Справедливість є, за неї варто боротися!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№12 28 жовтня 2008 р.

День Всіх Святих

1 листопада Вселенська Церква відзначає День Всіх Святих. Чому Вселенська? Та тому, що це свято вже давно вийшло за рамки святкування лише для католиків латинського обряду – його відзначають під різними назвами і протестанти, і православні, і спомин своїх рідних померлих здійснюють нехристияни. Навіть невіруючі знають його під іменем Хеллоуїну. На прикладі Трускавця бачимо популярність цього дня – від кінця жовтня люди ідуть, їдуть на цвинтар на могилки рідних, а 1 листопада кожен старається побувати там обов`язково. Хоча і в Трускавці дійшли на Покрову до нечуваного – до святотатства та знущання над померлими – концерту та забав, мало що не дискотеки на могилах, на трупах найстарішого на даний час міського цвинтаря.

Молитва за своїх рідних померлих не лише на День Всіх Святих, а і кожного дня, замовлення Служби Божої не лише за здоров`я, але і за померлих, турбота про могили, збереження світлого спомину про людей, що відійшли і прощання їм їхніх прогріхів щодо нас, пам'ять про те, що і ми змушені будемо раніше чи пізніше відійти у вічність – це все, що ми маємо пам’ятати, це те, що ми можемо і маємо зробити для наших померлих.

Редактор

Тема номера: Громадські слухання без громади

Тричі по міському радіо оголошували про те, що в четвер, 23 жовтня, відбудуться громадські слухання в актовому залі міської ради щодо підвищення тарифів на тепло. Оскільки я цього не чув, то телефоную в четвер на 005, в міську раду. Кажуть, що нічого не знають, ніяких розпоряджень на рахунок цього їм не давали. Телефоную на радіо 5-59-55 і мені приємний голос відповідає, що ці слухання - для керівників установ та підприємств, депутатів міської ради. Дякую за інформацію і вирішую, що піду. О 16.00 в актовому залі троє людей, за 5 - 10 хвилин підтягується ще 7. Отже, слухання не відбулися, бо присутні лише: від КП "Наше місто" - генеральний директор Юрій Алієв і дві економістки, від політичних партій - Руслан Крамар, Олег Карпин, Петро Шумин, Володимир Ключак ("Батьківщина", "Пора", "Наша Україна"), заступник мера Віктор Марченко та помічник мера Олег Блажівський, секретар ТМР Наталія Пономаренко, ведуча міського радіо п. Світлана Швадчак. У зриві слухань звинуватили оргвідділ, який не повідомив особисто про них навіть депутатів, не кажучи вже про когось іншого.

Проте відбулася цікава і змістовна розмова, дискусія - і шкода, що в ній брало участь так мало осіб. Юрій Алієв сказав, що такого знущання над комунальниками, як цього року, ще не було. Лімітів для населення немає, держава винна нам вдвічі більше, ніж ми їй. Нові тарифи, які мають вступити в дію, цілком обґрунтовані, бо вже два роки тарифи на тепло не піднімали. Подорожчали газ (із 686 до 840 грв. за 1 тис. м. куб.), електроенергія, зросла на 60% зарплата і відповідно всі відрахування, а об`єм проплати за послуги, які надаються, зменшився через самовільні встановлення автономного, хоча ті, хто подоставляв собі різні прибудови, веранди і т.п., за їхній обігрів не оплачують, оскільки узаконити незаконне будівництво на даний час неможливо, а таке узаконення створило б небезпечний прецедент.

Голова ТМО "Батьківщина" Руслан Крамар сказав, що не дотримується сама процедура підвищення тарифів, оскільки регуляторний акт опублікований в такому друкованому органі, який населення не читає, а підняття тарифів на 60% є підозрілим, бо навіщо ж тоді місто вкладає шалені гроші (по 7 млн. гривень на рік) в модернізацію комунального господарства, а результату ніякого. На думку Р. Крамара, ціна однієї гігакалорії тепла в Трускавці повинна б становити орієнтовно 230 - 240 гривень, а не 290, як планується. Практично п. Алієву доводилося відповідати на всі слушні запитання від Крамара, Пономаренко, Швадчак, Шумина і дискусія завершилася тим, що потрібно шукати принципово нові підходи до вирішення проблеми теплопостачання у Трускавці. Тарифи, звісно ж, не можуть залишатися на старому рівні, а самовільне встановлення автономного може призвести до вибухів, подібних до тих, які відбулися в Дніпропетровську, Львові, Дрогобичі.

Комунальників можна зрозуміти, проте треба зважити і на простих людей, які в багатьох випадках просто не матимуть грошей, щоб проплатити за тепло за новими тарифами. До речі, п. Алієв пообіцяв, що тепло на соціальні об'єкти та в оселі трускавчан КП "Наше місто" почне подавати вже з понеділка, 27 жовтня.

Володимир Ключак

Новини області

- Папа Бенедикт XVI 21 жовтня 2008 р. прийняв зречення з посади львівського митрополита, архієпископа та кардинала Мар`яна Яворського (РКЦ). Новим митрополитом львівським став Мечислав Мокшицький, який до цього часу був архієпископом-коад`ютором (помічником) Львівської архідієцезії РКЦ в Україні.
- 25 жовтня в Мукачеві русини проголосили республіку Підкарпатська Русь.
- Помер о. Йосафат Воротняк, директор видавництва отців-василіян "Місіонар". Для дітей він відомий в першу чергу як частий гість дитячої програми "Хатка Левенятка", що виходить щодня на ЛТБ (12-й канал).
- Справжня трагедія розігралась минулого тижня в одній із львівських шкіл. Після сварки та бійки двох п'ятикласників батько одного із них вирішив поговорити з кривдником свого сина "по-чоловічому". Увірвавшись у клас на перерві, він кілька раз вдарив малого на очах у переляканих дітлахів головою об шафу, а потім витягнув пістолет (потім виявилося - іграшковий) і приставив його до скроні хлопця, а згодом до живота і зімітував вистріл. Погрози і лайка, які все це супроводжували, так налякали дітей, що деякі з них зі страху наробили в штани в буквальному значенні цього слова. Діти по сьогодні перебувають під наглядом психолога. А проти батька порушено кримінальну справу.
- На Львівщині пройшов ІІ Міжнародний фольклорний фестиваль "Раковецькі передзвони".
- 25 жовтня в Бродах стався вибух газу на другому поверсі п'ятиповерховому будинку по вулиці Гайдамацькій, 30. Пошкоджень зазнало сім квартир будинку та магазин.
- 25 жовтня внаслідок технічної несправності під час руху повністю згорів трамвай. Ніхто з людей не постраждав. Трамвай рухався повз приміський вокзал до трамвайного депо.
- Одіозний мер Львова Любомир Буняк координуватиме діяльність об`єднання "Український блок" на Львівщині. Про це повідомив не менш одіозний екс-нардеп С. Хмара.
- 23 жовтня у Львові по вулиці Симоненка в траншею по заміні труб теплотраси впав 60-річний чоловік. Витягнути його вдалося лише з допомогою МНС-ників. Чоловік отримав перелом гомілки.
- В ніч на 27 жовтня під час пожежі житлового приміщення в с. Волосянка Сколівського району загинув його власник. Причиною пожежі стала необережність при курінні господаря.
- 49-річний грабар (могильщик) одного з сіл Кам`янко-Бузького району затриманий за підозрою в розбещуванні 6 школярок, що він робив більше двох років. Збоченець все це знімав ще й на відео, тому тепер є докази злочину. Триває слідство.
- Семеро озброєних невідомих у масках увірвалися в будинок мешканця Яворівського району і, застосувавши насилля, забрали гроші, золото та побутову техніку. Напад стався наприкінці минулого тижня.
- В Дрогобичі здійснено черговий акт вандалізму над пам`ятником Степану Бандері - викрадено гранітний елемент обрамлення.
- Марія Якубовська переобрана головою ЛОО Національної спілки письменників України.
- 23 жовтня у Львові на вулиці Староєврейській запрацювала Галицька Жидівська Кнайпа, ініціатором створення якої є компанія "Криївка". У зверненні до відвідувачів кнайпи зазначено:

"Русини, Поляки, Жиди, Німці, Австрійці, Мадяри, Вірмени, Цигани, Греки і Татари впродовж століть спільно творили Галичину - світ, в якому не було зла. Королівства й цісарства приходили й відходили, а Люди ся лишали. Народжувались Діти. Лунала дивна ґвара. У Місті не було тісно народам, мовам і віруванням. Не бракувало місця для церков і синагог, костелів і кірх. Це був час великої Божої ласки. Досі наймудріші не знають, чому Він перестав ся усміхати. Нам усім. Світ Кришталевих веж було знищено. У Катастрофі - Шоа - було вбито цілий Народ. Було понівечене наше Місто - Львів, Leopolis, Lemberg, Lw?w. Зник цілий світ. Наш спільний світ. Абсолютне Зло було названо по імені і засуджено, але колись треба зробити перший крок, чесно глянувши минулому в очі - і саме Українцям належить відбудувати жидівські цвинтарі та синагоги, зруйновані нацизмом.

Чому саме Українцям?! Бо ми відповідальні за майбутнє. Наших дітей. Галицьких дітей - Самуелів Степановичів, Василів Рахмановичів, Іванок Наумівен. Лише у нашій відповідальности зробити так, аби галицьке юнацтво замість балачок, хто ж більше любить "свою" Неньку, цілувалося по брамах і кінах. І замість розмов, хто ж більший чудотворець - ксьондз чи рабин - ставили парафіян і кагал до відома - "я кохаю Шльому, а він - мене. І нема на то ради. Благословіть нас просто".

Але найперв батьки повинні відкрити серця і душі. Очі й вуха. І врешті навчитись слухати, нехай це й забере з десяток років. Заки підростають їхні внуки. Ця кнайпа - нехай і маленький, але чесний крок. Від страшного й трагічного - до світу нового. Незнаного. Ми просто віримо, що він росте у Пласті, Бріт Трумпельдорі та Бейтарі, у наших галицьких дітваках. І ми віримо, що колись Отець Небесний зглянеться над нами. Й знову ся всміхне. І наші діти будуть мудрішими, і добрішими за нас. У себе вдома. У Львові.

Колектив Галицької Жидівської кнайпи".

за матеріалами інформагентств ЗІК, КуПол, ГалІнфо, РІСУ

Новини Трускавця

Перевізники знову щось не поділили

В понеділок, 27 жовтня, біля залізничного вокзалу стався інцидент між перевізниками різних фірм по маршруту "Трускавець - Львів". Суперечка переросла у сварку і було би дійшло навіть до бійки. Лише працівникам ДАІ вдалося погасити пристрасті, які спалахнули через недотримання графіків перевезень, порядку черги та інших дражливих питань. Станом на 10 год. ранку інцидент було залагоджено.

Суди будуть переповнені

За неофіційною інформацією, КП "Наше місто" готує позовні заяви проти мешканців, які самовільно встановили автономне опалення. Позови вже роздруковуються в приміщенні міської ради.

Труби прориває одна за одною

20 жовтня сталася потужна аварія на водопроводі по вулиці Івасюка, 7 (прорвало трубу холодного водопостачання в 4 під`їзді). А вже наступного дня, 21 жовтня, працівники водоканалу змушені були приступити до ліквідації ще одної подібної аварії, яка спричинила витік води - біля будинків 8 та 10 по вулиці Мазепи.

Аптеки наживаються на фінансовій кризі

21 жовтня в Трускавці інкогніто здійснювалася перевірка аптек міста на факт необґрунтованих підвищень цін на медпрепарати, а також, чи були знижені ціни після оприлюднення відповідної постанови Кабінету Міністрів України. Всього перевіркою було охоплено 7 міських аптек, як комунальної форми власності, так і приватних.

Халяви не буде

Минулого тижня оператори кабельного телебачення проводили перевірку на факт незаконного під`єднання до мереж. Було виявлено кілька таких випадків. Одночасно триває акція від ТзОВ "Лептон" та ТзОВ "Піон" щодо легалізації цього явища - у формі підключення за 1 гривню. Підключитися можна, уклавши договір з оператором кабельного телебачення за адресою - Трускавець, Івасюка, 9.

Біологічному - 10 років!

22 жовтня біологічний факультет Дрогобицького педуніверситету, що в Трускавці по вулиці Івасюка, святкував своє 10-ліття. Урочистості розпочалися о 14 год. і тривали до пізнього вечора (святкування завершилося фуршетом). Декан факультету п. Волошанська Світлана Ярославівна приймала на адресу факультету багато добрих і теплих слів. Від міської влади біофак зі святом привітав міський голова Лев Грицак і подарував Біблію. А ректор педуніверситету Валерій Скотний зазначив, що відкриття біологічного 10 років тому було чистої води авантюрою і що він дуже радий з того, що ця авантюра вдалася і вийшла на добре для всіх - і для викладачів, і для студентів, і для Трускавця.

Перевірка в міській раді

22 жовтня в Трускавецькій міській раді проходила перевірка по кадровій роботі, яку проводили представники Львівської ОДА та Адміністрації Президента з Києва.

Свято книги в провінційному Трускавці

22 жовтня в центральній міській бібліотеці Трускавця відбулася зустріч з представниками провідних львівських книговидавців. Видавництва "Піраміда" та "Апріорі" презентували свої найновіші видання. В "Піраміди" більше акценту було покладено на художні видання, переклади, серед книг цього видавництва найбільшою популярністю користувалися твори Марії Матіос, Юрія Винничука, Захер-Мазоха, видання "Anno Domini" про латинські написи Львова, переклади з англійської та японської, тоді як "Апріорі" пропонувало монографію Христини Харчук про архітектурну забудову Трускавця ХІХ - І пол. ХХ ст., Ю. Николишина про галицький край, альбомні видання, календарі, твори М. Чумарної. До речі, з останньою, подібно як і з Николишиним та Харчук, читачі мали можливість зустрітися особисто. Захід тривав від 14.00 аж до закриття бібліотеки.

Основні проблеми Трускавця

в санітарному плані - це водопостачання, каналізація та вивіз твердих побутових відходів. Про це заявив головний державний санітарний лікар Львівщини Роман Павлів в інтерв`ю тижневику "Джерела Трускавця". Він підтвердив факт негласного протистояння між ним та міським головою Л. Грицаком, про що "ТВ" вже повідомляв, та розповів про скаргу, яку Л. Грицак надіслав в МОЗ України. Окрім цього п. Павлів запевнив, що саме йому належить виключна прерогатива призначати на посаду головного санітарного лікаря Трускавця, який не кришуватиме сумнівні дії міської влади, а дійсно слідкуватиме за дотриманням ладу в Трускавці в санітарному відношенні.

З планети СПОРТ

23 жовтня 8 представників Трускавця - вихованців школи з рукопашного бою Віталія Плеханова відбули до Києва на всеукраїнські змагання.

Останню ділянку - на продаж!

22 жовтня на офіційному сайті ТМР появилася інформація про те, що земельна ділянка площею 17,8608 га по вул. Бориславській (б/н) знову виставлена на продаж і її стартова ціна - 20 096 972,16 грн. із розрахунку по 112, 52 грн. за 1 м. кв. Нагадуємо, що вже двічі аукціон не відбувся через брак покупця.

Основне джерело місцевих новин - власна інформація. Окрім того, в матеріалах використано частково новини, подані ТРК "Алсет" та газетою "Джерела Трускавця".

Історія Трускавця в світлинах

Історія Трускавця в світлинах

Висловлюємо щиру вдячність для п. Станіслава Чаплі за люб'язно надану згоду публікації світлин з його особистого архіву. Повідомляємо, що всі старовинні світлини, опубліковані до цього часу в "Трускавецькому віснику", теж були надані п. Станіславом Чаплею.

Реклама та оголошення

Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних ( 9.00-13.00, 14.00-17.00).Тел. 6-94-51

Єпархіальний музей Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ в Трускавці по вул. Бандери, 19 працює щодня, крім вихідних, з 10.00 до 18.00. Вхід вільний.

16 листопада в ПК ім. Шевченка відбудеться "Свято жнив". Ініціатор - трускавецька євангельська спільнота "Добра Новина". В програмі - концерт, виступ християнського молодіжного гурту "S. O. J.", танцювальної групи "Візерунок", гра на саксофоні, вистава за участю дітей, конкурси. Початок - о 15 год.

Запрошуємо вас відвідати вечори органної та скрипкової музики, духовної поезії та співу в трускавецькому костелі (вул. Суховоля, 1) у вівторок, п'ятницю та неділю о 20 год. Вхід вільний.

Фіалки та інші квітучі рослини. Сукуленти. Добавки для грунту "Вермикуліт" та "Перліт". Озеленення офісів. Тел. 8 (247) 5-05-92 та 8-067-932-54-65 (Анна).

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.