Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№93 (119) 15 грудня 2009 р.

За духовне відродження Трускавця!

Історично склалося, що Трускавець є полікультурним містом, в якому тісно співіснують різні традиції, різні культури, різні конфесії. Статус курорту зобов’язує нас до толерантності, до пошани думки різних людей, до зростання не лише в економічному плані, а і в духовному, адже «не хлібом єдиним живе людина».

Перебуваючи на посаді міського голови Трускавця, я ще з 2002 року взяв курс на тісну співпрацю з духовними установами, релігійними організаціями Трускавця. Я добре пам’ятаю свою присягу при вступі на мерську посаду не лише на Конституції України, але і на Євангелії, що працюватиму на благо нашого Трускавця. І кожним своїм кроком я намагаюся дотримуватися цієї присяги, дбаючи в межах своїх повноважень за розвиток курорту, за добробут мешканців, за потреби кожного трускавчанина.

Однією з напрямів моєї діяльності в сфері духовності є допомога церквам міста, залучення спонсорів для реалізації потреб релігійних громад. За короткий час у Трускавці виросли красені-храми по вулиці Мазепи та вулиці Стуса (церква святого пророка Іллі УПЦ та церква святого пророка Іллі УГКЦ), розбудувалася церква Покрови Пресвятої Богородиці на вулиці Дрогобицькій, споруджено скульптурну композицію «Ісус і самарянка» поблизу церкви святого Миколая, реконструйовано територію навколо цієї головної трускавецької святині, а громаді церкви св. Миколая передано у власність будівлю колишнього Народного Дому та Читальні «Просвіти» як компенсацію за збитки, завдані греко-католикам радянською владою та для потреб вірних. В місті відновлено римо-католицький костел, будуються (майже в стадії завершення) будинки молитви церкви «Добра Новина» та Церкви євангельських християн-баптистів. Ми сприяємо задоволенню духовних потреб інших релігійних громад, які поки що не мають власних храмів. Так, містом було надано земельну ділянку для будівництва церкви УПЦ КП, ми відкриті до діалогу і співпраці з різними християнськими конфесіями, хоча найбільш плідно співпраця складається саме з УГКЦ, і це не дивно, адже її вірних в нашому місті найбільше. В Трускавці знаходиться осідок правлячого архієрея Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ владики Юліана Вороновського та його помічника, єпископа Ярослава Приріза, приміщення Управління єпархії передано теж за сприяння попередньої влади міста.

Благодатна аура нашого Трускавця, відродження духовності та церковних структур, які переслідувалися радянським режимом, виконання євангельських принципів «роби добро» та «возлюби ближнього свого як себе самого», постійна турбота про ріст моралі, виховання молоді, добрі справи, розвиток меценатства – все це мені як голові міста не вдалося б реалізувати в повному обсязі, якби не підтримка депутатського корпусу міської ради, багатьох підприємців, керівників санаторіїв, підприємств, установ, організацій Трускавця.

В першу чергу хочу подякувати за підтримку та розуміння голові правління СГК «Дніпро-Бескид» Олександрові Чебаненку, за чиїм сприянням відновлено церкву Покрови Пресвятої Богородиці та збудовано дзвіницю і подаровано дзвін для церкви св. Миколая, професору Володимиру Козявкіну, який завжди відгукується на потреби релігійних спільнот, головам депутатських фракцій, керівництву санаторію «Карпати», ЗАТ «Трускавецькурорт», керівникам відомчих санаторіїв «Шахтар», «Перлина Прикарпаття», «Кришталевий Палац», «Батьківщина», «Молдова» та всім, хто заслуговує на подяку.

Моя мета – не особисте збагачення, не визискування курорту та його ресурсів, як це прагнуть показати мої політичні опоненти, а навпаки, невтомне служіння громаді, яка мене обрала, турбота як про день сьогоднішній, так і про перспективу.

Дякую Богу за кожен день моєї праці на благо Трускавця, за людей, яких Він ставить на моєму шляху, за вирішення насущних проблем – без Його милості ми не ступили б жодного кроку особисто, не кажучи вже про поступ та розвиток нашого курорту.

За християнськими канонами не тримаю зла на нікого, хто причинив мені біль, кривду, прикрість, хворобу, сподіваюся, що ці люди одумаються та зрозуміють, що інтереси громади повинні бути вищими за особисті амбіції.

Хочу висловити свою повагу духовенству, кожному трускавчанину, кожній родині, всій трускавецькій громаді. З вірою ступаймо в майбутнє і ніякі труднощі не будуть нам страшні.

З повагою,
Ваш міський голова Лев Грицак

Новини Трускавця та регіону

До Трускавця приїжджає Янукович

В четвер, 17 грудня, в нашому місті з візитом перебуватиме лідер Партії регіонів та кандидат на пост Президента України Віктор Янукович. Про це було сказано на сесії міської ради. В програмі перебування передбачено зустріч з місцевими регіоналами, а також із виборцями.

Готуємось до свята Миколая

В суботу, 19 грудня, о 12.00 відбудуться урочистості до Дня святого Миколая в санаторії "Карпати", а в цей же день о 16.00 на центральній площі Трускавця урочисто відкриють новорічну ялинку. ЇЇ встановлять в четвер або п'ятницю, сцена поставлена ще минулого тижня. Після відкриття ялинки її візьмуть під охорону. Таким чином Трускавець вступає в смугу різдвяно-новорічних святкувань, які триватимуть більше місяця (аж до Водохреща).

Житимемо за тимчасовим бюджетним розписом

Як повідомив начальник фінвідділу ТМР Микола Федоричак, з початку 2010 року Трускавець житиме за тимчасовим бюджетним розписом, адже виглядає на те, що Держбюджет країни до кінця грудня прийнятий не буде, а отже без бюджету ввійде в Новий рік і наш Трускавець. Він теж нагадав головним розпорядникам бюджетних коштів про завершення бюджетного року та необхідність приведення до ладу всієї необхідної документації.

Ромчик Салань отримав премію

Відомий трускавецький співак Ромчик Салань отримав друге місце та премію на обласному фестивалі "Сурми звитяги". Що цікаво, хлопець поїхав туди не як переможець трускавецького міського конкурсу "Сурми звитяги", а як представник від санаторію "Джерело". Вручення премії відбудеться в Оперному театрі 16 грудня о 15.30, повідомив продюсер співака. А окрім того, Ромчик взяв участь у святкуванні ювілею відомого на Дрогобиччині митця Василя Сторонського.

Представники агломерації "Дрогобиччина" говорили про співпрацю

Минулої п'ятниці в рамках Міжнародної конференції, присвяченої проблемам теплопостачання, відбулася зустріч учасників агломерації міст Дрогобиччини. В зустрічі взяли участь мер Стебника Роман кал апач, мер Трускавця Лев Грицак, голова РДА Михайло Кравець. Проігнорували цю зустріч мер Борислава, в якого тепер інші проблеми, та мер Дрогобича, в якого займаються "серйознішими" справами типу пам'ятнику цибулі чи фестивалю пампушків. А якщо серйозно, то для Борислава тема сміття, яка є гострою для Трускавця, Дрогобича та Стебника, на даний момент не вважається пріоритетною, адже своє сміттєзвалище буде придатним ще як мінімум два роки. Дрогобич вважає, що цю проблему вирішить канадський інвестор, який самотужки збудує завод та й братиме сміття майже за безцінь - по 20 гривень за тону. Нагадаємо, що Трускавець возить тепер сміття на стрийське сміттєзвалище і платить за 1 метр кубічний (орієнтовно 250 - 300 кг) по 14 гривень.

Вже відомо, хто сприятиме виборам у Трускавці

На колегії Львівської ОДА, яка відбулася минулого тижня і на якій Трускавець представляв керуючий справами ТМР Ігор Петранич, говорилося в основному про підготовку до виборів. Як нам стало відомо, в Трускавці за кожною дільницею вже є закріплені конкретні посадові особи міської ради. Так, дільницю № 139 (бібліотека для дорослих) куруватиме п. Василь Крук, № 140 (санаторій "Дніпро") - п. Василь Стечкевич, № 141 (СШ № 1) - п. Михайло Слободян, № 142 (дитсадок "Сонечко") - п. Олександр Грищенко, № 143 (ПК імені Шевченка) - п. Микола Габшій, № 144 ( ДЮСК "Спортовець") - п. Ігор Пастернак, № 145 (Будинок учнівської творчості) - п. Зенон Пристай, № 146 (дитсадок "Ялинка") - п. Орест Лобик, № 147 (СШ № 3) - п. Адам Ластовецький, № 148 (СШ № 2) - п. Олексій Балицький.

Грудень - місяць працівників правоохоронних органів

15 грудня своє професійне свято відзначають судді. Це дуже відповідальна і почесна професія, у Трускавецькому міському суді працюють такі порядні та поважні особи як голова суду п. Віталій Грицьків та судді п. Андрій Рибачук та п. Володимир Марчук. Редакція "Трускавецького вісника" вітає трускавецьких суддів з їхнім професійним святом та зичить їм всього найкращого.

А вже 19 грудня святкуватимуть адвокати, а наступного дня, 20 грудня - працівники міліції. Отже, поздоровляємо з професійним святом наших знайомих адвокатів та юристів пп. Пилипіва, Малетька, Слотила, Герльовського, Волощука, Ковальчина, Вернієвську, юристів міської ради на чолі з п. Наталією Потічною та всіх адвокатів Трускавця та регіону, а також всіх працівників УМВСУ, які забезпечують наш мирний сон та спокійне життя. Натомість ще 2 грудня відсвяткували працівники прокуратури. Зі святом вас, шановні правоохоронці!

Власна інформація

Обнови старої дзвіниці

Стара дзвіниця, що здавна слугувала церкві св. Миколая, тепер буде виконувати функцію стаціонарного музейного експоната під відкритим небом. Зараз в її колекції є зображені на фресках ікони Ісуса Христа, Богородиці та св. Миколая. Невдовзі, за задумом отця Петра Івасівки, у трьох верхні нефах буде встановлено композиції, що символізують визвольні змагання українського народу, Голодомор та трагедію Чорнобиля. Розробляє ці художні твори митець зі Львова Андрій Ковальчук. До речі, його роботу - св. Миколай - що виконана у фресках, можна побачити у віконній ніші на зовнішній стіні церкви.

Жешув чекає

Наше місто має давні традиції співпраці з містами сусідніх держав. Особливо така співпраця пожвавилася з часу приходу на посаду міського голови Лева Грицака. Було налагоджено зв'язок з містами Литви, Німеччини, Словаччини. Найбільш плідними є взаємовідносини з містами Польщі. Дружні стосунки встановлено із Лімановою, Перемишлем, Дзялдово, Ясло, Сяноком.

Нещодавно до міського голови Трускавця звернулася листом посол європейського парламенту від міста Жешув пані Ельжбета Лукацієвська. Вона пропонує налагодити тісні контакти між містами Жешув і Трускавець. У міській раді цю пропозицію сприйняли як вияв поваги і визнання нашого міста, яке йде шляхом європейського розвитку. Міська влада то такої співпраці готова і всіляко сприятиме налагодженню добрих відносин з міською владою Жешува та його громадськістю.

"Лемар" і "Такт" допомагають церкві

Отець Петро Івасівка - настоятель церкви св. Миколая - з глибокою вдячністю сприйняв допомогу в облаштуванні дзвонів від приватних підприємств "Лемар-Євросорвіс" та ПП "Такт". Три великі дзвони на новій дзвіниці ще не дзвонили, бо не були закріплені на опорах.Міцні перекладини для їх кріплення зробило ПП "Такт", де керівником Богдан Тракало. А зварювальне кріплення виконала фірма "Лемар-Євросервіс", якою керує Галина Грицак. Отець Петро щиро вдячний керівництву цих підприємств та робітникам, які виконували ці складні роботи. Невдовзі ці дзвони запрацюють в автоматичному режимі.

Андрій Говіщак,
газета "Франкова криниця підгір'я"

Вісті зі Стебника

- За словами головного лікаря Стебницької міської лікарні Романа Пукала, вийшла з ладу рентгентрубка, яка коштує 12 з половиною тисяч гривень. Не працює також апарат, який знімає електрокардіограми. Його вартість 14 тисяч гривень. А ще не їздить одна з карет "швидкої допомоги", бо потрібен новий радіатор. Ще одна проблема: біля лікарні вкрали люк.
- Останнім часом мешканці Стебника, Сільця і Колпця зауважили, що часто зникає світло. Це призводить до поломки приладів, які живляться електрострумом. Виходять з ладу комп'ютери, пральні машини, холодильники. За словами керівника "Стебниккомунтеплоенерго" Ореста Лабовки, причина в тому, що люди у буквальному розумінні цього слова крадуть світло, самовільно підключаючись до ліній електропередач. Перезавантаження ліній і призводить до вимкнення світла.
- За словами начальника Стебницького відділення міліції Вадима Рябцева, останнім часом почастішали крадіжки, причому стебничани крадуть усе підряд - від мобільних телефонів до металобрухту. Особливо дошкуляють правоохоронцям крадіжки на дачах. Головний міліціонер Стебника запропонував дачникам разом з його підлеглими чергувати, аби упіймати злодіїв. Також почастішали сімейні конфлікти. Інколи на одну квартиру доводиться виїжджати і двічі на день.

Газета "Воля громади"

Президент нагородив п. Олександра Чебаненка орденом князя Ярослава Мудрого

Президент України Віктор Ющенко своїм Указом за №1001/2009 нагородив головного лікаря АТ "Санаторно-готельний комплекс "Дніпро-Бескид" із Трускавця Олександра Чебаненка орденом князя Ярослава Мудрого п'ятого ступеня. Як йдеться в указі, Олександра Чебаненка нагороджено за значний внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Львівщини, вагомі професійні здобутки та з нагоди 70-річчя утворення області.

У Трускавці інвестують кошти у здоров'я дітей, готуючи поповнення для футболістів "Карпат"

Трускавецький юнацький клуб "Карпати" готує гравців для ФК "Карпати" (Львів). Про це 15 грудня повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на міського голову Трускавця Лева Грицака. За його словами, для популяризації спорту в Трускавці зняли фільм за участю ФК "Карпати". Тут можна побачити всю спортивну базу міста.

"Міська влада Трускавця чимало робить для того, щоб школярі займалися спортом та були здоровими. Вони можуть займатися футболом в юнацькому ФК "Карпати", в теплу пору року тренуються на тенісних кортах. А у вересні був відкритий басейн "Спортовець". Хоча обслуговування басейну є недешевим, ці кошти окупляться в майбутньому. Це прямі інвестиції в здоров'я наших дітей", - розповів Лев Грицак.

www.zik.com.ua

Микола Гук - "фашист, злодій, хабарник і бандит"?

Депутати Дрогобицької міської ради не включили до порядку денного останнього пленарного засідання, яке відбулося 8 грудня, питання про подолання вето міського голови стосовно приватизації ТзОВ "Нео-Космос" земельної ділянки, прилеглої до приміщення колишньої хімчистки "Космос" на вулиці Трускавецькій. Це товариство, за яким стоїть дрогобицький підприємець пан Павець, свого часу приватизувало цілісний майновий комплекс комунальної хімчистки. Після цього на порядок денний було поставлено питання приватизації земельної ділянки, на якій вона розміщена. До земельної ділянки, яка була закріплена відповідними рішеннями, за хімчисткою було долучено ще одну ділянку площею 172 квадратних метрів. Депутати навіть не виявили бажання внести питання подолання вето до порядку денного. У результаті депутат Богдан Іванців назвав Миколу Гука хабарником, а Ольга Павець, сестра пана Павця, - фашистом, злодієм, хабарником та бандитом. Микола Гук наказав міліціянтам вивести її із сесійної зали, але ті навіть не поворухнулись.

Часопис "Тустань"

ХХХ сесія розпочала свою роботу

15 грудня розпочала свою роботу ХХХ чергова сесія Трускавецької міської ради. На порядку денному - понад півтора десятка питань, серед яких звіт секретаря міської ради про виконання депутатських запитів, земельні питання, зміни до бюджету розвитку, затвердження звіту про виконання бюджету міста Трускавця за перше півріччя 2009 року та 9 місяців 2009 року, про затвердження розміру фіксованого податку, ставок єдиного податку для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, розгляд протестів прокурора, внесення змін в склад комісій, звільнення КП "Наше місто" від сплати земельного податку та держмита та інші. Доповідачами виступатимуть начальник фінансового управління ТМР п. Микола Федоричак, заступник голови трускавецької податкової п. Яворська, начальник юридичного відділу ТМР п. Наталія Потічна, секретар ТМР п. Наталія Пономаренко, начальник інспекції з питань благоустрою п. Михайло Слободян та ряд інших.

Депутатські запити, озвучені на початку сесії, стосувалися опалювання по Стуса, 11 (колишній магазин "На полі"), де мешканці продовжують платити за тепло від батареї, яка гріє вулицю (депутат Іванишин), присутності на сесії голови міської ТВК п. Мирослава Савчина, до якого має певні запитання депутат Процишин, готовності міста до зими, щоб не повторилася ситуація з енергопостачанням з минулого року (два тижні мешканці вулиці Лисенка були без світла) (депутат Пілько), проблеми відсутності дорожніх знаків та дорожньої розмітки біля дитячого садочка "Теремок" (депутат Юник), ремонту даху по Сагайдачного, 1 (депутат Яворський). Пан Володимир Шиманський, який представився як представник громади УГКЦ, заявив, що громада церкви св. Миколая не потребує допомоги від міської влади у реконструкції споруди колишньої "Читальні", чим здивував всіх присутніх, адже позиція отця-декана Петра Івасівки є прямо протилежною. З цього приводу мер Трускавця Лев Грицак висловив думку, що ця заява є чисто приватною думкою цього пана, а не позицією громади, а тим більше церкви (нагадаємо, що в Католицькій Церкві від імені Церкви може виступати особа не нижче рангу єпископа). Натомість п. Олександр Грищенко зазначив, що в розмові з ним о. Петро сказав, що буде щир вдячний за надану допомогу, оскільки роботи ще досить багато. А депутат Швець попросив пана Шиманського припинити поширювати чутки про слабкість трускавецької "Свободи" та інші нісенітниці, які цей пан, до речі, озвучив і на даній сесії (відносно його зустрічей з п. Сех та інші).

По перших трьох питаннях порядку денного виступав начальник фінансового управління ТМР М. Федоричак. Виконання доходної частини бюджету Трускавця за півроку здійснено на 88,7%, за 9 місяців - на 86,8%. В цифрах це виглядає так - бюджет міста недоотримав за 9 місяців 3 мільйони 860 тисяч гривень коштів з різних причин. Одна з головних - зменшення фонду заробітної плати за 11 місяців на 110 мільйонів 177 тисяч гривень, "перед" ведуть такі підприємства як ТКС-Менеджмент, ТзоВ "Ріксос-Прикарпаття", ДП "Будівництво", ТзОВ "Трускавецьінвест", ТзОВ "Акваріус", ТзОВ "Аква-Еко", ТКС-Євробуд, ТзОВ "Сучасні технології", ЗАТ "Трускавецькурорт". Депутати довго обговорювали проблеми, які виникають через мінімізаторів, до дискусії долучилися міський голова, депутати фракцій "Наша Україна", ХДС, "Відродження", "Третя сила", "Пора". Зачепили і тему рекламування курорту в цілому, а не окремих його об'єктів - виглядає, що "нашоукраїнці" конче хочуть залучити до цієї справи одну з фірм з Києва, видно так їм сподобався виступ представника цієї фірми, який хотів очорнити наше видання, але йому це не вдалося і фіг вдасться. З цього приводу Асоціація роботодавців та підприємців Трускавця навіть збирається організувати круглий стіл. До речі, в Трускавці є вже фонд, який мав би цим займатися - "За розвиток Трускавця", який очолює п. Левицький, тепер цю роботу хотіли б покласти на відділ з питань реклами КП "Наше місто", або ж створити нове комунальне підприємство.

Каменем спотикання стала ситуація навколо басейну ДЮСК "Спортовець" - з обласного бюджету виділяють 1 мільйон 64 тисячі гривень як дотацію, ці гроші мали б бути оплачені підрядникам за фактично вже виконані роботи, проте окремі депутати захотіли собі на цьому питанні зробити невеличкий (чи й великий піар), дійшло і до словесних перепалок. Для того, щоб дійти згоди по цьому питанні, депутати однієї з фракцій навіть попросили п'ятихвилинну перерву.

Таким чином, наш прогноз щодо важкої сесії справдився - це лише початок, а що буде, коли депутати перейдуть до розгляду більш серйозних питань, страшно й подумати. Ми будемо продовжувати вас інформувати про подальший перебіг подій на сесійних засіданнях міської ради Трускавця.

Володимир Ключак

Різдво

Через десять днів Америка і Європа, весь цивілізований світ святкуватимуть Різдво. Україна, як завжди, опинилась у тенетах Росії й радітиме черговій річниці від дня народження Ісуса Христа вже після Нового року.

Ми прагнемо до Європи, а релігійними традиціями, ментальністю своєю загрузли у московщині. Язик не повертається сказати - в азійщині, бо Японія, Китай показують економічні чудеса. Росія й Азія з її мудрістю й багатотисячолітніми традиціями - це дві великі різниці.

Заклик Миколи Хвильового "Геть від Москви!", як ніколи, залишається актуальним. А основні кандидати у Президенти України - Янукович, Тимошенко, Яценюк, Литвин, Тігіпко, не кажучи вже про Симоненка, Богословську, Мороза - в тій чи іншій мірі орієнтовані на Москву. Її небезпідставно бояться, бо вона, буцімто захищаючи інтереси росіян в Україні, може ввести свої війська на територію нашої держави, як це зробила у серпні минулого року в Грузії. Але здебільшого у цих кандидатів у президенти спрацьовує рефлекс меншовартості, закладена на генетичному рівні здатність бути рабом у господаря.

Різдво кожний політик використає для свого піару, не уяснивши сутності приходу Ісуса Христа на грішну Землю. Після новорічного чаркування їм тим паче буде важче це зрозуміти. У хмільному чаді Україна вибиратиме собі Президента...

Анатолій Власюк,
часопис "Тустань"

"Криша"

Минулої середи, 9 грудня, все прогресивне людство відзначило Міжнародний день боротьби з корупцією.

Україна в цій боротьбі пасе задніх, опинившись поруч з африканськими країнами, в яких демократією і не пахне. Ми ж вважаємося демократичною країною і прагнемо до Європи.

Президент України Віктор Ющенко, зустрівшись з силовими міністрами, зробив справжнісінький розгон, звинувативши їх у "кришуванні" корупції. На його думку, прокуратура, міліція і СБУ очолили корупційну вакханалію в Україні. Звичайно, це все можна списати на передвиборчий піар. Де ж був Віктор Ющенко усі ці п'ять років, відколи прийшов до влади? Невже за місяць до президентських виборів "прозрів"? Але в одному він правий: корупція, мов іржа, роз'їла наше суспільство.

Стебник у цьому плані нічим не відрізняється від інших міст і містечок. Корупціонери тут є і почувають себе вельми комфортно. Щоправда, одних ловлять на гарячому, інші відбуваються легким переляком, а ще інші брали, беруть і будуть брати хабарі, увірувавши у свою безкарність.

Наша газета вже писала про те, що заступника міського голови Лілію Шологон засудили у Дрогобичі за корупційною статтею, призначивши символічний штраф, який складає мало не одну тридцяту місячної зарплатні. За такою самою корупційною статтею, по тій же справі судили у Львові міського голову Романа Калапача, але суд виправдав його. Цікаві у нас суди, правда? Ми акцентували тоді на цьому увагу, але до нас не прислухались. Тому й маємо те, що маємо. Чи не за таким же сценарієм відбувалося поновлення Романа Калапача на роботі? За корупцію судили і першого заступника міського голови Богдана Асафата.

Біля міської ради висить бігборд, на якому Арсеній Яценюк, грізно дивлячись у бік приміщення, де засіли стебницькі корупціонери, здебільшого не упіймані нашими доблесними правоохоронними органами, обіцяє оголосити війну корупції. А що з нею воювати? Просто треба виконувати закони, які є. А, головне, створити такі умови, щоби хабарники почували себе незатишно, щоби не вимагали від нас за кожну довідку якийсь грошовий еквівалент. Рецепт дуже простий: хочеш, щоби не було корупції, - не давай хабара. Не критикуй хабарника, допоки сам не перестанеш давати йому хабара.

Це, звичайно, ідеальна картинка, яка не має нічого спільного з дійсністю. Та й мислення у нас не європейське, де найнижчий рівень корупції, а африканське, де демократією і не пахне...

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Богдан Іванців: "Є велика моя вина в тому, що діється нині у стебницькій міській раді"

На наші запитання відповідає лідер нашоукраїнців Дрогобича Богдан Іванців.

- Є фракція "Нашої України" у Стебницькій міській раді. Половина голосує так, половина - по-іншому. В підвішеному стані зараз Геннадій Куцан, який керує "Нашою Україною" в Стебнику і є секретарем міської ради. Депутати ніяк не можуть дочекатися, коли він вийде з лікарняного, щоби його звільнити з цієї посади. Ось як би Ви прокоментували ситуацію в "Нашій Україні" у Стебнику?

- Є велика моя вина в тому, що діється нині у Стебницькій міській раді. Я брав активну участь у формуванні депутатського корпусу від "Нашої України". Я проявив слабкість. Кожна політична сила, яка входила у блок "Нашої України", хотіла мати якомога більше своїх представників, це зрозуміла річ. У Стебнику довший час ми не змогли сформувати список депутатів. Я погодився на те, що ми формуємо список у кількості 25 депутатів між чотирма політичними організаціями, тобто порівну, хоча, звичайно, власне, "Наша Україна" була найпотужнішою. І сталося те, що мало статися. Ставши депутатами, багато інших партійців, я маю на увазі, представників від інших політичних організацій, які ввійшли до нашого блоку, почали не зважати на рішення фракції, почали себе відмежовувати від інших. Більше того, окремі діячі типу Кузьмака і за Ющенка забули, що вони на імені Ющенка, грубо кажучи, потрапили до депутатського корпусу. Бо хто би його обрав депутатом? Ситуація непроста. Нам треба її пережити. Залишилося декілька місяців. Прийнято політичне рішення - ви дивіться, що робиться в Україні, та сама ситуація, на імені Ющенка поприходили яценюки, гриценки, стретовичі, кармазіни й всі інші, хто нині Тимошенко хвалить, думаючи, що вона їх візьме, завтра вони і на неї будуть плювати - отже, прийняте рішення на рівні партії, що ми в майбутньому ніколи не будемо ні з ким блокуватися. Тобто ми постараємось якось цю ситуацію виправити. У Дрогобицькій міській раді ситуація інша. Я маю на увазі фракцію "Нашої України". Тут і нашоукраїнці, і представники Руху, і представники Християнсько-демократичного союзу. Але тут ми всі більш помірковані, маємо більш зрілих політиків, і десь таких речей не допускаємо. Тому не маємо такого тертя між собою. В Стебнику це є. Тому мусимо пережити ці декілька місяців, які залишилися до виборів.

- Чи плануєте когось від "Нашої України" на мера Стебника?

- У нас поки що не було розмови на цю тему. Звичайно, когось будемо висувати, бо політична сила, яка не висуває свого кандидата, не має майбутнього. Але ми ще не говорили про це, так що я вам більше нічого не можу сказати.

Анатолій Власюк,
газета "Воля громади"

Без коментарів

Публікуємо прес-реліз дрогобицького відділу Товариства польської культури Львівщини

W imieniu Zarządu Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddziału w Drohobyczu składamy stanowczy protest w związku z zamieszczonym w „Kurierze Galicyjskim” artykułem pt. Truskawiec – współpraca z Polską. A co u Was? autorstwa Sz. P. Włodzimierza Kluczaka, nr 22 (98) od 30 listopada – 14 grudnia 2009 r., str. 15.

W/w artykuł bezczelnie skłóca środowiska polskie na Ziemi Drohobyckiej, siejąc nienawiść i wzajemną nietolerancję. Zarzuty, zamieszczone w tekście artykułu, są skandaliczne, nieprawdziwe, wyraźnie tendencyjne i nie mające żadnych argumentacji. Wymagamy niezwłocznych wyjaśnień, sprostowań oraz przeprosin publicznych z powodu brutalnych i kłamliwych „faktów”, na który „powołuje się” szanowny autor artykułu:

- rzekoma wzajemna nietolerancja drohobyckich towarzystw polskich i brak między nimi współpracy na rzecz rozwijania i podniesienia poziomu polskiej kultury w mieście Drohobyczu;
- rzekoma nieobecność współpracy polskich środowisk w Drohobyczu i w Borysławiu z ukraińskimi władzami tych miast;
- twierdzenie o formalnym i bezpodstawnym załatwianiu procederu wydania Karty Polaka dla ludzi nie mających polskiego pochodzenia (czyż szanowny autor byłby całkiem niekompetentny i nie wiedział, że decyzji o wydaniu Karty Polaka podejmuje się Konsulat Generalny RP we Lwowie?);
- twierdzenie o deklaratywnej tylko i pozornej współpracy władz miejskich z polskimi miastami partnerskimi;
- twierdzenie o nietolerancyjnym i wrogim nastawieniu obecnego mera miasta Drohobycza na współpracę z Polską;
- twierdzenie o braku w Drohobyczu i w Borysławiu promowania twórców i artystów polskich;
- „nowoczesne analityczne” wnioskowania autora o tym, że – jak nagle się okazuje – najważniejszą świątynią w Archidiecezji Lwowskiej nie jest ani Katedra Lwowska, ani Kościół św. Bartłomieja w Drohobyczu, tylko kościół rzymsko-katolicki w Truskawcu. W tym miejscu chcemy poinformować niedoinformowanego autora artykułu o tym, że kościół Św. Bartłomieja jest na bilansie MKiDN RP i wszystkie prace są w nim przeprowadzane za zgodą Ministerstwa, ponieważ jest to zerowej klasy zabytek kultury polskiej z XIV wieku.

Wyżej wymienione „fakty” są otwartym poniżeniem godności Polaków mieszkających w Drohobyczu i w Borysławiu oraz bezczelnym przekręcaniem rzeczywistej sytuacji istniejącej w środowiskach polskich tych miast. Podobny paszkwil robi wrażenie, że był specjalnie przez kogoś zamówiony, aby skłócić polskie środowiska między sobą, a także skłócić je z ukraińskimi władzami. Jest to nieukryta prowokacja wywołania konfliktów polsko-ukraińskich na Ziemi Drohobyckiej – w momencie, gdy my mozolnie pracujemy nad tym, aby osiągnąć porozumienia i realnych owoców współpracy z Ukraińcami. Nasuwa się pytanie: skąd szanowny autor artykułu uzyskał informacje, które przedstawia i kto wystąpił jego konsultantem, aczkolwiek o wymienionym autorze po raz pierwszy słyszano w naszych środowiskach?

Niniejszym pragniemy poinformować, iż decyzją Rady Miejskiej Drohobycza od 8 grudnia br. została przyjęta uchwała o powstaniu w Drohobyczu pomnika Bitwy pod Grunwaldem.

Niedawna historia owocnej współpracy TKPZL Oddziału w Drohobyczu świadczy o takich ważnych wydarzeniach i osiągnięciach, jak m.in. otwarcie Grobu Nieznanego Żołnierza w ramach obchodów Dni Miasta Drohobycza (2006); wspólne odsłonięcie pomnika Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II (2007); organizowanie Dni Kultury Polskiej na Ukrainie w Drohobyczu (2004); złożenie w darze dla miasta Drohobycza nowoczesnego sprzętu diagnostycznego w ramach współpracy z polskimi miastami partnerskimi (2009); wystawa medali polskiego artysty Krzysztofa Chwaleby poświęcona pielgrzymkom Ojca Świętego do Polski w IV Rocznicę Jego śmierci (2009) w kościele Św. Bartłomieja w Drohobyczu, pokazywana do dnia dzisiejszego w parafiach Archidiecezji Lwowskiej; wieloroczne realizowanie akcji ZNICZ; wspólne polsko-ukraińskie wystawy plastyczne i fotograficzne (cyklicznie, od 2002 roku, organizowane wspólnie z Polonistycznym Centrum Naukowo-Informacyjnym Uniwersytetu w Drohobyczu); corocznie organizowane wspólne wyjazdy dzieci na kolonie letnie do Polski i w Drohobyczu; podpisanie i realizacja wspólnych polsko-ukraińskich projektów ze szkołami Drohobycza; organizowanie cyklicznych Akademii Uroczystych na święta narodowe 3 Maja i 11 Listopada z aktywnym udziałem zarówno artystów polskich, jak i ukraińskich; odnowienie zabytkowego cmentarza rzymsko-katolickiego przy ul. Truskawieckiej w Drohobyczu oraz wyremontowanie Kaplicy na tym cmentarzu; wyremontowanie Kaplicy p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej (Kaplica Kolejarzy) w Drohobyczu; coroczne organizowanie spotkań opłatkowych i pomocy dla biednych i samotnych osób; coroczne przyjście do dzieci polskich Świętego Mikołaja; zaangażowanie się w pracach remontowych przy zabytkowej Świątyni Św. Bartłomieja; załatwienie dla tej Świątyni 17 metrowych rusztowań w celu odnowienia zabytkowych fresków oraz wiele innych wydarzeń i osiągnięć wynikających z codziennej wspólnej pracy Polaków zamieszkałych na Ziemi Drohobyckiej oraz ich poświęcenia się na rzecz rozwoju kultury i tożsamości polskiej na obecnych terenach Ukrainy.

Pragniemy dodać, iż 6 grudnia br., podczas uroczystych obchodów 20-lecia Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Drohobyczu Towarzystwo zostało odznaczone Medalem przyznanym przez Mera miasta Drohobycza Pana Mykołę Huka za zasługi dla Drohobycza oraz za współpracę między polskim i ukraińskim narodami.

Niniejszy list protestu nie traktujemy jako powód do złożenia sprawozdania o działalności Towarzystwa za ostatnie lata, tylko jako poważny sygnał o tym, że nietolerancja i nieodpowiedzialność za napisane słowo, wynikające z w/w artykułu, może stać się niebezpiecznym powodem niszczenia osiągnięć Towarzystwa i całego jego dorobku, poniżenia godności zamieszkałych na Ziemi Drohobyckiej Polaków, jak też niszczenia budowania przez Towarzystwo dobrosąsiedzkich stosunków obydwu narodów.

W związku z powyższym jeszcze raz podkreślamy, iż stanowczo wymagamy:

- sprostowania w wersji drukowanej w gazecie nieprawdziwych i uwłaszczających informacji zamieszczonych w w/w artykule;
- pisemnych wyjaśnień na temat każdego kłamliwego „faktu” znajdującego się w tym tekście;
- publicznych przeprosin przez redakcję „Kuriera Galicyjskiego” oraz osobiście przez autora artykułu Drohobyckiego i Borysławskiego Oddziałów Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oraz wszystkich Polaków zamieszkałych na Ziemi Drohobyckiej;
- przeprosin na piśmie Mera miasta Drohobycza, Pana Mykoły Huka.

W imieniu Zarządu TKPZL Oddział w Drohobyczu
Prezes Adam Aurzecki

Оголошення

Дніпропетровська обласна громадська організація "Яскрава країна" за сприяння голови Трускавецької міської ради Грицака Лева Ярославовича запрошує Вас прийняти активну участь в І-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості "ЯСКРАВА КРАЇНА В ТРУСКАВЦІ-2010", який відбудеться в складі програми проведення загальних міських та регіональних Різдвяних святкових заходів 3-6 січня (три жанрові майданчики).

Фестиваль подарує багато ЯСКРАВИХ зустрічей з дитячим мистецтвом, допоможе виконавцям краще пізнати один одного та обмінятися творчим досвідом, а високий професіоналізм і любов до творчості знайдуть найгарячіший відгук у наших серцях. Він відродить у всіх, хто буде навколо, щиру ЯСКРАВУ посмішку, та дасть поштовх для перетворення нашої улюбленої країни в дійсно ЯСКРАВУ КРАЇНУ, єднаючи нас за для успішного і щасливого життя.

Головна мета фестивалю - сприяння розвитку дитячої творчості.

Конкурсною програмою передбачені номінації з вокального та хореографічного мистецтва.

Положення про участь у фестивалі - конкурсі і додаткову інформацію щодо організації та проведення програми перебування учасників можна отримати за телефоном (056) 374-28-48; e-mail: riakit@gmail.com , e-mail: jaskrava.kraina@gmail.com . Деталі на сайті www.jaskrava-kraina.dp.ua

СПА-готель "П'ятий океан" запрошує гостей міста Трускавця зупинитися, відпочити, оздоровитися. На території комплексу функціонує СПА-центр "П'ятий океан" і ресторан "Мисливський рай". Елітність, професійність, конфіденційність та небагатолюдність гарантовано. Детальніша інформація - на сайті www.karpatypremium.com

Ресторан "Мисливський рай" запрошує на зустріч Нового Року. Чарівні Дід Мороз та Снігуронька, неперевершений гумор, запальна жива музика, феєрверки, ігри, сюрпризи, вишуканий святковий стіл - все заради Вашого задоволення. Поспішайте!!! Вартість з 1 особи - всього 1 200 гривень. Тел. у Трускавці (03247) 5-34-64, 6-55-50, 6-55-52.

19 грудня о 12 год. Благодійний фонд "Трускавчани" організовує в Палаці культури ім. Т.Г. Шевченка свято Св. Миколая для дітей м. Трускавця. В програмі святкування: виставка дитячих малюнків, подарунки малечі від Св. Миколая, театралізоване дійство за участю Св. Миколая, вистава-казка "Передноворічна Історія", а також конкурс дитячого малюнка "Ой хто, хто Миколая любить". Запрошуємо дітей віком від 3 до 12 років прийняти участь у конкурсі малюнка "Ой хто, хто Миколая любить". Намалюй свій малюнок, те, як ти уявляєш Миколая, і на які подарунки очікуєш від нього цього року. Найкращі малюнки будуть відзначені, а їхні автори отримають додаткові подарунки від Миколая. Не втрачай свого шансу, прояви свою творчість і докажи, що твій малюнок найкращий! Роботи приймаються до 16 грудня, так що поспішай! Чекаємо на твої листи за адресою: м. Трускавець, вул. Т. Шевченка 19/21

© 2008-2009 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.