Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№20 (143) 19 березня 2010 р.

Новини Трускавця та регіону

Пан Грицак зустрівся із студентами-істориками

17 березня в 205 аудиторії історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені І. Франка відбулася зустріч студентів ДДПУ з видатним істориком сьогодення, професором та академіком Ярославом Грицаком, а також із київським видавництвом "Грані-Т", повідомляє наше джерело. А 25-26 березня СНТ "Софія" та історичний факультет ДДПУ (спеціальність "Філософія") організовують круглий стіл на тему "Ведичні філософські вчення Сходу", на якому обговорюватимуться теми конфуціанства, даосизму, маоїзму, "марксизму реальності" Мао Цзе-дуна, фен-шую та буддизму. Запис до 22 березня, оргвнесок - 15 гривень, додаткова інформація за телефоном 067-67-40-441 (Станчак Романа Романівна).

Юні історики поїдуть до Львова

В Дрогобичі та Стебнику завершився турнір юних істориків, який пройшов у школах цих міст і був організований Дрогобицьким міським управлінням освіти, повідомляє ТРК "Алсет". Переможці міського конкурсу візьмуть участь у змаганнях із кращого знання історії у Львові.

Мер Трускавця вважає замовною передачу на "Ері"

Трускавецький міський голова в інтерв'ю трускавецькому радіо висловив припущення про замовність передачі "Коло запитань", яка два тижні тому прозвучала в прямому ефірі радіо "Ера". Питання, які задавалися, часто далеко виходили поза контекст передачі, присвяченій нібито проблемам житлово-комунального господарства у Трускавці. В той же час Лев Ярославович висловив задоволення виступами Героя України, професора Володимира Ілліча Козявкіна та заступника з медичної роботи ДП "Кришталевий Палац", доктора медичних наук Софії Ружило, а також з приводу того, що йому було надано можливість виступити із промоційним спічем про Трускавець та лікувальні властивості вод нашого курорту.

Сесія не відбулася

На п'ятницю, 19 березня, планувалося провести сесію ТМР - пленарне засідання мало стати останнім цієї сесії, адже назбиралося вже достатньо питань для скликання наступної. Проте через те, що головне питання, а саме узгодження позицій про пайову участь забудовників, не було обговорено на депутатських комісіях, сесію перенесли.

Прилітають лелеки

Саме сьогодні, 19 березня, на свято святого Йосифа за латинським календарем, за народним повір'ям прилітають лелеки. Весна поступово завойовує свої позиції, досить швидко тане сніг і виглядає на те, що до Вербної неділі, яку відзначатимемо вже за тиждень, у Трускавці буде тепло, сонячно, сухо та чисто. Щоправда, останній пункт багато в чому залежить від нас з вами. У Трускавці генеральне прибирання міста до Великодніх свят організовують як влада міста, так і різноманітні політичні партії та громадські організації. Приєднаймося ж і ми, внесімо свій вклад, щоб наше місто було гарним, чистим, красивим, охайним.

Ліні Костенко - 80!

Сьогодні, 19 березня, найвідоміша українська поетеса сьогодення Ліна Костенко відзначає свій День народження. Внесок цієї обдарованої і скромної людини в поезію як українську, так і світову, важко переоцінити. Наше видання приєднується до всіх найкращих побажань на адресу поетеси. Віримо, що день її народження в майбутньому відзначатимуть не менш урочисто, ніж 9 березня. Многая літ Вам і низький уклін за подвиг, гідний Героя України!

Приєднуємося до протестів у справі Табачника

Видання "Трускавецький вісник" приєднується до чисельних акцій протесту проти призначення на посаду міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, одіозної особу, відомої своїми скандальними антиукраїнськими, антигалицькими та антибандерівськими висловлюваннями і публікаціями. Вимагаємо відставки цієї людини з посту міністра та закликаємо всі регіональні ЗМІ так само висловити свою позицію по даній справі. Разом нас багато - нас не подолати!

Канадці в Трускавці

Канадці в Трускавці З 10.00 до 12.00 18 березня у Трускавці проходила зустріч представників Федерації канадських муніципалітетів і Асоціації міст України з представниками трускавецьких влади, бізнесу, преси. Напередодні мер нашого міста мав подібну зустріч з цими людьми у Львові, він докладно розповів їм про унікальність нашого курорту та його мінеральних вод. Гостей з Канади, а серед них найбільш активними були керівник групи з Оттави Керол Кардіш, спеціаліст з питань планування місцевого економічного розвитку, екс-мер Ньюфаундленда Білл Парді та консультант з питань планування і фінансування Мансур Канджі, цікавило передусім, наскільки влада тісно співпрацює з громадою, чи є в нас перспективні плани розвитку міста принаймні на десяток років вперед, чи залучаються представники бізнесу до участі в прийнятті рішень і як контролюється виконання рішень, прийнятих міською радою. Зав'язалася жвава і цікава дискусія за участю завідувача планово-економічним відділом ТМР Марії Заверюхи, секретаря ТМР Наталії Пономаренко, заступника мера Віктора Марченка, представників бізнесу Наталії Петрівської та Євгена Сухіни, журналіста Світлани Швадчак, від Асоціації міст України виступив Анатолій Чемерис, заступник виконавчого директора.

Приїзд канадців до Трускавця носив радше розвідувальний характер, ніж конкретний, після ознайомлення з станом справ у місцевому самоврядуванні різних міст Львівської та Дніпропетровської областей, канадці оберуть для пілотного проекту 10 міст, з якими вестимуть співпрацю щодо кращого адміністрування, покращення місцевого економічного розвитку, збереження і вдосконалення бізнесу на території, мобілізації інвестиційних коштів, створення бізнес-інкубаторів та індустріальних парків тощо. Гості з Канади мали можливість оглянути наше місто, пообідати в ресторані "Мисливський рай". Цього ж дня канадці побували і в Дрогобичі.

Відзначили День комунальника

В четвер, 18 березня, о 14.00 в концертному залі санаторію "Карпати" було урочисто відзначено День комунальника. Привітати своїх працівників прийшли керівники КП "Парк курортний" Олексій Балицький, ТзОВ "Трускавецький водоканал" Володимир Возняк, ТзОВ "Сяйво" Ігор Зубрицький, відсутній був лише керівник КП "Наше місто" Юрій Алієв, в якого о 13.40 раптово сильно піднявся артеріальний тиск. Було відзначено кращих працівників цих організацій і нагороджено грамотами. Вів урочисті збори голова профкому КП "Наше місто" Василь Качмар.

Від імені трускавецької громади працівників всіх комунальних служб міста привітали мер міста Лев Грицак та його заступник Віктор Марченко. Робота комунальників не така помітна, як робота будівельників, для прикладу, проте часто видно її відсутність. Мало хто дякує цим людям за їхню працю, проте здійснюють вони воістину колосальну роботу, йшлося у виступах. Говорилося і про тарифну політику, про інші проблеми, з якими стикається галузь, про досягнення та про потребу розуміння потреб комунальників, та і міського господарства в цілому, зі сторони депутатів. Завершилися урочисті збори виступом Львівської обласної державної філармонії.

Власна інформація

Проти депутата Трускавецької міської ради порушили кримінальну справу за продаж сурогатного алкоголю

Прокуратура Борислава порушила кримінальну справу за ч. 3 ст. 204 КК України проти власника магазину ТзОВ "Альфа" (м. Борислав), який є депутатом Трускавецької міської ради. Про це ЗІК повідомили у прокуратурі Борислава.

Під час огляду працівники податкової міліції ДПІ у Дрогобицькому районі, за місцем здійснення діяльності ТзОВ "Альфа" вилучили 455 пляшок незаконно виготовлених алкогольних напоїв на загальну суму 5,5 тис. грн. Згідно проведеного експертного дослідження, вилучені алкогольні напої не відповідають вимогам Держстандартів, є недоброякісною продукцією і можуть бути небезпечні для життя та здоров'я людей. Ведеться розслідування та оперативне супроводження по даній кримінальній справі.

Це непоодинокий факт продажу неякісної алкогольної продукції. Зокрема, у Трускавецьку міську раду звернулася із заявою працівниця одного із санаторіїв. Вона розповіла, що у магазині ТзОв "Альфа" у Трускавці, власником якого є цей же депутат, вона придбала горілку "Холодний яр". По дорозі від магазину пляшка почала текти, а її смак був підозрілим. Трускавецька міська передала заяву та речовий доказ у Трускавецьке міське відділення СБУ.

Американське місто Норт Порт хоче побрататися з Трускавцем

Мерія міста Норт Порт штат Флорида (США) звернулася до міського голови Трускавця Лева Грицака з пропозицією щодо встановлення відносин міст-побратимів. Про це повідомив кореспондент ЗІКу. "Ми вважаємо, що два міста мають багато спільного, співпраця буде взаємовигідна для наших міст, сприятиме обміну в сфері культури, призведе до економічного розвитку між нашими двома містами", - йдеться у зверненні. Місто Норт Порт розташоване на південному заході Флориди, має площу 103 кв. км, тут мешкають близько 55 тис. осіб. Місто засноване в 1959 році, тут проживає багато українського населення. Місцева влада підтримує тісні стосунки з українською громадою.

www.zik.com.ua

Вісті з Борислава

- Відкриваючи чергову щопонеділкову нараду за участю працівників апарату міської ради, керівників відділів та служб, перший заступник міського голови Надія Гелнчак зазначила, що дуже багато проблем підкинула місту нестабільність погоди. Попри те, що маємо ледь не половину березня, коли в інші роки все довкола цвіло, нині - вулиці засипані снігом, і дати раду із тими сніговіями дуже важко. Не маємо державного бюджету, немає грошей і в бюджеті міському. Але і в суботу, і в неділю працювала техніка і розчищала снігові замети. До речі, для того, щоб на вулиці міста вийшла техніка, віддали свої власні гроші і заступники міського голови, та й комунальники теж працювали за "чесне слово". Пані Надія зачитала також довідку щодо демографічної ситуації у Бориславі, підготовлену управлінням статистики Львівської обласної ради. Наведені цифри не дають приводу для оптимізму.
- Про роботу медиків міста, їхні проблеми, говорив головний лікар Богдан Блистів. З-поміж усього дуже гострою є проблема пального для автомобілів швидкої медичної допомоги. А Орест Біль, головний лікар бориславської санепідемстанції, повідомив, що у місті є факти, коли з перевірками нібито за завданням санепідемстанції приходять люди, "які не мають жодного стосунку до нашої санепідеміологічної служби. Він наголосив, що "справжні" перевіряючі мають мати скерування і службове посвідчення. Тільки на основі них двох документів і можна здійснювати перевірку. Пан Орест звернувся до керівників усіх установ і закладів із проханням: коли виникає будь-який сумнів, телефонувати до нього, номер керівника санепідемстаншї - 4-21-88. Про стан справ у своїх колективах проінформували начальник відділу освіти Сергій Смоляк, начальник відділу культури Андрій Спас; аналіз фінансового стану міста окреслив начальник фінансового управління міської ради Юрій Петрів.
- 16 березня відбулася чергова 46-а сесія БМР, на якій обговорено 2 головні питання - перевезення на маршруті Борислав - Стебник та про резолюцію Європарламенту від 25 лютого, яку бориславські депутати назвали втручанням у внутрішні справи України.
- З 1 по 31 березня в області проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів і вибухівки, що незаконно зберігаються в населення. Бориславський МВ ГУМВСУ повідомляє, що ті, хто здасть зброю добровільно, буде звільнений від кримінальної й адміністративної відповідальності. Цілком можливо, що зброю можна буде навіть узаконити, оформивши після здачі документи згідно з чинним законодавством України.
- За результатами міжвідомчої наради, проведеної прокуратурою Львівської області, даішники Борислава та Східниці проводитимуть перевірки автостанцій, автовокзалів, зупинок громадського транспорту та місць стоянки "таксі" з метою перевірки дотримання вимог чинного законодавства.

За матеріалами газети "Нафтовик Борислава"

Йосип Свіжинський: "Ми впливаємо на прийняття рішень"

Йосип Свіжинський Днями головний лікар Трускавецької міської лікарні, депутат міської ради, голова фракції "Відродження" у міській раді Йосип Свіжинський відсвяткував свій поважний день народження. Чимало теплих слів про цю людину було сказано його друзями та колегами. Адже Йосип Михайлович - магістр державного управління, має вищу кваліфікаційну категорію з організації управління охорони здоров'я, нагороджений почесним знаком "відмінник охорони здоров'я", почесними грамотами Головного управління охорони здоров'я обласної ради, грамотою президії ЦК профспілки працівників охорони здоров'я за активну співпрацю з галузевою профспілкою, має ряд відзнак Трускавецької міської ради. З Йосипом Михайловичем ми спілкувались кількома днями пізніше. Про свою діяльність він розповідав скромно, але щиро:

- Йосипе Михайловичу, ви не перший рік працюєте в міській лікарні. Розкажіть про Трускавецьку лікарню того часу, коли ви прийшли туди працювати.

- З того часу збігло вже багато води. Змінились вимоги до лікарні як такої, до медичних працівників. Думаю, всі пам'ятають той час, коли лікарня функціонувала в різних частинах нашого міста. Нам вдалось зібрати всі підрозділи на одну територію, аби оптимізувати їх роботу. Основним, сказав би, ключовим моментом, було завдання збереження працівників та кадрового потенціалу. Рік за роком, незважаючи на економічні труднощі, ми втримували матеріально-технічну базу. Та, на жаль, не обійшлось без скорочень кількості працівників та кількості ліжко-місць. Однак, це були вимоги часу. На сьогодні наша лікарня - це багатопрофільний лікувальний заклад зі стаціонаром на 210 ліжок і поліклінікою, розрахованою на 420 відвідувань в зміну. У нас працює майже 600 людей - з них 110 лікарів, близько 200 працівників середньої ланки, працівників з медичною освітою. Вважаю, складні роки наша лікарня пережила достойно, що дозволило вийти на дещо вищий рівень.

- Згідно оцінки Головного управлінні охорони здоров'я ЛОДА у 2009 році робота лікарні визнана задовільною. Зокрема тому, що значно покращена матеріально-технічна база, а харчування пацієнтів стаціонару є найкращим у регіоні. У чому секрет успіху?

- Секретів жодних нема. За всім стоїть важка кропітка щоденна праця. Повторюсь, - кропітка щоденна. Адже лікарня працює цілодобово, без вихідних чи святкових днів. Тобто, чи в будні чи в свято ми маємо виконувати ті функціональні зобов'язання, які поклала на нас держава з метою забезпечення медичної допомоги мешканцям і гостям нашого міста. Зазначу, що велика частина нашої роботи полягає в наданні медичних послуг людям, які приїхали у Трускавець на відпочинок, оскільки хвороби не перебирають ні по віку, ні по часу, ні за місцем перебування.

Щодо оцінки нашої діяльності Головним управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації, зазначу, що є декілька складових, які в 2009 році нам вдалось втримати на певному рівні, що дозволило виділитись в кращу сторону. Серед хороших показників - позитивний природній приріст, відсутність малюкової смертності, показники рівня інвалідизації осіб працездатного віку, а також, харчування, медикаментозне забезпечення пацієнтів в стаціонарі та медикаментозне забезпечення пільгових категорій населення. Далеко не кожен населений пункт може похвалитись тим, що надає пільговикам послуги в сфері медикаментозного забезпечення. У нас, натомість, завдяки роботі депутатів та розумінню міського голови, який і сам є лікарем, тому знає про болі і потреби лікарні та хворих, ця стаття видатків цьогоріч була забезпечені на суму 117 тис. грн. Тобто, на 117 тис. грн. наші аптеки відпустили ліків за пільговими цінами, а з бюджету міста ми відшкодували їм вартість лікарських препаратів.

Я, мабуть, повторюсь, та переконаний, що багато досягнень нашого міста зумовлені тим, що наш міський голова - лікар, і розуміє потреби медичної галузі.

- Які плани маєте на цей рік?

- В забезпеченні медичної допомоги є дві важливі віхи - матеріально-технічна база, яка включає палати, процедурні, операційні, маніпуляцій ні палати, їх оснащення тощо, та кваліфікований склад медичного персоналу. Цього річ ми знову ж сподіваємося на депутатський корпус та міського голову, які підтримають нас в питання придбання обладнання, вкрай необхідного для нормального функціонування міської лікарні. Мова йде про те, що маємо ряд апаратів, які відслужили свій термін та потребують оновлення. Хочемо придбати сучасну діагностичну апаратуру та сучасні апарати для лікувальних процедур. Повертаючись до кадрів міської лікарні, хочу відмітити, що ми маємо надзвичайно кваліфікований медичний персонал: 60% усіх лікарів мають вищу категорію, майже 30% - лікарі І категорії. Власне в цьому напрямку й будемо працювати.

- Міська лікарня надає широкий спектр медичних послуг. Однак, ми не маємо пологового відділення.

- Ситуація на сьогодні доволі проста: згідно вимог та Наказів Міністерства охорони здоров'я мають право функціонувати пологові відділення, які можуть гарантувати надійну медичну допомогу і матері, й дитині. Вимога МОЗ полягає також у виходжуванні новонародженого вагою від 500 грам. Для цього необхідні надзвичайно серйозна апаратура, оснащення, обладнання, високо кваліфікований персонал. Усе це потребує значних затрат. Окрім того, економічною доцільністю функціонування пологового відділення є показник пологів в кількості 300-400 в рік. При меншій кількості пологів постає питання можливості фінансування і утримування всього цього. Нагадаю, що перед реорганізацією пологового відділення, яке ми свого часу мали в нашому місті, у нас були одні пологи в три-чотири дні.

Утримувати для цього фаховий персонал, який потребує належної оплати праці, а також утримувати все обладнання, яке щосекунди має бути готовим надати допомогу новонародженій дитині вагою від 500 грам - це дуже затратні речі. Тому, вважаю, що повинні функціонувати тільки ті відділення, які можуть забезпечити належний рівень медичної допомоги й матері, й дитині.

- Йосипе Михайловичу, відійдімо на деякий час від лікувальної роботи. Розкажіть про Йосипа Свіжинського - політика, депутата міської ради, голову фракції "Відродження"

- Навіть не знаю з чого почати (сміється). Адже я є депутатом чотирьох каденцій - перша пройшла в Дрогобицькій міській раді, наступні - в Трускавці. Вважаю, що за час цих каденцій вдалося вирішити дуже багато питань, які стосувались життєдіяльності міста та конкретних мешканців Трускавця, які звертались до мене як до депутата. Тривалий час я очолював комісію з охорони здоров'я та соціального захисту. І, власне, всі проблеми охорони здоров'я та соцзахисту, які потребували фінансування, розглядались нашою комісією. Тому переконаний, що в тісній співпраці з Управлінням соціального захисту, із територіальним центром обслуговування пенсіонерів та ОНГ було зроблено немало позитивного. Щодо діяльності в останній каденції, коли вибори пройшли за партійними списками, вважаю, що також вдалось багато доброго втілити в життя. Бо наша фракція "Відродження", яка складається з п'яти депутатів в міській раді, в повному складі відвідує всі пленарні засідання. Жодне питання не розглядається без нашої участі. Тому нам вдається впливати на прийняття тих чи інших рішень чи то в сфері охорони здоров'я, чи щодо житлово-комунального господарства, чи, до прикладу, в галузі освіти на користь наших співгромадян.

Марічка Кульчицька,
газета "Голос ради"

Інтереси Трускавця відстояні

Епопея навколо земельної ділянки розміром в 17 га, проданої ТзОВ "Аторней" добігла кінця. У Вищому адміністративному суді України оскаржено рішення Господарського суду Львівської області від 18 серпня 2009 року у справі №12/109 за позовом Львівського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах Модрицької сільської ради. Згідно судового рішення Господарського суду договір купівлі-продажу ділянки по вул. Бориславській для будівництва та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу було визнано недійсним, тому постанова суду зобов'язуваала Трускавецьку міську раду перерахувати назад кошти (близько 20 млн. грн.) фірмі "Аторней" та повернути даний земельний ресурс його "законному" власникові - себто Модрицькій сільській раді. Позивач, який "відстоював" інтереси держави - Львівський міжрайонний природоохоронний прокурор за клопотанням депутата обласної ради Володимира Говірка.

Чиї ж інтереси захищав депутат Володимир Іванович, надсилаючи депутатське звернення до природоохоронної прокуратури з клопотанням перевірити законність земельних торгів від 25.12.2008 року? Зважаючи, що на оренду цієї ділянки свого часу претендувала доволі відома в Трускавці фірма "Делакс Плюс", виникає ряд запитань. Тим паче, як відомо, 10% від вартості проданої земельної ділянки сплачується в державний бюджет. Себто в даному випадку це - 180 тис грн. Навіть дуже далека від земельно-кадастрових питань людина розуміє, що ділянка землі в Трускавці котирується вище, ніж така ж ділянка скажімо десь в Модричах. Образно кажучи, якщо за трускавецьку землю держбюджет отримав близько двохсот тисяч гривень, то за модрицьку отримав би у кілька раз менше. Логіку в такому "захисті державних інтересів" угледіти вкрай важко. Можна розгледіти хіба що меркантильні інтереси, як , наприклад, бажання придбати землю в кілька раз дешевше, що трапилось би, якби вона таки була визнана власністю модрицької громади.

Ряд документів чітко свідчить, що власником з володіння, користування та розпоряджання землею по вул. Бориславській б/н є Трускавецька міська рада, оскільки згадана земельна ділянка площею 17,8608 га знаходиться в адміністративних межах міста Трускавця і належить на праві комунальної власності територіальної громади міста Трускавця. Це - генеральний план міста-курорту, розроблений Державним інститутом "Діпроміст" у 1963 році на замовлення Держбуду УРСР, погоджений заступником голови Ради Міністрів УРСР Андріановим С.М. 11.12.1964р. і затверджений рішенням виконкому Львівської обласної ради депутатів трудящих № 96 від 20.01.1965р., - вище вказана територія входила в проектовані адміністративні межі міста. Далі, згідно двостороннього договору № 7464-2002 від 11.11.2002р. і додаткової угоди № 1 від 14.04.2005р. між Трускавецькою міською радою і Державним інститутом проектування міст "Містопроект", виготовлена концепція корегування Генерального плану розвитку міста Трускавець, яка затверджена рішенням Трускавецької міської ради № 99 від 16.02.2007р., де вище вказана ділянка площею 17 га ввійшла в адміністративні межі Трускавця. Також містобудівне обґрунтування розміщення спортивно-оздоровчого комплексу у м. Трускавці по вул. Бориславській на ділянці площею 17 га, розроблене Державним інститутом проектування міст "Містопроект", що було затверджене рішенням Трускавецької міської ради № 352 від 26.06.2008р. Крім того підтверджують входження даної земельної ділянки в адміністративні межі міста-курорту Трускавця наступні документи: державний акт на право користування землею по м.Трускавець 1966р.; план землекористування м. Трускавець; проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки для продажу на земельних торгах (аукціонів) по вул. Бориславській для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу, пройшов комплексну державну землевпорядну експертизу Держкомзему України; проект формування території Модрицької сільської ради; форма 6-зем Управління земельних ресурсів у м. Трускавці станом на 01.07.2007р.; форма 6-зем Управління земельних ресурсів у м. Трускавці станом на 01.07.2008р.; звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки для продажу на земельних торгах (аукціоні) по вул. Бориславській для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу.

Коментуючи рішення ВАСУ головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко не приховував здивування щодо ситуації та задоволення від прийнятого рішення: "Природоохоронна прокуратура, захищаючи інтереси не трускавецької громади, а Модрицької сільської ради, опротестувала аукціон, де Трускавецька міська рада здійснила продаж земельної ділянки фірмі "Аторней" для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу. Основним мотивом протесту було те, що начебто земля належить не Трускавецькій міській раді, а Модрицькій сільраді. На судових засіданнях нами було представлено ряд документів, які доводили приналежність цієї ділянки саме нашому місту: Державний акт на землекористування, виданий ще далекого 1966 року, генеральний план Трускавця 1965 року, згідно якого ця ділянка пропонувалась під створення спортивно-оздоровчого комплексу та ряд інших. На підставі цих нормативних документів здійснювались усі правовстановлюючі документи та проведений аукціон.

Варто наголосити, що весь перелік землевпорядної документації пройшов комплексну державну землевпорядну експертизу на рівні Держкомзему України. Тому було дивно, що захищаючи інтереси однієї із громад, єдиним документом, на який посилалась природоохоронна прокуратура, був проект формування Модрицької сільської ради, в якому, до того ж, ця територія була зазначена як землі Трускавецької міської ради.

Вбачаю в цьому чиїсь приватні інтереси".

Марічка Кульчицька,
газета "Голос ради"

До уваги залежних від алкоголю та наркотиків!

Сьогодні кількість осіб, що вживають психоактивні речовини, істотно зростає. Розглянувши дану проблему, як немаловажливу загрозу вимирання та деградації суспільства, в місті Борислав, по вулиці Шевченка, 97 розпочала активну діяльність Християнська Реабілітаційна Місія "Воскресіння". Тут, проходячи певний термін стаціонарного курсу реабілітації, людина отримує звільнення від шкідливої залежності. На даний час в приміщенні місії проходять курс реабілітації 13 осіб. Колишні залежні від алкоголю та наркотиків сьогодні починають своє життя по-новому. Відновлюється фізичне, морально-духовне, а також сімейне положення людей.

"Я, Віктор Мельник, народився та проживаю у місті Бориславі. З дитячих років я чув про Бога, про Його милість та смерть за нас, але віри в Слово Боже в мене не було. З юнацьких років я, розважаючись, почав вживати алкоголь, спочатку для гумору, потім просто, щоб заповнити час чи вирішити якусь проблему. І з часом моє життя стало неможливе без вживання алкоголю.

Я багато разів намагався кинути пити, лікуючись у відповідних психологічних закладах, п'ять разів лікувався на Кульпарківській, пізніше на Топольній, але все намарно, лише витрата грошей. Стара дружба з гріхом знаходила мене, і я потрапляв знову у залежність. Прийшов час у моєму житті, коли мій організм не витримав, я попалив горілкою шлунок, і у мене лопнула виразка. Все тіло набрякло і пожовтіло, психологічний розлад білої гарячки… Лікарі сказали, що я помру. Але моя мама вірила, що я буду жити і продовжувала не втрачати надію, молилася до Бога, і Господь явив свою милість до мене. Поруч з моєю хатою є церква "Воскресіння", в яку я не раз заходив просто послухати слово чи помолитися. Дізнавшись про важкий стан мого здоров'я, брати з церкви прийшли, щоб підтримати мене духовно, помолитись за моє оздоровлення, а також запропонували мені пройти курс реабілітації при церкві. Зараз я знаходжуся уже п'ять місяців в реабілітаційному центрі, по милості Божій і з Його допомогою не вживаю алкоголю, не курю, відновився фізично, духовно і сьогодні щасливий".

Віктор Мельник

"Звати мене Василь, мені 36 років. Народився я на Волині, в маленькому селі Олешковичі. Я жив у сім'ї, де постійно розпивали спиртні напої, і конфлікти між батьками були постійним явищем. Живучи в таких обставинах, я багато часу проводив на вулиці і вирішив, що я повинен спробувати всі насолоди світу, щоб урізноманітнити своє життя. У свої молоді роки я почав вживати алкоголь, курити і жити негативним життям. Такий спосіб життя звів мене із такими ж друзями, і ми почали красти, щоб мати гроші на свої потреби. Легкі гроші частково приносили якусь радість, але коли вони закінчувались, приходила порожнеча, і все починалося спочатку. І так сталося, що я потрапив на лаву підсудних. У в'язниці я провів всі свої молоді роки. Так ішло моє життя в нікуди. Декілька разів судимий, не маючи сім'ї, із соромом у серці перед батьками я жив, не маючи надії на щось краще. Я взагалі старався не задумуватись над життям, аж поки не зустрівся з віруючими братами, які мені розповіли про любов Божу. Вони також запропонували мені реальну допомогу - проживання при церкві "Воскресіння" в реабілітаційному центрі, де я зустрівся з Богом. Тут я зустрівся з такими ж хлопцями, яким колись був і я, з негативним минулим, але вони по-новому дивилися на життя, в їхніх очах сяяла радість - радість, яку може подарувати сам Бог. На сьогоднішній день, знаходячись при церкві у центрі реабілітації і знаючи особисто силу і славу Бога, я стараюся допомагати таким людям, яким колись був я: алкозалежним, наркозалежним, людям, у яких життєві проблеми".

Василь Бардабуш

Церква та християнська місія "Воскресіння" на сьогоднішній день готова запропонувати допомогу кожному, хто потребує звільнення від будь-якої залежності. Працівники місії будуть готові вислухати вас і нададуть конкретну інформацію за номером: 097 01 37 062; 067 29 02 556 або за адресою: м. Борислав, вул. Шевченка, 97, ХРМ "Воскресіння" (біля музичної школи).

Газета "Добра Новина"

Здирництво по-бориславськи

Славне місто нафтовиків широко розкинулось уздовж карпатського Підгір'я. Історично так склалося, що житлові будинки й нафтові свердловини перемішані на значній частині міста і навіть у центрі, улюбленому місці відпочинку бориславців - міському парку, знаходиться декілька діючих нафтових свердловин. Наслідком такого становища є те, що ці будинки, розташовані по сусідству з нафтовими свердловинами, отримують електроенергію від мережі власника свердловин - НГВУ "Бориславнафтогаз". Мешканці них будинків протягом десятиліть сплачували за електроенергію нафтовикам, які ці кошти в повному обсязі перераховували Бориславському РЕМ "Львівобленерго". Так було при радянській владі, так продовжувалось і при незалежній Україні.

Але при черговій перевірці працівниками Львівської податкової інспекції керівництву НГВУ було зауважено, що на продаж електроенергії населенню у них немає ліцензії. Отже, під тиском нафтовиків спонукали прийняти безкомпромісне рішення: відключати житлові будинки від джерел енергії, змушуючи цим мешканців укладати угоди з РЕМ "Львівобленер-го". Здавалось би, в чому проблема? А вона полягає а тому, що Бориславський РЕМ висуває кожному абонентові ряд непосильних вимог, які для цих абонентів, здебільшого пенсіонерів,обертаються надзвичайно великими видатками, що вимірюються тисячами і десятками тисяч гривень. Це закупівля за власні кошти залізобетонних опор, вартість одної понад тисячу гривень, оплату за їх встановлення, придбання нових кабельних ліній. Це і придбання нових сучасних лічильників, які чомусь підприємство спонукає купувати саме в них, ціною від 200 до 400 грн. - дорожчою, ніж у магазинах, проплату за їх встановлення, чомусь на фасаді будинку. І проведення кабельних ліній у самому житловому приміщенні, що тягне за собою ремонт помешкання й найдивніше - проплату за так звані технічні умови вартістю близько 2500 грн. Усі ці величезні кошти мешканні будинків на околицях мають негайно проплатити на рахунок Бориславського РЕМ "Львівобленерго".

Дуже дивним у цій історії є те, що люди протягом усього часу платили за електроенергію за тарифом, який був однаковий для всіх бориславців. У цей тариф входить і частка, передбачена на поточні та капітальні ремонти електромереж. Виходячи з цього, вимоги Бориславського РЕМ щодо проплати за всі реконструкції мереж є безпідставні та незаконні. Адже надавач послуг є монополістом у цій галузі, який за рахунок людей хоче зекономити власні кошти.

З приводу цього 11 березня в сесійній залі Бориславської міської ради відбулося спільне засідання мешканців вищезгаданих будинків, представників бориславської влади, депутатського корпусу, керівництва НГВУ "Бориславнафтогаз" та Бориславського РЕМ "Львівобленерго".

Після довготривалої дискусії прийнято рішення, яким рекомендовано нафтовикам призупинити відключення електроенергії в будинках, а де вже це відбулося, відновити електропостачання, звернутися в комітет з енергопостачання та енергозбереження для того, щоб їхні фахівці, виїхавши на на пісне, вивчили технічний стан внутрішньо-будинкових, та позабудинкових мереж, звернутися в Антимонопольний комітет щодо законності дій Бориславського РЕМ, а також зобов'язати його керівництво узгодити з НГВУ "Бориславнафтогаз" можливість використання їхніх мереж для надання послуг з енергопостачання мешканцям будинків, які до цього часу користувалися цими мережами.

Проблему остаточно не вирішено. Але час для дій та прийняття остаточного рішення є. Головне тут - відстояти та захистити інтереси наших мешканців, які не із власної вини опинилися в надзвичайно складній ситуації. Ми не повинні допустити, щоб монополіст - Бориславський РЕМ "Львівобленерго* - утискував людей, переклавши на їхні плечі та за їхній рахунок виконання своїх безпосередніх обов'язків.

Михайло Лазар,
голова депутатської фракції "Солідарність",
член Республіканської Християнської партії,
газета "Нафтовик Борислава"

Пряма мова в газеті "Голос ради" про…

… підтримку міської асоціації інвалідів мера Л. Грицаком

- Дійсно, на зустріч з інвалідами Лев Ярославович прийшов одним із найкращих доброчинців, який вже давно опікується асоціацією інвалідів, Володимиром Маринкевичем і меценатом Благодійного фонду "Відродження Трускавця" Володимиром Павлишиним. Рішуче, по-господарськи міський голова оглянув приміщення асоціації і зробив висновок, що ремонт тут необхідно зробити капітальний. А ще потрібні меблі і оргтехніка, щоб створити належні умови для діяльності членів асоціації, щоб людям з обмеженими можливостями було затишно і комфортно у цьому приміщенні. Я дуже задоволена ставленням міської влади, а особливо міського голови Лева Грицака, до проблем членів асоціації. Завдяки міському голові асоціація інвалідів має офісне приміщення, звільнена від орендної плати, а до святкових днів наші підопічні отримують поштою матеріальну допомогу від міського голови. Окрім того, потребуючі інваліди отримали візки, відкрито пільгову аптеку при міській лікарні. Вже стало традицією, що під патронатом Лева Грицака організовуються святкові столи в ресторанах "Гражда" та "Мисливський рай". Останній такий захід відбувся 6 березня в санаторії "Карпати" був приурочений святу весни, святу жінки. Лев Грицак вручив почесні грамоти жінкам-інвалідам та волонтерам.

Зала санаторію "Карпати" була переповнена, незважаючи на несприятливі погодні умови. Цікавою була концертна програма, а святковий обід - вишуканим і смачним. Мої підопічні дуже вдячні міському голові, усім нашим благодійникам за таку увагу, за турботу та допомогу.

Надія Заблоцька, голова ТМАІ

… про неприйняття рішення сесією ТМР стосовно амортизаційних відрахувань

- Машини закуплені за бюджетні кошти. Розумію, що ми мали б сплачувати амортизаційні відрахування. Але для чого накладати на бюджет міста додаткові навантаження? Бюджет, який приймається для благоустрою і санітарної очистки міста, й до того є мізерним. Додаткові навантаження спричиняють до того, що коштів вистачає лише на кілька місяців. А як далі працювати? Добре, що ми знаходимося в "загальному котлі" та отримуємо плату за тепло, за рекламу, за експлуатацію житла. Якби структура функціонувала окремо, то за кілька місяців її не стало б, люди залишились без роботи, без заплати, а місто - без санітарної очистки. Тому ми просили звільнити нас від сплати, а кошти, які надходять за залишковим принципом, хоч якось розподіляти. Зараз маємо ситуацію, що кошти, які виділені на квартал, сплативши відрахування, використали за місяць. Лютий і березень залишились без фінансування. То нам тепер не прибирати місто від снігу, не посипати вулиці?

Робота по механічному прибиранні коштувала близько 400 тис. грн. Якби забрати відрахування, ми зекономили б половину цієї суми. Цих коштів вистачило б на квартал роботи.

Юрій Алієв,
генеральний директор КП "Наше місто",
депутат ТМР

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.