Справедливість є, за неї варто боротися!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№15 14 листопада 2008 р.

Увага!

З 14 серпня у Трускавці виходить нове електронне видання – наш тижневик "Трускавецький вісник", який спочатку розповсюджувався виключно розсиланням на електронні скриньки, а із жовтня віднайшов своє місце і в Інтернеті. Створено було нове видання з метою об`єктивного інформування трускавчан про події в нашому місті-курорті. Прочитати "Трускавецький вісник" в Інтернеті можна як на www.turportal.org.ua (Інформаційний портал курорту Трускавець), так і на новому "Сайті Трускавця про Трускавець" www.protruskavets.org.ua, який появився в Інтернеті на початку листопада.

Ми і надалі плануємо залишити розповсюдження нашого видання методом розсилання на електронні скриньки (принаймні до кінця цього року), теж повідомляємо, що доведеться пожертвувати періодичністю заради оперативності. Це означає, що наше видання, можливо, виходитиме і частіше, ніж раз на тиждень, щоб оперативно інформувати всіх, кому небайдужа доля Трускавця, про події в місті, а також аналітичну інформацію, репортажі, огляд книг, гумор, поезію трускавчан, старовинні фото. Нагадуємо, що "Трускавецький вісник" не є комерційним проектом, він створюється групою небайдужих людей, на їхньому ентузіазмі. Щиро дякуємо всім нашим партнерам, які постачають нам інформацію та допомагають в різний спосіб – Трускавецькій міській організації партії "Батьківщина", місцевим журналістам, працівникам окремих санаторіїв та пансіонатів міста, готелів та ресторанів, окремим працівникам різних відділів міської ради, підприємцям, іншим фізичним та юридичним особам, творчим людям нашого міста.

Зробімо спільно те, що не може зробити інформаційний відділ нашої міської ради – донесімо правдиву інформацію про життя в Трускавці жителям нашого Трускавця, тим його уродженцям, які тепер перебувають поза його межами, відпочивальникам, нашій владі, яка часто і не знає, що коїться в неї під носом. Зазначаємо принагідно, що наше видання "Трускавецький вісник" не є конкурентом жодного з інших місцевих видань, а навпаки, старається заповнити ті прогалини в інформаційному просторі містечка, яких є ще так багато.

Засновник та головний редактор видання "Трускавецький вісник"
Володимир Ключак

Тема номера: Пожежа на Стебницькій, 74. Хто винен і що робити, щоб уникнути повторення трагедії?

Основною негативною подією тижня стала повна безпорадність міської влади запобігти трагедії, яка сталася в Трускавці в середу, 12 листопада – повністю згоріла квартира 68 в будинку 74 по вулиці Стебницькій, а у всіх квартирах будинку погоріла електропроводка та побутова техніка (холодильники, телевізори, комп’ютери, тощо). Мешканці цього будинку, який раніше був на балансі дрогобицького "Буджитлосервісу", а навесні цього року був переданий на баланс Трускавця, комунальне підприємство "Наше місто", неодноразово зверталися до міського голови, його заступників, в КП "Наше місто", б`ючи на сполох, адже на проводку і в електрощит затікала вода, умови життя були жахливі, проте від них відмахувалися, як від набридливих мух. Вже потім заступник міського голови Віктор Марченко сказав одній мешканці: "Ви як у воду дивилися", проте це вже було після трагедії. До речі, подібні проблеми не лише в цьому будинку, затікала вода під час дощів і в І під`їзді на Стуса, 2, і в останньому під`їзді на Мазепи, 30, не кажучи вже про хрущовки на Івасюка чи Сагайдачного. Поки що на місці трагедії працює комісія, сьогодні, 14 листопада, приїхало львівське телебачення, але складається враження, що винними хочуть зробити людей – мешканців будинку, а із справжніх винуватців трагедії зняти відповідальність за те, що сталося. До речі, в цьому будинку до сьогодні не розпочато опалювальний сезон.

Для того, щоб бути максимально об’єктивним в цьому питанні, пропонуємо вашій увазі текст заяви-звернення мешканців будинку № 74 по вулиці Стебницькій міському голові, прокурорам Трускавця та Львівської області, депутату Львівської облради (фракція БЮТ) Наталії Лаврецькій, закріпленій за Трускавцем, начальнику Трускавецького МНС та депутатам ТМР:

"12 листопада 2008 року між 11-12 годиною за невизначених обставин сталася пожежа в квартирі № 68 будинку № 74 по вул. Стебницькій м. Трускавця, внаслідок чого квартира згоріла повністю. Також цього ж дня і в цей же час у мешканців будинку перегоріло електрообладнання в побутовій техніці та перегоріли електролампочки.

Причиною пожежі і виходу з ладу побутової техніки у мешканців будинку ми вбачаємо у недбалому, а може і злочинному відношенні до своїх функціональних обов’язків відповідальних чиновників міськвиконкому, а насамперед балансоутримувача – КП "Наше місто" (з даним підприємством у нас є укладені договори про надання послуг з обслуговування будинку і прибудинкової території).

Наші твердження виходять з наступних фактів. Навесні 2008 року наш будинок № 74 по вул. Стебницькій, 74 передали з балансу підприємства "Житлобудсервіс" на баланс КП "Наше місто". Між всіма власниками житлових приміщень і КП "Наше місто" були укладені договори про надання послуг з обслуговування будинку і прибудинкової території. Проте з часу укладення договорів зі сторони КП "Наше місто" не проводилося жодних ремонтних робіт, поточного обстеження і огляду будинку, як цього вимагають Правила утримання житлових будинків та прибудинкових територій. Як наслідок ми, мешканці будинку неодноразово зверталися в КП "Наше місто", до заступника міського голови п. Марченка В. М. з проханням усунути недоліки в експлуатації будинку (електрощитові постійно заливає водою, перебої з електропостачанням в будинку, підвали залиті фекальними стоками, відсутнє теплопостачання в будинку під час опалювального сезону, не освітлені сходові клітки, в підвалі будинку відчутний запах газу і т.п.).

Бачачи бездіяльність керівництва КП "Наше місто" по обслуговуванню нашого будинку, від імені мешканців будинку до міського голови 28.10.2008 року звернулися на особистий прийом (про що є відповідний запис у відділі по зверненню громадян у міськвиконкомі) п’ять мешканців будинку: Галина Катинська, Любов Саган, Ірина Сарафанова, Марія Ковалень та Антоніна Венгровська. Питання, які були поставлені мешканцями нашого будинку перед міським головою ті ж самі – відсутність теплоносія в будинку (хоч опалювальний сезон вже давно розпочався і яким чином працівники КП "Наше місто" звітували перед ОДА про готовність до опалювального сезону і хто підписував акт готовності будинку до опалювального сезону?), затоплення підвалу будинку фекаліями і, що найголовніше, це постійне заливання електрощитової будинку водою і постійні перебої в електропостачанні будинку.

10 листопада 2008 року п. Саган Любов Матвіївна в черговий раз звернулася до заступника міського голови п. Марченка В. М. і попередила його про незадовільне електропостачання будинку і що як наслідок може статися пожежа (пізніше 13.11.08 р. п. Марченко їй відповість "Ви якби у воду дивилися"), також піднімала питання відсутності теплопостачання в будинку.

11.11.2008 року близько 21.00 год. у нашому будинку внаслідок незадовільного електропостачання будинку без електроенергії залишилася частина квартир будинку, про що терміново було повідомлено мешканцями будинку у електромережу міста, у міську раду та в КП "Наше місто" (п. Піцур Вікторія Володимирівна, кв. № 94 зателефонувала в електромережу міста за тел. 5–15-54, та за тел. 05 в міську раду; п. Куцик Михайло Іванович кв. № 30 за тел. 6-66-17 звернувся в КП "Наше місто").

12 листопада 2008 року о 9.00 год. приїхали працівники КП "Наше місто" (керівником в них був п. Михайло Пристай) і розпочали ремонтні роботи електрообладнання будинку. Про хід ремонтних робіт наводимо слова очевидця – Саган Люби Матвіївни: "Працівники КП "Наше місто" звернулися в мою квартиру № 44 з питанням, чому ми викликали електриків, коли світло в коридорі є, на що я відповіла, що світло з’явилося зранку і звернулася з проханням до них зробити світло на сходовій площадці, бо два дні перед тим п. Любов Строгун впала на сходовій клітці через незадовільне освітлення. Працівники комунального підприємства мені відповіли: "Що Ви, жінко, хочете, ми йдемо налагоджувати електропостачання в половині квартир будинку, які зараз без електроенергії, а пізніше зробимо освітлення сходових клітин". Через 2-2,5 год. у мене на кухні почало сильно трясти і гуркотіти холодильником. Я швидко виключила холодильник з розетки і включила освітлення на кухні для перевірки, чи є електроенергія в квартирі. В цей час лампочка різко згоріла, так само і згоріла в кімнаті. Після цього я вийшла на балкон, а електрики виходили з підвалу. Я кричу: "Хлопці, ви дали сильну напругу, ми зараз згоримо". Двоє з них зразу вернулися в підвал до щитової і один до другого кричали: "Швидко виключи рубильник...ти не правильно з’єднав фази…", а третій кричить мені: "Що ти, бабо, розумієшся на світлі!". На протязі якоїсь миті (15-30 секунд) з другого під’їзду будинку, кв.68 пішов дим, а ще за мить дана квартира повністю згоріла.

Міським головою було створено комісію з розслідування обставин пожежі, відшкодування матеріальних і моральних збитків потерпілим та відселенню жителів пошкодженої квартири.

Проте станом на 14 листопада 2008 року відселення жителів з згорілої квартири не здійснено, а серед них жінка на дев’ятому місяці вагітності. Голова комісії виконкому п. Марченко В. М. в грубій формі спілкується з мешканцями і по суті не дає нам жодної інформації, заявляє нам, що взагалі шкодує, що взяли нас на баланс КП "Наше місто", що ми йому вже надоїли і сидимо на його шиї. Міський голова не удостоївся приїхати на місце подій.

Виходячи із вищесказаного, просимо Вас взяти під особистий контроль і сприяти об’єктивному розслідуванню виникнення пожежі в будинку та доведення його до логічного завершення, а також дати належну оцінку невиконанню взятих на себе зобов’язань КП "Наше місто" перед мешканцями будинку через підписання між нами договору про обслуговування жилих будинків і прибудинкової території.

З повагою мешканці будинку № 74 по вул. Стебницькій: підписи"

Новини Трускавця

Розваги наших підлітків

Винахідливість наших підлітків не знає меж, тим більше, що технічні винаходи значно сприяють розвиткові їхньої уяви. Ще не встигли ми призабути випадок із зґвалтуванням хлопчика із зйомками на камеру мобільного з подальшим розповсюдженням-продажею цих матеріалів серед школярів міста за ціною 2 – 3 гривні, як маємо новий скандал – підлітки з Мазепи облили бензином кота, запалили і шалені гонки нещасної тварини теж зазняли на відео. Причому не одного кота, а кількох. А кілька днів перед тим було отруєно голубів та тих же котів по Івасюка. Схоже на те, що віртуальні ігри вже починають набридати і юні садисти пробують себе в реальності – спочатку на тваринах. Що може бути потім – аж страшно подумати, бо ніхто з хлопців за ці діяння покараний не був. А що, не мають з кого приклад брати? Хіба не бачать вони безкарність їхніх безпосередніх начальників за розтринькування коштів та за заангажованість в не менш брудні політичні ігри? А ми говоримо про виховання…

Ще древні говорили: "Учителю, навчи самого себе…"

Владімірскій централ, вєтєр сєвєрний…

Колишнього суддю Дрогобицького суду, який попався на хабарництві, етапом везуть в Жовті Води, де він відбуватиме покарання. Пан Кал. (назвемо його так) більш ніж два роки тому був спійманий на гарячому – на отриманні хабара, що аж ніяк не є сумісне з посадою судді, хоча, з іншої сторони, є явищем непоодиноким. Слідство тривало більше двох років і врешті-решт завершилося – він сидітиме… Залишається сподіватися, що в найближчому майбутньому компанію йому складуть і деякі інші його колишні колеги з Львівщини, а можливо і з нашого регіону, які теж поки що кажуть, що в них "руки, які нічого не крали…". Але люди знають все.

В податковій неспокійно

Знову захиталося крісло під головою Трускавецької податкової і по сумісництву депутатом ТМР п. Віктором Бацом. Головним податківцем Трускавця стане 31-літній п. Гладій зі Стрийщини (кажуть, що може не лише однофамілець, але і близький родич відомого в нашій області Михайла Гладія), якого у вівторок, 11 листопада, о 16 год. представили як виконуючого обов’язки. В податковій кажуть, що на цю посаду нагострила зуби перший заступник Віктора Баца Дікун Марія Василівна, зокрема вже було виявлено за часів відсутності п. Віктора на посаді зловживання першим заступником в питаннях преміювання працівників. Поки що цією справою займається контролюючий орган, який діє всередині податкової, тому ми від коментарів утримуємося. Як би там не було, а п. Бац перебуває на лікарняному і навряд чи повернеться до виконання своїх обов’язків на цю посаду, тим більше, що вже одного разу за сприянням теперішнього мера цю посаду він мав втратити. А при теперішніх розкладах, коли є загроза примирення міських осередків "Батьківщини" та "Нашої України", що може мати непередбачувані (або дуже передбачувані) наслідки для міського голови, цілком ймовірно, що він не захоче миритися з присутністю на посаді начальника податкової "чужої" йому людини. Бо після програної війни з санстанцією йому тепер програвати не те, що не пасує, а навіть дуже небезпечно.

В самій трускавецькій податковій серед працівників немає єдності щодо того, як вийти з кризової ситуації, яка в деяких питаннях переросла в анекдотичну. Так, коли працівник податкової запитує заступника керівника, чому є певні порушення, то на підсвідомому рівні ця заступник чує не "чому?", а "Чмо!" - чим не анекдот?

А план збору платежів для податківців тим часом зріс на 40%. І що тут поробиш.

День Студента

Вже традиційно в середині листопада в Трускавці відзначають День Студента. Святкувати почали ще з п’ятниці. В Трускавці досить багато молоді, яка навчається в Дрогобичі, у Львові, в Києві, в інших містах Західної і всієї України, тому і святкування було порядним. А ще в місті маємо біофак Дрогобицького педуніверситету та комерційну МАУП. Редакція "ТВ" долучається до всіх поздоровлень на адресу студентства, адже і ми колись були студентами, а в душі і далі залишаємось ними – Gaudeamus igitur, juvenes dum sumus… (Радіймо ж, поки ми молоді…) - слова середньовічного студентського гімну залишаються актуальними і досі…

Бігаємо, як зайці

Багато трускавчан та і відпочиваючих скаржаться на те, що в Трускавці дуже важко перейти вулицю, навіть на пішохідних переходах. Не одному доводиться пришвидшувати крок, коли вже почав переходити і бачиш, як на шаленій швидкості мчиться крута іномарка, яка і не думає пригальмовувати перед переходом. Хоча буває, що "крутелики" пригальмовують, а якась нещасна "жигулька" чи "лада" вперто ігнорує права пішоходів. Особливо це стосується вулиці Мазепи – буквально на всіх переходах (біля БУ-47, біля станції техобслуговування, біля церкви і навіть біля міліції) треба бути надзвичайно обачним і часто перебігати як заєць (бо ж мертвому буде все одно, чи сидітиме його вбивця, чи "змиється" з місця події – адже високопоставлені трускавецькі душогуби-винуватці аварій і далі їздять, ніхто не сидить).

Залишається сподіватися, що з середини листопада ситуація для трускавецьких пішоходів покращиться.

На Михайла – свято

21 листопада, в день Архистратига Михаїла, мав би відбутися останній в цьому році земельний аукціон з продажу земельної ділянки площею 17 га по вулиці Бориславській – навпроти т. зв. Бориславського озера. Цю останню більш-менш порядну трускавецьку ділянку землі теперішня міська влада намагається продати будь-що – аби лише наступникам її не залишити. Для публіки мотив більш благородний – для отримання коштів для виконання бюджету розвитку, для блага міста. Яке місто має благо від злочинного розпродажу майна трускавецької громади, в тому числі найціннішого скарбу – землі, якої в нас і так бракує, а Трускавець не безрозмірний, бо і так розбудовується на чужих землях, можна лише здогадуватися. Вірніше, благо якесь є, але зовсім не для громади, а лише для окремих її представників, і то заїжджих.

Прибудовуємось…

Вже майже доходить до кінця будівництво споруди, прилеглої до Стебницької, 78, яке здійснюється за подібним планом до прибудови в "Червоній Руті" (будинок-гуртожиток) з 1 по 5 поверх. Залишається ще 1 поверх і споруда буде викінчена. На відміну від багатьох інших, новобудова нікому не шкодить, хоча і тут є свої нюанси – після спорудження кожної прибудови збільшується площа будівлі, яка опалюється, а люди оплачують за обігрів лише старої площі. А узаконити тепер багато прибудов означає розв’язати мішок із зміями та гадюками – тоді кожен біля свого подвір`я заллє фундамент і робитиме прибудови за принципом "якщо узаконили їм – узаконять і мені" (сподіваючись на амністію). Тому дана проблема, за словами представника міського управління архітектури та містобудування Петра Шумина, потребує детального вивчення з метою пошуку шляхів її вирішення. Бо поки що віднайти таке рішення, щоб і вовк був ситий, і коза ціла, не вдається.

Власна інформація

Підвищення кваліфікації офіціантів та адміністраторів в трускавецькому "Оскарі"

Школа ресторанного і готельного менеджменту "Профі"27-28 листопада в приміщенні ресторану "Оскар" буде проходити семінар-тренінг "Першокласний сервіс: Правила і техніка обслуговування" для адміністраторів та старших офіціантів. Даний семінар буде проводити представник Школи Ресторанного і Готельного Менеджменту "ПРОФІ", м. Київ. Детальна інформація за тел. у Трускавці – 6-66-01 (готель і ресторан "Оскар"). Нижче вміщуємо програму семінару-тренінгу.

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ "ПЕРШОКЛАСНИЙ СЕРВІС: ПРАВИЛА І ТЕХНІКА ОБСЛУГОВУВАННЯ"

27-28 листопада 2008 року

Готель "ОСКАР", м. Трускавець

Аудиторія: адміністратори залів та старші офіціанти.

Мета:

- сприяти створенню ефективної системи продажу в ресторанах і кафе;
- покращувати якість роботи служби ресторанного сервіcу.
- надати необхідні знання, з метою збільшення професійних навичок працівників служби ресторанного сервісу.

Перший день

1. Особливості сучасного обслуговування в ресторанах. Види і методи обслуговування: переваги (використання в залежності від формату і цільової аудиторії).
2. Стандарти обслуговування в ресторані: розробка, впровадження і контроль виконання.
3. Вимоги персоналу до зовнішнього вигляду і руху по залу: дотримання рівня і формату закладу.
4. Характеристика інвентаря, приборів, посуду на підприємствах ресторанного господарства. (наочні приклади)
5. Зустріч гостей і розміщення. Прийоми пред’явлення меню. Види меню, правила послідовності записів. (наочні приклади) Робота офіціанта з меню.
6. Техніка подачі вина і міцних алкогольних напоїв, тютюнових виробів. (наочні приклади)
7. Сумісність страв і напоїв. Техніка надання рекомендацій.
8. Правила обслуговування гостей під час їди (з дотриманням етикету споживання їжі), техніка зміни страв для мінімізації дискомфорту гостей. Послідовність обслуговування гостей. Техніка розрахунків з гостями.
9. Побудова ефективної роботи з постійними гостями закладу. Зворотній зв’язок з гостем.
10. Практичні аспекти роботи з гостями: проблемні і нестандартні ситуації, приклади. Характерні помилки ресторанного сервісу.
11. Додаткові послуги, які дозволяють підвищити рівень сервісу та задовольнити гостя.

Другий день - практичний

1. Як тримати і натирати столовий посуд і прибори.
2. Як натирати скляний посуд.
3. Підготовка гостьових місць до процесу обслуговування.
4. Як резервувати стіл.
5. Техніка работи з підносом. (наочні приклади)
6. Як відповідати на телефонні дзвінки і як приймати замовлення по телефону.
7. Як пам’ятати те, що замовили. Техніка прийому замовлень
8. Техніка подачі вина і міцних алкогольних напоїв, тютюнових виробів. Як забрати напої з бару.
9. Правила подачі аперитивів, холодних закусок і хлібобулочних виробів, гарячих закусок, перших страв, гарячих основних страв, десертів, фруктів, гарячих і прохолодних напоїв різними способами: французський, швейцарський, англійський, комбінований.
10. Як прибрати крихти і сміття зі столу в присутності гостя.
11. Як поміняти попільничку.
12. Як підготувати і подати рахунок гостю.
13. Практичні аспекти роботи з гостями: проблемні і нестандартні ситуації, що робити, коли на одяг гостя пролили вино
14. Характерні помилки ресторанного сервісу.

Ведуча: Дедьє Вікторія Миколаївна - консультант Школи Ресторанного і Готельного Менеджменту "ПРОФІ", досвід роботи в HAYATT Regency, Київ, в ресторанному комплексі "Акварель" (Одеса), готельно-ресторанний комплекс "Партизан" (Київ), в ресторані "Тратторія ді Рома" (Монжерон, Франція), в готелі "Прем’єр Палац" (Київ) і багато іншого, а також практичний досвід відкриття, консультування і проведення тренінгів для персоналу ресторанів.

Тривалість семінару-тренінгу в межах запропонованої програми – 2 дні (перший день – 10.00-18.00; другий день – 10.00-17.00)

Вартість: 880 гривень за одного учасника. У вартість включено: роздаткові матеріали і сертифікати. Також кавові паузи і обід.

Для випускників Школи Ресторанного і Готельного Менеджменту "ПРОФІ" надається знижка - 10%. Для учасників з інших міст – знижка на проживання в готелі "Оскар" - 20%.

Юлія Борисова

Репортаж: Ротарійцям Трускавця урочисто вручили Хартію і поблагословили в добру путь, на добрії діла

Знак Ротарі Клубу та красочний білборд при в`їзді в Трускавець оголосили про знаменну подію у житті Трускавця, регіону, всієї України та й не тільки…

Трускавецькому Ротарі Клубу 8 листопада 2008 року в урочистій обстановці ресторану "Гетьман" вручалася Хартія, чим засвідчувалося створення нового осередку у великій світовій спільноті Ротарі Клубів.

Рух Ротарі має велику і славну історію не тільки у світі, але і в Україні. Започаткований на початку минулого століття Ротарі Клуб Ужгород святкуватиме 80 річницю з дня заснування (у Варшаві РК заснований у 1931, у Львові – 1935 році).

Україна разом з Польщею та Білоруссю входить до Дистрикту-2230 і Ротарі Клуб Трускавець став 42 українським клубом в його складі.

Губернатор Дистрикту, поляк Тадеуш Плузінський особисто приїхав на вручення і привіз також привітання Президента Ротарі Інтернешенел Донг Кан Лі. Привітати новостворений Клуб завітали також ротарійці з клубів Вроцлава, Львова, Києва, Рівного, Ужгорода, Черкас, Симферополя та інших міст України. Унікально, бо на зустрічі були присутні ще два паст-губернатори Дистрикту-2230: Пало Кашкадамов (2002/03 рр.) та Андрій Баганич (2007).

Урочистою і щирою була церемонія посвячення молодих ротарійців Трускавця та Дрогобича: подарунки від клубів-партнерів, привітання та напутні слова.

З вітальною концертною програмою виступив колектив дитячого сиротинця Дрогобича "Оранта" (директор Віра Круглій). Це була подяка за добрі діла ротарійців і допомогу сиротинцю. Ще офіційно не зареєстрований, Клуб встиг обладнати ванну кімнату у сиротинці, зробивши там капітальний ремонт із заміною сантехніки. Не випадає із поля зору рот арійців Трускавця також Бориславська школа-інтернат для дітей, вражених поліомієлітом. Для збору коштів на урочистостях був проведений аукціон. Про щедрість ротарійців можна судити хоча б за тим фактом, що за дитячу картину "Різдвяний вертеп" було виручено 1700 (!) гривень. Так оцінили роботу дитячих ручок, які не чули тепла батьківських рук. Картину кілька разів повторно виставляли на продаж, щоразу піднімаючи ціну, самі учасники аукціону. В результаті вона була продана з підписами 3 (трьох!) присутніх у залі губернаторів – унікальна річ зберігатиметься у РК Трускавець. Всього ж за підсумками аукціону було зібрано на потреби Бориславської школи-інтернату 3700 гривень, в тому числі від поселення ротарійців у готелі "Клуб рН" (дир. Сергій Розора).

Президентом правління "Кредобанку" Степаном Кубіви, ротарійцем з великим стажем, було передано на потреби дітей Дрогобицького сиротинця 2000 грн. А як тішилися учасники дитячого ансамблю зх "Оранти", коли запущений паст-президентом Львівського Клубу Світланою Кашкадамовою капелюх тут же за столом зібрав від вдячних слухачів 2326 гривень і 5 доларів. Це треба було бачити. Не перевелися ще справжні меценати на Україні! Є кому дбати про прийдешні покоління, є у кого брати приклад малечі! Успішні люди можуть зробити успішною країну, в якій вони живуть!

У святковому концерті з нагоди вручення Хартії Ротарі Клубу Трускавець також взяв участь заслужений народний колектив ансамблю "Верховина".

Роман Пазюк, тижневик "Твоя Фортуна" Роман Пазюк, тижневик "Твоя Фортуна"

На книжковій полиці

Рекомендуємо вам прочитати книги, упорядником яких виступає відомий львівський письменник Юрій Винничук, відомий ще в часи перебудови своїми відвертими "Дівами ночі" і не лише ними. Мова йтиме сьогодні про дві збірки так званої "готичної" літератури (містика, переплетена з фантастикою), видані видавництвом "Піраміда" в 2006 і 2007 роках – "Огняний змій" та "Нічний привид". Твори українських відомих та невідомих класиків, які найчастіше мають в своїй основі народні розповіді про потойбічне, викличуть у вас мурашки на шкірі та заставлять задуматися над речами, які нас оточують, які реально існують, але які ми вперто не хочемо помічати. Ось лише назви кількох оповідань із збірок: "Мертвецький Великдень", "Дитяча могила", "Чари", "Мертві ненаситні", "Судильниці", "Злий дух у школі", "Душа"…

А от збірку "Сороміцькі оповідки", упорядником якої виступає теж Юрій Винничук і яку видала та ж "Піраміда" в 2008 році, можна читати лише "після 16" - в значенні не після четвертої пополудні, а дорослим, бо це унікальне видання українського сороміцького фольклору, зібране Володимиром Гнатюком на початку ХХ ст., призначене було спочатку виключно для науковців, а цікавим буде кожному, хто не страждає імпотенцією чи фригідністю (а може і їм допоможе J). Бо щирий селянський гумор, прикрашений перченими словечками, цікавий і нині, а зібрані анекдоти та цікаві історії теж належать до нашої спадщини, як і дещо серйозніші речі.

Галя Підколодна

Анонс: в наступному номері "ТВ" читайте еротичні та побутові гумористичні загадки. Задоволення гарантовано.

Поезія

Вірш "Приміському електропотягу "Трускавець-Львів" присвячую…"

Ми сіли в потяг приміський і у дорогу,
Хтось у світи, хтось здобувати перемогу,
Я ж просто так, щоб не сидіти дома
І ця причина є таки вагома.

Ось мій сусід із плеєром в кишені,
З навушників на весь вагон звучать пісні шалені
Й лиш він один бажає відірватись,
Мабуть, щоби ні з ким не розмовляти.

А ось навпроти симпатична пані
Із виразом обличчя, що навколо всі погані,
Із королівським гонором в вікно відвела очі,
Хоча от там транслюють види ночі,

В яких ввижається лиш смуток і туга,
Простіше - за вікном не видно ні фіга,
Назустріч потяг як промчить хоч п’ять хвилин -
Для неї стрічка ця у рейтингу під номером один.

Та раптом у вагон зайшли цигани,
Їм не потрібні бублики, а тільки мани,
А жіночка стара, мабуть, не розуміє,
Хай вдавиться тим бубликом, якщо грошей жаліє.

А за циганами вже традиційно контролери,
У видиранні гріш вони тут піонери,
Хоча вже сонце зазирає з-за вікон,
Панує у вагоні колективний сон.

А потім тітка із набридливим експресом
Вагонний сон ураз замінить стресом.
Бо Пугачова розвелась, а Орбакайте…
Що, не чекали ви такого? Привикайте…

Як добре, що до Львова три години у дорозі,
Кінцева станція тотожна перемозі,
Що укріпила дух і додала нам гарту,
Бо послуги Укрзалізниці змахують на жарти…

Ярослав Баран
28.02.2007

Редакція "Трускавецького вісника" щиро вітає пана Ярослава Барана – талановитого музиканта, композитора, виконавця, поета, піар-менеджера - з ювілеєм та бажає йому всіляких гараздів на його життєвій стежині.

Реклама та оголошення

Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних (9.00-13.00, 14.00-17.00).Тел. 6-94-51.

Фіалки та інші квітучі рослини. Сукуленти. Добавки для грунту "Вермикуліт" та "Перліт". Озеленення офісів. Тел. 8 (247) 5-05-92 та 8-067-932-54-65 (Анна).

Оптові партії металевих дверей (не менше 300 штук). Ціни від виробника. Тел. 8-098-38-04-500 (Анатолій), mariupolelektrod@email.ru.

Фірма "Matrix". Продаж та ремонт комп`ютерів. Комплектуючі. Заправка картриджів, інші послуги. Фірма "StarLan". Кабельний високошвидкісний Інтернет. Адреса: м. Трускавець, вул. Мазепи, 16 (навпроти міліції), тел. (247) 6-62-54.

На цьому місці могла бути ваша реклама

© 2008 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.