Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№11 (134) 3 лютого 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Про Трускавець знає весь світ

В оздоровницях курорту у 2009 році відпочило понад 32 тис. іноземних громадян (2008 - 28,5 тис. чол.) із 46 країн світу, повідомляє офіційний сайт міської ради. Найбільше - з Росії, Молдови, Білорусі, Азербайджану, Німеччини, Польщі. Сподобався наш курорт також грекам, італійцям, ізраїльтянам, американцям, французам, англійцям, канадцям, туркам та іншим мешканцям країн Європи, Азії та Америки. Як бачимо, про Трускавець знає весь світ. І це заслуга належної культури обслуговування і надання оздоровчо-відпочинкових послуг, комфорту, над підвищенням яких професійно працюють провідні курортні заклади міста. Ефективною у цьому напрямку є цілеспрямована діяльність керівництва міста, яка скерована на європейський розвиток Трускавця.

Про сесію коротко

2 лютого продовжила свою роботу чергова сесія ТМР. З депутатськими запитами виступили депутати від "Нашої України" Євген Юник, Ігор Пілько та Петро Шумин. Їхні запити стосувалися будівництва зі сторони південного фасаду будинку 1 по вулиці Стуса, потреби зрізання тополь біля дамби на вулиці Роксолани, незадовільного теплопостачання в окремих будинках по вулиці Бориславській та потребі врегулювати нарешті питання зі спорудою поблизу будинку 36 на Бориславській. А депутат Олег Ковальчин виступив з гнівним осудом нашого Інтернет-видання, назвавши в недружній формі редактора Володимира Ключака "паскудою та провокатором". Проте така постановка питання викликала загальний осуд депутатів, які, щоб не загострювати ситуацію, присутньому журналісту вирішили слова не давати. Як вияснилося пізніше, обурення цього депутата в першу чергу викликала новина про нібито підтримку УНП на виборах Юлії Тимошенко. Нагадаємо, що в нашому класичному варіанті вісника такої новини не було і бути не могло, адже нелюбов пана Олега до леді Ю у Трускавці відома давно і він неодноразово це підтверджував своїми словами. До речі, висловлюємо подяку всім депутатам з різних фракцій, які стали на захист свободи слова у Трускавці та підтримали наше видання добрим словом. Особливо приємно було чути добрі слова від окремих опозиційних до влади депутатів, чого ми по правді і не очікували і які фактично мають більше підстав нас критикувати, але виявилися напрочуд розумними і толерантними прихильниками свободи слова.

Депутати Лаврінок та Михальцевич повідомили про вихід зі складу комісій, де вони працювали, а депутата Володимира Маринкевича включили до складу комісії з питань фінансів та бюджету. Багато депутатів виступило з претензіями, що окремі комісії зовсім не працюють, за приклад наводили комісію з питань архітектури та містобудування, була навіть пропозиція об'єднати цю комісію з комісією з питань ЖКГ.

Серед питань, які розглянули депутати - розгляд протестів прокурора та щодо участі Трускавця в будівництві сміттєпереробного заводу. Проте найбільше часу (з 12.00 до 14.10, момент закінчення сесії) депутати приділили питанню покращення водопостачання. Детальніше про розгляд сесійних питань - в інших коротких новинах. Розійшлися депутати через те, що не стало кворуму, зберуться вони аж наступного четверга, 11 лютого.

УНП у Трускавці не підтримує Юлію Тимошенко

Голова УНП у Трускавці Олег Ковальчин спростував інформацію, яка появилася в окремих електронних ЗМІ, буцімто ця політична сила задекларувала свою підтримку в другому турі президентських виборів Юлії Тимошенко. "Я голосуватиму проти всіх", - зазначив депутат з притаманною йому імпульсивною емоційністю на сесійному засіданні ТМР 2 лютого. За нашими припущеннями такі перекручені дані могли бути опубліковані в мас-медіа в зв'язку з заявою про підтримку Тимошенко окремими дійсними членами УНП, для прикладу, п. Іваном Шилом, редактором газети "Бумеранг виборця".

В Трускавці буде ліцей?

Цілком можливо, що в Трускавці буде відкрито ліцей як філія Донецького університету або як інша його структура. Планується, що викладачами, яких набиратимуть на конкурсній основі, можуть стати і викладачі Львівського національного університету, повідомили нас в міській раді Трускавця. Даний проект має стати ще одним кроком реального зближення та порозуміння між заходом та сходом України. Поки що невідомо, чи ліцей буде природничо-математичного чи гуманітарного циклу. Трускавчани хотіли б, щоб ліцей було відкрито на базі однієї зі шкіл міста, можливо СШ № 3, натомість донеччани воліли б мати цілком автономне приміщення з частковим використанням бази шкіл Трускавця (спортивні площадки, басейн тощо).

Нагадаємо, що в Трускавці з 2002 рік (початок мерства Лева Грицака) розпочали свою діяльність два вищі навчальні заклади - філія МАУП та біологічний факультет ДДПУ імені Франка (обидва - на Івасюка).

Відносини трускавецької влади і ЗАТ "Трускавецькурорт" не є безхмарними?

"Проведення різдвяного фестивалю у Трускавці в січні цього року пройшло на низькому рівні, приміщення "Злати" непристосоване до проведення таких заходів" - заявив на сесії ТМР 2 лютого голова опозиційної до влади Трускавця фракції "Наша Україна" Ігор Пілько і звернув увагу мера міста, що це питання потрібно було обговорити з Павлом Якубенком, головою Наглядової Ради ЗАТ "Трускавецькурорт". Лев Грицак відповів, що він якраз мав таку розмову і отримав приблизно таку відповідь: "В зв'язку з тим, що Трускавецька міська рада не вирішує на користь ЗАТ "Трускавецькурорт" земельних питань, ЗАТ "Трускавецькурорт" приміщення для проведення цього фестивалю безкоштовно не надасть. Рада директорів надасть приміщення на комерційній основі". Як зазначив Лев Грицак, потрібно було біля 40 тисяч гривень хіба за оренду палацу культури, тому і звернулися до п. Клянцка, який надав приміщення "Злати" для потреб фестивалю безкоштовно.

Інше питання, яке порушили представники ЗАТ "Трускавецькурорт" - це питання міського стадіону. З працівників ЗАТу було створено новітню громадську організацію "Федерація футболу міста Трускавця", яку очолив заступник голови профкому товариства Віктор Стецько. В інтерв'ю газеті "Трускавецькурорт" він зазначив, що новостворене ГО претендує на стадіон. "Насамперед ми домагатимемося передачі міського стадіону в оренду федерації", сказав п. Віктор Стецько і додав, що нонсенсом є, коли єдиний міський стадіон знаходиться в підпорядкуванні санаторію "Карпати", а логічно йому бути на балансі ФФТ.

В коментарі з цього приводу спеціально для нашого видання міський голова Трускавця Лев Грицак зауважив, що стадіон є на балансі КП "Наше місто", а санаторій "Карпати" утримує для охорони стадіону дві штатні одиниці (добровільно). "Ще коли мером був Богдан Матолич, він звернувся до керівників різних санаторіїв, щоб допомогти у справі з стадіоном. Тоді ЗАТ "Трускавецькурорт" не цікавили ні стадіон, ні футбол", - зазначив Лев Ярославович.

З цих двох прикладів видно, що відносини між владою Трускавця та керівництвом ЗАТ "Трускавецькурорт" не є безхмарними і що кандидат на посаду міського голови, якого підтримуватиме ЗАТ, зовсім не є технічним кандидатом Лева Грицака, як це хотіли б показати окремі недружні до влади міста сили. Проте все таки тільки у суперечках народжується істина, в розмовах можна віднайти консенсус, а не в безпринципній конфронтації та постійному обливанні брудом.

До речі, нам прикро, що опозиційні газети постійно намагаються втягнути наше видання у свої брудні ігри, адже з самого початку ми задекларували наш намір об'єктивного та оперативного висвітлення подій і тому могли б очікувати від всіх видань хоча б нейтральності, якщо не дружніх жестів.

Сміттєпереробний завод спорудять у Волі Якубовій?

2 лютого на сесії ТМР депутати та всі присутні почули інформацію про те, що Трускавець має намір взяти дольову участь в будівництві сміттєпереробного заводу у Волі Якубовій (за Дрогобичем між Броницею та Рихтичами, десь біля 16 км від Трускавця). Розмови про це проходили між мером Трускавця Левом Грицаком, сільським головою Волі Якубової та головою Дрогобицької РДА Михайлом Кравцем. Суть питання на сесії озвучив заступник міського голови Віктор Марченко. Оскільки мова йшла про невеликі кошти на відвід земельної ділянки та виготовлення проектної документації, то депутати це питання довго не обговорювали, а проголосували "за" більшістю голосів.

Цілоденне водопостачання у Трускавці - ще один ривок?

Понад дві години, що є порушенням регламенту, тривав розгляд питання на сесії ТМР стосовно водопостачання. Окрім заступника міського голови Віктора Марченка та генерального директора ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимира Возняка, перед депутатами виступив і генеральний директор ТзОВ "Альфа Плюс" Віктор Возняк. Говорилося про те, що зроблено вже багато - і мережі замінено (липневої каналізації, господарської каналізації, водопроводу) на певну кількість кілометрів, і зі Стебником створене спільне підприємство, щоб використовувати в якості резервного доброгостівське озеро, було названо багато конкретних цифр, які доводили, що "Альфа Плюс" виконує свої зобов'язання ретельно, хоча через форс-мажорні обставини (загальносвітова криза) в терміни не вклалися. На запитання депутатів стосовно того, наскільки реальною є можливість подати воду цілоденно в IV мікрорайон вже з першого березня, Віктор Франкович відповів, що це цілком можливо. Було в депутатів і ряд запитань до міського голови, так, зокрема, депутат Петро Іванишин задав чотири запитання, на які почув змістовну та обґрунтовану відповідь. Лев Грицак підтвердив той факт, що наступного тижня він разом з Віктором Возняком матиме зустріч в Києві із фактичними власниками "Альфа Плюс" і це питання обговорюватиметься.

Виглядало на те, що не всі депутати були раді реальній перспективі цілоденного водопостачання, адже тоді перед виборами земля їм повністю вислизає з-під ніг - взагалі не буде до чого придертися. Проте безпідставно "наїжджати" на керівника солідної (і єдиної в регіоні) телекомпанії та "Твого радіо" для депутатів Трускавця було б політичним самогубством, тому і стримували вони себе від надмірного вияву емоцій та були самою люб'язністю, хоча рішення все ж не прийняли. Після тривалого обговорення в залі засідань забракло кворуму і закінчать розгляд цього питання вже 11 лютого.

У Трускавці 35% споживачів води - населення, в загальному на добу ми відбираємо з Дрогобича в межах 10 - 11 тисяч метрів кубічних води. З питного озера воду не використовуємо через заборону санстанції, хоча на сесії прозвучала новина, що міський відділ УМВС розслідує справу відносно фальсифікації (підробки) бактеріологічного аналізу води з питного озера. Основою цілоденного водопостачання у Трускавці стане завершення будівництва станції ІІІ підйому, яка, за словами В. Возняка, готова десь на 80%. Проведені і передпроектні водорозвідувальні роботи по річці Стрий (в районі Гірного та Розгірчого). Великі кошти отримав і місцевий бюджет Трускавця власне від ТзОВ "Альфа Плюс".

Провалюємося помаленьку?

Ще не вщухли повністю розмови про провалля, яке утворилося на вулиці Помірецькій влітку, як маємо свіжий факт - на днях на території санаторію "Карпати" утворилося провалля зі сторони вищезгаданої вулиці Помірецької (неподалік котельні санаторію "Карпати". На місце події виїхав міський голова, прибули і представники МНС. Виміряти чотириметровою жердиною дане провалля виявилося неможливо, оскільки воно є значно глибшим. Небезпечне місце огородили.

Цей випадок не є якоюсь рідкістю, час від часу постійно утворюються нові провалля, особливо коло дороги Львів - Трускавець, причина відома - шахти стебницького калійного заводу. Кошти на утримання в нормальному стані необхідної техніки не знаходяться, виглядає, що в Києві діють за принципом "Грім не вдарить - мужик не перехреститься".

Проїзд до Стебника подорожчав на 50%

З 1 лютого зросла ціна по маршруту "Трускавець - Стебник". Якщо раніше з стебницького кільця до Стебника вартість проїзду була 1 гривня, то тепер - 1 гривня 50 копійок.

Обіцянка-цяцянка?

Ми перепрошуємо багатодітні сім'ї Трускавця за обман відносно того, що вони платитимуть за комунальні послуги з січня 2010 року лише 50%. Як виявилося, це всього лише передвиборчий трюк, адже нема жодних механізмів як це зробити, повідомляє наше джерело в Управлінні праці та соціального захисту. І це вже не перший випадок, коли виборців, особливо малозабезпечених, обманюють перед виборами таким нахабним способом. Отже, сім'ї, в якиїх виховуються троє і більше дітей віком до 18 років, за січень отримали звичайні квитанції - без ніяких пільг чи знижок, без ніякої "турботи з боку Уряду та Держави". Для деяких із них такий обман стане, напевно, визначальним для прийняття рішення щодо голосування 7 лютого.

За Яроша не забудемо?

Цього року Трускавець відзначатиме 135 років від дня народження Раймунда Яроша, власника курорту у міжвоєнний період. Цілком можливо, що частину фінансових питань відносно цього відзначення візьмуть на себе польські міста-побратими Трускавця. Річниця припадає на травень, так що цілком можливо, що кожна політична сила перед місцевими виборами може захотіти використати цю подію на свою користь.

Хоча маємо і інформацію, що вибори 30 травня (міських голів та депутатів місцевих рад) можуть перенести на 2011 рік.

Списки прогульників публікуватиме місцева преса

Під час проведення сесії ТМР 2 лютого пролунала цікава думка щодо необхідності публікації в місцевій пресі прізвищ депутатів, які не відвідують сесії без поважних причин. Вже кілька місяців поспіль не вдається назбирати в залі засідань більше 30 депутатів, коли ж частина з них виходить, в залі не стає кворуму. Через це і різні ненавмисні порушення регламенту.

Прикладом є хоча б 2 лютого - в повному складі були відсутніми представники БЮТ, але це їм можна вибачити, бо вибори на носі. А от є депутати, які не показували носа на сесії ще з осені минулого року. Нагадаємо, що депутати міської ради не отримують платні за свою роботу, проте сам статус депутата є досить престижним. З 46 депутатів трускавецької міської ради діючими на даний момент є 39.

Трускавчани подякували Ющенку

Трускавецька міська рада 2 лютого прийняла звернення до Президента України Віктора Ющенка. Таку пропозицію висунув мер міста Лев Грицак. Депутати погодилися з міським головою, хоча виявили бажання внести невеличкі редакційні правки. Подаємо на Ваш розгляд чорновий варіант (без внесених правок), винесений на сесію.

"Президенту України Віктору Андрійовичу Ющенку

Трускавецька міська рада V демократичного скликання

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Ми, депутати Трускавецької міської ради V демократичного скликання, висловлюємо Вам щиру вдячність за присвоєння Вами звання Героя України з удостоєнням Ордена Держави Провідникові ОУН Степанові Бандері (посмертно). Вважаємо, що Указ Президента України № 46/2010 від 20 січня 2010 року нарешті покладе кінець безплідним дискусіям стосовно того, був чи ні Бандера Героєм України, а також дозволить на державному рівні гідно вшанувати цю достойну постать Провідника ОУН, який давно для нас став символом боротьби за українську державність, за вільну та соборну Україну.

Для нас є важливою та приємною звістка про загальнодержавне визнання С. Бандери, тим більше, що на місцевому рівні в Трускавці визнання його заслуг існує ще з початків нашої незалежності. У Трускавці іменем Степана Бандери названо центральну вулицю міста, вшановано і інших героїв УПА - в назвах вулиць, спорудженні пам'ятників, проведенні масових освітньо-культурних та громадсько-політичних акцій. Ще більше року тому Трускавецька міська рада звернулася до Вас із офіційним зверненням з проханням визнати заслуги цієї людини на загальнодержавному рівні - публікацією Вашого Указу Ви підтримали наш почин щодо гідного відзначення сторіччя від Дня народження Великого Провідника та визнання заслуг ОУН - УПА в справі відродження нашої державності.

Сьогоднішнім зверненням ми, депутати Трускавецької міської ради, хочемо Вам висловити вдячність від імені всієї трускавецької громади за Ваш вклад у справу відновлення історичної справедливості, збереження національної пам'яті, гідного вшанування тих, хто поклав своє життя на вівтар Вітчизни.

Слава героям, які загинули за волю і незалежність України!

Слава Україні!

Депутати Трускавецької міської ради,
міський голова /підписи/"

З миру по нитці - бідному сорочка

З миру по нитці - бідному сорочка На прохання отця-декана трускавецького Петра Івасівки, настоятеля греко-католицького храму св. Миколая, у середу, 3 лютого, в приміщенні колишньої читальні по вулиці Стебницькій, яку депутати передали цій парафії, зібралися керівники найпотужніших підприємств міста. Метою зустрічі стало обговорення надання посильної допомоги церкві у завершенні будівництва гостьових кімнат та інших приміщень парафії. Назвемо тих із присутніх, кого знаємо особисто, інших перепрошуємо (можемо потім повідомити їхні імена додатково, якщо вони виявлять бажання зголоситися): міський голова Трускавця Лев Грицак, керівники санаторіїв "Перлина Прикарпаття" Олександр Шишко, "Шахтар" Юрій Остапчук, "Женева" Андрій Юрків, "Карпати" Володимир Маринкевич та інші. Вони обговорили з о. Петром та архітектором поточні моменти і вирішили взяти на третьому поверсі та довести до ладу по одній чи дві кімнати, а також санвузли, коридори тощо.

Лев Грицак закликав присутніх не поскупитися і не купувати двері за 300 гривень, а бути соліднішими і придбати такі, щоб не корчилися (хоча б за тисячу), теж було прохання узгодити з отцем інші робочі моменти.

Відбулася дана зустріч 3 лютого і тривала з 15.20 до 15.50.

Нове програмне забезпечення в ЗАТ "Трускавецькурорт"

Як повідомляє газета "Трускавецькурорт", для оптимізації обслуговування відпочивальників в оздоровницях ЗАТу вводиться програма "SmartHotel", яка вже добре зарекомендувала себе в готелях "Хаят", "Дніпро", "Україна" (Київ), які дбають про своє реноме.

Повна версія програми, яка являє собою конфігурацією, розроблену на основі 1С (бухгалтерська програма), складається з трьох блоків - поселення і бронювання, харчування та бухгалтерії. Встановлює "SmartHotel" в ЗАТ "Трускавецькурорт" ДП "Інтерзв'язок".

Палац культури імені Шевченка запрошує…

В найближчі дні в Палаці культури імені Т. Шевченка відбудуться такі концерти: 3 лютого - циганського ансамблю "Барон", 4 - Національного гуцульського ансамблю пісні і танцю, 5 - Олега Гаврилюка, 6 - Лері Вінна. Початок всіх цих концертів - о 20.00.

Власна інформація

Інформація Трускавецького ДЮСК "СПОРТОВЕЦЬ" про проведення спортивно-масових заходів

СПОРТОВЕЦЬ З 30 по 31 січня у м. Трускавці, у плавальному басейні закладу, відбувся Чемпіонат області з плавання серед команд дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини серед учнів 1996-98 р. н.

В змаганнях приймали участь команди спортивних шкіл: "СОКОЛЯНИ" м. Сокаль - І місце у загальнокомандному заліку; ДЮСК "СПОРТОВЕЦЬ" м. Трускавець - ІІ місце; ДЮСШ №9 м. Львів - ІІІ місце; ДЮСШ №2 м. Червоноград - ІУ місце.

Вітаємо срібних призерів Чемпіонату області з плавання: Фумич Андріану, Хрунь Христину, Голиш Ірену, Коцибана Владислава, Гумецького Романа, Дурбака Владислава, Потічного Павла. Всі вихованці тренера з плавання Смеречинського Богдана Васильовича. В особистому заліку, за сумою набраних очків у триборстві ( 100м в/с + 200м в/с + 200 комплексне плавання ), найкращі результати показала Фумич Андріана - І місце та Хрунь Христина - ІІІ місце.

З 22 по 28 січня у м. Івано-Франківську команда ДЮСК "СПОРТОВЕЦЬ" приймала участь у Всеукраїнському турнірі 2 категорії з тенісу "Першість ТК "ЛІМА" серед дітей до 14 років. Учасники змагань - вихованці спортивних шкіл з тенісу міст: Хмельницького, Ужгорода, Львова, Луцька, Коломиї, Чоп, Перегінська, Чернівців та Трускавця. Найкращі показники у тенісистів команди ДЮСК "СПОРТОВЕЦЬ" у Бєлової Василини - ІІ місце ( тренер Микитин Ігор Михайлович).

З 08 по 13 лютого у спортивно-оздоровчому комплексі ДЮСК проводитиметься традиційний Відкритий Всеукраїнський турнір з тенісу "Зимовий Трускавець". Цей турнір проводиться спільно з обласною федерацією з тенісу під патронатом міського голови Лева Грицака, за сприянням Трускавецької спортивної молодіжної громадської організації "ЗМАГ".

Примітка: Продовжує працювати Трускавецька ковзанка на стадіоні НВК "СЗШ №2 - гімназія" біля ДЮСК "СПОРТОВЕЦЬ". Вхід вільний. Працює прокат ковзанів. Довідки за тел. 5-26-86, 6-66-15.

Заступник директора ДЮСК "СПОРТОВЕЦЬ" І.Є. Гургула

Не забувай: у Твоїх руках - доля України!

Не вперше Україна обирає Президента, але вперше цей вибір є настільки знаковим і визначальним. Не вперше наш народ стоїть перед загрозою втрати державності, національного приниження та політичної ганьби, але тим болісніше відчувати, що це може статися в ХХІ столітті. Може, бо така загроза є реальною, бо засліплення окремих політиків, яке вони бажали б нав'язати українському виборцю, не просто неприпустиме, але і злочинне.

7 лютого Україна в ІІ турі обере Президента. Нового Президента. Якого? Того, що намагатиметься повернути колесо історії назад та вести до безправ'я (та ні, не безправ'я, а "законів зони") та зневаги до загальнолюдських цінностей чи Президента, який зможе об'єднати державотворчих людей, щирих патріотів, небайдужих громадян України?

Перефразовуючи Гамлета, так і хочеться сказати: "Тимошенко чи Янукович - ось в чім питання!". Тимошенко - тоді Україні бути, Янукович - тоді не бути. Бути чи ні нашій державності, єдиній державній українській мові, подальшому просуванню на шляху до Європи та європейських, а не азіатських стандартів, відчутті захищеності, справедливості, толерантності та спокою? Бути чи ні в Україні демократії, плюралізму, свободам, які ми чомусь починаємо цінувати тільки тоді, коли втрачаємо?

В час різноманіття політтехнологій важко знайти істину, відрізнити її від брехні. Важко не піддатися спокусам повірити нашіптуванням, чужим думкам, зомбуванню. І легко попастися на наживку. А наживок є багато. Ось декілька з них:

- Всі вони однакові (чи Обидвоє вони однакові, що Янукович, що Тимошенко)…
- Мій голос і так нічого не вирішує, так що чого мені йти на вибори…
- Все одно будуть фальсифікації, краще бути чистим і не брати участі в цьому бруді…
- Треба піти і проголосувати проти всіх…
- Тимошенко і Янукович давно змовились, поділили між собою владу і теперішнє шоу виборів - це пародія на демократію…

Таких і подібних їм обманливих висловів доводиться чути багато і всюди (в магазині, на вулиці, в транспорті, на роботі), інколи складається враження, що хтось спеціально розпускає такі песимістичні думки, щоб нейтралізувати виборця, щоб не дозволити йому самому вирішувати, робити вибір. Намагання прищепити зневіру, посіяти байдужість до власної долі і долі Батьківщини, політичну апатію - це не що інше як вкрасти в нас наше право. Право демократії, право свободи вибору, право називатися людиною, а не бидлом чи біомасою.

В зверненні єпископів УГКЦ блаженнійший кардинал Любомир Гузар закликає вірних, а втім і всіх людей доброї волі, взяти участь у виборах. Взяти і не голосувати проти всіх. Бо не підтримка жодного кандидата - все одно що припинення боротьби за існування, опускання рук та довіра до бистрої течії і це в той час, коли до берега рукою подати.

Подумайте логічно, між ким приходиться нам вибирати - ось Вона і Він. Демократія і "бєспрєдєл". Ласкава турбота матері і цинічна жорстокість колишнього "зека". З однієї сторони - вболівання за долю держави (Тимошенко), з іншого - оточення Януковича (Азаров - Табачнік - Льовочкін - Ахметов - …). Визнання та підтримка провідних європейських держав (Саркозі, Туск, Меркель вже заявили про підтримку Юлії Тимошенко) і неприхована втіха з можливого "васала" нашого північно-східного сусіда (пригадаймо, як Путін двічі вітав Януковича в 2004 році)..

Захист української мови і зросійщення, закон і беззаконня, світло і темрява, майбутнє і тупик. Ми стаємо свідками творення історії, персонажами з казки, де Добро бореться зі Злом, а ми маємо допомогти одному з них перемогти. Але це не казка, а реальність, а ми часто замість підтримати Добро, починаємо сумніватися в ньому, вишукувати всілякі ймовірні і неймовірні зачіпки, чубитися на містечковому рівні, коли мова йде про долю Держави. І сумніваємося, чи Добро краще від Зла.

А уявімо хоча б на хвилинку кілька сюжетних картинок такого змісту:

- Перша Леді України Людмила Янукович примітивним суржиком розповідає про наколоті апельсини…
- Тотальне згортання демократії у всіх галузях нашого життя…
- Перерозподіл економічних благ країни, щораз більша залежність від російського капіталу…
- Входження в єдиний економічний простір з Росією, відмова від національної грошової одиниці, перегляд кордонів (чи залишаться вони?), російські війська в Галичині, поступова, але невідворотна втрата державності…

Чи комусь може хочеться виступити в ролі нових героїв, воювати після помилки 7 лютого за волю і незалежність України, створювати новітні ОУН і УПА, хочеться комусь повторити долю дисидентів-шестидесятників, хочеться нового Союзу і адреналіну боротьби за найелементарніші права людини? Якщо комусь так сильно цього всього хочеться, то ВІН влаштує, не сумнівайтеся.

Я ж надаю перевагу цивілізаційним процесам, мирному небу над головою та передбачуваності проукраїнської політики. Хочу, щоб моя дитина комфортно вчилася, розвивалася і гордилася тим, що вона українка. Щоб ми з чоловіком могли їздити на відпочинок не тільки в Пєрьмь та Твєрь, але по всьому світі і щоб ми не ховали з соромом очі, коли нас запитуватимуть, звідки ми і хто в нас президент. Щоб молодь мала майбутнє, а старше покоління гідні умови життя (саме життя в усій його повноті, а не напівжалюгідне існування). Щоб я, ти, ви, всі ми могли сказати: "Україна - це наша Батьківщина, а Юлія Володимирівна - це наш Президент. Ми її обрали і не жалкуємо".

І не повторюйте, що це "вибір без вибору". Ми поки що маємо вибір і обрати Президента достойного, проукраїнського, який житиме і керуватиме згідно закону, а не по понятіях і фальсифікаціях. Обираймо Юлю, проголосуймо за Юлію Тимошенко 7 лютого. Тимошенко - це мій вибір. Сподіваюся, що і твій теж. І не забувай, що у Твоїх руках - доля України.

Наталія Пономаренко,
заступник керівника виборчого штабу БЮТ м. Трускавець

На книжковій полиці

Борислав у крихтах спогадів "Boryslaw w okruchach wspomnie?" (Борислав у крихтах спогадів) - польськомовний альбом, виданий ще 2004 у Варшаві. Книга не є історичним нарисом, а радше збірником спогадів колишніх бориславчан Ельжбєти Маскаль-Брандальської, Казімєжа Помикали, Станіслава Ожеґальського та інших. Лєслав Бендковскі, Адам Крупа та Богуслава Крупа уклали ці спогади, а також фото довоєнного Борислава з його нафтовими вишками, які так подібно височіють як над Раточином, так і Потоком, а також над Буковицею, Мражницею, Тустановичами, Ділом, Волянкою та іншими дільницями цього "галицького пекла", як називали це місто раніше. Альбом є другою частиною антології, першої ми не мали можливості бачити, цілком можливо, що цикл видання буде продовжено. Ініціатором видання та спонсором виступило Коло Приятелів Дрогобицької Землі, яке складається з колишніх мешканців наших теренів, які тепер проживають переважно в Польщі, але не тільки. В альбомі вміщено багато цікавих фото, які ми проте не вміщуємо, не маючи поки що згоди видавців.

Гумор

Анекдоти від вчителя-поліглота

У розпал Виборів Президента житель Росії запитав учителя-поліглота:
- Кто у вас, на Украине, после виборов, думаете, будет первое лицо?
- Ну, для одних це буде лице, а для інших - морда.

* * *

Один учень запитав учителя-поліглота:
- Що буде, якщо Янукович програє на виборах?
- Ну, тоді він так і залишиться професором економіки.
- А в якій саме області економіки?
- У Донецькій.

* * *

Якось студенти запитали вчителя-поліглота:
- У чому секрет успіху Сергія Тигіпка на минулих виборах Президента України?
- Ну, успіх будь-якого політика в тому, щоби вчасно опинитися в потрібному місці. А в українській політиці потрібно ще вміти і вчасно змитися, щоби потім вчасно з'явитися.

* * *

Якось одна учениця запитала вчителя-поліглота:
- А ви знаєте, хто по гороскопу Янукович?
- Що ти маєш на увазі?
- Ну, під яким знаком він народився?
- Та, як і всі його земляки-ровесники, - під знаком серпа і молота.

* * *

Якось один учень запитав учителя-поліглота:
- Скажіть: а якщо увійти в мережу "Однокласники.ру", там можна вийти на сайт кандидата у Президенти Віктора Януковича?
- Ну, не знаю, чи вдасться. А ні - то спробуй пошукати його в мережі "Однокамерними.ру".

* * *

Якось один студент показав учителю-поліглоту агітаційну газетку:
- Ось Володимир Литвин категорично проти незалежного зовнішнього тестування…
- Ну, пан Литвин хто? Політик. А успіх політика в чому? Треба знати: кому що обіцяти. Треба вміти знаходити у потрібний момент партнерів, і у потрібний момент їх кидати. І головне: прикинутися таким же дурником, як і ті, хто за тебе будуть голосувати на виборах.

Надіслав для "Трускавецького вісника"
Олег Паламарчук

Вітання

Вітаємо з Днем народження (4 лютого) заступника міського голови Трускавця Ярослава Гіляровича ЧИСТОГОРСЬКОГО та працівників міськвиконкому Василя КРУКА та Ігоря КАБЛУЦЬКОГО. Щастя, здоров'я, успіхів, добробуту, мирного неба та всіх ласк Божих на многії літа бажають

СПІВРОБІТНИКИ

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.