Справедливість є, за неї варто боротися!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№13 4 листопада 2008 р.

Тема номера: Відкритий лист мешканців IV мікрорайону Трускавця до депутатів Трускавецької міської ради

Дорогі наші депутати! Висловлюємо Вам наше глибоке і велике обурення з приводу рішення щодо перенесення кінцевої зупинки маршруту "Трускавець - Дрогобич" із Стебницького кільця на міський автовокзал. Ми і раніше не були досить доброї думки про вас і не раз пошкодували, що саме нашими голосами (адже в нашому мікрорайоні проживає найбільше виборців) більшість із вас потрапили в міську раду. Проте ми все ж мали надію, що депутати - теж люди і вони теж можуть в дечому помилятися. Тепер ми бачимо, що помилялися ми, доручивши долю міста особам, які і не здатні захистити наші інтереси, і зовсім не мають бажання захищати їх. Про міського голову ми вже мовчимо, бо він - це всього лиш одна людина, яка не може вплинути на думку всіх представників нашої трускавецької громади, та й у нього зовсім інші пріоритети. Але ви, які так часто збирали нас під міську раду, щоб пікетувати її, які збирали нас по майданчиках і по різних приміщеннях, щоб зробити видимість, що і громада щось у цьому місті вирішує - ви, яким ми дотепер вірили хоч десь там у глибині душі - Ви нас зрадили!!!

Ви зрадили тих студентів, які їдуть до Дрогобича вранці на науку і пізнім пополуднем повертаються з неї, ви зрадили тих простих працівників, які добираються на 8 чи 9 годину до Дрогобича на роботу, ви зрадили пенсіонерів, які змушені їхати до сусіднього міста, щоб купити собі продукти та речі за дешевшими цінами, бо ціни трускавецькі розраховані не на нас, місцевих людей, а виключно на відпочиваючих. Ви брешете, що ви дбаєте про екологію та безпеку руху - то тоді зробіть Стебницьку, Мазепи, Сагайдачного та інші вулиці зонами пішохідного руху, а пустіть лише їздити ними брички з логотипом на задньому місці наших улюблених гір Карпат, пустіть маршрут "Борислав - Стебник" по окружній через Городище - Данилишиних - Станелю і тоді міські перевізники вам дадуть та ще й додадуть за таку "турботу" про екологію та безпеку. Якби ви дбали про екологію та безпеку, то ви б не дозволили будівництво стількох автостоянок в нашому мікрорайоні в той час, коли місця для стоянки 5 - 10 автобусів маршруту "Трускавець - Дрогобич" не виявилося. Якби ви дбали про екологію, то ви б боролися із тими, хто дійсно забруднює та загиджує наше місто, а не з пасажирським транспортом - тим, який користується найбільшим попитом серед трускавчан, бо з`єднує наш курорт з найбільшим містом регіону. А безпекою руху нехай відають ті, хто до цього покликаний - ДАІ, бо дійсно порушуються права не автобусами чи маршрутками, а тими "крутими" автами, на яких найчастіше і ви їздите, наші теперішні депутати (сподіваємося, що ви вже востаннє "відстоюєте" наші інтереси в міській раді. А якби ви дійсно дбали про інтереси всіх мешканців Трускавця, то ви могли б узгодити, щоб посадка на Дрогобич проводилася і на Стебницькому кільці, і на автостанції, і на іншій території, наприклад, і на старій автостанції, і на кінці Бориславської - Сагайдачного, що теж було б зручним для мешканців цього мікрорайону.

Приємно, звичайно, що знайшлися серед вас кілька осіб, які дійсно виступили на наш захист (причому з різних політичних сил), проте обурює те, що 24 з 28 присутніх з вас на сесії зайняло таку зрадницьку позицію щодо нас, ваших виборців. Тому ми вимагаємо дане питання знову винести на сесію Трускавецької міської ради і проголосувати його не на користь трускавецьких перевізників (маршрути № 1 та № 2), а на користь нас, мешканців IV мікрорайону Трускавця. Сподіваємося на ваше розуміння та на відповідні дії щодо захисту наших інтересів, а саме - відміну злочинного рішення по переносу зупинки із Стебницького кільця на автостанцію.

Мешканці IV мікрорайону Трускавця

Трускавецькі пластуни на Спартакіаді

24-26 жовтня 2008 р. у м. Івано-Франківську відбулася VI Крайова (всеукраїнська) Спартакіада, присвячена 66-річниці УПА та 100-річниці з дня народження Степана Бандери.

Організатор змагань - Станиця Івано-Франківськ Пласту - НСОУ (Національна Скаутська Організація України). Всі турніри відбувалися у кращих спортзалах міста, всі служби оргкомітету, зокрема реєстрації, поселення, транспорту, інформації та інші, працювали дуже чітко. Всі учасники та гості заходу відзначили його високий рівень організації.

Цього року відбулися змагання з футболу, волейболу, гандболу, баскетболу, бігу на 100 м, плавання на 50 м. Учасниками стали більше 500 пластунів і пластунок, які представляли всі регіони України. Змагалися у двох вікових групах - 14-17 років та 18 років і старші, окремо хлопці і дівчата.

Вперше пластунки Станиці Трускавець Пласту - НСОУ стали учасниками Спартакіади. Результати їх виступу: 2 місце у змаганнях з волейболу серед дівчат віком 14-17 років, 2 місце у змаганнях з бігу на 100 м, 3 місце у змаганнях з плавання на 50 м.

Ольга-Роксолана Славич, прес-секретар Пласту м. Трускавець

Вірний своєму покликанню, достойний свого служіння

Священик - це не професія, це - доля. Ці слова можна з повним правом віднести до отця Христофора Щигло з трускавецької римо-католицької парафії Успення НДМ. Розумний, творчий, відданий Богові і людям. Саме тому так припав до душі священик парафіянам - для кожного, і старого, і малого, він має свій підхід. Його проповіді зрозумілі всім, їх слухають, затаївши подих. Начитаний, багато знаючий, він, безумовно, є духовним авторитетом для віруючих.

Таких людей, як отець Христофор, небагато. Бо мало серед нас таких, хто повністю готовий пожертвувати собою заради інших, мало таких, хто посвячує себе повністю служінню Богові і людям - не на показ, а з потреби серця, з глибини душі. І отець Христофор - один з таких людей. Людей з великої літери, людей, які повинні бути прикладами для нас в нашому повсякденному житті, людей-сподвижників віри і підвалин Святої Матері-Церкви.

Народившись в Польщі 1 листопада 1962 року, молодий юнак і не думав, що колись доля його закине за східний кордон, на Україну, в маленький і привітний курортний Трускавець, де він звершуватиме своє служіння як для польської спільноти, яка довгі роки комуністичного терору залишалася без пастиря, так і для українців, спрагнених духовної поживи.

Після закінчення школи молодий Христофор вступив до монастиря отців-редемптористів ( в Україні більше відомого як Чин Найсвятішого Ізбавителя), закінчив духовну семінарію та розпочав служіння в дусі засновника редемптористів святого Альфонса Марії де Лігуорі. Доля закинула його в Трускавець ще в кінці 80-х рр. минулого століття, коли совєтська система вже проявляла всі ознаки загнивання, але партократи ще боролися за владу, за майно, за свій вплив на людей. Костел у Трускавці був на той час в страшно занедбаному стані, бо після війни розділив страшну долю Католицької Церкви в підневільній та гнобленій совітами Україні. З нього зробили спочатку склад калійної солі для трускавецького колгоспу імені Шевченка, а через певний час в прміщенні храму розмістили атеїстичний планетарій. Спеціально було влаштовано пожежу, яка знищила старовинну вежу, склепіння та внутрішнє оздоблення храму, а всі твори мистецтва довоєнного часу зникли з святині безслідно. І навіть в такому стані костел довго не хотіли повертати віруючим. Ініціативна група на чолі з отцем Христофором оббивала пороги влади трускавецької, львівської, київської, московської, підписи збирали не лише серед римо-католиків, а й серед греко-католиків, які теж добре знали, що таке переслідування та гоніння за віру, підтримали своїми підписами місцевих поляків і люди інших конфесій. 1993 року отець Христофор змушений був повернутися до Польщі, проте започаткована ним справа не пропала, її підхопили та продовжили інші. І добилися свого - святиню було повернуто вірним і правда восторжествувала.

Довгі роки ремонтних робіт, реставрації храму, оновлення, прикрашання, великих коштів, зусиль, молитов - і храм відродився, немов Фенікс із попелу. В 2002 храм було наново освячено митрополитом львівським Мар`яном Яворським. А в 2006 до Трускавця, який став для нього другою батьківщиною, повертається о. Христофор. Повертається, щоб продовжувати свою місію (бо орден редемптористів - це передусім отці-місіонери), щоб проводити катехізацію для дітей, молоді та старшого покоління, щоб звершувати Святу Літургію та служити в конфесіоналі, сповідаючи потребуючих, щоб проповідувати слово Боже як по-польськи, так і по-українськи, щоб своєю щирою посмішкою та добрим словом зігрівати людські душі, вселяти в них віру, надію та любов, вести їх до Бога - нашого спільного Отця.

Приїхавши в Трускавець, о. Христофор вирішив, що має обов'язково вивчити українську, щоб нести для трускавчан Слово Боже на їх рідній мові. І тепер Служба Божа відправляється і по-польськи, і по-українськи, що безумовно пригорнуло до Святої Католицької Церкви ще більше людей. Характерною рисою священика є його вміння спілкуватися з молоддю. Він уміє зацікавити дітей, підлітків своєю наукою, вони дискутують з ним і вчаться у нього, пізнаючи вічну мудрість Священної Книги. Є люди, від спілкування з якими стає світліше на душі - ніби води з чистого джерела напився - саме до таких належить отець Христофор.

Багато ще можна писати про отця Христофора, проте суть не в багатослів`ї, а в чині, в діях, бо ж сказано "по ділах їхніх пізнаєте їх" (Євангеліє від Матвія, 7-16). І добре, що є такі люди, як отець Христофор, які своїми ділами, без зайвої помпезності чи хвальби, підносять авторитет Церкви, навертають людей до Господа і в Польщі, і в Україні, і в Німеччині, і в інших країнах світу, працюють в Божому винограднику, здійснюючи своє покликання на життєвому шляху.

І якщо буде побільше таких людей, як отець Христофор, тоді і не буде таких різних негараздів, які ми так часто переживаємо, тоді християнська любов між людьми буде не якоюсь фікцією, примарною утопією, а реальністю.

Тож Многая літ Вам, отче Христофоре, бажають вдячні парафіяни римо-католицької громади Трускавця! В Ваш День народження бажаємо Вам міцного здоров`я, Господнього благословення і плідної праці на довгі роки в нас у Трускавці!

Парафіяни трускавецького костела Успення Найсвятішої Діви Марії

Визволи нас від лукавих

Наприкінці літа розпочато надбудову за адресою Стебницька, 3, що належить громаді УГКЦ Святого Миколая, згідно рішення міськвиконкому № 115 від 22.04.2008 р. З моїх спостережень з`ясувалось, що ця надбудова може завдати значної шкоди прилеглим будівлям, а саме моїй. Розтлумачу чому.

Я є керівник ТзОВ "Довіра", яке знаходиться за адресою Стебницька, 1. Моя будівля примикає до будівлі за адресою Стебницька, 3, з якої на мою сторону робиться похилий дах і вікна. Що це значить? А це значить, що перші снігопади поставлять кінець моєму даху, на який почнуть звалюватися заморожені брили снігу. А вікна на мій бік - це неможливість у майбутньому надбудови мого приміщення.

Побачивши цю небезпеку, я звернувся усно до о. Петра Івасівки, який керує даним будівництвом, щоб усунути недоліки даної надбудови. Але порозуміння з ним не вдалося знайти. Тоді 12.09.2008 р. я вирішив шукати правди згідно права, яке дається кожній юридичній особі.

Я звернувся з листами до міського голови, прокуратури м. Трускавця, інспекції Держархбудконтролю у Львівській області. Було отримано відповіді. Трускавецьке управління архітектури з`ясувало, що в проекті надбудови не враховано блокування з існуючими будівлями в цьому кварталі. І архітектору проекту Савчин І. Я. та громаді УГКЦ запропоновано внести зміни до проекту з врахуванням існуючої периметральної забудови. Згідно відповіді прокуратури м. Трускавця мені стало відомо, що будівельні роботи за адресою Стебницька, 3 з влаштуванням гостьових кімнат мансардного поверху виконуються без дозволу на виконання будівельних робіт. За дане правопорушення о. Петра Івасівку як представника вищевказаної громади притягнуто до адмінвідповідальності та приписом зобов'язано припинити виконання будівельних робіт. Здавалося б, інцидент вичерпано. Закон восторжествував… Але не для о. Петра Івасівки. Для нього закон давним давно не писаний. Будівництво ж продовжується ще з більшим завзяттям і наснагою. 10.10.2008 р. я звернувся до ГУ МВСУ у м. Трускавці із заявою про те, що о. Петро Івасівка загнав на мою територію авто техніку для проведення будівельних робіт без моєї згоди. 13.10.2008 р. подібне діяння повторилося, але з непередбачуваним продовженням. Цього дня головою міста на місце подій було скеровано делегацію у складі головного архітектора Грищенка О. П., начальника УЗР Карповича Р., головного спеціаліста УАМ Шумина П. Є., начальника відділу № 4 ДАБК Бошка І. Е. Але вони прийшли не для того, щоб маючи на руках припис ДАБК від 29.09.2008 р. про зупинення будівельних робіт, вказати о. Петру Івасівці на його протизаконні дії, а для того, щоб усунути будь-які перешкоди з мого боку для проведення будівельних робіт о. Петром Івасівкою. Головою міста було включено зелене світло на противагу червоному, яке зажевріло з боку ДАБК. Абсурд?!? Значить, жити в суспільстві і бути вільним від нього - цілком можливо. Приклад - о. Петро. Прикриваючись громадою, отець на ділі пропагує свавілля і вандалізм.

До Владики мене на аудієнцію не пускають, мою заяву на реконструкцію ТзОВ кафе "Довіра" відхилено. Чому керівництво міста лобіює дану будову? Якщо голос громади настільки важливий, то мій голос як члена громади чомусь ігнорується!!! Хто з членів громади в майбутньому скористається з гостьових кімнат мансардного поверху, що запроектовано в надбудові? Чому керівництво міста ігнорує припис Держархбудконтролю, рішення прокуратури?

До яких пір у нашому місті будуть закривати очі на те, що творить о. Петро Івасівка?

Я вже зрозумів, що заліз не в ту вагову категорію, говорячи спортивною термінологією. Але нехай кожен поставить себе на моє місце, в тому числі і голова міста. І відповідь одна - треба діяти, не мовчати. Бо лукавих навколо нас пре достатньо, а справедливості і законності - як кіт наплакав. На жаль…

Люди, прикриваючись християнською мораллю, творять підлість.

Незрозуміло одне: на прийомі у міського голови 23.09.2008 р. мені було гарантовано, що незаконне будівництво буде зупинено і помилки архітектора проекту будуть усунуті.

Для чого я тоді віддав свій голос на виборах за людей, які не відстоюють мої законні права згідно чинного законодавства? Біда наших політиків і керівників у тому, що на одне запитання вони мають декілька варіантів відповіді…

Директор ТзОВ кафе "Довіра" Марак Ю.Б.

Новини Трускавця

Італійська мафія в Трускавці

В Трускавці поширюються чутки, що ділянка землі між "Миром" та ТКСом вже змінила власника і що тепер її перекупили італійці. Нагадаємо, що мова йде про не дуже привабливу на перший погляд ділянку, яка характеризується нерівністю, проте яка в умовах дефіциту землі в Трускавці зовсім не є дешевою. Нам лише цікаво, якщо ця інформація дійсно виявиться правдивою, чи буде італійська мафія співпрацювати з мафією трускавецькою, а чи можуть між ними виникнути непорозуміння та "розборки"? Напевно, що буде мир, подібно як мир та співпраця є і з власниками трускавецької землі та нерухомості з Києва, Одеси, Донецька та інших віддалених від нас країв.

Скільки діє церковна присяга?

Після обрання міським головою Трускавця в 2002 році наш чинний мер Лев Ярославович Грицак урочисто присягав у церкві Св. Миколая, що дбатиме за інтереси трускавчан. Не знаємо, чи порушував він свою присягу до 2008 чи ні, нехай він за це постане перед Божим Судом, а не перед нашим, людським, але те, що присяга перестала діяти в жовтні 2008 року - це точно. Бо як інакше можна трактувати той факт, що всупереч волі трускавецької громади, з його особистої ініціативи було прийняте злочинне рішення про перенесення кінцевої зупинки маршруту "Дрогобич - Трускавець" з Стебницького кільця на автостанцію? Видно, забулися слова присяги перед Богом в Тройці Святій Єдиним, що дбатиме про добробут всіх мешканців нашої громади та захищатиме інтереси простих людей, а не окремих перевізників.

А може, від присяги можна відкупитися певною пожертвою, може вже знову продаються індульгенції? Якщо так, то в Трускавці не лише голова купив би їх…

Вшанували героїв ЗУНРу

1 листопада минуло 90 років від моменту проголошення у Львові Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). До цієї дати в школах міста пройшли уроки пам`яті та виховні години.

Гральні автомати вже заграли…

Про те, що гральні автомати - зло, не говорить хіба лінивий. Проте тим не менше, вони стали справжньою напастю українських міст та містечок. Не став винятком і Трускавець. Подейкують, що один підприємець, щоб отримати дозвіл на встановлення цих одноруких бандитів неподалік від центральної святині Трускавця, виклав 60 тисяч гривень. Може люди і брешуть, але факт залишається фактом - бізнес досить окупний і не потребує великих затрат. І якщо справа гарно піде, то якихось 60 тисяч повернуться за 2 - 3 місяці, на гірший кінець за півроку. А те, що люди здійснюють суїциди та втрачають маєтки через гральний азарт, вже нікого не обходить. І це не тільки в нашому рідному Трускавці…

Аферисти випотрошують кишені трускавчан

І мова зовсім не про шахраїв, які промишляють в курортному парку чи на міському ринку. Мова про солідних дядь, які наскільки добре розрахували свою бухгалтерію та розробили наскільки досконалі схеми відмивання брудних грошей коштом трускавчан, що якби вони жили за совітів, то їх би обов'язково взяли на службу в КГБ для праці "на благо Родіни". Отже, схема проста - купити труби (для прикладу) в Луганську за ціною ікс, завезти їх до Києва і, залишивши накладні там, а взявши інші накладні, де вказана ціна два-ікс, привезти їх до нашого славного курорту. Шофера за це поставимо великим паном, неіснуючі видатки (за ці труби, для прикладу) внесемо в розрахунок для оплати населенню за якісь нібито надані послуги, матеріали, модернізацію плюс купа інших новітніх слів, які люди розплутувати не будуть - і матимемо навар такий, що від жиру може й знудити.

Перепрошуємо наших читачів, що схему детально не пояснюємо - якби ми знали її досконало, то подали б не на шпальти нашого видання, а в відповідні служби. І потрапили б наші з вами "благодійники" там, де Макар телят не пас. А поки що платимо і платити будемо, поки нас "добрі дяді" так гарно розводять…

Власна інформація

Реклама та оголошення

Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних ( 9.00-13.00, 14.00-17.00).Тел. 6-94-51

Єпархіальний музей Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ в Трускавці по вул. Бандери, 19 працює щодня, крім вихідних, з 10.00 до 18.00. Вхід вільний.

16 листопада в ПК ім. Шевченка відбудеться "Свято жнив". Ініціатор - трускавецька євангельська спільнота "Добра Новина". В програмі - концерт, виступ християнського молодіжного гурту "S. O. J.", танцювальної групи "Візерунок", гра на саксофоні, вистава за участю дітей, конкурси. Початок - о 15 год.

Запрошуємо вас відвідати вечори органної та скрипкової музики, духовної поезії та співу в трускавецькому костелі (вул. Суховоля, 1) у вівторок, п'ятницю та неділю о 20 год. Вхід вільний.

Фіалки та інші квітучі рослини. Сукуленти. Добавки для грунту "Вермикуліт" та "Перліт". Озеленення офісів. Тел. 8 (247) 5-05-92 та 8-067-932-54-65 (Анна).

Трускавецька міська організація партії "ВО "Батьківщина" вітає всіх соціальних працівників нашого міста з їхнім професійним святом. Бажаємо Вам миру, добробуту, злагоди та фінансового і душевного благополуччя!

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.