Хто володіє інформацією, той володіє світом!

№1 » №2 » №3 » №4 » №5 » №6 » №7 » №8 » №9 » №10 » №11 » №12 » №13 » №14 » №15 » №16 » №17 » №18 »
№19 » №20 » №21 » №22 » №23 » №24 » №25 » №26

Трускавецький вісник

№29 (152) 20 квітня 2010 р.

До всіх небайдужих людей!

Маленькій Каролінці всього 3 місяці і вона майже не чує голосу своєї мами з народження. Вихід один – необхідно терміново придбати спеціальний апарат до того часу, поки дитині виповниться 6 місяців. Часу обмаль і лише таким чином можна врятувати дівчинку і в майбутньому вона все життя не перебуватиме в повній тиші. Але апарат дуже дорогий – його вартість складає 42 тис. 747 грн. Таких грошей батьки дівчинки не мають. Але понад усе на світі вони хочуть врятувати донечку, адже вона має право чути голоси близьких, шум води, спів птахів і шелест листя – усю ту різноманіть звуків, яку чують оточуючі. Як говорить мама Каролінки, найстрашніше – усвідомлювати, що ти не можеш допомогти своїй дитині через брак коштів.

Не залишайтесь байдужими та не покидайте дитину на життя у тихому світі.

Контактна інформація: Огар Крістіна Володимирівна, Україна, 82200, м. Трускавець, вул. Данилишиних, буд. 55, кв. 41. Дом. тел.: (03 247) 5-28-40 Моб. тел.: 098 234 68 99

Банк одержувача: ЛФ ВАТ «Кредитпромбанк» МФО 385305 Код ЄДРПОУ 3220313763 Р/р 26204100036768 Огар Крістіна Володимирівна

Новини Трускавця та регіону

Редактору нашого видання намагалися «шити кримінал»

Останнім часом багато говорять про згортання свободи слова в Україні, не оминуло це лихо і Трускавця. В понеділок, 19 квітня, без жодних підстав був затриманий, арештований та доправлений у міськвідділ міліції головний редактор нашого видання, де пробув близько двох з половиною годин. Телефон було вилучено, а на нього самого здійснювався моральний та психологічний тиск з метою "витиснути" зізнання у злочині, про який йому доводилося чути вперше. Працівник міліції не захотів назвати своє прізвище та посаду, дружина редактора зазнала сильного морального шоку. Після того, коли правоохоронці побачили, що справа явно шиється білими нитками і результати можуть бути непередбачуваними, журналіст був відпущений. Слів вибачень не пролунало, просто сказали: "дуже вже подібний на вас був злочинець", хоча перед тим говорили про 100%-у ідентичність на відеоспостереженні, виявлення спільника, який дасть свідчення на очній ставці та інші речі.

Минулої ж п'ятниці на мобільний телефон редактора надійшло усне попередження, що він матиме проблеми з правоохоронними органами через певні публікації на "Трускавецькому віснику" та в газеті "Відродження Трускавця". На даний час ведуться консультації щодо доцільності ширшого висвітлення цієї події та відносно звернення у Львів на Григоренка та в Київ на Богомольця, а також у прокуратуру.

Новий погляд на житлово-комунальні проблеми міста

КП "Наше місто" реформуватимуть - думка про це була озвучена на понеділковій нарад при міському голові 19 квітня. З пропозиціями як це зробити, повинні визначитися до середини травня. Нагадаємо, що в. о. генерального директора КП "Наше місто" на час перебування Юрія Алієва у відпустці призначено Олексія Балицького. Міський голова Лев Грицак підтвердив інформацію, що він не погодився на те, щоб в. о. був хтось із заступників Юрія Алієвича. Олексія Михайловича Лев Ярославович назвав "ініціативним, розумним керівником, який має позитивний досвід в організації роботи комунального підприємства" і зазначив, що саме свіжий погляд на проблеми КП "Наше місто" зсередини допоможе реформувати цю структуру найоптимальнішим чином.

У своєму ж виступі Олексій Балицький зазначив, що основну увагу минулого тижня ним було приділено аналізу фінансового стану підприємства, проводився загальний поточний ремонт житлового фонду, вирішувалися проблеми по будинках Сагайдачного, 19, Мазепи, 2 (покрівлі даху), Сагайдачного, 3 (розроблено локальний кошторис на виконання робіт). Міський голова доручив в. о. керівника КП "Наше місто" вирішити нарешті проблему запуску ліфтів у будинку 36 по вулиці Мазепи, яка для мешканців цього будинку є справжнім головним болем.

Про депутатські запити

20 квітня завершила свою роботу чергова сесія ТМР. З депутатськими запитами виступили Богдан Процишин, Ігор Гарванко, Ігор Ластовецький, Юрій Яворський, Петро Шумин та Петро Іванишин. Пропозиції звернутися від Трускавця з питанням про відставку Табачника, міністра освіти та науки, виступили депутати Процишин та Ластовецький, рада їх підтримала. Депутат Гарванко відстоював інтереси мешканців одного з будинків на вулиці Коцюбинського, депутат Процишин - ГО "Клуб греко-католицької інтелігенції" та двох опозиційних газет міста, депутат Яворський вніс вимогу надати документи по питаннях щодо самозахоплення квартири на Івасюка сім'єю Керч та щодо надання начальнику міліції службового житла по Скоропадського, 8. Юрій Михайлович звернувся теж щодо незасипання розкопок по Довженка працівниками обленерго та щодо можливості встановлення металевих поручнів біля магазину "Вишенька" на Сагайдачного. Проблему сім'ї Палінських з вулиці Городище озвучив Петро Іванишин, він підняв і питання звіту міського голови.

Депутати розглянули два питання порядку денного - по реалізації концепції водопостачання питання вкотре перенесли на наступну сесію, а от правила по пайовій участі прийняли 24 голосами проти 2, які утримались. Пайову участь зменшили відповідно з 7 та 4% до 5 та 3% за пропозицією депутата Ореста Сарахмана. Активно обговорювали друге питання депутати Сарахман, Шумин, Лаврінок, Процишин, Іванишин, Пілько. Сесію було закрито близько 12.00.

Що цікавого в міській раді?

У середу о 14 годині пройде засідання оргкомітету по підготовці до відзначення річниць Чорнобиля (26 квітня) та Дня Перемоги (9 травня), а також до Дня Героїв (22 травня), повідомив заступник міського голови Ярослав Чистогорський, а в п'ятницю - засідання комісії з торгівлі.

Натомість сьогодні, 20 квітня, в залі санаторію "Карпати" о 17.00 перед громадою міста прозвітує за минулий рік міський голова Трускавця. Перед депутатським корпусом Лев Ярославович звітуватиме на наступній сесії, в четвер, 22 квітня, о 10.00 Теж на 22 квітня був запланований звіт ТВІЦ (Трускавецький валеологічно-інноваційний центр).

Рішення міськвиконкому відмінять

Перед понеділковою нарадою, яка в Трускавці розпочинається о 8.00, міський голова Лев Грицак мав зустріч з таксистами (9 підприємців), які незадоволені прийняттям міськвиконкомом рішення щодо фіксації стоянок від 14 квітня. Це питання обговорили між собою мер міста, його заступник Віктор Марченко та в.о. начальника трускавецької міліції Андрій Білас. Цілком можливо, що міськвиконком збереться на позачергове засідання для врегулювання даного питання, очікується, що станеться це в найближчу середу.

Міська рада без електропостачання

В понеділок, близько 9 години ранку внаслідок короткого замикання від напруги 380 вольт перегоріла проводка в міській раді. Станом на 14.30 мерія ще залишалася знеструмленою. Подія стосувалася виключно адміністративного корпусу № 1 ТМР (Бориславська, 2).

Питання пам'ятника Бандері обговорювали знову

В суботу, 17 квітня, в конференц-залі будівельної фірми "Арко" знову обговорювали питання можливості спорудження у Трускавці окремо стоячого пам'ятника провіднику ОУН Степану Бандері. Відбулося обговорення за участі ряду журналістів, отця-декана трускавецького Петра Івасівки, голови правління ГО "Рада міста" та керівника "Арко" Руслана Козира. Серед питань, які порушувалися на цих зборах - місце розташування майбутнього пам'ятника, а також інші поточні моменти. Ініціатори мають намір встановити даний пам'ятник до Дня створення УПА, тобто до 14 жовтня.

Біля озера може постати курортно-відпочинкова зона

Нижче дамби неподалік питного озера може постати курортно-відпочинкова зона, саме там проходила частина змагань (стрибки на велосипедах) фестивалю "Трускавецький Драйв-2010". В інший час прохід пішохідною доріжкою до лісу обабіч озера закритий (там натягнуто металеву сітку, яка перешкоджає вільному доступу до цієї пішохідної зони).

Ініціативу спорудити таку зону мер Трускавця Лев Грицак висловлював і раніше, тепер вона прозвучала на понеділковій нараді 19 квітня.

Відбулася презентація збірки трускавчан

В неділю, 18 квітня, в санаторії "Кришталевий палац" відбулася презентація збірки поетеси з Радехівщини, яка проживає у Трускавці, члена спілки "Письменники Бойківщини" Стефанії Шумило та композитора Євгена Коніва "Дзвени, моя пісне, дзвени". Участь в презентації взяли творчі люди та пісенні колективи міста.

Власна інформація

Україна має талант! Конкурс на кращу символіку до дня святкування річниці волонтерства у Європі та конкурс плакату від департаменту Євро-2012 виграла трускавецька студія "Концептеріа"

17 серпня 2009 року Європейським альянсом волонтерства було оголошено конкурс на розробку символіки та слогану до дня святкування року волонтерства у Євросоюзі. Переможцем у конкурсі стала професійна студія дизайну "Концептеріа" з міста Трускавець. Студією було представлено 3 логотипи, один з яких вийшов у фінал і переміг.

У конкурсі приймало участь 566 логотипів та 696 слоганів. Завданням було розробити символіку на десятиріччя до дня волонтерства у Європі. Логотип повинен був бути динамічним, відображати дух доброчинності, європейської солідарності та терпимості. Відбір логотипу-переможця відбувався двома стадіями: спочатку відбиралася краща двадцятка (топ-20) логотипів, що оцінювалася Ревізійною комісією за сприянням Консультативного органу, що складався з фахівців по зв'язках з громадськістю. Завершальним фінальним етапом відбору переможця займалась група з оцінки, що складалася з висококваліфікованих представників європейських установ, організацій громадянського суспільства та засобів масової інформації.

Інформація про конкурс розповсюджувалась для громадян Євросоюзу і саме тому приємно, що переможцем Європейського конкурсу став саме логотип з України, від Трускавецької студії дизайну "Концептеріа".

На початку грудня 2010 року у Брюсселі (Бельгія) відбудеться офіційне відкриття, куди запрошено переможців конкурсу. Додаткова інформація на сайті організатора http://www.eyv2011.eu/ та на сайті Європейської комісії з питань громадськості http://ec.europa.eu/citizenship/news/news1026_en.htm

Цікавим є той факт, що незадовго після цієї перемоги, студія "Концептеріа" перемогла ще на одному конкурсі з розробки плакатів для рекламно-інформаційних кампаній з питань безпеки дорожнього руху, та отримала перемогу одразу у двох номінаціях - обмеження швидкості та використання ременів безпеки. Конкурс було оголошено Департаментом "ЄВРО 2012" Львівської міської ради, в рамках підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у м. Львові.

За словами арт-директора Івана Гамаля, студія "Концептеріа" не збирається на цьому зупинятись, та продовжуватиме приймати участь у подібних та інших професійних конкурсах. Криза заставляє людей боротись і вигравати. Якщо не виходить просунутись одним шляхом, будемо просуватись іншим.

Це вже третя перемога для української студії дизайну "Концептеріа" в продовж місяця, що ще раз доказує, що західна Україна багата на таланти. Про конкурс плакатів: http://football.sport.ua/news/91119, про саму студію - www.conceptarea.com.ua.

Прес-служба студії "Концептеріа",
м. Трускавець

Вісті з Борислава

- 21 квітня та 19 травня в Бориславському медичному коледжі (вул. Шкільна, 37) пройде День відкритих дверей. Розпочнеться він о 16.00. Вступники на базі 9 та 11 класів зможуть ознайомитися із правилами прийому до коледжу, навчальною базою, побувають в навчальних приміщеннях. Довідки за тел. 5-01-13 та 4-20-17, код Борислава 248.
- Виконком Бориславської міської ради виступив з ініціативою організувати групи активістів для допомоги ЖЕКам у приведенні до належного стану спортивні майданчики. Місячник стартує з ініціативи Міністерства України у справах сім'ї, молоді і спорту і носить назву "Спортмайданчик у дворі дасть здоров'ячко тобі!". Детальніша інформація за телефонами у Бориславі: 5-02-35, 5-21-50, 5-26-55.
- Виконавча служба заблокувала рахунки ЖЕКів Борислава. З'явились борги із виплат зарплати та обов'язкових платежів до бюджету навіть у благополучних колись підприємств - "Зелений світ" та "Бориславсвітло". Місто стоїть перед загрозою не лише зупинки всіх ліфтів, але й втрати кваліфікованих кадрів, які їх обслуговують.
- Недавно в ЗОШ № 4 м. Борислава пройшов турнір з настільного тенісу пам'яті Юрія Мацокіна. Перше місце виборов представник Дрогобича Іван Піцко, друге і третє - трускавчани Михайло Віватенко та Євген Гончарук (представники Трускавецького спортивного клубу). Участь в турнірі взяло близько 25 учасників.
- В середу, 21 квітня, о 13.00 в бібліотеці-філії № 6 (Коваліва, 32) відбудеться літературний вечір "І весни зорями скресають знов. Життя зерном тече в дзвінкі засіки", присвячений 70-річчю від дня народження поетеси Ганни Костик.
- 15 квітня о 19.10 на Львівщині у м. Борислав на вул. Модрицькій виявлено ряд карстових провалів. По вул. Модрицькій, 55, карстовий провал (глибина 2,5 та діаметр 4 м) виявлено під цегляним одноповерховим житловим будинком. Мешканці будинку тимчасово проживають в господарчій будівлі. На місці події працює комісія с питань ТЕБ та НС. Подія перебуває на контролі Головного управління МНС в Львівській області.

За матеріалами газети "Нафтовик Борислава"

Служба "102" міста Борислава повідомляє

У період із з першого по десяте квітня 2010 року у Бориславі скоєно п'ять крадіжок. Маємо також вісім випадків погроз фізичною розправою, одне хуліганство, десять випадків нанесення громадянам міста тілесних ушкоджень, один злочин по лінії боротьби із економічною злочинністю, три випадки пошкодження майна, один факт незаконного зберігання наркотичної речовини та три випадки настання смерті.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито злочини за трьома фактами крадіжки. Співробітники міліції встановили осіб, які погрожували фізичною розправою, нанесли громадянам міста тілесні пошкодження та причетні до вчинення хуліганських дій. Розкрито також злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю та за фактом незаконного зберігання наркотичної речовини. За трьома випадками умисного пошкодження майна та настання смерті проводяться дослідчі перевірки.

Мідний кабель довжиною 90 м від електрозварювального апарату викрав невідомий зловмисник із котельні КП "Бориславтеплоенерго" у ніч з 5 на 6 квітня:. Зловмисник розбив шибку вікна, через яку проник у приміщення майстерні. Відчинити двері складу які знаходились у приміщенні майстерні, йому не вдалося. Прихопивши 90 м мідного кабелю, вів залишив місце злочину. За фактом крадіжки порушено кримінальну справу. Ведеться слідство. "На гарячому" впіймали неповнолітнього злодія одного із самбірських інтернатів, який намагався викрасти із припаркованого на території ремонтно-будівельної дільниці НГВУ "Бориславнафтогаз" автомобіля слюсарний інструмент. Неповнолітнього зловмисника мало хвилювало те, що автомобіль знаходиться на території підприємства, яке охороняється. Він розтрощив вікно правих передніх дверей, відкрив салон, а вже потім - багажник автомобіля. Тільки вкрасти нічого не зміг, оскільки його затримав співробітник охорони підприємства, який передав неповнолітнього працівника міліції. Сума завданих збитків власнику автомобіля встановлюється.

Лише на декілька хвилин залишили батьки п'ятирічного хлопчика без догляду на подвір'ї однієї із приватних садиб по вул. М. Литвина. Цього було цілком достатньо, щоб дитина із своїми нехитрими забавками перебралася із подвір'я до невеликого потічка з водоймою. Хвіртка огорожі виявилася незачиненою, тон; хлопчик без перешкод перебрався поближче до водойми, на березі якого, очевидно, послизнувся і впав у воду. Нікого із дорослих, хто б міг врятувати дитину, на березі у той момент не виявилося. Коли мати виявила відсутність дитини на подвір'ї, вона й думки не допускала, що трапилося найжахливіше. Як побачила власну дитину у воді, усе ще сподівалася, що біда омине. Не вірила у смерть сина, навіть коли витягла його бездиханне тіло із водойми. Але було запізно. Хлопчик вже не виявляв ознак життя. Медики, які прибули на місце пригоди каретою швидкої допомоги, зарадити нічим не могли. Вони констатували смерть хлопчика.

Газета "Нафтовик Борислава"

Борислав прощався з Олегом Іваницьким

- Він багато зробив длл рідного міста, для міської громади, а ще чимало міг уробити, - ці слова на похороні міського голови Олега Іваннцькото, серце якого зупинилося у вівторок над ранком, виголосив отець Микола Пишкович. Це був справжній християнин, який багато зробив для відновлення Мразницького храму УГКЦ. Він був чуйним і добрим, милосердним для багатьох людей, які потребували допомоги. Сьогодні кожен хай згадає, скільки добрих справ вчинив покійний.

Провести в останню дорогу відому в місті людину, найвищого керівника прийшли не тільки урядовці міської ради і виконкому, а й колишні співпрацівники із Бориславської експедиції глибокого буріння, нафтовики, товариші по керівній та буровицькій роботі, багато мразничан і мешканців з усіх куточків Борислава. Розділити горе родини прибули високі представники від обласної влади - голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, заступник голови обласної ради Роман Ілик, міські голови Трускавця і Дрогобича Лев Грицак і Микола Гук, голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Кравець. Від найвищого керівництва ВАТ "Укрнафта" прибув заступник голови правління ВАТ Михайло Тачинський, а з Івано-Франківшини - начальник Прикарпатського УБР Анатолій Гудзь, колишній керівник Долинського УБР Іван Шикоряк.

Свого керівника проводили в останню дорогу депутати міської радії, а також керівники різних рангів нашого міста, підприємці.

У траурній церемонії взяли участь єпископ Самбірсько-Дрогобицький Юліан Вороновський, декан Бориславський отець-доктор Роман Василів, священики Микола Пишкович, Ярослав Химин, Василь Штокало і Любомир Митник.

Під час короткої громадської панахиди, яку відкрив секретар міської ради Василь Чабан, прощальне олово мав голова обласної ради Мирослав Сеник. Від себе особисто, від депутатського корпусу, від Львівської обласної держадміністрації, від керівників міст і районів області він висловив скорботу і щирі співчуття родині, близьким покійного, всій бориславській громаді. Сьогодні ми прощаємося з людиною, життєвий приклад якої гідний для наслідування. Олег Іваницький був громадянином, патріотом, державним мужем, правдивою людиною. Велика громада довірила йому найвищий у місті нафтовиків пост - міського голови.

Сьогодні він ніби звертається до нас бути більш терпеливими один до одного, толерантними, уникати конфліктів. Жодна наша нетерпеливість через побутові негаразди не вартує найвищого Божого дару - життя.

Прощальні слова мовив і секретар міської ради Василь Чабан, який чотири роки працював пліч-о-пліч із першим керівником міста. Олег Євгенович був щирою, доброю, відповідальною людиною, керівником, із яким легко й надійно було працювати.

Б останню дорогу провезли тіло Олега Іваницького через центр міста: біля першої середньої школи, де він колись учився, - тепер для нього прозвучав прощальний дзвінок; біля будинку міської ради, в якій він був найвищою посадовою особою і на цьому посту так багато зробив для міської громади - тут відмовили "Отче наш"; короткотривалі зупинки зробили біля Бориславської експедиції, де Олег Іваницький багато років працював, біля колишньої батьківської хати на початку Мразниці. де він народився...

Так Борислав прощався з Олегом Іваницьким. Сотні й сотні людей, зблизька і здалеку, провели його в останню дорогу. Вічна йому пам'ять і царство небесне!

Газета "Нафтовик Борислава"

Драйвово жити не заборониш

День перший. Хмарно

Минулими вихідними у Трускавці пройшов Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту "Трускавецький Драйв-2010". Слово "драйв" англійського походження і при його звучанні виникає цілий асоціативний ряд - "рух", "ризик", "адреналін", "мужність". Жити драйвово означає жити в русі, ризикувати, адже хто не ризикує, той не живе, а просто існує, та й врешті-решт, той не п'є шампанського.

Фестиваль був приурочений одразу кільком датам - Дню авіації, Дню працівників ракетно-космічної галузі та 10-річчю десантування українських парашутистів на Північний полюс. Саме останній події був присвячений перший день фестивалю - на відкритті його в центрі, в міському парку, було 4 з тих, хто тоді брав участь у висадці - і Лев Грицак, і Константин Оборін, і Ігор Тьорло, і Володимир Кузнєцов, ще більше взяло участь в зустрічі в санаторії "Карпати" о 17.30. Ведучими в перший день свята були Зоряна Петрас та Альона Хомич, ввечері естафету підхопила заввідділом культури Світлана Ковальчин. Практично вся субота, незважаючи на вітер та хмарну погоду, була заповнена цікавими та видовищними змаганнями, показами, розвагами. Це і показові виступи екстремалі, і велопробіг по місту, і демонстрації вмінь від байкарів, було теж продемонстровано фільм про полярну експедицію, а ввечері для молоді влаштовано рок-концерт. Практично 11-годинне дійство (з 11.00 до 22.00) зібрало велику кількість народу, адже подібні масові екстремальні заходи привертають до себе увагу, хоча в Трускавці проводяться не вперше.

День другий. Сонячно

Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010 Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010 Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010
Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010 Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010 Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010
Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010 Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010 Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010
Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010 Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010 Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010
Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010 Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010 Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту Трускавецький Драйв-2010

Надзвичайно хороша погода та недільний день сприяли тому, що другий день фестивалю пройшов на такому рівні, що організатори могли лише мріяти. Центром життя міста 18 квітня стала територія поблизу санаторію "Карпати" та питного озера, адже саме тут відбулося десантування парашутистів, саме звідси найкраще можна було поспостерігати за парним льотним пілотажем, вищим пілотажем на різних літаках та гелікоптерах. Надзвичайно інформований ведучий авіаційної частини програми зацікавив своїми розповідями не лише осіб, для яких драйв та авіація - основа життя, але і дітей та кращу частину людства. Варто було побачити, з яким захопленням хлопчаки бігали, щоб зловити авіамоделі, які з даху санаторію "Карпати" запускали вихованці Будинку учнівської творчості. А як спостерігали, тамуючи подих, за діями рятівників Трускавецького МВ МНС під час показових виступів з пожежно-прикладного спорту.

А біля обіду розпочалися стрибки з велосипедами по трамплінах, так званий Дьорт-Джампінг - неподалік від питного озера, біля дамби. Хлопці-роверисти підготували три трампліни, інколи навіть пропускаючи заняття в школі, змагання в природніх умовах приносило справжню насолоду спостерігачам цього дійства. На жаль, не обійшлося без травм - 14-річного хлопця "швидка допомога" забрала з переломом ноги, проте, на щастя, це був єдиний такий прикрий випадок під час цих змагань. Справжнє людське море розпливалося поблизу питного озера - одні йшли дивитися на змагання, інші поверталися додому, щоб пообідати. І це не тільки мужчини-екстремали, було дуже багато дітей, навіть тих найменших, в колясках, що свідчить про потребу організації таких масових відпочинкових акцій для трускавчани та гостей міста.

Завершився фестиваль нагородженням переможців - в неділю ввечері. Проте ще довго відлунюватиме відгомін цього свята спорту, сили, мужності, спритності, адже по-перше, фестиваль планують зробити традиційним, а по-друге, надто потужними були враження від побаченого, щоб вони могли стертися за день-два. Зусилля, вкладені в підготовку фестивалю багатьма людьми, вартують того, щоб їх оцінити найвищою оцінкою. Драйв не просто входить у словниковий лексикон трускавчани, але і в життя багатьох із них. Адже таке життя приваблює, воно показує переваги здорового способу життя над шкідливими звичками, перевагу руху над бездіяльністю, радості та молодечого запалу над сумними нидіннями та песимізмом. Драйвово жити не заборониш, красиво теж.

Наостанок назвемо тих, без кого фестиваль не відбувся б на такому високому рівні. Генеральним спонсором "Трускавецького Драйву-2010" виступила компанія "ТКС", спонсорами - санаторій "Карпати" та СПА-готель "П'ятий океан".

День третій. Офіційно-інформаційно

В понеділок після фестивалю його організатори зробили півторагодинну прес-конференцію для журналістів. Виступили Ігор Гургула, президент "Змагу" та заступник директора ДЮСК "Спортовець", Олег Нагірняк та Леонід Федевич як представники ГО "Інстинкт" (по велоспорту) та відомий рок-музикант Андрій Когут, який займається і мотопарапланерним спортом. Вони привідкрили очі на будні організаторів та розповіли про те, що не всі змогли побачити. Так, фестиваль дійсно був всеукраїнським, оскільки були гості не лише зі Львова, Моршина, Дрогобича, Самбора, Борислава, Стебника та Стрия, але і Івано-Франківська, Косова, Калуша, Коломиї, Ужгорода, Мукачевого, Чернівців, Хмельницького, Тернополя, Києва, а міг бути й міжнародним, адже планувався і приїзд поляків, лише нещодавня трагедія з літаком під Смоленськом завадила їхньому прибуттю.

Десятьох хвилин розмови з Левом Грицаком і стільки ж з Іваном Торським (керівник ТКС) вистачило організаторам, щоб переконати цих людей у потрібності цього заходу. Полетів камінь в город одного з представників опозиції, який буквально вигнав хлопців-велосипедистів із орендованого у нього підприємцем та наданого для спортсменів приміщення на вулиці Мазепи. Було названо прізвище, проте не хочемо в такому святковому репортажі псувати комусь нерви та їхати на негативі. Слова щирої вдячності звучали на адресу Івана Дем'яновича Цегенька, директора СПА-готелю "П'ятий океан", де були поселені окремі гості фестивалю. Іван Дем'янович фактично сам організував дуже цікаві та потрібні змагання на квадро циклах, а також був відповідальним та ведучим авіаційної частини програми, здійснював безпосередній зв'язок з пілотами. Розмістили та нагодували гостей і в санаторії "Карпати" (генеральний директор - Володимир Маринкевич). 20 тисяч на фестиваль перерахувала ГО "Змаг", з них 10 тисяч на її рахунок надійшло від санаторію "Женева". Працювали в поті чола і члени ГО "Опора", якою керує наш друг Євген Бродзінський, причому часто до пізньої ночі. Велику роботу виконали і представники ГО "Інстинкт", адже траса для "Брудних стрибків" (так перекладається англійське Дьорт-Джампінг) була визнана однією з кращих в Західній Україні (як, до речі, і організація фестивалю) такими відомими людьми у велоспорті як Едуард Татуревіч (Закарпаття) та Юрій Літвішко (Івано-Франківськ). Отже фестиваль 2010 року був проведений на набагато вищому рівні, ніж аналогічний в 2007.

Про польоти на пара планері та підготовку концерту говорив Андрій Когут. Нагадаємо, що серед гуртів, які виступили в суботу та неділю, були "82172 Туди-сюди" (82172 - це код Стебника), "Омерта", "Механічний апельсин", "Дежа вю" та ряд інших. Згадали і про те, що переможці фестивалю, а також і всі бажаючі (за невелику плату 6 доларів за 1 хвилину) могли здійснити ознайомчі польоти над містом.

І наостанок - фестиваль приніс масу задоволення не лише мешканцям Трускавця та відпочиваючим, але і жителям Стебника, Дрогобича - з захопленням розповідали вони в приватних розмовах про свої враження. Свято відбулося, незважаючи навіть на те, що хтось зразу ж зривав афіші, які клеїли організатори.

Володимир Ключак

СПА-центр "П'ятий океан" - океан краси та здоров'я

(до першої річниці функціонування СПА)

Оксана Броницька Сьогодні ми розмовляємо з директором СПА-центру "П'ятий океан", що в Трускавці на вул. Д. Галицького, 2 (колишній розважальний комплекс "Від гвинта") п. Оксаною Броницькою. Перед розмовою Оксана Михайлівна робить нам невеличку екскурсію по СПА-центру. Розпочинаємо ми з кімнати відпочинку та релаксації, де клієнти можуть розслабитися в шикарно обставленій кімнаті, неподалік - чоловічий та жіночий гардероби. Вишуканий дизайн, компактність, атмосфера спокою та затишку. Поруч - більярдний зал зі столом фірми Hustler. А ось і рецепція, де миловидні дівчата очікують на відвідувачів. Зразу ж у вічі кидається вертикальний солярій на 48 ламп по 200 Вт - ціна 1 хвилини перебування в ньому всього лише 5 гривень. Поруч процедурні кабінети - кабінет косметології, кабінет таласотерапії, обгортання на все тіло та інші. "Ми працюємо на ізраїльській косметиці "Sio SPA Kristina Dr Judina", - розповідає п. Оксана. А ось і сауна - фінська та інфрачервона. До речі, сауна, як і джакузі, фітнес, тренажери, є частиною комплексу послуг, які входять в вартість проживання в СПА-готелі "П'ятий океан". Для інших відвідувачів перша година - 40 гривень, наступна - 25.

Кабінет манікюру та педикюру обставлено зі смаком та вишуканістю. З гордістю Оксана Михайлівна показує крісло з вмонтованим масажером - в час, коли чарівна дівчина-косметолог чаклує над нігтями ніг клієнта, масажер робить масаж спини. Поряд з різними видами тренажерів - евмінова дошка для лікування захворювань хребта, новинка, яка в Трускавці є ще тільки в двох інших потужних СПА-центрах. Подібно як і СПА-капсула - тут теж роблять різноманітні процедури: і хромотерапія (лікування світлом), і комбінований душ, і різні ванни, серед яких особливо популярною є "Клеопатра" - за сміховинно низьку ціну 70 гривень з пелюстками троянд, добавками меду, спокійною музикою та заспокійливими кольорами на вибір, все це не лише омолоджує шкіру та робить її оксамитною, а й сприяє релаксації всього організму. А ще тут можна прийняти ванни з солями Мертвого моря, а також пивну ванну для проблемної шкіри.

На ізраїльській косметиці роблять в "П'ятому океані" і пілінги (мильні, соляні та зі скрабом), гідромасажна ванна коштує всього 50 гривень за півгодини, протягом цього часу організм відчуває благотворну дію підводного масажу, його цілющий ефект. Купелі на карпатських травах, термальні обгортання (водоростеві, грязеві, алоеві та інші), класичний, медовий, вакуумно-роликовий та лімфо-дренажний масажі… Про останній варто сказати докладніше, адже саме такий вид масажу позбавляє жінок целюліту, чи не тому він такий і популярний в СПА-центрі. А ось апарат, який під дією тиску розбиває лімфу по всьому організму - послуга пресотерапії. "Надзвичайно ефективний та потрібний тим, у кого сидяча робота, хто цілий день за кермом, комп'ютером, в офісі" - рекомендує попробувати для себе цю процедуру Оксана Михайлівна. Жінки в основному дбають про ноги та сідниці, тоді як чоловіки про живіт, тому і мене цікавить, чи спалює такий апарат жир. "Ви знаєте, живіт підтягується, відгуки про цей чудо-апарат в нас якнайкращі. А взагалі в нашому СПА-центрі є все, що треба для оздоровлення та омолодження, все компактно, лікар-дерматолог чи лікар-курортолог порекомендує, на що варто звернути Вам особливу увагу".

Наостанок перед інтерв'ю заходимо в кабінет, де роблять стоунотерапію - масаж каменями. Овальної форми камінці привезли аж з Таїланду, протягом години вмілі руки масажиста розтирають тіло за допомогою не лише цих, але і дорогоцінних каменів, які, за східними віруваннями, розкривають чакри, вивільнюють енергію непотрібну і наповнюють нас енергією чистою, животворною, життєдайною та світлою. З таким же світлим настроєм і розпочинаємо нашу бесіду з п. Оксаною.

- Оксано Михайлівно, 20 квітня минає рік, відколи у Трускавці появився СПА-центр "П'ятий океан". Чи задоволені Ви результатами діяльності центру за цей період часу?

- Звичайно, рік - це ще не так багато, проте нам вдалося стати одним із провідних СПА-центрів Трускавця, незважаючи навіть на те, що комплекс розміщений не в центрі міста, а радше на окраїні. Проте відвідувачів маємо не тільки з найближчих санаторіїв "Карпати", "Перлина Прикарпаття" чи "Шахтар", але і з інших санаторіїв, вілл, пансіонатів, навіть з нагірної частини курорту. Частими гостями в нас є і місцеві мешканці, адже ціни в нашому СПА-центрі є чи не найнижчими в Трускавці, вони доступні не тільки для відпочиваючих, але і для місцевих. Немалу роль в популярності нашого "П'ятого океану" є і те, що ми надаємо досить широкий спектр послуг.

- Знаємо, що вибір послуг, яким можуть скористатися Ваші клієнти, величезний, він просто вражає. І все ж Ви не зупиняєтеся на досягнутому, будуєте басейн, проводите різноманітні акції…

- Знаєте, хто не рухається вперед, той не просто тупцює на місці, а йде назад, навіть можна сказати, деградує. Басейн для СПА-центру є надзвичайно необхідною річчю, тому його будівництво для нас постало як першочергове завдання. Нагадаю, що ми відкрилися минулого року зразу ж після Великодня, колись в приміщенні нашого центру краси та здоров'я був зал, де проводилися дискотеки, відомий комплекс "Від гвинта". За цей час змінилося багато, на стадії завершення будівництво басейну (сподіваюся, що влітку вже все буде завершено), в нас постійно проходять різноманітні акції, серед яких і покази мод, причому досить часто. А крім того, ми були одним із солідних меценатів конкурсу красунь, який проходив в січні цього року в нас, у Трускавці, під назвою "Красуня Прикарпаття". І це ще не все, вважаю, що нам і далі потрібно рухатися вперед, щоб завойовувати довір'я і любов відвідувачів, адже ми їм дійсно стали потрібно - і це я можу сказати з гордістю.

- А які з процедур СПА користуються найбільшою популярністю відвідувачів?

- Все залежить від того, з яким наміром приходить клієнт, на що він розраховує. Буває, приходить людина чи група осіб виключно в сауну, а потім бачить ціни, якість послуг і обирає ще гідрованну, обирає масаж, обирає СПА-капсулу. І поступово стає нашим постійним клієнтом, рекомендує наш заклад іншим - друзям, знайомим. Кожен обирає те, що йому до вподоби, благо - вибір в нас є.

- Криза та надумана штучна епідемія грипу кінця минулого року якось вплинули на доходи закладу?

- Були дні в кінці жовтня - на початку листопада, коли не було жодного клієнта, тоді, як пам'ятаєте, всі ходили в масках, боялися одне одного, тому й не ходили не лише в СПА-центри, але і в кафе, ресторани. Багато відпочивальників тоді достроково виїхали з Трускавця. Все це, звичайно, вплинуло на річний дохід як в нас, так і в інших салонах краси, але після Нового року ситуація стабілізувалася, нарікати не варто.

- СПА-центр розрахований і на місцеве населення, чи тільки на гостей курорту? І наскільки є доступними ціни в "П'ятому океані"?

- Ціни на окремі процедури, як от СПА-капсула, гідрованна, деякі види масажу, сауна, в нас найнижчі в Трускавці, тому і відвідують "П'ятий океан" не тільки відпочиваючі, а й місцеві, приїжджають з Дрогобича, інших міст-сусідів. Сприяють цьому і знижки, гнучка система яких передбачена в прайс-листі.

- Пробачте за нетактовність, а Ви самі користуєтеся послугами СПА-центру? І чи не тому Ви так прекрасно і чудово виглядаєте?

- Дякую. Я, як і кожна жінка, хочу любити і бути любимою і розумію, що у всі часи краса для жінки відігравала немаловажну роль. Дбати про себе - це не просто нормально, це життєво необхідно. А в СПА-центрі жінка має можливість не просто зберегти ту красу, яку їй дала природа, але і підтримати цю природну красу, омолодитись. Адже про красу треба дбати. Кожна жінка покидає наш СПА із задоволенням, тому що бачить результат. І не тільки жінка, чоловіки в нас теж часті гості.

- Чи Ви не відчуваєте великої конкуренції інших закладів "імперії краси" у Трускавці, адже подібних закладів у нашому місті є близько 60?

- Конкуренція мусить бути, вона нас навіть стимулює. Нам нема чого особливо боятися, адже маємо найсучасніше обладнання, використовуємо якісну та визнану в цілому світі косметику провідних марок, фахівці в нас працюють теж хороші - це і масажисти, це і лікар-дерматолог, і косметолог, і інші дівчатка. Спектр надаваних послуг у нас теж широкий, ціни помірні, прийнятні і золотий стандарт "ціна - якість" у нас збережено. Звичайно, що ті, хто відпочиває в кільказіркових готелях і в кого все включено, той не буде відмовлятися від послуг в тамтешньому СПА-центрі і шукати щось інше, йти виключно до нас. Клієнти виходять від нас із задоволенням, тому що помітно відчувають результат процедур. Кожне СПА в місті має свою ізюминку. Хоча ми працюємо порівняно недовго, в нас домашня обстановка, компактність відпочинку - і проживання, і харчування, і СПА-зона. Для тих, хто проживає в нашому готелі, СПА-зона входить безкоштовно в комплекс послуг. Ми маємо вже і постійну клієнтуру, рекламі приділяємо теж немаловажну роль, словом, тримаємося на плаву.

- І наостанок кілька слів про себе, як Ви прийшли до свого теперішнього "фаху" - керівництва СПА-центром?

- В такій делікатній сфері як "імперія краси", я працюю досить давно. Я це люблю як жінка, я люблю красу і мені надзвичайно подобається моя робота. Тут, в галузі формування краси інших, в цьому своєрідному виді мистецтва, я знайшла себе. Я розпочинала свою кар'єру з краси посмішки, вдосконалювалась і ось перейшла до краси тіла. Маю медичну освіту, згодом закінчила і Університет косметології та реабілітації в Києві. Ось вже рік я керую нашим СПА-центром "П'ятий океан" і відчуваю, що це та галузь, де мені працювати подобається, тут приносиш людям радість і задоволення, поєднується приємне з корисним. Свої знання та вміння постійно вдосконалюємо, щороку їздимо на саміти, семінари, виставки - словом, на досягнутому не зупиняємося.

- Дякую за розмову.

Спілкувався Володимир Ключак

Плюси і мінуси подружнього життя

Політика втомлює, робота нервує, світ навколо так не хоче нас розуміти. Залишається сподіватися, що тільки вдома, у своєму родинному гніздечку, тебе зрозуміють, тебе підтримають, що лише тут тобі буде добре. Проте так буває не завжди. Холостяки пишаються тим, що вони не дали себе затягнути в ярмо, а одружені кажуть, що співчувають цим нещасним, бо в шлюбі ж бо так добре. Вашій увазі пропонуємо власні роздуми про плюси та мінуси подружнього життя, ану ж бо комусь це стане в пригоді. Спроба аналізу ведеться від імені чоловіка, жінки теж можуть надсилати свої погляди на дану проблематику.

Плюс - відсутність самотності, вдома на тебе чекають любляча дружина-щебетуха, діти, час із ними минає так швидко і ти відчуваєш їхню любов.

Мінус - жінка щебече і не перестає, коли ж то вона заткнеться, а любов приходить і відходить, адже ж чоловіки-самці схильні до полігамії, це навіть наукою доведено. Через жінку і дітей доводиться жертвувати можливістю побути з друзями, випити пива, а про дівчат я вже й мовчу.

Плюс - в хаті прибрано, чисто, їсти зварено, одяг випраний і випрасуваний, туфлі начищені, всюди порядок.

Мінус - а посуд непомитий, той чистий одяг ніколи не є на тому місці, де його ставиш, їсти є, але не те, що мені подобається та і взагалі, порядок в мене був, ще коли я був неодруженим; власна свобода - завелика ціна за готову їжу, прибрану кімнату (яку ж сама жінка засмічує) та випраний одяг, який від частого прання швидше зношується.

Плюс - регулярний і безпечний секс.

Мінус - за холостяцького життя він був не менш регулярний, а про безпечність говорити не доводиться - якби не необережність, то досі б я гуляв на волі, та і хочеться завжди чогось нового, незвичного, скільки ж сосок класних…

Плюс - статус.

Мінус - так, тут неможливо заперечити, після 30-ти на неодружених чоловіків дивляться як на ворога народу, в тім і батьки, і родина, і подружки, які поклали на тебе око…

Плюс - видатки стали більш збалансованими, підхід до формування власного бюджету став прагматичнішим.

Мінус - це просто пусті слова, якщо не сказати окозамилювання, якщо раніше грошей часто бракувало, то тепер їх нема ніколи, дружина витрачає на дурниці не лише власні фінанси, але і мої кровно зароблені, мотивуючи "спільністю коштів та інтересами всієї сім'ї", є підозра, що саме намагання засунути руку в кишеню чоловіка і було основною причиною її прагнення вийти заміж.

Плюс - на старості буде кому подбати про тебе, ми ж живемо заради дітей.

Мінус - народна мудрість правду говорить, що малі діти не дають спати, а великі жити (інша версія - дихати), до старості ще треба дожити, а з таким нервовим напруженням дожити хоча б до 50, адже відомо - нервові клітини не відновлюються; та і не варто від дітей в майбутньому очікувати подяки, це швидше треба буде ще з пенсії їм виділяти, бо молодим завжди грошей треба, а наша влада чомусь більше піклується про пенсіонерів (бо їх багато, а це виборці).

Плюс - про переваги шлюбу навіть у Біблії говориться, що краще двом, ніж одному, бо і зігріються, і підніме один другого, як той впаде; пише, що "обоє стануть одним тілом".

Мінус - а скільки в Біблії говориться про жінок, які хіба прикрощів завдають, про їхнє віроломство, тупість, впертість, чи ж не через Єву Адам втратив можливість жити в раю; а книга Екклезіаста взагалі женоненависницька, правду про всі недоліки сімейного життя пише і Книга Приповістей, і інші книги Святого Письма.

Плюс - після одруження родина збільшується, з'являється більше зв'язків, більше можливостей для кар'єрного росту, сім'я стає твоєю опорою, тилом, місцем, де тебе люблять і на тебе чекають.

Мінус - так, на жаль, родина дійсно збільшується, особливо багато появляється тих, чий вигляд навіть важко переносити (і це не тільки теща), а щодо інших можливостей, то від тебе чомусь завжди більше беруть, ніж тобі дають, пробивати дорогу в цьому житті тобі ніхто не поспішає допомогти, винятки бувають, але це вже не твій варіант.

Плюс - всього в житті треба спробувати, якщо вже буде надто погано, то ніколи не пізно розлучитися.

Мінус - в Католицькій Церкві шлюб не розривають і це навіть не обговорюється, легше стати вдівцем, ніж розлученим; відносно ж бажання спробувати радощів сімейного життя, то в ньому стільки ж радощів, як в тютюні, алкоголі чи наркотиках - просто шкідлива звичка чи як чемодан без ручки: і хочеш кинути, та все щось заважає.

Плюс - одружені чоловіки довше живуть, ніж неодружені, разом з дружиною чоловік подібний на пару воркуючих голуб'ят, в одружених краще здоров'я, самопочуття і настрій та і взагалі, хіба метою чоловіка є прожити до кінця своїх днів і не перебувати в шлюбі?

Мінус - можна знайти багато аргументів для спростування цих тез, але хіба ж нашою метою є агітувати проти створення нових сімей?

Як ви вже здогадалися, дане "дослідження" зовсім не претендує на статус серйозного, належить воно до категорії легкого чтива, до ніяких висновків не нав'язує і сприймати його як реальну думку автора щодо питань шлюбу та сім'ї не слід. Десять плюсів та мінусів можна було б розмістити зовсім інакше - спочатку "мінус", а потім вже спростування і заохочення до того, щоб оцінити переваги подружнього життя над холостяцьким. Якщо в новоствореній сім'ї чоловік та жінка дослухатимуться одне до одного та працюватимуть у напрямку створення міцної родини, фундаментом якої будуть не хвилеві задоволення чи егоїстичні потреби, а щось більше, важливіше, можна сказати - святе, тоді дійсно сім'я стане тим раєм, звідки не захочеться йти і в якому буде найкраще. Де згода в родині, де мир і тишина, щасливі там люди, блаженна сторона, писав колись Іван Котляревський в своїй "Наталці Полтавці", і це так. Але в наш час, не без впливу телебачення, так часто вишуковуємо власне мінуси, не задумуючись над можливими наслідками. Живімо ж на позитиві, подружнє життя може бути таким кайфом, якщо ми цього захочемо. Але треба захотіти і попрацювати над тим, щоб так було. Причому попрацювати спільно, бажано без участі батьків чи "добрих друзів і порадників".

Володимир Ключак та Мирослав Плашек

Про явище телегонії

Секс, що залишає слід

Коли один із німецьких гінекологів, які під час другої світової обстежували українських 16-20-річних дівчат перед їх відправленням на примусові роботи в Німеччину, виявив, що майже всі вони незаймані, то він навіть офіційно звернувся до Гітлера. Мовляв, народ такої високої моралі перемогти неможливо. Гітлер оскаженів, і лікаря розстріляли. Однак від того часу відбувся жахливий занепад основних моральних цінностей. Шлюб для багатьох перестав бути "тайною", а став чимось подібним до контракту, що його можна будь-коли розірвати. Звичними стали і дошлюбні та позашлюбні статеві стосунки. Бояться хіба що розголосу чи венеричних хвороб. Тим часом це загрожує непередбачуваними наслідками як для майбутнього, так і для родин цих людей. Дівчата повинні знати інформацію, яку ретельно приховують від них.

Люди, які вступають у шлюб, здебільшого хочуть мати дітей саме від свого чоловіка. Діти з'являються, але іноді... начебто іншої раси, невластивої або далекої подружжю і їхнім предкам характеру й поведінки. У результаті батьки й діти відчувають себе чужими: відчувають по відношенню один до одного відчуженість, а ще гірше - ворожість. І тоді ми здригаємося від фактів дітовбивства, кількості кинутих і нікому не потрібних дітей, а потім самі стаємо жертвами підліткової злочинності й сино-дочкової черствості або жорстокості.

Тому що не всі знають, як впливає на здоров'я потомства незаймана чистота, що саме від неї залежить - якими будуть ваші діти... Наші предки знали про це: вони вміли помітити, що від гулящої дівчини не буває гарного потомства. Тому морально занепалу дівчину вважали зіпсованою, такою що не заслуговує на заміжжя. Блудниць карали, вимазавши дьогтем ворота, сікли біля ганебного стовпа, закидували каменями. У наш час взаємозв'язок між невинністю та якістю потомства змогли пояснити генетики, що відкрили у минулому столітті явище телегонії.

Візьміть будь-які словники, енциклопедії, але там ви не знайдете цього терміна. Спробуємо розшифрувати цей термін і довідатися, що він означає. "Теле" - "удалині, далеко". Наприклад, "телебачення" - означає бачити далеке. "Гонія" - статеві залози, гормони. Телегонія - означає далекі статеві гормони. Таке поняття в наше сексуально освічене століття необхідно ретельно розглянути, тому що статеві контакти в остаточному підсумку спрямовані на продовження роду, а не на миттєве задоволення гріховної спокуси.

Невдалі досліди

150 років тому кіннозаводчики, які виводили нові породи коней, вирішили схрестити коня із зеброю. Досліди не вдалися: не відбулося жодного зачаття ні у кобил від чоловічих осіб зебр, ні в зебр від породистих жеребців.

Досвіди забулися. Однак через кілька років після в'язання породистих жеребців і матерів-чистокровок, які багато років тому були під самцями-зебрами, почали народжуватися смугасті лошата. Як же могло трапитися, що, не завагітнівши від зебри, народивши кілька разів від породистих коней лошат після в'язання із зеброю-самцем, кобила раптом ні з того ні з сього народила чужинця? Приголомшений науковий світ назвав це явище телегонією. Досвіди вчених з іншими тваринами підтвердили даний феномен. Виникло запитання: "Чи не поширюється ефект телегонії на людей?"

Після багаторічних численних різнобічних досвідів учені встановили: так, ефект телегонії поширюється й на людей, причому навіть у більше вираженій формі, ніж у світі тварин! До нашого часу склалася парадоксальна ситуація: про явище, що має пряме відношення до народження повноцінного потомства, знають переважно лише тваринники.

Чи повинні сучасні дівчата, що приймають рішення починати інтимне життя до шлюбу, знати це? Безперечно. Проте, мало хто знає.

Приховане явище

Відкриття телегонії в 19 столітті відразу ж було приховано від людей, тому що привідкривало таємничі завіси про долі великої кількості людей - простих і великих Але головне, воно дуже міцно закривало дорогу для всякого роду сексуальних революцій, а це не входило в плани ворога роду людського.

Таємне не може бути вічним, особливо в науці. Бурхливий розвиток в XX столітті комунікативних зв'язків між людьми, країнами й континентами із супровідною сексуальною безладністю й безпринципністю, СНІДом і мутантами, що народжуються, самогубствами й убивствами на ґрунті появи "не своїх" (дивних) дітей знову змусили вчених згадати про телегонію.

Відомо, що після всіх міжнародних фестивалів, на всіх будівництвах і поза ними зокрема як наслідок культивування нинішнім режимом наркоманії, порнографії й проституції, жінки через кілька років після позашлюбного зв'язку стали народжувати від білих генетично здорових і сучасних СВОЇХ чоловіків дітей "ні в матір, ні в отця, а в чорного або дебільного молодця".

І не тільки одразу після цих заходів, а й через доволі тривалий час. Від деяких жінок можна було почути зізнання, що вони кохалися (без наслідків) з чорними ще кілька років тому, а народжували від своїх теперішніх білих чоловіків. Окрім того, траплялося, що за гріхи такої матері розплачувалася її цілком нормальна, білошкіра дочка, яка - знов-таки несподівано для всіх - народжувала мулата, хоч до цього ніколи взагалі не бачила на власні очі чорношкіру людину (тобто тут наслідки злягання з представниками інших рас виявлялися уже через покоління).

Причиною появи цих "молодців" була генетична мутація хромосомного ланцюжка від одиничного, а тим більше не одиничного позашлюбного зв'язку - винуватниці сімейних трагедій.

Ні в матір, ні в батька

Розповідає кандидат медичних наук Микола Рассказов: "Одного разу до мене на лікування прийшла молода жінка, яка намагалася покінчити життя самогубством. Всі спроби з'ясувати причини суїциду не приводили до результату. Дивувало й те, що до дружини в лікарню не приходив чоловік. Це було тим більше дивним, тому що пацієнтка щойно народила сина й, зі слів матері хворої, чоловік хворої дуже її любив і з нетерпінням чекав сина.

Допомогло психологічне обстеження матері пацієнтки. За допомогою психологів удалося з'ясувати, що під час одного з великих міжнародних молодіжних заходів мати хворої захопилася "дуже симпатичним чорношкірим" і вступила з ним у статевий зв'язок. У той момент вона була незайманою й планувала вийти за нього заміж. Однак партнер виявився легковажною людиною, тому що паралельно підтримував сексуальні контакти з жінкою зі своєї делегації. На щастя для себе, мати пацієнтки не завагітніла, швидко забула цей невдалий статевий контакт і незабаром вийшла заміж за "гарного" хлопця, який не мав сексуального досвіду, так що він під час першої шлюбної ночі навіть не помітив, що дружина - не незаймана. Мати хворої має трьох дітей, які є нормальними людьми, але зненацька старша дочка, щаслива в шлюбі, народила чорношкіру дитину. Ця подія була шоком не тільки для чоловіка дочки, але й для самої породіллі, у якої ніколи в житті не було статевих зв'язків із чорношкірими. Чоловік дочки пішов з сім'ї, дочка відмовилася від "чорної" дитини, яку залишила в пологовому будинку. Мати хворої не знає, що робити, тому що якщо вона повідомить про свій двадцятилітньої давності статевий зв'язок, її власний чоловік піде від неї".

Давній "привіт"

Телегонія довела, що передаються не тільки зовнішні ознаки сексуального партнера, але й внутрішні його ознаки.

І це в телегонії - найнебезпечніше. Бо ж випадає так, що для жінки та її майбутнього потомства далеко не байдуже, хто був її першим статевим партнером.

Ось поміркуймо над запитаннячком: а якщо перший в житті статевий партнер дівчини наркоман, алкоголік, психічно хворий, садист, чи клептоман ? Ось і трапляється, що зовні, здавалося б, нормальні і здорові батьки у своїх дітях раптом бачать не себе, а давній "привіт" від давно забутого партнера.

...Клінічні спостереження показали, що перший статевий контакт із алкоголіком, наркоманом, психічно хворим, навіть якщо немає вагітності, у майбутньому породжує дітей, що страждають цими пороками.

Масова дошлюбна розбещеність і вседозволеність молоді, панування в її середовищі тваринних інстинктів, зневага дівчат до своєї цнотливості тощо - усе це зовсім не "особиста справа" і не тема для вульгарних анекдотів. Це - глобальна трагедія нації. Чому - про це розповідає доцент Тернопільської медакадемії, лікар-гінеколог із майже 45-річним стажем Леонід Гута: "Дівчата, які з легкістю ідуть на першу, позашлюбну близькість, обов'язково повинні знати - цей "перший" закладає генокод їхніх майбутніх дітей, незалежно від того, коли і хто стане їх батьком! І якщо цей "перший" мав далеко не кращі якості, то вони передадуться і дітям. До речі, знаний дослідник родоводів багатьох як відомих, так і простих людей Ломброзо зробив висновок, що позитивні риси в такому випадку передаються значно меншою мірою, ніж негативні. Стосується це і хвороб, причому не для одного покоління. Схильність до алкоголізму, наркоманії, наприклад, може обминути дітей, але обов'язково(!) позначиться на онуках".

Колосальна цінність

Цей небезпечний фактор телегонії попереджає прихильників убивчої точки зору, що невинність зберігати не обов'язково, що з нею нібито сутужніше вийти заміж або що невинність дружини - ознака її нібито сексуальної й іншої неповноцінності й морально-генетичної небезпеки. Телегонія довела, що дівоча честь - поняття морально-генетичне й особливе для чоловіків і жінок, які хочуть і можуть мати й виховувати СВОЮ, а не чужу дитину.

Результати телегонії показують, що далеко не однаково, хто і які були партнери наших дівчат і жінок по статевих відносинах у їх дошлюбних, дородових сексуальних зв'язках. Сексуальний зв'язок жінки з КОЖНИМ її партнером приводить до зміни її родової генетики, а, отже, і поступово змінить її і її юридично законного чоловіка. Кожен безладний статевий зв'язок жінки, БУДЬ ВІН ХОЧ ЄДИНИМ, - це дрюк, яким вона б'є себе, свою долю, життя своїх дочок, внучат, породжуючи сімейні трагедії, убивства й самогубства.

"Що отут приховувати, - зазначає кандидат історичних наук Валерій Бочкарьов, - "дівчата-дошлюбні жінки", особливо із числа численних повій, диких або організованих "ескорт-послугами"; усе частіше дарують своїм "законним улюбленим" сховані гріхи й трагедії дошлюбних статевих зв'язків наркоманів, токсикоманів, гомосексуалістів або психічно неповноцінних недоумків-дітей, у результаті гарного виховання начебто зовні люблячих, а внутрішньо відчужених або тих, які ненавидять своїх батьків. Нам треба замислитися над своїм майбутнім, бо згубна спадковість злодіїв, ґвалтівників, збоченців, наркоманів і просто нечесних та підлих людей робить і продовжуватиме робити свою страшну справу. Дівоча честь і подружня вірність - генетична основа сімейного щастя й щасливої майбутності батьків і їхніх дітей. Вона - основа міцності не тільки сімейних підвалин, але й генетичної наступності здоров'я й благополуччя сім'ї, нації і держави. Саме тому всі провідні релігії світу не тільки дівочу, але і юнацьку, жіночу й чоловічу моральність вимагають берегти, зміцнювати в сім'ї й у державі.

Цінуйте й бережіть дівочу честь і вірність від заїжджих аматорів "малини-полуниці", від работоргівців "ескорт-послуг" і сутенерів, від розбещуючого впливу журналістів і діячів культури - демократичних сексуальних цінителів загальнолюдських цінностей.

Головний висновок, телегонії: чим більше в жінки дородових сексуальних зв'язків з різними чоловіками, тим сильніше засмічений ними її хромосомний ланцюжок і тим менше в неї шансів народити улюбленому генетично, його дітей. Тому "дівоча честь" - поняття морально-генетичне, а невинність - ознака генетичної чистоти при відповідних морально міцних, строгих підвалинах старших жінок сім'ї".

У наше меркантильне століття дівчата повинні знати, що "невинність" - колосальна цінність... Якщо вам подруги або дорослі жінки говорять, що залишатися у восьмому класі незайманою "не модно", що це "вульгарний пережиток", не слухайте їх, бо це може зіпсувати ваше життя на багато років у майбутньому. Тому якщо ви незаймана, то бережіть себе - це застава вашого щастя.

Газета "Добра Новина",
2009 рік

Оголошення та реклама

Дрогобиччина має талант

Редакція Інтернет-видання "Трускавецький вісник" оголошує конкурс "Дрогобиччина має талант".

Конкурс проходитиме в двох номінаціях ("журналістика" та "література") і розрахований на участь осіб віком від 16 до 60 років з міст Дрогобича, Трускавця, Борислава, Стебника та сіл Дрогобицького району. До участі в конкурсі приймаються такі роботи: добірки регіональних новин, статті на місцеву тематику, журналістські розслідування, неординарні творчі проекти, віршовані та прозові літературні твори обсягом не більше 5 друкованих сторінок 12 кеглем. Роботи надсилати з 10 квітня до 10 серпня 2010 року за адресою: "Трускавецький вісник" (конкурс), вул. Д. Галицького, 2, м. Трускавець, Львівська обл., 82200 або безпосередньо на електронну скриньку konkursvisnyk@ukr.net (чи редакційну), тел. для довідок 097-38-36-112 (Володимир).

Результати конкурсу будуть оголошені до Дня Незалежності України 24 серпня 2010 року, переможці отримають грошові призи: І місце - 300 гривень, ІІ місце - 200 гривень, ІІІ місце - 100 гривень (по кожній номінації окремо).

Вантажні перевезення по Бориславу та регіону. Тел. 097-06-20-369 (Віталій).

Здається квартира в Дрогобичі, недалеко від центру. Для дівчат. Недорого. Тел. 097-94-58-197 (п. Ірина).

© 2008-2010 Незалежне видання "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Видається з 14 серпня 2008 року. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: e-mail: anda_panda@ukr.net, моб.тел. 8 (097) 38-36-112
Публікація на порталі www.turportal.org.ua з дозволу Редакції.