назад, потягнулася за бритвою від "Джіллєт". Інночка дбала про свій вигляд в інтимних місцях, адже сказавши якось здуру, що вона в сексі "хараша", треба було бути завжди готовою до того, що хтось їй цей секс та й запропонує. Але час ішов, а вона й далі мусила користуватися послугами молодих альфонсиків, які їй впарювали на всі сто, але за це треба було платити. І річ була зовсім не в тому, що Інночці було шкода грошей - вона навіть не змогла б порахувати, скільки в неї доходів, скільки витрат. Річ полягала в тому, що Інночку чомусь ніхто не хотів по-справжньому палко і пристрасно. Вона в юності якось прочитала дві чи три книжки, серед яких одна була про палку любов від якоїсь англійської письменниці і завжди мріяла, що ця любов прийде і до неї. Але з часом стало зрозуміло, що за щастя треба платити, винятки становили лише окремі вечірки з колегами по роботі, які, напившись до втрати зору і пам`яті, могли на неї клюнути. В календарі була навіть червоним підкреслена та дата, коли її обійняв та поцілував у щоку сам Пахан, але коли наступного дня він попросив її більше ніж на погонний метр до нього не підходити, Інночка не на жарт образилася і вирішила піти.

- Піду попробую свої сили на виборах головного. - І Інночка почала в голові перебирати тих жінок, яким вона заздрила чорною заздрістю і які могли йти на цю посаду. А заздрила вона всім особинам жіночого роду, навіть Пушкарьовій, хоча навіть їй було зрозуміло, що Пушкарьова дальше свого фонду "Кількасот" рипатися не буде. - Так-с, так-с, - Інночка пробувала наслідувати "барскіє" звички додавати "с" в кінці всіх слів, - Юля-с піде-с, Наташа-с із-с Конотопа-с піде-с, може-с і-с Райка-с піде-с.

ЇЇ втішило, що вона стала авторкою каламбуру "Срайка" і вишкіривши всі свої 19 гнилих зубів, Інночка зареготала на повен рот. Її сміх був неприємний для людського вуха, але тупуватість Інночки, яка в такі моменти була чимось схожа на Еллочку Людоїдку, не могла навіть цього допустити. Слина бризкала на дзеркало та ванні причандалля, а Інночка продовжувала сміятися зі своєї винахідливості та досконалості.

Саме своєю винахідливістю вона пояснювала те, що її запрошували на різні шоу, в тому числі "тальк" (так вона спочатку читала англійське слово), а те, що вона досі не ввійшла хоча б в першу тисячу найкрасивіших людей країни, вона пояснювала "продєлками" ворогів - Прищавого Короля, Юлі, Вови Латиша, та навіть Петі Перця.

Сміх Інночки поступово перейшов у схлипування, їй заплакати - це було раз плюнути.

- Ой, зараз впісяюся, така злість бере мене на цих, на цих… - Інночці важко було підібрати слово, яким вона б змогла виразити свою нехіть та нелюбов до мужчин, які чомусь вперто не хотіли її помічати. В неї взагалі були проблеми зі словниковим запасом, а тут треба було подумати щось дошкульне та неприємне.

… Через півгодини Інночка вже у своєму улюбленому платті їхала до перукаря, адже треба було підготуватися до шоу Сіми Шустрого. Дебела постать погойдувалася на сидінні, рука плавно проникала попід плаття в найпотаємніші місця. Вказівним та середнім пальцями вона немов відкривала ворота, впевнено входила у двір і починала "промацувати" територію так, начебто це було вперше. Звиклий до всього шофер повільно збавив швидкість і Інночка могла пришвидшити свої рухи без ризику травмувати єдину та неповторну. По тілу пробіг "електричний" струм, кілька коротких поривів головою, протяжний стогін, подібний на вовче виття - і Інночка заплющила очі.

- Слава Тобі, Господи! - шофер перехрестився, дякуючи Всевишньому, що сьогодні йому не доведеться лізти на цю, як він називав, "перерозвинену кобилу". Якби не гроші та розуміння, що кращої роботи йому годі знайти до кінця життя, він нізащо б не погодився кохатися з цією поторочею, але виходу не було. Проте сьогодні пронесло, Інночка була готова, тому шофер мило посміхнувся і включив передачу. Машина плавно рушила з місця, а Інночка блаженно зітхнула і полізла за дзеркальцем.

Повністю твір автора Seneka можна прочитати на http://durdom.in.ua/uk/main/article/article_id/1562.phtml

Фотофакти

Установчі збори трускавецької спортивної ГО Змаг   Зустріч міського голови Трускавця Лева Грицака з керівництвом ФК Карпати   Ненавмисне руйнування християнського біл-борду в Трускавці під час зрізання дерева

1. Установчі збори трускавецької спортивної ГО "Змаг", п'ятниця, 13 листопада 2009 р.
2. Зустріч міського голови Трускавця Лева Грицака з керівництвом ФК "Карпати", п'ятниця, 20 листопада 2009 р.
3. Ненавмисне руйнування християнського біл-борду в Трускавці під час зрізання дерева, середа, 25 листопада 2009 р., 15.28.

Вітання

Редакція Інтернет-видання "Трускавецький вісник" щиро вітає подружжя Руслана та Тетяну Цехмейстерів з народженням сина Артура. Нехай дитятко зростає на радість батькам, користь людям та на славу Богові. Бажаємо здоров`я, щасливої долі, Божого благословення для всієї Вашої родини. Принагідно вітаємо Руслана Цехмейстера ще з одним святом - з його Днем Народження 29 листопада.

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.