Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№1 (124) 2 січня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Податки не підняли

Першим питанням на сесійному засіданні ТМР 29 грудня було збільшення ставок фіксованого та єдиного податку. Представник трускавецької податкової доповідав чітко та лаконічно, окремі депутати ( як колишній начальник трускавецької податкової депутат від "НУ" Віктор Бац обґрунтовували потребу підняття податків для наповнення міського бюджету. Пропонувалося ставку фіксованого податку з 70 гривень збільшити до 100 (для осіб, які торгують на ринку), на перукарські, медичні та косметологічні послуги зі 150 до 200, за здачу в оренду нерухомого майна зі 120 до 200, пропонувалося ввести податок для осіб, які займаються комерційною діяльністю за кордоном (в Трускавці таких є 24, більшість з них робить перевезення поза межі нашої держави).

43% від сплати податку поступає в бюджет міста, тому, здавалося, депутати мали б бути одностайними, проте рішення підняти податки все ж не пройшло. Лев Грицак, мер нашого міста, заступився за підприємців, доводячи, що в час, коли ще кризу не подолано і коли кількість відпочивальників у Трускавці не є максимальною, підвищувати податки і робити такі передноворічні "подарунки" є аморально. Мали депутати і запитання відносно того, чому за виготовлення меблів, вікон та дверей податки менші, ніж за виготовлення дерев`яних ложок та сувенірів. Проте дискусія довго не тривала - податки не збільшили, після чого депутати продовжили розгляд земельних питань. Робота депутатів тривала до 12.25, весь час сесія балансувала на межі кворуму.

Депутати проти багатоповерхових автозупинок

29 грудня було піднято запитання двоповерхових "палаців" з мансардами, якими обростають автобусні зупинки нашого міста. Появилося воно при розгляді земельного питання підприємця Черепущака, який вийшов за надані йому межі по вулиці Бориславській. Автоматично були підняті питання по підприємцях Артимовичу на стебницькому кільці та Попадинцю на Мазепи, а також інших. Депутати саркастично зауважували, що може нашим містом їздитимуть двоповерхові автобуси і тому потрібні двоповерхові автобусні зупинки. Проте за остаточне врегулювання цієї проблеми візьмуться вже аж в 2010 році.

Надія Геличак - ймовірний кандидат на пост бориславського мера

Пані Надію Геличак, яка працює заступником бориславського мера Олега Іваницького, вважають реальним претендентом на пост мера Борислава на наступних виборах в травні 2010 року. Адже навіть вітання в пресі появляються часто не від імені чинного мера Борислава, а саме від її імені. Проте варто зауважити, що в Бориславі політична боротьба та агітація далеко не набрала таких обертів, як в Дрогобичі чи Стебнику. А наш Трускавець в цьому займає, без сумніву, перше місце не те що в регіоні, але і в цілій Західній Україні, якщо не в державі. Ініціаторами цього є ті мисливці, які б вже хотіли ділити шкіру невбитого ведмедя, не думаючи, що цей ведмідь може і з них самих шкіру здерти.

Змагання з плавання

29 грудня о 15.00 розпочалися змагання з плавання на першість міста. Проходили вони звичайно ж в дитячо-юнацькому спортивному клубі "Спортовець", що на Данилишиних. Медалі та грамоти учасникам та переможцям вручали мер міста Лев Грицак, під патронатом якого проходили змагання та директор ДЮСК Любомир Мацькович. Участь в змаганнях взяли 250 учнів. А постійно займаються в плавальному басейні 439 дітей.

Вітання з Новим Роком від духового оркестру

1 січня 2010 року трускавчани мали приємну несподіванку - по кварталах міста з Новим Роком їх вітав трускавецький духовий оркестр ("Big Band"). Патріотичні та маршові мелодії в післяобідній час багато кому підняли настрій та сприяли гарному пробудженню після бурхливих зустрічей Нового Року. До речі, репертуар оркестру був невипадковий - 1 січня таким чином у нас вшановували і 101 річницю від дня народження Степана Бандери.

В Дрогобичі натомість теж вшанували Бандеру - біля пам'ятника Провіднику ОУН пройшло годинне віче за участю представників патріотичних та націоналістичних організацій, міської та районної влади, духовенства.

Новий рік з міським головою

29 грудня відбулися традиційні зустрічі мера міста з громадськістю - депутатами, бізнесменами, чиновниками, керівниками підприємств, установ, організацій тощо. Святкування Нового Року з міським головою Трускавця проходили в ресторані "Мисливський рай", який має репутацію одного з кращих ресторанів Трускавця і знаходиться за адресою вулиця Данила Галицького, 2. Вкотре вже було визначено благодійником року санаторій "Карпати" - Чаша Святого Миколая знову залишається в цій оздоровниці.

Перша річниця "Майдану"

В ці дні минає рік, відколи в Інтернеті появилася дрогобицька Інтернет-газета "Майдан", головними генераторами "Майдану" на даний час виступають журналісти Леонід Гольберг, Роман Ощипок, Іван Тихий. Мережеве видання Дрогобича твердо зайняло свою нішу в медіа-просторі наших сусідів, їхні публікації є гострими та актуальними, вироблено чітку позицію редакції видання з багатьох питань. Особлива вдячність журналістам за висвітлення тем, цікавих для релігійних та національних меншин Дрогобича.

Ми надсилаємо з Трускавця нашим дрогобицьким колегам найщиріші вітання з нагоди першої річниці існування їхнього медійного проекту та бажаємо успіхів та всіляких гараздів.

Власна інформація

Вифлеємський вогонь миру побуває і в Трускавці

Цього року пластуни десятий рік поспіль переберуть Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передадуть його українській громаді, церквам, органам державної та місцевої влади, занесуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. Саме із рук в руки, від одного пластового осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, спокою та віри. Світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості.

Акцію передачі священного сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.

04.01.2010 р. у Львові у соборі Св. Юра відбудеться передача Вогню осередкам Львівської округи Пласту. Традиційно у цьому заході візьмуть участь пластуни Трускавця, які понесуть Святий Вогонь до центрального храму міста - церкви Святого Миколая, де в присутності священиків Трускавецького деканату Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, представників церковних громад регіону, та всіх бажаючих відбудеться урочиста передача Вогню. Початок - о 18-00 (час уточнюється - стежте за оголошеннями у храмах).

Керівник "Пласту" м. Трускавець отримав грант Президента України

Серед молодих людей, що отримали грант Президента України цього року був і представник Трускавця. Грант на реалізацію проекту "Всеукраїнський конкурс пластової (скаутської) пісні "Цвіт України і краса" виборов голова "Пласту" м. Трускавець Олег Рега. Вручення дипломів відбулося 22 грудня 2009 р. у Секретаріаті Президента України, де Віктор Ющенко провів зустріч з молодими вченими та обдарованою молоддю. Глава держави вручив відзнаки цьогорічним лауреатам премії для молодих вчених та свідоцтва юнакам та дівчатам, які в 2010 році отримають гранти Президента для обдарованої молоді.

Вітаючи молодих людей з їхніми перемогами, Глава держави зазначив: "Сьогодні на державному рівні відзначаємо науковий доробок молодого покоління. Без перебільшення можу сказати - у цій залі присутні найталановитіші молоді люди з різних регіонів України, які представляють майже всі галузі нашої науки".

Вітаючи юнаків і дівчат, які вибороли право отримати гранти для здійснення своїх неординарних творчих проектів у наступному році, В.Ющенко зазначив, що серед цих проектів є медичні, історичні, з розвитку інформаційного простору, а також спрямовані на розвиток громадянської активності молоді, забезпечення її зайнятості, підтримку соціально уразливих категорій населення тощо.

"Усі 44 проекти є актуальними для нашої країни", "Попереду вас чекає найбільш відповідальна робота - реалізація власних проектів. Дякую за ту працю, яку ви продемонстрували, за любов до науки, за ваші досягнення, за любов до країни", - сказав Президент. (У 2009 році рішенням Експертної ради рекомендовано 44 проекти на здобуття грантів Президента для обдарованої молоді на 2010 рік на загальну суму понад 2 млн. 960 тис. грн.)

Отже, попереду - напружена робота з втілення проекту у Трускавці, результатом якої буде конкурс, який обіцяє стати знаковою подією у молодіжному громадському житті.

Прес-служба "Пласту" станиці Трускавець

Вісті з Дрогобича

- В 2009 році в Дрогобичі 230 сімей відсвяткували новосілля. Стараннями будівельників введено в експлуатацію 14 536 квадратних метрів житла. У середньому кожна квартира має 63 кв. м.
- Своєрідний подарунок до свят отримали мешканці дрогобицького мікрорайону Млинки - відтепер вони мають можливість слухати проводове радіо ("колгоспник").
- В Дрогобичі (а також в Трускавці, Бориславі, Стебнику та селі Бистриця) 24 грудня пройшли вечори пам`яті В`ячеслава Чорновола, якому в цей день виповнилося б 72 роки.
- Штрафи порушників правил дорожнього руху в Дрогобичі поповнили міську казну на 1 мільйон 633 тисячі гривень.
- На свято Миколая в приміщенні магазину "Рукавичка" (вулиця Пилипа Орлика) невідомі викрали скриньку для пожертв на лікування Миколи Петричка. І як рука не відсохне таким нелюдам?
- На адресу мера Дрогобича надійшло звернення від Дрогобицької міської асоціації інвалідів, в якому пропонується підняти ціни на воду, газ та квартплату для депутатського корпусу та всіх дрогобицьких олігархів на 1000 відсотків.

Газета "Вільне слово"

У Трускавці 10 січня пройде регіональне свято "Ой, радуйся, земле..."

У Трускавці 10 січня 2010 року пройде регіональне свято українського зимового фольклору "Ой, радуйся, земле...". Свято українського зимового фольклору проводиться у Трускавці з метою духовного збагачення людей, відродження національних традицій українського народу. Основою свята є показ зразків автентичного матеріалу відповідно фольклорних традицій. У програмі свята: спільна коляда, похід святочної колони вулицями міста, виступ фольклорних колективів на відкритих імпровізованих концертних майданчиках міста, гала-концерт фольклорних колективів, показ фрагментів вертепів, виступи гуртів колядників, щедрувальниць та посівальників.

Директор "Євро-2012" про готелі Трускавця: команди "Євро-2012" житимуть тут

Львівщина виконає вимоги УЄФА по п'яти- та чотиризіркових готелях для розміщення команд та гостей "Євро-2012". Про це 30 грудня на прес-конференції повідомив головний спеціаліст з питань закладів розміщення відділу "Євро-2012" Львівської ОДА Олександр Кревський. "На сьогодні з п'ятизірковими готелями підписано угоди на 1038 місць. З них 770 місць погоджено УЄФА. Решту перебувають на розгляді УЄФА. Якщо вони будуть позитивно розглянуті, Львівщина виконає вимоги по п'ятизіркових готелях", - повідомив Кревський. З його слів, у разі потреби УЄФА готове розглянути можливість переведення чотиризіркових готелей у п'ятизіркові.

"Щодо Львова готель "Цитадель-ІН" УЄФА перенесло з категорії чотирьох зірок до п'яти. Готель "Древній град" перенесений з чотирьох зірок у п'ять. У Трускавці для розміщення команд та гостей Євро вибрані готелі "Шале Грааль", "Ріксус", "Женева". Для прийому команд та учасників "Євро-2012" у Трускавці будуються готелі "Лісова пісня", "Амбасадор", вілла "Христина" ЗАТ "Трускавецькурорт", будується ще одна вілла. Щодо чотирьох і п'яти зірок нема сумніву, що Львівщина виконає вимоги", - розповів він.

Начальник відділу "Євро-2012" головного управління містобудування, архітектури та просторового розвитку Дмитро Сидор зазначив, що готель "Шале Грааль" один із найбільш ймовірних, де буде розміщена одна з команд-учасниць чемпіонату, особливо зважаючи на його близькість до тренувального центру єврочемпіонату з футболу в Дрогобичі.

Директор ЗАТ "Карпатський дім", який є власником лікувально-рекреаційного-курортного комплексу "Шале Грааль" Тетяна Пономаренко розповіла, що директор "Євро-2012" Мартін Кален особисто відвідав готель. Він відзначив, що "Шале Грааль" "підходить для розташування будь-якої команди". Сидор додав, що Мартін Кален, відвідавши готелі Трускавця сказав про те, що команди "Євро-2012" "житимуть тут".

Своєю чергою Тетяна Пономаренко розповіла, що готель відкрився у червні цього року. Обсяг інвестицій у нього склав близько 15 млн доларів, з яких 3 млн доларів - іноземні інвестиції. Зараз готель проходить сертифікацію на отримання статусу п'ятизіркового. Для розміщення команд та гостей "Євро-2012" у "Шале Граалі" зарезервовано 150 номерів.

Депутат Дніпропетровської міськради чинить рейдерське захоплення комплексу "Шале Грааль" у Трускавці?

Власник елітного туристично-оздоровчого комплексу "Шале Грааль" у Трускавці ЗАТ "Карпатський дім" заявило про спробу захоплення комплексу з боку групи зацікавлених осіб, зокрема й депутата Дніпропетровської міськради Миколи Царенка. Про це 30 грудня на прес-конференції у Львові повідомила директор ЗАТ "Карпатський дім" Тетяна Пономаренко. З її слів, троє власників апартаментів комплексу мають намір змінити формат ведення бізнесу. Вони створили так звану ініціативну групу. "Ці люди, на відміну від всіх решти, не оплачують житлово-комунальні послуги, проводять дискредитацію через ЗМІ", - розповіла Пономаренко. Ідеологом конфронтації між керівництвом ЗАТ "Карпатський дім" і власниками апартаментів, як наголосила Пономаренко, є депутат Дніпропетровської міськради, директор ПП "Жасмин" Микола Царенко.

"Влітку цього року, відразу після введення комплексу в експлуатацію через уповноважених осіб Царенко заявив, що його цікавить комплекс як такий і він впритул займеться питаннями перерозподілу прав власності в ньому. Микола Григорович у минулому був активним учасником (як з одного, так і з іншого боку) у заходах, пов'язаних з рейдерством. Думаю, він набрався відповідного досвіду, який мав намір реалізувати на прикладі нашого комплексу, скупивши у нас приблизно 5 апартаментів", - розповіла директор ЗАТ "Карпатський дім". З її слів, до Царенка пристала інша власниця апартаментів Валентина Мощинська, яка на нещодавній прес-конференції у Львові звинуватила керівництво ЗАТ "Карпатський дім" у шахрайстві.

Юрисконсульт Микола Легеда повідомив, що в червні побував у Києві, де відбулися "напівтаємні" збори власників апартаментів. Організував їх Царенко, через начебто надмірні рахунки за житлово-комунальні послуги. "На зборах все зводилося до того, що треба все захопити в свої руки", - повідомив він. Однак із присутніх 40 власників апартаментів, на таку пропозицію пристали лише 3-4. У той час Пономаренко наголосила, що ЗАТ "Карпатський дім" зі свого боку добросовісно виконує всі умови співпраці, обумовлені угодами з власниками апартаментів.

"У процесі продажу апартаментів, ми прописували всі моменти щодо умов співпраці. Господарі апартаментів дали згоду на тарифи, взяли зобов'язання своєчасно сплачувати за житлово-комунальні послуги. Ніякого перекладення затрат ЗАТ "Карпатський дім" на плечі господарів апартаментів немає. За пів року функціонування комплексу доля ЗАТ "Карпатський дім" у фінансуванні всієї сукупності затрат, пов'язаних з фінансуванням комплексу, становить 75%", - розповіла вона. З її слів, тарифи у комплексі низькі: місячна плата за житлово-комунальні послуги протягом півроку становила в середньому 1500 грн.

"Власник апартаменту площею біля 40 кв м. мав чистий дохід 7-12 тис. грн щомісяця. Насправді житлово-комунальні послуги - це вартість 1-3 днів перебування гостя в цих апартаментах. Тому питання тарифів не є ключовим", - зазначила вона.

Микола Царенко обраний депутатом Дніпропетровської міськради від НСНУ. Згодом він вийшов із фракції НСНУ та перейшов до регіоналів.

Через жахливий стан дороги туристи не можуть добратися до заповідника Тустань

Якщо у попередні роки кількість відвідувачів заповідника Тустань не зменшувалася цілий рік, то цього року уперше через дуже погану, непрохідну дорогу Східниця -Урич у заповіднику Тустань цієї зими - затишшя. Як розповів директор заповідника Василь Рожко, сюди завжди приїжджали туристи, серед яких ті, що відпочивають на курортах Трускавця, Східниці, із Борислава.

Дорога Східниця - Урич, яка веде до Тустані, - стратегічна, під час повені тільки нею можна було довезти продукти харчування до Урича. Вона знаходиться між Дрогобицьким і Сколівським районами. Сколівська районна влада трохи ремонтувала цю дорогу, а Дрогобицька - не дуже. "Зараз ремонт цієї дороги - у планах голови Львівської обласної державної адміністрації Миколи Кметя, - зазначає Василь Рожко - Можливо, наступного року дорогу відремонтують".

На пострадянському просторі Трускавець хоче стати столицею телевізійних кінофестивалів

10-15 січня 2010 року у курортному містечку Трускавець відбуватиметься перший Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів "Корона Карпат". Рік тому відбулася його презентація, під час якої Борис Савченко, режисер, народний артист України, голова правління Спілки кінематографістів України наголосив, що фестиваль у Трускавці буде єдиним на території пострадянського простору, де професійно оцінюватимуть телевізійні фільми. За словами директора фестивалю, депутата міської ради Олега Карпина, який є головним генератором ідеї народження "Корони Карпат", "щорічним проведенням кінофоруму ми хочемо привабити туристів до Трускавця, адже саме кінофестиваль зробив відомим на увесь світ невеличкий французький курорт Канни".

На сьогодні "Корона Карпат" заручилася підтримкою Міністерства культури та туризму і Львівської обласної держадміністрації. Охоче допомагає організаторам форуму директор Бердянського міжнародного кінофестивалю Олександр Махотін. Президентом телекінофоруму став художній керівник Львівського національного театру ім. Марії Заньковецької Федір Стригун. Відомий угорський режисер Ласло Лугашші дав згоду очолювати журі, до складу якого увійшли: кінодраматург Йован Маркович (Сербія), актор та режисер Айдін Сайман (Туреччина), кінокритик Катерина Барабаш (Росія), голова Національної спілки композиторів України Євген Станкович. Почесним гостем фестивалю буде всесвітньовідомий режисер, класик польського кінематографу Єжи Гофман. Український глядач знає його за фільмами "Вогем і мечем", "Потоп", "Знахар". У Трускавці демонструватиметься також його документальна стрічка "Україна: етапи становлення".

Цьогоріч у конкурсній програмі братимуть участь лише односерійні ігрові фільми. Відбірковий тур подолали одинадцять cтрічок: "Блудный син, блудная мать" (Олександр Столяров, Україна), "Право на надежду" (Тарас Ткаченко, Україна), "Нежные встречи" (Микола Глинський, Росія), "Железная дорога" (Олексій Федорченко, Росія), "Рут" (Владо Шишков, Болгарія), "Брат улитки" (Іван Панев, Болгарія), "Кто-то еще ждет" (Марко Новокович, Сербія), "Инсайт" (Рената Грицакова, Білорусь), "Снайпер" (Олександр Єфремов, Білорусь), "Курбан" (Селчук Фйдемір, Бурак Аксак, Туреччина), "Ариведерчи" (Валерій Жерега, Молдова). А короткометражні, документальні та просвітницькі фільми демонструватимуться поза конкурсом.

www.zik.com.ua

Олег Тягнибок побував з передвиборчим візитом у Трускавці

30 грудня в Трускавці з передвиборчим візитом перебував кандидат на посаду Президента України від "Всеукраїнського об`єднання "Свобода", депутат двох скликань ВРУ Олег Тягнибок. Зустріч з виборцями пройшла в актовому залі санаторію "Карпати", що було дуже зручним з огляду на неприємну в цей день погоду. Що приємно, так це те, що на зустрічі були присутні не лише місцеві "свободівці", але і звичайні мешканці Трускавця, Стебника, а також багато відпочиваючих.

Олег Тягнибок побував у Трускавці Олег Тягнибок побував у Трускавці

Більше двох годин не втомили присутніх, а навпаки, дали стимул до роздумів над тим, чому ж влада не захищає нас, українців і доки "неукраїнські олігархи" пануватимуть в нашій неньці-Україні. А те, що саме вони керують державою, яка є незалежною хіба що на папері, і розповідав пан Олег. Яскраві приклади антиукраїнської політики, яку проводить Ющенко та його підлеглі на місцях, чинна прем'єр-міністр, як прокремлівські кандидати, так і так звані ура-патріоти - все це нещадно лунало з вуст політика, який вже має стабільний електорат і не збирається миритися з тим, що народ український мають за бидло. Багато з запитань Тягнибока були риторичними, але вони настільки лягали в серця людей, що не було нікого, хто б заперечив його правоті.

Чому в Одесі минулого року поставили пам'ятник Катерині ІІ і чому ініціаторами цієї ганебної події був мер від "Нашої України" Едуард Гурвіц, а підтримали ідею ставити пам'ятник хвойді і НУНС, і БЮТ в міській раді Одеси?

Чому в Полтаві позрізали свободівські бігборди "Мазепа переміг. Україна стала незалежною" на наказ мера-комуніста Матковського, а в дні святкування Полтавської битви рекомендували не давати здачу російським гостям 10-гривневими купюрами, де є намальований Мазепа?

Чому нічого не робиться для припинення роздачі румунських та російських паспортів, чому Україна має бути відстійником для азіатських та африканських нелегалів з 1 січня 2010 року, чому замість Кислинського в СБУ призначають комуніста з Криму Присяжнюка? Коли вже нарешті буде проведено люстрацію, бандити будуть сидіти в тюрмах, а не отримувати нагороди як міністр сільського господарства Мельник (від КПУ), його тесть Бондик, як Ківалов та йому подібні? І чому ми мусимо ковтати як правду брехливу передвиборчу технологію, що "за кого ти будеш в другому турі - Януковича чи Тимошенко?" Дочекаймося 17 січня, вмиймося, помолімося та й голосуймо за українця. А не за псевдоукраїнців. Так сказав Тягнибок.

Понад дві години живого спілкування із запальним львів'янином могли б тривати ще й більше, якби не те, що пан Тягнибок мусів їхати на зустрічі до Борислава та Дрогобича. Досить багато запитань лунали в Трускавці не лише від місцевих, але і від людей з Києва, Харкова, інших регіонів України. Там вже давно перестали вірити в те, що Ющенко - проукраїнський політик, сказав Олег Тягнибок, адже хоча б по кадровій політиці діючого президента видно "пана по халявах".

Вибір є, він завжди буде в нас, а панікерські настрої сіють наші вороги. Бо ті хлопці, які йшли в бій під знаменами УПА, хіба не мали вибору, який їм підсовували - Сталін чи Гітлер? Але вони обрали Україну. Обираймо ж і ми Україну, будьмо патріотами на ділі, а не на словах і не кажімо, що для "свободи" "ще не час". Події в Тернополі 2009 року("Свобода" перемогла з 35% голосів) показали, що народ вже і сам може визначитися зі своїм вибором, без порад добрих дядь-технологів, сказав Олег Тягнибок. І зразу на думку прийшов круглий стіл в "Женеві" у Трускавці, де великий пан-піарщик пробував наче дурманом обволікти трускавчан своїми нікому не потрібними прогнозами та роздумами. Добре, що не всі ще продалися, що є ще люди, які формують основу нації - саме з них почнеться розквіт.

В тезах представив Олег Тягнибок і основні моменти проекту конституції - вона містить ряд моментів, з якими може не всі погодяться, але принаймні видно, що писано це не прокремлівськими політтехнологами, а від щирого серця. Зміни мали б стосуватися всіх сторін нашого життя, говорити про них можна було б багато, але, гадаю, що кожен, кого ця тема особливо хвилює, може ознайомитися з цим проектом в Інтернеті, зокрема на сайтах www.svoboda.org.ua та www.tiahnybok.info. А поки що "З нашого боку - Тягнибок", прийде він - будуть зміни, не вдасться - знову будемо нарікати самі на себе.

Ми вже згадували в Інтернет-виданні "Трускавецький вісник", що не хочемо нав'язувати свою думку нікому щодо президентських виборів і не хочемо нікому робити агітацію чи антиагітацію в січні, проте обійти увагою зустріч Тягнибока з трускавчанами та гостями нашого курорту було б замовчуванням правди з нашого боку. А правда є такою, що Тягнибок у Трускавці може розраховувати на потужну підтримку багатьох націоналістично налаштованих і небайдужих до власної долі українців. Скільки це буде в відсотках - почекаємо і побачимо. В 2006 та в 2007 роках люди ще вірили облудним словам "демократів", "помаранчевих" та "біло-сердечних", так званим націоналістам, які до націоналізму жодного стосунку крім назви і не мають. Тепер прийшов час обирати до влади дійсно своїх, патріотів, українців, які не бояться себе такими визнати. Олег Тягнибок - найкращий варіант для України на даний час. Тож не упустімо свій шанс, браття-українці!

До речі, в Трускавецькій міській раді депутати від "Свободи" (Орест Сарахман та Павло Швець) є одними з небагатьох, хто не розчарував своїх виборців. Тому досить великою є надія і на те, що на місцевих виборах 30 травня 2010 року "Свобода" матиме свою потужну фракцію і в нашому курортному Трускавці. Принаймні місцевий осередок "Свободи" надіється, що люди не поведуться на оманливі обіцянки, не дадуть вирішувати за себе комусь, а підтримають власне "Свободу".

Андріан Марічик

Ромчик Салань - співак, який вміє перемагати

Як ми вже повідомляли, 16 грудня минулого року у Львівському Національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької проходив заключний концерт Х дитячо-юнацького фестивалю мистецтв "Сурми звитяги", де в другому відділенні виступав і наш трускавчанин Ромчик Салань із легендарною вже піснею "Квіти героям". Як повідомив нам продюсер хлопця-співака, його батько Андрій Салань, виступав Ромчик на великій сцені від музичної студії Центру творчості дітей та юнацтва Галичини "Джерело", керівником якої є Назар Савко. Наш Ромчик отримав диплом лауреата ІІ ступеня як соліст гурту "Джерело". Організаторами фестивалю виступили Центр національного відродження іменні Степана Бандери, всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Шевченка та громадська організація "Сурми звитяги".

Таким чином творчий доробок та колекція нагород юного трускавчанина поповнилися і в 2009 році. Ми вже не згадуємо, що 2009 приніс Ромчику ще й диплом ХХІІ всеукраїнського фестивалю "Пісенний вернісаж-2009". Може хтось нас звинуватить в надмірних симпатіях до юного співака, скаже, що талановитих дітей в Україні багато, то чому приділяти увагу окремим з них. Ми можемо відповісти так - а кого ж нам рекламувати та підтримувати, як не нашого, трускавецького? Та й слава Ромчика не закриває шлях іншим талановитим дітям - навпаки, багато хто з тих, хто міг би опустити руки, не втрачає надій, приклад Ромчика надихає їх до нових звершень, до здорової конкуренції, до прагнення наслідувати, але не сліпо, а своїм власним шляхом, не мавпуванням, а чимось новим, оригінальним, автентичним.

Ромчик Салань Ромчик Салань
Ромчик Салань

Роман Салань як представник давніх трускавецьких родин Саланів та Кутеребів міг би залишатися звичайною талановитою дитиною, як і багато інших, але він зумів підкорити сцену не лише трускавецьку чи львівську, але і київську та стокгольмську. В чому ж причина успіху? Чи хіба в особистих якостях? Це теж важливе, але поряд з задатками - копітка праця, виснажливі тренування, колосальна робота батьків, вчителів, друзів. Якби не всі ці фактори, то сьогодні не було б цієї статті. І ця стаття не є останньою про Ромчика в нашому виданні, адже ми не те що сподіваємося, ми віримо та знаємо - будуть нові здобутки, нові успіхи, якими радітиме не лише Ромчик та його родина, а й весь Трускавець.

Володимир Ключак

Основні віхи 2009 року в Дрогобичі

Хочемо підвести підсумки року, що минув. Року, який ми прожили разом з Дрогобичем. Виділимо основні події, що відбувалися протягом кожного з місяців цього нелегкого року, про які ми писали, а Ви коментували, шановні читачі.

Січень. Цей рік у всій Україні розпочався проблемами з газом. А у Дрогобичі - ще й боротьбою перевізників з Мулем, власником АС №2. Переміг останній - куди з ним тягатися водіям маршрутних автобусів?

Лютий. Найбільш гострим питанням була згадка про кінотеатр - який дешево був проданий, всього за 2 млн. грн. - і далі стоїть, лякаючи своїх виглядом гостей міста.

Березень знаменитий подією, що "прославила" Дрогобич на всю Україну. Виявилось, що начальник ВТК № 40 - хабарник. Кримінальну справу відкрили, та чи довели до логічного завершення? Мабуть, що ні.

Квітень пройшов досить тихо. Зловмисники напали на лікарів, у черговий раз ми спостерігали ремонт доріг (як багато вже про ті дороги написано), збільшення штату міліції.

У травні до виконання своїх обов'язків повернувся Гук Микола Петрович - і повернувся досить гучно. А 29 травня Дрогобич з болем сприйняв звістку про смерть Остапа Чайківського, відомого бізнесмена і мецената.

Червень - це був місяць наведення порядку та нововведень від міського голови, що повернувся до виконання своїх обов'язків. Ми раділи, переживали, підтримували. Були спроби притягнути до відповідальності - а потім компромісні домовленості...

Липень - дійсно гаряча пора. Гук взявся розігнати базар, продати універмаг. Також резонансною стала наша стаття про оборудки Володимира Кондзьолки, як взагалі, так із індивідуальним опаленням зокрема.

Серпень. Подією місяця, безперечно, стало ексклюзивне інтерв'ю мера Дрогобича, Миколи Петровича Гука.

Вересень знаменитий хвилею "народного гніву", що обернувся проти будови Іванціва - який втулив цю "хатинку дядька Тома" посеред вулиці Пилипа Орлика.

Жовтень - грип! Дрогобич стає одним з епіцентрів хвороби в Україні. Перші летальні випадки, карантин, безлюдні вулиці - як добре що все позаду. Через неготову владу постраждав народ.

Листопад віддаляє нас від грипу, і приносить одну з радісних звісток - конкурс "Красуня Прикарпаття 2009". Дійсно, місту бракує таких свят - нехай панує молодість і врода, а не продажна політика і жага наживи.

Останній місяць року, що минає, - грудень - здивував нас в особі Миколи Гука, потішив відкриттям "Комп'ютер сіті", і зацікавив розповіддю про минуле Юрія Кондратюка.

А в цілому - рік як рік. Ще одна сторінка у книзі історії, ще одна пройдена поділка на часовій шкалі. Бажаємо Вам, шановні читачі і нашому Дрогобичу, щоб все хороше пам'яталося, і відбувалося не раз. А погане щоб забулося, і ніколи не траплялося.

А якщо вас цікавлять подробиці всіх цих дрогобицьких подій, то перейдіть за посиланням - http://droginfo.com.ua/content/view/973/85/.

Табу, або Діти не винні

У кожного є (чи повинна бути) межа, яку не можна переступити, адже зробивши це раз, починаєш звикати і робити те, що не можна, знову і знову. У християн це внутрішня боязнь гріха (бійтеся гріха дужче, ніж смерті, говорив святий), боязнь образити Бога. В язичницьких народів Сходу теж існували речі, за вчинення яких існувало найжорстокіше покарання. Щось таке, на що не повинні дивитися мерзенні очі, щось, до чого не повинні доторкатися липкі руки, щось, про що не має права говорити облудний миршавий член тіла, званий язиком. Інакше кажучи, табу.

В час політичних ігрищ, які загострюються не лише на всеукраїнському рівні, але і в місцевих реаліях, марно сподіватися на цивілізовану чесну боротьбу програм, поглядів, пропозицій. Маємо натомість гавкання скажених собак та намагання один одного переплюнути - забуваємо ж, що цей плювок повернеться нам у очі. Звичайно, коли є придертися до чогось, то чому б це не використати в політичній боротьбі - дорогий швейцарський годинник на руці "рятівника міста", який відмикає "рік змін" "чистим ключем правди", бігборди чи набридливі вітання, які дають привід народу зайвий раз повеселитися, рейдерську атаку чи показову благодійність, утопічність ідей чи коріння фінансування. І то в певних межах, щоб не образити честь та гідність опонента, бо вибори пройдуть, а жити ж нам поряд, в одному місті.

Проте є одне табу, про яке повинні знати всі учасники боротьби - діти. Діти наші вартують того, щоб їх не дай Боже не втягували в якісь політичні ігрища, щоб їх не використовували всілякі уколови місцевого рівня, щоб вони залишалися чистими та невинними. Хоча б вони, адже батьки як загальний образ часто давно вже втратили чистоту та невинність. І стверджувати, що чиновники беруться за дітей та що діти є декорацією для лідерів партій (здебільшого з провладного оточення) - верх цинізму, порушення табу, переступлення тієї межі, за якою, як в казках про Поттера, лише нічого.

А тепер перейдемо до конкретного. Мова йде про ювілейний концерт хореографічного колективу "Золоті діти" дитячої школи мистецтв у Трускавці, де, до речі, працює і автор статті однієї з міських газет, статті, яка відгонить несмаком та викликає турботу власне про безпеку дітей. Дійсно, навіщо втягувати наших дітей в політику? Даймо ж їм спокій. Але хто власне пробує втягнути дітей в політику? Подивімося тверезим, а не затуманеним поглядом на реальний стан речей - багато не треба, щоб зрозуміти, що "дитяче питання" в Трускавці активно насильно експлуатує власне той уламок опозиції, який і представляє газета, яка дозволяє собі подібні спекуляції.

Отже, в суботу, 26 грудня, в другий день Католицького Різдва, в Палаці культури імені Шевченка (власність ЗАТ "Трускавецькурорт", керівник - депутат від "Нашої України" Михайло Кіселичник) проходить даний концерт. На початку показують фільм, знятий за кошти БФ "Трускавчани" (почесний голова - депутат теж від "Нашої України" Євген Юник). У фільмі з політиків Трускавця говорять лише двоє - директор школи мистецтв Ігор Нич, депутат знову ж таки від "Нашої України" та секретар міської ради Наталія Пономаренко, заступник голови партії "Батьківщина" у Трускавці. Причому перший говорить в якості власне директора школи мистецтв, де працює головний редактор газети та автор статті, а друга - як організатор ювілею, як людина, яка реально багато допомогла колективу "Золоті діти". Привітати дітей прийшли і депутати, і представники різних політичних сил і то в більшості не провладних, як стверджує автор дискредитуючої це свято статті, а і нейтральних, і опозиційних. Хіба не знає пані Тетяна, що Партія Регіонів не є провладною в Трускавці (не пройшла до міської ради в 2006 році)? Та вона тепер і в Україні в цілому опозиційна. А помічник інвестора цієї ж газети? Чи може це така подяка від автора своєму рятівнику, який просто витягнув з болота газету, яка вже майже доживала свої останні дні? Я маю на увазі депутата від "Нашої України" Петра Іванишина, який з непідробним хвилюванням від імені батьків та "Фронту змін" (до речі, зовсім не провладна сила у Трускавці) вітав дітей, вітав батьків, вчителів і всіх присутніх. Чи це і його стосується, що він був "як на весіллю"? І цікаво, скільки раз пан Петро пошкодував, що підняв на ноги таку власне газету, для якої, буває, нема жодних меж, в тому і меж моральних, де обраного громадою мера обзивають як не псом, то мавпою і тішаться з того як циган зі цвьочка. І чи не приходить Петру Кириловичу до голови думка, що якщо вся команда, до якої він належить, в тому і кандидат в мери пан Руслан, програють, то найбільша вина в цьому буде зовсім не "провладних підгодованих" журналістів, яких колеги з дете "мать-перематькають" в кожному номері, а "рідних", які дискредитують все добре, живуть своїм Богом, вважаючи, що є єдиний чистий ключ, джерело правди, яке повністю вирішить в Трускавці проблему правдопостачання та правдоканалізації.

Хіба не могли ми, опозиційні до "такої опозиції" журналісти, теж розгромити в пух і прах намагання організувати свято з "миколайчиками" та написати про реальну погану організацію, плач дітей, які перестрашилися жартів Л. Д., про те, що багато дітей так і не досиділи до кінця? Хіба не можна було підняти питання, чому структура, яку так рекламує газета, проводить русифікацію серед дітей, для чого дітям демонстрували фільм "Чарлі і шоколадна фабрика" не державною, а російською мовою (це нашим трускавецьким малюкам в нас, у Трускавці!) та і взагалі, на мою думку, цей фільм радше належить до категорії фільмів жахів і негативно впливає на дитячу психіку, ніж несе якийсь позитив. Ми про це не обмовилися й словом. Бо ми ніколи б не дозволили собі спекулювати на дитячих питаннях, як це робить політична сила, чи то пак, пардон, ГО, постійно щось "організовуючи" власне для дітей. І добре, що на ювілеї, такому маленькому п'ятирічному ювілеї "Золотих дітей" не було жодного слова про політику, головними тут були самі діти, а також керівники колективу Ніна та Олександр Мойсеєнки. І як влада тут перетягнула пухову ковдру, чому "пан Грицак", як надміру офіційно називає нашого мера автор статті, був на правах "частково режисера дійства", що в тому поганого, що всі виглядали вдоволеними, а той же мер сипав дарунками як з рукава? Хіба погано, що міський голова цікавиться "дитячим питанням", хіба мав він питати в когось дозволу, дарувати йому чи ні відеофотокамеру найновішого покоління? І чому те, що робить влада, подається виключно як піар, а те, що розміщено на останній сторінці цього ж номеру газети - це доброта, благодійність та турбота про дітей? Видно, треба нагадати автору статті, що піар не є аж таким поганим терміном, це зв'язки з громадськістю і кожна поважаюча себе влада (як і поважаюча себе опозиція) просто зобов'язані "піаритися".

Не знаю, яка буде реакцію на таку публікацію самих "золотих дітей", їхніх керівників, батьків, організаторів дійства. Та і чи приємно таке читати опозиції в Трускавці - "Нашій Україні", "Фронту змін", адже очевидним є факт, що обляпуючи брудом владу та "провладні сили" ХДС, "Відродження", "Свободу", мера, облили брудом і регіоналів, і БЮТ, і депутатів Іванишина, Юника, Нича, облили брудом самих дітей. Погоджуюся з автором статті лише в одному - щастя дитинства в тому, що воно далеке від політики. Але навіщо автор хоче позбавити дітей такого щастя, мусуючи цю тему та подаючи нікому не потрібні коментарі, втягуючи в політику власне дітей. Бо очорнити можна і найблагородніші пориви та різноманітні заходи (до організації частини з них мали відношення і "патрони" газети) - гаївки, УМХ, День молоді, Покрови, фестини, концерти, конкурси малюнків чи фото, свято Миколая чи Різдвяні свята. Але до цього часу ніхто не порушував це табу, ніхто не втягував дітей в якісь брудні політичні технології.

Не знаю, чи буде від "патронів" газети останнє китайське попередження автору статті, та чи й доцільно розвивати цю тему в час наших спільних святкувань, але наша добра порада - не варто виглядати найрозумнішими за будь-яку ціну. Ми ж не фенікси, щоб тішитися, падаючи голим задом на гостре каміння "оази на теренах нашого краю". Є випадки, коли краще помовчати, коли не маєш сказати що доброго, адже можна собі порушити "екологію душі". І робити на всьому дивіденди?.. Навряд чи трускавчани схвально ставляться до такої ідеї. І не треба забувати, що історія інколи повторюється. То щоб не шукати собі нового інвестора, краще сім раз відміряти, а вже потім різати та рубати по живому. І не чіпати дітей. Бо діти - це святе.

Андріан Марічик

Оголошення

І ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ
«ЯСКРАВА КРАЇНА В ТРУСКАВЦІ-2010» (м. Трускавець, 3 - 6 січня 2010р.)

Фестиваль Яскрава країна

Дніпропетровська обласна громадська організація "Яскрава країна" запрошує Вас відвідати І-ий Всеукраїнський фестиваль-конкурс "ЯСКРАВА КРАЇНА В ТРУСКАВЦІ-2010", який проводиться за сприяння голови Трускавецької міської ради Грицака Лева Ярославовича, в складі програми проведення загальних міських та регіональних заходів, присвячених Різдвяним святам.

МЕТА ФЕСТИВАЛЮ - розвиток дитячого хореографічного і вокального мистецтва, розширення репертуару і підвищення професійної майстерності юних танцюристів і вокалістів.

ЗАВДАННЯ ФЕСТИВАЛЮ:

- Розвиток і популяризація хореографічного, вокального дитячого мистецтва;
- Обмін творчим досвідом, розвиток і укріплення творчих зв'язків;
- Підвищення професійного рівня керівників і педагогів хореографічних і вокальних шкіл і колективів;
- Підтримка талановитих дітей та молоді в реалізації творчого потенціалу.
- Знайомство з історичною та культурною спадщиною Львівщини.

ЖЮРІ ФЕСТИВАЛЮ складається з провідних фахівців відповідних жанрових галузей мистецтва, в тому числі Заслужених діячів мистецтв України та представників засобів масової інформації і громадськості.

УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ вокальні та хореографічні колективи - переможці та лауреати регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів з Києва, Запоріжжя, Луцьку, Херсону, Дніпропетровська, Вінниці, Ялти, Хмельницького та інших уславлених міст нашої країни.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

3 січня - Неділя - Приїзд колективів, розміщення, знайомство з м. Трускавець. Репетиції. Вечір друзів фестивалю.
4 січня - Понеділок - Відкриття Фестивалю о 12-00 год. на центральній площі міста. Конкурсна програма в концертних залах провідних санаторіїв міста. Нарада журі.
5 січня - Вівторок - Збори керівників, обговорення творчих та технічних питань із журі фестивалю. Гала-концерт. Нагородження.
6 січня - Середа - Екскурсія в с. Нагуєвичі до садиби Івана Франка. Вільний час. Святкування Різдва.

Фестиваль подарує багато ЯСКРАВИХ зустрічей з дитячим мистецтвом, допоможе виконавцям краще пізнати один одного та обмінятися творчим досвідом, а високий професіоналізм і любов до творчості знайдуть найгарячіший відгук у наших серцях. Він відродить у всіх, хто буде навколо, щиру ЯСКРАВУ посмішку, та дасть поштовх для перетворення нашої улюбленої країни в дійсно ЯСКРАВУ КРАЇНУ, єднаючи нас за для успішного і щасливого життя.

Пропонуємо Вам проявити громадську активність та обов'язково відвідати наш Фестиваль.

Запрошуємо на прес-конференцію журналістів, яка відбудеться в конференц-залі санаторію "Карпати" 5 січня 2010 року о 15.00 год. та щиро чекаємо на Вашу присутність.

Відкриття фестивалю відбудеться 4 січня 2010 року о 12.00 год. на Центральній площі міста Трускавця.

З повагою, Голова Правління ДОГО "Яскрава країна"
Обласова Ольга Ігорівна

Духовні вправи на січень-2010 р.

Людина так повинна Бога просити, ніби успіх кожної справи залежить цілковито від Нього; але проявляти старання і працювати так, ніби все залежить від її праці. Св. Ігнатій Лойола.

Господь любить радісні серця і душі, котрі завжди посміхаються. Св. Мати Тереза з Калькутти.

Наука - це лише одна половина; іншу становить віра. Фрідріх Новаліс.

Багатство накопичується в трудах, оберігається з неспокоєм і втрачається з болем. Св. Бернард.

Не великі діла угодні Богу, а велика любов, з якою вони чиняться. Немає нічого великого, коли мало люблять, і немає нічого малого, коли люблять багато. Св. Василій Великий.

Тіло - знаряддя душі, а душа - знаряддя Бога. Плутарх.

Чудо має бути від віри, а не віра від чуда. Микола Бердяєв.

Господь терпеливий, тому що Він вічний. Св. Августин.

Ортодоксія - це нормальність, здоров'я, а здоров'я - цікавіше і складніше, ніж безумство. Легко бути безумцем, легко бути єретиком. Гілберт Честертон.

Господь дає поживу всякій птиці небесній, але не прямо в гніздо. Джосая Холланд.

Справжнє релігійне життя - це щоденне навернення. Андре Мальро.

Коляда

Ой над Вифлеємом зірка сіяла,
Там Діва Марія сина родила,
В пеленах сповила, в ясла положила,
Це на світ родився Спаситель миру.

Він на світ родився чоловіком,
Був перше вітаний ангельським ликом,
Ангели співають, пастушки вітають,
А три царі із Персії у вертеп спішать.

З`явилась над ними Божа скинія,
А в яслах на сіні Маленьке Дитя,
Йосип і Марія над ним вже стояли,
Ручки простягає Маленьке Дитя.

Йосипові Ангел у сні з`явився,
Щоб з малим Дитятком він удалився,
Узяв Йосип Сина і Матір Його,
Утікав в Єгипет від царя злого.

А Ірод, цар злобний, дуже розлютивсь,
Що Ісус, Син Божий, на світ народивсь,
Військо розсилає у тую країну,
Сказав погубити Малу Дитину.

Сказав Ірод війську шукати Христа,
До двох літ рубати маленьких дитят,
Кільканадцять сотень маленьких дитят
Було в Вифлеємі вбито у той час.

Глянь, о Божий Сину, на дітей своїх,
Ти Спаситель миру, Цар неба й землі,
Зішли нам із неба дар святий, великий,
Будем Тебе славить на вічні віки!

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.