Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№5 (128) 18 січня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Наші прогнози по виборах у Трускавці справдилися на 99% - лідирує Тимошенко

Наш прогноз по результатах виборів у Трускавці та і в цілому в нашому окрузі (ТВО № 127), поданий в минулому номері вісника, справдився на 99%. За результатами голосування станом на 11.00 ранку 18 січня в ТВО з центром в Дрогобичі оброблено 38,51% бюлетенів. За Тимошенко віддали свої голоси 14 617 виборців (38,47%), за Ющенка 10 466 (27,54%), за Яценюка 4 500 (11,84%), за Тягнибока 1 970 (5,18%), за Януковича 1 782 (4,69%), за Тігіпка 1 376 (3,62%) і за Гриценка 761 голос (2%). Всі інші кандидати отримали менше 1% кожен, не підтримали жодного кандидата 1,83%. Подивитися результати виборів в нашому окрузі можна, зайшовши на www.cvk.gov.ua/vp2010/wp0011.html, думаємо що до кінця дня на цій сторінці буде показано остаточний результат по всіх 100% оброблених бюлетенів.

Нагадаємо, що ми прогнозували абсолютно точно такий результат, помилившись лише в одному - на 6 місце ми поставили Гриценка, не очікуючи, що Сергій Тігіпко випередить його в нашому регіоні.

У Трускавці грубих порушень під час проведення виборчого процесу зафіксовано не було. Як повідомив начальник Трускавецького МВ УМВС Василь Бурик, було складено протокол та зафіксовано факт фотографування бюлетеня на дільниці № 141, інші джерела повідомляють про аналогічний інцидент на дільниці № 148. На дільниці № 139 (центральна бібліотека) біля 14.00 пропало світло, повідомив генеральний директор КП "Наше місто" Юрій Алієв, причина - надмірна кількість включених електроприладів (обігрівачі, плитки, чайники). Мешканці будинку № 64 на Стебницькій погрожували не піти на вибори, якщо не відремонтують ліфт - поломка сталася внаслідок крадіжки алюмінієвого порогу, подібний факт крадіжки мав місце і в будинку 66 по Стебницькій.

Як повідомив головний лікар міської лікарні Йосип Свіжинський, вибори не вплинули на кількість осіб, які звертаються з травмами, було зафіксовано один виклик швидкої допомоги на дільницю - стало погано 80-річному виборцю.

Трускавецькі міліціонери забезпечували і порядок на виборчих дільницях Старосамбірського району, повідомив головний міліціонер Трускавця Василь Бурик.

Водопостачання стане цілодобовим вже з 1 березня

Як повідомив на понеділковій нараді генеральний директор ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимир Возняк, мешканці IV мікрорайону міста Трускавця (вулиці Стуса, Стебницька, Скоропадського та прилеглі) матимуть цілодобове водопостачання найшвидше - роботи буде зроблено за 1 - 1,5 місяця, так що з 1 березня вода в цьому мікрорайоні буде цілоденно. Це виявилося можливим завдяки 3,5 мільйонів гривень, інвестованих у реалізацію концепції водопостачання у Трускавці фірмою "Альфа Плюс", яка має 49% акцій міського водоканалу.

В інших мікрорайонах Трускавця цілоденне водопостачання буде також, проте дещо пізніше - його впровадять за рахунок коштів, виділених на підготовку до Євро-2012.

Про субсидії

Станом на 1 січня 2010 року у Трускавці 809 осіб отримують житлово-комунальні субсидії, із них 503 особи - одинокі. Якщо середня вартість комунальних послуг в осінньо-зимовий період становить 304 грн., то середній розмір субсидії - 150 грн. Таким чином щомісячна сума відшкодування організаціям - надавачам житлово-комунальних послуг в середньому складає 127 тис. грн. Через призупинене фінансування заборгованість Управління праці та соціального захисту населення по відшкодуванню житлово-комунальних субсидій організаціям - надавачам комунальних послу складає 107.9 тис. грн. (дані за 1 січня), повідомляє газета "Голос ради" (кореспондент - Марічка Кульчицька).

Інвалідів війни побільшало

З 1 січня набирають чинності внесені зміни до пункту 8 частини ІІ статті 734 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", якими передбачено надання статусу інваліда особам, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, та осіб, які у неповнолітньому віці були призвані або добровільно вступили до лав Радянської Армії та Військово-морського флоту під час військових призовів 1941-1945 років і стали інвалідами внаслідок загального захворювання або захворювання, отриманого під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формуваннях, повідомляє газета "Голос ради". Відтак, у Трускавці кількість осіб цієї категорії збільшилась на 8 чоловік.

Трускавчан відзначили

12 січня в сесійній залі Львівської обласної ради відбулося нагородження Подяками Президента України делегатів Установчого з'їзду Народного Руху України за перебудову від Львівщини, який відбувався у вересні 1989 року у Києві. Нагородження проходило в рамках святкування 20-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову на виконання Указу Президента Україні № 155 від 13 березня 2009 року.

Від імені Президента України подяки делегатам Установчого з'їзду Народного Руху України за перебудову вручив голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник. Також нагородженні отримали книжку "Три дні вересня 89", яка вийшла друком до 20-річчя НРУ, повідомляє ЗІК. У своєму привітальному слові голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник наголосив, що для сьогоднішніх державних діячів приклад перемоги у боротьбі за незалежність України має бути зразком та стимулом до розбудови Української Держави - формування інститутів цілісної національної державності, єдиної української політичної нації, зростання добробуту українського народу, збереження й розвиток його національно-культурних і духовних надбань, забезпеченні прав та свобод людини і громадянина.

Серед нагороджених - і ті, хто був делегатами Руху від Трускавця - Віктор Бурлаков, Мирон Бучацький, Богдан Волощук, Олег Ковальчин, Володимир Лаврінок, Володимир Луців, Ігор Пілько, В'ячеслав Умнов, повідомляє ЗІК. Прізвища нами подано в алфавітному порядку.

Чи продасться виборець за гречку?

Технології підкупу виборців продуктами, які, як відомо, привели до влади в Києві Леоніда Черновецького, починають застосовувати і в Трускавці. Олія, макарони, рис, гречка, цукор - як мінімум три з потенційних кандидатів на посаду міського голови використовують метод роздачі продуктів безкоштовно, окремі з них не забувають нагадувати: "Ви ж не забудьте, хто вам це дає і на виборах проголосуйте саме за мене". Чи купляться на це трускавецькі виборці - побачимо. Зазначимо лише, що переважно беруть ці пайки в різних кандидатів одні і ті ж особи.

Область допоможе в ремонті доріг

У 2010 році на Львівщині розпочнеться інтенсивне будівництво та ремонт доріг, повідомив голова Львівської ОДА Микола Кміть, аналізуючи підсумок 2009 року. "Зокрема це дороги в напрямку Трускавця, Стрий-Трускавець, до пунктів перетину кордону із Польщею. Важливим питанням до Євро-2012 є заміна пасажирського транспорту в області на новий, із великою місткістю", - наголосив Кміть. Крім того, Кміть повідомив, що на Львівщині почнуть реалізовувати програму забезпечення шкіл спортивними майданчиками та спортзалами.

Нагадаємо, що влада в Трускавці вже вирішила проблему завершення реконструкції басейну, зроблено надзвичайно багато і для забезпечення нормального проведення уроків фізкультури в трьох школах міста, реконструйовано стадіони, проводиться значна кількість спортивних заходів. На 2010 рік теж буде виділено певні кошти для потреб розвитку спорту в нашому місті, тим більше, що напередодні проведення Євро-2012 це є актуальне питання.

Що ж стосується доріг, то у Трускавці за сприянням обласного бюджету в 2010 році буде відремонтовано вулицю Сагайдачного, інші вулиці ремонтуватимуть за кошти бюджету розвитку.

В суботу - свято краси

Конкурс "Красуня Прикарпаття" відбудеться 23 січня о 17 год. у Палаці культури ім. Т.Г. Шевченка, повідомила нашій газеті Альона Хомич, яка є одним з організаторів конкурсу. А о 15 год. у конференц-залі цього закладу буде проведено прес-конференцію "Молодь і краса".

Свято краси та молодості в нашому місті вже відбувалося в грудні 2008 року, тоді пані Альона організувала його на найвищому рівні. Тоді конкурс проходив під назвою "Красуня Дрогобиччини". А цьогорічний конкурс "Красуня Прикарпаття" - регіональний конкурс краси, який стартував у серпні і після проведення відбіркового туру до фіналу потрапило 10 дівчат нашого регіону. Через форс-мажорні обставини, пов'язані з оголошенням епідемії в жовтні - листопаді, конкурс перенесли з грудня 2009 на січень 2010.

Учасниці змагатимуться за титули "Красуня Прикарпаття", "1-а віце-міс", "2-а віце-міс", "Міс глядацьких симпатій" та інші, а також звання, ініційовані спонсорами та партнерами заходу. Переможниці конкурсу отримають цінні подарунки та призи - туристичний 4-денний тур по Європі від генерального спонсора ТМ "Трускавецька кришталева", гірськолижний відпочинок від генерального партнера санаторно-готельного комплексу "Дніпро-Бескид", путівку від туристичної компанії "Глобус", абонемент на оздоровчу програму від СПА-готелю "П'ятий океан", навчання у модельній школі "OK"S-models" (Львів). Одним зі спонсорів свята є і ресторан "Мисливський рай". Конкурс проходитиме під патронатом мера Трускавця Лева Грицака.

"Корону Карпат" повезли до Молдови

В п'ятницю, 15 січня, було підбито підсумки кінофестивалю "Корона Карпат", який проходив у Трускавці. З 17 до 18 години в приміщенні актового залу міської ради проходила прес-конференція, на якій своїми роздумами поділилися Борис Савченко, Катерина Барабаш, Йован Маркович, інші організатори та члени журі. Було зазначено, що так зване "добре кіно", яке нам часто пропонують на екранах телебачення - це спроба замаскувати суть, адже кіно повинно трактуватися як якісне і неякісне, а не як добре і зле. Присутні з гумором зазначали, що більша частина глядачів, яка приходила на перегляд фільмів у "Злату" - це відпочиваючі, а не місцеві. Фестиваль планувалося проводити 14 - 19 січня, але завадили цьогорічні вибори, лунала думка і щодо доцільності проведення такого фестивалю влітку,а не взимку.

Корону Карпат повезли до Молдови Гран-прі фестивалю отримав фільм молдовського режисера Валерія Жереги "Арівідерчі", поляк Міхал Квєчиньскі отримав спеціальний приз журі за фільм "Завтра підемо в кіно". Приз за краще музичне оформлення отримав сербський композитор Владімір Пейковіч (фільм "Хтось ще чекає"), за кращий сценарій цього фільму отримав приз серб Душко Премович, теж і акторки фільму відзначені як виконавиці кращої жіночої ролі (за кращу чоловічу роль відзначено Богдана Ступку в білоруському фільмі "Інсайт"), за кращий дебют - болгарський режисер Іваш Панев (фільм "Брат равлика"), за кращу режисуру - теж болгарин (Владо Шишков, фільм "РУТ"). З двох представлених на фестивалі українських фільмів перемогу не здобув ні один, що, за словами Бориса Савченка, можна було і передбачити, особливо зважаючи на "турботу" української влади про український кінематограф. Хоча ці фільми лише умовно можна було назвати українськими - російські актори, російські гроші, в той час як українські таланти можуть реалізувати себе в Литві, Білорусі, Молдові, але не в нас.

Власна інформація

У Трускавці вибори пройшли спокійно

У Трускавці під час проведення виборів не було зафіксовано порушень громадського порядку, які б втручалися в процес виборів. Про це ЗІКу повідомив заступник начальника Трускавецької міліції Роман Трускавецький. За його словами, виборчі комісії зачинилися вчасно. Виборчі комісії здійснюють підрахунок голосів. Для охорони виборчих комісій та патрулювання міста залучено 30 чоловік особового складу та спецпідрозділ "Беркут".

У Трускавці станом на 12 годину проголосувало 2512 виборців, що становить 14,8%. Про це ЗІК повідомили у Трускавецькій ТВК. Як повідомили у ТВК, всі виборчі дільниці відкрилися вчасно, жодних порушень не виявлено. За уточненими даними, у Трускавці мають проголосувати 16 932 виборця. 312 виборців будуть голосувати вдома. Виборчі дільниці для відпочиваючих не відкриті згідно з розпорядження Президента.

Станом на 20 годину у місті проголосувало 11384 виборців, що становить - 66,9%. Як повідомили у Трускавецькій ТВК, всі виборчі дільниці закрито для підрахунку голосів, жодних порушень не виявлено. У Трускавці загальна кількість виборців, які мали проголосувати становить 17003 чоловіка.

www.zik.com.ua

Чергова частина Бориславського міськвідділу міліції повідомляє

У період з 1 по 10 січня 2010 року в Бориславі скоєно 5 крадіжок. Маємо також 5 випадків погроз фізичною розправою, 1 хуліганство, 9 випадків нанесення громадянами тілесних ушкоджень, 1 факт настання смерті, 1 злочин по лінії боротьби з економічною злочинністю, 4 випадки пошкодження майна та ще 4 порушення закону, віднесених до категорії інших злочинів.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито 3 справи за фактами крадіжок. Працівники Бориславського МВ УМВС встановили зловмисників, які нанесли громадянам міста тілесні ушкодження, причетні до вчинення хуліганських дій та погрожували мешканцям міста фізичною розправою. Розкрито також злочин по лінії боротьби з економічною злочинністю. За 2 фактами крадіжки, 4 фактами навмисного пошкодження майна, 1 випадком настання смерті та ще 4 порушеннями закону, віднесених до категорії інших злочинів, правоохоронці проводять дослідчі перевірки.

Проникаючим ножовим пораненням завершилося святкування Різдва для непрацюючого мешканця міста гр. Ю. Опівночі він був доставлений каретою швидкої допомоги у травматологічне відділення міської лікарні. Виїздом на місце події - у помешкання в 1 з багатоквартирних будинків по вул. Данила Галицького - слідчо-оперативна група міського відділу міліції встановила, що ножове поранення гр. Ю. на ґрунті неприязних відносин нанесла його дружина. Співробітники міліції вилучили із місця події кухонний ніж та одяг потерпілого. За цим фактом порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Оперативно-пошукові заходи проводяться також за фактом крадіжки матеріальних цінностей із приватного помешкання гр. Т. у смт. Східниці. Крадіжка із будинку гр. Т. підтвердила, що не всі мешканці курортного селища були зайняті урочистостями, пов'язаними із зустріччю Нового 2010 року. Зловмисники люблять користуватися безпечністю людей у святкові дні. Так сталося й у Східниці. Невідомий зловмисник у ніч з 31 грудня на 1 січня розбив вікно у ванній кімнаті, заліз у помешкання, звідки викрав мобільний телефон та золоті вироби - три каблучки та ланцюжок. Загальна вартість викраденого складає більше 5 тис. грн. За цим фактом порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Злодійські різдвяні "походеньки" за чужим майном непрацюючого гр. Ф. виявилися невдалими. Чоловік не врахував, що крадіжку мобільного телефону правоохоронці виявлять, вміло провівши комплекс оперативно-пошукових заходів, а велосипед імпортного виробництва разом із уже іншим викраденим мобільним телефоном марки "Siemens-72", доведеться повернути під незаперечними свідченнями очевидців. Під тиском незаперечних фактів гр. Ф. зізнався у скоєному і написав явку з повиною. Тепер його подальшу долю вирішуватиме суд. Оперативно-пошукові заходи за фактом крадіжки золотого браслету в однієї з відпочивальниць Східниці припинено за її письмовою заявою. Як з'ясувалося у ході дослідчої перевірки, золотий браслет відпочивальниця загубила через власну необережність під час однієї із прогулянок Східницею.

Газета "Нафтовик Борислава"

Вісті з Борислава

- В першій декаді січня в Бориславі прорвало теплотрасу біля "Барвінку", внаслідок чого 20 будинків центру і вулиці Шкільної залишалися без теплопостачання. А внаслідок прориву водогону 9 січня без води залишалися 10 багатоквартирних будинків по вулиці Коваліва. Аварії були оперативно зліквідовані працівниками водоканалу та теплоенерго, за що вони отримали подяку від мера міста Олега Іваницького під час понеділкової наради 11 січня.
- По вулиці Петлюри розпочато роботи по заміні 100 метрів водогону. А вже замінено 20 метрів труби працівниками водоканалу по вулиці Транспортній.
- Напередодні Нового Року свій 65-річний ювілей відзначив Бориславський професійний ліцей (директор - Ярослав Кирчей). За цей час тодішнє Бориславське ПТУ № 7 підготувало біля 14 тисяч кваліфікованих робітників. На даний час ліцей готує спеціалістів за професіями електромонтажника-налагоджувальника, токаря, електрогазозварника на автоматичних та напівавтоматичних машинах, контролера зварювальних робіт, кравця з умінням виконувати моделювання та конструювання одягу на комп'ютерній техніці, кухаря-кондитера, кухаря-бармена, кухаря-офіціанта, радіомеханіка, оператора комп'ютерного набору та продавця продовольчих товарів. Знаходиться ліцей у Бориславі на вулиці Вояків ОУН - УПА, 4.
- Команда ДЮСШ "Атлант" з Борислава в складі 13 спортсменів взяла участь у змаганнях з боротьби дзюдо в Калинові Самбірського району, повідомляє тренер Василь Шимченко. Поїздка відбулася завдяки підтримці підприємців Володимира Флюнта та Юрія Заграя.
- В грудні у Бориславі пройшли змагання учнівської молоді зі стрільби з пневматичної гвинтівки по мішенях та швидкісної стрільби. Організаторами змагань виступили відділ освіти та відділу справах сім'ї, дітей та молоді БМР, адміністрації шкіл та спортивно-стрілецький клуб "Галицький стрілець", повідомив головний суддя змагань Віталій Гніденко. В загальному заліку перше місце здобула ЗОШ № 7, ІІ - ЗОШ № 4, ІІІ - ЗОШ № 1.
- Прокуратура міста Борислава проводить перевірку за фактами укриття злочинів Бориславською міліцією. Прохання потерпілим та іншим особам звертатись в прокуратуру міста безпосередньо або за телефоном 5-02-25.

За матеріалами газети "Нафтовик Борислава"

Возлюби ближнього свого…

Благодійність чи доброчинність - це одна з чеснот, які мають бути притаманні кожній людині, тим більше нам, християнам. Гадаю, кожен з нас мав би усвідомлювати потребу, ба, навіть обов'язок безкорисливо допомагати убогим, малозабезпеченим, інвалідам, знедоленим, врешті-решт тим, хто нашої допомоги потребує. Приклад Матері Терези з Калькутти, яка стала символом щирого серця та не перестає бути ним і після смерті, показує, як цей світ потребує доброти та милосердя - албанську монахиню з Індії святою визнають не лише католики, але і представник інших релігій та навіть невіруючі. Наш Господь Ісус Христос, який з милосердям Доброго Пастиря бере немічних на свої рамена, повинен бути для нас прикладом для наслідування.

І добре, що люди навіть в часи кризи та лихоліть продовжують залишатися людьми, що маючи власнів проблеми, намагаються вирішувати і проблеми бідніших від себе. З цією метою і створюються громадські організації, благодійні фонди, окремі добродії чинять добро, ділячись з потребуючими як поодинці, так і в товаристві інших людей доброї волі, чистого серця та відкритої душі.

В нашому регіоні вже діє кілька благодійних фондів, переважно під егідою релігійних організацій. Надзвичайно добре себе зарекомендував БФ "Карітас" Самбірсмько-Дрогобицької єпархії УГКЦ з осідком у Дрогобичі, який очолює отець Ігор Козанкевич, несуть потребуючим допомогу і БФ "Карітас Спес" РКЦ (в Дрогобичі це брати-боніфратри під керівництвом отця Бруно Ноймана), і БФ "Лінія життя" (очолює п. Олег Ригус), який співпрацює з церквою "Добра Новина", і інші фонди. Волонтери (добровольці) допомагають сім'ям у кризових ситуаціях, витягають з наркотичної чи алкогольної залежності, надають психологічні консультації, реальну медичну чи матеріальну допомогу, медичну підтримку, інколи і фінансову. Утримуються такі фонди виключно за кошти доброчинців, які часто не бажають афішувати свої добрі справи, дотримуючись принципу "Нехай твоя права рука не знає, що робить ліва". Ці люди допомагають убогим та потребуючим, знаючи, що за це Бог віддячить їм сторицею, що це буде тим зерном, з якого колись виростуть добрі плоди, адже що посієш, те й пожнеш.

Напевно так думали і люди, які створили в нашому місті БФ "Відродження Трускавця", люди, які відомі своїми добрими справами вже не від сьогодні. Одним з таких людей є голова правління санаторію "Карпати" у Трускавці Володимир Мар`янович Маринкевич, доброчинні вчинки якого не дозволяють вже кілька років підряд "Чашу святого Миколая" передати в іншу оздоровницю. Без сумніву, велике добродушне серце і в нашого мера Лева Ярославовича Грицака, для якого турбота про мало захищених є одним з пріоритетних завдань. А об'єднавши зусилля таких самих порядних людей, як і вони, можна буде очікувати на те, що такі акції, як 14 січня, будуть частими.

Нагадаємо, що 14 січня в їдальні санаторію "Карпати" пройшов благодійний захід за сприяння БФ "Відродження Трускавця", ініційований міською радою та особисто мером Левом Грицаком та територіальним центром обслуговування пенсіонерів (керівник - Пилат Олена Леонідівна). Члени малозабезпечених сімей, інваліди дорослі та діти, пенсіонери та одинокі не просто прийшли тут смачно попоїсти ( а стравами та напоями були задоволені всі). Вони прийшли сюди і для того, щоб поспілкуватися, щоб відчути те тепло, з яким до них ставиться чинна міська влада та особисто наш мер, щоб послухати безкоштовно чудову концертну програму, підготовлену працівниками Народного Дому під керівництвом п. Олени Соляник. Вони прийшли сюди на свято Василя та Маланки "Старий Рік минає, Новий наступає…", щоб відчути себе повноцінними людьми, за яких не забувають і яких люблять, шанують, за яких дбають. З добрим напутнім словом звернувся до цих людей наш голова міста, привітав присутніх зі Старим Новим Роком та Різдвяними святами і депутат Трускавецької міської ради, голова фракції "Відродження", головний лікар міської лікарні Йосип Михайлович Свіжинський, всі спільно помолилися разом з отцем Володимиром за щасливу долю та Боже благословення в Новому Році.

Возлюби ближнього свого Возлюби ближнього свого Возлюби ближнього свого

Вертеп та вітання-посівання від Нового Року, в образ якого перевтілився Роман Салань, колядки та пісні від "Верховини", "Сусідок", Бориса Прохорчука, направду гарне дійство вражало щирістю та безпосередністю. Пригадалися біблійні слова про пана, який затіяв учту і запросив на неї бідних, бо багаті не прийшли. Не можемо зазначити, наскільки це все контрастувало з іншим "Василем та Маланкою", організованими для підприємців та керівників установ напередодні за 170 гривень для кожного в одному з ресторанів міста. Організував "забаву" "керівник" однієї з опозиційних ГО, якого певні непрозорі сили конче пропихають на мерський пост, не зважаючи навіть на майже нульову підтримку цього кандидата населенням, громадою. Комсомольські методи не забулися, подібно як і інтриги, яких окремим політиканам важко позбутися хоча б на час свят Різдва Христового та Обрізання і Богоявлення Господнього. В Трускавці багаті бавилися, вихваляючись швейцарськими годинниками за кількадесят тисяч доларів та дорогими машинами і новими дружинами. Проте Божа присутність відчувалася саме в "Карпатах", посеред цих убогих, які часто не здатні самостійно їсти приготувати чи в хаті прибрати, яких інколи рідні і близькі списали та відвернулися від них, але залишилася ще міська влада, яка не перестає піклуватися про них і не перестане, поки матимемо мером таку добру і порядну людину як Лев Грицак.

Сльози радості та вдячності на очах цих стареньких немічних бабусь у вицвілих хустинах набагато є вартіснішими, ніж все золото світу і самоцвіти та діаманти в перстенях багатіїв. І їхня подяка меру Трускавця та слова, що він і сам є щасливою людиною, і притягує щастя та мир у наше місто Трускавець, не були пустими словами. Коли ви зробите добро одному з малих сих, мені зробите… Ці слова нашого Господа Ісуса Христа були почуті і в Трускавці. Почуті і приведені в дію. І "Многая літа", яке лунало після святкової трапези та концерту, було немов побажанням дійсно довгих літ як самим благочинцям, так і добрій справі, започаткованій благодійним фондом "Відродження Трускавця".

На фото: до присутніх звертаються мер Лев Грицак та депутат "Відродження" Йосип Свіжинський; в "Карпатах" постаралися, щоб гостям було зручно і смачно.

Степан Гнатків

Лев Грицак тепер має "серйозну" опозицію

Міський голова Трускавця нарешті має серйозну опозиційну силу та опозиційну газету у Трускавці, чого до цього часу в нашому місті не було. Адже всі, хто заявляв про свою опозиційність чинному меру, врешті-решт переконувалися в тому, що альтернативи Леву Ярославовичу немає і що кращого господарника та керівника наше місто навряд чи отримає в цей історичний момент. І все ж появилися люди, які так не думають. І вирішили ці люди висунути достойного кандидата на посаду міського голови Трускавця. А цією достойною з найдостойніших людей виявився не хто інший як заступник Лева Грицака в 2006 - 2007 роках, депутат міської ради, позбавлений трускавецьким судом 7 лютого 2008 року водійських прав за керування транспортним засобом, а потім ще кількаразово затримуваний даішниками вже за водіння без прав та засуджений до 50 годин примусових робіт на користь міста (ось тут і буде наводити порядок), голова міської "Батьківщини", житель міста Стебник Руслан Ярославович Крамар. Це ще не всі регалії, але не наша справа вказувати на досягнення шановного Руслана Ярославовича, це буде завдання новоствореної газети "Бумеранг виборця", редактором якої проголосив себе з чийогось благословення не менш відомий у Трускавці начальник батальйонного медичного пункту, одночасно член Української Народної Партії (лідер - Юрій Костенко в Києві та Олег Васильович Ковальчин у Трускавці) та агітатор за Юлію Тимошенко з недавнього часу, який не побоявся викликати самого нашого мера на дуель, вважаючи це реальною життєвою необхідністю пан Іван Григорович Шило.

Тут ми мусимо перепросити Руслана Ярославовича за вжитий вираз "наш мер", що він підкреслює у своєму зверненні "Вітаю Вас", адже дійсно, як житель Стебника може назвати Грицака нашим мером? Для нього, як і для мешканців Стебника, Сільця та Колпця наш мер - це Роман Калапач, в крайньому випадку Микола Гук. А оскільки Лев Ярославович Грицак не втручається у внутрішні справи Стебника чи Дрогобича, то як мешканці цих міст можуть назвати його "наш мер"? Він же ж не Микола Гук і його дружина не пані Валентина, яка так переживає за долю Трускавця, що придумує зоологічні епітети та переймається разом зі своїм чоловіком Трускавцем значно більше, ніж Дрогобичем. Але це так, до слова.

Я б взагалі не чіпав делікатну тему провокативних звернень пана Шила, який нам сказав, що він хоче дійсно відповідати своєму прізвищу, якби не те, що він зачепив газету, яку я маю честь редагувати, а саме "Відродження Трускавця". Іван Григорович з Полтавщини так хоче, щоб ця газета відповідала його особистим поглядам, що пропонує перевести її в статус газети для виродків. На жаль для п. Івана та його протеже, ми не будемо працювати на виродження, а і надалі просуватимемо добру справу власне відродження нашого міста, ренесансу (якщо пан не розуміє по-українськи, то скажемо йому цим французьким словом). Втім, цікаво, яким це способом і відколи пан Шило став займатися піар-кампанією п. Руслана Крамара, адже ж перед тим бував і розмовляв з іншими потенційними кандидатами на мерську посаду в Трускавці - був і в будівельній фірмі, і на зустрічі в кінотеатрі "Злата", розмовляв і з паном із прізвищем "слівних" трускавецьких родин. Видно, він відчув особисту харизму саме жителя Стебника, тому і вирішив заодно поагітувати і за нього, і за нову "Презедента" - цікаво, чи сподобалося б у львівському штабі Тимошенко почути, хто в Трускавці і в який спосіб агітує за "Леді Ю"? І чи не могла б здобути Тимошенко у Трускваці більше голосів, якби не така "агітація"? Почитайте лише одну фразу із бумерангу борця (ми теж дозволимо собі дещо змінити назву бюлетенчика) - "Жіночки України. Вас очікує грандіозний по своїх нечуваних масштабах сексуальний бум та статеві подвиги чоловіків". Це в промоційній статті (так думає пан Шило) про Юлію Тимошенко. Без коментарів, як кажуть.

Назвавши своє видання абсолютно залежною газетою, пан Іван, відомий лікар по всій Україні та поза її межами, голова страйкому та член меморіалу, надзвичайно грамотний новатор, який пише "стахаюси" замісить "страхаючи" і знає, від кого йде хороша чиста енергетика з елементами переконливого гіпнотичного впливу, а від кого погана, на першій з двох сторінок патетично вміщує звернення-відозву до 10 родин, які, на його думку, є засновниками Трускавця, де переконливо та ніби аргументовано просить агітувати та висунути пана Крамара на голову міста. Ми потім не пожаліємо, Він оправдає наші надії. Отже, в Києві Вона, а в Трускавці ВІН, харизматичний лідер. Єдиний опозиціонер, який не продається, бо ніхто не купує. Спеціаліст широкого профілю, але вузької спеціалізації - ПОЛІТИК. Причому чистий політик. Саме він позбувся багатьох бізнесменів з партії "Батьківщина", а навіть повиганяв к єдрьоній фені сімох з одинадцяти бютівських депутатів в міській раді. Та ще й так хитро - щоб на їх місце інші не прийшли, а то можуть затьмити ясне сонечко, підірвати авторитет та пробувати те, що пробував інший ніби-опозиціонер (маю на увазі пана Андрія Кульчинського, якого у війні з Крамаром негласно підтримував Лев Грицак) - чесним способом позмагатися за посаду голови партії.

Слово, моя ти єдиная зброє, ми не повинні загинуть обоє. Це писала Леся Українка. Але їй разом з Шевченком, Пушкіним, Міцкевичем, Франком та нашим земляком Бандерою далеко до заступника голови Товариства Української мови імені того ж Шевченка пана Шила - його вірші про покаяння та куди ведуть два ге достойні подання на літературного нобеля - ще й гордитимемося земляком полтавського виробництва.

Так що тепер трускавчани мають вибір - хто не хоче голосувати за Лева Грицака, може запросто підтримати Руслана Крамара. І хоча пан Руслан вперто уникає відповіді на запитання, що ж ним було зроблено за два роки перебування на посту заступника мера, а приписує собі заслуги, до яких він не має жодного стосунку (легалізація автономного опалення в грудні 2009 та вирішення проблемних питань по будинках 3, 7 і 9 по вулиці Скоропадського з ініціативи міського голови Лева Грицака), він, напевно, може реально багато що зробити для нашого міста з такою командою та підтримкою таких серйозних і здорових фізично та психічно людей. Він змінить начальників відділів на таких відданих як пан Шило, який міг би керувати освітою чи й стати першим заступником, є вже й інші претенденти. Та фактично є нові люди на всі посади - від першого заступника мера до прибиральниць у школах та санітарок в лікарнях. Такому кадровому потенціалу можна лише позаздрити, це інші "опозиціонери" імпотенти, бо не мають кадрів, а тут все готовеньке…А при хорошій розмові за плящиною хорошої мінеральної води опозиція лише зміцніє і вижене всіх, хто не є родом з Трускавця, хто виробляє будматеріали в Києві, має політтехнологів з Петербурга чи служить панам неукраїнського походження. Бо панове Шило та Крамар не маскуються вишиванками та глечиками, вони нас поведуть та й заведуть, що ще довго їх згадуватимемо. А чом би й дійсно їх не підтримати? Вибрали ж у Києві Черновецького…

На закінчення скажу, що мені цікаво, чи не підтримають панів, прізвища яких названо вище, ще й інші організації міста. Адже є і товариства меншин (маю на увазі не національні чи релігійні меншини), є і інші відомі та неординарні особистості, які стоять чи не стоять на обліку у Віктора Михайловича чи в когось іншого, є і неадекватні громадяни, які в багатьох випадках є безправними, є борці і гречкосії, є і такі, хто теж не проти поспекулювати словами "патріотизм", "нація", "громада". Підтримайте ж і ви цю опозицію, може якраз пан Крамар займе почесне друге місце в боротьбі за мерське крісло. Хоча удачі в цьому проекті йому ми аж ніяк не бажаємо. Як і пану Івану з його австралійською зброєю.

Володимир Ключак,
Степан Гнатків

Відмовляти хворим - це нонсенс

З 24 грудня до 11 січня безкоштовний та пільговий відпуск медикаментів соціально захищеним верствам населення комунальною Аптекою №267 було призупинено. Прокоментувати цю ситуацію ми попросили головного лікаря Трускавецької міської ради, депутата міської ради від фракції "Відродження" Йосипа Свіжинського:

- Забезпечення медикаментами - це один із важливих елементів лікувального процесу. На сьогодні система забезпечення передбачає два шляхи - без рецептурне та за рецептом лікарів. Згідно чинного законодавства маємо ряд категорій хворих, які мають право при певних захворюваннях на отримання ліків безкоштовно або за пільговою ціною. Так безкоштовно за рецептом лікаря ліки можуть отримувати ветерани війни, ветерани праці, чорнобильці, діти віком до трьох років, діти-інваліди віком до шістнадцяти років та інші(мова йде про державні та комунальні аптеки). П'ятдесятивідсоткова знижка передбачена для інвалідів І-ІІ груп, дітей віком від трьох до шести років та інших категорій населення. В перелік пільгових ліків входить близько восьмиста найменувань лікарських засобів. Міською радою контролюється цей процес. Так щороку із міської казни виділяються кошти на відшкодування комунальним аптекам відпуску ліків пільговим категоріям населення. У 2009 році сесією міської ради на ці потреби було передбачено 100 тис. грн. Трускавецька міська лікарня заключила договори про відпуск ліків пільговим категоріям населення з аптеками №№ 267 та 325 до 31 грудня 2009 року. Продовжувати ці договори ми зможемо лише після того, як буде прийняти бюджет України, після якого, як відомо, формуватимуться обласні і міські бюджети. Тоді буде відомо скільки коштів матимемо на цю статтю видатків і зможемо координувати свою роботу з аптеками міста. Однак, був прецедент, коли з 24 грудня 2009 року до 11 січня 2010 року аптека №267 в особі її працівників відмовляла пацієнтам в відпуску ліків, що є нонсенсом! Людям пояснювали, мовляв лікарня заборгувала гроші та не підписала договори. Однак, заборгованостей у нас нема - з початку року аптекам було компенсовано 117 тис 600 грн. а договори будуть перезаключені після прийняття бюджету, однак практика співпраці з аптеками в період січня-лютого кожного року у нас є, тому проблем виникнути не мало б. Чим зумовлена відмова працівниками аптеки обслуговувати пільгові категорії населення - незрозуміло. Як і незрозуміло, як можна матері немовляти віком до одного року відмовити в надання антибіотику для дитини з коментарем "Прийдіть після Різдва. Може чимось допоможемо".

За коментарем ми звернулись також до завідувача аптеки №267 Тимофія Дикого: - Зараз ліки відпускаємо, тому можете всіх заспокоїти. Прецедент такий насправді був, однак причина тому - заборгованість і відсутність договорів.

Марічка Кульчицька,
газета "Голос ради"

У Трускавці буде об'їзна дорога, потужний аквапарк та стадіон

Трускавець - перше місто обласного значення, яке завершило коригування генплану. До того ж, державна експертиза цього плану уже на стадії завершення. Відтак, Трускавець матиме свою об'їзну дорогу, що дозволить розвантажити вулиці міста від транзитного транспорту, потужний аквапарк в районі питного озера та ще чимало нововведень.

Бюлетень Міністерства регіонального розвитку та будівництва відзначив Трускавець як одного із найактивніших номінантів в сфері будівництва на звання найкращого об'єкта будівництва року. За останні вісім років таких у Трускавці таких об'єктів було шість. Для порівняння у Львові - три, в області на загал - жодного. Серед останніх трускавецьких номінантів - "Карпатський дім "Шале-Гралль", який у 2009 році отримав два дипломи - як кращий житлово-цивільний об'єкт та кращий інвестиційний об'єкт в номінації серед готелів України. "Ріксос-Прикарпаття" виставлений на присудження державної премії як кращий об'єкт України в галузі архітектури. Також свої премії отримали: реабілітаційний центр "Еліта", готель "Оскар", "Світязянка" як кращий об'єкт реставрації та ін. А першопрохідцем серед домінантів став санаторій "Карпати".

Реалізація проекту будівництва міського стадіону, який розробляв один із кращих архітекторів Західної України Валентин Петелько, очікує інвестора. Від знаної уже "Донбас-арени" його відрізнятимуть лише розміри. Так, у Трускавці передбачено п'ять тисяч глядацьких місць. Окрім того, комплекс матиме тренувальну базу та відпочинкову зону. Зреалізувати проект планують до проведення Євро-2012. Оскільки Львів визначено одним із міст-учасників змагання, то Трускавець прийматиме в Євро далеко не останню роль. "Ріксос-Прикарпаття", "Женева" , "Шале-Грааль" та. Ймовірно, "Весна" прийматимуть учасників цього футбольного турніру. Відтак, стадіон повинен відіграти роль своєрідної оази. Вартість проекту - 30 млн.грн.

Трускавецька міська рада уже має проект реконструкції курортного парку. Питання фінансування цих робіт повинно розглянутись на сесії міськради. Також є план реконструкції парку біля ПК "Мир", згідно якого цей об'єкт рекреації теж буде благоустроюватись та озеленюватись. Питання фінансування цього проекту також буде розглянуте на сесії міськради.

Марічка Кульчицька,
газета "Голос ради"

Розклад руху автобусів на маршруті Борислав АС - Трускавець (залізничний вокзал)

Відправлення з Борислава: 5.00, 6.50, 9.00, 11.30, 13.10, 15.10, 18.05, 22.00.

Відправлення з Трускавця: 6.00, 8.00, 10.00, 12.20, 14.15, 16.30, 18.45, 22.45.

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.