Справедливість є, за неї варто боротися!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№14 11 листопада 2008 р.

Новини Трускавця

Маршрутки їздять, як і їздили

Незважаючи на намагання міської ради примусити маршрутні автобуси "Трускавець – Дрогобич" відправлятися виключно з автостанції, вони продовжують набирати людей на Стебницькому крузі, що є надзвичайно зручно для людей. Суть в тому, що 1 листопада окремі представники влади міста потрапили під гарячу руку наших мешканців, які висловили їм в живі очі все, що вони про них думають і навіть пообіцяли повибивати шибки в міській раді. Постало навіть питання ініціювання імпічменту міського голови. Для улагодження конфлікту було вирішено, що автобуси відправлятимуться з залізничного вокзалу, де облаштовано місця стоянки пасажирського транспорту. А тим часом інформаційний бюлетень міської ради заднім числом продовжує агітувати за надзвичайну зручність та екологічну користь планованого нововведення, яке із тріском провалилося.

Таким чином проблема людей, які змушені сідати на Дрогобич на автостанції, не вирішилася. А достатньо двох – трьох розумних людей в міській раді, які б сіли, спільно подумали і знайшли рішення – вихід з цієї патової на даний час ситуації

Брехнею світ пройдеш, а назад не вернешся

В ніч з 6 на 7 листопада в оселі трускавчан (правда, не всіх) було подано тепло. Це так п. Алієв виконав обіцянку, що тепло гарантовано буде подано з 27 жовтня. Заради справедливості варто зазначити, що припізнився з початком опалювального сезону не лише Трускавець, але і інші міста, в тому числі і сусідній Дрогобич, де санстанція на кілька днів навіть закрила школи через недотримання температурного режиму. Правда, ті, хто встановив собі автономне, давно вже гріються і сміються від кп-наше-місто-залежних. А от ситуація з гарячою водою доволі непроста - від травня про сьогоднішній день її в кранах не було і ще невідомо, коли вона там появиться. Ось так дбають наші міські урядники про розвиток міста-курорту.

Винен Віктор Цой

В міській газеті "Джерела Трускавця" було вміщено публікацію щодо конфлікту між міським головою та санітарним лікарем, а також щодо ситуації з водопостачанням. Журналіст до своєї статті епіграфом подав слова лідера російської групи "Кіно" Віктора Цоя "І ми знаєм, що так було завжди…". Коли цю статтю побачили в одній з наших міських установ, то постало питання подання до суду і в сум`ятті вирішили подавати на… Цоя. Бо один великий пан так і сказав: "Що цей Цой собі дозволяє…" А ми дивуємося, що Проффесор назвав Ахматову Ахметовою :)

Словаки приїхали відгоститися

У вівторок, 4 листопада (вірніше, ввечері 3 листопада) до Трускавця прибула делегація із словацького міста Dolny Kubin (Дольні Кубін). Нагадаємо, що в днях 18 - 21 вересня делегація з Трускавця побувала в цьому мальовничому містечку сусідньої з нами держави. Словаки оглянули наш курорт і коли їхній погляд звертався на розриті ями та непорядок, їм говорилося: "Подивіться, які в нас красиві вілли". Словаки були здивовані тим, що в нас не міська рада керує головою міста і слідкує за виконанням прийнятих рішень, а навпаки - міський голова обертає собі радою, як лиш хоче.

Офіційно ж мер Дольнего Кубіна і його заступник прибули в Трускавець для підписання договору про співробітництво.

Трускавчанки, народжуйте, а ви, трускавчани, сприяйте цьому!

Ще 3 палати сімейного типу відкрито в Дрогобицькому пологовому відділенні. Таким чином, їх вже всього 8. Про це повідомила ТРК "Алсет".

Віддай зброю!

В Трускавці триває місячник добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів. Про це повідомив капітан міліції, старший інспектор ДС Трускавецького МВ УМВСУ п. Василь Дудра. З 1 по 30 листопада ви можете добровільно здати незаконну чи незареєстровану зброю без притягнення до кримінальної відповідальності. Про умови ви можете довідатись за телефонами 5-13-33 та 5-15-02.

Чи повторить Трускавець долю Дрогобича і Стебника?

Минулого тижня стебницькі депутати у відставку відправили голову Романа Калапача. Попередження про це він отримував ще влітку, але не виправився. Виконуючим обов`язки мера став секретар міської ради Геннадій Куцан, подібно як Алла Гладун в Дрогобичі. З усіх міст нашого регіону лише в Бориславі мер Олег Іваницький користується довірою населення, оскільки не зловживає народними (міськими) грішми. В Трускавці питання відставки мера поки що не обговорюють. А тим часом в нашому місті поширюються чутки, що чинний мер вже твердо вирішив, що балотуватиметься на третій термін і, як кажуть недоброзичливці мера, "буде в нас Лев ІІІ" . А може це і доброзичливці так кажуть, бо є великий сумнів, що в Трускавці ще раз помиляться і оберуть Лева Ярославовича головою міста.

А тим часом в Стебнику зразу ж після усунення мера розпочався вивіз сміття - вже в суботу його було менше принаймні наполовину від четверга. Схоже, пан Куцан, представник "Нашої України" в Стебнику, хоче доказати своїм виборцям, що його політичну силу ще зарано списувати з рахунку. В місті гірників вже ходять чутки, що Геннадій Федорович балотуватиметься на мера Стебника на наступних виборах і основною фішкою його передвиборчої компанії буде домагання повної незалежності Стебника від Дрогобича, який з однієї сторони і дотує Стебник, проте з іншої занадто вже диктує свої умови стебни чанам з окремих питань, чим незадоволені місцеві бізнесмени, зібрані в Асоціацію промисловців і підприємців Стебника.

Персональна виставка вишиванок

п. Олександри Зробок експонується в Трускавці в Єпархіальному музеї. Основні сюжети вишиванок - це інтерпретація творчості Тараса Шевченка, ключових для українського народу фраз з його відомих творів. Виставка перебуватиме в Трускавці до середини грудня.

Велике "фе" п. Розважливому

Вже вкотре в інформаційному бюлетені ТМР "Голос ради" появляються неоковирні статейки безсоромного змісту, підписані сором`язливими псевдонімами - то Горський, то "простий трускавчанин", то Лішнянський, то "вл. інф.", а в останньому номері - Пет Розважливий чи то пак Петро Зважливий. Проби пера однієї людини, яка так добре вчила історію партії, в тому числі і про нацизм, що не може без згадок про "партайгеноссе", змушують заговорити про люстрацію. Адже якби в Україні її було проведено, то не могли б пройти колишні кляті комуняки до влади, а крім того не могли б безкарно паплюжити чесних людей та політичну силу, яка не "згасає", а оновилася в Трускавці і ще більше зміцніла. Проте наразі залишається сподіватися, що помсту за оббріхування чесних людей звершить Бог, бо шукати правди в Трускавці поки що марна справа.

А в нас гривня вже давно

Подорожчання проїзду по місті Дрогобич з 75 копійок до 1 гривні викликало дискусії серед тамтешнього депутатського корпусу. Незважаючи на здешевлення пального та ріст безробіття в цьому місті через проблеми зі збутом продукції автокранового та долотного заводів, новий тариф все ж затвердили. А от ми в Трускавці вже давно платимо по гривні, хоча наше місто за площею в кілька разів менше від Дрогобича. Платимо і мовчимо, бо кому тут що скажеш.

"Небриті і неголені" в Трускавці

Гурт "Тік" 16 листопада в Трускавці презентувати свій новий альбом. Ці музиканти трускавчанам відомі в першу чергу як виконавці пісні про "неголених і небритих оленів" - в свій час однієї з найпопулярніших на "Твоєму радіо". Незважаючи на страшно примітивні слова пісні і подібну музику, хлопці з "Тіку" все ж припали до серця багатьом трускавчанам, як молодим, так і старшим.

Суперфільм, який варто подивитися

До кінця цього року в Трускавці планується показ фільму культового режисера сучасності Єжи Гофмана під назвою "Україна. Становлення нації". Кінострічка з чотирьох частин ("Від Русі до України", "Україна чи Малоросія?", "Навіки разом" і "Незалежність") вже тричі демонструвалася на закритих показах в Україні, востаннє - в Донецьку, як цього забажав Єжи Гофман. Цей режисер вже відомий нам як постановник та режисер ряду історичних фільмів, зокрема "Вогнем і мечем". Нова стрічка пронизана такою любов`ю до України та її народу, що відразу і не повіриш, що режисером міг бути не українець, тим паче поляк, проте так воно і є. Відзначається стрічка теж об`єктивністю та своєрідною провокативністю, оскільки спонукає нас, українців, до дискусій про нашу країну, про розвиток нації.

День рідної мови

9 листопада, в день пам`яті Нестора-літописця, в Україні відзначають День рідної мови. З цієї нагоди пройшло ряд заходів в школах міста (тематичні вечори, конкурс імені Петра Яцика, виховні години), а окремі свідомі трускавчани взяли участь в радіодиктанті. Щоправда, в нас ще немає такого пошанівку рідної мови, як, для прикладу, в сусідніх чехів, поляків чи словаків, не кажучи вже про французів чи німців - там радіодиктанти пишуть біля 20% населення, тоді як в нас ця цифра не перевищує кілька сотих відсотка.

(Основне джерело місцевих новин - власна інформація. Окрім того, в матеріалах використано частково новини, подані ТРК "Алсет" та газетами "Голос ради" і "Джерела Трускавця")

Інтерв'ю "5 запитань"

Сьогодні в нас у гостях п. Анна Паньків, для якої вирощування рослин - і улюблена справа, і можливість дещо покращити своє фінансове становище. З нею ми говоримо як з хорошим фахівцем в цій галузі. Придбати добавки для грунту чи рослини від п. Анни можна в магазині "Естер", що на Шевченка, чи в "1000 дрібничок" на Данилишиних, 7. Контактний телефон у Трускавці - 5-05-92.

1. Кожен керівник офісу хоче зробити його затишним та привабливим. Як це зробити за допомогою рослин?

Все залежить від простору, освітлення і дизайну офісу. Для початку потрібно вибрати місце, де будуть розміщені рослини, це може бути пустий кут, в якому ми можемо створити композицію з декількох рослин. Основною частиною композиції є кашпо, вони повинні бути різної висоти і щоб привабливо виглядали. На задньому фоні мають бути найвищі, або їх потрібно поставити на підставку, щоб високі рослини виглядали найкращим чином (до таких рослин відносяться пальма, дефенбахія, драдена). В кашпо на передньому плані розміщають квітучі рослини, які по мірі відцвітання будуть заміняти одні других. В середній частині групи розміщують мініатюрні ліани або плющі, які будуть красиво обплітати посуд, в якому вони ростуть.

2. Як правильно доглядати за кімнатними рослинами, щоб вони були пишними та милували наше око?

Все залежить від мікроклімату і температури квартири, кабінету, офісу. Якщо температура в приміщенні становить від 24*С і вище, тоді рослини потребують підвищеної вологості (обприскування) або встановлювання між рослинами посудини з водою, яка поступово випаровується і тим самим підтримує вологу рослинам.

Також зовнішній вигляд рослин залежить від різких перепадів температури у весняно-осінній періоди. Різниця між денною і нічною температурами має сягати до 5*С.

3. Є так звана несумісність рослин одних з іншими. Що ти можеш на це сказати?

Досить часто я бачу, що люди люблять експериментувати з рослинами, не знаючи, який буде результат, оскільки є рослини, що люблять рости у великих чи малих вазонах. Такий експеримент я побачила у одній із наших аптек. У великий вазон посадили китайську троянду разом з фіалками. Це просто абсурд. По-перше, фіалки не люблять великих об'ємів вазонів, тому в цьому випадку вони почнуть рости в коріння, а листя не будуть мати шикарного вигляду і будуть менші принаймні вдвічі. По-друге, китайська троянда любить, щоб її обприскували, а для фіалок це погибель, бо коли вода потрапляє на листя фіалок при сонячній погоді, то рослина може отримати опіки. А часте потрапляння води на фіалки може взагалі призвести до їх загнивання.

4. Що таке сукуленти?

Сукулентами називають рослини з м'ясистими листками, до яких відносять алое, каланхое, товстянка (громове дерево), кам`яна квітка та інші. Їх можуть вирощувати заради цвітіння або для використання в медицині. Родичами сукулентів є кактуси.

У багатьох із сукулентів листя зібране в розетку - таке розташування листків сприяє меншому випаровуванню води в умовах пустелі, звідки вони є родом. Інші ж сукулентні рослини є або мініатюрні, або кущеподібні..

Не дивлячись на їхнє різноманіття, всі сукуленти хочуть однакового догляду. Вони потребують гарного дренажу, сонячного світла, свіжого повітря, поливання в період росту, і сухої землі в період застою (взимку).

5. Ти займаєшся реалізацією добавок до грунту "Вермикуліт" та "Перліт". Розкажи детальніше, чому вони потрібні для кімнатних рослин.

Так, я займаюся реалізацією добавок для грунту. Адже Вермикуліт є відмінним регулятором повітряно-вологого режиму, що позитивно впливає на розвиток кореневої системи. Також Вермикуліт є високо пористим мінералом. Його будова дозволяє добитися від грунту необхідних аераційних властивостей, при яких земля не залежується, не утворюється затверділість на її поверхні.

Пористі гранули вермикуліту вмить вбирають вологу і добрива, віддають їх поступово, створюючи сприятливий мікроклімат для живлення кореневої системи. У такому субстраті потрібно залишити саджанець на 5 - 10 днів (для вкорінення) і спостерігати за тим, щоб субстрат був вологим.

За допомогою Вермикуліту можна добитися ефективних результатів розвитку кореневої системи. Цей метод абсолютно не порівнюваний з таким традиційним методом, як вкорінювання у воді.

Агроперліт. Використання перліту як компонента субстрату, дозволяє значно поліпшити характеристики посадочної суміші. Підвищується пористість і рихлість, а значить, повітропроникність, запобігає залежуванню, ущільненню, затвердінню грунту, утворенню поверхневого затвердіння. Коріння рівномірно розвивається по всьому земляному кому.

Окрім кондиціонування грунту Агроперліт захищає кореневу систему від зовнішніх перепадів температури. Субстрат з агро перліту менше охолоджується в холодний час і не перегрівається в жаркі періоди, згладжуються добові коливання температури.

Вода і розчин живильних речовин вбираються Агроперлітом (100 г Агроперліту можуть увібрати до 400 мл води) і поступово віддаються рослині. Досягається скорочення поливів, економія води і добрива. Запобігає загниванню коріння із-за надмірного поливу і застою води. Завдяки капілярному розповсюдженню вологи грунт зволожується рівномірно.

При вирощуванні розсади овочевих і квіткових культур в Агроперліті рідше спостерігаються грибкові захворювання.

Вермикуліт і Агроперліт використовуються у співвідношенні 1:1, а також вермикуліт, агроперліт і грунтосуміші використовуються у співвідношенні 1:1:1.

Застереження. Для окремих рослин (азалія, верес, камелія, рододендрон) Вермикуліт з Агроперлітом не використовують. Ці рослини добре ростуть на кислих грунтах, а Вермикуліт з Агроперлітом мають властивість вирівнювати кислотність грунту.

Розмову вів Володимир Ключак

Минулого тижня в Трускавці свій день народження відзначало кілька людей, які роблять багато хорошого та корисного для Трускавця. Так, 3 листопада свої уродини святкувала головний редактор газети "Трускавецькурорт", мила і добра, розумна і красива, професійна журналістка і просто хороша людина п. Галина Шумило. 6 листопада свій день народження відзначила директор міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді чарівна Віра Ярославівна Ільницька. А 9 листопада уродини святкував майбутній депутат Трускавецької міської ради, надзвичайно порядна, чесна та справедлива людина п. Андрій Пристай, якого через злочинну бездіяльність Трускавецької територіальної виборчої комісії ще не зареєстрували депутатом.

Редакція "Трускавецького вісника" щиро вітає всіх уродинників та бажає їм великого щастя, міцного здоров`я, успіхів у особистому житті та професійній діяльності та Господньої ласки на кожен день життя.

Реклама та оголошення

Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних ( 9.00-13.00, 14.00-17.00).Тел. 6-94-51.

16 листопада в ПК ім. Шевченка відбудеться "Свято жнив". Ініціатор - трускавецька євангельська спільнота "Добра Новина". В програмі - концерт, виступ християнського молодіжного гурту "S. O. J.", танцювальної групи "Візерунок", гра на саксофоні, вистава за участю дітей, конкурси. Початок - о 15 год.

Маєте проблеми з алкоголем чи наркотиками? Тоді ця інформація для Вас. При благодійному фонді "Карітас" СДЄ УГКЦ в місті Дрогобичі (вул. Чорновола, 4) діє реабілітаційний центр "Назарет" та група підтримки AA-AN (щонеділі зустріч о 15.00). Всі довідки за телефонами 8 (03244) 2-24-58 та 8-096-46-65-016.

Фірма "Оперативна поліграфія" в Дрогобичі. Тел 8 (244) 3-34-54.

Єпархіальний музей Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ в Трускавці по вул. Бандери, 19 працює щодня, крім вихідних, з 10.00 до 18.00. Вхід вільний.

Запрошуємо вас відвідати вечори органної та скрипкової музики, духовної поезії та співу в трускавецькому костелі (вул. Суховоля, 1) у вівторок, п'ятницю та неділю о 20 год. Вхід вільний.

На нашу електронну адресу Ви можете надсилати цікаві матеріали про Трускавець, фото, новини, вірші, пісні. Щиро дякуємо всім нашим дописувачам та читачам за підтримку нашого електронного видання.

Фіалки та інші квітучі рослини. Сукуленти. Добавки для грунту "Вермикуліт" та "Перліт". Озеленення офісів. Тел. 8 (247) 5-05-92 та 8-067-932-54-65 (Анна).

Оптові партії металевих дверей (не менше 300 штук). Ціни від виробника. Тел. 8-098-38-04-500 (Анатолій), mariupolelektrod@email.ru.

Здаються в оренду нежитлові приміщення під офіси в Трускавці по вул. Мазепи, 21. Контактні телефони 8(03247) 6-92-36 та 8-097-937-29-27.

Фірма "Matrix". Продаж та ремонт комп`ютерів. Комплектуючі. Заправка картриджів, інші послуги. Фірма "StarLan". Кабельний високошвидкісний Інтернет. Адреса: м. Трускавець, вул. Мазепи, 16 (навпроти міліції), тел. (247) 6-62-54.

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.