Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№3 (126) 11 січня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Свята пройшли спокійно

Як повідомив керівник трускавецьких "надзвичайників" Микола Лучковський, за вихідні дні було лише два виклики - відносно аварії по дорозі на Дрогобич, про яку ми вже повідомляли і де обійшлося без летальних випадків (у Сільці) та по Стуса, 18, де 5 січня з 9 поверху випала і вбилася на смерть жінка (стояла на психіатричному обліку). На даний час працівники МНС займаються перевіркою готовності виборчих дільниць. По готовності до виборів у нашому місті буде проведено і нараду з головами ДВК та відповідальними працівниками міської ради (у вівторок, о 10.00).

А головний міліціонер Трускавця Василь Бурик на понеділковій нараді в мерії заявив, що під час свят його працівники працювали в просиленому режимі, їм допомагало 10 "беркутівців". Якихось надзвичайних подій, пов'язаних з порушеннями громадського порядку, зафіксовано не було. За 10 днів січня було зафіксовано 2 крадіжки.

Гроші є і їх немає

За словами начальника фінансового управління ТМР Миколи Федоричака, в 2009 року в бюджет Трускавця надійшло 38 мільйонів 144 тисячі гривень. Він сказав, що це дещо перевершило очікування, проте висловив стурбованість тим фактом, що державне казначейство не провело платежів на суму 1 мільйон 704 тисячі гривень в минулому році, а зробити це тепер неможливо, оскільки не прийнято бюджет. Заввідділом освіти Орест Лобик зазначив, що левова частка цих коштів (понад мільйон) - освітянські гроші і висловив стурбованість таким станом справ. Ще більше незадоволення висловив генеральний директор КП "Наше місто" Юрій Алієв, який заявив, що "працювати в такому режимі, як ми працювали в 2009 році, неможливо. Наше підприємство є на залишковому принципі фінансування і це створює труднощі. Уряд кинув гроші на вибори, а пільги по субсидіях не прийшли, не прийшла і різниця тарифів по податках". В зв`язку з недофінансуванням КП "Наше місто" не працюватиме в п`ятниці, оскільки змушено було перейти на чотириденний режим роботи.

Міський голова Лев Грицак дещо прояснив дану ситуацію, зазначивши, що в нашому місті, як і по всій Україні, створено спеціальну комісію при міській раді для вирішення цих питань, в яку ввійшли представники СБУ, а представники прокуратури інформуються про поточну роботу комісії. Це зроблено на виконання Указу президента Ющенка від 26 грудня. Він теж висловив думку, що мерія може навіть втягнутися в судову справу по цьому питанні.

Ой радуйся, земле…

В неділю, 10 січня, у Трускавці проходив регіональний фестиваль українського зимового фольклору "Ой радуйся, земле…", більш відомий у Трускавці як конкурс вертепів. Участь в фестивалі взяло участь багато колективів з Західної України, хоча були представники і з Дніпропетровська (гурт "Радослав"), з Кривого Рогу ("Ожина"), а навіть "Limanowianie" з польської Ліманови.

Фестиваль українського зимового фольклору Ой радуйся, земле… Фестиваль українського зимового фольклору Ой радуйся, земле…

В курортному парку на головній сцені дійство розпочалося опівдні, ведучою заходу була Світлана Ковальчин, заввідділом культури ТМР. Присутніх поблагословив представник духовенства, спільно промовили молитву, виступив і міський голова Трускавця Л. Грицак. Після спільного колядування учасники фестивалю мали до години вільного часу, який вони провели в більшості біля бювету, колядуючи та розважаючись. Погода була не дуже сприятливою для цього, адже в багатьох промокло взуття (під ногами було суцільне місиво внаслідок потепління і відповідно танення снігу). О 14.00 в кінотеатрі "Злата" розпочався гала-концерт фестивалю "Ой радуйся, земле…".

Артисти агітували за Тимошенко

8 січня в "Златі" відбувся концерт з циклу "З Україною в серці" на підтримку кандидата в президенти Юлії Тимошенко. Окрім трускавецького вертепу, виступили співаки Андріана зі Львова та Олег Катков з Києва. Відкрила захід заступник голови штабу Тимошенко в Трускавці Наталія Пономаренко, з промовами до присутніх виступили голова штабу, а також довірена особа кандидата в президенти п. Мацяк зі Львова. Тривав концерт півтора години.

Конкурс "Красуня Прикарпаття" - 23 січня, в суботу

Конкурс "Красуня Прикарпаття" відбудеться 23 січня о 17 год. у Палаці культури ім. Т.Г. Шевченка. А о 15 год. у фойє Палацу планується прес-конференція "Молодь і краса". Вже готова вся друкована продукція для проведення конкурсу, повідомляють його організатори.

Нагадаємо, що цьогорічний конкурс "Красуня Прикарпаття" - регіональний конкурс краси, вперше проведений у 2008 році, - об'єднує красунь зі Стебника, Дрогобича, Борислава, Стрия та Трускавця. Конкурс стартував у серпні і після проведення відбіркового туру 10 дівчат боротимуться за титул Красуні Прикарпаття.

Учасниці змагатимуться за 14 титулів, зокрема "Красуня Прикарпаття", "1-а віце-міс", "2-а віце-міс", "Міс глядацьких симпатій", а також звання, ініційовані спонсорами та партнерами заходу. Переможниці конкурсу отримають цінні подарунки та призи - туристичний 4-денний тур по Європі від генерального спонсора ТМ "Трускавецька кришталева", гірськолижний відпочинок від генерального партнера санаторно-готельного комплексу "Дніпро-Бескид", путівку від туристичної компанії "Глобус", абонемент на оздоровчу програму від СПА-готелю "П'ятий океан", навчання у модельній школі "OK"S-models" (Львів). Список подарунків та призів, які люб'язно надаються спонсорами та партнерами заходу, постійно доповнюється та буде оголошено додатково.

Конкурс проходитиме під патронатом мера Трускавця Лева Грицака. Організаторами проекту виступають рекламно-інформаційне агентство "Феєрія" та Альона Хомич.

Область забила на пільговиків?

Як повідомив на понеділковій нараді Йосип Свіжинський, головний лікар міської лікарні, аптеки, які знаходяться в комунальній власності, припинили відпуск ліків пільговим категоріям громадян, який проводиться як безкоштовно, так і за зниженими цінами. Він наголосив, що ці аптеки підпорядковані обласній державній адміністрації та обласній раді, а тому вплинути на них міська влада не може, хоча люди традиційно всю вину за такий стан справ покладають власне на владу міську, а не обласну. Користуються послугами таких аптек у Трускавці понад 6 тисяч людей, яких, за словами Йосипа Михайловича, таким чином "поставили в ненормальну ситуацію".

З рутинної роботи міської ради

Як повідомив заступник міського голови Ярослав Чистогорський, цього тижня засідатимуть регуляторна комісія та комісія з питань надання субсидій, а також Координаційна рада по роботі з неповнолітніми.

Власна інформація

Мистецтво, бомонд, реклама

10 січня ввечері, якщо не сказати вночі, у Трускавці було відкрито Міжнародний фестиваль телевізійних фільмів. Відкриття, яке планували на 19.00, відбулося по-українськи, тобто з понад півгодинним запізненням. Але вкотре пересвідчуєшся в тому, що часто поганий початок завершується суперовим кінцем, часто те, що не йде за планом, виходить не на шкоду, а на користь. Так було і цього разу. Чисельна група небайдужих до кіномистецтва людей очікували на приїзд багатьох гостей, а червона доріжка цнотливо чекала на улюбленців, які або затримувалися в аеропортах своїх країн (Туреччина, Росія, Польща), або добиралися до нашого курортного містечка з запізненням. Найбільш прикро вважало, що через хворобу не зміг приїхати Єжи Гофман, культовий режисер світового рівня, його на фестивалі представляв Єжи Міхайлюк. Кого цікавить весь перелік гостей, може собі глянути на www.koronakarpat.com.ua, це офіційний сайт фестивалю.

А ось ще кілька офіційних фактів про фестиваль: президентом Трускавецького міжнародного фестивалю телевізійного кіно "Корона Карпат" став художній керівник Львівського національного театру ім. М.Заньковецької Федір Стригун, організаторам вдалося заручитися підтримкою Міністерства культури та туризму України, Львівської обласної державної адміністрації, депутатів Трускавецької міської ради та міського голови.

Міжнародний фестиваль телевізійних фільмів у Трускавці Міжнародний фестиваль телевізійних фільмів у Трускавці

За словами голова Спілки кінематографістів України Бориса Савченка, ідея саме такого фестивалю виникла в зв'язку з тим, що сьогодні телебачення - основний виробник кінопродукції, і, на жаль, не найкращий, а на цьому навчаються і дорослі і діти. Ніхто не переглядає, не аналізує і не оцінює створювані телефільмів. Трускавецький фестиваль повинен зайняти цю нішу.

"На телебаченні створюється багато проектів ігрового та неігрового кіно, а телефорумів, де можна побачити кращі роботи і визначити їх художню якість, естетичні пріоритети - не існує. Оцінку їм дають хіба що журналісти. А гострої конкурсної боротьби, котра супроводжує формат кінофестивалів, поки що немає. Тому фестиваль у Трускавці буде першим подібним місцем для обговорення. На фестивалі буде конкурсна програма і позаконкурсна, де можуть "пробуватися" молоді режисери", - зазначив Борис Савченко.

Після приїзду гостей всі, хто мав запрошення, зайняли свої місця в залі "Злати", серед гостей були міський голова Лев Грицак, депутати міської ради Олександр Чебаненко, Юрій Яворський, Олег Габриш, Володимир Маринкевич, Олег Ковальчин, інші. Зі словами благословення виступив отець-декан Петро Івасівка, слово мали мер Трускавця, а потім також і депутат ТМР Олег Карпин, який власне і був головним натхненником ідеї проведення фестивалю саме в Трускавці - фестивалю, який теж вноситиме свій вклад в промоцію нашого курорту в цілому.

Ведучими свята були Ольга Сумська та Віталій Борисюк, звучали романси в виконанні гостей з Польщі та Білорусії, виступив трускавецький вертеп, атмосфера направду була щирою та теплою, адже і трускавецький бомонд, і тих, хто до нього не належить, об`єднали любов до мистецтва, улюблені актори та режисери, об`єднало кіно. Фільм Гофмана "Знахар" (двосерійний), який планували показати біля 19.30, розпочався аж о 21.00, а це був час фуршету та спілкування в неформальній обстановці. Тож багато людей покинуло зал. Але не істинні шанувальники дійсно хорошого кіно. А що кіно дійсно хороше, то про це свідчить один факт - один з присутніх глядачів, зиркаючи на годинник, сказав, що "для прілічія" посидить 15-20 хвилин і піде геть, але не зрушив з місця до самого кінця фільму. Після завершення демонстрації "Знахаря" в багатьох жінок на обличчі потекла туш через щирі сльози. Добре кіно - це добре кіно, що тут добавиш, будь-які коментарі зайві.

В ретроспективі, яка відбуватиметься щовечора, демонструватимуть і "Україна. Становлення нації" - фільм, за квитками на який в Донецьку та Одесі билися, а вхід до кінотеатрів контролювала міліція. Тим часом журі під проводом угорця Ласло Лугашші оцінюватиме конкурсні стрічки, переможець отримає ексклюзивну нагороду - корону, яка буде готова аж на четвер. Фестиваль триватиме аж до п'ятниці, так що запрошуємо прилучитися до високого мистецтва. 15 січня фестиваль завершиться церемонією нагородження та показом фільму-переможця.

Володимир Ключак

Допоможіть Олегові Польовому!

Доброго дня! Я, Павлось Галина Вікторівна, мешканка м. Дрогобича Львівської області, вирішила написати Вам, бо з моєю єдиною дитиною сталася велика біда!

8 липня 2009 року мій син, Польовий Олег Юрійович, 17.11.2000 р. н., зламав руку. Перелом був відкритий, і в рану потрапила анаеробна клостридіальна інфекція, відома як "газова гангрена". Халатність місцевих лікарів призвела до того, що 10 липня мого сина оперували уже у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні і, рятуючи дитині життя, ампутували йому ліву руку. Тепер через недбалість лікарів мій Олежик у 8 років став інвалідом.

На сьогоднішній день, не отримавши ніякої допомоги від лікарів-винуватців нашої біди, я звертаюсь до різних людей, організацій, щоб вони проявили милосердя і посприяли оздоровленню та реабілітації моєї дитини. Зі всіх, до кого я зверталася, відгукнулися лише з Благодійного фонду Катерини Ющенко: перенаправили моє прохання в Міністерство соціальної політики і праці та голові Львівської облдержадміністрації. Відповідь прийшла тільки з Міністерства соціальної політики і праці з рішенням надати мені одноразову допомогу в сумі всього 200 грн.

Допоки мій Олежик малий, протезувати його будуть безкоштовно у м. Харкові в Науково-дослідному інституті протезування, протезобудування та відновлення працездатності. Протез, як мені пояснили лікарі, буде просто естетичним, нерухомим, міняти його треба буде що 3-4 місяці. Тобто їздити мені треба з ним у м. Харків, лежати на стаціонарному лікуванні 3-4 рази на рік, а це чималі гроші. Крім того, коли він виросте, мені треба назбирати кошти на якісний функціональний протез імпортного виробництва, щоб він хоч якось адаптувався до нашого нелегкого життя і зміг елементарно себе обслуговувати. Такі протези дуже дорогі!!!

Мій син - весела, розумна, розвинута дитина, навіть зараз гарно вчиться, любить брати участь у різноманітних заходах. Будучи колись шульгою, після ампутації він знайшов у собі сили і почав гарно малювати правою рукою. Зараз він відвідує уроки малювання в художній школі.

Сама я розлучена, батько Олега аліментів на утримання сина не сплачує, мотивуючи браком грошей, заробітну плату я отримую мінімальну. Тому благаю всіх, кому не байдужа доля моєї дитини: допоможіть мені, будь ласка, назбирати кошти на оздоровлення та протезування мого сина, щоб він не зламався, навчився достойно жити та мав якісь перспективи у своєму житті!!!

Оскільки мій син неповнолітній, на моє ім'я відкрито особовий рахунок №9714 у Дрогобицькій філії ВАТ "Ощадбанк" №6307\060, МФО 385093, код ЗКПО 22408026. Для юридичних осіб чи благодійних організацій: р\р3739690004, МФО 385093, ЗКПО 02762257.

Мої контактні телефони: (03244) 2-10-62, 0968289200. Буду щиро вдячна за надану допомогу!!!

З повагою,
Павлось Галина Вікторівна

Віллам Трускавця

Вілли із тіла дерев. Вілли ґонтою криті.
Вілли в різьбі безіменних майстрів.
Сонце у вікнах промінням цвіте соковито.
Промінь минулих недавніх світів.
Назви тодішні вчорашня окраса і мрія.
Давніх імен зорепад не згоря:
"Ольга", "Софія", "Яніна", "Корнеля", "Марія",
"Анастасія", "Анюта", "Зоря"…
Скільки тих вілл, перенищених, кануло в Лету?
Жовті архіви ще їх бережуть.
Інші імення сяють поетам.
Тільки джерела одвічно течуть.

В`ячеслав Умнов

Віллам Трускавця

Ворожка клієнтці:
- Мадам! Вашому чоловіку загрожує небезпека. Ви скоро станете вдовою!
- Це я знаю. А ви мені скажіть, чи виправдають мене?

* * *

- Мамо, скільки потрібно часу, щоб знайти чоловіка своєї мрії?
- Багато, донечко. Але щоб скоротати час, можна пару разів вийти заміж.

* * *

- Дівчино, будь ласка, подаруйте мені свою фотографію…
- (кокетливо) А навіщо вона вам?
- А я її зверху на сервант поставлю, щоб діти боялися за це курками лазити.

* * *

- Як буде Prima donna українською?
- Баба Алла.

* * *

Дев`ять з десяти чоловіків надають перевагу жінкам з великими грудьми. А десятий надає перевагу попереднім дев`яти.

* * *

Я випиваю лише в ті дні, як розпочинаються з літери "с" - середа, субота та сьогодні.

* * *

Оригінально вирішили відзначити 200-річчя Гоголя в Україні, вписавши у виборчі списки січня 2010 року більше мільйона "мертвих душ".

* * *

- Цікаво, русалок обслуговують медики чи ветеринари?

* * *

Галстуки, шнурки і язик завжди розв'язуються в найбільш непідходящий момент.

* * *

Класифікація ємкостей з горілкою в стилі IT
0.1л - demo version;
0.25л - trial version;
0.5л - personal edition;
0.7л - professional edition;
1.0л - network edition;
1.75л - enterprise;
3л - for small business;
5л - corporate edition;
Відро горілки - extreme edition
Море горілки - global edition
Бутля самогону - home edition;
"На посошок" - Service pack;
Розсіл зранку - Recovery tool;
Закуска - plugins;
Пиво - patch;
coca-cola, fanta, 7-UP - trojan viruses

Не забудьте прийти на вибори, Ваш голос дуже важливий!

Не забудьте прийти на вибори, Ваш голос дуже важливий!

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.